PDA

View Full Version : Football Manager 2014 | 14.3.1

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

wolfson
28.Ekim.2013, 22:15
İlk ciddi yükseltme geldi sanırım 14.1...

serwan
28.Ekim.2013, 22:28
full sürüm geldi sanırım..

wolfson
28.Ekim.2013, 22:30
ana ekranda sağ altta hala beta yazıyor ayrıca demoyla aynı anda yayınladılar güncellemeyi. Sanırım 31 ekimden önceki son yükseltme.

serwan
28.Ekim.2013, 22:31
ana ekranda sağ altta hala beta yazıyor ayrıca demoyla aynı anda yayınladılar güncellemeyi. Sanırım 31 ekimden önceki son yükseltme.

full sürüm yazmazlar öyle olsa bile.. ama ben son halini aldığını düşünüyorum ufak değişiklikler hariç..

wolfson
28.Ekim.2013, 22:33
yükseltme 42mbymış öyle yazmış bi arkadaş forumun diğer kısmında. Eğer tam sürüm ise - ki 14.1 diyor tam sürüm olma olasılığı yüksek diğer seneleri düşündüğümüzde -oyun 1.4 gb :D

manager725
28.Ekim.2013, 22:38
Tam sürüm değil henüz ama bu sene Beta'da çok az hata vardı, bu hatalar da çıkış öncesi düzeltildi. Artık neredeyse son hali diyebiliriz.

gfblugano35
28.Ekim.2013, 22:41
şu editörüde bi yayınlasalar ne güzel olur :)

serwan
28.Ekim.2013, 23:02
Kısa paslar hala sıkıntılı. Kısa düşüyor inadına.

serwan
28.Ekim.2013, 23:04
Bir de oyun 1,4 gb değil sanırım. İndirilen içerik o civarda olsa da kurulum için 3 gb alan istiyor. Sıkıştırma oranı artmış diyebiliriz.

wolfson
28.Ekim.2013, 23:04
%100 değil %50 karşı karşıya pozisyonda gol attımmmmm :D ayrıca benficaya karşı inanılmaz bi defans yaptım. Biraz daha düzelmiş gibi tabi bu bir maçlık yorum :D

ardaskoc
28.Ekim.2013, 23:31
Tercihler sıfırlandı benim ve tercihleri tekrar ayarlarken yazı boyutuna %95 seçeneği de eklenmiş olduğunu fark ettim. :)

ua_anil
28.Ekim.2013, 23:33
Tercihler sıfırlandı benim ve tercihleri tekrar ayarlarken yazı boyutuna %95 seçeneği de eklenmiş olduğunu fark ettim. :)
Evet bunu yazmaya gelmiştim tam :)

kumbara
28.Ekim.2013, 23:34

Zaten vardı bu seçenek.

sakary Ali
28.Ekim.2013, 23:36

Bir önceki sürüm 14.0.3 müydü onda da vardı %95.

ardaskoc
28.Ekim.2013, 23:46
Oyun çıktığında 75 vardı sadece 14.0.3 sürümünde dikkat etmemişim. :)

antiochia
29.Ekim.2013, 00:30
savunmalar daha da mı kötü oldu. Bana mı öyle geldi

batuhangal
29.Ekim.2013, 00:43
bu update save li oyunlarımıza etki ediyor mu yeni oyun mu açmamız gerek ?
bir de sizde de var mı bilmiyorum ama devam a tıklayıp işlem başladıktan sonra tekrar geldiğinde görüntü birdaha devam a tıklamam gerekiyor her seferinde.pek anlatamadım ama umarım anlamışsınızdır.

berksus
29.Ekim.2013, 01:28
Karambolden gollere devam. Savunma çok daha iyi işler yapıyor ve top çalarken başarılılar. Daha az gol pozisyonuna oluyor. Şu ana kadar gözlemlediklerim bunlar.

manager725
29.Ekim.2013, 01:32
bir de sizde de var mı bilmiyorum ama devam a tıklayıp işlem başladıktan sonra tekrar geldiğinde görüntü birdaha devam a tıklamam gerekiyor her seferinde.pek anlatamadım ama umarım anlamışsınızdır.

Update save'li oyuna etki ediyor fakat kovulan menajerler ve yenilenen transferler dahil değil.

Diğer sorun bir acayip, anlamadım bile.:)

kumbara
29.Ekim.2013, 02:37
Maç motoru hala berbat durumda. Değişen birşey yok bence.

xwerswoodx
29.Ekim.2013, 03:22
Tam sürümünün çıkmasına daha var düzeltilir :)

Papi44
29.Ekim.2013, 03:44
Beyler gerçekten bir düzelme söz konusu mu şuan genel olarak özellikle savunmada ve bitirici vuruşlarda bunlar yüzünden 6 sezonluk kariyeri bi çırpıda sildim zoruma gidiyor arkadaş kesin birşey söylenmeden açmayacağım kariyer felan

azalkmar
29.Ekim.2013, 04:13
Update save'li oyuna etki ediyor fakat kovulan menajerler ve yenilenen transferler dahil değil.

Aynı sıkıntı bende de var yokmu bilen biriside yardım etsin bize ;))

torres1992
29.Ekim.2013, 06:01
Update geldiğinden beri Crash Dump vermeye başladı oyun.

Papi44
29.Ekim.2013, 12:18
yorumlara bakılırsa full oyunu beklemek en iyisi

rapX
29.Ekim.2013, 12:21

Aynı sorun bende de var.

emrkzl
29.Ekim.2013, 13:16
Ne yapsak beklesek mi daha

Artul
29.Ekim.2013, 14:08
Maç motoru felaket durumda, rakibin savunma arkasına attığı her top geçiyor ve ceza sahası önünde istedikleri kadar top dolaştırabiliyorlar.. Bloklar arasındaki boşluklar çok fazla.. Çok akıcı oynayıp, hücum oyuncularına direktif verseniz bile bu boşlukları kapatamıyorsunuz.. Rakibe karşı etkili ara pası atamıyorsunuz.. Adamlar 10 kişi kapanıyorlar, sürekli kanatlardan isabetsiz ortalar açıyor takım.. Çok fazla sıkıntı var..

bhll
29.Ekim.2013, 14:18

Aynı sorun bendede mevcut. Mesela fikstür ekranımız açık ve oyunun ilerlemesi için devam tuşuna basıyoruz, ilerleme bitince atıyorum ya haberler menüsüne düşer yada oynanacak maçları gösterir yada oynananları, yeni haberleriniz var kutusunda 3-5 bişey belirir kırmızıyla. Fakat artık devama basıyoruz ilerleme bitiyor sanki bişey olmamış gibi gene devama bastığınız ekrana dönüyor tekrar devama basınca düzeliyor.

SkyCaptain
29.Ekim.2013, 14:23
Oyun ilk çıktığı Beta sürümüyle mükemmele yakın derecede iyiydi.

Sonradan gelen her yeni yamayla daha da oynanmaz hale geldi, yazık oldu yani...

Damigol
29.Ekim.2013, 14:45
Miles hadi güncelleme yapma demiyorum hobi olarak yine yap ta....

wladcas
29.Ekim.2013, 14:47
Son güncelleme ile oyunun içine edilen oyun.Gerek maç motoru,gerekse crash alma sorunu ile...

Bouche
29.Ekim.2013, 14:49
Güncellemeden sonra oyun sıfırlandı bende.Kayıtlı oyunların hepsi gitti,her şeye yeniden başlamam gerekecek.

onrozcn
29.Ekim.2013, 14:50
bende ki sıkıntıda dün oyun güncellendikten sonra, kayıtlı oyunumu hiçbir şekilde görmüyor, kayıtlı oyunum aynı yerinde durmasına ragmen oyun yeni kariyere başlamam için kişisel bilgilerimi soruyor bana. Bu sorunu başka yaşayan var mı?

antiochia
29.Ekim.2013, 15:09
rakipler her maç 25-30 şut atıyor...

martymcfly
29.Ekim.2013, 15:37
Dünya çapında itibara sahip 16 tane takım var ne saçma bişeydir bu.

wladcas
29.Ekim.2013, 16:23
Ful sürümden sonra düzelme maç motorunu kodlayan adamın tüm sülalesini anacağım oyundur bu ne ulan bu ne 2 maç yapacaz bütün rakipler real madrid gibi hızlı çıkıyo.Juve gibi savunma yapıyo.Bütün OOS'lar şutör dinamo...

Nocna Mora
29.Ekim.2013, 16:23
Güncelleme kötü olmus sanırım.. :)

wladcas
29.Ekim.2013, 16:25
Güncelleme kötü olmus sanırım.. :)

Kötüleştirme çalışma olmuş sanki.Sağa sola uçan tekme atıyorum maçları izlerken :0:
Edit: ya da sorun bende oynatamıyom.

E.m.r.e
29.Ekim.2013, 16:41
güncelleme berbat etti oyunu valla.. bugüne kadar almadığım crash dump hatasını son 1 saattir 3 kere aldım.. ve inanılmaz oyundan soğudum şu anda..

steave
29.Ekim.2013, 16:44
4.1.1 oldu versiyon 23mb yeni guncelleme.

