PDA

View Full Version : Michael Eneramo

ReaList
22.Ekim.2013, 17:47
http://dosya.turksportal.net/research/14.0.0/Be%feikta%fe_Michael_Eneramo.png

ttarlabasi
04.Kasım.2013, 02:33
Profili bence biraz abartılı.

perpetua
04.Kasım.2013, 10:43
Ne gibi abartili?

ForCimbom
06.Kasım.2013, 23:25
Ne gibi abartili?

bir oyuncu için burada x özelliği çok yükse düşmeli veya çok düşük yükselmeli dendiğinde total kalite ca'nın sabitliğinden dem vuruyordunuz "bu düşmeliyse yükselmesi gereken özelliği olmalı ve bunu söyleyin ozaman" minvalinde konuşuyordunuz.

şimdi neden "ne gibi abartılı" diyorsunuz? 130 ca nın fazla oldugunu söylüyor olamaz mı?

ttarlabasi
07.Kasım.2013, 02:37
bir oyuncu için burada x özelliği çok yükse düşmeli veya çok düşük yükselmeli dendiğinde total kalite ca'nın sabitliğinden dem vuruyordunuz "bu düşmeliyse yükselmesi gereken özelliği olmalı ve bunu söyleyin ozaman" minvalinde konuşuyordunuz.

şimdi neden "ne gibi abartılı" diyorsunuz? 130 ca nın fazla oldugunu söylüyor olamaz mı?

Aynen bana genel olarak yüksek geldi CA'sı. Umarım bizi yanıltır.

bnmv
23.Kasım.2013, 15:28
Ne gibi abartili?

Abi şu hali bildiğin dünya çapında santrafor neredeyse. Halbuki adam şu an anadolu takımlarında zor girer ilk 11'e.

kumbara
23.Kasım.2013, 18:11
Abi şu hali bildiğin dünya çapında santrafor neredeyse. Halbuki adam şu an anadolu takımlarında zor girer ilk 11'e.

Demek ki herkesin dünya çapı anlayışı farklıymış. Adam sakatlıktan yeni kurtulduğu için toparlanma sürecinde, sezon başı kampına katılmadı ve sözleşme konusunda sorunlar yaşadı. Hem zihinsel hemde fiziksel eksiği çok fazla.

Bu adam her sezon sivasspor'da 10 gol barajını aştı, rakip savunmalar için sıkıntı yaratıcak bir ileri uç oyuncusu, fiziki açıdan ve son vuruştan dolayı. En azından almeida'nın sahada ruh gibi dolaşmasından iyidir.

bnmv
24.Kasım.2013, 02:47
Demek ki herkesin dünya çapı anlayışı farklıymış. Adam sakatlıktan yeni kurtulduğu için toparlanma sürecinde, sezon başı kampına katılmadı ve sözleşme konusunda sorunlar yaşadı. Hem zihinsel hemde fiziksel eksiği çok fazla.

Bu adam her sezon sivasspor'da 10 gol barajını aştı, rakip savunmalar için sıkıntı yaratıcak bir ileri uç oyuncusu, fiziki açıdan ve son vuruştan dolayı. En azından almeida'nın sahada ruh gibi dolaşmasından iyidir.

Umut Bulut da her sezon 15 gol attı, atıyor Türkiye liginde oynadığı takımlarda. Bu mudur yani?

kumbara
25.Kasım.2013, 15:48
Umut Bulut da her sezon 15 gol attı, atıyor Türkiye liginde oynadığı takımlarda. Bu mudur yani?

İkisi çok farklı tipte oyuncular bence, daha açıklayıcı bi şekilde yazarsan oyuncuyu tartışmak daha kolay olur :)

BaGa TaRKaN
25.Kasım.2013, 16:13
Kararlılığı Düşürüp Sakatlanma Eğilimini ve Hızını Biraz Artırırsak Fena Olmaz

perpetua
25.Kasım.2013, 22:01

CA'nin fazla olmasi bir gorus tabii. Ama dusuncesini daha cok detaylandirmasini istemistim.

CA olarak uzerinde 326 tane santrafor var dunyada. Dunya capinda santrafor yorumu yapilmis ama dunya capinda santrafor yorumu icin bence ilk 5'e girmesi gerekir. Yani bir kac somun ekmek ye(me)mesi geregir. :)

Ben Eneramo'yu begenirim. Hucumda top tutar. Onune top atarsin birakmaz pesinden kosar. Takim arkadaslarina iyi servis yapar.

Genel olarak faydali bir oyuncu.

Sakatligi bu sezona baslangicini mutlaka etkilemistir cunku bildigim kadariyla pek iyi bir profesyonel degil ve cok kolay kilo alan bir oyuncu. Gecen sene de Sivas'a gec katilmis, ancak devre arasina dogru aldigi kilolari kaybetmisti.

bnmv
26.Kasım.2013, 19:43
CA'nin fazla olmasi bir gorus tabii. Ama dusuncesini daha cok detaylandirmasini istemistim.

CA olarak uzerinde 326 tane santrafor var dunyada. Dunya capinda santrafor yorumu yapilmis ama dunya capinda santrafor yorumu icin bence ilk 5'e girmesi gerekir. Yani bir kac somun ekmek ye(me)mesi geregir. :)

Ben Eneramo'yu begenirim. Hucumda top tutar. Onune top atarsin birakmaz pesinden kosar. Takim arkadaslarina iyi servis yapar.

Genel olarak faydali bir oyuncu.

