PDA

View Full Version : Football Manager 2014 | 14.3.1

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

Lordinas
05.Nisan.2014, 20:43
Sizlerinde dikkatini çektimi bilmiyorum ama ben 2017 yılına geldim kendi takımımın altyapısından bir tane 4 yıldız potansiyelli defans çıktı onun dışında kayda değer bir oyuncu çıkmadı bir iki tanede ortasaha falan 3 yıldız 3.5 yıldız. oda sakatlıklarla falan 2.5 oldu. verim alamadım yani. tesisleri baya geliştirdim gençlik gelişim sorumlusunuda değiştirdim. ama çok büyük şanssızlık yaşıyorum sanırım. diğer takımlara bakıyorum hele premier lig bide bayern in altyapısında en az 3-4 tane wonderkid var. eve geçince ss atabilirsem görürsünüz manu da bir çocuk var 15-16 sezonunda çıktı 18 yaşında çocuğun bonservisi 24 milyon euro yahu bana çıksa o köşe olurum oyunda :D

Tamam her ligde 1-2 tane olsa böyle geleceğin messi si ronaldinho su falan anlarımda breziya dolu wonderkid kaynıyor. çok abartıyorlar gerçekten oyun ortalama 6-7 sezon sonra oynanmıycak hale geliyor. :) hayır onların bir taneside bana rastlamazmı arkadaş ? :D belkide kıskançlıktan eleştiriyorum oda olabilir :) Geçen gün real in kadrosuna baktım 19-20 yaşında dünya starı ayarında oyuncular var. yahu nerden buldunuz bunları diye sordum kendi kendime :D biraz bakındım hollandadan almanyadan hemen kapmışlar 3-5 milyon euro ya :)

canerozaskin
06.Nisan.2014, 01:29
Sizlerinde dikkatini çektimi bilmiyorum ama ben 2017 yılına geldim kendi takımımın altyapısından bir tane 4 yıldız potansiyelli defans çıktı onun dışında kayda değer bir oyuncu çıkmadı bir iki tanede ortasaha falan 3 yıldız 3.5 yıldız. oda sakatlıklarla falan 2.5 oldu. verim alamadım yani. tesisleri baya geliştirdim gençlik gelişim sorumlusunuda değiştirdim. ama çok büyük şanssızlık yaşıyorum sanırım. diğer takımlara bakıyorum hele premier lig bide bayern in altyapısında en az 3-4 tane wonderkid var. eve geçince ss atabilirsem görürsünüz manu da bir çocuk var 15-16 sezonunda çıktı 18 yaşında çocuğun bonservisi 24 milyon euro yahu bana çıksa o köşe olurum oyunda :D

Tamam her ligde 1-2 tane olsa böyle geleceğin messi si ronaldinho su falan anlarımda breziya dolu wonderkid kaynıyor. çok abartıyorlar gerçekten oyun ortalama 6-7 sezon sonra oynanmıycak hale geliyor. :) hayır onların bir taneside bana rastlamazmı arkadaş ? :D belkide kıskançlıktan eleştiriyorum oda olabilir :) Geçen gün real in kadrosuna baktım 19-20 yaşında dünya starı ayarında oyuncular var. yahu nerden buldunuz bunları diye sordum kendi kendime :D biraz bakındım hollandadan almanyadan hemen kapmışlar 3-5 milyon euro ya :)

Bende de durum böyle. Fenerbahçe'deyken bütün yatırımı alt yapıya yapmama rağmen yılda 2-3 tane iyi sayılabilecek oyuncu çıkarabildim. Şimdi Schalke'de yine çok iyi tesisler, gençlik gelişim sorumlusu olmasına rağmen 2 tane adam çıktı. Onların da 3.5-4 yıldız potansitelleri var. Diğer çıkanlar çok kötü. Gözlemcilerim sürekli adam öneriyor, futbol direktörü de birkaç tane yetenek bulup teklif yapıyor. Bu sayede dışardan aldığım oyuncuları alt takımlara doldurdum. Altyapı yetenek kaynıyor. En çok da Danimarka'dan oyuncu buldum. Şu an 6. sezonun başındayım, en çok Midtjylland takımından regen çıktı. Futbolcu fabrikası gibi takım.

izmer96
09.Nisan.2014, 18:11
oyun simdi 24 mb lik bir update yapdi nedir bilen varmi ?

emmre
09.Nisan.2014, 18:19
oyun simdi 24 mb lik bir update yapdi nedir bilen varmi ?

Steamde yazıyor değişiklikler

Ronaldinho 10
09.Nisan.2014, 18:24
Football Manager 2014 - 14.3.1 Update Change List
=======================================

GENERAL
- Enabled PS Vita Cross-Save functionality

STABILITY
- Fixed rare crash when adding player to transfer target/development list
- Fixed rare crash on continue
- Fixed examples of pre-14.3.0 saves failing due to French discipline rule change

EDITOR
- Fixed edited teams being extracted into wrong division
- Fixed edited names not saving correctly

TRANSFERS
- Fixed rare cases of future transfer join dates reverting to year 1900
- Improved player interest AI after declaring interest

matias delgado
09.Nisan.2014, 19:01
Yeni güncelleme geldi... Arkadaşta yukarıda belirtmiş...Valla benim için önemli olan maç motoru çünkü her güncellemede bana göre iyiye gidecegine geriye gidiyor...Oyunu ilk yukledigim haliniz özler olduk sayelerinde :) Ne kadar taktik verirsen ver takım iyice geri gidiyor hayır taktik yapıp yayınlayan arkadaslarada yazıktır :)

Artul
09.Nisan.2014, 21:14
Ben daha devam'a basmadan oyun kendi kendine ilerlemeye başladı.. :D İşin ilginci tam haberleri okuyorum elimi mouse'a götürüp devam'a basıcam oyun ilerliyor.. Görüyo mudur nedir.. :D

amorti
09.Nisan.2014, 22:46
Steam'den otomatik guncellemeleri kaldirmayi unuttugumdan oyun 14.3.1 oldu.

Tam da 30 Aralik donemi, kontrati bitenler icin FM Scout kullanacaktim, patladi.

14.3.0'a dondurme sansim yoktur degil mi? :icon_sad:

magicstigvolki
09.Nisan.2014, 23:12
Oyunu ilk çıktığında almıştım ama oynamaya fırsatım olmamıştı hem de bir kaç update çıksın demişti yeni yeni başlıyorum ama taktik ekranı bir hayli değişmiş o eski taktik ekranı bu oyunda yok mu acaba ? Örneğin sağ açıktaki oyuncu için kanat oyuncusu/hücum seçeneğini seçtim ama bu oyuncu için daha fazla top sür ya da daha fazla orta yap seçeneğini seçemiyorum eski oyunlarda sağa sola kaydırmalı çubukla bu işi hallediyorduk bu oyunda bu şekilde mi oldu ?

HeracLes
10.Nisan.2014, 00:45
Yahu benim steam sorunlu galiba, otomatik güncelleme seçili ama her seferinde güncelliyor. Allah'tan maç motoru güncellemesi felan değil yoksa zar zor oturttuğum taktik de giderdi.

Ralph
10.Nisan.2014, 16:34
Yeni yama ile neredeyse her maç kırmızı yiyorum

aytekin79
10.Nisan.2014, 17:21
Yeni yama ile neredeyse her maç kırmızı yiyorum

14.3.1 için söylüyorsan eğer bu yamada maç motoruna etki eden değişiklikler yapılmamış :)

mustinho03
10.Nisan.2014, 17:39
hay kafama :D steam i offline yapmayi unuttum ve de oyun dogal olarak gncelledi kendini genie scout ta sizlere ömür :D

Ralph
10.Nisan.2014, 18:39
Vallahi bilemiyorum, en kötü 2 maçımdan biri kırmızı çıkıyor.

Hani belki inanmayan olur;

http://img836.imageshack.us/img836/9923/xjb9.png (http://img836.imageshack.us/i/xjb9.png/)

Ligin 14. haftası.

Buradan bakınca belki az gibi geliyor olabilir ama 14 hafta içinde baktığınızda neredeyse 2 maçtan biri kırmızı kart.

