PDA

View Full Version : Emmanuel Emenike

ReaList
22.Ekim.2013, 17:58
http://dosya.turksportal.net/research/14.0.0/Fenerbah%e7e_Emmanuel_Emenike.png

Burak Akmanoğlu
22.Ekim.2013, 18:10
Hız ve Hızlanma biraz daha iyi olması lazım Türkiye'de ki en hızlı koşan bir kaç oyuncudan biri.

ogsusam11
22.Ekim.2013, 19:33
bence hızdan ziyade güç daha fazla olmasi lazim 15'ten.

Börk
22.Ekim.2013, 19:39
Şimdi oyuna girdim baktım da Emenike'nin en az hız özelliklerine sahip olan oyuncular oyunda şunlar.

Jesus Navas,Rafael,Walcott,Robben,Valencia,Javier Hernandez,Elia,Blaszcyzkowski,Salvio,Biabiany bence değerler yerinde olmuş.

Dennis Bergkamp
22.Ekim.2013, 20:55
Bitiricilik ve dribbling özellikleri yer değiştirse kimse itiraz etmez sanırım.

Sheriff
22.Ekim.2013, 21:24
Çok dengesiz bir profil olmuş bence. Düşük özellikler okadar düşük olmaması lazım, mesela bi pas 8, orta 10, korner 3, kafa 8, frikik 7, daha bunun gibi başka özelliklerde var çok düşük bulduğum, bu seviyede bir oyuncu için çok az değerler olmuş. Sanıyorum CA dengesini sağlayabilmek için bu şekilde yapıldı ama bu oyuncu 13 mil. euro ya alındı sonuçta, fiziksel özellikleri bukadar yüksekse eğer biraz CA yükselişini de hakediyordur diye düşünüyorumki teknik ve mental özellikleride gereksiz şekilde kırpılmasın.

alexdeozil
22.Ekim.2013, 21:54
Bende düşük buldum ca sı en az 145 olmalı

himone
22.Ekim.2013, 22:33
Adamın hızı 17, hızlanması 18 ve daha da artsın diyosunuz, zaten Börk'ün mesajı da gayet açıklayıcı olmuştur. CA denildiği gibi 145 olabilirdi ama zaten PA 145, bir şekilde azcık daha gelişebilir.

nerazzuri
22.Ekim.2013, 22:45
Dribbling sizce yeterli mi? Bitiricilikte fazla gibi.

Ocak ayına kadar izleyip görmek lazım, bitiricilik konusunda geriye gitti bana göre.

sui generis
22.Ekim.2013, 22:55
Hız-Hızlanma abartı. 15-16 ya da 16-17 max.

Cengo
22.Ekim.2013, 23:12
1 yıldır hemen hemen hiç oynamayan Emenike için 6 aylık değişken performansı da gözlem için yeterli olmayabilir.

DaveJones
22.Ekim.2013, 23:32
Emenike Fenerbahçe'de uzun yıllardan beri gördüğüm en süratli oyuncu Dia'dan sonra. İlk adımı çok çabuk değil belki ama ondan sonra hızlanarak gidiyor. Yani Acc 17'ye çekilip Pace 18 olabilir.

Fenerbahçe'de henüz çok fazla süre alamadı belki ama finishing ve long shots biraz fazla gelmiş gibi. Onlardan kısılıp dribbling 14 seviyesine çekilebilir belki. Son olarak Emenike'nin oyuncuları sırtına alıp sürükleyebilmesi gücünden ziyade dengesinden kaynaklanıyor bence. Daha önce Kader Keita, Kazım gibi örnekleri var bunun. Yere çok sağlam bastıklarından bu oyuncuları yıkmak bir o kadar zor oluyor. Balance 15 seviyesine çekilebilir.

Ve betada gözlemlediğim kadarıyla forvette Sow olduğundan dolayı Emenike sezonu 15 maç civarı yaparak bitiriyor genelde. Amr değeri yükseltilebilir ya da Sow'un aml değeri yükseltilebilir.

Sheriff
23.Ekim.2013, 00:06
Emenike Fenerbahçe'de uzun yıllardan beri gördüğüm en süratli oyuncu Dia'dan sonra. İlk adımı çok çabuk değil belki ama ondan sonra hızlanarak gidiyor. Yani Acc 17'ye çekilip Pace 18 olabilir.

Fenerbahçe'de henüz çok fazla süre alamadı belki ama finishing ve long shots biraz fazla gelmiş gibi. Onlardan kısılıp dribbling 14 seviyesine çekilebilir belki. Son olarak Emenike'nin oyuncuları sırtına alıp sürükleyebilmesi gücünden ziyade dengesinden kaynaklanıyor bence. Daha önce Kader Keita, Kazım gibi örnekleri var bunun. Yere çok sağlam bastıklarından bu oyuncuları yıkmak bir o kadar zor oluyor. Balance 15 seviyesine çekilebilir.

