PDA

View Full Version : Dirk Kuyt

ReaList
22.Ekim.2013, 17:57
http://dosya.turksportal.net/research/14.0.0/Fenerbah%e7e_Dirk_Kuyt.png

sui generis
23.Ekim.2013, 13:43
Maaşı 3.4 M Avro gözüküyor. 2.8 olması gerekmiyor mu ?

perpetua
23.Ekim.2013, 13:55
Maaşı 3.4 M Avro gözüküyor. 2.8 olması gerekmiyor mu ?

2.85 maasi + 15% vergi.

2.85 / 0.85 = 3.35

sui generis
23.Ekim.2013, 13:58
Onları da mı kulüpler ödüyor ? Vay be ne hallere düşmüşüz.

Önder HOCA
23.Ekim.2013, 21:19
first touch 13 olabilir, teknikte 12, bence top istopu tekniğinden daha iyi

barahir
27.Ekim.2013, 15:18
First Touch bence de yükselmeli. Pas trafiğindeki kontrolleri oldukça başarılı. Özellikle 30-40 metrelik uzun toplardaki ilk hakimiyeti belkide ligimizdeki en iyilerden. 12 değeri biraz düşük.

Fenerbahçe maçının olduğu bir günden Admin Mustafa Budak'tan (Vieri) bir twit:

Mustafa Budak ‏@Mustafa_Budak 17 Feb
kuyt'ın 'first touch' müthiş arkadaş..

https://twitter.com/Mustafa_Budak/status/303190469159030784

Almeida 15 alabiliyorken Kuyt da almalı.

Corpus
27.Ekim.2013, 16:13
Hangi değeri düşük yüksek bilemem ama oyun oynarken gördüğüm kadarıyla Kuyt' ın dribbling olayı biraz yanlış tasvir edilmiş gibi geldi. Benim oyunumda Kuyt 30-40 metre dribbling yaparak ve adam geçerek rakip kaleye dikine rahatlıkla gidebiliyor. Gerçekte bunu yapabilmesi zor. Öte yandan bitiricilik, top kontrolü gibi özellikleri gayet yeterli. Fenerbahçe İncelemesi'ne poacher oynadığı durumda yanında bir False9 ile neler yaptığını yazmıştım.

Eğer dribbling olayı oyundan kaynaklı bir durum ise, Kuyt gayet güzel yansıtılmış. Sonuçta her oyuncu gerçektekinden fazla gol-asist yapıyor. Kuyt da abartı olmayacak şekilde fazla gol-asist yapıyor. O yüzden sıkıntı yok bana göre.

Önder HOCA
27.Ekim.2013, 19:19
silinnebilir

mortalknight
28.Ekim.2013, 14:07
Hangi değeri düşük yüksek bilemem ama oyun oynarken gördüğüm kadarıyla Kuyt' ın dribbling olayı biraz yanlış tasvir edilmiş gibi geldi. Benim oyunumda Kuyt 30-40 metre dribbling yaparak ve adam geçerek rakip kaleye dikine rahatlıkla gidebiliyor. Gerçekte bunu yapabilmesi zor. Öte yandan bitiricilik, top kontrolü gibi özellikleri gayet yeterli. Fenerbahçe İncelemesi'ne poacher oynadığı durumda yanında bir False9 ile neler yaptığını yazmıştım.

Eğer dribbling olayı oyundan kaynaklı bir durum ise, Kuyt gayet güzel yansıtılmış. Sonuçta her oyuncu gerçektekinden fazla gol-asist yapıyor. Kuyt da abartı olmayacak şekilde fazla gol-asist yapıyor. O yüzden sıkıntı yok bana göre.

Bende çok abartı derecede gol atıyor olmasına ragmen (2 senede 82 maç 74 gol)
1 kere dribbling ile adam geçemedi :)
Oyundan oyuna degişiyor diyebilirz belki bilemiyorum

perpetua
28.Ekim.2013, 17:54

Dripling fazlaligi mac motorundan kaynaklaniyor.

Kanatta oynayan oyuncular genellikle fazla dripling yapabiliyor beta'da. Bu tabii boyle kalmayacaktir.