Sarı ve Kırmızı kartların olduğu tablo:

http://img855.imageshack.us/img855/3425/r86c.png (http://img855.imageshack.us/i/r86c.png/)

Escochae
10.Nisan.2014, 18:48
Bu kırmızı olayından bende muzdaribim. Ayakta savun dememe rağmen 2 maçta 1 kırmızı kart yiyorum

ozan42
10.Nisan.2014, 19:43
Caner ve Ramon Motta gerçekten canlı bombalar benim kariyerimdede sürekli yiyorlardı kırmızı.Aralarındaki fark şu Caner 2 sarı ile atılıyor.Ramon direk kırmızıyla :D

Lordinas
10.Nisan.2014, 20:00
Beyler oyuna henüz giremedim. hala 3 şutun 2 si yan ağlara gidiyor mu ? yada kalecilerin gücü hala 109 mu :D

ReaList
10.Nisan.2014, 20:22
Caner ve Ramon Motta gerçekten canlı bombalar benim kariyerimdede sürekli yiyorlardı kırmızı.Aralarındaki fark şu Caner 2 sarı ile atılıyor.Ramon direk kırmızıyla :D
Bu oyuncuların agresiflik ve hırçınlık değerlerinin yüksek verilmesinden kaynaklanıyor. Caner o değerlerle ligde 20 maç ya çıkarır ya da çıkarmaz.

Ralph
10.Nisan.2014, 20:22
İşin garibi Veli Kavlak'da aynı agresiflikte ama o kart yemiyor pek.

GaNgStaLoVe
10.Nisan.2014, 20:46
hay kafama :D steam i offline yapmayi unuttum ve de oyun dogal olarak gncelledi kendini genie scout ta sizlere ömür :D

kardeş bende zar zor fmrte 14.3.0 bulmuştum şimdi 14.3.1 nerde nasıl bulacam yoruldum artık :mad: yardımcı olan olurmu acaba

amorti
10.Nisan.2014, 21:01
kardeş bende zar zor fmrte 14.3.0 bulmuştum şimdi 14.3.1 nerde nasıl bulacam yoruldum artık :mad: yardımcı olan olurmu acaba

Ben de ayni dertten muzdariptim, ama cikti 14.3.1.

FM Scout'un kendi sitesinde var.

Artul
10.Nisan.2014, 22:23
2015'ten 2018'e kadar Caner'i Galatasaray'da oynattım 3 yılda 1 kez bile kırmızı kart yemedi.. Ara sıra sarı kart yiyor ama her sezon en az 27-28 maç oynadı.. Hatta 29 asistle Süper Lig rekoru kırdı..

GaNgStaLoVe
10.Nisan.2014, 22:55
Ben de ayni dertten muzdariptim, ama cikti 14.3.1.

FM Scout'un kendi sitesinde var.

kardeşim aradım bulamadım , fmrte dimi eminsin

KadirGok
11.Nisan.2014, 00:35
Şimdi FMRTE 14.3.1 sürümünü nereden bulacağız ya :D

GaNgStaLoVe
11.Nisan.2014, 02:34
Şimdi FMRTE 14.3.1 sürümünü nereden bulacağız ya :D

kardeşim eğer bulursan bizede haber ver

Chamberlain
11.Nisan.2014, 12:36
Yeni yama neleri düzeltiyor tam olarak ?

mustinho03
11.Nisan.2014, 17:46

hocam benim bildigim fmrte her sene parali satin mi aldin zar zor derken?

Universal
11.Nisan.2014, 18:20
Oyunculara bireysel komut verin takım komutu yerine. Kırmızı kart için daha iyi bir çözüm olur.

ozan42
11.Nisan.2014, 20:20
İşin garibi Veli Kavlak'da aynı agresiflikte ama o kart yemiyor pek.

Vallahi aynısını yazacaktım birde aynı örnekle :DHatta Jones'u da ekleyebiliriiz bu örneğe.

ozan42
11.Nisan.2014, 20:21
Oyunculara bireysel komut verin takım komutu yerine. Kırmızı kart için daha iyi bir çözüm olur.

Canere topa hamlede daha dikkatli ol dememe rağmen aynı performansı devam etttiriyordu hocam pek bir özelliğinin görmedim o işlevin

magicstigvolki
11.Nisan.2014, 20:37
Sorum arada kaynamış bir kez daha sorim;

Oyunu ilk çıktığında almıştım ama oynamaya fırsatım olmamıştı hem de bir kaç update çıksın demişti yeni yeni başlıyorum ama taktik ekranı bir hayli değişmiş o eski taktik ekranı bu oyunda yok mu acaba ? Örneğin sağ açıktaki oyuncu için kanat oyuncusu/hücum seçeneğini seçtim ama bu oyuncu için daha fazla top sür ya da daha fazla orta yap seçeneğini seçemiyorum eski oyunlarda sağa sola kaydırmalı çubukla bu işi hallediyorduk bu oyunda bu şekilde mi oldu ?

William Rookwood
11.Nisan.2014, 23:32
Sorum arada kaynamış bir kez daha sorim;

Bahsettiğiniz klasik taktik ve evet bu seride klasik taktik tamamen ortadan kalktı. Onun yerine oyuncu komutları ve rolleriyle istediklerinizi uygulayabilirsiniz.

magicstigvolki
12.Nisan.2014, 16:28
Bahsettiğiniz klasik taktik ve evet bu seride klasik taktik tamamen ortadan kalktı. Onun yerine oyuncu komutları ve rolleriyle istediklerinizi uygulayabilirsiniz.

Oyun ilginç bir şekilde oldukça saçma sapan bir hal almış sağ açığa koyduğum adam için içe kat eden oyuncu ve hücum seçeneğini seçtim daha fazla pres yap seçeneğini seçemiyorum üzerine geldiğimde zaten bu rol ve görevde yazıyor ancak aynı zamanda hemen altındaki daha az pres yap seçeneğini seçebiliyorum =) ayrıca bu adam için içe kat et seçeneğini seçmek istediğimde seçili pozisyon için uygun değil yazısı çıkıyor =) Forumda bu yeni taktik sisteminin tartışıldığı bir konu var mı acaba ?

William Rookwood
12.Nisan.2014, 16:31
Oyun ilginç bir şekilde oldukça saçma sapan bir hal almış sağ açığa koyduğum adam için içe kat eden oyuncu ve hücum seçeneğini seçtim daha fazla pres yap seçeneğini seçemiyorum üzerine geldiğimde zaten bu rol ve görevde yazıyor ancak aynı zamanda hemen altındaki daha az pres yap seçeneğini seçebiliyorum =) ayrıca bu adam için içe kat et seçeneğini seçmek istediğimde seçili pozisyon için uygun değil yazısı çıkıyor =) Forumda bu yeni taktik sisteminin tartışıldığı bir konu var mı acaba ?

Bu başlık altından yeni taktik sistemi ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=2635369#post2635369

Esssteban
12.Nisan.2014, 16:46
Bilgisayarda oluşan bir sorun nedeniyle diski tamamen biçimlendirmem gerekti. Malesef kayıtlı oyunu yedeklemek aklıma gelmedi :(.

Bende epeydir aklımda olan macaristan ligi düşüncemi hayata geçirdim. Forza MTK :)

Uchiha Itachi
13.Nisan.2014, 03:36
Hayatımda oynadığım en kötü Fm oyunu olmuş maç motoru olarak.

canerozaskin
15.Nisan.2014, 17:29
Futbol direktörü transfer hedefi olarak eklediğim bazı oyunculara teklif yapmıyor. Sizde de var mı bu sorun?

urwrdskkn
15.Nisan.2014, 17:43
Futbol direktörü transfer hedefi olarak eklediğim bazı oyunculara teklif yapmıyor. Sizde de var mı bu sorun?