Ve betada gözlemlediğim kadarıyla forvette Sow olduğundan dolayı Emenike sezonu 15 maç civarı yaparak bitiriyor genelde. Amr değeri yükseltilebilir ya da Sow'un aml değeri yükseltilebilir.

Ben pek bu şekilde düşünmüyorum. Emenike zaten genelde rakibi ilk adımda ekarte ediyor devamında da alıyor götürüyor, mesafeyi açtıkça açıyor. Hız, hızlanma yeterli diye düşünüyorum. Dribbling belki bir iki tık artabilir.

Bu profille zaten kolay kolay yıkılmaması gerek, tek özelliğe bağlamamak gerek, fiziksel özellikleri bunu sağlayacak kadar yeterli bence.

Finishing ve long shot bence düşmemeli keza Moskova'da maç başına 0.5 gol ortalamayla oynayan bir oyuncuydu. Bize geldiğinden beri santrafor olarak doğru düzgün bir 90 dakika çıkaramadı.

barahir
23.Ekim.2013, 00:23
Ben de Emenike için CA ve PA'sının düşük olduğunu düşünüyorum.

Tackling 1-2 kademe düşürülüp Pas özelliği artırılmalı. 8'lik değil bence. Heading özelliğini de düşük buluyorum. Yücel İldiz Emenike için, Karabükteyken tek eksiğinin kafa vuruşu olduğunu ancak Spartak macerasından sonra onun da kısmen düzeldiğini belirtmişti. 8 çok düşük bir değer olmuş. Son Erciyes maçında da 90+4'de öyle bir kafa vuruşu yapmak çok zor. Tabii ki demiyorum Webo gibi olsun ama 8 de olmasın 10-11 ideal gibi.

Balance en azından 15'e çekilmeli bence de. Nat. Fitness bir puan düşüp 13 olabilir.

Bence Emenike 144 CA ve en az 155 PA hakediyor.

ForCimbom
23.Ekim.2013, 00:42
balance nasıl 13 olur yahu. adam hacıyatmaz gibi min 17 falan olmalıydı bence.

perpetua
23.Ekim.2013, 01:40
1 yıldır hemen hemen hiç oynamayan Emenike için 6 aylık değişken performansı da gözlem için yeterli olmayabilir.

Bence de. Devre arasina kadar net olmamak uzere:

Gozume carpan tackling'in inmesinin gerektigi.

Bunun yaninda work rate ile konsantrasyon konusunda biraz dusunulebilir sanki.

Balance'in da yukselmesi gerekli. Belki bu ozellikler arasinda bir takas cozumlenebilir.

SkyCaptain
23.Ekim.2013, 22:31
Emenike'nin Balance 13 ve Natural Fitness 14 olarak yansıtılmış. Reelde Balanca ve Natural Fitness 15 üzerinde öngörülen kim var merak ettim açıkçası.

mortalknight
24.Ekim.2013, 14:07
En göze batan hata Balance gibi duruyor.Kesinlikle çok rahat bir şekilde 16 verilmesi gerekli
Bir arkadasın dedigi gibi Acc 17 Pace 18 olarak degiştirilebilir.
Dribbling 14 daha iyi olur gibi
Finishing 14 daha ideal olur gibi.

Escochae
24.Ekim.2013, 23:20
Bence de. Devre arasina kadar net olmamak uzere:

Gozume carpan tackling'in inmesinin gerektigi.

Bunun yaninda work rate ile konsantrasyon konusunda biraz dusunulebilir sanki.

Balance'in da yukselmesi gerekli. Belki bu ozellikler arasinda bir takas cozumlenebilir.

Zaten CA'ya baktığımız zaman düşük. Ee neden illa biryerden kırpıp biyere vermektense CA'yi biraz artırıp düzenlemeyi öyle yapsanız daha iyi olmaz mı?

perpetua
25.Ekim.2013, 00:46
Zaten CA'ya baktığımız zaman düşük. Ee neden illa biryerden kırpıp biyere vermektense CA'yi biraz artırıp düzenlemeyi öyle yapsanız daha iyi olmaz mı?

Neden dusuk CA?

Bizim yolladigimiz Emenike'nin CA 135 idi. Rusya'da ilk sezon iyi oynadi 145'e cikti.

Ikinci sezonun cogunu sakat gecirdi ve kotuydu.