Burak Akmanoğlu
29.Ekim.2013, 16:46
Ya abi bir oyuna bu kadar güncelleme çıkar mı ? sen hiç mi çalışmıyorsun hiç mi birşey yapmıyorsun,ayrıca ilk defa Beta sürümünde v1.0 sürümüne geçtik !

cureshot
29.Ekim.2013, 16:46
14.1.1 oldu benim oyun.

E.m.r.e
29.Ekim.2013, 16:48
hayda crush dump hatasını alırken yeni güncelleme gelmiş :D

sigames gibi bir firma nasıl bu kadar ciddiyetsiz update çıkarabiliyor akıl alır gibi değil..

Goofy
29.Ekim.2013, 16:50
Daha oyunun full sürümünü görmeden oyundan soğudum cidden.

Uche
29.Ekim.2013, 16:50
14.1.1 gelmiş. Hoşaf ettiler oyunu.

Matteo Ferrari
29.Ekim.2013, 16:52
14.1.1 sürüm olmuş benimki de.
Fakat güncelleme yaptığını hiç görmedim. Ana Ekranda "BETA" ibaresi gitmiş. Kayıtlı oyunum silinmiş.

resoag
29.Ekim.2013, 16:59
Yeni indirdim az önce ama hiç açmadım, sizce orijinal oyun çıkana kadar beklesem mi??

Bu arada Sigagames de ciddi anlamda sapıttı şöyle bir şey düşündüm, 5-8 dakika içinde herkes bu konu üzerine şikayet/dilek yazsa (dil farketmez) ben de bunu email olarak yollasam?

GicaHagi
29.Ekim.2013, 17:00
Beta yazisi gitmis ama kayitli oyunumda bi problem yok kaldigim yerden devam ediyorum.

manager725
29.Ekim.2013, 17:23
Crash Dump hatası fazlalığı yüzünden gelmiş yeni update. Umarım çözülmüştür.

ReaList
29.Ekim.2013, 17:23
Yazılanları okuyunca, şuan bilgisayarım bir kenarında duran oyunu, full sürüme kadar oynamama kararımın ne kadar doğru olduğunu seziyorum : )

resoag
29.Ekim.2013, 17:27
Hi,
As I was reading some articles about FM 14 Beta in some forums, I realized that a lot of mistakes have shown up after the updates that you had. I politely want to indicate that as you are a really big and significant company, therefore you should be attentive while updating the game. For instance I saw a lot of people who didn't get any errors like 'crash dump' but after the update, they instantly got one. And some of them couldn’t find the save games after the update. Like you have 14.1 then after some hours (not even days) you release 14.1.1 , that's like making fun of the people. Many people buy your games (FM Series) every year and there are still errors like Run Time or Crash Dump?! Then when the producers of the games ask why do you buy the knock-off game, there are no difference between the original and the knock-off one. You still get Crash Dump etc. in either of them. I pre ordered the game from steam but I am waiting to download it on 1st of November, maybe you can fix some of the errors and make us happy.
Thanks for the response (If you are going to)
Kindly Regards

İnşallah iyi bir cevap gelir ...

Gncl1905
29.Ekim.2013, 18:46
Ligde kötü giderken yeni güncellemeyle aynı taktikle ligde rahat rahat kazanmaya başladım :D Son 3 lig maçında 10 gol atıp 1 gol yedim sadece.

Ancak ŞL'de Barça'landık.

Goofy
29.Ekim.2013, 18:58
Arkadaşlar oyunun başında Salih Uçan için bir çok takım Fenerbahçe'ye kiralama teklifinde bulunuyor, Salih'in durumu da kiralamaya uygun olarak belirlenmiş ama ben kiralama teklifinde bulunamıyorum, yalnızca transfer teklifinde bulunabiliyorum. Bunun nedeni ne olabilir bir fikri olan var mı?

emrkzl
29.Ekim.2013, 19:10
Beta yazısı falan gitmiş heralde çıkış tarihine kadar güncelleme gelmez artık

Matteo Ferrari
29.Ekim.2013, 19:14
Arkadaşlar oyunun başında Salih Uçan için bir çok takım Fenerbahçe'ye kiralama teklifinde bulunuyor, Salih'in durumu da kiralamaya uygun olarak belirlenmiş ama ben kiralama teklifinde bulunamıyorum, yalnızca transfer teklifinde bulunabiliyorum. Bunun nedeni ne olabilir bir fikri olan var mı?

Bulunduğun ligde transfer sezonu açık değilse kiralık teklifi yapamazsın.

xwerswoodx
29.Ekim.2013, 19:22
Ya abi bir oyuna bu kadar güncelleme çıkar mı ? sen hiç mi çalışmıyorsun hiç mi birşey yapmıyorsun,ayrıca ilk defa Beta sürümünde v1.0 sürümüne geçtik !

Adamın işi bu zaten :D

resoag
29.Ekim.2013, 19:28
Mattis - SEGA, Oct 29 14:05 (GMT):
Dear customer,

Thank you for contacting SEGA Europe.

Please note that the game is currently in beta and not officially released yet. The purpose of the beta phase is to find and work on bugs.

However it is important that you raise these important points on the Sports Interactive forums.

More specifically here:

http://community.sigames.com/forumdisplay.php/341-Football-Manager-2014-Pre-Release-Beta-Bugs-Forum

Sports Interactive are activity monitoring customer posts regarding BETA bugs.

Best regards,

Product Support
SEGA Europe Ltd.
www.sega.co.uk

Beyler bana gelen cevap bu ki anladığım üzere 'beta' sürümü hataları görüp test edip çözme üzerine kurulmuş ki bu 'gerçek' bir uygulama ise 'crash dump' gibi hataların FM 14 'te olmayacağını tahmin ediyorum .. pardon umuyorum :)

Burak Akmanoğlu
29.Ekim.2013, 19:32
Vallaha aldım alalı crash dumpsız oyunum olmadı 12'den beri.. :)

cureshot
29.Ekim.2013, 19:38
Oyun iyice zırvalamaya başladı, Amrabat'ı 5-8 arası satıyordum normalde, Ajax 975.000 euro teklif ediyor 5 milyon değeri olan adama, yapacağınız oyunun...

berksus
29.Ekim.2013, 19:41
14.1.1 daha da beter oldu. 3 korner 3 gol...

antiochia
29.Ekim.2013, 19:45
oyun sapıttı yine 20 dakikada üç oyuncum sakatlandı

wladcas
29.Ekim.2013, 19:48
maç motoru biraz toparlamış akşamüstü gelen güncellemede.

koraybahce
29.Ekim.2013, 19:56
Güncellemeden sonra kayıtlı oyunlarım gitti. Kayıtlı oyun yok olarak gözüküyor :( Sağ alttaki BETA yazısı da gitti. Bu ne anlama geliyor? Daha önemlisi kayıtlı oyunlarım neden gitti? Bu sorunu yaşayan var mı?

cureshot
29.Ekim.2013, 20:00
Evet artık emin oldum kesinlikle.

Aaa bu transfer sistemi çok kolay olmuş, insanları ne güzel çıldırtıyorduk deyip onun da içine etmişler teşekkürler Miles, verdiğim para haram olsun!

Hasan Ali'yi 4 milyon euroya GS'ye getirtiyordum, Amrabat'ı 7-8'e satıyordum, sevinmiştim ne güzel. Şu anda aynı koşullarla Amrabat'ı 2'ye bile gönderemiyorum ve Hasan Ali'ye 6-7 istiyorlar, senin yapacağın işe ben!

koraybahce
29.Ekim.2013, 20:00
Hi,
As I was reading some articles about FM 14 Beta in some forums, I realized that a lot of mistakes have shown up after the updates that you had. I politely want to indicate that as you are a really big and significant company, therefore you should be attentive while updating the game. For instance I saw a lot of people who didn't get any errors like 'crash dump' but after the update, they instantly got one. And some of them couldn’t find the save games after the update. Like you have 14.1 then after some hours (not even days) you release 14.1.1 , that's like making fun of the people. Many people buy your games (FM Series) every year and there are still errors like Run Time or Crash Dump?! Then when the producers of the games ask why do you buy the knock-off game, there are no difference between the original and the knock-off one. You still get Crash Dump etc. in either of them. I pre ordered the game from steam but I am waiting to download it on 1st of November, maybe you can fix some of the errors and make us happy.
Thanks for the response (If you are going to)
Kindly Regards

İnşallah iyi bir cevap gelir ...

Eline sağlık dostum çok iyi yazmışsın. İnşallah okuyorlardır.

berksus
29.Ekim.2013, 20:11
Bi maçta üç sakatlık oldu. Şuan oyunu resmen bozmuşlar, ilk hali çok daha iyiydi.

SkyCaptain
29.Ekim.2013, 20:12
14.0.3 yamasından sonra beklemeye karar vermiştim, zira işin leşini çıkardılar.

Tam bir taktik kurup takım oturuyor derken gelen yamayla herşeyi daha da bozuyorlar.

Anlaşılan bu sene de adam akıllı FM zevki alamayacağız, geçen seneki FM13 de tat vermemişti hiç bana.

İnşallah oyunun Türkiye araştırma grubundaki arkadaşlarımız da iletiyorlardır bu serzenişlerimizi SIGames'e...