Şu an transfer sezonundamısın genelde futbol direktörü transfer dönemi çalışır

canerozaskin
15.Nisan.2014, 17:53
Şu an transfer sezonundamısın genelde futbol direktörü transfer dönemi çalışır

Evet transfer sezonu. Transfer beklemede olarak kalıyor, hiç haber falan da gelmiyor.

koraybahce
16.Nisan.2014, 01:03

Fm 2014 te oyuncular,kendisine verilen rollere bağlı olarak bazı direktifleri halihazırda kullanır halde oluyorlar. Yani AMR-AML olarak oynattığın bir oyuncu mevki ve oyun rolü bakımından pres yapar halde oluyor. Böyle olunca da "pres yap" seçeneği aktif olmuyor haliyle "zaten görevde" olduğu için. Ama "daha az pres yap" seçeneği aktif oluyor çünkü oyuncun sarı kart gördüğünde ya da kondisyonu düştüğünde tedbir olarak hali hazırda olan "pres yapma" özelliğini ortadan kaldırabilesin diye. Mesela DMC mevkiinde ve "savaşçı orta saha" rolünde oynattığın bir oyuncu kendiliğinden otomatik olarak "topa dal" seçeneği aktif bir şekilde oynayacaktır. Sen bu durumda oyuncu talimatlarında "topa dal" seçemeyeceksn. Ama oyuncun dediğim gibi sarı kart gördüğünde ya da kondisyonu azaldığında "sertliği azaltı" seçerek tedbir alabilirsin. Kolay gelsin. :)

Berkerguney
16.Nisan.2014, 12:21
Fm 14 Betasından beri oynuyorum gözüme takılan belli başlı olaylar gerçekten insanı sinir krizine sürüklüyor . Bu olaylardan bazıları :

1-STOPERLER : Defansda ki '' stoper '' oyuncuları ortasaha ve defans arasındaki ofansif ortasaha oyuncularına neden pres yapıyor , böyle bir saçmalık olabilir mi ? . Ben 3 tane ortasahanın ortasına adam koyuyorum daha fazla pres yap birine Savaşçı ortasaha görevi veriyorum birine Destek görevi , gidiyor benim stoperim Rakibin Ofansif ortasahasına basıyor . Sonrası mı ? Rezillik . Pres altında kalan oyuncu biraz topu bekletip bomboş kalan cezasahasına topu yuvarlıyor rakibin forvet oyuncusu topu alıyor ve gol .. Yeni futbol metası stoper presi heralde

2- Defans Pazar Alanı : Özellikle bek oyuncuları çok fazla adam kaçırmakta . Her türlü maçı izleyebilirsiniz amatör küme olsun , Ptt olsun her '' Futbolcu '' bekliğin görevlerini bilir . Arkasından kaçan oyuncuyu izlemekte yetiniyor bizimkiler . Bekin 2 3 metre önünden ara pas arkadan kaçan ofansif kanat oyuncusuyla buluşuyor ve yine kaleciyle karşı karşıya durum . 1 olur 2 olur gerçek hayatta da böyle hatalar olmakta ama bu sıklık , beklerin pazarlarda gezmeleri rakibin hep aynı senaryoyla gole gitmeleri akıl karı değil .

3-Transferler : Galatasaray kariyerimde mevkilere yedek 2-3 tane oyuncu bulayım dedim . Gözümde büyük transfer falanda yok ha sadece yedek arıyorum . Elin 5 para etmez oyuncusunu gel Galatasaray'da oyna diyorum 1 değerinin 2 sini vereyim hadi diyorum 5istiyorlar ..
Örnek vereyim : Yarın bir haber çıksa Gökhan Töre 20M€'ye Galatasarayda diye , '' e yok artık külübüde adamın üstüne yapsaydınız '' denmezmi , denir ancak oyunda Gökhan Töre'yi almak 20M€ den aşşağıya imkansız . Şu devirde 20M€ ye kimler kimler alınıyor yapmayın kardeşim genç yetenek falan .

4-Kaleciler ve Goller : Kalecim Muslera dünya çapında bir kaleci ancak bana göre ligdeki başka kalecilerden farkı yok . Muslera kötü değil , diğerleri de aynısı . Hepsi ayrı panter . Görüyorsunuz oyundaki bütün goller ya karambol ya da mükemmel şutlardan gelinen goller . Sol kanattan gelir sağ doksana asar yoksa onun gol olma imkanı yok . Kaleciyle karşı karşıya gelir semsert köşeye vurur yoksa onunda gol olma imkanı yok . Bu kaleciler hiç mi top kaçırmaz arkadaş . Hepsi bir zıplayışta sağ direkten sol direğe atlıyorlar. Demek istediğim SI'nın doğru düzgün bir güncellemeyle şu belli bariz hatalara bir el atması , verdiğimiz paraya yazık rica ediyorum İngilizcesi üst düzey olan bir arkadaşımız forumdaki böyle şikayetleri dile getirip gerek E'mail olarak gerek , Steamda başlık açarak iletsinler.

LadroN
16.Nisan.2014, 16:02
FM'yi tamamen bırakmış oldum bu oyunla.

Eski serilerdeki ruh yok oyunda kesinlikle.Menü falan o kadar karman çorman olmuş ki ne yaptığını bile anlamıyorsun.Bir maç oynadım ve o 3d'nin ağır rezilliğini görünce oyunu kapatıp sildim.

goosfraba
19.Nisan.2014, 11:00
şu dandik oyuna iyi sabrediyoruz vallahi...

stoperlerin rakip hücumculara müdahale etmeyip yanında koşması, ne komut verirsen ver değişmiyor.

az önce valbuena'dan 2 tane kafa golü yedim.

Stan13
19.Nisan.2014, 17:54
Bu nedir arkadaş yahu ? Her güncellemeden sonra işleyen taktik işlemez hale geliyor, üstüne üstlük maç motoru rezalet bir hal almış yine. En dandik takım bile tiki taka oynamaya başladı güncellemeden sonra. Savunma 0. Liverpool ile oynuyorum, iki maç üst üste 3-0 öne geçtim 2sini de 4-3 kaybettim. 10-0 yapsam 11-10 olacakmış gibi geliyor artık, bu nasıl bir saçmalıktır ya ?

medievil
19.Nisan.2014, 18:21
Beyler bayadır takip etmiyorum. Oyunun son hali nasıl oynanırmı?

wladcas
20.Nisan.2014, 19:33
Bu nedir arkadaş yahu ? Her güncellemeden sonra işleyen taktik işlemez hale geliyor, üstüne üstlük maç motoru rezalet bir hal almış yine. En dandik takım bile tiki taka oynamaya başladı güncellemeden sonra. Savunma 0. Liverpool ile oynuyorum, iki maç üst üste 3-0 öne geçtim 2sini de 4-3 kaybettim. 10-0 yapsam 11-10 olacakmış gibi geliyor artık, bu nasıl bir saçmalıktır ya ?

+1 aynen illa gol yiyorsun son güncelleme ile birlikte katı taktik yapınca da atamıyorsun saçma sapan işler 6'ya 1 ccc'ler rakip 2-1 yeniyor karşı karşıya dünyalar kaçıyor.Eski sürümde yapılan hızlı hücumlar bu sürümde aynı taktikle olmuyor.Attığım goller de aynı şekil kaçıyor kaçıyor sonra zıplama 1 olan adam yan toptan kafayla atıyor çok saçma olmuş.Sanki 14.3.1 taktiklerin işlememesi için yapılmış özel olarak.Bir sonraki güncellemeyi bekliyorum oyun isteğim kaçtı adeta.

Chamberlain
21.Nisan.2014, 16:16
Son güncellemenin maç motoruna hiçbir etkisi yok arkadaşlar sallarken biraz düşünüp sallayın. :D 14.3.1 güncellemesi çok pasif bir güncelleme bir şeye etki ettiği yok.

wladcas
21.Nisan.2014, 19:54
Son güncellemenin maç motoruna hiçbir etkisi yok arkadaşlar sallarken biraz düşünüp sallayın. :D 14.3.1 güncellemesi çok pasif bir güncelleme bir şeye etki ettiği yok.

Ben zaten üniversite sınavına gireceğim için haftasonları giriyorum sadece.Onda da rahat rahat oynayamıyorum işte vaktim taktik yapmakla geçiyor koskoca cumartesi-pazar daha sezona başlayamadım :(

ozan42
21.Nisan.2014, 21:05
Fm 14 Betasından beri oynuyorum gözüme takılan belli başlı olaylar gerçekten insanı sinir krizine sürüklüyor . Bu olaylardan bazıları :

1-STOPERLER : Defansda ki '' stoper '' oyuncuları ortasaha ve defans arasındaki ofansif ortasaha oyuncularına neden pres yapıyor , böyle bir saçmalık olabilir mi ? . Ben 3 tane ortasahanın ortasına adam koyuyorum daha fazla pres yap birine Savaşçı ortasaha görevi veriyorum birine Destek görevi , gidiyor benim stoperim Rakibin Ofansif ortasahasına basıyor . Sonrası mı ? Rezillik . Pres altında kalan oyuncu biraz topu bekletip bomboş kalan cezasahasına topu yuvarlıyor rakibin forvet oyuncusu topu alıyor ve gol .. Yeni futbol metası stoper presi heralde

2- Defans Pazar Alanı : Özellikle bek oyuncuları çok fazla adam kaçırmakta . Her türlü maçı izleyebilirsiniz amatör küme olsun , Ptt olsun her '' Futbolcu '' bekliğin görevlerini bilir . Arkasından kaçan oyuncuyu izlemekte yetiniyor bizimkiler . Bekin 2 3 metre önünden ara pas arkadan kaçan ofansif kanat oyuncusuyla buluşuyor ve yine kaleciyle karşı karşıya durum . 1 olur 2 olur gerçek hayatta da böyle hatalar olmakta ama bu sıklık , beklerin pazarlarda gezmeleri rakibin hep aynı senaryoyla gole gitmeleri akıl karı değil .

