PDA

View Full Version : Football Manager 2014 | 14.3.1

Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10

serwan
28.Kasım.2013, 03:56
dostum sıkıntı bende sandım ki halen sorun devam ediyor daha update etmemiştim oyunu peşin hükümlü davrandım onceki cvp lara bakarken sayfa sayısı silsilesini atladık .

korktum... :D

serwan
28.Kasım.2013, 04:04
Konuşmak için çok erken tabi ama uzun zamandır ilk kez rakibin baştan sona üstün oynadığı maçta doğru hamlelerle, pasif ama doğru oyunla maç aldım. Biraz şans belki ama gerçekten uzun zamandır hatırlamıyorum böyle bi maçımı.
Beklerde iyileşme var savunma anlamında ayrıca. İlk izlenimim bu.

draxis
28.Kasım.2013, 04:58
ingilizcem olmadığı için sormak zorundayım. 14.1.4 de veritabanı ile ilgili bi yenilik oldu mu? maç motoru değişiklikleri kayıtlı oyuna etki ediyor mu? ona göre karıyerime baştan başlayabilirim.

ReaList
28.Kasım.2013, 05:58
Oyun güncelleştikten sonra oyuna giremiyorum iyi mi ? Pencere modunda oynuyorum, oyun açılırken kitleniyor ve öylece kalıyor, hadi bakalım : )

medievil
28.Kasım.2013, 07:04
Bu skorların bazılarının temiz olmadığına inanıyorum ben ya, neyse karıştırmayayım meseleyi.

Aynen özellikle bir adam çok fena belli etti bakalım bir şey çıkacakmı.

Bu arada yama güzel gibi. İlk izlenimim aynı gibiydi ama farklılıklar var.

fmhastasi
28.Kasım.2013, 10:57
bir arkadaş oyun yenı cıktı demıs kesınlıkle.
ama bunun ustune bır yama daha şart o zaman tam rayına oturur.
bu ne ya valla bılla kımsenın beklemedıgı anda muthıs bır yama.

Gncl1905
28.Kasım.2013, 11:11
14.1.3'den kötü olmasına imkan yoktu zaten, haliyle daha iyi. 3 maç yapabildim, konuşmak için erken ama fena değil gibi. Oyun başlasın :)

Duran top problemi ortadan kalkmış en azından her duran toptan penaltı gibi korkmuyoruz. CCC sayılmaması ortadan kalkmış, hala biraz gariplik olabiliyor ama onda da 2D oynuyorum; oyuncu arkası dönük vs. olabilir diye çok fazla hata saymadım. Karşı karşıya millet artık gol atabiliyor. Direkler aynı gibi, maç başına 2 direk oldu bende. Kartlar çoğalmış gibi; 3 maçta 2 kırmızı çıktı, birçok da sarı. 3 maçta bir kez kalecim sarı yedi malum sebep yüzünden. Yavaş pas olayı da değişmiş, hatta bayağı sert paslar atabiliyorlar. Ya da eskisine alıştık bu sert geliyor. Benim için önemli olan duran top ve CCC olayı idi ki düzelme var onda. Gerisi de zamanla düzelir.

Eskiden nasılsa karşı karşıya gol atamazlar diye ne kadar yavaş olursa olsun defansı önde kurardım ve devamlı hücumu düşünürdüm. Karambolden falan atıp kazanırdım. Şimdi bunu yapınca değerlendiriyorlar haliyle taktikleri değiştirmem gerekecek, çok şükür bu saçma taktiklerden kurtuldum, daha mantıklı olacak oyun :)

xwerswoodx
28.Kasım.2013, 11:54
Daha denemeye fırsatım olmadı ama üstteki yoruma bakılırsa önemli konularda düzeltmeye gidilmiş, peki ya kaleciler ne alemde hala ceza sahası dışına uçuyorlar mı :D

sebbulba
28.Kasım.2013, 12:17
yama benim de derdim ilaç oldu valla, artık kimse kafasına göre şut çekemiyor, bütün firikikler barajdan dönüp kullanan adamın önünde kalmıyor, eskisi kadar çok direk olmuyor vs vs...

en önemlisi de karşı takıma ya da maçın gidişatına göre yaptığım taktik değişiklikleri oyuna yansıyor. bütün maçları kazanamıyorum tabiki ama en azından taktiksel hatalar yaptığımı görebiliyorum.

GeNç KaRTaL
28.Kasım.2013, 12:53
ingilizcem olmadığı için sormak zorundayım. 14.1.4 de veritabanı ile ilgili bi yenilik oldu mu? maç motoru değişiklikleri kayıtlı oyuna etki ediyor mu? ona göre karıyerime baştan başlayabilirim.

Veri tabaninda degisiklik yok. Evet etki ediyor,kayitli kariyerinize devam edebilirsiniz.

bhll
28.Kasım.2013, 13:12
Bomboş pozisyonda karşı karşıya kalan forvetler(emenike-sow vb.) gol atabiliyor mu? Topu kalecinin üzerinden aşırtmayı akıl edebiliyorlar mı? Bu aşırtmayı yapmaları için illa topu kalecinin üzerinden aşırtmayı sever özelliğini mi çalıştırmamız lazım? Güncelleme ile oynayan arkadaşların gözlemlemelerini merak ediyorum=) Henüz deneme fırsatım olmadı da=)

marlo41
28.Kasım.2013, 13:30
Bomboş pozisyonda karşı karşıya kalan forvetler(emenike-sow vb.) gol atabiliyor mu? Topu kalecinin üzerinden aşırtmayı akıl edebiliyorlar mı? Bu aşırtmayı yapmaları için illa topu kalecinin üzerinden aşırtmayı sever özelliğini mi çalıştırmamız lazım? Güncelleme ile oynayan arkadaşların gözlemlemelerini merak ediyorum=) Henüz deneme fırsatım olmadı da=)

10 maç falan yaptım. Birebirlerde gol atma oranı daha fazla. Saç baş yoldurmadı bana ama gerçi benim takım Schalke 04. Forvette finishing canavarı Huntelaar var.

sebbulba
28.Kasım.2013, 13:35

ciddi düzelme var bu konuda. sow ve emenike 6. haftada 4er gol attı bende ve yarısı karşı karşıya, önüne atılan paslar. kaçırmıyolar mı kaçırıyorlar tabi ve bu doğal, aşırtma falan da deniyorlar, gol olmasa da gerçekçiilik adına olumlu bence...

ToRoSKaPLaNı
28.Kasım.2013, 14:15
Maç motorunu beğendim ancak şu sakatlık olayı bir tek bende mi oluştu acaba.Eski versiyonda ufak tefek sakatlıklarım olurdu ancak bu güncellemeden sonra 1 haftada 5 oyuncumu revire yolladım.En ufağı 4 5 hafta sakatlık geçirecek.Umarım sadece tesadüften ibarettir bu.
http://m1311.hizliresim.com/1h/w/uypgn.png

fmhastasi
28.Kasım.2013, 14:20
talimatlar cok önemli olmus direk etki ediyor oyuna

serwan
28.Kasım.2013, 15:24
Maç motorunu beğendim ancak şu sakatlık olayı bir tek bende mi oluştu acaba.Eski versiyonda ufak tefek sakatlıklarım olurdu ancak bu güncellemeden sonra 1 haftada 5 oyuncumu revire yolladım.En ufağı 4 5 hafta sakatlık geçirecek.Umarım sadece tesadüften ibarettir bu.
http://m1311.hizliresim.com/1h/w/uypgn.png

sakatlıklar bana da biraz fazla geldi. her maçta 2 oyuncum sakatlanıyor. çok uzun süreli olmadı henüz ama değişiklik yapmak zorunda kalıyorum. özellikle sakatlanmaya meyilli oyuncular her maç gidiyor..
bi de kartlar biraz fazla geldi ama belki türkiye'ye has bi durumdur. çünkü bizim hakemler adil olsa türkiye'de hiç bi maç 11'e 11 bitmez zaten.

serwan
28.Kasım.2013, 15:25

ben beşiktaş'a dybala'yı aldım. adam her türlü vuruşu yapıyor karşı karşıya. plase, sert, aşırtma.. pozisyona göre.. :D

marlo41
28.Kasım.2013, 16:32
Aha uzun zaman sonra Fm'de son dakika golüyle maç aldım.

amorti
28.Kasım.2013, 16:42
ben beşiktaş'a dybala'yı aldım. adam her türlü vuruşu yapıyor karşı karşıya. plase, sert, aşırtma.. pozisyona göre.. :D

Dybala inanilmaz; adam tek basina Serie A'ya cikardi takimi. Hele kendisi "False Nine" iken yanina duzgun bir "Poacher" koyunca rakipler imana geliyor. :icon_biggrin:

Edit: Dybala'nin rolunu yanlis yazmisim :)

blackman2004
28.Kasım.2013, 17:05
Arkadaşlar bu hatayı yada burdaki çeviriyi düzgünce (ben tam kavrayamadım) sigames forumlara bildirecek biri varsa daha iyi bir oyun için feedback yapmamız hepimiz için faydalı olacaktır.

http://j1311.hizliresim.com/1h/w/uyu3p.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://k1311.hizliresim.com/1h/w/uyu4r.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Aydin
28.Kasım.2013, 17:12
Çeviri hatasıymış o. Düzelttim.

mogutcu
28.Kasım.2013, 17:19
Dybala inanilmaz; adam tek basina Serie A'ya cikardi takimi. Hele kendisi "Deep Lying Playmaker" iken yanina duzgun bir "Poacher" koyunca rakipler imana geliyor. :icon_biggrin:

Hocam Bende Palermo ile oynuyorum. Dybala yı False Nine oynattım. 20 gol 18 asist ile oynadı.

amorti
28.Kasım.2013, 17:37
Hocam Bende Palermo ile oynuyorum. Dybala yı False Nine oynattım. 20 gol 18 asist ile oynadı.

Mesajlara yukaridan bakmaya basladim, ben de simdi kendi mesajimda onu duzeltmistim, rolu "False Nine" olacakti evet :smismileyiw2:

ToRoSKaPLaNı
28.Kasım.2013, 17:56
Şu Genie Scout nerede kaldı ya.Çıksada birkaç oyuncu baksak.Alt liglerde oynadığımız için gözlemciler yeterli değil mecbur scout kullanacağız.http://www.fmscout.com/a-fm-genie-scout-for-fm14-is-confirmed.html
bu sitede birşeyler diyor ama anlamadım.İngilizcesi olan birisi kısaca bir özet geçse güzel olur.Çalışma sürüyormuymuş?Ne aşamadalarmış?

fmhastasi
28.Kasım.2013, 18:07
direkten dönen toplar devam ediyor

kumbara
28.Kasım.2013, 18:20
direkten dönen toplar devam ediyor

Bende devam ediyor ama kanatlardan üst direğe çarpan görmedim daha. En azından o gitmiş :)

ForCimbom
28.Kasım.2013, 18:25
ütopik şut sayıları devam ediyor arsenalle ilk hazırlık maçında 46 şut çektim 4 tanesi direkte patladı ayrıca

ek: sadece 11'i long shot :) kısıtladım uzun şutları zira

Barb92
28.Kasım.2013, 18:32
Şu Genie Scout nerede kaldı ya.Çıksada birkaç oyuncu baksak.Alt liglerde oynadığımız için gözlemciler yeterli değil mecbur scout kullanacağız.http://www.fmscout.com/a-fm-genie-sc...confirmed.html
bu sitede birşeyler diyor ama anlamadım.İngilizcesi olan birisi kısaca bir özet geçse güzel olur.Çalışma sürüyormuymuş?Ne aşamadalarmış?

şuan çalışıyorlarmış hala.
Net bir taih veremiyorlarmış ama Kasım ayı civarında bitireceğiz muhtemelen diyor. Yani bu 2-3 hafta içinde yayımlanır bir aksilik olmazsa :D

bu arada adanaspor&adanademirspor facepack'i var, dilersen sonra paslayabilirim bir şekilde :D

ToRoSKaPLaNı
28.Kasım.2013, 18:35
şuan çalışıyorlarmış hala.
Net bir taih veremiyorlarmış ama Kasım ayı civarında bitireceğiz muhtemelen diyor. Yani bu 2-3 hafta içinde yayımlanır bir aksilik olmazsa :D

bu arada adanaspor&adanademirspor facepack'i var, dilersen sonra paslayabilirim bir şekilde :D

eyvallah saolasın.Umarım bir an önce yayınlanır.Şuan 3. ligden 2. lige çıktım pek bir ihtiyacım yok ama 1. lige çıktığımda iyi oyuncu seçmem için scout gerekli :D

Adanasporla 2 kere kariyer yaptım ve artık başka takımları denemeye başladım.Facepack alsam bile bir işime yaramaz ama sitede paylaşırsan alıcısı çıkar :D

Barb92
28.Kasım.2013, 18:37
eyvallah saolasın.Umarım bir an önce yayınlanır.Şuan 3. ligden 2. lige çıktım pek bir ihtiyacım yok ama 1. lige çıktığımda iyi oyuncu seçmem için scout gerekli :D

Adanasporla 2 kere kariyer yaptım ve artık başka takımları denemeye başladım.Facepack alsam bile bir işime yaramaz ama sitede paylaşırsan alıcısı çıkar :D

sitede daha devasa bir şey paylaşacağım bir aksilik olmazsa 1000+ resimilik bir pack ona hazırlanıyorum şuan :D

bhll
28.Kasım.2013, 18:54
10 maç falan yaptım. Birebirlerde gol atma oranı daha fazla. Saç baş yoldurmadı bana ama gerçi benim takım Schalke 04. Forvette finishing canavarı Huntelaar var.

ciddi düzelme var bu konuda. sow ve emenike 6. haftada 4er gol attı bende ve yarısı karşı karşıya, önüne atılan paslar. kaçırmıyolar mı kaçırıyorlar tabi ve bu doğal, aşırtma falan da deniyorlar, gol olmasa da gerçekçiilik adına olumlu bence...

İyi bari=) Her pozisyon gol olsun demiyorum ama düzeldiyse güzel olmuş=) Çünkü karşı karşıya kalınca hiç heycanlanmıyordum nede olsa gol atamıyorum diye=) ama rakip kalınca gözümü kapıyorum kesin goldü:D
Cevaplarınız için teşekkürler akşam havuzdan sonra deneyeceğim=)

serwan
28.Kasım.2013, 19:52

ben de false 9 oynatıyorum. çok iyi iş yapıyor.

lenardo69
28.Kasım.2013, 20:00
kesinlikle çok büyük derecede sakatlık sorunu var :(

http://m1311.hizliresim.com/1h/w/uz0y2.jpg

kcabjk
28.Kasım.2013, 20:28
FM güncellemesi yapıldı, hala Tolga Zengin garip garip hareketler yapıyor neredeyse her maç. Çözemedim ben bu işi.

QaaN-07
28.Kasım.2013, 20:29
Sakatlıklar ve kartlar çok fazla,onun dışında iyi kötü idare edilir gibi.Yine son update ile anca adam olur oyun.Seneye de aynı senaryo devam eder,sonsuz döngü bildiğin :)

berksus
28.Kasım.2013, 21:17
Gol atamiyorum ben.

jAsain
28.Kasım.2013, 21:17
Oyun yavaş yavaş oynanabilir hale gelmeye başladı. Ama neden yavaş yavaş geliyor onu tam anlayamıyorum. Tahminimce korsan oyunun önüne geçmek için yapıyorlar.

Onun dışında çok kırmızı kart oluyor ama bunu ayakta savun direktifiyle çözebiliyorsunuz.

CeNTeR_TR
28.Kasım.2013, 21:21
Oyun yavaş yavaş oynanabilir hale gelmeye başladı. Ama neden yavaş yavaş geliyor onu tam anlayamıyorum. Tahminimce korsan oyunun önüne geçmek için yapıyorlar.

Onun dışında çok kırmızı kart oluyor ama bunu ayakta savun direktifiyle çözebiliyorsunuz.

Korsan oyuna çözümü geçen sene de bulamadılar ki bu sene de bulamazlar.

Skidrow mudur nedir bir şekilde hallediyor.

Baktığımız zaman da korsan oyunla aramızda 2 fark var bir güncellemeden hemen faydalanıyoruz iki ise online olarak oynayabiliyoruz.

jAsain
28.Kasım.2013, 21:25
Korsan oyuna çözümü geçen sene de bulamadılar ki bu sene de bulamazlar.

Skidrow mudur nedir bir şekilde hallediyor.

Baktığımız zaman da korsan oyunla aramızda 2 fark var bir güncellemeden hemen faydalanıyoruz iki ise online olarak oynayabiliyoruz.

chrush dump hatası daha fazla görülüyor bir de korsanlarda.

kapalicarsi
28.Kasım.2013, 21:30
Veritabanında değişiklik olmamış galibaalves hala Beşiktaş ta kirlık ktil tutucam sonunda adamdan kurtulmak için:)

AhmetBilgin
28.Kasım.2013, 22:36
Kalecim hemen her mac asirtma yiyor :D

CeNTeR_TR
28.Kasım.2013, 22:40
Deneme amaçlı girdim 3-5 hazırlık maçı yaptım before after durumu 3-5 hazırlık maçına göre mükemmel.

salihcetin
28.Kasım.2013, 23:10
Yeni güncelleme gelmiş, denemezsek ağlar dedik ve siftahı yaptık :D

ctnslh

Bu pozisyonu saymazsak güncelleme öncesinde ki gibi topu alıp tek başına tüm takımı çalıma dizip gol atma olayı sanırım kalkmış. Oyuncular daha iyi tepki veriyorlar araya atılan toplarda ama yinede çok fazla hata yapıyorlar oyun içerisinde. Sanırım bu taktik ile alakalı. Biraz alıştıktan sonra ne olacak tekrar paylaşırım izlenimlerimi.

gol olur
29.Kasım.2013, 00:03
Son gelen yama ile maç motorunda bayağı bir düzelme olmuş. Ufak tefek eksikler haricinde gayet oynanabilir hale gelmiş oyun. Fakat bu defa da sakatlıklar biraz fazla sanki. Bir oyuncum sakatlanınca en az 2-3 hafta olmuyor.

Ayrıca şuan oynadığım maçta kendi kaleme çok acayip bir gol attım. Bug mu yoksa oyuncu hatası mı çözemedim. Sağlık olsun deyip geçiştirelim :icon_biggrin:

owngoal

Corpus
29.Kasım.2013, 00:28
Açıkçası gol atmakta zorlanmıyorum. Sanırım gol atma olayında pozisyonun kalitesine, oyuncunun rahatlığına, topun hangi ayakta olduğuna daha fazla dikkat ediyor maç motoru. Eğer futbolcularınız rahat pozisyonlara girerlerse, pozisyonların gol olma yüzdesi artacaktır.

wolfson
29.Kasım.2013, 00:39
Solomon Rondon mu Moussa Sow mu :D ? Sow 17 mn Rondon 16 mn. Gerekli şekilde taksitli haldeler.

amorti
29.Kasım.2013, 00:40
Cilgin sakatlik oluyor; ligdeki 20 takimin hepsinde sakat var; bunlarin 11 tanesinde 9 ve uzeri sakatlik var. Parma'da 26 sakat var;

http://k1311.hizliresim.com/1h/w/uzcvz.png

Kotu takimlar/antrenor/doktorlar/antreman sahalari falan yuzunden desek degil, takimlar gayet iyi yani.