QaaN-07
29.Ekim.2013, 20:14
Transferler çok zorlaşmış ya,gene eski sisteme dönmüşler.Rescaldani'yi,Annan'ı falan alabiliyordum en kötü takıma bile adamlar masaya oturmuyorlar.Bir de şöyle bir saçmalık var oyuncuya 500 bin peşin + 1 milyon 48 ay taksitli öneri yapıyorum benim teklif 30-40 bin € peşin + taksitli şeklinde gözüküyor doğal olarak reddediyorlar ne iş anlamadım.

cureshot
29.Ekim.2013, 20:18
Rotasyon oyuncusu konumundaki, satılık veya kiralık listesinde olmayan 2 milyon euro değerindeki Sabri'ye sapır saçma 85.000 euro filan değerinde teklifler geliyor.

Yahu çok mu zor çalışan kısmı sabit tutup bozuk kısımlar üzerindeki oynama yapmak, her şey mi birbirini tetikliyor arkadaş, kaç yıldır bir haltı becerdiğiniz yok, 15 senedir bu oyunu oynarım, 2-3 senedir sizin abukluklarınız yüzünden kutulu oyunlar oynanmamış şekilde evde bekliyordu, bu sefer iyi herhalde dedik, yine içine etmeyi başardınız, aferin yani!!!!

Universal
29.Ekim.2013, 20:26
2 gün sonra çıkcak oyun bence sabredin. Biraz da dinlenin hırsla başlarsınız. :)

cureshot
29.Ekim.2013, 20:33
2 gün sonra çıkcak oyun bence sabredin. Biraz da dinlenin hırsla başlarsınız. :)

Hayır müşteri memnuniyeti yaratacak bir durum niye bozulur bir şeyi düzelteyim derken ben onu anlamam.

Oğuzcan
29.Ekim.2013, 20:47
Yorumları okudukça hevesim kaçmıyor değil oyunun betası ilk çıktığı gün aldım fakat 31 ekimden önce indirmeyeceğim dedim çünkü "bence" anlamsız oluyor beta oynamak biliyorum'ki yüzlerce hata var can sıkmaya değmez en iyisi tam sürümü bekleyelim ondan sonra 14 için değerlendirme yapalım burayı takip ediyorum memnun olan dört kişiyide görmedim :) Umarım yetkili arkadaşlar burada hataları tespit eden arkadaşların sesi olurlar.

antiochia
29.Ekim.2013, 20:49
Hayır müşteri memnuniyeti yaratacak bir durum niye bozulur bir şeyi düzelteyim derken ben onu anlamam.

Çünkü rakipleri yok piyasada bunun rahatlığı içindeler...
Championship Manager piyasada kalsa, Fifa manager daha kaliteli olsa böyle davranmazlardı

QaaN-07
29.Ekim.2013, 21:18
Abi bu ne oyuncu satamıyorum 6 milyon €'luk adama 500 bin € teklif geliyor ya

Universal
29.Ekim.2013, 21:23

Yıllardır bende onu çözemedim. Bir şey üretiyorlar başka şey bozuluyor. Nasıl bir saçmalıktır.

emrkzl
29.Ekim.2013, 21:31
Fernandese 1milyon avro falan veriyolar sağolsunlar.
9 maçta 19 gol yedim temiz serdar sivok ramon hiç iyi oynamıyorlar
en iyisi full sürümü beklemek birde hermaç toplam en 40 şut oluyır daha ilk yarılarda 10-15 i buluyorsun

Nocna Mora
29.Ekim.2013, 21:40
Arkadaşlar birileri gidip toplu uzun bir sekilde sigames forumlarında yazsın itirazları.

manager725
29.Ekim.2013, 21:41
Beta'nın ilk halinde göze çarpan üç dört sıkıntı vardı. Büyük çapta diyebileceğim defans sıkıntısı ve karşı karşıya kaçırılan pozisyonlar vardı bir tek. Bunları görünce 1-2 gün sonra düzeltilir, oyun bu sene çok güzel olmuş dedim ama erken davrandım. Bunları düzeltmek yerine sorun üstüne sorun ürettiler. Her sene de aynı şey oluyor. Bunun tek nedeni bana göre rakipsizlik. Ah şu oyunun adam gibi bir rakibi olacaktı var ya şuan çok farklı menajerlik deneyimler yaşardık.

En iyisi çıkışını beklemek o da çare olmazsa yine update üstüne update beklemek. Mart gibi son update gelir o zaman açarız oyunu. Yoksa verdiğimiz para üstüne bir de sinir hastası oluyoruz.

Goofy
29.Ekim.2013, 21:42
11-12 M € değeri olan adama 1M€ 'nun altında teklif geliyor red ediyorsun ama oyuncu hemen odanda bitiveriyor görüşmeme neden izin vermedin diye şaka gibi :D

erayaydemir1903
29.Ekim.2013, 21:43
Beta yazıyordu artık yok. Hiçbir şey anlamadım. Bu gerçek oyun mu yoksa şu an oynadığımız DEMO mu?

manager725
29.Ekim.2013, 21:46
11-12 M € değeri olan adama 1M€ 'nun altında teklif geliyor red ediyorsun ama oyuncu hemen odanda bitiveriyor görüşmeme neden izin vermedin diye şaka gibi :D

Bu soruna kısmen bir çözüm bulmuşlar. Cache'leri silince gideriliyormuş bu sıkıntı galiba. Ama insanlar bunu sıkıntıyı çekmek zorunda mı anlamıyorum. Yine sinirlendim. Klavye başından kalkmazsam sağlam küfürler yazıcam Miles'a twitter'dan.:)

cureshot
29.Ekim.2013, 21:48
Bu soruna kısmen bir çözüm bulmuşlar. Cache'leri silince gideriliyormuş bu sıkıntı galiba. Ama insanlar bunu sıkıntıyı çekmek zorunda mı anlamıyorum. Yine sinirlendim. Klavye başından kalkmazsam sağlam küfürler yazıcam Miles'a twitter'dan.:)

Ne cacheymiş be mübarek, sanki bana John Coffey!

cureshot
29.Ekim.2013, 21:50
Bu oyun da bu sene hüsran olursa büyük bir FM almıyoruz kampanyası başlatacağım. Bu ne kepazeliktir yahu her sene her sene artık, iyice zıvanadan çıktılar!

manager725
29.Ekim.2013, 21:56
Bu oyun da bu sene hüsran olursa büyük bir FM almıyoruz kampanyası başlatacağım. Bu ne kepazeliktir yahu her sene her sene artık, iyice zıvanadan çıktılar!

Şu meşhur imza toplama sitesinde FM'den memnun değiliz, iade etmek istiyoruz diye dünya çapında bir imza kampanyası başlatsak çok güzel olur aslında.

Nocna Mora
29.Ekim.2013, 21:58
Bir eleştiri yazdım SIGAMES forumunda umarım dikkate alınır.. :)

Before the update I was thinking that this game will be the best Football Manager game ever. But with this update I changed my mind, I hope you will fix all bugs which came with this update and which have been exist before. I know a lot of people who won't want to play the game with numerous bug.

I don't understand, It was really good before the update. Why did you change ? It must be an upgrade not a downgrade ?!

With the upgrade I saw the transfer system became harder and worst than it was. And it isn't really good. I can't evet buy sub players, rotation players. Artificial intelligence want usurious money for this kind of average players. For example, I have a player valued 11-12 M €. I had an offer for him under 1M €. It's not realistic !!!!!! When I rejected the offer, player wanted to talk with me and he said 'Why didn't you let me talk with them?'. It's like a joke.

All the AMC players are playing like the best AMCs ever. Corner goals must be fixed too. Defences must be more effective. PC or us -doesn't matter- can score realy easily.

Thank you..

cureshot
29.Ekim.2013, 21:59
Şu meşhur imza toplama sitesinde FM'den memnun değiliz, iade etmek istiyoruz diye dünya çapında bir imza kampanyası başlatsak çok güzel olur aslında.

Şubat update'ine kadar sabredeceğim.

resoag
29.Ekim.2013, 21:59
Arkadaşlar birileri gidip toplu uzun bir sekilde sigames forumlarında yazsın itirazları.

Sanırım biraz üstte veya bir sayfa geride hem yazdığım itiraz hem de gelen cevap gözükmekte ; isterseniz gelen cevaba yanıt yazabilirim ama bana fikir vermelisiniz sağlam bir yanıt olsun (::)

Nocna Mora
29.Ekim.2013, 22:03
Sanırım biraz üstte veya bir sayfa geride hem yazdığım itiraz hem de gelen cevap gözükmekte ; isterseniz gelen cevaba yanıt yazabilirim ama bana fikir vermelisiniz sağlam bir yanıt olsun (::)

http://community.sigames.com/showthread.php/368028-Football-Manager-2014-Beta-Update-and-Demo-FEEDBACK-THREAD?p=9137981#post9137981

O yazdığın yazıyı şu başlıkta yazarsan dikkate alınacaktır. Geri bildirim forumu orası.

Goofy
29.Ekim.2013, 22:03

Cache değilde kayıtlı oyunu sildim, full sürüm çıkana kadar daha yüzüne bakmam oyunun. Full sürüm çıktıktan sonra da böyle saçmalıklar dolu bir oyun ile karşılaşırsam FM serisine adına çöpe attığım son para olur. Cidden can sıkıyorlar artık.

resoag
29.Ekim.2013, 22:06
http://community.sigames.com/showthread.php/368028-Football-Manager-2014-Beta-Update-and-Demo-FEEDBACK-THREAD?p=9137981#post9137981

O yazdığın yazıyı şu başlıkta yazarsan dikkate alınacaktır. Geri bildirim forumu orası.