3-Transferler : Galatasaray kariyerimde mevkilere yedek 2-3 tane oyuncu bulayım dedim . Gözümde büyük transfer falanda yok ha sadece yedek arıyorum . Elin 5 para etmez oyuncusunu gel Galatasaray'da oyna diyorum 1 değerinin 2 sini vereyim hadi diyorum 5istiyorlar ..
Örnek vereyim : Yarın bir haber çıksa Gökhan Töre 20M€'ye Galatasarayda diye , '' e yok artık külübüde adamın üstüne yapsaydınız '' denmezmi , denir ancak oyunda Gökhan Töre'yi almak 20M€ den aşşağıya imkansız . Şu devirde 20M€ ye kimler kimler alınıyor yapmayın kardeşim genç yetenek falan .

4-Kaleciler ve Goller : Kalecim Muslera dünya çapında bir kaleci ancak bana göre ligdeki başka kalecilerden farkı yok . Muslera kötü değil , diğerleri de aynısı . Hepsi ayrı panter . Görüyorsunuz oyundaki bütün goller ya karambol ya da mükemmel şutlardan gelinen goller . Sol kanattan gelir sağ doksana asar yoksa onun gol olma imkanı yok . Kaleciyle karşı karşıya gelir semsert köşeye vurur yoksa onunda gol olma imkanı yok . Bu kaleciler hiç mi top kaçırmaz arkadaş . Hepsi bir zıplayışta sağ direkten sol direğe atlıyorlar. Demek istediğim SI'nın doğru düzgün bir güncellemeyle şu belli bariz hatalara bir el atması , verdiğimiz paraya yazık rica ediyorum İngilizcesi üst düzey olan bir arkadaşımız forumdaki böyle şikayetleri dile getirip gerek E'mail olarak gerek , Steamda başlık açarak iletsinler.
Savaşcı ortasaha zaten ilerde basar.Savunmanın, savunma arkasına kaçan topları toplamasını istiyorsan hız, hızlanma ve önsezisi yüksek savunma oyuncusu alıp sıkı savunma görevi verebilirsin.Bek oyuncuların ise pozisyonunu kaybetmemesi arkasına adam kaçırmaması için ben şu yolu izliyorum.Bek oyunculara oyuncu talimatlarından "Daha az pres" yapmasını istiyorum.Tabi bek oyuncunun pozisyon alma özelliğide önemli bu talimatta.Fiyatlar konusunda sana katılıyorum biraz abartılı yalnız şunuda unutmamak lazım ne kadar büyük takım olursan o kadar oyuncu almak pahalaşıyor.Klüpler büyük takımlardan daha fazla ücret isteyebiliyor.

Gncl1905
22.Nisan.2014, 19:13
Kontratlar adamı çıldırtır. Senede 1 MN Euro alan adam(Emre Çolak) yılda 3.2 mi neydi oradan kapı açıyor. Takımda o kadar yüksek maaş alan adam yok. Pazarlık etsem ne kadar inecek, direk sattım onda da 1.6 MN Euro kazanabildim ve yeni takımına 1.4 MN Euro sözleşme imzaladı. İnsan gerçekten hayret ediyor.

Düzenleme: Oyunda C. Ronaldo yıllık 35 MN Euro alıyor; 4. sezonun sonundayım. Messi 23, Bale 19 Falcao ve Neymar 18.

Lordinas
22.Nisan.2014, 21:55
Kontratlar adamı çıldırtır. Senede 1 MN Euro alan adam(Emre Çolak) yılda 3.2 mi neydi oradan kapı açıyor. Takımda o kadar yüksek maaş alan adam yok. Pazarlık etsem ne kadar inecek, direk sattım onda da 1.6 MN Euro kazanabildim ve yeni takımına 1.4 MN Euro sözleşme imzaladı. İnsan gerçekten hayret ediyor.

Düzenleme: Oyunda C. Ronaldo yıllık 35 MN Euro alıyor; 4. sezonun sonundayım. Messi 23, Bale 19 Falcao ve Neymar 18.

Bu konuda ki sıkıntıyı bende dile geitiriyorum ama her sene aynı Tas aynı hamam.

Chamberlain
22.Nisan.2014, 23:38

Başkana veya Futbol direktörüne bırak sözleşmeleri kardeş hem tek tek uğraşmamış olursun hemde hemen hemen aynı paraya imza atar. Sözleşme görüşmelerini kendimiz yapınca uçuyorlar.

Gncl1905
23.Nisan.2014, 00:49
Başkana veya Futbol direktörüne bırak sözleşmeleri kardeş hem tek tek uğraşmamış olursun hemde hemen hemen aynı paraya imza atar. Sözleşme görüşmelerini kendimiz yapınca uçuyorlar.

Bunu deneyeyim bakalım nasıl olacak durum.

bozoo1903
25.Nisan.2014, 16:45
Bunu deneyeyim bakalım nasıl olacak durum.

İyi güzel de madem ben sözleşme için konuşamıyorum neden o ekran var? veya buna izin var? :)

el.nino
25.Nisan.2014, 18:19
hayatım boyunca oynadığım en aptalca,salakça fm serisi.Kim bu oyuna güzel derse aklından şüphe ederim.İnanın elhamdülillah iyi bir müslümanım bu oyun beni dinden çıkardı.Ettiğim küfürlere oyunu kapattıktan sonra kendim şaşırıyorum.Yahu denemediğim taktik kalmadı.Kendi taktiğimi yaptım oda olmadı.Şu oyunu yıllardır oynuyorum.Kariyer hikayelerindekilere artık inanmıyorum.Çoğu kişi kapa aç yapıyordur.Çocuktuk eskiden bizde yapardık.Yok diyorum taha ne başarabiliyosan o kapa aç yapmıycaksın sadece kendini kandırırsın diyorum ama gel gelelim 3 şutta 3-0 geriye düşüp 20 şut 8 cc ile maçı 3-3 bitirdikten sonra kapatmayı kendime yediremediğim için laptop ımı kırdım.Benim kesinlikle aklım sırrım bu oyuna ermiyor.Daha geçen seneki oyunda hangi takımlarla neler başarabildiğim aklıma geliyor.Yani bu oyunu biliyosun diyorum niye yapamıyosun ama hata bizde değil bu gerizekalı maç motorunu yapan aynı seviyedeki arkadaşlarda.Ya 2-0 öndeyim 2 dakika için de çift sarıdan 2 tane kırmızı kartı ben ne fm hayatım boyunca ne de gerçek hayatımda görmedim.Verdiğim paraya yazık.Bu para haram zıkkım olsun diyorum hiç sevmem böyle şeyleri ama hakkımı helal etmiyorum.Bu oyunu bize kakalayanlara.Bu yazım içinde ceza vericekseniz kesinlikle size kızmam.Sadece insanları aptal yerine koymaya çalışanlara tahammül edemiyorum.Maç motoru bizimle dalga geçiyor resmen.

Not:Kariyer hikayelerindeki sözümü sadece fm14 için söyledim.

World Hollow o1
07.Haziran.2014, 12:02
1.4'ün kayıtlı oyununu şimdi bu yamayla oynasam sorun çıkartırmı ? bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.

LifeYourself
07.Haziran.2014, 12:26
Beyler biliyorsunuz transfer bütçesi ve maaş bütçesi arasında oran var.Eğer sözleşme zamanı geldiğinde maaş bütçesini düşürürseniz sözleşme imzalayacağınız oyuncu kulüpte memnunsa ona göre sözleşme öneriyor.Eğer yüksekse oyuncunun menajeri uçuyor maalesef.Buna dikkat etmek lazım.

