PDA

View Full Version : Beşiktaş

rcrdnh
23.Ekim.2013, 15:25
'due to move in to the 41903 capacity İnönü Spor Kompkeksi vodafone Arena on 1/7/2015'

ufak bi harf hatası ama düzeltilmeli bence :)

bir de Fikret Orman yeni sezonda yeni stadımızda oynayacağımızı söylüyor, neye göre 2015 tarihi girilmiş acaba ?

perpetua
23.Ekim.2013, 15:39
Duzelttim.

Fikret Orman Ekim 2014 diyor ama ayni zamanda hafriyat yuzunden insaatin geciktigini de soyluyor.

Henuz temel atilmadigini goz onunde bulundurursak, ozellikle stadin icinin yapilmasi icin bir kac ay ve zeminin oturmasi icin de bir kac aya ihtiyac oldugunu da dusunursek (zeminin oturmasi icin Nisan gibi kaba insaat'in bitmesi gerekli) Ekim 2014 bir hayli iyimser gorunuyor.

Gecmis tecrube ile insaatlarin hedeflenen tarihten en az 6 ay-1 yil geciktigini goz onunde bulundurursak Ocak 2015 daha mantikli bir tarih gibi geldi bize.

Oyunda Besiktas'i cok etkileyecek bir durum da degil cunku AOS gelirleri ile yeni stat'tan gelecek gelirler arasinda oyun acisindan pek fark yok.

kumbara
27.Ekim.2013, 16:54
http://l1310.hizliresim.com/1g/v/tyu36.png

http://l1310.hizliresim.com/1g/v/tyu3n.png

Görüldüğü üzere beşiktaş avrupa maçlarını TT Arena'da oynuyor. Gerçekte böyle bir durum yok ve bu sorun nasıl çözülecek ?

perpetua
28.Ekim.2013, 15:20
Garip. Boyle bir komut kullanmamisiz ama nedense Avrupa maclarini TT arena'ya atmis oyun.

Duzelttirecegim. Tesekkurler.

kumbara
28.Ekim.2013, 16:05
Ben teşekkür ederim.

kiwi21
29.Ekim.2013, 15:00
Julio Alves hâlâ Beşiktaş kadrosunda gözüküyor. Düzeltilebilir mi acaba?

perpetua
29.Ekim.2013, 16:18
Julio Alves hâlâ Beşiktaş kadrosunda gözüküyor. Düzeltilebilir mi acaba?

Duzeltildi. Bir sonraki veritabani yamasina yansir.

manager725
31.Ekim.2013, 23:58
http://l1310.hizliresim.com/1g/v/tyu36.png

http://l1310.hizliresim.com/1g/v/tyu3n.png

Görüldüğü üzere beşiktaş avrupa maçlarını TT Arena'da oynuyor. Gerçekte böyle bir durum yok ve bu sorun nasıl çözülecek ?

Garip. Boyle bir komut kullanmamisiz ama nedense Avrupa maclarini TT arena'ya atmis oyun.

Duzelttirecegim. Tesekkurler.

Bu sorun düzeltildi mi? Düzeldiyse Beşiktaş'la kariyer açacağım da.

manager725
01.Kasım.2013, 18:53
Bu sorun düzeltildi mi? Düzeldiyse Beşiktaş'la kariyer açacağım da.

Ah bir cevap verenim olsa ne güzel olur. Araştırmacılar cevap verecek gibi gözükmüyor o yüzden Beşiktaş'la oynayan arkadaşlar sizde böyle bir sorun var mı, bari siz cevap verin.:s7::s7::s7:

martymcfly
01.Kasım.2013, 21:14
Stadı yılbaşına yapsaydınız bari 2 sene de çok fazla olmuş.

perpetua
01.Kasım.2013, 21:20
Maalesef oyunun en son halini henuz oynayamadigim icin cevap veremedim.

Eger stada gecis 2 yil suruyorsa, belli ki yanlis edt dosyasini kullanmislar. En son yolladigimizda yeni stada gecis Ocak 2015'te gerceklesiyordu.

serwan
02.Kasım.2013, 11:29
Stadla ilgili en yetkili ağızdan yapılan açıklama ekim 2014'te bitecek şeklinde. Daha temel atılmadı, gecikme oldu vs. şeklindeki düşünceler sadece yorumdur. Beşiktaş kulübü başkanı ekim diyorsa ekimde bitecek şekilde ayarlanmalı oyunda da. Ayrıca inşaat parayla yürür. Bugün parayı basar 4 tribünü aynı anda yükseltirseniz sezon başına da yetişir. O yüzden resmi ağızdan yapılan açıklama neyse database'te o şekilde düzeltilsin bence.

kiwi21
02.Kasım.2013, 11:53
hakikaten bu olay gerçekten çok yani "saçma" da demek istemiyorum ama değişik olmuş.