Ben support bölümünden yazdım , onlar tarafından gelen maili de yukarıda paylaştım :)

Nocna Mora
29.Ekim.2013, 22:07
Ben support bölümünden yazdım , onlar tarafından gelen maili de yukarıda paylaştım :)

Anladım da adam da seni foruma yönlendirmiş zaten.

resoag
29.Ekim.2013, 22:09
Anladım da adam da seni foruma yönlendirmiş zaten.

Haklısın da şöyle bir durum var ki oyunu hiç oynamadım 1 Kasım'ı bekliyorum ; sadece gördüğüm ve duyduğum hatalar üzerine değindim ; eğer şu an bu konuyu okuyan 35 kişi de destek verirse tekrar yazabilirim foruma (onlarınkine) :)

Nocna Mora
29.Ekim.2013, 22:10
Haklısın da şöyle bir durum var ki oyunu hiç oynamadım 1 Kasım'ı bekliyorum ; sadece gördüğüm ve duyduğum hatalar üzerine değindim ; eğer şu an bu konuyu okuyan 35 kişi de destek verirse tekrar yazabilirim foruma (onlarınkine) :)

Bende oynamadım fakat burada yazılanları dile getirmeye calıstım. Birileri yapmalı sonucta.. :)

cureshot
29.Ekim.2013, 22:10

Yaz hocam şunu, ben yazdım, biraz nalına mıhına da vurdum, korkma küfür yok. :D

With 14.1.1 one of the positive sides of the new FM game, considering the beta version, has gone which is the transfer section. Before 14.1.1 it was even possible to allure a decent player from your rivals and to sell an unwanted player at a decent price. It seems that as this was highly valued from your customers, you have decided to destroy it in the new update. We had a quite good game playable before any updates to the beta version except a few errors in the match engine and you ruined it. It seems that we will have a nonplayable, garbage game in the February update thanks to your efforts. Seemingly, it is soooo hard to patch the erroneous sides of the game and keep the working ones. If you are insistent to work like this, we, FM lovers, would have to reconsider our contribution to your pockets thanks to this game.

Crazycat
29.Ekim.2013, 22:26
Bazı oyunculara kulüpleri izin vermiyor, "Kulübü daha büyük bir takımda oynaması gerektiğini düşünüyor." gibisinden bir şey yazıyor kiralama ekranında.

Bende de güncellemeler sonrası tercihler gitti ama kayıtlı oyunum duruyor. Kaydının silindiğini düşünenler "Kayıtlı Oyun Aç" 'a tıklayıp orada kayıt olup olmadığına baktı mı?

resoag
29.Ekim.2013, 22:33
I'd like to start my paragraph with saying congratulation for downgrading the game while trying to upgrade it :thdn: Firstly you couldnt again found a solution for CRASH DUMPS. But we are used to it... The amazing goals and shoot percentages are awesome again too :lol: had 52 shoots in one match !
I'd like to indicate that with 14.1.1 one of the positive sides of the new FM game, considering the beta version, has gone which is the transfer section. Before 14.1.1 it was even possible to allure a decent player from your rivals and to sell an unwanted player at a decent price. It seems that as this was highly valued from your customers, you have decided to destroy it in the new update. We had a quite good game playable before any updates to the beta version except a few errors in the match engine and you ruined it. It seems that we will have a nonplayable, garbage game in the February update thanks to your efforts. Seemingly, it is soooo hard to patch the erroneous sides of the game and keep the working ones. If you are insistent to work like this, we, FM lovers, would have to reconsider our contribution to your pockets thanks to this game. I think the definition of 'to upgrade' is to fix the errors if there are any, and to satisfy the people. However, we think that you did the opposite one which is 'to downgrade' :applause: One of us receive an offer for his player who is currently 9.000.000€ and the transfer offer was 850.000€ ?! I can give lots of examples like that. I hope , We hope that The Original FM 14 wont have such mistakes.
By the way I used a lot of 'we' s and if you want to learn about our feelings and thoughts about the game please come to http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=2553535&posted=1#post2553535 and you can read from page 1 till the end but with a bit Turkish of course..
Regards (!)

İşte yazım

resoag
29.Ekim.2013, 22:47
http://o1310.hizliresim.com/1g/x/u1r9r.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Kocaman yazıyı bu hale getirdi bir yönetici bozuntusu , işte SigaGames Forum'u karşınızda ...

cureshot
29.Ekim.2013, 22:53
http://o1310.hizliresim.com/1g/x/u1r9r.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Kocaman yazıyı bu hale getirdi bir yönetici bozuntusu , işte SigaGames Forum'u karşınızda ...

Aynen şunu yaz.

So be constructive in your game!

Papi44
30.Ekim.2013, 00:23
Şu yeni güncellemeyle daha oyuna girmedim yarın gireyim dedim bi güncelleme daha gelmiş tam ona gireyim dedim şu yorumları okudum harbiden oyundan soğudum girmeye korkuyorum nedir bu ya

Uche
30.Ekim.2013, 00:36
Sow'un ederi 9.25M€ ama adamı 15'e dahi satamıyorum, olaya bakın.

Burak Akmanoğlu
30.Ekim.2013, 00:44
Oyuncuya teklif yapıyorum diyelim ki 1.5 M € teklif yaptım,teklif reddedildi diyor yukarıda Fenerbahçe kulübü 150 B € teklifi reddetdi diyor ben 1.5 yaptım kim onu oraya soktu ! yardımcılarıda kovdum olmadı nasıl iştir bu !

serwan
30.Ekim.2013, 00:49
Çok net bi tespitim var. Geçen sene hatırlarsanız kanattan hücum yapan adam sıfıra indiğinde penaltı noktası civarında boş kalan oyuncuya pas çıkarmak yerine saçma işler yapıyordu saç baş yoluyorduk. Bu sene saç baş yolma olayı sabit kalmış yine ama senaryo farklı. O pası veriyor adam ama o vuruşu yapacak tüm özellikleri 15 üstü olan oyuncu ısrarla ya kaleciye ya direk dibinden dışarıya yolluyor topu. Yapay zeka resmen oyunu dengelemek adına içine ediyor herşeyin. Çünkü müdahale etmese her maç 5 tane yazabilirim o şekilde. Ama hemen çomak sokuyor her zaman olduğu gibi.

sarianet
30.Ekim.2013, 01:04
benim dikkatimi eçeken korner olayı devam ediyo egemen bruno alves yardırıyo
birde oyun ne zaman çıkıcak ?

Burak Akmanoğlu
30.Ekim.2013, 01:07
benim dikkatimi eçeken korner olayı devam ediyo egemen bruno alves yardırıyo
birde oyun ne zaman çıkıcak ?

31 Ekim 0.00

Uche
30.Ekim.2013, 01:18
Beyler şuan fark ettim 2 menajer ekleyin; birinden diğer takımdaki oyuncuya teklif yollayın 5M yolluyor iseniz 250K olarak falan gidiyor.

Çok sorunlu oyun.

cureshot
30.Ekim.2013, 01:24
Beyler şuan fark ettim 2 menajer ekleyin; birinden diğer takımdaki oyuncuya teklif yollayın 5M yolluyor iseniz 250K olarak falan gidiyor.

Çok sorunlu oyun.

Şunu yapabilmek de marifet yani. Vallahi tebrik etmek lazım adamları!

Gncl1905
30.Ekim.2013, 01:32

Çok sorunlu oyun.

Denedim, oldu :D Helal olsun ne diyelim :D Bunu da başardı adamlar.

Burak Akmanoğlu
30.Ekim.2013, 01:33

Çok sorunlu oyun.

Bende tam bu sorunu yaşıyordum ! iki menajeri bırak Caner'e teklif atıyorum bilgisiyar'a teklif 150 € gidiyo :mad:

gfblugano35
30.Ekim.2013, 01:36
beta ilk cıktıgında kariyer actım sonra kapadım şimdi son güncellemeyle yeni kariyer actım. ne alakaysa fenerbahcede nerdeyse bütün oyuncuların özellikleri düşmüş daha dogrusu yetenekleri düşmüş. 4 yıldız olan alves 3 yıldız olmuş. 3,5 yıldız olan emenike 2,5 yıldız olmuş. gercekte bomba gibi giden bi takımın oyuncularını neden düşürürsünüz be bilader nerde bu araştırmacılar ha rezillik nedir ya

Uche
30.Ekim.2013, 01:37
Bir şey daha belirteyim. Yakın mesafeden frikik olunca top barajdan dönerse, eğer kullanan çok beceriksiz değilse dokunduğu an gol oluyor. Çünkü barajdan dönerken kalecimiz çoktan farklı köşeye atlamış oluyor, bizim içinde geçerli kullanan biz isek.

cureshot
30.Ekim.2013, 01:37
Bir oyunu her yıl daha da geriye götürmek nasıl bir başarıdır yahu. Yukarıda Allah var, çuvalla para kazanıp milleti kazıklamanın elbet hesabı sorulur size.