Unsal123
07.Haziran.2014, 13:02
Beyler biliyorsunuz transfer bütçesi ve maaş bütçesi arasında oran var.Eğer sözleşme zamanı geldiğinde maaş bütçesini düşürürseniz sözleşme imzalayacağınız oyuncu kulüpte memnunsa ona göre sözleşme öneriyor.Eğer yüksekse oyuncunun menajeri uçuyor maalesef.Buna dikkat etmek lazım.
Sen yaşıyon mu la :zuhaha

Walter Sakana
07.Haziran.2014, 20:27
1.4'ün kayıtlı oyununu şimdi bu yamayla oynasam sorun çıkartırmı ? bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.

Sorun olmaz.

Lordinas
08.Haziran.2014, 02:02
hayatım boyunca oynadığım en aptalca,salakça fm serisi.Kim bu oyuna güzel derse aklından şüphe ederim.İnanın elhamdülillah iyi bir müslümanım bu oyun beni dinden çıkardı.Ettiğim küfürlere oyunu kapattıktan sonra kendim şaşırıyorum.Yahu denemediğim taktik kalmadı.Kendi taktiğimi yaptım oda olmadı.Şu oyunu yıllardır oynuyorum.Kariyer hikayelerindekilere artık inanmıyorum.Çoğu kişi kapa aç yapıyordur.Çocuktuk eskiden bizde yapardık.Yok diyorum taha ne başarabiliyosan o kapa aç yapmıycaksın sadece kendini kandırırsın diyorum ama gel gelelim 3 şutta 3-0 geriye düşüp 20 şut 8 cc ile maçı 3-3 bitirdikten sonra kapatmayı kendime yediremediğim için laptop ımı kırdım.Benim kesinlikle aklım sırrım bu oyuna ermiyor.Daha geçen seneki oyunda hangi takımlarla neler başarabildiğim aklıma geliyor.Yani bu oyunu biliyosun diyorum niye yapamıyosun ama hata bizde değil bu gerizekalı maç motorunu yapan aynı seviyedeki arkadaşlarda.Ya 2-0 öndeyim 2 dakika için de çift sarıdan 2 tane kırmızı kartı ben ne fm hayatım boyunca ne de gerçek hayatımda görmedim.Verdiğim paraya yazık.Bu para haram zıkkım olsun diyorum hiç sevmem böyle şeyleri ama hakkımı helal etmiyorum.Bu oyunu bize kakalayanlara.Bu yazım içinde ceza vericekseniz kesinlikle size kızmam.Sadece insanları aptal yerine koymaya çalışanlara tahammül edemiyorum.Maç motoru bizimle dalga geçiyor resmen.

Not:Kariyer hikayelerindeki sözümü sadece fm14 için söyledim.

Bu yüzden ceza alıcaksan eğer aynı cezadan bende istiyorum çünkü düşüncelerine aynen katılıyorum.

serwan
08.Haziran.2014, 12:02
Maç motoru çok net kurgu. Bunu bi kez daha anladım. Yahu insana rahat maç izletmemek üzerine kurulu. Yediğim gollerin çok net 3te 1i aptalca. Mesela ani atağa çıkarken kendi oyuncum arkadaşının önünü kesiyor ve ona çarpan top bomboş rakibin önünde kalıyor. Ya da rakip bek çok geriden bi orta açıyor top direğe çarpıp rakibin önüne düşüyor. Ya da rakibin kale vuruşları doğrudan adamı kaleci ile karşı karşıya bırakıyor. Bunlar futbol tarihinde ender rastlanan şeylerken benim yediğim her 3 golden 1i bunlara benzer saçmalıklardan..
3te 1i de duran toptan.

Yahu öyle maç oluyor rakiple top diye oynuyorum. 3-0 öne geçiyorum. Sonra bi bakıyorum adamların hepsi olmuş messi ronaldo.. Bi top oynuyorlar, bi ataklar, bi organizasyonlar.. Sanki real var karşınızda. Bi de bu saçmalıklar eklenince çileden çıkıyor insan. E sormazlar mı ulan madem böyle oynayabiliyordunuz 3 taneyi yerken nerdeydiniz diye.
Fm 15 böyle çıkarsa direkt farklı tarzlara yöneleceğim artık. Bi eğlencemiz vardı o da 3 tane beyinsiz yazılımcı yüzünden gidiyor

ReaList
08.Haziran.2014, 12:27
Son oynadığım maçta abartısız şöyle bir pozisyon gerçekleşti; Rakip korner kullandı top döndü. Orta alan oyuncum topu ayağına aldı ve 2 kanat (AMR ve AML) ile tek forvet (FC) hızlı bir şekilde ileriye doğru kontraya başladı. Bu arada rakip defansta sadece 2 oyuncu vardı ve ofsaytı bozuyorlardı.

http://i.hizliresim.com/ElLRAn.jpg

Şimdi burada yapacağı 4 tane hamle var.

AMR'ye atarsın atak devam eder.
FC'ye atarsın atak devam eder.
AML'ye uzun atarsın atak devam eder.
Hepsini geçtim topu sen sür devam ettiği kadar.

Ama o ne yaptı? Topu aldı olduğu yerde 90 derece döndü ve kaleciye geri pas attı. Topu alan rakip de öylece bakakalan kalecinin yanından geçip gidip golü attı. Bırakın oyundan çıkmak için çaba harcamayı vs direk Pc'nin reset tuşuna bastım (:

Oyun büyük hayalkrıklığı yarattı bu seride.

Berkerguney
10.Haziran.2014, 01:34
Yeni versiyon güncellemesi gelirmi bu konu hakkında bilgisi olan varmı 2 aydır güncelleme bekliyorum iyi kötü oynanabilir hale getirselerde oynasak..

martymcfly
11.Haziran.2014, 03:28
Kagawa'yı 29(19) maçta oynatmışım yani toplam 48 maçta, değeri 31 mil euro.
Sezon bitiyor Barcelona transfer teklifi yapıyor 500k + Deulofeu ölür müsün öldürür müsün.
Biz istesek 100 den açarlar kapıyı.

ErayEbil
11.Haziran.2014, 04:32
Bu güncelleme ile, 14 senelik FM hayatımda gördüğüm en saçma en lanet hali aldı bu oyun. Yazıklar olsun verdiğim paraya, haram olsun. Böyle iğrenç böyle mal bir maç motoru görmedim, en kötü rakip bile Real Barça tadı veriyor YETER! Bir taktik tutturuyorum hop 3 gün sonra bir güncelleme ve uçup gidiyo güvenilirliği. Ulan onu geçtim oyunu adam gibi kaydetmiyorum bile 2 ay ilerliyorum güzel güzel vay kardeşim güncelleme gelmiş o da ne? CRUSH DUMPS hatası. Kısaca lanet olsun böyle seriye iyice kendi ayağına sıkmaya başladın SIGAMES!.

ozan42
11.Haziran.2014, 06:28
Maç motoru çok net kurgu. Bunu bi kez daha anladım. Yahu insana rahat maç izletmemek üzerine kurulu. Yediğim gollerin çok net 3te 1i aptalca. Mesela ani atağa çıkarken kendi oyuncum arkadaşının önünü kesiyor ve ona çarpan top bomboş rakibin önünde kalıyor. Ya da rakip bek çok geriden bi orta açıyor top direğe çarpıp rakibin önüne düşüyor. Ya da rakibin kale vuruşları doğrudan adamı kaleci ile karşı karşıya bırakıyor. Bunlar futbol tarihinde ender rastlanan şeylerken benim yediğim her 3 golden 1i bunlara benzer saçmalıklardan..
3te 1i de duran toptan.

Yahu öyle maç oluyor rakiple top diye oynuyorum. 3-0 öne geçiyorum. Sonra bi bakıyorum adamların hepsi olmuş messi ronaldo.. Bi top oynuyorlar, bi ataklar, bi organizasyonlar.. Sanki real var karşınızda. Bi de bu saçmalıklar eklenince çileden çıkıyor insan. E sormazlar mı ulan madem böyle oynayabiliyordunuz 3 taneyi yerken nerdeydiniz diye.
Fm 15 böyle çıkarsa direkt farklı tarzlara yöneleceğim artık. Bi eğlencemiz vardı o da 3 tane beyinsiz yazılımcı yüzünden gidiyor
Çok güzel özetledin.