Juan Diaz
29.Kasım.2013, 00:41
Defansı ielri çıkarıp yüksek tempo ve rakiple presi boğuyordum bir öncek motorda yani taktiğim bi nevi motora göre olmuştu ama taktiklerim patladı desem abartmam bu komutlarla arka taraf bu sefer otoban oldu (: hele hele hücum oynuyorsam direktifsiz bile arkaya kaçırıyolar artık defansı daha geride kurup tempoyu düşürüyorum ofsayt taktigimi aman aman bu gidişle hücum oynatmıcam takımı yorumlara bakınca heralde bu otoban bi tek benim sorunum (:

berksus
29.Kasım.2013, 00:46
Defansı ielri çıkarıp yüksek tempo ve rakiple presi boğuyordum bir öncek motorda yani taktiğim bi nevi motora göre olmuştu ama taktiklerim patladı desem abartmam bu komutlarla arka taraf bu sefer otoban oldu (: hele hele hücum oynuyorsam direktifsiz bile arkaya kaçırıyolar artık defansı daha geride kurup tempoyu düşürüyorum ofsayt taktigimi aman aman bu gidişle hücum oynatmıcam takımı yorumlara bakınca heralde bu otoban bi tek benim sorunum (:

Bende de aynı sorun var daha bi çözüm bulamadım. Ben ayrıca gol de atamıyorum.

kapalicarsi
29.Kasım.2013, 00:58
Hep şikayet ediyo gibi olucaz ama Allahını seven sakatlanıyo bu sefer de :)))

Juan Diaz
29.Kasım.2013, 01:03
Kafamda deli sorular aklım halen barlı sistemde (: Dürüst olmalıyım ki oyun ciddi manada arınmış. Maçın gidişatı ya da skoru istedigim gibi gitmiyor diye şikayet edecek değilim defansı biraz geri alınca sorunu halleder gibi olduk ama bi yeriyle oynayınca diğer yer bozuluyor motora göre degil kendime göre taktik yapmak isterdim ama görünen o ki her güncelleme de taktik değiştiricem. Velhasıl kelam önceki motora göre öpüp öpüp başa konulası (:

Ayberk Tuncer
29.Kasım.2013, 01:12

3 stoper 1 dmc bende epey işe yaradı bu konuda. Arkaya adam kaçırmıyorlar artık.

Juan Diaz
29.Kasım.2013, 01:30
3 stoper 1 dmc bende epey işe yaradı bu konuda. Arkaya adam kaçırmıyorlar artık.
Savunmaya önlem alacaz diye bu sefer hücumu unutuyor takım :zuhaha sadece rakibi karşılıyoruz ama halledicez inş çok akıcı verirsem ilerisi de geriye geliyor lakin bu sefer takım komutlarını sallamıyorlar creatiflik en dibe dayanıyor nerdeyse herkes bildigini okuyor katı desem bu sefer mevkiye sadık kalıyorlar yardımlaşma olmuyor falan sırf arkaya top yememek adına italyan takımları gibi oynayacaz (:

Gncl1905
29.Kasım.2013, 01:35
Kafamda deli sorular aklım halen barlı sistemde (: Dürüst olmalıyım ki oyun ciddi manada arınmış. Maçın gidişatı ya da skoru istedigim gibi gitmiyor diye şikayet edecek değilim defansı biraz geri alınca sorunu halleder gibi olduk ama bi yeriyle oynayınca diğer yer bozuluyor motora göre degil kendime göre taktik yapmak isterdim ama görünen o ki her güncelleme de taktik değiştiricem. Velhasıl kelam önceki motora göre öpüp öpüp başa konulası (:

Bende de var o :) Geçen maç motorunda o maç motoruna göre defansı hiç düşünmeden oynuyordum. Şimdi karşı karşıya kaçırmayabildiklerinden problem çıkıyor. Defansı geriye kursam ofansta etkisiz kalıyoruz. Ortayı tutturamadım :D

Barb92
29.Kasım.2013, 02:21
kasıtlı olarak son güncellemeden sonra oyuna başladım. Öncesi mevcut haline göre inanılmaz kötüymüş bununda farkındayım. Peşin peşin yazayım :D

Kendi yorumuma gelirsek;

Abartılı sakatlıklar, neredeyse her maç direkte patlayan şutlar & çuvalla kaçan %100'lük golleri ve çok olumlu konuşmalar yapmama rağmen (davranış bilimiyle yakından ilgiliyim :D) hemen küsen oyuncularımı saymazsak, mevcut oyun gelmiş geçmiş en iyi FM bana göre. (Tüm seriyi oynadım, hatta CM 03-04 hala yüklü arada açıp oynuyorum.)

Çok fazla kötüledik, iyi bir şeylerdende bahsedelim ki burayı okuyanlar yanlış fikre kapılmasın.

Taktik ekranı çok eleştirildi fakat nesini eleştirdiler anlamış değilim, taktikle ilgili yaptığınız en ufak değişiklik bile sahaya direk yansıyor (extended'ta oynuyorum) ve bunu çok net bir şekilde görebiliyorsunuz. Taktik açıdan oyun simulasyon olayını tam anlamıyla yakalamış diyebilirim.

Bu arada basın toplantıları ve diğer karakterlerle olan etkileşimde mükemmel. Sabahtan beri Mancini ile kavga ediyorum ve diyaloglar öyle iyi hazırlanmış ki sokakta görsem, tekme tokat girişecek durumdayım. :D

neyse çok uzattım, son olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu oyun olmuş beyler! :D

playeray
29.Kasım.2013, 02:37
Cilgin sakatlik oluyor; ligdeki 20 takimin hepsinde sakat var; bunlarin 11 tanesinde 9 ve uzeri sakatlik var. Parma'da 26 sakat var;

http://k1311.hizliresim.com/1h/w/uzcvz.png

Kotu takimlar/antrenor/doktorlar/antreman sahalari falan yuzunden desek degil, takimlar gayet iyi yani.

26 sakat nedir bu adamlar kimle maça çıkacak :D

koraybahce
29.Kasım.2013, 03:18
Çoğunluğun aksine savunma arkasına adam kaçırma sorununu ben yaşamadım. Yeni güncellemeden önce ve sonra aynı taktikle oynamama rağmen 3 maçta bir tane savunma arkasına atılan topla gol yedim ve bence atak olarak iyi durumdaysanız 1 yerseniz 3 atarsınız. Savunma arkasına top atma girişimi arttırılmış olabilir ama bence bu durumun ilerde ne derece pres yapabildiğinizle alakası var. Rakibi rahatsız et, topa dal, ofsayt taktiği yapıyorsanız 4 (dr-dc-dc-dr)-2(mc-mc)-3(aml-amc-amr)-1(st) gibi ilerde daha fazla adamınızın bulunduğu bir taktik yapabilirsiniz. Ben de bu düzende oynuyorum. beklerim normal bek ve kontrollü bir şekilde durur. mc lerden biri iki yönlü os diğeri savaşçı os. Diğerlerini takımınızdaki oyuncuların durumuna göre siz de ayarlayıp bir dener misiniz arkadaşlar. İşe yarayıp yaramadığını görmek bakımından. :)

Bu arada profilimde gözüktüğü üzere blackpoolu yönetiyorum.

Ayberk Tuncer
29.Kasım.2013, 04:39
Savunmaya önlem alacaz diye bu sefer hücumu unutuyor takım :zuhaha sadece rakibi karşılıyoruz ama halledicez inş çok akıcı verirsem ilerisi de geriye geliyor lakin bu sefer takım komutlarını sallamıyorlar creatiflik en dibe dayanıyor nerdeyse herkes bildigini okuyor katı desem bu sefer mevkiye sadık kalıyorlar yardımlaşma olmuyor falan sırf arkaya top yememek adına italyan takımları gibi oynayacaz (:

Ben Sacchi'nin Milan'ını örnek alan bir taktik kurdum. Tam saha pres, 3-1-4-2'li bir kontra sistemi. İşliyor şimdilik.

gol olur
29.Kasım.2013, 13:45
İlginç gollere devam... Kendi kaleme attığım acayip golden sonra (yukarıdaki mesajımda paylaşmıştım), bu seferde sahalarda ender rastlanan bir gole imza attım :icon_razz:

goal

aaa111
29.Kasım.2013, 13:46
cm00-01 den beri bu oyunu oynuyorum başında kaç geceler sabahladım hatırladım sayısını hatırlamıyorum yaşım 27 ve artık bu macera benim için bitmiştir oyunda tat tuz bırakmadılar hiç bir yenilik yapmayıp sadece kadroları güncelleyip devam etselerdi fm 12 den sonra daha iyi olurdu.Neyse size iyi oyunlar ...

koraybahce
29.Kasım.2013, 14:58
Yeni güncellemeden sonra çevrimiçi kariyerde yavaşlama oldu. Güncellemeden bir gün önce yoktu ama güncellemeden sonraki ilk denememde kağnı gibi yavaşladı oyun çevrimiçi kariyerde. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

Oğuzcan
29.Kasım.2013, 15:45
Var hocam aynı sorun bende'de var

egmnblgn
29.Kasım.2013, 18:29
Arkadaslar pozisyonların ve oyuncu profillerin eskiden alıstıgımız gibi olması için ne yapmalıyım ?

Birkaç dosyası değiştiriyorduk galiba, yardımcı olucak birileri var mı ?

jAsain
29.Kasım.2013, 18:47
Arkadaslar pozisyonların ve oyuncu profillerin eskiden alıstıgımız gibi olması için ne yapmalıyım ?

Birkaç dosyası değiştiriyorduk galiba, yardımcı olucak birileri var mı ?

Bahsettiğin isimlerinin eskisi gibi olmasıysa ;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110925

..JoaQuiN..
29.Kasım.2013, 19:25
güncellemeden sonra oyunu bir kere oynama fırsatım oldu ..
2 maç yaptım.
2 maçta toplam 3 kırmızı kart gördüm.
5 oyuncum en az 4-5 hafta olmak üzere sakatlandı.

karşılaşanlar var mı benden başka ?
yoksa bu bir tesadüf mü ?

gol olur
29.Kasım.2013, 19:57
güncellemeden sonra oyunu bir kere oynama fırsatım oldu ..
2 maç yaptım.
2 maçta toplam 3 kırmızı kart gördüm.
5 oyuncum en az 4-5 hafta olmak üzere sakatlandı.

karşılaşanlar var mı benden başka ?
yoksa bu bir tesadüf mü ?

Ben Şanlıurfaspor ile sezonu bitirmek üzereyim ve sezon boyunca pek çok oyuncum en azı 3 hafta olmak üzere sakatlandı ve gene nereden baksan her üç maçta bir kesin bir oyuncum kırmızı kart görüyor. Ligin genelini kontrol etmedim ama büyük olasılıkla en çok kırmızı kart gören ekip benim takım.

koraybahce
29.Kasım.2013, 20:19
Ben Şanlıurfaspor ile sezonu bitirmek üzereyim ve sezon boyunca pek çok oyuncum en azı 3 hafta olmak üzere sakatlandı ve gene nereden baksan her üç maçta bir kesin bir oyuncum kırmızı kart görüyor. Ligin genelini kontrol etmedim ama büyük olasılıkla en çok kırmızı kart gören ekip benim takım.

3 maçta bir kırmızı kart görüp ligin en fazla kırmızı kart gören takımı oluyorsan sorun yok demektir. ama sakatlık konusunda haklısınız. çok sık sakatlık yaşanıyor. bazen başa çıkmak çok zor oluyor.

koraybahce
29.Kasım.2013, 20:20
Var hocam aynı sorun bende'de var

:-( :-( :-( :-(

egmnblgn
29.Kasım.2013, 20:28
Dünyadaki tum youth intake olaylarina nerden bakiyorduk :(

berksus
29.Kasım.2013, 20:35
Hangi taktikle oynuyorsunuz. 4-3-3 oynuyorum ama en kötü takımdan bile 5 gol yiyorum

amorti
29.Kasım.2013, 20:51
Dünyadaki tum youth intake olaylarina nerden bakiyorduk :(

Oyun ust menusundeki "Buyutec" ile "FM" arasindaki oka basiyoruz; Transferler - Dunya dedikten sonra gelen sayfanin sol yukarisindan "youth intake" diyoruz.

Ben regen tarihlerine gore kendime not olusturdum, her sene de hatirlatma koydum, regenler ciktigi zaman mesaj geliyor, "x tarihinde, y ulkesinden regenler cikti" diye. Tavsiye ederim. ;)

Su sekilde;

http://n1311.hizliresim.com/1h/x/v05gd.png

izmer96
29.Kasım.2013, 21:01
kac senedir bu oyunu oynarim , bu kadar zor (abartili ve gereksiz) bir mac motoru gormedim , fiorentina yi napoli ile deplasmanda 5-1 yeniyorum geliyorum evimde cagliariye domine ettigim macda 1-0 yeniliyorum , deplasmanda City i 3-1 yeniyorum evimde veronadan 1 korner 1 kontradan yiyip 2-0 yeniliyorum , evimde Roma yi 4-0 yeniyorum deplasmanda udineseden 2 yiyorum , hic bisey anlamadim bu motordan , hic bir sekilde taktik oturtamiyorum , Allah hayir etsin ne diyiyim artik

egmnblgn
29.Kasım.2013, 21:02
Oyun ust menusundeki "Buyutec" ile "FM" arasindaki oka basiyoruz; Transferler - Dunya dedikten sonra gelen sayfanin sol yukarisindan "youth intake" diyoruz.

Ben regen tarihlerine gore kendime not olusturdum, her sene de hatirlatma koydum, regenler ciktigi zaman mesaj geliyor, "x tarihinde, y ulkesinden regenler cikti" diye. Tavsiye ederim. ;)

Su sekilde;

nasil yaptın onu, tarihleri paylasirmisin:)

Doğaç Mengül
29.Kasım.2013, 21:08
Maç motoru son update ile birlikte ciddi şekilde düzeldi. Hala daha çok fazla direkten dönen top var. "Clear Cut Chances"'ın gole dönüşme olasılıkları düşük. Bir başka sorun ise sakatlıkların çoğalması. Bunların dışında herhangi bir eksiklik göremiyorum an itibariyle.

serwan
29.Kasım.2013, 21:12
sakatlıklarla ilgili teknik ekipten gelen açıklama ortalamanın altında olduğu yönünde. sanırım burada parma örneğini paylaşan arkadaş bug forumunda durumu bildirmiş. gelen cevap ise gerçek hayatta bir ligde rastgele bi anda ortalama 80 futbolcunun sakat olduğu fakat bunun oyunda 65 civarında kaldığı yönünde..
tabi bence tek kriter bu değil. maç esnası- antrenman sakatlığı dağılımı, sakatlıkların biçimi ve süresi vs. de önemli...

antiochia
29.Kasım.2013, 21:15
pace'i 12 olan adam bile derin defans uygulamama rağmen savunmanın arkasına kaçıyor

cureshot
29.Kasım.2013, 21:19
kac senedir bu oyunu oynarim , bu kadar zor (abartili ve gereksiz) bir mac motoru gormedim , fiorentina yi napoli ile deplasmanda 5-1 yeniyorum geliyorum evimde cagliariye domine ettigim macda 1-0 yeniliyorum , deplasmanda City i 3-1 yeniyorum evimde veronadan 1 korner 1 kontradan yiyip 2-0 yeniliyorum , evimde Roma yi 4-0 yeniyorum deplasmanda udineseden 2 yiyorum , hic bisey anlamadim bu motordan , hic bir sekilde taktik oturtamiyorum , Allah hayir etsin ne diyiyim artik

Uyguladığınız taktiği, tabii her maç aynı taktiği kullanıyorsanız, yükleyip buraya bir koyabilir misiniz. Bir incelesek, belki bir öneride bulunabiliriz. :)

cureshot
29.Kasım.2013, 21:19
pace'i 12 olan adam bile derin defans uygulamama rağmen savunmanın arkasına kaçıyor

Tempo ve pas trafiğiniz nasıl?

antiochia
29.Kasım.2013, 21:36
normal tempo kısa pas

serwan
29.Kasım.2013, 21:46

demek ki favori olduğunuz maçlarla ilgili bi sıkıntı var... muhtemelen defansınız fazla önde veya orta saha ile defans arasında çok mesafe var. rakip hızlı atağa kalktığında önlem alamıyorsunuz...
her maça aynı taktikle çıkmak bu seride pek sökmüyor gibi geldi bana...

Ayberk Tuncer
29.Kasım.2013, 22:36
Yeni sezonda 17 resmi maç yaptım. 24 tane direkten dönen topum var. Hayırlısı bakalım. :D

Goofy
29.Kasım.2013, 22:46
Sakatlıklar biraz abartılı derecede geldi bana, onun dışında bir önceki versiyona göre oldukça iyi duruyor oyun.

amorti
29.Kasım.2013, 22:49
nasil yaptın onu, tarihleri paylasirmisin:)

soyle (http://www.fmscout.com/a-fm13-regens-dates.html) bir liste var, o listeye gore not olusturdum. FM13 diyor ama 14 icin de ayni tarihler gecerli. Her tarih icin bir not olusturup, hatirlatacagi tarihi ve hatirlatma sikligini ayarladim.

Mesela 8 mart tarihi icin, "Croatia, France, Germany, Greece, Hungary, Israel, N. Ireland, Russia, Scotland, Switzerland, Turkey, Ukraine, Wales" yazdim. O tarih gelince her sene, bu ulkeleri hatirlatiyor.

rammstein7
29.Kasım.2013, 23:53
Yeni karıyer açmama gerek yok değil mi ?

Ayberk Tuncer
29.Kasım.2013, 23:56
Yeni karıyer açmama gerek yok değil mi ?

Yok yok, veritabanı güncelleştirmesi haricindeki güncellemeler kayıtlı oyuna etki eder.

rammstein7
30.Kasım.2013, 00:17
iyi 2020 ye kadar gelmiştim gitmeyecek yanı oyun :)

koraybahce
30.Kasım.2013, 01:30
http://www.footballmanagerstory.com/fm-2014-tactics-guide-effect-player-movement/

Konuyla alakası yok ama bu linkteki taktik rehberini çevirebilecek biri var mı. Güzel bir şeye benziyor.

rftckk
30.Kasım.2013, 01:32
takip listemdeki oyuncuların potansiyelleri bir yıldız artmış bende. değişmeyenler de var ama çoğu öyle.

mustinho03
30.Kasım.2013, 11:52
http://www.footballmanagerstory.com/fm-2014-tactics-guide-effect-player-movement/

Konuyla alakası yok ama bu linkteki taktik rehberini çevirebilecek biri var mı. Güzel bir şeye benziyor.

Aynen ingilizcemizin olmamasinin kötü taraflari ;)

QaaN-07
30.Kasım.2013, 15:02
Belki benim taktiğimde sıkıntı vardır ancak 3-4 senedir Atalanta ile ligi domine etmiş,CL'de çeyrek/yarı finallere ulaşabildiğim bir kariyerim var.

Kale ağzında hâla olur olmadık goller kaçıyor,vurmak yerine geriye falan çıkartıyor oyuncular.Beklere önem vermeleri iyi olmuş,ama kanat oyuncuları aptallaşmış bu sefer de.Orta açmak yerine kaleye dribbling yapmaları,topu tutup geriden gelen rakibi beklemeleri ve olur olmadık yerde topu kaybetmeleri gözüme çok çarptı.

Bunların dışında gözlemleyebildiğim kadarıyla oyuncular pas tercihlerinde çok sık hata yapıyorlar ve direkten dönen toplar malesef düzeltilememiş.Eski sürüme göre daha iyi ama hâla eksiklikler var,sahada gördüğüm oyunun seyir zevki sıfır oluyor.Goller anca duran top veya arka direğe gönderilen toplarla geliyor.Güzel ve şık goller,organize ataklar çok nadir görüyorum.Son update ile anca adam olur gibi geldi bana.

kral_67
30.Kasım.2013, 16:22
http://m1311.hizliresim.com/1h/y/v11v4.png

http://n1311.hizliresim.com/1h/y/v11v9.png

kendimi Lucescu'nun yerine koyuyorumda sıkıntı var.
adamlar daha ne yapsın yahu
iki maçta 13 gol şansı bulup 4 gol şansı verdiler ama 11 gol yiyip 2 gol bulabildiler.

himone
30.Kasım.2013, 19:40
Ceza sahası dışından gol atabilen var mı? Ben 3 sezonluk kariyerimde daha atamadım, rakip te en fazla 2-3 tane atmıştır.

zazanas
30.Kasım.2013, 20:02
ben yeni oyna başlarken sürüm 14.0.0 yazıyor ama sağ altta 14.1.4 yazıyor. Bir sorun yoktur değil mi ?

ugur732
30.Kasım.2013, 20:15
ben yeni oyna başlarken sürüm 14.0.0 yazıyor ama sağ altta 14.1.4 yazıyor. Bir sorun yoktur değil mi ?

14.0.0 veritabanı yani oyundaki takımların kadroları personeller vb.