Uche
30.Ekim.2013, 01:41
Sabahtan beri bir gariplik seziyordum zaten. Meireles'in ederi 5M'di 2M'e zor sattım. Sow'un ederi 9.25, 5M'den denedim denemeliğine 5M'e bile teklif çıkmadı. Bruno'yu 1M'den sattım falan fistan. Az önce sildim kariyerin save dosyasını, adam gibi güncelleme gelene kadar girmem.

emrkzl
30.Ekim.2013, 01:45
Önceki sürümlerde nasıldı hatırlamıyorumda
Diğelim bi adama 5 önerdim taksitlede 2.5 verdim toplam 7.5olması gerekiyor
Ama yaptığım teklifi 5 olarak alıyor
Bu yenilik ya da önceki sürümlerde nasıl bilmiyorum

Goofy
30.Ekim.2013, 01:46
Oyuna 2 menajer ekleyip (R.Madrid ve Dynamo Kyiv takımlarına) R.Madrid ile Kyiv'e Yarmolenko için 15M € teklifte bulundum ama gelin görün ki oyundaki akıl almaz saçmalık ;

http://t1310.hizliresim.com/1g/x/u1ych.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://t1310.hizliresim.com/1g/x/u1yh6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://s1310.hizliresim.com/1g/x/u1yhn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Nocna Mora
30.Ekim.2013, 01:46

Çok sorunlu oyun.

Bildirilmeli.

Papi44
30.Ekim.2013, 01:51
Herşeye tamam olabilir diyodumda bunlar çok saçma olmuş ya

esreffb
30.Ekim.2013, 01:52
Herşeye tamam olabilir diyodumda bunlar çok saçma olmuş ya

Hayır yani önceki versiyonlarda doğru işleyen sistemi bozmayı nasıl beceriyorlar, onu merak ediyorum.

Goofy
30.Ekim.2013, 01:56
Özel bir çaba sarf etmişler sanırım 15 lik teklifin karşıya 2M gitmesi için, aradaki meblâyı birileri cebe indiriyor anlaşılan :D

esreffb
30.Ekim.2013, 02:01
Özel bir çaba sarf etmişler sanırım 15 lik teklifin karşıya 2M gitmesi için, aradaki meblâyı birileri cebe indiriyor anlaşılan :D

Ahahah, bu güzeldi işte. :D Oyuna girmeye korkuyorum, laptopun klavyesi eziyet çekiyor oyun yüzünden.

Burak Akmanoğlu
30.Ekim.2013, 02:04

Galiba :D :D Ne kadar uğraşıyorlar ki :D

Goofy
30.Ekim.2013, 02:09
Her türlü hatayı bir şekilde anlarız yada anlamaya çalışırız da bu nasıl bir saçmalık, bunu nasıl başarmışlar cidden merak ediyorum aslında, özel bir kod falan yazmaları gerekir sanırım bir teklifin karşıya %85 oranında daha az yansıması için. Full sürümü görmeden keşke oyunu hiç almasamıydım acaba demeye başladım.

di canio
30.Ekim.2013, 02:12
Bu olaya iyi tarafından bakarsak henüz Beta sürümde karşılaştık bu hatayla. Tam sürüme kadar düzeltirler. Daha önemlisi yıllardır eleştirilen transfer saçmalığıyla ilgileniyorlarmış. Ben şahsen hiç umursamadıklarını düşünüyordum.

Goofy
30.Ekim.2013, 02:15
Bu olaya iyi tarafından bakarsak henüz Beta sürümde karşılaştık bu hatayla. Tam sürüme kadar düzeltirler. Daha önemlisi yıllardır eleştirilen transfer saçmalığıyla ilgileniyorlarmış. Ben şahsen hiç umursamadıklarını düşünüyordum.

Baya bi ilgilenmişler işte :) Transfer piyasasını alt üst etmişler, bomba transferler bizi bekliyor :D

Uche
30.Ekim.2013, 02:27
Harbiden fena canım sıkıldı, soğudum oyundan. Umarım düzeltirler bu geceye kadar zira bu gece 00.00'da full olarak yayınlanacak oyun.

Goofy
30.Ekim.2013, 02:34
Harbiden fena canım sıkıldı, soğudum oyundan. Umarım düzeltirler bu geceye kadar zira bu gece 00.00'da full olarak yayınlanacak oyun.

Bir çok kişi daha oyunun full sürümünü görmeden soğuduğunu söylüyor zaten. En iyisini betaya - demoya hiç bulaşmayıp direk full sürümü bekleyenler yaptı sanırım.

matias delgado
30.Ekim.2013, 02:37
2 oyundur en kötü 15m satıtıgım fernandesi degeri 8m olmasına ragmen teklif ediyorum gelen teklifler(paris bile 800 teklif ediyor) gercekten gülünç mü desem rezil mi desem adını koyamadım gercekten bu son guncelleme insanı oyundan sogutur...

Nocna Mora
30.Ekim.2013, 02:39
Yahu ben bu soguyanları anlayamıyorum. Adı üstünde BETA-DEMO. Full oyun değil ki. Hatalar olabilir, hataların görülmesi icin bu versiyonlar var fakat güzel olan bir şeyi nasıl bozmuslar anlasılması zor.

Transfer sorunu ile ilgili bir cözüm buldum ama ise yarar mı bilmem ?

STEAM'i ve FM'yi kapatıp, cıkıs yapıp bastan giris yapınca ve bastan baslatınca oyunu bu transfer tekliflerindeki düşme sorunu cozülüyormusmus. Deneyin derim.

Burak Akmanoğlu
30.Ekim.2013, 02:43
Böyle bir sorun ilk başta yoktu güncelleme ile kötü ettiler bizim sitemimiz bunadır.

Nocna Mora
30.Ekim.2013, 02:44
Böyle bir sorun ilk başta yoktu güncelleme ile kötü ettiler bizim sitemimiz bunadır.

Aksini söylemedim.. :)

Goofy
30.Ekim.2013, 02:48
Neyse yarından sonra her şey netleşecek bakalım daha ne kadar beter bir oyun sunabilirler bize :)

tefo89uaa
30.Ekim.2013, 02:49
Maç motoru sizde de ilginç şeyler yaratıyor mu? frikiği 17 olup bütün sene 1 frkik golü atamayan oyuncular, 8-9luk 90a takan frikikçiler, long shotsı 15+ olup süreli kalecinin kucağına yavaşça uzaktan vuran ortasahalar, sürekli direkten dönen toplar...

beşiktaşla oynuyorum, 2. sezondayım, iyi de bir kadrom var, lige yeni yükselmiş adana ds takımı ile maç yapıyorum 3-0 öndeyim zaten çok üstün oynuyorum dk 70, bi mutfağa gidiyim maç oynansın dedim döndüm ne göreyim? maç 4-3 bitmiş, 72-74-77 de goller yemişim 3-3 olmuş, 90+2 de gol atmışım 4-3 bitmiş ???

zibilyon tane tek kale maç oynuyorum, bir kornerden 1-0 yeniliyorum yada 1-1 felan bitiyor, gerçekten son 2 fm'nin maç motoruyla hayal kırıklığı yarattığını düşünüyorum.

Uche
30.Ekim.2013, 02:51
Yahu ben bu soguyanları anlayamıyorum. Adı üstünde BETA-DEMO. Full oyun değil ki. Hatalar olabilir, hataların görülmesi icin bu versiyonlar var fakat güzel olan bir şeyi nasıl bozmuslar anlasılması zor.

Transfer sorunu ile ilgili bir cözüm buldum ama ise yarar mı bilmem ?

STEAM'i ve FM'yi kapatıp, cıkıs yapıp bastan giris yapınca ve bastan baslatınca oyunu bu transfer tekliflerindeki düşme sorunu cozülüyormusmus. Deneyin derim.

Cache silin diyorlardı en başta da işe yarayacağını sanmıyorum.

serwan
30.Ekim.2013, 03:21
Kasıtlı yapıyorlar bence. Yoksa bunca hata bi arada asla mümkün değil. Her seride şikayetler olurdu. Sakatlık fazla, şutlar direkten dönüyor vs. Kısmen de göreceli ve hatta kısmen bizimle ilgili olan hatalardı bunlar. Ne bileyim sakatlık çok olunca antrenmanda hata yapmış olabiliriz diyorduk ya da 3 top direkten dönünce e kaleye 25 tane şut atmış takım 3 tane dönebilir direkten diye aslında kendimizi avutmaya yönelik ama mantıklı gelen açıklamalar yapabiliyorduk. Ama şu son saçmalıklar kabul edilebilecek türden değil. Oyunun en önemli 2 olayı transfer ve maç motoru. İkisi de berbat durumda. Pes dedirtecek türden hem de.
Cidden kasıtlı yaptıklarını düşünüyorum. Yarın tam sürümde 3-5 saçmalığı düzeltip koyacaklar önümüze buna da şükür deyip oturcaz. Sırf bu yüzden yaptıklarına inanıyorum. Allah sevindirmek için önce eşeği kaybettirir sonra buldurur derler ya o hesap.