ErayEbil
11.Haziran.2014, 14:23
Ha bir de şu olay var, ilk 30 dakika golü attın attın. Atamadığın an sittin sene pozisyon olmuyor maç motorunda. Onu geçtim aşağıda maç anlatımında defalarca ''X TAKIMI TAKTİĞİNİ NORMAL STİLE GETİRİYOR ve ya X TAKIMI NORMAL TAKTİĞE DÖNÜYOR'' gibi 2 tane lanet oyunu soğutan, oyundan soğutan yazı çıkıyor. Yazıklar olsun tekrardan..

Universal
11.Haziran.2014, 14:24
FM bildiğiniz PES tadı vermeye başladı maç motoru ile artık Fifa gibi gerçekçi bir hal almalı. Piyasada rakipsiz olması çok kötü artık atari keyfi ile oynuyorum. Maç izlerken ne olacağını tahmin ediyorum. Eğer gerekirse bir yıl daha oyun çıkarmasınlar sadece sezon başında büyük bir güncelleme çıkarsınlar FM 2016 ile efsanevi bir şekilde dönsünler; ama yeterki dönsünler.

TeNaciOUS MidFieLdeR
11.Haziran.2014, 15:02
@realist

Kontraya çıkmada özürlü bu oyun. Dediğin gibi olmasa da bu tip pozisyonların bir çoğu harcanıyor benim oyunlarda da. %80 geri pas ile sonuçlanan kontralar gerçekten çok komik. Seninki ise efsane, amatörde bile bu olmuyordur :n:

Sanırım oyunu sıfır görüntü ile takip etmeli, bu olanları gördükçe soğuyorsun. sahada olan detaylari görmezsek bir nebze oynanır hale gelebilir belki.

martymcfly
11.Haziran.2014, 15:33
Yukarda arkadaş kale vuruşlarından bahsetmiş aklıma geldi.
Bizim kaleci aut atışı kullanınca niye stoperlerimiz ortasaha koşup kafa vurma ihtiyacı hissediyor onu anlamıyorıum. Zaten yetişemiyor topa, rakip de alıp hızlıca kaleye varıyor ondan sonra.

Lordinas
11.Haziran.2014, 21:46
artık Canıma tak etti beyler. Aynı pozisyonda sağdan soldan 3 ortada üst direkten döndü. Bunda mantık arayamam ben kimse kusura bakmasın. her maçtada oluyor bu zaten. Fm13 ü indiriyorum şu anda steam dan.

bu fm 14 pes 14 le fena kapışır o derece yani.

Sirius Black
13.Haziran.2014, 15:36
1)10 maçta 107 gol yiyen takımın forveti Danyal gibi elemanlardan kafa golü yemekten,
2)Gol attıktan sonra defalarca rakibin santrasından gol yemekten,
3)Stoperlerin valelik hizmeti görmesinden,
4)Kenardan yapılan her ortanın gol olmasından,
5)Direkten dönen ortalardan(onlar ne öyle ya?),
- ve nice saçma sapan olaydan dolayı bu oyundan iğrenme aşamasına geldim. Pür tekel oluşu SI firmasına hiç yaramamış. Yıllardır oyunu orijinal alıyorum, bu oyunun bu kadar rezil olmasında her kimin emeği geçmişse hakkımı helal etmiyorum.

serwan
14.Haziran.2014, 21:09
Ön siparişle hayatta almam bi daha bu oyunu. Varsın 20 lira fazla vereyim. Gerekirse dener öyle alırım. Çünkü oyuncuyu yenmek ya da zorlamak için mantık sınırları dışına çıkan bi oyuna asla para vermem tekrar. Ayıptır.
Şu an 5 dakikada 20 tane aptalca hata yazarım.

Yahu benim taktiğim bekler üzerine kurulu. Her maçta en az 2-3 defa bomboş ceza alanına giriyor beklerim. İçeride bomboş 3 tane adam oluyor. Abartısız. Ama %95 kaleye vuruyorlar. Her türlü komutu deniyorum, farklı oyuncular bile denedim. Yani evet o pozisyonlarda pas verseler nerdeyse her maçı kazanırım. Bu da sıkıcı. Ama oyun önlemi o bekleri kontrol ederek değil pas vermesini engelleyerek alıyor. Çünkü yazılımcıları gerizekalı ve futboldan anlamıyor.

Lordinas
14.Haziran.2014, 23:46
Ön siparişle hayatta almam bi daha bu oyunu. Varsın 20 lira fazla vereyim. Gerekirse dener öyle alırım. Çünkü oyuncuyu yenmek ya da zorlamak için mantık sınırları dışına çıkan bi oyuna asla para vermem tekrar. Ayıptır.
Şu an 5 dakikada 20 tane aptalca hata yazarım.

Yahu benim taktiğim bekler üzerine kurulu. Her maçta en az 2-3 defa bomboş ceza alanına giriyor beklerim. İçeride bomboş 3 tane adam oluyor. Abartısız. Ama %95 kaleye vuruyorlar. Her türlü komutu deniyorum, farklı oyuncular bile denedim. Yani evet o pozisyonlarda pas verseler nerdeyse her maçı kazanırım. Bu da sıkıcı. Ama oyun önlemi o bekleri kontrol ederek değil pas vermesini engelleyerek alıyor. Çünkü yazılımcıları gerizekalı ve futboldan anlamıyor.

Aynı durum. Benim bekler kaleyede vuramıyor işin kötüsü. bütün şutlar yan ağlarda.

Walter Sakana
15.Haziran.2014, 02:23
Evinizde Chelsea'ye karşı oynuyorsunuz ve 90. dakikada bu golle 0-1 yeniliyorsunuz. Ne hissedersiniz?

(orjinal kaynağından büyük ekran ve yüksek çözünürlükle izlemenizi tavsiye ederim)

dk 90

Lordinas
15.Haziran.2014, 23:14
Evinizde Chelsea'ye karşı oynuyorsunuz ve 90. dakikada bu golle 0-1 yeniliyorsunuz. Ne hissedersiniz?

(orjinal kaynağından büyük ekran ve yüksek çözünürlükle izlemenizi tavsiye ederim)

dk 90

olduğu yerde zıplamış kaleci. Şaka gibi. Bu oyun Tam bir fiyasko.

yusufislam
15.Haziran.2014, 23:23
Son oynadığım maçta abartısız şöyle bir pozisyon gerçekleşti; Rakip korner kullandı top döndü. Orta alan oyuncum topu ayağına aldı ve 2 kanat (AMR ve AML) ile tek forvet (FC) hızlı bir şekilde ileriye doğru kontraya başladı. Bu arada rakip defansta sadece 2 oyuncu vardı ve ofsaytı bozuyorlardı.

http://i.hizliresim.com/ElLRAn.jpg

Şimdi burada yapacağı 4 tane hamle var.

AMR'ye atarsın atak devam eder.
FC'ye atarsın atak devam eder.
AML'ye uzun atarsın atak devam eder.
Hepsini geçtim topu sen sür devam ettiği kadar.

Ama o ne yaptı? Topu aldı olduğu yerde 90 derece döndü ve kaleciye geri pas attı. Topu alan rakip de öylece bakakalan kalecinin yanından geçip gidip golü attı. Bırakın oyundan çıkmak için çaba harcamayı vs direk Pc'nin reset tuşuna bastım (:

Oyun büyük hayalkrıklığı yarattı bu seride.

buna kisacasi
"neden dondun sergen" diyoruz:)

yusufislam
15.Haziran.2014, 23:26
birde soyle bir bug vardi...
hala var mi bilmiyorum:)

maci kazanmisligim var:p
oyuncu degisikligi yaparken yanlislikla kaleciyi cikarip yeni futbolcuyu kaleye koymusum.
nasil oyle olmus bende anlamamisdim..

mac oynaniyor:
rakip aldigi topu hep orta sahalardan sutluyordu,
capraz olsun direkt karsidan olsun ama hep oyun kurulmasi gereken yerden topla bulusan kaleye yolluyordu:)

toplar da nedense hep yamuk gidiyodu..
bunu zevkle bir iki kez yaptim ve yine ayni senaryo gerceklesmisdi.