14.1.4 maç motoru

yani sorun yok hocam olması gereken bu

zazanas
30.Kasım.2013, 20:16
14.0.0 veritabanı yani oyundaki takımların kadroları personeller vb.

14.1.4 maç motoru

yani sorun yok hocam olması gereken bu

teşekkür ederim hocam :)

hulleci
30.Kasım.2013, 22:32
defans oyuncuları daha iyi pozisyon alıyor onu halletmişler tamam. ama şimdi de hücum oyuncuları tüm topları, pas olsun şut olsun, direkt önlerindeki rakibe çarptırıyorlar. yani topa vurma kararı verince önlerinde adam yoksa nasıl vuracaklarsa öyle vuruyorlar gibi. önceki maç motoru tamamen kendine özgü abuktu, abuklukları her zamankilere yakınsatmayı başarmışlar ellerine sağlık. çok kötü değil, oynamak istetiyor oyun ama rakibe çarpan bir top daha görürsem kusacam diye açamıyorum oyunu. belki birkaç saat sonra...

önceki motorda tek seçenek o olduğu için atak oynatıyordum, mentaliteyi düşürünce belki sorunun etrafından biraz dolaşmak mümkün olur diye umuyorum.

wolfson
01.Aralık.2013, 01:58
6+2+2 yaması var mı?

koraybahce
01.Aralık.2013, 04:18
Ceza sahası dışından gol atabilen var mı? Ben 3 sezonluk kariyerimde daha atamadım, rakip te en fazla 2-3 tane atmıştır.

Aynen ceza sahası dışından çekilen şutlarda heyecanlanmıyorum artık. Ama aynı şey frikikler için geçerli değil. Baya gol oluyor frikikten.

Gncl1905
01.Aralık.2013, 14:15
Şener taç çizgisinden gol attı bende, uzaktan gol sayılır mı :D

Şaka maka ben de hatırlamıyorum. Ceza alanının hemen dışından gol atmışlığım var. Ancak uzaktan gol yok.

1 sezonu 5 günde devirdim 45 gündür oynamayan biri olarak. Sakatlık problemini pek fazla yaşamadım, bana normal geldi en azından. Direkler hala fazla, düzeltirler muhtemelen. Genel olarak 14.1.3'e göre iyi zaten. CCC ve duran top çözülmesi iyi oldu, oyun oyuna benzedi.

marlo41
01.Aralık.2013, 16:29
Possession futbolu ölmüş bu yamada.

İstemeye istemeye kanatlardan direkt oyun oynatmak çok mantıklı zira rakibin ceza sahası hep kalabalık oluyor bu maç motorunda ve possession işi yalan oluyor.

Üstelik top ayağındayken topu rakibe çarptırma diye bir olay çıkmış. O da çok can sıkıcı.

Zaten possession futbolu üzerine kurulu AS Roma gibi takımları bilgisayar yönettiği zaman sonuç çok kötü oluyor. Roma bile küme düşebiliyor.

ozan42
01.Aralık.2013, 19:46
Evet ceza sahası dışından gollere hiç rastlamadım desem yeridir fakat bu yeni güncelleme ile bende frikik gollerindee cok artış oldu, ceza sahası yayında aldığım faullerin nerdeyse hepsi gol oluyor ama serbest vuruş kullanma özeliikleri oyuncularımın en az 17-18 bununda etkisi vardır elbet.güncelleme öncesindede 17-18 di bu kadar gol olmuyordu :D

jAsain
02.Aralık.2013, 01:24
İşsiz başladım, Notts County ile 2.sezonumda Championship'e yükseldim sonra istifa ettim. Küme düşen Sunderland teklif yaptı, kabul ettim. Ancak başkanı resmen oyundan soğutuyor. İstedikleriyle verdiği bütçe çok orantısız, oynayan var mı Sunderland ile ne yapmalıyım sizce ?

sebbulba
02.Aralık.2013, 02:07
FMRTE yi update sonrası kullanmak için bir yöntem var mı yoksa yenisinin çıkmasını mı beklemek lazım?

MoisHaLe
02.Aralık.2013, 05:20
bu güncellemeden sonra her maçta acayip karamboller oluyor bende. sizde ne durumda ?

izmer96
02.Aralık.2013, 13:30
Yillardir oynarim bu oyunu bu kadar kotu ve sacma bir oyun motoru daha gormedim , kafa kafaya giden maclarin hepsini rahat aliyorum ama ne hikmetse domine ettigim en az 5-6 CCC ye girdigim maclarda ne hikmetse rakip toplam 3 sut cekmisse 2 si gol oluyor ya kaybediyorum ya berabere bitiyor mac , sacma sapan bir motor , vallahi verdigim paraya aciyorum !

darthrevan
02.Aralık.2013, 14:40
Son yamadan sonra takımdaki defans sorunları azaldı. Topla oynama oranım yüzde 60 larda oluyor genelde. Bende ondan önceki yamada daha az direk oluyordu şimdi daha fazla oluyor.

Barb92
02.Aralık.2013, 14:44

Maalesef hepsini ful çeviremem şimdilik ama daha sonra bir konu açıp altında isek üzerine çeviri yapabiliriz bir grup arkadaşla beraber. Böylece birbirimize yardımcı olmuş oluruz, hep birlikte çalışarak.

genel olarak şundan bahsediyor. çoğumuzun mc mc - amc- amr-aml şeklinde dizdiği orta saha kurgusunu mr ml mcmcmc olarak diziyormuş. Göbekteki adamı ad. playmaker olarak gorevlendiriyormuş. Kanat oyuncularınıda özel görevden cut-inside(içeri katet) yapıyormuş.
bu şekilde topu kaybettiğinde topun tamamen arkasına geçen, kazandığındaysa hızlı çapraz koşularla pozisyona giren bir takım yaratmış. Her mevki için yazmış ama çok uzun bir yazı ben şöyle bir genelleme yapıp yardımcı olmak istedim.

Kısacası geçen sene Barça maçlarında ki B.Muncih ya da son 3 yılın At.Madrid'i gibi düşünebilirsin.

umarım işine yarar kardeşim. Kolay gelsin :D

marlo41
02.Aralık.2013, 17:25
Leon Osman'daki Türk vatandaşlığı gitmiş. Diğer uyruğu Somali olmuş.

martymcfly
02.Aralık.2013, 17:40
38 maçı 25 inde gol yemedim yine de ligi Chelsea'ye kaybettim :D

Birolazar
02.Aralık.2013, 20:22
14.1.3 'ü özledim.
Hiç bir takıma diş geçiremiyorum yahu. Var mıdır bu işin aslı.
4-1-4-1 yemiyor artık.
1 dmc ml mr mc mc

vivoperlei
02.Aralık.2013, 20:40
Dürüst olmak gerekirse; 14.1.4'te taktiksel anlamda hiçbir sıkıntı yaşamadım diyebilirim. Güncelleme geldikten sonra yaptığım ilk üç maçta pek beklediğim gibi sonuçlar almadım; ancak sonradan takımda toparlanma oldu. Zaten her takım inişli-çıkışlı dönemlerden geçer. Catania gibi bir takımla Serie A'nın köklü ekiplerine kafa tutmak, özellikle de ilk sezonda, farklı bir duygu. Böyle sonuçlar alacağım aklımın ucuna bile gelmezdi.

Maç motoruna gelecek olursak; tabii ki direklere nişan alma sorunu hala devam etmekte. 14.1.4 ile birlikte takımımdaki sakat oyuncuların sayısının da bir hayli arttığını söylemekte fayda var. Umarım bu sakatlık sorunu benden kaynaklanıyordur.

E.m.r.e
02.Aralık.2013, 22:47
14.1.4 ile taktiksel anlamda gerçekten sahada istediğimizi görebildiğimiz bir update olmuş.. orta açılan pozisyonlarda direğe çarpma olayını bu update'de nerdeyse yaşamadım daha doğrusu hatırlanmayacak kadar az yaşadım belki.. (ps: orta harici direğğe çarpma olayı aynen devam ediyor) yalnız aşağı yukarı her maçta kendi kalesine goller oluyor ve bu durum can sıkıcı.. bu update maç harici olaylara etkisi varmı bilmiyorum ama oyuncu satamıyorum nedense.. birde kadroda uzun süreli sakatlıklar acayip arttı.. zaten bir adam maçta sakatlanınca maç sonundaki haberi görmeden sürenin uzunluğunu tahmin edebiliyorum artık :o

Birolazar
02.Aralık.2013, 22:54
Tabi dedikleriniz muhakkak doğrudur , ben kendi açımdan bi özeleştiri yaptım.

14.1.4'te mesela pivot santraforun oyuna katkısı 0
Kanatlardan içeri katetmek durumundayım bunuda pek yapmıyorum zaten 4-1-4-1 defansif taktiğim. Elim kolum bağlandı.

Ama maç motorundaki o saçma sapan hataların giderilmesi çok iyi. Şu 1 haftada yeni yamayı kavramak lazım iyice.

E.m.r.e
02.Aralık.2013, 23:05

Kanatlardan içeri katetmek durumundayım bunuda pek yapmıyorum zaten 4-1-4-1 defansif taktiğim. Elim kolum bağlandı.

Ama maç motorundaki o saçma sapan hataların giderilmesi çok iyi. Şu 1 haftada yeni yamayı kavramak lazım iyice.

valla bende pivot santrafor'dan iyi verim aldığımı düşünüyorum :D hatta pivot santraforsuz oynayamıyorum :p (aristeguieta'da pivot santrafor mesela)

iki tanede görüntü koyayım hatta :)

http://666kb.com/i/cjrei1dt8gk2ehljf.png
http://666kb.com/i/cjrej6g9h9orp9yrv.png

ardaskoc
02.Aralık.2013, 23:09
Drogba'yı pivot olarak kullanıyorum ve ligde 12 maçta 14 gol attı. :)

amorti
02.Aralık.2013, 23:43
Monitor yerine 82 ekran televizyon kullaniyorum ve adamlarin sakatlari ekranima sigmiyor;:icon_eek:

http://u1312.hizliresim.com/1j/2/v3v9r.png

Serie A'da beklenmedik sekilde 4. siradayim cunku karsima tam kadro cikabilen bir tane takim bile yok; ne Laziolar Milanlar harcadim on kusur sakatlari var diye.

Ama kabak tadi verdi...;)

Barb92
02.Aralık.2013, 23:56

Uzun ve güçlü bir pivot seç. Diyeceksin ki zaten öyle ama ben baya Almeida veya Szalai tarzı oyunucuyu kastediyorum. Zaten varsa, orta sahana dm yerine 3 mc koy, 2 box-box 1 ball win. support. sonra uzun toplarla oyna. Bu yolla seken toplara orta sahaların baskı yapar dönen toplar sende kalır. bu sırada (clear ball to flanks ve look for overlap) açık olsun mutlaka. Ayrıca tempon da 1 adım yüksek olsun. bunu bir dene 5-6 hafta sadece taktik çalıştırıp bozmadan sonra üstüne tekrar tartışalım :D

koraybahce
03.Aralık.2013, 03:14
Maalesef hepsini ful çeviremem şimdilik ama daha sonra bir konu açıp altında isek üzerine çeviri yapabiliriz bir grup arkadaşla beraber. Böylece birbirimize yardımcı olmuş oluruz, hep birlikte çalışarak.

genel olarak şundan bahsediyor. çoğumuzun mc mc - amc- amr-aml şeklinde dizdiği orta saha kurgusunu mr ml mcmcmc olarak diziyormuş. Göbekteki adamı ad. playmaker olarak gorevlendiriyormuş. Kanat oyuncularınıda özel görevden cut-inside(içeri katet) yapıyormuş.
bu şekilde topu kaybettiğinde topun tamamen arkasına geçen, kazandığındaysa hızlı çapraz koşularla pozisyona giren bir takım yaratmış. Her mevki için yazmış ama çok uzun bir yazı ben şöyle bir genelleme yapıp yardımcı olmak istedim.

Kısacası geçen sene Barça maçlarında ki B.Muncih ya da son 3 yılın At.Madrid'i gibi düşünebilirsin.

umarım işine yarar kardeşim. Kolay gelsin :D

Oldu tabi kardeşim sağolasın. Yönettiğim Blackpool takımında da 4-2-3-1 otnatıyordum ama amr aml li olarak oynatıyordum. En azından artık 3 mc oynatıp farklı görevler vererek ve amr aml yi içeri kat eden oalrak yaparak bir farklılık yapabileceğimi öğrenmiş oldum sayende :)

ozzymanborn
03.Aralık.2013, 12:02
Monitor yerine 82 ekran televizyon kullaniyorum ve adamlarin sakatlari ekranima sigmiyor;:icon_eek:

http://u1312.hizliresim.com/1j/2/v3v9r.png

Serie A'da beklenmedik sekilde 4. siradayim cunku karsima tam kadro cikabilen bir tane takim bile yok; ne Laziolar Milanlar harcadim on kusur sakatlari var diye.

Ama kabak tadi verdi...;)

Parma'da 192 Futbolcu var kadroda 31 tane oyuncu harcamışlar çok mu :)

emrkzl
03.Aralık.2013, 12:26
evet rakiplerin kadroları can sıkıyor gerçekten ben daha 1 sezonu tamamlayamadım o kadar isteksizlik var yani

amorti
03.Aralık.2013, 12:36
Parma'da 192 Futbolcu var kadroda 31 tane oyuncu harcamışlar çok mu :)

Hahah bakis acisi sahane (w)

Flammable
03.Aralık.2013, 13:52
Update maç motoru ile yarım sezon bitirdim.
Düzeltmeler çok net farkediliyor fakat halen bazı noktalarda sıkıntı var.

-Oyuncuların rakibe müdahale etmeden metrelerce refakat etmesi nispeten azalmış.
Sadece bazen Ali Turan ın Holosko yu 30 metre takip edip ceza sahasına girince düşürmesi gibi denyoluklar olabiliyor.

-Kanat oyuncularının 3 kişiyi maymun edip kale ağzına kadar girme ve her seferinde topu kalecinin suratına vurma durumu nispeten düzeltilmiş.İçeri giren adam genelde orta açmaya çalışıyor.Fakat bekler aynı şekilde gelirse genelde ceza sahası dışındaki MC ya da DM nize yerden pas veriyor.

-Defansı ileri çıkarırsanız en zayıf köy takımlar dahil,orta saha oyuncuları Xavi,Pirlo kesiliyor ve inanılmaz şekilde arkaya mükemmel ara pasıyla adam kaçırıyorlar.Rakip zayıfsa karşı karşıya kalan adamları %80 golü kaçırıyor.

-Kanaatimce kanat adamlarının sıfıra inmesinin pek faydası yok.Çizgiden yapılan ortalar genelde rakip defans tarafından karşılanıyor.Daha geriden (deep cross) ve şişirme yapılan(Float) ortalar özellikle iyi bir kafacınız varsa daha çok yüzde ile gol oluyor.

-Orta saha oyuncuları halen fazla şut deniyor.Şut sayısı nispeten azaltılmış fakat en düşük tempoda full topa sahip oyunu oynanırken dahi AMC ler direktifleri ipine takmıyor ve şutu çekiyor.Üstüne üstlük uzaktan gol olma sayısı da update ile iyice düşmüş .

-Frikiklerde kalecinin çeldiği ya da direkten dönen toplar neredeyse %99 altı pas içine düşüyor ve pozisyon oluyor.Forvetiniz hızlı ise tamamlıyor, olmazsa rakip defans uzaklaştırıyor.Bu olay çok yüksek sayıda oluyor.

-Takımınızda da rakiplerde de sakatlık belası neredeyse hiç bitmiyor.Çok fazla sayıda sakatlık yaşanıyor.

-Zayıf takımlara karşı rahat galibiyet almak daha zor.
Bazen oyunu domine edip 180 tane pozisyona girip hiç atamıyorsunuz ve ya 0-0 bitiyor ya da rakip araya bir gol sıkıştırıp 1-0 kazanıyor.
Bazen de zayıf rakibiniz size top yüzü göstermeden 180 tane pozisyona giriyor ve sizi eziyor.
Tamam gerçek hayatta da bu tip durumlar olabilir fakat oyunda bu durum çok sık yaşanıyor.

-Ceza sahasında markajcısından kurtulan forvet(kaleci ile karşı karşıya kalan değil bir şekilde yüzünü dönebilen) sadece şuta gidiyor.Yanındaki daha boş adama atmıyor.Hepsinde bir Batuhan Karadeniz havası var:)

-Bu durumu yeni farkettim ve kimse bahsetmemiş.Sizde de böyle mi bilmiyorum.

Oyunda ceza sahası önünde hiç ikiye bir (duvar pası,ver kaç,one two etc) olmuyor?

Özellikle oyunu karşı sahaya yığdığınız maçlarda forvetler bunu hiç yapmıyor.Halbuki gole gitmek için çok önemli bir yol.
Ver kaç olayını sadece bekler ve kanat adamları yapıyor.
Bu konuda yorumlarınızı merak ediyorum

-Maç motoru önceki haliyle skandal olduğu için bu yazdığım noktalara rağmen oyunu oynanabilir kılmış ama en büyük ve en uyuz olduğum sorun halen devam ediyor :

Halen her maçta 1265624400 top direkten dönüyor!

:director: Şuna bir el atın artık ;çocuğumu kesicem!

Birolazar
03.Aralık.2013, 14:57
Uzun ve güçlü bir pivot seç. Diyeceksin ki zaten öyle ama ben baya Almeida veya Szalai tarzı oyunucuyu kastediyorum. Zaten varsa, orta sahana dm yerine 3 mc koy, 2 box-box 1 ball win. support. sonra uzun toplarla oyna. Bu yolla seken toplara orta sahaların baskı yapar dönen toplar sende kalır. bu sırada (clear ball to flanks ve look for overlap) açık olsun mutlaka. Ayrıca tempon da 1 adım yüksek olsun. bunu bir dene 5-6 hafta sadece taktik çalıştırıp bozmadan sonra üstüne tekrar tartışalım :D

Yeni kariyer açtım Fenerbahçe ile Şuanlık Kuyt ps görevinde.
Yerine alacağım adam yeteri olmasada bu. Sence dediğin özellikleri taşımıyor mu ?
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/12/03/OW0ka.png

14.1.3'te çok daha başarılıydı ps. Kullandıgım taktikte 4-1(dm)sup,4(mr-mc-mc-ml) st

GaNgStaLoVe
03.Aralık.2013, 15:13
cok fazla sakatlik sorunu var el atilmasi gerekiyor

zazanas
03.Aralık.2013, 15:46
mart ayına kadar oynadım çok fazla sakatlık yaşamadım ama sakatlananlar uzun süreli oldu. Fakat direkler cidden can sıkıyor. Selçuk frikik kullandı direkten dönen topu Drogba tamamlarken bomboş kale yerine direğe vurdu. Ufak bir yama ile keşke şu problemi de halletseler.

Goofy
03.Aralık.2013, 18:14
bir önceki versiyona oranla çok iyi ama gel gör ki küme düşmemeye oynuyorum, son 4-5 hafta kalmış ve en kritik maçlardan birine çıkmışım, skor olarak 1-0 öne geçmişim amma velakin öne geçtikten sonra oyun komplo teorileri üretmeye başlayıp 5 oyuncumu sakatladı. 1 maçta 5 oyuncu sakatlanmasının futbol tarihinde 1 tane örneği varmıdır acaba? Sonuç olarak maçı 1-3 kaybettim. Sonra gel de oyna işte.

Barb92
03.Aralık.2013, 18:16
Yeni kariyer açtım Fenerbahçe ile Şuanlık Kuyt ps görevinde.
Yerine alacağım adam yeteri olmasada bu. Sence dediğin özellikleri taşımıyor mu ?
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/12/03/OW0ka.png

14.1.3'te çok daha başarılıydı ps. Kullandıgım taktikte 4-1(dm)sup,4(mr-mc-mc-ml)
st

Taşıyor fakat ilk kontrol - vücüt z. -güç ve pas'ı biraz daha iyi birini bulabilirsen daha rahat edrsin.