Eogh
30.Ekim.2013, 03:29
Bütün konuyu okudum baştan aşağı ama biraz abartılmış gibi geldi açıkcası, sonuçta adamlar oyunu 1 kasım itibariyle çıkaracaklar şu an oyunu sadece bir kaç kişiye oynatıp kapalı beta yapabilirlerdi ama farklı bir yol izleyip ön sipariş veren herkese oyunu denemesi için beta keyleri yolladılar ve beta sürümü için geri bildirim bekliyorlar. Yerden yere vurmak biraz haksızlık gibi geldi. Gerçi söylenen hatalar SiGames gibi bir firmaya yakışmayacak derecede büyük hatalar ama Final versiyonuna kadar beklemek en doğrusu bence.

Aydin
30.Ekim.2013, 04:27
Bütün konuyu okudum baştan aşağı ama biraz abartılmış gibi geldi açıkcası, sonuçta adamlar oyunu 1 kasım itibariyle çıkaracaklar şu an oyunu sadece bir kaç kişiye oynatıp kapalı beta yapabilirlerdi ama farklı bir yol izleyip ön sipariş veren herkese oyunu denemesi için beta keyleri yolladılar ve beta sürümü için geri bildirim bekliyorlar. Yerden yere vurmak biraz haksızlık gibi geldi. Gerçi söylenen hatalar SiGames gibi bir firmaya yakışmayacak derecede büyük hatalar ama Final versiyonuna kadar beklemek en doğrusu bence.

Kapalı beta da vardı.

Arkadaşlar oyun BETA. Beta süreci, oyundaki hataların oyun yapımcılarına bildirilip onların tam sürüm çıkana kadar bu hatalara çözüm bulmasına yardımcı olmak içindir. Beta'yı geçtim, steamde daha alfa aşamasında olan oyunlar bile satışa çıkıyor artık. Bunları yazmamdaki amaç SIgames'i savunmak değil. "Oyun hatalarla dolu" diyenlerin amerikayı yeniden keşfetmediklerini göstermek için bunları yazdım.

Ha tam sürüm çıkınca da maç motorunda denyoluklar olacaktır orası ayrı. Maçın genişeltilmiş ya da önemli anlarını izleyip, sanki 90 dakika maçı izlemiş gibi "defansın arkasına atılan her top gol oluyor" gibi saçma yorumlar yazanlar da olur, tutarlı yorumlar yazanlar da olur. Ama oyun betadayken yakınmanın bir faydası yok. yararlı olmak istiyorsanız SIgames forumlarına gider, oraya bildirim yaparsınız.

Bu oyunun rakibi yok piyasada. Olsaydı durum böyle olmazdı. Ha rakipleri olmamasına rağmen kapalı beta ve açık beta sürecinde sürekli maç motoruyla uğraştılar.

Umarım bu sene tam sürümde adam gibi bir maç motoru karşımıza çıkar da Şubat'ı beklemeyiz yine.

ReaList
30.Ekim.2013, 05:43
Aydın'a katılıyorum.

Piyasada tekel olması tabi ki bunları etkiliyor. Ancak kimsenin kafasına da silah zoruyla "Beni satın alacaksın" demiyorlar. Her sene aynı tartışmaları yapıyoruz, yol alıyor muyuz ? Arpa kadar. Bu yüzden tek tavsiyem şu olabilir. Oyuna girdiğiniz zaman bunun bir oyun olduğunu unutmayın. Realite bir tarafa ; Oyun bir tarafa. Evet biraz fazla kaptırıyoruz kendimizi ama tamamen gerçekle örtüştürüp gerçekçi hedefler beklemek, bir oyundan daha fazlasını gerektirir.

al0ne
30.Ekim.2013, 06:17
her macta olamasada 2-3 macta bir kesin bi top dırekten donuyor
birde su kalecilere kısa pasla cıkmayı ayarlasalar kalecıye dırektıf verdıgım halde okuz gibi vuruyo

Crazycat
30.Ekim.2013, 06:39
her macta olamasada 2-3 macta bir kesin bi top dırekten donuyor
birde su kalecilere kısa pasla cıkmayı ayarlasalar kalecıye dırektıf verdıgım halde okuz gibi vuruyo
Defansın ileride veya geride olmasını da ayarlayamadım ben. Direk konusu can sıkıcı olabiliyor.

Lordinas
30.Ekim.2013, 10:40
yıllardır süregelen 4231 taktiğimi GS de devam ettiriyorum. evimde erciyes bana karşı %60 topla oynuyor. ama erciyes in kaleme şutu yok. benim şut sayımda 20 küsür kaleyi bulan da 2 şut 2 side gol daha ilginci 2 side penaltıdan. gülermisin ağlarmısın hoplarmısın zıplarmısın... Ben artık gerçekçi bir menajerlik deneyimi istiyorum yeter artık ya.

Artul
30.Ekim.2013, 11:32
Kapalı beta da vardı.

Arkadaşlar oyun BETA. Beta süreci, oyundaki hataların oyun yapımcılarına bildirilip onların tam sürüm çıkana kadar bu hatalara çözüm bulmasına yardımcı olmak içindir. Beta'yı geçtim, steamde daha alfa aşamasında olan oyunlar bile satışa çıkıyor artık. Bunları yazmamdaki amaç SIgames'i savunmak değil. "Oyun hatalarla dolu" diyenlerin amerikayı yeniden keşfetmediklerini göstermek için bunları yazdım.

Ha tam sürüm çıkınca da maç motorunda denyoluklar olacaktır orası ayrı. Maçın genişeltilmiş ya da önemli anlarını izleyip, sanki 90 dakika maçı izlemiş gibi "defansın arkasına atılan her top gol oluyor" gibi saçma yorumlar yazanlar da olur, tutarlı yorumlar yazanlar da olur. Ama oyun betadayken yakınmanın bir faydası yok. yararlı olmak istiyorsanız SIgames forumlarına gider, oraya bildirim yaparsınız.

Bu oyunun rakibi yok piyasada. Olsaydı durum böyle olmazdı. Ha rakipleri olmamasına rağmen kapalı beta ve açık beta sürecinde sürekli maç motoruyla uğraştılar.

Umarım bu sene tam sürümde adam gibi bir maç motoru karşımıza çıkar da Şubat'ı beklemeyiz yine.

Söylediklerine katılıyorum ancak, ben oyuna başlarken genelde hazırlık maçlarından en az 2-3 tanesini full izlerim.. Rakip bizim ceza sahamızın önünde dilediği gibi top dolaştırıyor, ara pası denemiyorlar bile 1-2 kere deniyorlar onlar da geçiyor.. Bu sinir bozucu bir durum.. O yüzden biraz daha yapıcı konuşursak fena olmaz.. Bu bir oyun elbette ve henüz beta aşamasında ancak şu an gördüğümüz hatalar o kadar fazla ki bu oyununun transfer dönemine kadar düzelme ihtimalini görmüyorum ben.. Hatta o dönemden sonra bile bazı hataları gider-e-meyecekler onu da biliyorum.. Tek istediğimiz SiGames'in müşterilerine biraz daha saygılı olması.. En azından bunu hak ediyoruz..

resoag
30.Ekim.2013, 11:53
Tek istediğimiz SiGames'in müşterilerine biraz daha saygılı olması.. En azından bunu hak ediyoruz..

Bunu forumlarına yazınca siliniyor , işte aldığımız saygı ...

yakamoz0347
30.Ekim.2013, 13:31
bu ne saçmalık ya griezmann ın 24m lik serbest kalma maddesi var veriyorum bu rakamı teklifim reddediliyor ben 24 m veriyorum haberlerde 3.7mlik teklifi sociedad reddetti diye çıkıyor

cureshot
30.Ekim.2013, 13:39

X değerindeki adamı betanın ilk halinde 2X'e satabiliyorken, bu adama güncelleme sonrası X/10 değerinde bile teklif gelmemesi kepazeliğin dik alasıdır, haksızlık filan da değildir. Böyle bir hatanın daha fikir aşamasında bile olmaması gerekir, bırakın betayı. Bunların yaptığı rezillik boylarını aştı artık, her sene aynı terane, piyasa hangi oyun bu kadar eleştiri alıyor bunlardna başka. Karteliz diye bu kadar vurdumduymazlık olmaz ki!

Gncl1905
30.Ekim.2013, 13:41
Benim kızdığım nokta da neden çalışan sistemi bozuyorlar? Beta'yı ilk oynadığımda maç motorundaki herkesin yakındığı hatalar dışında gayet iyiydi oyun(bana göre aşırı da değildi hatalar, tolere edilebilir düzeydeydi). Aha dedim, geçen yıldan sonra düzelmişler; yok arkadaş. Şimdi ne yaptılar da transfer sistemini berbat ettiler, nereden çıktı; anlamak mümkün değil. Muhtemelen tam sürüme kadar düzelir, ben zaten betada kariyeri oyunu tanımak amaçlı yaptım ancak devam etmek isteyenler olacaktır; onlara yazık oldu. Bu transfer saçmalığıyla oynanmaz bu oyun.

Eogh
30.Ekim.2013, 13:58
X değerindeki adamı betanın ilk halinde 2X'e satabiliyorken, bu adama güncelleme sonrası X/10 değerinde bile teklif gelmemesi kepazeliğin dik alasıdır, haksızlık filan da değildir. Böyle bir hatanın daha fikir aşamasında bile olmaması gerekir, bırakın betayı. Bunların yaptığı rezillik boylarını aştı artık, her sene aynı terane, piyasa hangi oyun bu kadar eleştiri alıyor bunlardna başka. Karteliz diye bu kadar vurdumduymazlık olmaz ki!