serwan
17.Haziran.2014, 15:07
hemen sıcağı sıcağına yazayım..
fenerbahçe ile deplasmanda oynuyorum. (takımım beşiktaş bu arada)
ilk yarıyı 2-0 önde kapattım. oyunda ilk defa adam akıllı kontra yapabilecek bi taktiğim var. neyse ikinci yarı başladı fener 1-2 geldi olmadı.. süper yapay zeka hemen devrede.. kalecim bomboş pozisyonda topu rakibin önüne bıraktı. ne pres var ne başka bişey. kimse de müdahale etme gereği duymadı ve 2-1 oldu.. stoperlerimden biri topu 10 dakika ayağında tuttu, döndü, evirdi çevirdi rakibe verdi ve 2-2 oldu.. orta saha civarından orta-şut karışımı bi vuruş direğe çarpıp rakibin önüne düştü ve 3-2 oldu.. bu esnada bizimkiler de 1-2 tane karşı karşıya atamadı.
şimdi ben bunun senaryo olmadığına inanmalı mıyım gerçekten? hadi 1 tane böyle gol yersiniz. hadi 2 tane yersiniz. ama aynı maçta futbol sahalarında ender görülen 3 gol yiyerek 2-0 önde olduğunuz maçı vermek hiç gerçekçi değil. üstelik maçı verdiğim fenerbahçe düşme hattının 1-2 sıra üstünde.. zar zor maç kazanıyorlar..

amorti
19.Haziran.2014, 02:14
Beyler seri bitmis artik...

Yazik yahu oynamayin, mazosist misiniz? :icon_biggrin:

Valla iste bu kadar stres olunmuyor.

Bouche
27.Haziran.2014, 17:16
Yeni kariyerimde bir türlü oyuncu satamadım.Gerçekten sinir bozucu bir durum olmaya başladı.
Gladbach'ı yönetiyorum ve kariyere yeni başladım. Piyasa değeri 7.75 milyon olan Raffael'i satmak istiyorum. 10 milyon dedim teklif yok 9 dedim yok 8 dedim yok değerinin altında bir paraya önerdim yine yok. En son deneme amaçlı 0 milyon istedim hiç kimse ilgilenmedi bile. Yani maaşı çok fazla değil. 28 yaşında daha ve profilide 0 milyon etmeyecek durumda değil. Özellikle ara transfer güncellemesinden sonra transfer marketinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum normal değil yani bu.

Not: Az önce aynı şeyi Max Kruse ve Ter-Stegen'de de yaptım, sonuç aynı, 0 milyon istiyorum teklif yok yine.

antiochia
28.Haziran.2014, 16:10
Özellikle 14.2.0 güncellenmesinden itibaren oyun çok kötü.. EN iyi sürümü 1.3 ve 1.4 'tü..Güncelleme ile bozdular..Ben de artık ön siparişle almayı düşünmüyorum. Umarım satış rakamları düşer de adamakıllı bir oyun çıkartırlar..

Walter Sakana
30.Haziran.2014, 00:58
Artık sadece tebessüm ediyorum :)

Yılın Asisti

ya da alttaki linkten büyük ekran izleyin:
http://www.youtube.com/watch?v=lC_HaXkGeUE

Tanıdık geldi mi İbrahim? :D

pusathan01
30.Haziran.2014, 01:37
Artık sadece tebessüm ediyorum :)

Yılın Asisti

ya da alttaki linkten büyük ekran izleyin:
http://www.youtube.com/watch?v=lC_HaXkGeUE

Tanıdık geldi mi İbrahim? :D
O ne güzel asist yapmış öyle. Direk gitse gol attırabilecek.

aytekin79
30.Haziran.2014, 03:11
:D olay bitmiştir dedirten pozisyon olmuş . Adam sanki aldığı şike parasını unutup atağa kalkmış da hatırlayınca frenlemiş gibi :zuhaha Hayret bişey ya

serwan
08.Temmuz.2014, 16:07
yeni başlık açmak istemedim de buraya yazayım..
maçta 2 gol atmış oyuncunun hattrick yapacak diye penaltıları kullanması saçmalığını engellemenin bi yolu yok mudur? yahu kupa maçı oynuyorum 1 golün bile hayati değeri var ama penaltı oluyor ve topun başında 2 gol atmış sol bekim.. kaçırıyor..
futbolda böyle bi kural mı var? neden doğrudan oyuna yansıtılmış bu olay

amorti
08.Temmuz.2014, 19:08
maçta 2 gol atmış oyuncunun hattrick yapacak diye penaltıları kullanması saçmalığını engellemenin bi yolu yok mudur? yahu kupa maçı oynuyorum 1 golün bile hayati değeri var ama penaltı oluyor ve topun başında 2 gol atmış sol bekim.. kaçırıyor..

Penaltici belirlemis olmaniza ve bu belirli adamlar sahada olmasina ragmen mi iki gollu adam penalti atiyor?:confused:

serwan
08.Temmuz.2014, 19:39
Penaltici belirlemis olmaniza ve bu belirli adamlar sahada olmasina ragmen mi iki gollu adam penalti atiyor?:confused:

Evet. 6 tane penaltıcı belirlemiş olmama ve bunların 4-5i sahada olmasına rağmen.. Üstelik 2 gollü adam bu listede hiç yok

aytekin79
08.Temmuz.2014, 20:37
Tek çözümü var 2 gol atan oyuncunu oyundan alacaksın :) bu sorundan benim de başım yandı birçok kez, yapacak birşey yok zannımca bu konuda

Walter Sakana
08.Temmuz.2014, 22:55
Hayret ya, bende de aynısı oluyor ama hiç kaçırdığına denk gelmemiştim.

zeki89
09.Temmuz.2014, 18:18
arkadaslar 14.3.1 ustu guncelleme olacak mi?

amorti
09.Temmuz.2014, 19:19
Tek çözümü var 2 gol atan oyuncunu oyundan alacaksın :) bu sorundan benim de başım yandı birçok kez, yapacak birşey yok zannımca bu konuda

Tamamen benim kurgum olabilir ama;

2 gol atmis oyuncum 3. golu atmak icin cok kasip oyun disiplininden ya da taktiksel anlayistan kopabiliyor bazen. Hirsindan kaynaklaniyor da olabilir tabi.

Acikcasi 2 gol atan adama gicigim, direkt oyundan aliyorum, dinlensin diye. Her mac sonunda da niye cikardin ki diye artistlik yapan gazetecilerle ugrasiyorum :icon_razz:

bojan krkic53
09.Temmuz.2014, 22:27
3te 1i de duran toptan.

hocam aynılarını yaşıyorum çıkarken adamlarım birbirine çarpıyor vs birebir yaşadığım şeyler. kafayı yedirtiyorlar bana. bu kadar skandal bir fm nasıl yaptılar inanamıyorum. 2012 simülasyonu buna 10000 basar açık ve net.

ayrıca kurgu kısmına katılıyorum. her maçta 2-0 3-0 öndeyken rakiibin ilk atağı %70-80 gol oluyor. yani rahat maç izletmeyen maç simülasyonu var. ayrıca zayıf takımlara karşı yüklenirken o saçma gollerden yiyip geri düşüyorsun uğraşıp 2-1 e getiriyorsun son 5 dakikada 2 gol daha yiyip kaybediyorsun. çıldırıyorum ya. ''maç motoru kafaya koymuş illa kaybedecem'' cümlesini kaç bin kez kullandım hatırlamıyorum.

futbol sevgime sıçayım ki oyunu bırakamıyorum. antrenöre maçları veriyorum ama öyle de keyfi çıkmıyo maça ben girince de keyfi çıkmıyo.

bojan krkic53
09.Temmuz.2014, 23:07
ben fm 12 ye dönüyorum arkadaş başlarım böyle işe.

Seçkinn
19.Temmuz.2014, 02:23
Arkadaşlar yanlış bilgi vermek istemem, ama güncelleme paketlerini yükleyince bu sorunlar çözülüyor olabilir.