Ekstradan, dediğim gibi kardeşim pivot forvetine (mesela bu adam uygun evet haklısın) top atıldığında indiremese bile toplar kısa düşüyor (ki bu arkadaş genelde indiremeyebilir.). O kısa düşen toplara, orta saha oyuncuların, agresif ve hızlı bir pres yaparak müdahale etmezlersede bütün toplar rakipte kalır. Yani 3. bölgede forvetinin yanlız kalma problemi var. Bunu Daum'un 03-04 te yaptığı gibi bir defansif forvet kullanıp 4-4-2 oynayarak ya da dediğim gibi mc-mc oynayan oyunuclarının dönen topları kazanmasını sağlayarak çözebilirsin.

*eskisi kadar rahat edememe sebebinde, güncellemeyle gelen "savunma derinliğinin artırılması" durumunun (14.1.3'te savunma arkası baya tarla gibiydi, at koşturulurdu yani :D ) sadece senin değil, yapay zekanında yararlanabildiği bir özellik olmasından kaynaklanıyor olabilir.

tabiki bu benim fikrim yanlış anlama, yardımcı olmak için öneri getiriyorum sadece.

xwerswoodx
03.Aralık.2013, 18:16
13'de 5 sakat 3 kırmızı kart görüp maçı 4 oyuncu 1 kaleci ile bitirdiğimi bilirim. Oyun sonuçta %100 gerçekcilik beklemenin manası yok

QaaN-07
03.Aralık.2013, 18:36
Bir oyuncu senede 5 kez sakatlanır mı arkadaş ya ?

Flammable
03.Aralık.2013, 19:16
Bir oyuncu senede 5 kez sakatlanır mı arkadaş ya ?

Oyunda çok fazla Abou Diaby var :icon_razz:

Abou Diaby Gerçek Sakatlık Listesi:

Anterior Cruciate Ligament 2013 March 28th

Calf/Shin Injury 2013 February 23rd

Illness 2013 January 22nd

Thigh Muscle Strain 2012 September 29th

Muscle Injury 2012 September 7th

Calf Muscle Strain 2012 April 28th

Illness 2012 April 23rd

Hamstring Injury 2012 March 29th

Hamstring Injury 2012 March 3rd

Hamstring Injury 2011 November 26th

Ankle/Foot Injury 2011 July 22nd

Calf Muscle Strain 2011 January 2nd

Calf Muscle Strain 2010 December 30th

Ankle/Foot Injury 2010 October 19th

Ankle/Foot Injury 2010 October 4th

Ankle/Foot Injury 2010 September 13th

Calf Muscle Strain 2010 August 11th

Calf Muscle Strain 2010 March 27th

MCL Knee Ligament Injury 2010 February 17th

Calf Muscle Strain 2010 January 20th

Calf Muscle Strain 2009 November 7th

Ankle/Foot Injury 2009 October 10th

Groin Strain 2009 August 12th

Knee Injury 2009 July 27th

Thigh Muscle Strain 2009 April 1st

Calf Muscle Strain 2009 February 24th

Thigh Muscle Strain 2009 January 31st

Abdominal Strain 2008 November 22nd

Thigh Muscle Strain 2008 August 3rd

Thigh Muscle Strain 2008 April 25th

Calf Muscle Strain 2008 March 7th

Calf Muscle Strain 2008 February 8th

Back Injury 2007 November 22nd

Sprained Ankle 2007 August 14th

Concussion 2007 April 20th

Sprained Ankle 2007 February 25th

Knee Injury 2007 February 2nd

Ankle/Foot Injury 2006 May 1st

KanaKe
03.Aralık.2013, 20:28
dün satin aldim oyunu steam den bu sefer olmus valla tam kivaminda olmus hemde... henüz eksikler gözüme carpmadi ama oyun bayagi zevkli...

Cengo
03.Aralık.2013, 20:56
Bu nasıl oluyor? Bir arkadaş Twitter'dan paylaştı:

CA 150, PA 178
https://pbs.twimg.com/media/BakzeEtCcAAV2Ko.png:large

CA 167, PA 185
https://pbs.twimg.com/media/BakzXDFCUAALfEv.png:large

koraybahce
03.Aralık.2013, 21:55
Bu nasıl oluyor? Bir arkadaş Twitter'dan paylaştı:

CA 150, PA 178
https://pbs.twimg.com/media/BakzeEtCcAAV2Ko.png:large

CA 167, PA 185
https://pbs.twimg.com/media/BakzXDFCUAALfEv.png:large

Yuh artık. Wonderkid in böylesi, hem de sudan ucuz :D

LifeYourself
03.Aralık.2013, 22:49
Anasının karnında gerekli tahsili alıp direk ''Wonderkid'' olarak doğmuş :zuhaha

resoag
03.Aralık.2013, 23:30
Yeni versiyona taktik uyduramadım :(

Bu arada rakibin verdiği uzun pas direk kalecime geldi, onun ayağına çarpan top gol oldu :icon_evil:

mustinho03
03.Aralık.2013, 23:57
Anasının karnında gerekli tahsili alıp direk ''Wonderkid'' olarak doğmuş :zuhaha

Hahaha lafa bak :D

himone
04.Aralık.2013, 00:05
Şu uzun süreli sakatlıklar can sıkmaya başladı, sakatlanan adam en kötü 2 ay yok. 4-5 ay süreli sakatlıkların da sınırı yok, her sene 3-4 oyuncum bu şekilde sakatlanıyor.

Rind-i Şeyda
04.Aralık.2013, 03:58
Bu güncellemenin maç motorunu beğendim. Bir kaç enteresanlık dışında çok az sorunu var.
Bu güncellemede kesinlikle oyuna müdahale etmek şart, taktiği koyup olacakları izlemek takımı ateşe atıyor. Rakip açığınızı bulursa talan etmeye başlıyor. Siz bulursanız da siz talan ediyorsanuz. Oyunda bariz bir savunma oyunu üstünlüğü var. Deplasman takımlarının sonuçlarından ben bunu gördüm.

Benim en gıcık olduğum nokta kalecilerin inanılmaz toplar çıkarması.

amorti
04.Aralık.2013, 11:29
* Defansin, (yeteneklerinden bagimsiz olarak) mudahalelerin devamini getirememesi, mac motorunda cok goze batiyor.

Mesela; defans rakibi dogru bir sekilde karsilayip ilk mudahalesini yapiyor ve topu rakipten kopariyor, top bosa cikiyor. Hemen takip eden iki saniye icerisinde adam donup kaliyor, bu sirada rakip fiziksel olarak toparlanip bosta kalan topu alip devam ediyor atagina. :icon_neutral:

* Defans, (sahadaki konumundan bagimsiz olarak) havadan gelen hemen hemen tum toplari kontrolsuz bir sekilde kafayla uzaklastiriyor.

Mesela; orta sahadan uzun bir top atiliyor. Dortlu defans dizilimi yerindeyken ortadaki defans oyuncusu, havadan gelen topu yanindaki arkadaslarina indirecegi ya da kontrol edecegi yerde, dumduz kafayla rakibe gonderiyor. Siz de eksik yakalandiginizla kaliyorsunuz.:icon_eek:

Bu ikisi surekli pozisyon kaybina sebep oluyor ki, akici sistemde dortlu defans-ikili defansif orta saha ile de denedim, o daralttigim savunma alaninda bile bu iki sacmalik siklikla oluyor.

koraybahce
04.Aralık.2013, 12:34
Yok abi arapasla her takım savunmanızı darmaduman ediyıor diyenlere haksızlık etmişim onlardan gani gani özür dilerim :)

zazanas
04.Aralık.2013, 12:52
ara pasıyla oyuncular kaleci ile karşı karşıya kalıyor eyvallah ama gol olmuyor ki. o yüzden bakıyorum adam benim kaleci ile karşı karşıya derin bir nefes alıyorum :D :D :D

koraybahce
04.Aralık.2013, 13:24
ara pasıyla oyuncular kaleci ile karşı karşıya kalıyor eyvallah ama gol olmuyor ki. o yüzden bakıyorum adam benim kaleci ile karşı karşıya derin bir nefes alıyorum :D :D :D

Yok aga % 65 topla oynayıp 18 şutta 2 gol atıp 3 atakta 3 gol yediğim maçta yaşadım bu örneği. Hem de o takım 19. sıradaki wigandı. Forvetleri hızlı olmayan bir takım sözde ama nasip işte :)

zazanas
04.Aralık.2013, 13:31
Yok aga % 65 topla oynayıp 18 şutta 2 gol atıp 3 atakta 3 gol yediğim maçta yaşadım bu örneği. Hem de o takım 19. sıradaki wigandı. Forvetleri hızlı olmayan bir takım sözde ama nasip işte :)

çok ilginç az gol yiyorum ama kaleci ile karşı karşıya neredeyse hiç yemedim . Ben de karşı karşıya atamıyorum ama .

koraybahce
04.Aralık.2013, 13:45
çok ilginç az gol yiyorum ama kaleci ile karşı karşıya neredeyse hiç yemedim . Ben de karşı karşıya atamıyorum ama .

Hangi takımı yönettiğini, taktiğini ve talimatlarını bana söyleyebilirsen çok güzel olabilir :)

caner485
04.Aralık.2013, 15:17
Pozisyonlarda azalma oldu eskiden 30 şut çekerken şimdi 20 şut çekebiliyorum aynı taktikle. Ayrıca taktikten mi bilmiyorum(amr-aml oynatıyorum) kanat oyuncuları forvete yakın gol atıyor.

zazanas
04.Aralık.2013, 15:29
Hangi takımı yönettiğini, taktiğini ve talimatlarını bana söyleyebilirsen çok güzel olabilir :)

Hocam Galatasaray'ı yönetiyorum. 4-1-2-2-1 oynuyorum. Dar alanda oynayıp topu max. derecede hakim olmaya çalıiıyorum. ligte 5 hafta kala şampiyon oldum. ŞL de ben-juve bir güçlü takım daha 10'ar puan alıp 3'lü averajla elendim. İyi gidiyoruz ama taktiği değiştirdim ve de şu an ki taktiğimin tersi olan Dortmund taktiğine benzer bir taktik geliştirmeye çalışıyorum. Sezon öncesi de geçirip duruma bakacağız :)

GicaHagi
04.Aralık.2013, 15:41
Cok entresan bir sekilde her duran topta gol yiyorum neredeyse. Muslera falan cok sacmalamaya basladi böyle degildi güncelleme öncesi.

Flammable
04.Aralık.2013, 16:22
Pozisyonlarda azalma oldu eskiden 30 şut çekerken şimdi 20 şut çekebiliyorum aynı taktikle. Ayrıca taktikten mi bilmiyorum(amr-aml oynatıyorum) kanat oyuncuları forvete yakın gol atıyor.

Bro ,
Şut sayısında azalma güncellemenin en büyük artısı zaten.Aman gözünü seveyim ses etme.
Güncelleme öncesi orta saha oyuncuları uçana kaçana şut atıyordu.Şimdi de atıyor da sayısı biraz azaldı hiç değilse.Her maç o kadar şut olması zaten gerçekçi değil.

zazanas
04.Aralık.2013, 17:11
Bro ,
Şut sayısında azalma güncellemenin en büyük artısı zaten.Aman gözünü seveyim ses etme.
Güncelleme öncesi orta saha oyuncuları uçana kaçana şut atıyordu.Şimdi de atıyor da sayısı biraz azaldı hiç değilse.Her maç o kadar şut olması zaten gerçekçi değil.

Hocam ,

ben ortalama 20 şut çekip maksimum bunların 5'i uzaktan şut oluyor. Kısa pas, ceza sahasına paslaşarak gir ve de oyuncu talimatlarından daha az şut çeki ayarlıyorum. Baya etk,l, oluyor .

Flammable
04.Aralık.2013, 17:31
Hocam ,

ben ortalama 20 şut çekip maksimum bunların 5'i uzaktan şut oluyor. Kısa pas, ceza sahasına paslaşarak gir ve de oyuncu talimatlarından daha az şut çeki ayarlıyorum. Baya etk,l, oluyor .

Evet işte ben de diyorum ki güncellemeden önce söylediğin şekilde direktifleri de versen bile oyuncular delicesine şut çekiyodu.Şut sayılara 40 larda geziyordu.
Güncelleme öncesi yorumlara bakarsan sinir hastası oluyorduk bu duruma.
Gerçek hayatta örneğin Premier Lig de maç başına ortalama 16-18 şut oluyor.

Şu anda oyunda halen fazla sayıda şut oluyor fakat güncelleme ile oyun da daha kabul edilebilir bir seviyeye geldi

koraybahce
04.Aralık.2013, 17:52
Hocam Galatasaray'ı yönetiyorum. 4-1-2-2-1 oynuyorum. Dar alanda oynayıp topu max. derecede hakim olmaya çalıiıyorum. ligte 5 hafta kala şampiyon oldum. ŞL de ben-juve bir güçlü takım daha 10'ar puan alıp 3'lü averajla elendim. İyi gidiyoruz ama taktiği değiştirdim ve de şu an ki taktiğimin tersi olan Dortmund taktiğine benzer bir taktik geliştirmeye çalışıyorum. Sezon öncesi de geçirip duruma bakacağız :)

Evet ben de Blackpool u 4-1-2-2-1 ya da 4-2-3-1 dizilişleriyle dönüştürmeli olarak oynatıyordum. Fakat rakibi rahatsız et, defansı ileri çıkar ve ofsayt taktiği yapıp topu ilerde kazanaraktan fazla topla oynamadan direk rakibi gafil avlayıp gol atma çabam vardı. Bu taktik önceki versiyonda işlerken şimdi acı bir şekilde cezalandırılıyorum en moloz futbolcular tarafından. Yeni bir kariyer açıp topla oynamaya ve kontra yapmaya müsait bir takım alacağım artık. Oyuna göre taktik yapmak tam da bu oluyor. Üzüldüğüm nokta bu. Tabiki direk ilerde pres, ofsayt taktiği ve def i ileri çıkararak oyuna başlamak çok da doğru değil, hele ki Blackpool gibi Championship in pek de favori olmayan bir takımıyla bunu yapmak ama sonuç 2 versiyon arasında 180 derece fark yarattığı için bana da oyuna göre taktik yapmaktan başka çare kalmıyor malesef :)

E.m.r.e
04.Aralık.2013, 18:16
resimdeki garipliği bulunuz :)

http://666kb.com/i/cjt87c4iwvxcjhft7.png

Ramoscu
04.Aralık.2013, 18:23

San Marino şut çekmiş hem de 4 kez .s.s.s.s

zazanas
04.Aralık.2013, 18:56
ah o direkler direkler :) Böyle maçlarda sıkıntı olmuyor da ciddi rakip karşısında çok kötü oluyor .

koraybahce
04.Aralık.2013, 19:18
ah o direkler direkler :) Böyle maçlarda sıkıntı olmuyor da ciddi rakip karşısında çok kötü oluyor .

Herhalde artık direkten dönen topların dışarı çıktığını varsayacağız. Çünkü öbür türlü kafayı yeme tehlikesi geçiriyor insan. Hele rakibin 2 kez gelip gol atması ve sizin 20 yi aşkın şutunuzdan 4 ünün direkten dönüp 5 civarının falan yüzde 99.9 luk gol pozisyonu olması ve sizin gol atamamanız düşünülürse. Direk akıl hastanesi gözüküyor insana

himone
04.Aralık.2013, 21:56

Çok garip, 7 tane direk var, 36 şut var, 12 tane kaleyi bulmuş, 6 gol var ama mutlak gol şansı 1 :confused:

Direklere alıştık artık, çok garip gelmiyor. Bu arada San Marino da 4 şutu iyi çekmiş, 45 metreden falan mı?

BaGa TaRKaN
04.Aralık.2013, 22:00

San Marino 4 Defa Korner Kullanmış Adamlar Hücum Alanında Daha Düzgün Paslar Yapmış ve Hollanda'dan Daha Fazla Mücadele Etmiş :D

Dünyanın Sonu Geliyor Heralde :n:

Cengo
04.Aralık.2013, 23:19
Şaşılacak bir şey yok bunda. San Marino kendi ceza sahasına doluşmuş. Hollanda oyunu açamayınca bol bol şut çekmiş. O yüzden 1 kez mutlak gol şansı var. Kazanılan Top'un %100 olması da bu yüzden. Çünkü San Marino rakipten kaptığı her topu çıkartmayınca şişirerek uzaklaştırmış. Her dönen topu almış Hollanda. Savunma pasları isabeti %30 San Marino'nun. Dolayısı ile San Marino daha çok koşmuş, daha çok Hollanda'nın paslarının etrafında debelenmiş. Yoksa 10+ olurdu. Topa sahip olmadan belli %73-27. Tek kale oynanmış maç.

7 direkten dönen top herhalde bahsettiği tuhaflık.

KanaKe
05.Aralık.2013, 00:35
direkten dönen toplar cok can sIkiyor.. her mac en az 2-3 top direkten dönüyor... bunun yani sira ceza sahasi icinde oyuncular sürekli yerlerde sürünüyor fakat penalti verilmiyor nedense :) bunlarin disinda mac motoru olmus gibi bu sene... ama su direk olayina kesinlikle güncelleme gelmesi lazim böyle olmaz...

MoisHaLe
05.Aralık.2013, 02:48
Yeni güncellemeden sonra serbest kalan oyunculara hiçbir kulüpten teklf gitmiyor. Nani, Sturridge, Fierro, Cleverley ve birçok üst düzey oyuncuya ne teklif götüren var ne de takibine alan.

koraybahce
05.Aralık.2013, 02:51
San Marino 4 Defa Korner Kullanmış Adamlar Hücum Alanında Daha Düzgün Paslar Yapmış ve Hollanda'dan Daha Fazla Mücadele Etmiş :D

Burada direkten dönen top sayısı ve mutlak gol şansı dışında bir gariplik yok bence. Pas konusunda hiç bir istatistikten San Marino'nun Hollanda' dan üstün olduğu bilgisine ulaşamıyorum. Sen nereden ulaştın :) Futbolda topa daha az sahip olan takım genel olarak daha fazla koşar bunu unutma. Bence bu konuda da istatistikler gayet tutarlı.

CeNTeR_TR
05.Aralık.2013, 03:03
Burada direkten dönen top sayısı ve mutlak gol şansı dışında bir gariplik yok bence. Pas konusunda hiç bir istatistikten San Marino'nun Hollanda' dan üstün olduğu bilgisine ulaşamıyorum. Sen nereden ulaştın :) Futbolda topa daha az sahip olan takım genel olarak daha fazla koşar bunu unutma. Bence bu konuda da istatistikler gayet tutarlı.

Baga makara yapmış mesajında ciddi değil yani :)

marlo41
05.Aralık.2013, 03:19
Arkadaş ne yaparsam yapayım her maç rakibim daha az şut ile golleri buluyor.

Ne zaman futbolcularım rakip ceza sahasına girse en az 5 adam karşılarında oluyor bir anda. Üstelik benim futbolcular da zevkine topu adamlara çarptırıyorlar.

Karşı takımın 10 hızlanmalı 11 top sürmeli kalas target man'i her ara topta defansı fink attırıp golü atıyor sanki Saviola gibi.

Karşı takımın kalas ötesi kalas DMC'si topu ayağına aldı mı üç defansımın arasından geçip golü atıyor.

Denemedik taktik varyasyonu bırakmadım ama her maç tırnaklarımı yeyip küfrederek maçı izliyorum.

Bu ne ya ?

serwan
05.Aralık.2013, 11:04

Ne zaman futbolcularım rakip ceza sahasına girse en az 5 adam karşılarında oluyor bir anda. Üstelik benim futbolcular da zevkine topu adamlara çarptırıyorlar.

Karşı takımın 10 hızlanmalı 11 top sürmeli kalas target man'i her ara topta defansı fink attırıp golü atıyor sanki Saviola gibi.

Karşı takımın kalas ötesi kalas DMC'si topu ayağına aldı mı üç defansımın arasından geçip golü atıyor.

Denemedik taktik varyasyonu bırakmadım ama her maç tırnaklarımı yeyip küfrederek maçı izliyorum.

Bu ne ya ?

Rakipler gerçekten kolay gol buluyor.
Ben taktiğimle ilgilidir diye düşünüyordum ama öyle değil. Bulduğunu atıyor adamlar.