Öncelikle bende SiGames'i savunmuyorum mevcut hatalar gerçekten çok komik, hatta komikliğin de ötesinde ama Beta aşamasında bu tarz hataların olabileceğini düşünüyorum. Senin X değerindeki oyuncuya yaptığın teklifde X/10 gibi gidiyor aklıma şöyle bir fikir geldi dediklerini sanmıyorum ve düzeltilecektir final sürümünde. Gece gelecek güncelleme ile ortadan kalkar sanıyorum, ama maç motorunun mükemmelleşeceğini beklemek sanırım Pollyannacılık olacaktır.

Ayrıca tekel olduğu için böyle hataları düzeltmeme yoluna gittiklerini sanmıyorum Fifa'ya bakarsak Momentum denilen ne idüğü belirsiz bir özellik var kaç senedir ve o kadar komik sahneleri yaşatıyor ki oyunda insan gülsün mü ağlasın mı bilemiyor ve oyunun rakibinin olmadığını da söyleyemeyiz.

aliCHaN_FM
30.Ekim.2013, 14:15
Bu oyundan bir cacık olmaz

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 14:22
Bu kadar şikayetiniz varsa, almayın, oynamayın arkadaş, bizde şikayet ediyoruz ama burada gelip aman o kötü aman bu kötü aman oynanmaz demiyoruz. Eğer varsa bir şikayetiniz gidin SIGAMES forumlarında yazın şikayetinizi, burada yazmanız hiç bir şeyi değiştirmez.

Bu oyunu 2005 yılından beri oynayan biri olarak ne kadar geliştiğini bildiğim için SIGAMES'i sonuna kadar savunurum, ek olarak transfer tekliflerindeki %10 hatası muhtemelen verdiğiniz yada gelen teklifin %bilmemkaç altı geldiği için yani muhtemelen parasal olarak ufak bir kur hatası oluştu, bu nedenle teklifler az görünüyor olabilir. Bir sonraki versiyonda düzelteceklerdir. Oyununuzu kayıt edin ve bekleyin...

Oyunun "BETA" versiyonuna bile şikayet ediyorsunuz, eğer oyunda hata olmasa zaten adamlar BETA diye bir sürüm çıkarmazdı, bu hataları görmek için çıkarıldı bu BETA...

antiochia
30.Ekim.2013, 14:33
Full sürüm çıksın tam manasıyla yorum yaparız. Arkadaşlara katılıyorum bu oyun rakipsiz bu nedenle beğenmesek de alıyoruz. Ama keşke bu kadar 3D'ye bulaşmasalardı. 2D'li gayet güzeldi...

cureshot
30.Ekim.2013, 14:34
Maç motoruyla ilgili düzeltmeler yaparken maç motorunda başka bir noktada bir defo oluşması olağandır, giderilir.

Ama transferle ilgili tek bir sıkıntı yokken transferin hangi noktasına burunları soktular da olayın en temel noktasında hata yarattılar anlamak mümkün değil.

Maç motoruyla ilgili bir hata oyunu oynanmazlıktan çıkarmaz ama bu çıkarır. Üstelik hata en başında olsa amenna da güncelliyoruz deyip çalışan ve de üstelik oyunun olmazsa olmazı olan bir noktayı çalışmaz hale getirmek benim şu ana kadar ki bu oyunu ben de 1998'den beri oynarım hiç görmediğim bir şey.

Düzeltecekler tabii ki, düzeltecekler bekleyin ne demek, yok bir de düzeltmeselerdi bari. Olay düzeltmeleri değil, olay işin ABC'sinde bile kusur yaratmayı başarabilmek.

Eogh
30.Ekim.2013, 14:45
http://i.imgur.com/v4pHbk2.png

Güncellemeden sonra oyuna girmeyecektim bu kadar yazılanlardan sonra final sürümünü bekleyecektim ama transferdeki hata yüzünden gireyim dedim. Arkadaşlar cache silin falan demiş denedim gelen tekliflerden biri oyuncuyu değerine önerdim.

Kaka Leite
30.Ekim.2013, 14:55
Ben ne istediğinizi anlamıyorum açıkcası.

Ben oyuna giriyorum krallar gibi oynuyorum, mis gibi oyun olmuş. Bilmem kaç serisinden beri oynarım şu oyunu gözüme batmayan serilerden birisi şuan ki oyun.

Buraya bakıyorum ve acaba ben yanlış oyunu falan mı oynuyorum durumu oluşuyor.

Oğuzcan
30.Ekim.2013, 14:56
Bu kadar şikayetiniz varsa, almayın, oynamayın arkadaş, bizde şikayet ediyoruz ama burada gelip aman o kötü aman bu kötü aman oynanmaz demiyoruz. Eğer varsa bir şikayetiniz gidin SIGAMES forumlarında yazın şikayetinizi, burada yazmanız hiç bir şeyi değiştirmez.

Bu oyunu 2005 yılından beri oynayan biri olarak ne kadar geliştiğini bildiğim için SIGAMES'i sonuna kadar savunurum, ek olarak transfer tekliflerindeki %10 hatası muhtemelen verdiğiniz yada gelen teklifin %bilmemkaç altı geldiği için yani muhtemelen parasal olarak ufak bir kur hatası oluştu, bu nedenle teklifler az görünüyor olabilir. Bir sonraki versiyonda düzelteceklerdir. Oyununuzu kayıt edin ve bekleyin...

Oyunun "BETA" versiyonuna bile şikayet ediyorsunuz, eğer oyunda hata olmasa zaten adamlar BETA diye bir sürüm çıkarmazdı, bu hataları görmek için çıkarıldı bu BETA...

Katılıyorum yorumlar heves kaçırıcı biçimde oyunu takip etmek için buraya giriyorum ama her seferinde soğuyorum yorumlardan.Oyun olduğunu unutmamak gerek.Mutlaka eksi yönlerinden bahsederdin düşünceni belli edersin ama çok çok fazla aşırısı var şuan burada

Aydin
30.Ekim.2013, 15:01
Tek istediğimiz SiGames'in müşterilerine biraz daha saygılı olması.. En azından bunu hak ediyoruz..

forum moderatörleri biraz fazla hassas orada. mesela ben burada oyun hakkında "oyun çok kötü" diye yazılan düz bir mesajı sildim. çünkü oyunun neden kötü olduğu hakkında hiçbir bilgi yoktu.

ama buradaki bir arkadaşımız (Eogh) gayet açıklayıcı bir mesaj yazmıştı oraya ve bu mesajı sildiler. silinme bahanesi de şu: yapıcı eleştiri değilmiş Eogh'un eleştirisi.

yapıcı olsun veya olmasın, o eleştiriye doğru düzgün bir cevap verilmesi gerekirdi oradakilerin. beta forumunda hata bildirilen forumda direkt olarak oyunun yapımcıları ile muhattap oluyorsunuz ve hata bildirdikten sonra size "teşekkür ederiz, ilgileneceğiz" diye bir mesaj atar oyunun yapımcıları. ama bu forum moderatörleri kraldan çok kralcı gibi duruyor.

transfer hatası, maç motoru hatası gibi şeyler beta diye sindirilebilir ancak tam sürümde de bu hatalarla çıkarlarsa karşımıza skandal olur.

Papi44
30.Ekim.2013, 15:03
Bu gece oyunu oynayalım ondan sonra bi hata varsa paylaşırsınız arkadaşlar bende bi süre sinirlendim ama düşündümde bu zaten ''BETA'', full sürüm değil sonuçta bekleyelim görelim.

cureshot
30.Ekim.2013, 15:03
forum moderatörleri biraz fazla hassas orada. mesela ben burada oyun hakkında "oyun çok kötü" diye yazılan düz bir mesajı sildim. çünkü oyunun neden kötü olduğu hakkında hiçbir bilgi yoktu.

ama buradaki bir arkadaşımız (Eogh) gayet açıklayıcı bir mesaj yazmıştı oraya ve bu mesajı sildiler. silinme bahanesi de şu: yapıcı eleştiri değilmiş Eogh'un eleştirisi.

yapıcı olsun veya olmasın, o eleştiriye doğru düzgün bir cevap verilmesi gerekirdi oradakilerin. beta forumunda hata bildirilen forumda direkt olarak oyunun yapımcıları ile muhattap oluyorsunuz ve hata bildirdikten sonra size "teşekkür ederiz, ilgileneceğiz" diye bir mesaj atar oyunun yapımcıları. ama bu forum moderatörleri kraldan çok kralcı gibi duruyor.

transfer hatası, maç motoru hatası gibi şeyler beta diye sindirilebilir ancak tam sürümde de bu hatalarla çıkarlarsa karşımıza skandal olur.

Ayrıca gayet de yapıcıydı, sadece her güncellemede beliren yeni hatalardan usanmayı eleştiren biraz sivri bir dil mevcuttu o kadar.

cureshot
30.Ekim.2013, 15:04
Bu gece oyunu oynayalım ondan sonra bi hata varsa paylaşırsınız arkadaşlar bende bi süre sinirlendim ama düşündümde bu zaten ''BETA'', full sürüm değil sonuçta bekleyelim görelim.

Son güncellemeyle sağ alttaki BETA yazısı kalktı bu arada, full oyun sayılır artık.