Simdiye kadar bizim ligde de pek toparlanmis gorunmedi. Yani en azindan kafadan daha sezon ortasina veya belki de sonuna kadar izlemeden Emenike'nin CA'si dusuk kalmis diyemiyorum ben.

mortalknight
25.Ekim.2013, 13:34
En göze batan hata Balance gibi duruyor.Kesinlikle çok rahat bir şekilde 16 verilmesi gerekli
Bir arkadasın dedigi gibi Acc 17 Pace 18 olarak degiştirilebilir.
Dribbling 14 daha iyi olur gibi
Finishing 14 daha ideal olur gibi.

Bir yorumunu alabilirmiyim perpetua ne düşündügünle ilgili ?

perpetua
25.Ekim.2013, 15:05
Bir yorumunu alabilirmiyim perpetua ne düşündügünle ilgili ?

Denge bence de dusuk. Digerleri icin izlemeye devam.

Ayberk Tuncer
10.Kasım.2013, 19:55
Ben de Emenike için CA ve PA'sının düşük olduğunu düşünüyorum.

Tackling 1-2 kademe düşürülüp Pas özelliği artırılmalı. 8'lik değil bence. Heading özelliğini de düşük buluyorum. Yücel İldiz Emenike için, Karabükteyken tek eksiğinin kafa vuruşu olduğunu ancak Spartak macerasından sonra onun da kısmen düzeldiğini belirtmişti. 8 çok düşük bir değer olmuş. Son Erciyes maçında da 90+4'de öyle bir kafa vuruşu yapmak çok zor. Tabii ki demiyorum Webo gibi olsun ama 8 de olmasın 10-11 ideal gibi.

Balance en azından 15'e çekilmeli bence de. Nat. Fitness bir puan düşüp 13 olabilir.

Bence Emenike 144 CA ve en az 155 PA hakediyor.

Altına imzamı atarım.

Dennis Bergkamp
14.Aralık.2013, 00:48
Denge ve takım oyunu çok ama çok düşük Emenike için.İnşallah bizim araştırmacılarımız daha doğru bir analiz yaparlar bu 2 özellik için.

medievil
14.Aralık.2013, 00:57

Abooo 6 aylık gözlemin yeterli olmalı bence. Gözlem sürecin bitene kadar fm 2015 çıkacak yoksa. Denge çok az bunu görmek için 1 sene beklenmez.

brkdnz
17.Aralık.2013, 16:23
İlk göze çarpan özellikler balance ve dribbling.

Emenike'nin fark yaratan özelliklerinin tamamı fiziksel özellikler bana kalırsa. Denge olarak topla omuz omuza mücadelede ayakta kalma tanımı var ise bu tanım için 13 çok az Emenike için. Top-class özelliklerinden biri bence bu. Acc-pace ile beraber. Ciddi anlamda az olmuş bu yüzden.

Önerim 16-17 seviyesine çekilmesi.

Dribbling konusunda da tamam harika bir yeteneği olduğu söylenemez, zaman zaman topla beraber dışarı çıktığına da şahit olduk ancak 12 vasat bir rakam. 1-2 tık yukarıda olmalı bence.

Bunun dışında konsantrasyon konusunda ciddi eksikleri var. Maç içi süreklilik tanımındaki bir özellik için fazla olmuş Emenikeye 15. Maç içinde gereksiz ofsayta yakalanmalarının yanı sıra maçtan çok fazla kopabiliyor. Defalarca gördük. Kasımpaşa ve Gs maçları en somut örnekler. Bu özellik için 15 fazla geldi bana. 2-3 kademe aşağı inmesini normal karşılarım.

Ha bir de belki teamwork çok az olduğu için göze çarpıyor. Kıyaslama yapmak açısından söylemem gerekirse Sow ile aşağı yukarı aynı olmalı bu özelliğinin bana kalırsa. Hangisi daha fazla pası düşünüyor, arkadaşlarını oynatmak istiyor çok karar veremiyorum. Sow pas özelliği sayesinde ve kanat-forvet oynatılmasının etkisiyle belki daha fazla teamwork'e yatkın gibi ancak bence 5 ile 10 arasındaki kadar fark yok. Ya Sow azaltılmalı Ya da Emenike'nin bu özelliği Sow'a yaklaştırılmalı.

Onun dışında profil olarak çok ama çok güzel yansıtılmış. Advanced Forvet olarak ciddi verim alabiliyorsunuz.

tounela
23.Ocak.2014, 17:47
PA değeri olarak WEBO ile arasında bi fark yok nedense. 12 Milyona alınmış oyuncunun bence özellikleri daha iyi olmalıydı. Ayrıca orta saha kenardan top alıp gol attığına da defalarca şahit olduk