BaGa TaRKaN
05.Aralık.2013, 11:18

Adam Gelmiş mi Gelmiş :D

Bir Zahmet San Marino'dan da Üstün Ol Artık :zuhaha

Gncl1905
05.Aralık.2013, 11:27

Bu ne ya ?

Taktikle mi alakalı acaba? Bende de buna benzer bir durum var. Aynı taktikle Bayern'e yenilmedim ŞL'de, kötü oynadım ama yenilmedim. Tottenham'dan 1 puan alabildim 2 maçta da üstün olmama rağmen. Bu maçlarda toplam 3 gol yedim 2 gol attım. Ancak gel gör ki Dinamo'dan tek maçta 2 gol yedim :D Gerçi ben de 6 gol atıp kazandım o maçı ama yine de Bayern'den zar zor gol yerken, Tottenham'ın bana attığı tek gol duran top organizasyonuyken Dinamo'dan 2 yemek garibime gitti. Ligde gol yemediğim maç yok. Takım Galatasaray bu arada. Aksi gibi ligde zor da gol atıyorum ilk yarı bitti üçüncüyüm :)

fmhastasi
05.Aralık.2013, 11:31
kosu mesafesi hollandadan üstün

Flammable
05.Aralık.2013, 11:58

Bu ne ya ?

Bu tip maçlar en çok puan kaybettiren maçlar.Dikkat edin rakibin de atak oynadığı gol düellosu şeklinde geçen maçlarda genelde kazanan siz olursunuz bir şekilde ama rakip gömülü oynuyor ve sizi bekliyorsa topun devamlı sizde olması,kızılderililer gibi saldırmak hiç birşey ifade etmiyor.

Naçizane tavsiyem;rakip ceza sahası ve önü kalabalık şekilde savunma yapıyorsa(Çanakkale Geçilmez) tempoyu en düşük seviyede tutup oyun şeklini de Standart olarak belirlemek işe yarıyor.Hatta oyun felsefesini de katı (rigid) olarak tutuyorum.
Bu şekilde rakibi gömüldükleri alandan çıkmaya zorlamış oluyorum.Bu tip maçlarda kendi defansımı da öne çıkarmak yerine daha geride tutuyorum.

Rakip ölümüne savunuyor ve siz de fazla atak oyunu oynuyor ,savunmayı da öne çıkarıyorsanız oyun mantığında illa ki ceza kesilecek(ki bu da mantıksız değil bence) ;bunun için de rakipteki Kemalletin Şentürk ,Pirlo oluyor ve milimetrik pası araya bırakıyor.Topa koşan rakip oyuncu da Saviola oluyor.

Bu tip maçlarda maç 0-0 dahi gitse 75-80.dklara kadar atak oyunu oynamıyorum.Eğer takımınızın morali yerinde ve taktiği öğrenmişlerse "ulan dakikalar boşa geçiyo en iyisi saldırayım" moduna hiç girmemek lazım bence.

..JoaQuiN..
05.Aralık.2013, 12:04
Maç boyunca topun kontrolü hep bende..bu sonuca da yansıyor maçın bitimine 10 dk kalaya kadar durumu 2-0 1-0 veya 3-0 yapıyorum genelde.son 10 dk ne oluyorsa karşı takım birden ateşleniyor ve her vurduğu gol oluyor ya yeniliyorum ya berabere bitiyor.
kimse taktikle ilgili demesin.
Aynı taktikle galatasaray ile 2. sezon ŞL kupasını aldım Samsunspor ile İlk sezon Süper lige çıktım.Güncellemeden sonra olmaya başladı bu olay.Benden başka aynı dertten müzdarip var mı yoksa benim şansıma mı böyle ?

marlo41
05.Aralık.2013, 12:48
Bu tip maçlar en çok puan kaybettiren maçlar.Dikkat edin rakibin de atak oynadığı gol düellosu şeklinde geçen maçlarda genelde kazanan siz olursunuz bir şekilde ama rakip gömülü oynuyor ve sizi bekliyorsa topun devamlı sizde olması,kızılderililer gibi saldırmak hiç birşey ifade etmiyor.

Naçizane tavsiyem;rakip ceza sahası ve önü kalabalık şekilde savunma yapıyorsa(Çanakkale Geçilmez) tempoyu en düşük seviyede tutup oyun şeklini de Standart olarak belirlemek işe yarıyor.Hatta oyun felsefesini de katı (rigid) olarak tutuyorum.
Bu şekilde rakibi gömüldükleri alandan çıkmaya zorlamış oluyorum.Bu tip maçlarda kendi defansımı da öne çıkarmak yerine daha geride tutuyorum.

Rakip ölümüne savunuyor ve siz de fazla atak oyunu oynuyor ,savunmayı da öne çıkarıyorsanız oyun mantığında illa ki ceza kesilecek(ki bu da mantıksız değil bence) ;bunun için de rakipteki Kemalletin Şentürk ,Pirlo oluyor ve milimetrik pası araya bırakıyor.Topa koşan rakip oyuncu da Saviola oluyor.

Bu tip maçlarda maç 0-0 dahi gitse 75-80.dklara kadar atak oyunu oynamıyorum.Eğer takımınızın morali yerinde ve taktiği öğrenmişlerse "ulan dakikalar boşa geçiyo en iyisi saldırayım" moduna hiç girmemek lazım bence.

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim öncelikle.

Ya sırf taktikleri çözmek için adetim olmayarak büyük takım aldım tutorial mantığıyla oynayayım diye. Pişman oldum.

Kalesinde De Gea, defansında Vidic-Ferdinand ( defansı önde de kurmadım hızları yüksek değil diye ) forvetinde ise Rooney ve Van Persie olan takım ne gol atabiliyor ne de savunma yapabiliyor.

Flammable
05.Aralık.2013, 13:11
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim öncelikle.

Ya sırf taktikleri çözmek için adetim olmayarak büyük takım aldım tutorial mantığıyla oynayayım diye. Pişman oldum.

Kalesinde De Gea, defansında Vidic-Ferdinand ( defansı önde de kurmadım hızları yüksek değil diye ) forvetinde ise Rooney ve Van Persie olan takım ne gol atabiliyor ne de savunma yapabiliyor.

Bir de dikkatimi çeken bir şey var.
Eğer takım henüz taktiğe %80 ve üzeri uyum sağlamamışsa ; ne kadar az direktif verirseniz o kadar az sorun oluyor.
Taktik ekranındaki direktif kısmında zilyon tane(Kısa/uzun pas yap,defansı önde/geride kur,rakibi rahatsız et/ayakta savun etc..) direktif var.
Yeni takımla başlarken ya da yeni sezonda birkaç yeni transferle başlarken mümkün olduğu kadar az direktif verdiğimde daha başarılı olduğunu gördüm.Başlarda sadece en temel isteklerimin direktiflerini vermeye ve sayısını az tutmaya çalıştım daha iyi sonuç verdi.
Oyuncular daha taktiğe tamamen alışmadıysa çok daha basit kabul etmek gerekiyor anladığım kadarıyla.

Yani Man Utd gibi oyuncu özellikleri süper olan bir takım bile olsa en başlarda ne kadar çok direktif ve çeşitlilik olursa o kadar bocalıyor.

Aynı senin gibi bu tip durumlardan ligin ilk haftalarında taktik oturana kadar çok puan kaybettiğim ve sonradan farkı kapatamadan ligden koptuğum sezonlar olmuştu.

Zamanla herşey oturunca daha çok direktif veriyorum ben.

cureshot
05.Aralık.2013, 13:28

Şu kısım çok önemli.

Aman da başkan benden hücum futbolu bekliyor diye ligin 17.siyle kendi sahanızda oynasanız bile hücum anlayışında 4 tane forvetle çıkmayın sahaya.

Üst üste hiçbir maça aynı taktikle çıkmayın, rakip sizi çözemiyor bu durumda.

3 tane taktiğiniz olsun, misal benim baklavalı 442, 4231 (çift merkez orta saha, sağ açık, sol açık ve AMC'li) ve 41221 (tek ön libero, çift merkez orta saha, sağ açık ve sol açık) olmak üzere 3 tane taktiğim var.

3 taktikte de genelde standart anlayışla başlarım. Belki ligin sonuncusuyla kendi sahamda oynarken kontrollü ve deplasmanda çok üst düzey bir takımla oynarken kontrayı tercih edebilirim. Akıcı filan oynamayın, o da normal olsun. Taktiğe göre ya kanatları kullanın ya göbekten oynayın ama hep düşük tempo & pas oyunu kombinasyonunu tercih edin. Çizgiye inmeden orta komutunu kullanın ki kanat oyuncuları çizgiye inip inip geriye çevirmesin topları. Rakibi rahatsız et + sıkı markaj şart, topa dal seçmeyin.

Ve arkadaşın da dediği gibi sabır sabır sabır, o gol illa ki gelecektir, gelmezse son 10 dakika o riski zaten alırsınız, kontrolü maçın başında kesinlikle kaybetmeyin.

marlo41
05.Aralık.2013, 13:36
Sevgili flammable ve sevgili cureshot hemen yeni bir kariyer açıp dediklerinizi uygulayacağım. Direktif işine pek girmeyeceğim taktik oturana kadar. İnşallah toparlarım bu sefer. Maç kaybede kaybede efkara boğuldum :(

Teşekkürler çok önerileriniz için. Ben de gördüklerimi yazarım buradan yine.

cureshot
05.Aralık.2013, 13:40
Sevgili flammable ve sevgili cureshot hemen yeni bir kariyer açıp dediklerinizi uygulayacağım. Direktif işine pek girmeyeceğim taktik oturana kadar. İnşallah toparlarım bu sefer. Maç kaybede kaybede efkara boğuldum :(

Şunu da söyleyeyim yeni kariyer açıyorsan.

Kondisyonu seç ortalama düzeyde, maç antrenmanında da sadece taktikleri seç ve maç antrenmanı yoğunluğunu en sola kadar çek, hemen alışsınlar taktiklere.

Ligin ilk maçına 3-5 gün kalana kadar bu şekilde çalış, sonra kondisyonu da maç antrenmanını da takım uyumuna getir, maç antrenmanı yoğunluğunu da kademeli olarak düşür, 20-30 arasında sabitle.

Ve direktifler de zaten taktik demek, onları seçmemezlik etme, hazırlık maçlarında ne işe yaradıklarını gör en azından, işe yaramayanları değiştir.

Flammable
05.Aralık.2013, 13:42
Şu kısım çok önemli.

Aman da başkan benden hücum futbolu bekliyor diye ligin 17.siyle kendi sahanızda oynasanız bile hücum anlayışında 4 tane forvetle çıkmayın sahaya.

Üst üste hiçbir maça aynı taktikle çıkmayın, rakip sizi çözemiyor bu durumda.

3 tane taktiğiniz olsun, misal benim baklavalı 442, 4231 (çift merkez orta saha, sağ açık, sol açık ve AMC'li) ve 41221 (tek ön libero, çift merkez orta saha, sağ açık ve sol açık) olmak üzere 3 tane taktiğim var.

3 taktikte de genelde standart anlayışla başlarım. Belki ligin sonuncusuyla kendi sahamda oynarken kontrollü ve deplasmanda çok üst düzey bir takımla oynarken kontrayı tercih edebilirim. Akıcı filan oynamayın, o da normal olsun. Taktiğe göre ya kanatları kullanın ya göbekten oynayın ama hep düşük tempo & pas oyunu kombinasyonunu tercih edin. Çizgiye inmeden orta komutunu kullanın ki kanat oyuncuları çizgiye inip inip geriye çevirmesin topları. Rakibi rahatsız et + sıkı markaj şart, topa dal seçmeyin.

Ve arkadaşın da dediği gibi sabır sabır sabır, o gol illa ki gelecektir, gelmezse son 10 dakika o riski zaten alırsınız, kontrolü maçın başında kesinlikle kaybetmeyin.

Tavsiyelerinin tamamına katıldığımı söyleyemem açıkçası.
Üstüste hiçbir maça aynı taktikle çıkmamak bana göre mantıklı bir seçim değil.
CPU nun bir süre sonra oyuna heyecan getirmesi için taktiğinizi çözmesi ve tıkır tıkır işleyen taktiğin bocalaması gibi bir durum oluyor uzun bir süre sonra evet ama her maç ayrı taktikle ve söylediğin gibi arka arkaya hiç maçta aynı olmayacak şekilde çıkmak da negatif bir etki yaratacaktır.

Diğer söylediklerin de senin oyun tarzın ve senin seçimlerin.Başarılı olmak için kesinlikle bunlar yapılmalı diye bir matematiği yok oyunun; ki zaten böyle olması gerekiyor.Güzelliği burada.

Bence akıcı bir oyun,direk pas,hızlı tempo gibi direktifleri de kullanıp kendi tarzı ile başarılı olan çok kişi vardır burda.

marlo41
05.Aralık.2013, 13:42
Şunu da söyleyeyim yeni kariyer açıyorsan.

Kondisyonu seç ortalama düzeyde, maç antrenmanında da sadece taktikleri seç ve maç antrenmanı yoğunluğunu en sola kadar çek, hemen alışsınlar taktiklere.

Ligin ilk maçına 3-5 gün kalana kadar bu şekilde çalış, sonra kondisyonu da maç antrenmanını da takım uyumuna getir, maç antrenmanı yoğunluğunu da kademeli olarak düşür, 20-30 arasında sabitle.

Ve direktifler de zaten taktik demek, onları seçmemezlik etme, hazırlık maçlarında ne işe yaradıklarını gör en azından, işe yaramayanları değiştir.

Başlangıç için kısa pas, ağır tempo, rakibi rahatsız et ve geriden orta aç direktiflerini vereceğim. Zamanla diğerlerini de ekleyeceğim.

Takımı da Tottenham aldım. Çok farklı dizilişlere müsait bir takım. 3 tane diziliş kaydedip rakibin taktiğine göre biriyle başlayacağım.

cureshot
05.Aralık.2013, 13:49
Tavsiyelerinin tamamına katıldığımı söyleyemem açıkçası.
Üstüste hiçbir maça aynı taktikle çıkmamak bana göre mantıklı bir seçim değil.
CPU nun bir süre sonra oyuna heyecan getirmesi için taktiğinizi çözmesi ve tıkır tıkır işleyen taktiğin bocalaması gibi bir durum oluyor uzun bir süre sonra evet ama her maç ayrı taktikle ve söylediğin gibi arka arkaya hiç maçta aynı olmayacak şekilde çıkmak da negatif bir etki yaratacaktır.

Diğer söylediklerin de senin oyun tarzın ve senin seçimlerin.Başarılı olmak için kesinlikle bunlar yapılmalı diye bir matematiği yok oyunun; ki zaten böyle olması gerekiyor.Güzelliği burada.

Bence akıcı bir oyun,direk pas,hızlı tempo gibi direktifleri de kullanıp kendi tarzı ile başarılı olan çok kişi vardır burda.

Maçına göre taktik seçiyorum. Misal önümdeki maç içeride Kayseriyle, sonra Bayern deplasmanı diyelim. Kayseri maçına ya baklavalı 442 ya 4231 çıkıyorum ki Bayern maçına 41221'i saklayabileyim, yani maç için taktiği seçerken bir sonraki maçta kulanacağım taktiği de düşünüyorum. Üst üste asla aynı taktikle çıkmıyorum hiçbir zaman diyemem ama, belki 3 sezonda 3-5 kere yapmışımdır bunu. Ama önemli olan kesinlikle rasyonel tahmin edilemezlik. :icon_razz:

O dediklerini de kullanabilirsin, ben onlarla başarılı olamazsın demedim ama o zaman işte ortaya kendi sahanda ligin sonuncusuna yenilmek gibi tuhaf sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bunlardan kaçınmak istiyorsan bu şekilde oynaman lazım.

cureshot
05.Aralık.2013, 13:52
Ayrıca taktiklerine uyum üst düzeydeyse her maç taktik değiştirmenin negatif bir etkisi olmuyor kesinlikle. Her maçtan sonra aynı maç yorumu haberi geliyor karşıma neredeyse artık; "Tinkerer Murat rakibi meraktan çatlatıyor."

Önemli olan kullandığın taktiklere uyum kesinlikle. Bu durumda sorun olmaz.

Ve şunu da söylemeyi unuttum. Rakibin dizilişine de bakın maç için ilgili taktiğinizi seçerken. AMC varsa DMC'li, DMC'si yoksa AMC'li, kanatlarda tek adamlı bir formasyonu varsa mutlaka bek ve açıklı taktikleri kullanmaya özen gösteriyorum.

cureshot
05.Aralık.2013, 14:08
Şu konuyu da mutlaka okumalı ayrıca herkes, birebir uygulamasanız bile kesinlikle bir perspektik katacaktır taktiksel bilgi birikiminize. :)

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=2571494

Flammable
05.Aralık.2013, 18:20

Aynen ,sezon ortası falan yaz da bakalım bir yardımımız dokunmuş mu :)

amorti
05.Aralık.2013, 20:01
Oyuncuyla kontrat bitimi, yani 6 ay sonraki sezon sonu icin el sikisiyorum, "bir sezon icinde en fazla 2 EU disi oyuncu alabilirsiniz" diyor.

http://u1312.hizliresim.com/1j/5/v6gv1.png

Boyle saçmalık var mi?:icon_mad:

MoisHaLe
06.Aralık.2013, 01:04
Yeni güncellemeden sonra serbest kalan oyunculara hiçbir kulüpten teklf gitmiyor. Nani, Sturridge, Fierro, Cleverley ve birçok üst düzey oyuncuya ne teklif götüren var ne de takibine alan.

şu durumu yaşayan yok mu başka ??

amorti
06.Aralık.2013, 01:25
şu durumu yaşayan yok mu başka ??

Teklif vermek icin bizleri bekliyor sanki diger takimlar; biz kontrat onerince teklif yagmaya basliyor cogu zaman.

MoisHaLe
06.Aralık.2013, 01:33
Teklif vermek icin bizleri bekliyor sanki diger takimlar; biz kontrat onerince teklif yagmaya basliyor cogu zaman.

valla ben fierro'yu falan aldım 2018 yılındayım iyi de geliştirmiş kendisini ama kimse teklif etmedi. daha teklif edene şahit olmadım.

aytekin79
06.Aralık.2013, 10:50

Evet dostum iyi tespit etmişsin . Aynı olay benim oyunda da geçerli . İtibarı yüksek olan topçulara da teklif gitmiyor

Flammable
06.Aralık.2013, 12:37
Hiç kimsenin sözleşme teklif etmediği adamlara siz teklif yapınca tüm kulüplerin gaza gelip teklif yağdırması sinir bozuyor.
Basına yansıyan sözleşme teklifleri için yine bir derece de ;sessiz sedasız yapılan tekliflerde aylarca yüzüne bakılmayan adamın bir anda transferin gözdesi olması saçma oluyor

amorti
06.Aralık.2013, 13:13
Hiç kimsenin sözleşme teklif etmediği adamlara siz teklif yapınca tüm kulüplerin gaza gelip teklif yağdırması sinir bozuyor.
Basına yansıyan sözleşme teklifleri için yine bir derece de ;sessiz sedasız yapılan tekliflerde aylarca yüzüne bakılmayan adamın bir anda transferin gözdesi olması saçma oluyor

Ayni hatundan hoslanan bes tane utangac adamin, bir tane cesur adamin o hatuna acilmasi sonucu harekete gecmesi gibi bir sey.

O degil de; o hatun hic benim takimda olmuyor, bedelsiz birakmak istedigim oyuncuya bile talip cikmiyor, manyak midirlar nedirler. Oyuncu satmakta hicbir seride bu kadar zorlanmamistim.:icon_neutral:

cureshot
06.Aralık.2013, 13:15
Ayni hatundan hoslanan bes tane utangac adamin, bir tane cesur adamin o hatuna acilmasi sonucu harekete gecmesi gibi bir sey.