Sakatligi bu sezona baslangicini mutlaka etkilemistir cunku bildigim kadariyla pek iyi bir profesyonel degil ve cok kolay kilo alan bir oyuncu. Gecen sene de Sivas'a gec katilmis, ancak devre arasina dogru aldigi kilolari kaybetmisti.

Finishing 14 First touch 14 heading 15 off the ball 14 determination 16 balance 18 strength 18 jumping 14 stamina 14

Her şey ca değil ki abi. Bıkmadık mı anadolu takımlarındaki vasat adamlara yıldız muamelesi yapmaktan? Amrabat'ları Eneramo'ları iyi adamdan saymaktan?

Cengo
26.Kasım.2013, 21:21
Finishing 14 First touch 14 heading 15 off the ball 14 determination 16 balance 18 strength 18 jumping 14 stamina 14

Her şey ca değil ki abi. Bıkmadık mı anadolu takımlarındaki vasat adamlara yıldız muamelesi yapmaktan? Amrabat'ları Eneramo'ları iyi adamdan saymaktan?

Bu özelliklerin 8-9-10 seviyesinde mi olmasını istiyorsunuz? 100-110 CA mı olmalıydı? PTT 1. Lig seviyesinden bahsediyorsunuz. Eneramo Süper Lig için gayet iyi bir oyuncu.

3-5 CA, 1-2 puanı tartışmak başka bir şey ama bu oyuncuların yeteneklerini hor görmek bambaşka bir şey.

bnmv
27.Kasım.2013, 22:02
Bu özelliklerin 8-9-10 seviyesinde mi olmasını istiyorsunuz? 100-110 CA mı olmalıydı? PTT 1. Lig seviyesinden bahsediyorsunuz. Eneramo Süper Lig için gayet iyi bir oyuncu.

3-5 CA, 1-2 puanı tartışmak başka bir şey ama bu oyuncuların yeteneklerini hor görmek bambaşka bir şey.

Yeteneklerini abartmak da bambaşka bir şey...

8-9-10 değil
11-12-13 diyorum.

Eğer ligimizin biraz iyi seviyesi 14-18 ise zaten...

perpetua
28.Kasım.2013, 17:28

Consistency: 10

Yani 10 mac 130 CA ile oynar. 15 Mac 120 CA ile.

120 CA ile oynadigi maclarda da fiziksel ozellikleri degil, teknik ve zihinsel ozellikleri oyun tarafindan dusurulur.

Yani Eneramo'nun butun zihinsel ve teknik ozellikleri 10 mac yukarida gorundugu seviyede olur, 15 mac ise gordugunun 1 puan altinda olur.

Ortalamaya vurursak:
Finishing: [(13 x 15) + (14 x 10)] / 25 = 13.4
First Touch: [(13 x 15) + (14 x 10)] / 25 = 13.4
Heading: [(14 x 15) + (15 x 10)] / 25 = 14.4
Off the Ball: [(13 x 15) + (14 x 10)] / 25 = 13.4

Zaten oyuncun ortalamasi asagi yukari senin dedigin yere gelir. :)

bnmv
28.Kasım.2013, 21:02
Consistency: 10

Yani 10 mac 130 CA ile oynar. 15 Mac 120 CA ile.

120 CA ile oynadigi maclarda da fiziksel ozellikleri degil, teknik ve zihinsel ozellikleri oyun tarafindan dusurulur.

Yani Eneramo'nun butun zihinsel ve teknik ozellikleri 10 mac yukarida gorundugu seviyede olur, 15 mac ise gordugunun 1 puan altinda olur.

Ortalamaya vurursak:
Finishing: [(13 x 15) + (14 x 10)] / 25 = 13.4
First Touch: [(13 x 15) + (14 x 10)] / 25 = 13.4
Heading: [(14 x 15) + (15 x 10)] / 25 = 14.4
Off the Ball: [(13 x 15) + (14 x 10)] / 25 = 13.4

Zaten oyuncun ortalamasi asagi yukari senin dedigin yere gelir. :)

ben zaten o ortalamalar alınmadan önceki halinin öyle olması gerektiğini söylüyorum. aynı hesapla zaten diğer oyuncuların da ortalaması düşüyor.

perpetua
28.Kasım.2013, 23:24
Elazigspor'da Luke Moore diye bir adam var.

10 macta ne gol ne asist. Adam hayalet gibi bu sezon. Gecen sene de Premier Lig'de biraz oynamis Swansea'de.

Dribbling: 14
Finishing: 14
Off the Ball: 14
Heading: 12
Pace: 14
Acceleration: 14

Bu adami ne yapalim?

Ingiltere'de vasat bir santrafor'un bitiriciligi 14
Ispanya ve Italya'da da oyle.

Ingiltere'de vasat bit santrafor'un off the ball'i 15.
Ispanya ve Italya'da da oyle.

Yani vasat derken ortalama bir oyuncu. Sadece ilk 11 oyuncularini degil, takimlarin en iyi 20 oyuncularini goz onunde bulundurarak soyluyorum.

Bana Eneramo cok da abartilmis gibi gorunmuyor acikcasi. Bu liglerde vasat bir oyuncu olabilir mi? Bence olabilir. Ozellikle gucu yuzunden Ingiltere'de.

brkdnz
17.Aralık.2013, 17:42
Ca konusunda bir yorum yapabilmek için ligimizdeki santraforlar arasındaki yerine bakmak lazım. Bu veri bende yok. Ama eğer 14-15. sıradaysa ca anlamında bence yerinde olmuş. Bunun ne kadar yukarısında olduğuna bağlı olarak ca puanını değerlendirebiliriz.

Tek tek özellik olarak balance,finishing ve first touch bana yüksek geldi.