Ben oyunu yeni aldım, mevcut güncelleme paketlerini yükledim. Oyun sürümü 14.3.1 görünüyor şu anda. İlk sezonun sonuna yaklaşıyorum. Burada bahsedilenlere benzer hiç bir oyun motoru arızası le karşılaşmadım. Bilginize,

kapalicarsi
19.Temmuz.2014, 22:01
Ramazanında sonuna geldiğimize göre oyunu artık silebilirim

oyunun serisini 2000 yılı itibari ile oynuyorum. Net bi şekilde söyleyebilirimki oynadığım en kötü cm/fm serisi fm2014 tü kalemim pek kuvvetli değil bi kaç şık ta şikayetlerimi anlatmaya çalışacağım

1-Türkiye liginde saçma sapan menejer hareketleri oluyor hamza hamzaoğlu Fenerbahçe teknik direktörü oluyor
2- ligin sonuncusu 7 maçta 1 gol atmış takım benim karşımda tiki taka yapıp bol gollü galibiyet alıyor
3-taktik olarak ne yaptıysam başaralı olamadım defansı geri yaslıyorum olmuyo öne çıkarıyorum olmuyo sanki xavi iniesta ikilisi pas dağıtıyo rakipte
4-taktik olarak benim isteklerim uygulanmıyo. misal gökhan töre ve olcay a fazla şut atma diyorum kanattan içeri girip forveti duvar misali kullanıp gol attıracaklarına bam güm vuruyolar. maç motoru fazla gol olmasın diyemi boş adamlara pas verdirtmiyo bilemiyorum
5-maç motorunda gol olasılıkları çok az rakibin hangi atağında gol olacağını yada hangi frikik in gol olacağını biliyorum
6-stoperler vale misali yolcu ediyo forvetleri
7-kendi forvetlerim hiç yediğim gollerdeki gibi rahat gol atamıyor

fm2015 te bence her şeyi tepeden tırnağa gözden geçirmesi lazım yapımcıların

cmyksl55
21.Temmuz.2014, 02:21
iyi ki orjinal almamışım fm2014 ü. ortada bu kadar fm severe yapılan çok büyük bir hakaret söz konusu. fm2014'ün 3.0 patch korsan versiyonunu bir hafta her gün 5-6 saat oynadım. fenerbahçeyle şans eseriydi sanırım taktiği tutturdum ve 1. sezon şampiyon oldum. sonrasında ikinci sezon seri malubiyetler almaya başladım. taktiği ne yaptıysam bir türlü tutturamadım ve kovulmaktan kurtulamadım. sonrasında yeni kariyer açıp bayern i aldım. as kadroyla çıktığım hazırlık maçlarında japon takımlarına avusturya takımlarına yenildim. yendiğim maçlarda goller yedim.
oyundaki en büyük problem verdiğimiz taktiğin hiçbir işe yaramayışı tamamen motorun kendi oynatıyor takımı. orta sahanın ortasındaki oyuncular ve defans bloğu çok etkisiz. kanat oyuncuları daha etkili oynuyor ama onlar da kendine müslüman ve çok fazla şut çekiyorlar. zayıf rakipler size karşı çok iyi oynuyor. kendi kalesine gol atan kaleci ve defanslar bolca mevcut çok sık karşılaşılıyor hem ligde diğer takımların kendi aralarında oynadığı maçlar da hem de benim maçlarda bu şekilde çok gol oluyor. kalecim kendi yarı sahamdan serbest vuruş kullanırken topu rakibe kısa düşürüp kaleye geçme fırsatı bulamadan gol yiyor ve bu olay çok sık gerçekleşiyor. genç oyuncular wonderkidler çok kötü. oyuncuyu belki 3-5 sene sonra kazanırsınız ama oynattığınız için çok maç kaybedersiniz. türkiye ligindeki türk oyuncular yabancı oyunculara göre daha fazla bonservis istiyorlar kıçı kırık bir adama 5-6 milyon euro çekiyorlar. bursaspor enes'i 7-8 milyon sterlinden aşağıya satmıyorlar mesela, çok fazla 16 yaşındaki bir oyuncu için.
kısacası maça ve taktiğe hükmedemediğiniz ucube bir fm oyunu olmuş. kadrolar güncel diye oynamak istiyorsunuz elbet meraktan ama oynanabilirlik sıfır. orijinal 2013'ümü oynamaya devam ediyorum oyundaki bu hatalardan soğuyup imha ettim.
siz siz olun kesinlikle orijinalini merak edip de almayın. paranıza yazık edersiniz.

E.m.r.e
21.Temmuz.2014, 06:16
beyler klavyenize yazık :D

oyunun maç motoru tam anlamıyla ucubedir.. boşuna kendinizi yormayın :)

böyle bişeyle karşılaştım ya ölsemde gam yemem.. :D

sdkjaslda :D

kasva58
24.Temmuz.2014, 01:35
son bir kaç sayfa herkes oyunun maç motorundan şikayet etmiş oysaki bu diğer hataların yanında ufak kalır bana göre çünkü ben saten fm 3d maç motoruna geçtiğinden beri böle süper birşey beklemedim saten hep 2d modundan oynadım maçları asıl sorun fisktür sorunu beni çileden çıkaran olay bu Bu kadar saçma bir olay olamaz 3 günde 3 kere maç yaptım aralıksız böle bir hata olamaz resmen bizle alay ediyorlar dalga geçiyorlar bu durumu düzeltmek için herhangi bir yamada çıkmamış araştırdığıma göre steam atolyesine bakıyorum orda da birşey yok resmen bizi enayi yerine koyuyorlar yazık oldu harcadığım paraya gerçekten yazık

aliniyazi29
27.Temmuz.2014, 16:18
Taça çıkan topu kaleci top toplayıcılığı yaparak adama veriyor adamlar hemen taçı kullanıp boş kaleye atıyolar.

http://youtu.be/EdG4I728BGw?t=6s

Savunmanın ortasındaki oyuncularım adamlardan kaçıyo peşinden koşacağına ters yöne koşuyolar.Ortasaha oyuncusu forvetlerin peşinde .Defanstaki oyuncularım boş alandaki oyunculara sıkı markajı da yok.Yorgunlukta yok.En azından kovalasa gam yemeyecem.Bekliyo orta sahada.

http://youtu.be/SQ_Zza4R3N4

Walter Sakana
04.Ağustos.2014, 23:40
http://i1099.photobucket.com/albums/g381/WalterSakana/fm14%20bugs/SouthamptonvWestBrom_PostMatch_zps6c98a969.png

Oyunda bazı sonuçların veya maç içinde olacakların maç motoru tarafından önceden belirlendiğinden net olarak şüphelendiğim an yukarıdakine benzer bir olayı yaşadığım zamandı.

GS kariyerimdeydi. Maç kaç kaç bitmişti hatırlamıyorum ama sonuçlar penceresinde resimdeki gibi farklı bir skor yazmasının yanısıra başka bir pencerede olmayan o golü atan oyuncunun ismi bile yazıyordu. Hemen ekran görüntüsü aldım ama sonra ne olduysa sonradan üstüne mi yazdı ya da alt+f9'a iyi basmadığımdan ekran görüntüsünü almamış mı nedir resmi bulamadım. Bi bulsam zaten hemen SI forumunda gerekenleri yazacağım da kanıt olmadan olmuyor işte.

cryshal
31.Ağustos.2014, 15:13
Arkadaşlar bu yeni transferlerin de dahil olduğu bi yama çıkacak mı?

2014-2015 kadrolarıyla yeni bi oyun açabilcek miyiz?

Walter Sakana
25.Eylül.2014, 18:34

Bu benim de çok başıma gelmişti ama bugüne kadar bu tür penaltıların hiçbiri kaçmamıştı bende. Geçenlerde ilk kez kaçtı o da kritik bir anda, puan kaybetmeme sebep oldu. 2 gol atan stoperim kullandı ve kaçırdı.

Benim asıl merak ettiğim 2 tane 2 gol atmış oyuncu varken kim/hangisi kullanıyor penaltıyı? Şu an devam eden maçımda 2 oyuncum da 2 gol attı ve penaltı olmasını çok istiyorum bunu öğrenebilmek için. Böyle bir durumda penaltı özelliği daha iyi olan mı, ilk önce 2 gol atan mı yoksa normal penaltıcım mı kullanır acaba?

Var mı böyle bir şeyle karşılaşan?

Saboteur
19.Kasım.2014, 18:17
Bu zaman oldu şu 2014 için güzel bir taktik bulamadım. Aşırı sinir oldum. Hileli taktik falan varsa onu kullanacağım artık var mı tavsiyesi olan. Olmadı 2015 alacam artık :( onu da incelemek gerek tabi maç motoru nasıldır acaba? Yine böyle sinir bozucu olursa 2013 e geri dönerim :(

World Hollow o1
23.Kasım.2014, 11:31
......................