O degil de; o hatun hic benim takimda olmuyor, bedelsiz birakmak istedigim oyuncuya bile talip cikmiyor, manyak midirlar nedirler. Oyuncu satmakta hicbir seride bu kadar zorlanmamistim.:icon_neutral:

:D:D:D:D:D:D:D

Flammable
06.Aralık.2013, 13:35

:)
Bro,hadi biz orta sıralı takımımızla utangaç adamız da elin Dortmund'u ,Arsenal'ı ,Porto'su da mı utangaç adam ?
Tamam bir kıza 1000 kişi talip olur 1 kişi alır da ,bi kere de önce onlar talip olsun benim shortlist imdekliere de sonradan parayı basıp kızı alan ağa çocuğu biz olalım di mi? :)

Ben elden çıkarmak istediklerime kendimce şu yolu izliyorum:
Önce fiyat belirtmeden transfer listesine koyuyorum adamı.1 hafta falan geçtikten sonra da para kazandırabilecek bi adamsa yüksek fiyattan ,yok değersiz bir adamsa profildeki ederinden kulüplere öneriyorum.Elde patlayan olmadı böylece.

amorti
06.Aralık.2013, 13:59
:)
Bro,hadi biz orta sıralı takımımızla utangaç adamız da elin Dortmund'u ,Arsenal'ı ,Porto'su da mı utangaç adam ?
Tamam bir kıza 1000 kişi talip olur 1 kişi alır da ,bi kere de önce onlar talip olsun benim shortlist imdekliere de sonradan parayı basıp kızı alan ağa çocuğu biz olalım di mi? :)

Ben elden çıkarmak istediklerime kendimce şu yolu izliyorum:
Önce fiyat belirtmeden transfer listesine koyuyorum adamı.1 hafta falan geçtikten sonra da para kazandırabilecek bi adamsa yüksek fiyattan ,yok değersiz bir adamsa profildeki ederinden kulüplere öneriyorum.Elde patlayan olmadı böylece.

Bence elin Dortmund'u, Arsenal'i de sark kurnazi; kapiyi kactan acacaklar diye bekliyolar.

Ben basarim 10M'yi adami alirim ama piyasasi 7M civarinda dolasirsa niye fazladan para vereyim diyo olabilir :icon_lol:

Butun sezon satis listesinde olup, kadroya da ara ara soktugum reservelerde de surekli oynatip form tutturdugum, hatta gelisen adamlari bile bedavaya satamiyorum.

Daha da otesinde; oyunculari ne zaman baska takimlara onersem, nadir gelen o teklifler hep pazarlik yapilmaya kapali geliyor, ucun besin hesabini yapamiyorum, "bu kadar verdi adam su kadari zorlayayim" diyemiyorum. "Ya reddet ya kabul et" diyor adam hep.

Bu seride transfer islerinden nefret ettim.

Flammable
06.Aralık.2013, 15:15
Bence elin Dortmund'u, Arsenal'i de sark kurnazi; kapiyi kactan acacaklar diye bekliyolar.

Ben basarim 10M'yi adami alirim ama piyasasi 7M civarinda dolasirsa niye fazladan para vereyim diyo olabilir :icon_lol:

Butun sezon satis listesinde olup, kadroya da ara ara soktugum reservelerde de surekli oynatip form tutturdugum, hatta gelisen adamlari bile bedavaya satamiyorum.

Daha da otesinde; oyunculari ne zaman baska takimlara onersem, nadir gelen o teklifler hep pazarlik yapilmaya kapali geliyor, ucun besin hesabini yapamiyorum, "bu kadar verdi adam su kadari zorlayayim" diyemiyorum. "Ya reddet ya kabul et" diyor adam hep.

Bu seride transfer islerinden nefret ettim.

Kendi oynadığın ligden başka lig açıyor musun?
Fazla sayıda lig açmanın da çok etkisi var,daha çok teklif geliyor.

amorti
06.Aralık.2013, 15:51
Kendi oynadığın ligden başka lig açıyor musun?
Fazla sayıda lig açmanın da çok etkisi var,daha çok teklif geliyor.

Senelerdir yaptigim gibi yine ayni; 7 ulkede toplam 15 lig acik. (Almanya - Fransa - Italya - Ingiltere - Ispanya - Hollanda - Portekiz):0:

Flammable
06.Aralık.2013, 16:04
Senelerdir yaptigim gibi yine ayni; 7 ulkede toplam 15 lig acik. (Almanya - Fransa - Italya - Ingiltere - Ispanya - Hollanda - Portekiz):0:

Whoa..!
Sözün bittiği yerdeyim:)

amorti
06.Aralık.2013, 16:50
Whoa..!
Sözün bittiği yerdeyim:)

Spesifik ornek vereyim;

30 yasinda Remko Pasveer, Hollandali kaleci. Yasi bir kaleci icin gayet iyi.

Ozellikleri de fena degil. Orta siralara oynayan bir takimda guzel oynar, alt liglerde de keza oyle.

Adami sezonda 10 mac civari oynattim, daha fazla degil. Yedek takimla da maclara cikiyor ayrica.

Senelik 275.000 Euro aldigi bir kontrati var, masrafli da degil.

Bu adami bedelsiz onerdigimde bile 15 tane ligden bir tane teklif gelmiyor.

Bunu bana kimse oyun dinamigiyle falan aciklamaya kalkmasin, bariz sacmalik bu cunku.:director:

BaGa TaRKaN
06.Aralık.2013, 17:45
Oyuncuyla kontrat bitimi, yani 6 ay sonraki sezon sonu icin el sikisiyorum, "bir sezon icinde en fazla 2 EU disi oyuncu alabilirsiniz" diyor.

İtalya da Malesef Böyle Bir Kural Var :)

Kaka Leite
06.Aralık.2013, 17:48

İtalya da bu kural mevcut.

Burada nasıl yabancı sınırlaması varsa orda da bu kural var. Bence oldukça güzel de bir kural.

amorti
06.Aralık.2013, 18:00
İtalya da bu kural mevcut.

Burada nasıl yabancı sınırlaması varsa orda da bu kural var. Bence oldukça güzel de bir kural.

Evet kural var, kuralin bilincindeyim.

Ben bahsi gecen sezon icin degil, sonraki sezon icin anlasma yapiyorum ve sozlesme imzalayacagim tarih de sezon sonu.

Zaten oynatamayacagim (kontrati bitmedigi icin) adami bu sezon icin alamazsin diyemez sistem bana.

Kural benim durumuma islememeli.

Kaka Leite
06.Aralık.2013, 18:21
Evet kural var, kuralin bilincindeyim.

Ben bahsi gecen sezon icin degil, sonraki sezon icin anlasma yapiyorum ve sozlesme imzalayacagim tarih de sezon sonu.

Zaten oynatamayacagim (kontrati bitmedigi icin) adami bu sezon icin alamazsin diyemez sistem bana.

Kural benim durumuma islememeli.
Oyuncu şuan gelebilir durumda yalnız.

Eğer dediğin gibi olsaydı aşağıda tarih yazardı zaten. Atıyorum;

Oyuncu 05/05/15 tarihinde kulübe katılacak. gibi.

amorti
06.Aralık.2013, 18:28
Oyuncu şuan gelebilir durumda yalnız.

Eğer dediğin gibi olsaydı aşağıda tarih yazardı zaten. Atıyorum;
gibi.

Hayir, bu adamin kontrati sezon sonunda bitiyor, su an gelebilir durumda degil.

Benzer durumlar birkac oyuncuya daha oldu, hepsi de 6 ay sonrasi icin anlasmaya varilmis oyuncular.

Oyuna eristigim zaman baska ekran goruntuleriyle desteklerim konuyu.

amorti
06.Aralık.2013, 20:20
Evet bir ornek paylasayim yukaridaki konuyla ilgili;

Pavlovski transferi iptal ediliyor, bir sezonda en fazla 2 Avrupa Disi oyuncu transferi kurali nedeniyle...
http://u1312.hizliresim.com/1j/6/v7g55.png

Bu da Pavlovski'nin profili; kontrat Haziran 2015'de bitiyor. Olay Ocak 2015'de gerceklesiyor...
http://u1312.hizliresim.com/1j/6/v7g4u.png

"Dendigi gibi olsaydi anlasma tarihi yazardi" seklinde ithamda bulunuldugu icin sifirdan denedim. Oyuncunun profili de haber bildirisi de ayni tarih, 10 Ocak.

Anlasma tarihi olmadan iptal haberi var. Kontrati olan adami da o an alamayacagima gore...:mad:

Kaka Leite
06.Aralık.2013, 20:26
Evet bir ornek paylasayim yukaridaki konuyla ilgili;

Pavlovski transferi iptal ediliyor, bir sezonda en fazla 2 Avrupa Disi oyuncu transferi kurali nedeniyle...
http://u1312.hizliresim.com/1j/6/v7g55.png

Bu da Pavlovski'nin profili; kontrat Haziran 2015'de bitiyor. Olay Ocak 2015'de gerceklesiyor...
http://u1312.hizliresim.com/1j/6/v7g4u.png

"Dendigi gibi olsaydi anlasma tarihi yazardi" seklinde ithamda bulunuldugu icin sifirdan denedim. Oyuncunun profili de haber bildirisi de ayni tarih, 10 Ocak.

Anlasma tarihi olmadan iptal haberi var. Kontrati olan adami da o an alamayacagima gore...:mad:
İtalya da durum böyle.

2 oyuncun varken 5 sene sonrasına da oyuncu alamıyorsun. Yani demek istediğim 2 tane Eu oyuncun var ise 3. giremiyor.

Bizde mesela alınıyor ama lisans çıkartılamıyor orada direk alımı engellenmiş durumda.

ForCimbom
06.Aralık.2013, 20:28
şu oyuna 80 lira verip almak ne büyük hatadır arkadaş nasıl böyle bir hata yaptım da aldım lanet olsun yahu .....

amorti
06.Aralık.2013, 20:49
İtalya da durum böyle.

2 oyuncun varken 5 sene sonrasına da oyuncu alamıyorsun. Yani demek istediğim 2 tane Eu oyuncun var ise 3. giremiyor.

Bizde mesela alınıyor ama lisans çıkartılamıyor orada direk alımı engellenmiş durumda.

Birader once bir konuda anlasalim;

Hepimiz insaniz, her konuyu da bilmek zorunda degiliz, normal olarak. Bilmiyorsak da bilmiyorum diyebilmeliyiz. Utanacak gucenecek bir sey yok, hicbirimiz otorite degiliz.

Ayni sey kendim icin de gecerli, ben de bilmiyor olabilirim. Ama sallamadan orneklerle desteklenmesi lazim fijkirlerin.

Konuya donersek; serinin -bu kurala sahip- gecmis oyunlarinda, kontrati 6 ay sonra bitecek olan oyuncularla anlasmaya varilirdi ve anlasma tarihi geldiginde (30 Haziran - 1 Temmuz - 2 Temmuz vs.) izin verilen sayi uzerinde yabanci varsa transfer(ler) anlasma tarihinde iptal edilirdi.

Su an buna izin vermiyor oyun.

Baska ornek;

Kontrati korumada olmayan 18 yas alti bir oyuncuyla, takimina yetistirme parasi vermek kaydiyla anlastim. Yine sene sonu icin;

http://u1312.hizliresim.com/1j/6/v7hdd.png

Adam Guney Afrikali. Avrupa Disi statude.

Bununla nasil anlastim o zaman?

Kaka Leite
06.Aralık.2013, 20:57
Birader once bir konuda anlasalim;

Hepimiz insaniz, her konuyu da bilmek zorunda degiliz, normal olarak. Bilmiyorsak da bilmiyorum diyebilmeliyiz. Utanacak gucenecek bir sey yok, hicbirimiz otorite degiliz.

Ayni sey kendim icin de gecerli, ben de bilmiyor olabilirim. Ama sallamadan orneklerle desteklenmesi lazim fijkirlerin.

Konuya donersek; serinin -bu kurala sahip- gecmis oyunlarinda, kontrati 6 ay sonra bitecek olan oyuncularla anlasmaya varilirdi ve anlasma tarihi geldiginde (30 Haziran - 1 Temmuz - 2 Temmuz vs.) izin verilen sayi uzerinde yabanci varsa transfer(ler) anlasma tarihinde iptal edilirdi.

Su an buna izin vermiyor oyun.

Baska ornek;

Kontrati korumada olmayan 18 yas alti bir oyuncuyla, takimina yetistirme parasi vermek kaydiyla anlastim. Yine sene sonu icin;

http://u1312.hizliresim.com/1j/6/v7hdd.png

Adam Guney Afrikali. Avrupa Disi statude.

Bununla nasil anlastim o zaman?
Öncelikle ben şunu söyleyeyim sallamıyorum. Burada senin derdine bir laf söylüyorsam bence laf sokmak yerine düzgün bir üslup ile cevap ver.

Benimde bir Milan kariyerimde aynısı olmuştu ama seninki daha farklı bir olay belli ki ama ben buna istinaden cevap verdim sana.

Cevap vermemek gerekiyormuş demek ki, sorunun ile başarılar umarım çözersin.

amorti
06.Aralık.2013, 21:04
Öncelikle ben şunu söyleyeyim sallamıyorum. Burada senin derdine bir laf söylüyorsam bence laf sokmak yerine düzgün bir üslup ile cevap ver.

Benimde bir Milan kariyerimde aynısı olmuştu ama seninki daha farklı bir olay belli ki ama ben buna istinaden cevap verdim sana.

Cevap vermemek gerekiyormuş demek ki, sorunun ile başarılar umarım çözersin.

Kaka;

Kesinlikle iyi niyetlisin, farkindayim. Kisiligine de birsey demiyorum. O sebeple alinmana gerek yok, laf sokmuyorum, ne gececek elime sana laf soksam yahu?

Bilmiyor olabilirsin zira ayni degil "benzer" durumu yasamissin. Bilmiyorum de, baska durum de. Ama "Italya'da bu isler boyle" diye kesip atma.

Yine de cozum bulmak icin kendince cabaladin, zamanini verdin, tesekkur ederim.

E.m.r.e
06.Aralık.2013, 21:59
okul durumu dolayısıyla cevap veremedim kusura bakmayın :)

San Marino şut çekmiş hem de 4 kez .s.s.s.s

:D

Çok garip, 7 tane direk var, 36 şut var, 12 tane kaleyi bulmuş, 6 gol var ama mutlak gol şansı 1 :confused:

Direklere alıştık artık, çok garip gelmiyor. Bu arada San Marino da 4 şutu iyi çekmiş, 45 metreden falan mı?

yok 45 olmasada dk 75 ten sonra top dolandırmadığım için 2-3 kontra fırsatı buldular o şekilde geldi şutlar :)

artık futbolda büyük takım küçük takım ayrımı kalmadı hocaaam :D

Şaşılacak bir şey yok bunda. San Marino kendi ceza sahasına doluşmuş. Hollanda oyunu açamayınca bol bol şut çekmiş. O yüzden 1 kez mutlak gol şansı var. Kazanılan Top'un %100 olması da bu yüzden. Çünkü San Marino rakipten kaptığı her topu çıkartmayınca şişirerek uzaklaştırmış. Her dönen topu almış Hollanda. Savunma pasları isabeti %30 San Marino'nun. Dolayısı ile San Marino daha çok koşmuş, daha çok Hollanda'nın paslarının etrafında debelenmiş. Yoksa 10+ olurdu. Topa sahip olmadan belli %73-27. Tek kale oynanmış maç.

7 direkten dönen top herhalde bahsettiği tuhaflık.

aynen dediğin şekilde oynandı maç normal olarak :)

7 direkten dönen top enteresan olan nokta.. ki 36'da 7 yani neredeyse aşağı yukarı şutların %20'si direkten dönmüş.. bana bu tip istatistikler çok garip geliyor.. birde öyle karambole direkten dönmedi toplar.. yaydan vuruyor 90'dan veya üst direğe çarpıp oyuna geri dönüyor :)

zaten kulüp kariyerimde doğru dürüst oyuncu satamadığım için mutlu mesut hollandayla devam ediyorum :D

bu arada o kariyerde Türkiye milli takımından teklif geldi ama reddettim :D 2020'yi kazanmamı istediler ama doğru dürüst regen bile yoktu :D

Flawless Victory
07.Aralık.2013, 01:40
Yeni versiyonu az sonra tam anlamıyla deniyeceğim. Skor anlamında birkaç maçım daha iyi geçti, kazandım.

Goofy
07.Aralık.2013, 02:40
Kasım ayında Playstore'da en çok satılan oyun FM olmuş, ikinciliği ise Battlefield 4 almış. Sanırım şirket Türkiye satışlarından fazlasıyla memnundur.

bluepaw
07.Aralık.2013, 06:17
ben hala yıldız olayına takmış durumdayım. yıldızlar oyun süresi için kısa vadede çok çabuk değişebiliyor. bir de mesela düşük yıldızlı oyuncu kötü oyuncuymuş gibi bir psikoloji oluşmaya başladı. aslında bu tamamen cm/fm ruhuna aykırı. yıldız sisteminde sanki uygulamasal olarak bir yanlışlık var. ya da benim içime sinmiyor.

amorti
07.Aralık.2013, 12:10
ben hala yıldız olayına takmış durumdayım. yıldızlar oyun süresi için kısa vadede çok çabuk değişebiliyor. bir de mesela düşük yıldızlı oyuncu kötü oyuncuymuş gibi bir psikoloji oluşmaya başladı. aslında bu tamamen cm/fm ruhuna aykırı. yıldız sisteminde sanki uygulamasal olarak bir yanlışlık var. ya da benim içime sinmiyor.

Yildizlar, oyuncu kalitesini gostermekten ziyade, takim icindeki kalite toplamina gore oyuncuyu konumlandiriyor gibi, dogru mudur?

"Yani bu adam aslinda 3* ama senin takimindaki 4* ortalamasinin arasinda 2.5* ayarinda kaliyor" gibi.

Ben tam anlamadim bu yildiz isini :D

Esssteban
07.Aralık.2013, 14:02
Senelik 500k-600k alan futbolculara başka kulüpten teklif gelince mutsuz olmasınlar diye(burasıda ayrı bir saçmalık zaten) yeni sözleşme öneriyorum en kötü futbolcu bile en az 1.7 M civarı para istiyor. Birisi ister ikisi ister tamam ama yedek futbolculara o kadar para vermek bana biraz saçma geliyor.

Gncl1905
07.Aralık.2013, 14:16
Senelik 500k-600k alan futbolculara başka kulüpten teklif gelince mutsuz olmasınlar diye(burasıda ayrı bir saçmalık zaten) yeni sözleşme öneriyorum en kötü futbolcu bile en az 1.7 M civarı para istiyor. Birisi ister ikisi ister tamam ama yedek futbolculara o kadar para vermek bana biraz saçma geliyor.

Rakiplerdekilerin niye morali bozulmuyor da transfer listesine konmak istemiyor ben de bunu çözemiyorum. Steau'da iki tane eleman var; Gabriel Iancu ve Nicuşor Stanciu. Aldıkları maaş yıllık 100B Euro maksimum ama profilleri bayağı sağlamdı. ilk yılın sonunda N. Stanciu'yu aldım 500B maaş verdim yıllık. 1 yıl sonra başka takımlardan teklif geldi, adam yeni kontrat istedi ki ben zamanında 5 yıllık kontrat imzalatmıştım :D Yok dedim kontrat falan, şimdi üzüldü öyle kaldı takımda. Transfer listesine konmak istedi ama onu da reddettim. Bir istediği maaşa bakayım dedim uçuk kaçık maaş istemiş zaten.

Gabriel Iancu'yu da çok bekledim kulübünden kontrat ister morali falan bozulur da ucuza kaparım diye ama olmadı. Adam 50B Euro yıllık maaşla iki sezon oynadı. Dortmund 18 MN Euro verip aldı, yıllık maaşına da 800B Euro verdi.

sentugo
07.Aralık.2013, 14:34

Oyuncu Kontrat Rehberi (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=113163) sizin sorununuza çare olabilir...

Bir de bu en dandik oyuncunun bile neden 1.7 M gibi bir para istediğini de şuradan öğrenebilirsiniz.

Tıkla Öğren - Bütçe Yönetimi ve Kar Etme Rehberi (http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2349082&postcount=2)

sentugo
07.Aralık.2013, 14:35
Rakiplerdekilerin niye morali bozulmuyor da transfer listesine konmak istemiyor ben de bunu çözemiyorum.

Bu seride oluyor. Oyuncu ile ilgilendiğiniz basına yansıtırsanız ve ısrarcı olursanız, oyuncu o takımda mutsuz olup kendisini transfer listesine koyduruyor. Böylece o oyuncuyu almak çok daha kolay oluyor...