yorumlarla yapılan bir iş. başkanın ağzından "ah yandık ah bittik", "stad 2015'e kaldı" gibi bir açıklama görmedim. kaçırdığım bir yer varsa da affola.

bu, transfer dedikodusunu dikkate alıp oyun çıkmadan o oyuncuyu dedikodusu geçen takıma transfer etmeye benziyor.

kumbara
08.Kasım.2013, 19:25
Ayrıca oyunda stad bittikten sonra koltuklu gözükmüyor bende. Tekrar kotuk ekletti başkan, bu sorunada bir çözüm bulabilirseniz sevinirim. Yada sadece bende mi var bu sorun bilemiyorum ?

http://o1311.hizliresim.com/1h/8/ubjpu.png

martymcfly
08.Kasım.2013, 19:38
Stadyum sponsoru da 2015 te başladığı için ordan bir sıkıntı olmuş olabilir.

kiwi21
08.Kasım.2013, 23:48
fikret orman son basın demecinde stadın eylül 2014'te biteceğini, yeni sezona yetişeceğini tekrar belirtti.

şahsi yorumlarınızı yapmadan, hangi gerekçelere dayandırarak stadın bitiş tarihini ileriye attığınızı bildiren bir cevap yazacak mısınız? yoksa öyle boş boş bekleyecek miyiz?

kumbara
09.Kasım.2013, 00:04
Stadın eylül 2014 gibi yakın bir zamanda bitmesi bana çok zor bir ihtimal gibi geliyor.

perpetua
09.Kasım.2013, 00:48
Ayrıca oyunda stad bittikten sonra koltuklu gözükmüyor bende. Tekrar kotuk ekletti başkan, bu sorunada bir çözüm bulabilirseniz sevinirim. Yada sadece bende mi var bu sorun bilemiyorum ?

http://o1311.hizliresim.com/1h/8/ubjpu.png

Koltuk kapasitesini bos birakmisim, oyun da kafadan bir rakam uydurmus. Duzelttim. Tesekkurler.

perpetua
09.Kasım.2013, 00:57
Fikret Orman esasinda sozlerini dikkatli kullaniyor roportajlarinda. Ekim 2014'te acacagiz diyor ama Ekim 2014'ten itibaren yeni stat'da oynayacagiz dedigini duymadim ben. Belki demistir ama son konusmasi oyle bir izlenim verdi bana.

Vodafone ile olan anlasmada stadin acilisiyla baslayan bir para girisi olacak. Bu nedenle bazi eksikliklerle beraber Ekim 2014'te acilirsa da sasirmamak lazim. Ama o eksiklikler ne olabilir bilemiyorum tabii.

En basidinden zemin konusu soru isareti. Zeminin oturmasi icin Nisan ayi gibi cimlerin serilmesi gerekli. Cimlerin serilmesi icin de kaba insaatin bitmis olmasi gerekli.

Yanilmiyorsam bugun kaba insaat icin ihale yapildi. Artik 1-2 gune kadar bu kaba insaatin ne zaman bitecegi hakkinda bilgi cikmaya baslar herhalde.

kiwi21
09.Kasım.2013, 01:11
hâlâ şahsi yorumlamalarınızla iş yapıyorsunuz ama. bir kulübün en yetkili organı başkanıdır değil mi? ki bu şahıs kendi özel yaşamında ekmeğini de inşaat sektöründen kazanıyorsa... hâlâ burada kişisel çıkarımlarla o böyle olursa şöyle olur, şu şöyle olursa diğer türlü olur.

stad yetişir/yetişmez konu o değil. kulübün başkanının ısrarla vurguladığı bir tarih varken, oyun database araştırmacılarının "yok abi o iş öyle olmaz, ölsen bitiremezler" diyerek kendi mantıklarına uyan bir tarihi oyuna yansıtmalarıdır.

tekrar aynı örneği vereceğim; bu, transfer dedikodusunu dikkate alıp oyun çıkmadan o oyuncuyu dedikodusu geçen takıma transfer etmeye benziyor.

perpetua
09.Kasım.2013, 03:23
hâlâ şahsi yorumlamalarınızla iş yapıyorsunuz ama. bir kulübün en yetkili organı başkanıdır değil mi? ki bu şahıs kendi özel yaşamında ekmeğini de inşaat sektöründen kazanıyorsa... hâlâ burada kişisel çıkarımlarla o böyle olursa şöyle olur, şu şöyle olursa diğer türlü olur.

stad yetişir/yetişmez konu o değil. kulübün başkanının ısrarla vurguladığı bir tarih varken, oyun database araştırmacılarının "yok abi o iş öyle olmaz, ölsen bitiremezler" diyerek kendi mantıklarına uyan bir tarihi oyuna yansıtmalarıdır.

tekrar aynı örneği vereceğim; bu, transfer dedikodusunu dikkate alıp oyun çıkmadan o oyuncuyu dedikodusu geçen takıma transfer etmeye benziyor.