MeMo
28.Ekim.2013, 18:56
Kuyt ile ilgili iyi özelliklerini say deseler bana ilk first touch derdim herhalde. Ama oyunda 13 verilmiş. Ortada ciddi bir gözlem sorunu mu var yoksa ben başka şey mi anlıyorum bu özellikten?

perpetua
28.Ekim.2013, 19:36
Ben de caliskanligini, oyun surekliligini ve topsuz oyununu sayarim acikcasi.

Teknik ozelliklerinin hic bir tanesini en iyi ozellikleri arasinda saymam.

Ilk kontrolu iyi yorumuna katiliyorum ama en iyi ozelligi bu demek biraz abarti olmus.

barahir
29.Ekim.2013, 18:19
Ben de caliskanligini, oyun surekliligini ve topsuz oyununu sayarim acikcasi.

Teknik ozelliklerinin hic bir tanesini en iyi ozellikleri arasinda saymam.

Ilk kontrolu iyi yorumuna katiliyorum ama en iyi ozelligi bu demek biraz abarti olmus.

Teknik özellikleri içinde en iyisi değil mi peki abi? Bence Heading ile beraber FT en iyi 2 teknik özelliği.

mpaker66
01.Kasım.2013, 20:43
Kaç sene önceydi bilmiyorum, Kuyt liverpool'da iken fm'de ilk dokunuşu 20 idi. şimdi 12. Bu kadar fark olur mu?

perpetua
04.Kasım.2013, 00:02
Kaç sene önceydi bilmiyorum, Kuyt liverpool'da iken fm'de ilk dokunuşu 20 idi. şimdi 12. Bu kadar fark olur mu?

:icon_eek:

20 oldugunu hic hatirlamiyorum. Bir yanlislik olmasin?

KanaKe
09.Kasım.2013, 11:30
kuytin teknik özelliklerinden göze carpan bir özellik göremiyorum bende... genelde topa ilk hamlesiyle topu kaptirmasida bir oluyor... dripling zaten yapamiyor hem agir hem ceviklik yok...

Ayberk Tuncer
10.Kasım.2013, 19:51
First touch'a +2, Agility'e -1 gerekli bence.

mpaker66
17.Kasım.2013, 22:53
:icon_eek:

20 oldugunu hic hatirlamiyorum. Bir yanlislik olmasin?

Ben çok iyi hatırlıyorum. Fm 2009 falan olabilir.

Edit: fm 2008 miş. Profil bulamadım ama http://www.neoseeker.com/forums/36740/t1140326-overated-players/ bu linkte şişirilmiş oyuncular bölümünde 11. Mesaj da adam Firat touch nasıl 20 olur diyor. :D

MoisHaLe
08.Aralık.2013, 20:33
http://u1312.hizliresim.com/1j/8/v9w7j.jpg

Adam 40 yaşına girecek ve hala canavar gbi oynuyorr..

fmhastasi
08.Aralık.2013, 20:59
cok önemli bir oyuncu.kadrodamutlaka olması lazım.nitekim kuyt'suz ilk yılımda ligi 3.bitirdik.kuyt olsa şampiyonduk

MoisHaLe
08.Aralık.2013, 21:06
kesinlikle. her sezon en az 30-35 maça çıkmış..

brkdnz
17.Aralık.2013, 16:52
Oyunda 40 yaşına kadar oynat sırıtmıyor. Bu anlamda ilginç bir profili var ama Drogba ile beraber bunu hak eden oyuncudur Kuyt bence.

İlk göze çarpan first touch özelliği tabi ki. 13 veya 14 almalı gibi duruyor zira bu konuda teknik özellik anlamında en iyi özelliği bu belki de. Ayırca penalty taking de düşebilir. Sanırım Fenerbahçe kariyerinde 3 penaltı kullandı ve isabet sayısı sadece 1. Bu özellik için net bir veri. Liverpoolda Gerrard ile beraber takımın penaltıcısı olduğunu ve yüksek isabet oranı olduğunu unutmadım ancak demek ki bu konuda kendisinde gerileme var. 15 seviyelerine çekilebilir rahatlıkla.