Lord Black
07.Aralık.2013, 14:35
Sakatlıksız maç tamamlayamaz oldum kariyerimde..

himone
07.Aralık.2013, 14:41
Kaliteli ve iyi potansiyele sahip regenlerin %60'ı sözleşme yenilemiyor ve tranfer etmek çok kolay oluyor. Yabancı kontenjanım olmasa sırf bedavaya sözleşme imzalatıp 1 milyona bile olsa satarak dünyanın en zengin kulübü olurum. Ve çok iyi profillere sahip adamlara bir türlü sözleşme önerilmiyor.

Sakatlıklar da çok uzun süreli oluyor, bir adam gitti mi 3 ay falan gelmiyor.

rammstein7
07.Aralık.2013, 17:51
Benim oyunumda 2021 yılında lıverpool kumeye düştü

barahir
07.Aralık.2013, 19:15
Benim oyunumda 2012 yılında lıverpool kumeye düştü

Baya uğraşmışlardır.

salih919
07.Aralık.2013, 19:31
oyunu sanalsaray tarzı biyerden almıştım sorunlu çıktı geri verdiler paramı şimdi yeniden almak istiyorum ama fiyatlara baktım 60 civarı hep şöyle 30 lira civarına alabilecegim bir yer yokmu.bu meretin 2.elide yokki alim birinden.varmı tavsiyeniz

himone
07.Aralık.2013, 19:54
Benim oyunumda 2012 yılında lıverpool kumeye düştü

Zaman makinen var galiba, oyun tersine doğru gidiyor :).

Oyunda hiç crashdump almamıştım, şampiyonlar liginde çeyrek finalde City deplasmanında 4-0 yenilirken oyun kapandı.

Bordo61Mavi
07.Aralık.2013, 20:39
http://u1312.hizliresim.com/1j/7/v8nlp.jpg

Son 3 mactir ofansif bir taktikle oynuyorum.

himone
07.Aralık.2013, 20:58
http://u1312.hizliresim.com/1j/7/v8nlp.jpg

Son 3 mactir ofansif bir taktikle oynuyorum.

Hocam Fierro'dan memnun musun? Ben 2 yıl oynattım ve sonunda pes ettim. Önceki sezon iyiydi ama bu sene çok kötü, Santos'tan teklif geldi sattım ben de. 3 farklı taktikte de verim alamadım bir de sözleşme istedi ben de yol verdim. Sende iyi atıyor ama çoğu penaltı.

Bu arada o kadar penaltı nasıl oldu, ben senede 5 tane atamıyorum sen 3 maçta atmışsın resmen.

MoisHaLe
07.Aralık.2013, 21:19
2016'da kontratı bitmişti Fierro'nun ve kimse teklif götürmediği için boştaydı. Bende Newcastle yeni geçmiş parasızlık ve forvetsizlikten kadroma katmıştım. İlk sezon çok iyi gitti hatta Milan, Arsenal ve City'den 55M $ gibi ciddi teklifler geldi kabul etmedim. yeni sezonda 10 maça çıktım ve Fierro yedi bitirdi resmen beni. Keşke satsaymışım..

rammstein7
07.Aralık.2013, 21:30
Yanlış yazmısım :) yıl 2021 olucaktı :)

cureshot
07.Aralık.2013, 21:37
Diyelim ki bir oyuncunuza teklif geldi ama satmak istemiyorsunuz.

Mutsuz olmaması için teklifi reddetmeyin, diğer kulüpten kabul edebileceğiniz bir meblağ isteyin, mesela 3-5 katını ve nabız yokla deyin, ya teklifi iptal ederler ya kabul ederler ya da yeni bir teklif yaparlar, sürekli nabız yoklayın, en sonunda tekliften vazgeçerler, oyuncunun mutsuz olma ihtimali bu durumda daha düşüktür.

Diyelim ki yine de mutsuz oldu ve sözleşme istedi. Eğer sözleşme yenilemek isterseniz performansından vs. memnunsanız sözleşme görüşmelerine bir girin, uygun bir ücrette anlaşırsnız ne ala, anlaşamazsınız çizeceğiniz yol için önemli olan şey mevcut sözleşmesinin bitimine ne kadar kaldığıdır.

Eğer 1-2 sene içinde sözleşmesi bitiyorsa o oyuncuyu uygun bir fiyata elden çıkarmak daha akılcı olabilir ama sözleşmesinin bitimine daha uzun yıllar varsa beni transfer listesine koyun da dese koymamazlık etmeyin, oyuncular eğer teklif gelmezse bir süre sonra bu taleplerinden vazgeçip transfer listesinden çıkmak isteyebiliyorlar, teklif gelirse de yine yüksek meblağlar isteyerek diğer kulüplerin ilgisini sonlandırabilirsiniz. Kendi isteğiyle transfer listesindeki oyuncunuz onu sürekli oynatmanıza rağmen aradan uzunca bir zaman geçmesine rağmen hala bundan vazgeçmiyorsa onu satmak bu sefer en akıllıca çözüm olacaktır.

Bordo61Mavi
07.Aralık.2013, 21:38
Hocam Fierro'dan memnun musun? Ben 2 yıl oynattım ve sonunda pes ettim. Önceki sezon iyiydi ama bu sene çok kötü, Santos'tan teklif geldi sattım ben de. 3 farklı taktikte de verim alamadım bir de sözleşme istedi ben de yol verdim. Sende iyi atıyor ama çoğu penaltı.

Bu arada o kadar penaltı nasıl oldu, ben senede 5 tane atamıyorum sen 3 maçta atmışsın resmen.

Bende penaltilari diyorum zaten, 3 macta 6 penalti caldi hakemler, bizim baskan sike islerine bulasmadiysa cok normal bir durum degil :D

Fierro tek forvet oyniyacak baska yolu yok, ikili forvette denedim kayboldu resmen.

MoisHaLe
08.Aralık.2013, 03:29
bjk'nin yen stadının on bini koltuklu ve derbide bile en fazla on bin kişi izliyor maçı..

barahir
08.Aralık.2013, 16:28
Milli takım maçlarını neden Olimpiyatta oynuyor?

marlo41
08.Aralık.2013, 16:57
Bu yamayın ilacı da DMC'li 4-5-1.

MoisHaLe
09.Aralık.2013, 02:19
Oyuncu sözleşmeleri yıllardır hep sıkıntılı. Ronaldo, Fabregas, Ramires, Silva gibi yıldızlar gelmişler 34-35 yaşlarına takımları tarafından yedek takıma konmuşlar adama teklif yapıyorsun sanki 10 yıl öncesindeymiş gibi paralar istiyor. Misal Ronaldo için kulübe 750B $ verince kabul ediyor. Sözleşme önermeye geliyorsun menejeri 3-4 milyon istiyor. Kendisi senelik 25-30 milyon arası ve bonservis ücretinin %15 ini falan istiyor. Bu nasıl mantık anlamış değilim..

marlo41
09.Aralık.2013, 16:10
Yenersek şampiyon olacağımız maç.

Ligin gol kralı olan forvetim lakayt görünüyor.

Dandik maçlarda dolan stadyum dolu değil.

Bafaranca
09.Aralık.2013, 22:30
http://u1312.hizliresim.com/1j/9/vc1xu.png (http://bit.ly/c25MCx)
Oyundan nadiren sikayet ederim ama Allah rizasi icin bu nasil bir durumdur?

Goofy
09.Aralık.2013, 22:42

Sen yine iyisin bir maçta 5 oyuncumun sakatlandığı oldu :D

himone
10.Aralık.2013, 02:52

Hocam sakatlıklar da bir garip ama bütün direktifleri vermişsin gibi duruyor. Rasgele falan mı bastın?

Bafaranca
10.Aralık.2013, 03:20
Yok hocam Modern Warfare diye hazir bir taktigi kullaniyorum ve acikcasi bayagi da memnunum.

bluepaw
10.Aralık.2013, 04:19
türk regenler sizde nasıl.

ilk 2 sezon 5-6 tane çok iyi türk regen çıkardı ülke ama sonrası çok fos 1 tane belki.

hani dengeli olsa. ilk 2 sene çıkan regenler şu an dünya takımlarının gözdesi durumunda. fakat sonraki yıllar en fazla 3 yıldız potansiyelli gördüm.

QaaN-07
10.Aralık.2013, 13:42
Atalanta ile 4 sezon üst üste şampiyon olup CL kazanmış biri olarak söylüyorum bu seride zerre kadar keyif yok. Maç motoru gerçeklikten çok uzak ve önceden hazırlanmış senaryoyu uyguluyor gibi. Şu pozisyonda gol olur,şu olmaz vs. çok rahat öngörülerde bulunabiliyorsunuz ve bu da anlamsız kılıyor oyunu.

arrogancee
10.Aralık.2013, 14:41
Atalanta ile 4 sezon üst üste şampiyon olup CL kazanmış biri olarak söylüyorum bu seride zerre kadar keyif yok. Maç motoru gerçeklikten çok uzak ve önceden hazırlanmış senaryoyu uyguluyor gibi. Şu pozisyonda gol olur,şu olmaz vs. çok rahat öngörülerde bulunabiliyorsunuz ve bu da anlamsız kılıyor oyunu.

Atalanta ile 4 sene üst üste şampiyon olmak gibi gerçek dışı bir olay bile başlı başına oyundan soğutur zaten

amorti
10.Aralık.2013, 17:55
Atalanta ile 4 sene üst üste şampiyon olmak gibi gerçek dışı bir olay bile başlı başına oyundan soğutur zaten

:icon_razz:

Palermo ile Serie A'ya ciktigim sezon yonetim bana kume dusme yeter dedi.

Ama ben averajla ikinciyim. Neden? Cunku kendime gore degil de oyun motoruna gore taktik yapmak zorunda kaliyorum. Kendime gore yapsam 15-16. siralarda olmam lazim.

Oyunu olmasi gerektigi gibi degil de mac motorunun acigini yakalamak amaciyla oynuyoruz nerdeyse, bu duzelmedikce de oyuna isinmaya calismak manasiz bence.

marlo41
10.Aralık.2013, 18:55
Spartak Moskova ile deplasmanda 2-2 berabere kalıyorum namağlup lider olarak ve taraftarlar RAKİBE KAYBETTİĞİMİZ İÇİN mutsuzlar.

amorti
10.Aralık.2013, 19:14
Spartak Moskova ile deplasmanda 2-2 berabere kalıyorum namağlup lider olarak ve taraftarlar RAKİBE KAYBETTİĞİMİZ İÇİN mutsuzlar.

Berabere kalinan macta, mac oncesi kilit oyuncu olarak gosterilen oyuncum icin "galibiyette onemli rol oynadi" diye yorum yapti oyun.:icon_redface:

gzbjk
10.Aralık.2013, 23:35
Beşiktaş maçları neden Ali Sami yende oynuyor avrupadakileri?

manager725
10.Aralık.2013, 23:41
Beşiktaş maçları neden Ali Sami yende oynuyor avrupadakileri?

Oyunda Beşiktaş'ın yeni stadının koltuk sayısı girilmeyi unutulduğu için böyle bir problem var. Editor'den koltuk sayısını 41903 olarak girersen kolayca halledebilirsin.

himone
11.Aralık.2013, 00:05
http://u1312.hizliresim.com/1j/b/vd6rj.png (http://bit.ly/c25MCx)

Şu olayı 2. kez yaşıyorum. Çeviriden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama saçma bir durum. Oyuncuya daha büyük başarılar elde edebiliriz diyorum, ne zaman yaparsın diyor sezon sonu dediğimde o kadar bekleyemem diyor. Benden 2 haftada kupayı getirmemi mi bekliyor? Ya bunu kabul etsin ya da takımdan gitmek istediğini en başından söylesin. Bu kadar bekleyemem ne alaka, sanki kupa 1 ay sürüyor.

QaaN-07
11.Aralık.2013, 20:29

Mesele ondan ziyade maç motoru... Özellikle kanat oyuncuları pozisyonu öldürüyor bildiğin, sürekli tercih yanlışları, içerde boş 3 tane adam varken topu dışarı çıkarmalar vs. bu gibi gerçeklikten uzak durumlar oyundan soğutuyor insanı cidden.

Sadixx
11.Aralık.2013, 20:44
http://u1312.hizliresim.com/1j/b/vd6rj.png (http://bit.ly/c25MCx)

Şu olayı 2. kez yaşıyorum. Çeviriden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama saçma bir durum. Oyuncuya daha büyük başarılar elde edebiliriz diyorum, ne zaman yaparsın diyor sezon sonu dediğimde o kadar bekleyemem diyor. Benden 2 haftada kupayı getirmemi mi bekliyor? Ya bunu kabul etsin ya da takımdan gitmek istediğini en başından söylesin. Bu kadar bekleyemem ne alaka, sanki kupa 1 ay sürüyor.
Sen ne dersen de gideceğim demek sanırım. O değilde Onuru Fenere getirmen baya hoş olmuş :).

nerazzuri
12.Aralık.2013, 04:29
yeni yama geldi geleli oyunla bildiğiniz savaşıyorum, kavga ediyorum.

ne yaptıysam ne ettiysem, oyun hakimiyetini bir türlü elime alamıyorum. lanet ettim desem yeridir.

biraz daha savaşırsam oyunla, pes edeceğim bu sene. ilk defa böyle bir buhran yaşıyorum, böyle bir duruma geldim.

rammstein7
12.Aralık.2013, 16:57
Ben Leverkusenle 2 senedir şampiyon oluyorum :) Ama şampiyonlar liginde ve kupada bir başarı yok :)

emmre
12.Aralık.2013, 17:47
Arkadaş tottenhamı yönetiyorum hazırlık maçında 39 şut çekmişim bunun 5-6 tanesi direkten döndü belkide daha fazladır resmen tek kale maç yaptım rakibin 1 şutu var bunlara rağmen gol atamıyorum bu nasıl iş ya

Barb92
13.Aralık.2013, 18:23
Drogba oyunda gereksiz derecede abartılmış durumda. Oyun zevkim bitti diyebilirim.
Lig performansı:

13-14 >>> 32M - 16G - 4A - 4MA
14-15 >>> 27M- 25G - 8A - 13MA
15-16 >>> 24M - 25G - 4A - 10MA (sezon devam ediyor)

Messi'yi alsam, heralde ancak bu kadar oynayabilir. 37 yaşında ve tek bir özelliği bile düşmüyor. Galatasaray'la çekişiyoruz herif her maç en az 1 gol atıyor bu sezon. Eze eze 7-1 yendiğim Galatasaray, lig lideri, çünkü her maç minimum 1 golü var. Kalecisi Ramazan Kurşunlu panter. :D

Benimse nasıl oluyorsa herkes bir anda taktiğimi çözdü 6. kez maçım 0-0 bitiyor. Yüzde 80 topla oynayıp 3-4 ccc bulduğum maçta gol atamıyorum. Duran top çalıtırıyorum oda işlemiyor. her maç minimum 1 topum direkten dönüyor. Neden böyle oldu anlamadım, 3 farklı taktik kullanıyorum 1'i avrupa deplasmanları için 4-1-4-1 biri hücum 4-5-1, ve 4-3-3.İlk 2 sezonda ligin devre arasından sonra sebepsiz sert düşüşler yaşamıştım ama hiç bu kadar abartılı hale gelmemişti. Şutlarımın çoğu uzaktan değil Work ball into box'la oynuyorum maç içinde.

Takım gayet güzel oynuyor ama Oscar Cardozo, Muriel gibi forvetlerim karşı karşıya en iyi ihtimalle ya direğe ya da kalecinin üstüne vuruyor. Daha 1 tane 90. dakika golü atamadım ama drop deeper - contain yaptığım maçta savunma arkasına atılan topta gol yedim (90'da).
Ligin ilk 3 haftasında aleyhime çalınan 4 penaltıdan bahsetmicem ya da ilk 7-8 haftada verilmeyen 3'ten fazla penaltımdan :D

Güzelim oyunu neden bu tip gerizekalı senaryolarla mundar ediyorlar anlamış değilim.

himone
13.Aralık.2013, 21:56
Drogba oyunda gereksiz derecede abartılmış durumda. Oyun zevkim bitti diyebilirim.
Lig performansı:

Messi'yi alsam, heralde ancak bu kadar oynayabilir. 37 yaşında ve tek bir özelliği bile düşmüyor. Galatasaray'la çekişiyoruz herif her maç en az 1 gol atıyor bu sezon. Eze eze 7-1 yendiğim Galatasaray, lig lideri, çünkü her maç minimum 1 golü var. Kalecisi Ramazan Kurşunlu panter. :D

Benimse nasıl oluyorsa herkes bir anda taktiğimi çözdü 6. kez maçım 0-0 bitiyor. Yüzde 80 topla oynayıp 3-4 ccc bulduğum maçta gol atamıyorum. Duran top çalıtırıyorum oda işlemiyor. her maç minimum 1 topum direkten dönüyor. Neden böyle oldu anlamadım, 3 farklı taktik kullanıyorum 1'i avrupa deplasmanları için 4-1-4-1 biri hücum 4-5-1, ve 4-3-3.İlk 2 sezonda ligin devre arasından sonra sebepsiz sert düşüşler yaşamıştım ama hiç bu kadar abartılı hale gelmemişti. Şutlarımın çoğu uzaktan değil Work ball into box'la oynuyorum maç içinde.

Takım gayet güzel oynuyor ama Oscar Cardozo, Muriel gibi forvetlerim karşı karşıya en iyi ihtimalle ya direğe ya da kalecinin üstüne vuruyor. Daha 1 tane 90. dakika golü atamadım ama drop deeper - contain yaptığım maçta savunma arkasına atılan topta gol yedim (90'da).
Ligin ilk 3 haftasında aleyhime çalınan 4 penaltıdan bahsetmicem ya da ilk 7-8 haftada verilmeyen 3'ten fazla penaltımdan :D

Güzelim oyunu neden bu tip gerizekalı senaryolarla mundar ediyorlar anlamış değilim.

Hocam ben de FB ile oynuyorum, 5. senemdeyim ve Drogba 1 sezon bile böyle oynamadı. Bende de Kuyt aynı verimi vermişti, inanılmaz istatistikleri vardı. Emekli olmaya karar vermese 40 yaşına kadar oynatırdım.

Her sene farklı bir Anadolu takımıyla yarışıyorum, BJK ve GS nadiren zirveye oynuyor. GS geçen sene 8. oldu.

Fietra 10
13.Aralık.2013, 23:44
edit.......

emrkzl
14.Aralık.2013, 00:56
Türkiye liginde rakipler saçma sapan kadro kuruyorlar yemin ederim sırf o yüzden istifa ettim beşiktaştan.Adamlar 15 kişilik kadrolarya oynuyorlar

Barb92
14.Aralık.2013, 01:02
Hocam ben de FB ile oynuyorum, 5. senemdeyim ve Drogba 1 sezon bile böyle oynamadı. Bende de Kuyt aynı verimi vermişti, inanılmaz istatistikleri vardı. Emekli olmaya karar vermese 40 yaşına kadar oynatırdım.

Her sene farklı bir Anadolu takımıyla yarışıyorum, BJK ve GS nadiren zirveye oynuyor. GS geçen sene 8. oldu.

bende her sene GS ile çekiştim. İlk sene 5 puan farkla şampiyon oldum. 2.sezon 77'şer puandaydık, ikili averajla şampiyon oldum, iki maçtada kazandım.