Dikkat edersen normalde statlari, ihale yapilip sonuclanmadan isin teslim tarihi sozlesme altina alinmadan, oyuna eklemiyoruz. Sirf stadin bitis tarihi konusunda yoruma yer birakmamak icin. Buna TT Arena da dahil, Timsah Arena da, diger butun statlar da.

Besiktas'ta bunu yapmadik (sadece kaba insaatin ihalesi bugun yapildi sonucu henuz aciklanmadi) cunku Besiktas stadini yikti ve cesitli statlarda oynuyor su anda.

Baskan'in surekli soyledigi de bu tarihe kadar bitirecegiz. Yoneticilik mazeret uretme sanati degil, cozum uretme sanatidir. Cozum uretsin, Ekim ayina kadar bitirsin, ben de agizim acik bir sekilde helal olsun basardi diyeyim. En kisa zamanda yeni stat'da mac izlemek icin hazirligimi yapayim.

Bu tip konularda her zaman sozlerden daha cok imzali sozlesmelere inanmayi tercih ederim. Ama Besiktas icin boyle bir sozlesme hala yok. Bir kac gun sonra herhalde belli olacak.

kiwi21
09.Kasım.2013, 08:44
anlasildi. kendi "dusunduklerinizi" dikte etmeye devam edeceksiniz. iste bu gibi sabit fikirler yuzunden insanlar oyuna girmeden en az bi 2-3 saatini editor'de harciyor. kolay gelsin.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

perpetua
09.Kasım.2013, 10:37
anlasildi. kendi "dusunduklerinizi" dikte etmeye devam edeceksiniz. iste bu gibi sabit fikirler yuzunden insanlar oyuna girmeden en az bi 2-3 saatini editor'de harciyor. kolay gelsin.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ben yukarida ne yazdim da bu cevabi vermeyi dogru buldun?

Bir kac gun icinde ihalenin sonucu belli olur ve o zaman daha iyi fikire sahip oluruz demem mi yanlisti ve sabit fikirliydi?

Yoksa ihale olmadan, yani imzali sozlesme olmadan, varsayimlar uzerinden gitmek mi yanlisti ve sabit fikirli olmakti?

Yukarida yazdim. Ocak 2015'te yeni stada gecis olarak ayarlamis ve SI'a yollamistik ama yanlis dosyayi kullanmislar. Hatta hic bir zaman boyle bir kod yazmamis olmamiza ragmen CL maclari TT Arena'da oynaniyor nedense. Benim de hic hosuma gitmiyor bu hatalar ama su an icin yapabilecegim tek sey bir sonraki yama icin gerekli duzeltmeleri yapmak.

Stadin bitis tarihinin ne olacagi da tahminen o zamana kadar daha cok netlesir.

kiwi21
09.Kasım.2013, 13:08
Duzelttim.

Fikret Orman Ekim 2014 diyor ama ayni zamanda hafriyat yuzunden insaatin geciktigini de soyluyor.

Henuz temel atilmadigini goz onunde bulundurursak, ozellikle stadin icinin yapilmasi icin bir kac ay ve zeminin oturmasi icin de bir kac aya ihtiyac oldugunu da dusunursek (zeminin oturmasi icin Nisan gibi kaba insaat'in bitmesi gerekli) Ekim 2014 bir hayli iyimser gorunuyor.

Gecmis tecrube ile insaatlarin hedeflenen tarihten en az 6 ay-1 yil geciktigini goz onunde bulundurursak Ocak 2015 daha mantikli bir tarih gibi geldi bize.

Oyunda Besiktas'i cok etkileyecek bir durum da degil cunku AOS gelirleri ile yeni stat'tan gelecek gelirler arasinda oyun acisindan pek fark yok.

Ben yukarida ne yazdim da bu cevabi vermeyi dogru buldun?

Bir kac gun icinde ihalenin sonucu belli olur ve o zaman daha iyi fikire sahip oluruz demem mi yanlisti ve sabit fikirliydi?

Yoksa ihale olmadan, yani imzali sozlesme olmadan, varsayimlar uzerinden gitmek mi yanlisti ve sabit fikirli olmakti?

Yukarida yazdim. Ocak 2015'te yeni stada gecis olarak ayarlamis ve SI'a yollamistik ama yanlis dosyayi kullanmislar. Hatta hic bir zaman boyle bir kod yazmamis olmamiza ragmen CL maclari TT Arena'da oynaniyor nedense. Benim de hic hosuma gitmiyor bu hatalar ama su an icin yapabilecegim tek sey bir sonraki yama icin gerekli duzeltmeleri yapmak.

