PDA

View Full Version : Pierre Webo

ReaList
22.Ekim.2013, 18:01
http://dosya.turksportal.net/research/14.0.0/Fenerbah%e7e_Pierre_Web%f3.png

QaaN-07
25.Kasım.2013, 16:23
Çalışkanlık,takım oyunu,kararlılık ve konsantrasyon özellikleri kesinlikle arttırılmalı.

Cengo
25.Kasım.2013, 21:36
Arttırılmalı yazıyorsunuz ama neden arttırılmalı? Bu sözler beni ikna etmiyor.

Ayberk Tuncer
25.Kasım.2013, 23:07

14 ortalama üstü - iyi çalışkanlık manasında değil mi? Webo abidik gubidik yanlış paslara bile baskı olsun diye koşan bir adam. En son Kamerun maçında da baskıyla gol attı. Fenerbahçe maçlarında da çok dikkat ediyorum alakasız yanlış paslarda bile koşuyor ki stoper üzerinde baskı oluştursun. 14 work rate bunun oyundaki karşılığını sağlayabilir mi?

QaaN-07
26.Kasım.2013, 13:06

Onun cevabı Fenerbahçe maçlarında gizli, siz ikna olmasanız da Webo'nun saydığım özellikleri düşük.En az Kuyt kadar koşan,mücadele eden bir oyuncu.Bunda Fenerbahçe maçlarını izleyen çoğu futbolsever hemfikir.

lakin1907
26.Kasım.2013, 18:49
Gayet iyi yapılmış bence webo, arttırılması anlamsız olur. Teamwork 15 zaten biraz daha arttırırsanızşut çekmez.

fmhastasi
26.Kasım.2013, 19:27
bundan iyisi şamda kayısı

Cengo
26.Kasım.2013, 21:25
Onun cevabı Fenerbahçe maçlarında gizli, siz ikna olmasanız da Webo'nun saydığım özellikleri düşük.En az Kuyt kadar koşan,mücadele eden bir oyuncu.Bunda Fenerbahçe maçlarını izleyen çoğu futbolsever hemfikir.

O topa mücadeleyi Aggression, yardım savunmasını da Team Work yapıyor.

14 ortalama üstü - iyi çalışkanlık manasında değil mi? Webo abidik gubidik yanlış paslara bile baskı olsun diye koşan bir adam. En son Kamerun maçında da baskıyla gol attı. Fenerbahçe maçlarında da çok dikkat ediyorum alakasız yanlış paslarda bile koşuyor ki stoper üzerinde baskı oluştursun. 14 work rate bunun oyundaki karşılığını sağlayabilir mi?

Work Rate görev verilirse hücum pres kapasitesini de yükseltir, daha fazla mücadele eder. Topa yapılan koşular Agression ile açıklanabilir, Work Rate değil. Aggression top kapmak için ne kadar agresif olabildiği hatta pozisyonunu kaybetmek pahasına. Top kapabilmek için topun ne kadar fazla peşinde koşturabileceği, ne kadar ileri gidebileceği, ne kadar rakibi kovalayabileceği. O topa açlık, bir pozisyon boyunca peşinde koştuğu rakibin ayağına topun peşinde kapmak için vazgeçmeden sürekli rakibi ne kadar rahatsız edebileceğini belirlenmesi agresiflik olarak tanımlanıyor.

Mental değerler aynı zamanda alışkanlıkları ve oyuncular ne kadar işlerine değer verdikleri ile acı çekse dahi yapabilmek ne kadar çaba gösterdiğini de anlatır.