Bu sezon Süper Kupayı alarak başlamama rağmen takımda moraller çöktü. ilk 3 haftada 5-6 as sakatlandı aleyhime 4 penaltı çalındı. 4'te 1 le başladım. Zaten belliydi bi sıkıntı çıkacağı :D
Dorgba her maç en az 1 gol attı benin maçım hariç 7-1 yendim GS'yi. Sonra Uefa kupasında Yarı final oynadım. Chelsea'ye elendim.(2maçta 3 topum topum tabiki** direkten döndü :D) Gs avrupadan kupa1 ve 2 den ilk maçlardan elendi. Şimdi bu durumda 8 puan önümde şampiyon olmaları ve ligi erciyes&bjk'nin gerisinde 4. bitirmem beni rahatsız etti. Her maç tek kale oynayıp ccc'lerin çuvalla kaçması insanı bir süreden sonra delirtiyor. O kariyeri bir daha oynamayacağım mesela :D çünkü işin suyu baya bi çıktı. :D

Dennis Bergkamp
14.Aralık.2013, 01:44
Lig performansı:

Yapılacak en iyi iş Galatasaray sözleşme imzalamadığı an takıma katmak :D

39 yaşında insanlık üstü bir performans gösterdi bende :D

http://cloud-2.steampowered.com/ugc/450656082531903900/17CC727CBD4598C2714ACFAB536BA2BE58AD4C29/

Universal
14.Aralık.2013, 12:33
Fikstür sorunu yaşayan var mı? Oyunda üç takım ile Avrupa Ligindeydik Bursa, Galatasaray bir de ben Fenerbahçe; UEFA Katsayıda 8. sıraya yükselmiş 7. sırayı zorluyoruz. Bu takımlar perşembe günü maç yapacak iki gün önce Türkiye Kupası ondan iki gün öncede lig maçına çıktı. Böyle bir olay nasıl olabiliyor? Bunu değiştirmek için ne yapmak gerek?

Birolazar
14.Aralık.2013, 20:12
Fikstür sorunu yaşayan var mı? Oyunda üç takım ile Avrupa Ligindeydik Bursa, Galatasaray bir de ben Fenerbahçe; UEFA Katsayıda 8. sıraya yükselmiş 7. sırayı zorluyoruz. Bu takımlar perşembe günü maç yapacak iki gün önce Türkiye Kupası ondan iki gün öncede lig maçına çıktı. Böyle bir olay nasıl olabiliyor? Bunu değiştirmek için ne yapmak gerek?

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/12/13/JapEk.png

kumbara
14.Aralık.2013, 23:02
http://u1312.hizliresim.com/1j/g/vjfj7.png

Ben daha bir şey demiyorum.

Son maçımda4 oyuncum sakatlandı, değişiklik hakkımda dolmuştu ve 9 kişi tamamladım maçı.

Edit: En az 3 hafadan başlıyor sakatlar.

Universal
14.Aralık.2013, 23:26
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/12/13/JapEk.png

Güzel bir örnek daha...

Flawless Victory
15.Aralık.2013, 23:49
Lig performansı:

Kuyt da öyle. Her sezon minimum 20-25 golü var. Yerine forvet bile almıyor Fenerbahçe.

samasti
16.Aralık.2013, 00:56
http://u1312.hizliresim.com/1j/g/vjfj7.png

Ben daha bir şey demiyorum.

Son maçımda4 oyuncum sakatlandı, değişiklik hakkımda dolmuştu ve 9 kişi tamamladım maçı.

Edit: En az 3 hafadan başlıyor sakatlar.

Gelde rte kullanma... cildirmak uzereyim bende. Neredeyse oyunculara aman sakatlanmasinlar diye antrenman yaptirmiyorum...

samasti
16.Aralık.2013, 00:56
Yapılacak en iyi iş Galatasaray sözleşme imzalamadığı an takıma katmak :D

39 yaşında insanlık üstü bir performans gösterdi bende :D

http://cloud-2.steampowered.com/ugc/450656082531903900/17CC727CBD4598C2714ACFAB536BA2BE58AD4C29/

Bu nasil bir drogba arkadas... benim kariyerlerimdede asist yildizi oluyor adam fakat gol yok

rftckk
16.Aralık.2013, 00:57
yeni güncelleme ne zaman gelir?/gelir mi? veritabanı ne zaman değişir?/değişir mi?

samasti
16.Aralık.2013, 00:58
Türkiye liginde rakipler saçma sapan kadro kuruyorlar yemin ederim sırf o yüzden istifa ettim beşiktaştan.Adamlar 15 kişilik kadrolarya oynuyorlar

Birde hala cins cins 3.lig topculari almalari yokmu illet oluyorum... ornegin trabzonsporun forveti bitiricilik 9 sogukkanlilik 7...

Omer90
17.Aralık.2013, 12:05
arkadaşlar bu sakatlık kırmızı kart olayı genel bir sorun mu ya... dün hırsımdan ağlıyacaktım :( üst üste 2 maçta 3 oyuncum sakatlandı takım revire döndü bir bu yetmezmiş gibi bütün ayarlamaları yapmama rağmen takımda inanılmaz bir kırmızı kart görme huyu oluştu maçın daha 10 dk. sı dolmadan direk kırmızı kartlar havada uçuşuyor. Karagümrükle 3.lig de oynuyorum dün akşam sinirden ekrana kafa atacaktım. sizce bu hataları düzeltmek için yeni yama yılbaşından önce çıkar mı?

BaGa TaRKaN
17.Aralık.2013, 13:03
Malesef Şubat'ın Ortalarına Kadar Yeni Bir Yama Gelmez

cimbom2634
17.Aralık.2013, 20:30
Arkadaslar acaba sakatlık problemi son güncelleme ile biraz arttı mı yoksa bana mı öyle geliyor? Bireysel antremanlara ve takım antremanlarına dikkat ediyorum, genelde hiç bir oyuncunun antremanını ağır yada cok agır yapmamama ragmen sakatlıklar artış gösterdi son güncelleme sonrası..

Sanırım herkeste varmış bu problem son güncellemeyle umarım bi an evvel düzelir :(

kornification
18.Aralık.2013, 00:53
Arkadaşlar bulamadım ama belki vardır.

Oyun için geçen seneki gibi sadece oyuncu pozisyonları ve özelliklerini ingilizce yapan yama var mı?

Goofy
18.Aralık.2013, 01:22
http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmxbn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmxc8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmxcm.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmxcz.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmxgy.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmxh9.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmxhn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmxhy.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

izmer96
18.Aralık.2013, 10:30
Goofy kardes o kullandigin Veez'in taktigi oyun motorunu kiran bir taktik , herhangibir vasat ustu bir takimla sampiyon yapiyor seni o taktik :)

egmnblgn
18.Aralık.2013, 11:31

Oyun için geçen seneki gibi sadece oyuncu pozisyonları ve özelliklerini ingilizce yapan yama var mı?

Dostum bunu bende yazdım hatta konu açtım ama cevap veren olmadı, belki buradan birileri duyar ;)

Goofy
18.Aralık.2013, 14:56
Goofy kardes o kullandigin Veez'in taktigi oyun motorunu kiran bir taktik , herhangibir vasat ustu bir takimla sampiyon yapiyor seni o taktik :)

Bende onu göstermek için paylaştım, Fm-base de gezinirken gördüm, normalde böyle dizilişleri pek sevmem hatta benzer bir diziliş hiç kullanmadım ancak yorumları görünce bir deneyeyim dedim sonuçlar cidden çok başarılı ve şuan taktiğin üzerinde çalışma yapıyorlarmış dahada geliştirmek için.

sakary Ali
18.Aralık.2013, 17:35
14.2 gelmiş hadi hayırlı olsun :)

wolfson
18.Aralık.2013, 17:41
Hello ho ho.

As you may have already noticed, Football Manager 2014 (and the Demo) is now updating to version 14.2.0.

As with all updates it is save game compatible, so careers can be continued.

If you have any issues updating the game, try restarting Steam then verify the game cache as shown here - http://www.footballmanager.com/faq/?game=38&id=221

Any issues with your FM save game please raise on our Bugs Forum here - http://community.sigames.com/forumdisplay.php/359
Any issues with your FMC save game please raise on our Bugs Forum here - http://community.sigames.com/forumdisplay.php/372

For discussion and feedback on the new update, please go here: http://community.sigames.com/showthread.php/378442

Finally, from everyone at SI - have a very merry Christmas!

FOOTBALL MANAGER 2014 – UPDATE 14.2.0 CHANGE LIST
======================================

STABILITY

- Fixed rare crash when continuing game
- Fixed another rare crash when continuing edited save game
- Fixed crash testing rules in Advanced Editor
- Fixed crash when searching invalid latitude value in Editor

MATCH v1439

- Fixed rare occurrence of stats incorrectly showing 255
- Reduced instances of direct free kicks aimed too close to crossbar inflating woodwork stats
- Fixed instances of throw ins taken just on pitch
- Tweaked urgency of engagement of ball player in own half depending on defensive player's tactical settings
- Improved general logic of when to attempt a tackle
- Tweaked aim direction of sliding tackles
- Reduced wild challenges slightly
- Fixed keeper accelerating out of area after fielding ball
- Fixed player ratings not updated quickly enough in some circumstances
- Some tweaks to player ratings including weighting on headers, interceptions and tackles
- Fixed poor detection of save quality
- Reduced first time keeper clearances under little pressure when he has short distribution PI
- Fixed strange ball movement after some instances of players pushing opponents while going to ariel ball
- Fixed non marking of short corner option player
- Reduced poor attempts to win corner off opponent
- Reduced poor cross attempts that had little chance of completion
- Reduced pointless shot attempts slightly
- Fixed quick free kick direction facing
- Fixed blocked crosses being set as completed crosses in stats
- Fixed short corners being set as crosses in stats
- Fixed players going through bench
- Fixed subs running on pitch after friendly win
- Improved keeper kick out from hands contact point
- Fixed issues with depth and width values after human tactical changes
- Fixed player standing at wrong end of pitch when following "stand in front of keeper at free kick" instruction
- Fixed bad goal kicks when the keeper kicks the ball out for an injury
- Refined counter attack trigger point depending on team mentality setting
- Improved player decision making during counter attack phase of play
- Some general tweaks to on ball decision AI
- Increased chance of player misjudging ball path slightly
- Made it harder for player to kill pace on fast moving ball especially at speed
- Improved ball velocity on some crosses
- Fixed ball contact point issue when putting ball out of play for an injury
- Added cross less often PI
- Fixed some issues with kick off AI
- Fixed some issues defending corners
- Fixed some keeper positioning and facing issues, including coming out inviting easy lobs
- Some tweaks to pass AI
- Tweaked d-line position slightly
- Fixed some further engagement of ball player issues
- Tweaked default cross aim slightly
- Reduced further attempts to buy corner off opponent
- Increased long shots slightly
- Fixed keeper misjudging occasional headed back pass
- Reduced penalty scored % slightly
- Fine-tuned CCC detection very slightly
- Reduced overhit mid-range passes caused by physics interface flaw not player error
- Tweaked player movement at dead balls slightly
- Reduced defensive headers that are aimed too close to own goal
- Small tweaks to shot and pass accuracy

FMC

- Improved Match Plan substitution logic
- Increased individual player training to prevent players becoming unhappy with workload
- Fixed mid-season Budget news item sometimes not appearing
- Fixed user not being able to declare interest in jobs when AI Managers are 'insecure'

STEAM WORKSHOP & ACHIEVEMENTS

- User can now 'scan for graphics' to manually index Workshop graphics
- User can start challenges from Workshop
- Game will now index files without a config
- Kits can now be uploaded to Workshop
- Manually deleted files will no longer produce error for users
- Italian Hero Achievement fixed

UNLOCKABLES

- Fixed rare instance where No Sacking would not unlock
- User can add second nationalities
- Can now move players between AI clubs
- Can now transfer free agents using 'move to other clubs' option
- Future transfers cleared when free agents are moved

IGE

- Added preference to hide the IGE icon from being displayed in the toolbar
- Added option when starting a new game to stop the IGE ever being usable on that save
- Added a filter on the join network panel to search for games without IGE
- Added Heal All Players in Squad
- Aded Unban All Players in Squad
- Added Change Morale of all Players in Squad
- Added Make Human Unsackable
- Added Terminate contract

COMPETITIONS & RULES

- Fixed rare example of clubs incorrectly failing FFP
- AI will now always register players when user is on holiday
- Stopped Swedish Second Divisions changing number of teams
- Spanish "B" Team Squad Numbers now remembered between matches
- Stopped players returning from their end of season break too early
- Stopped Scottish Premiership Playoff matches being scheduled for consecutive days
- Fixed rare example of Belgian season not being scheduled
- Fixed scheduling of Copa Libertadores & Sudamericana when removing South American leagues
- Fixed Italian transfer window dates
- Fixed overage rules in Russian U21 league
- Fixed Scottish Premiership Relegation Playoff scheduling
- Stopped assistant manager arranging reserve friendlies when already in a reserve league
- Fixed North American Gold Cup attendances
- Fixed Belgian Pro League European Playoff Final scheduling when cup winners qualify
- Set 2015 Asian Cup Qualifying groups as per real life
- Fixed English League Cup / EURO Cup fixture clashes
- Fixed English FA Cup replays being scheduled during international breaks
- Fixed 2015 U20 World Cup scheduling

TRANSFERS & CONTRACTS

- Reduced player bonus demands in contract negotiations
- Stopped former staff generating scout reports
- Stopped AI clubs bidding on players they cannot afford
- Improved AI shortlisting for Spanish B teams
- Stopped out of contract players from being agent owned
- Fixed expiry date being set in the past for transfer targets
- Improved logic of AI co-ownership offers
- Fixed user being unable to Approach To Sign player after deal falls though
- Fixed semi-pro sides being unable to offer non-contracts

USER INTERFACE

- Fixed Continue button disappearing before penalty shootouts
- Fixed text overrun on GK attribute octagons
- Fixed code displayed in board meeting
- Fixed match focus not state saving

TRAINING

- Fixed tactical familiarity not adjusting when some strategies changed
- Fixed formation familiarity being lost in certain circumstances

NETWORK

- Fixed Offer to Clubs screen changing when other users navigate
- Fixed warning message when clients attempt to join network game

rammstein7
18.Aralık.2013, 17:46
Kayırlı oyunda geçerli mi ? yoksa yenı oyun açmak mı lazım ?

Goofy
18.Aralık.2013, 17:46
Türkçe meali ne acaba bunların :D

thsndrn
18.Aralık.2013, 17:52
indirip oynayan var mı ? korsana yönlendik bu sene düzelmişse satın alıcam.

ReaList
18.Aralık.2013, 17:54
Kayıtlı oyunları etkileyen tek güncelleme -yeni oyun açmanızı gerektirecek- Veritabanı güncellemesidir. Mevcut oyundan devam edebilirsiniz, Kayıtlı oyunda etkileyeceği tek şey oynayış üzerinden gerçekleşen değişikliklerdir.

cureshot
18.Aralık.2013, 17:54

Evet, geçerli.

GaNgStaLoVe
18.Aralık.2013, 18:03
sakatlik problemi giderilmis mi acaba

sakary Ali
18.Aralık.2013, 18:03
Kayıtlı oyunları etkileyen tek güncelleme -yeni oyun açmanızı gerektirecek- Veritabanı güncellemesidir. Mevcut oyundan devam edebilirsiniz, Kayıtlı oyunda etkileyeceği tek şey oynayış üzerinden gerçekleşen değişikliklerdir.

Yok artık Veritabanı güncelleştirmelerinde de eski oyunlar yeni versiyonla devam ediyor.

ReaList
18.Aralık.2013, 18:06
Yok artık Veritabanı güncelleştirmelerinde de eski oyunlar yeni versiyonla devam ediyor.
Anlatmak istediğim "yeni transferleri, personel değişikliklerini vs Veritabanı güncelleştirmesinden sonra yeni oyun açarak görebilirsiniz"di : )

ardaskoc
18.Aralık.2013, 18:13
Malesef Şubat'ın Ortalarına Kadar Yeni Bir Yama Gelmez

Dedikten 1 gün sonra geldi. :)

Cengo
18.Aralık.2013, 18:36
SI son ana kadar ne güncellenebilir diye çalıştı. Bulabildiğiniz sıkıntıları SI Community'de bildirirseniz çok yararlı olur oyunun gelişimine. İnsanların konuştuklarının aksine çok çalışıyorlar.

barahir
18.Aralık.2013, 18:42
3 maç yaptım değişiklikler açık göze çarpıyor maç motorunda. Benim için en önemlisi de 2d'de artık top havalanıyor :)

Yalnız oturmuş taktiği olanların taktik işlemeyebilir artık, en azından eskisi kadar iyi olmaz.

KanaKe
18.Aralık.2013, 19:08
direkten dönen top olayi düzelmismi? birde oyuncular ceza sahasinda habire yerde yatiyordu fakat penalti verilmiyordu bu 2 olay beni rahatsiz ediyordu :)

Cengo
18.Aralık.2013, 19:25
Bu gece yarısından sonra 2 Ocak'a kadar Steam kış indirimleri geliyor. Bilmiyorum FM dahil mi, takip edin. Skyrim ve COD:MW3 alacağım indirim olursa.

ReaList
18.Aralık.2013, 19:30
Her güncellemeden sonra oyunun açılmamasına hasta oluyorum. Yükleme ekranına kadar geliyor takılıyor, enteresan bir durum.

amorti
18.Aralık.2013, 19:57
Her güncellemeden sonra oyunun açılmamasına hasta oluyorum. Yükleme ekranına kadar geliyor takılıyor, enteresan bir durum.

Nasil acilacak yahu bu, kaldi oyle? :icon_neutral:

edit: dort dkda falan anca acildi.

Oyunum feci yavasladi ancak, daha onceki guncellemelerde yasamamistim, piii...

enesx86
18.Aralık.2013, 20:00
her maç ilk 45 dk da 2 sakat veriyorum

GeNç KaRTaL
18.Aralık.2013, 20:04

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2565827&postcount=25

caner485
18.Aralık.2013, 20:28
motor berbat ötesi iğrenç bir hal almış malesef

ReaList
18.Aralık.2013, 20:29
motor berbat ötesi iğrenç bir hal almış malesef
Az önce Caner'le beraber 2 maç oynadık. Havada uçuşan sarı ve kırmızı kartlara mı demeli, sayısız sakatlanmalara mı yoksa komik pozisyonlara mı? Görsellik gelişmiş ama oynayış 2 maçlık gözlemle berbat. Umarım sadece bu maçlarla sınırlı olan bir durumdur. Daha çok oynayıp gözlemlemekte fayda var.

kornification
18.Aralık.2013, 20:49
http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2565827&postcount=25

Teşekkürler yardımın için, ama galiba bunda oyuncu sayfası olmuyor en önemlisi de o yerler değiştiği için alışamadım bi türlü =)

Ayrıca sizde oldu mu bilmem ilk bug;

Save dosyamı açıyorum 13 tane yeni haber var. Taktik sayfama giriyorum taktik barlarımın hepsi dolu, 13 haberi okuyorum tekrar giriyorum hepsi 0'lanıyor.

Böyle bi bug da ilk defa gördüm. Sezon ortası taktik barını 0'layacak galiba oyun zorla...

Edit; Video'ya çektim http://www.youtube.com/watch?v=NKWMq8K4z0c

GaNgStaLoVe
18.Aralık.2013, 21:28
Az önce Caner'le beraber 2 maç oynadık. Havada uçuşan sarı ve kırmızı kartlara mı demeli, sayısız sakatlanmalara mı yoksa komik pozisyonlara mı? Görsellik gelişmiş ama oynayış 2 maçlık gözlemle berbat. Umarım sadece bu maçlarla sınırlı olan bir durumdur. Daha çok oynayıp gözlemlemekte fayda var.

ciddimisin ya sakatlik olayi duzelmemismi ? ya oyunu cok seviyorum ama zorla sogutuyor kendisinden

xthexserhat
18.Aralık.2013, 21:39
Katliam yapmışlar yine sakatlıklar daha da artmış kartlar havada uçuşuyor. daha beter şeyler gördükçe paylaşırım.

xthexserhat
18.Aralık.2013, 22:16
!!Paso kornerden gol atıyorum !!

himone
18.Aralık.2013, 22:18
Türkiye'nin iğrenç fikstürü niye düzelmiyor. Bu konu hakkında nasıl bir çalışma olmaz anlamış değilim. Türk takımlarının Avrupa'da başarılı olmaması için hazırlanmış resmen.

Sakatlık ve kart mesajlarını okuyunca korktum. Güzelim oyunumuz rezil olacak herhalde.

Goofy
18.Aralık.2013, 22:20
Hiç ellemeseler daha iyi idi sanki :) Şimdi yeni güncelleme bekle dur :)

CocukMenajer
18.Aralık.2013, 22:29
Fikstür meselesi bende pek sorun olmadı açıkcası ya da bana kötü fikstür denk gelmiyor :D