Stadin bitis tarihinin ne olacagi da tahminen o zamana kadar daha cok netlesir.

tam net olarak anlaşılamadım herhalde. kafamı kurcalayan nokta yukarıda bold'ladığım durumlar. neden, hangi inşaat geçmişinizle stadı ocak 2015 olarak ayarlayıp si'a gönderdiniz?

tekrar söylüyorum stadın-kulübün en yetkili ağzı bitecek derken (biter-bitmez) bilemem, oyuna aktarılacak veri şahsi kanaatler mi olmalıdır (bence bitmez bu stad abi) yoksa kulüp başkanının bu stad bitecek cümleleri mi oyuna aktarılacak veri olmalıdır?

benim tartışmak istediğim konu bu. hatayo kabul etmek de bir erdemdir. yapmayın, etmeyin rica ediyorum.

perpetua
09.Kasım.2013, 16:13
tam net olarak anlaşılamadım herhalde. kafamı kurcalayan nokta yukarıda bold'ladığım durumlar. neden, hangi inşaat geçmişinizle stadı ocak 2015 olarak ayarlayıp si'a gönderdiniz?

tekrar söylüyorum stadın-kulübün en yetkili ağzı bitecek derken (biter-bitmez) bilemem, oyuna aktarılacak veri şahsi kanaatler mi olmalıdır (bence bitmez bu stad abi) yoksa kulüp başkanının bu stad bitecek cümleleri mi oyuna aktarılacak veri olmalıdır?

benim tartışmak istediğim konu bu. hatayo kabul etmek de bir erdemdir. yapmayın, etmeyin rica ediyorum.

Veritabanina 20'nin uzerinde stat ekledik. Simdiye kadar ihale yapilmadan telaffuz edilen surelerin hic bir tanesi dogru cikmadi. En azindan 1 yil geciktiler. 2 yil gecikenler de var.

Ihale yapilana ve imzalar atilana kadar ben hic kimseye inanmam. Cunku laf ucar, imza kalir. Attigin imzanin gereklerini yerine getiremezsen de tazminat odersin.

Yukarida da yazdim. Normalde ihale yapilmadan veritabanina eklemiyoruz statlari cunku ilk telaffuz edilen insaat suresi her zaman fazla iyimser oluyor.

Bunun Besiktas'a cok ciddi bir finansal handikapi da yok oyunda cunku Olimpiyat stadinda yuksek sayida serirciye oynayabiliyor. En azindan ihale yapilana ve somut bir seyler belli olana yaklasik 2 ay once o tercihi yaptik.

Tabii hic stadi da eklemeyebilirdik o tarihte. Zira o tarihte hala stad insaatinin ihalesi yapilmamisti (dun yapildi) ve yapilip yapilmayacagi bile hala belli degildi.

manager725
25.Kasım.2013, 21:09
Avrupa maçlarını TTArena'da oynama hatasını nasıl kaldırabiliriz? Editor'den yeni stad yapsak olur mu?

manager725
28.Kasım.2013, 19:13
Yeni gelen update ile TTArena olayı düzeldi mi? Yani bence çok büyük bir sorun var ama kimse ilgilenmiyor. Nasıl böyle bir hata olabilir ben anlamıyorum yada bu sorunu ben mi büyütüyorum?

mustangshelby
28.Kasım.2013, 20:46
Yeni gelen update ile TTArena olayı düzeldi mi? Yani bence çok büyük bir sorun var ama kimse ilgilenmiyor. Nasıl böyle bir hata olabilir ben anlamıyorum yada bu sorunu ben mi büyütüyorum?

Bu böyle bir oyun için küçük bir sorun bence. Oyun okadar sorunsuz yani :)

xwerswoodx
03.Aralık.2013, 18:14

Her gün bir başkan çıkıp o oyuncuyu alacağız, bu stadı yapacağız, burayı alacağız, bu takımla anlaşma yapacağız, vb... diyor. Hepsini başkan dedi diye aktif edelim o zaman.

Ortada kesin bir şey yok, yarın bir sorun olur başkan ayrılır stat 10 yıl sonra biter, yada bakarsın 1 yılda biter. Oyuna aktarılması için bile çok erken olan stadın süresini durup tartışmanın manası yok. Artık İnönü stadı olmadığına göre onun neden hala oyunda olduğunu tartışmak gerek bence.

Bulstrap87
07.Ocak.2014, 10:58
stat sıkıntısı hala devam ediyor. cl maclarını tt arenada oynayabiliyoruz. ve stat bitiş tarihi hala 2015 temmuz gözüküyor bunlar düzeltilmeyecek mi?

birde bnde kullanılan stadyum lig icin yeni yapılan stadımız cl icin tt arena gözüküyor ancak yedek stadyum olarak her iki gruptada yeni stadımızın adını yazıyor bnu anlayamadım..

kiwi21
26.Ocak.2014, 11:25
üvey evlat Beşiktaş :)