Kaka Leite
30.Ekim.2013, 15:07
Son güncellemeyle sağ alttaki BETA yazısı kalktı bu arada, full oyun sayılır artık.
Football Manager sayfasında oyunun yarın çıkacağı yazıyor. BETA yazısı kalktı diye full sürüm olduğunu söylemeyiz.

En yakın örnek halen Online oynanmaması.

sarianet
30.Ekim.2013, 15:08
demoda 6 maç yaptım direkten dönme konusunda hiçbi sıkıntı yaşamadım her futbolcuya gol attırıyorum hatta DR oynayan serdal kesimal bile gol attı
ama bazı maçlar oluyor ki ağzınızla kuş tutsanız alamayacaksınız maç motoru kafaya koymuş
olsun gerçekçilik bakımından güzel bence sıkıntı yok

cureshot
30.Ekim.2013, 15:13
Football Manager sayfasında oyunun yarın çıkacağı yazıyor. BETA yazısı kalktı diye full sürüm olduğunu söylemeyiz.

En yakın örnek halen Online oynanmaması.

Sayılır dedim zaten.

serwan
30.Ekim.2013, 15:14
"BETA"dır olur şeklindeki düşünceler elbette doğrudur. Ancak şu konuya bi açıklık getirelim. BETA demek oyunu ham haliyle kullanıcının önüne sunup alın şundaki hataları bulun siz buldukça biz düzeltelim değildir.
BETA'yı son kullanıcıya açıyorsanız bu şu anlama gelir: Biz bunu yaptık, çeşitli aşamalarda denedik (beta'dan önce çeşitli deneme aşamaları da vardır) ufak tefek sıkıntılar var ama öyle majör sorunlar kalmadı. Tabi biz burda sınırlı sayıda kişi ile denedik yine de gözden kaçan sorunlar vardır, 10 kişinin denemesi ile 1milyon kişinin denemesi farklıdır, buyrun bi bakın gözünüze çarpan sorunları bildirin ki onları da düzeltelim...

Yani demektir ki esas sürüme çok yakın bi hale geldi, sadece "gözden kaçan" ya da sınırlı sayıda denemede "ortaya çıkmayan" hatalar olabilir onları da 2 haftada her türlü düzeltiriz.

Tepkimiz ise şuna:
5 metre yanındaki adama atılan pasların kısa düşmesi gözden kaçmış olabilir mi? ya da ortaya çıkmamış denemeler boyunca?
Hadi bu görecelidir diyelim( Gerçi SI forumlarında benzer şikayetler mevcut ama geçelim bunu)
Kaleci degajlarının %80'inin rakibe gitmesi ve geri dönüp kalenizde tehlike oluşturması gözden kaçmış ya da ortaya çıkmamış bir hata olabilir mi? Her maçta oluyor..
Karşı karşıya pozisyonların özellikleri über olan adamlar tarafından %90 kaçırılması gözden kaçmış ya da ortaya çıkmamış bi sorun olabilir mi?
Kenarlardan penaltı noktasına doğru çıkarılan toplarda adamların bomboş kalması gözden kaçmış ya da ortaya çıkmamış olabilir mi? üstüne bir de o boş kalan adamın her topu ya kaleciye ya da auta göndermesi de gözden kaçmış olabilir mi? aslında o adamın o kadar boş kalmaması lazım.. kalırsa o tür pozisyonların en az yarısının gol olması lazım. o şutu atan adam yetenekli ise çok daha fazlasının.. Ama yapay zeka yediği haltı anlayıp hemen dengeliyor olayı. sonuçta da saçmasapan işler oluyor..

Kimse çıkıp BETA'dır olur demesin o yüzden. Beta'da olur diyebileceğimiz şeyler ya gerçekten gözden kaçabilecek ufak detaylardır ya da çok sayıda deneme ile görülebilecek hatalardır.
20 milyon değerindeki adam 300k teklif geliyorsa bunun adı işini ciddiye almamaktır. O yamayı yayınlamadan önce 1 saat test etseler sorunu kendileri de görürlerdi ve düzeltirlerdi. Ama zahmet edip uğraşmadıkları için böyle saçmalıklar oluyor ve biz de müşteri olarak sinirleniyoruz.

PaVLeNKo
30.Ekim.2013, 15:15
Bu serideki maç motorundan keyifliyim,sanki gerçeğe daha yakın hale gelmiş gibi,zorlaştırmışlar özellikle Süper Lig için söylüyorum baya keyif alıyorum açıkcası..Şampiyonluk yarışında kopma olmuyor,ligden düşmede kopma olmuyor..Benim için tek sıkıntı Altyapı ve yeni türk oyuncuların çıkmıyor olması..

Kaka Leite
30.Ekim.2013, 15:17
Sayılır dedim zaten.
İşte sayılır diye bir şey olmaz diye dedim.

Full'dür ya da değildir :icon_biggrin:

Eogh
30.Ekim.2013, 15:37

Forumdan bir arkadaşımız yazdı ama ben yazmadım o kadar ingilizce bilgim yok yalan olmasın :)

Artul
30.Ekim.2013, 15:41

Oyun aslında kötü değil zaten, sadece çok basit yerlerde hata yapıyorlar.. Maç motoru düzeldiği takdirde oyun bugüne kadar yapılan en iyi FM oyunu olur lakin daha önce dediğim gibi SiGames müşterilerine haksızlık ediyor.. Oyunun beta sürümü dahi olsa, bu kadar basit ve kötü hatalarla oyunu sunmaları umurlarında değilmişiz hissiyatı yaratıyor.. Benim itirazım oyuna değil bu umursamazlığa.. Yoksa bu kul yapımı bir oyundur hatasız olması beklenemez..

aliCHaN_FM
30.Ekim.2013, 15:41
Bu gece oyunun full sürümü çıkcakmı

Aydin
30.Ekim.2013, 15:51
Oyun aslında kötü değil zaten, sadece çok basit yerlerde hata yapıyorlar.. Maç motoru düzeldiği takdirde oyun bugüne kadar yapılan en iyi FM oyunu olur lakin daha önce dediğim gibi SiGames müşterilerine haksızlık ediyor.. Oyunun beta sürümü dahi olsa, bu kadar basit ve kötü hatalarla oyunu sunmaları umurlarında değilmişiz hissiyatı yaratıyor.. Benim itirazım oyuna değil bu umursamazlığa.. Yoksa bu kul yapımı bir oyundur hatasız olması beklenemez..

Aynen. 2-3 senelik bir oyun yapımcısı olsa neyse. 20 senedir piyasadasın.

serwan
30.Ekim.2013, 15:52

Öyle bi hava var ki sanki takımlar sahaya 7 kişi çıksa ya da sahada hentbol oynasa sırf BETA diye normal karşılanması gerekiyormuş gibi.

Herşeyi bi kenara bırakırsak temel noktalar yani transfer ve maç motoru optimize edilirse evet bu seri gelmiş geçmiş en iyi oyun olabilir ki bu her seri için geçerli. Her defasında transferdeki ve maç motorundaki sıkıntılardan yakınıyoruz ama inatla her defasında saçmalıklar oluyor.
Neyse 12 saat kaldı full sürüme.. Ortaya çıkacak herşey..

raulbravokan
30.Ekim.2013, 16:04
Türkiye saati ile kaçta çıkıcak acaba bilgisi olan var mı ?

serwan
30.Ekim.2013, 16:07

02.00 olması lazım

barlasisbasar
30.Ekim.2013, 16:14
Beşiktaş'ın yeni stadıyla alakalı şöyle bir durum varmış:

"1. stadın isminde typo var. çok mesele değil. ("kompleksi" yazacaklarına "kompkeksi" yazmışlar.)
2. ilk iki sezon olimpiyat stadında oynarken, sezon sonu seyirci ortalaması 48000 civarındayken yeni stada geçince ortalama 27000 oluyor. man utd maçında bile stad dolmuyor. yeni stadı mı beğenmediler anlamadım.
3. takım, yeni stada geçtikten sonra, şampiyonlar ligi 2. tur, çeyrek ve yarı final iç saha maçlarını türk telekom arena'da oynuyor. "

ekşi sözlük'ten alıntı.

Bu hatalar mutlaka düzeltilmeli.

PaVLeNKo
30.Ekim.2013, 16:23

Türkiye saati ile 02.00 de..

E.m.r.e
30.Ekim.2013, 16:34
Ben ne istediğinizi anlamıyorum açıkcası.

Ben oyuna giriyorum krallar gibi oynuyorum, mis gibi oyun olmuş. Bilmem kaç serisinden beri oynarım şu oyunu gözüme batmayan serilerden birisi şuan ki oyun.

Buraya bakıyorum ve acaba ben yanlış oyunu falan mı oynuyorum durumu oluşuyor.

hocam buradaki arkadaşların yaptığı eleştirilerde fm tabiriyle "hırsla" bunu nasıl böyle bozarlar, oyun berbat olmuş şeklinde bir ruh haliyle söylediklerini düşünmüyorum :)

beta'nın ilk çıktığı an neredeyse mükemmele yakındı oyun.. tabi işin teknik taraflarını bilemiyoruz ama gün geçtikçe beta'da hataların çoğalması hakikaten can sıkıcı. ileri adım atacakları yerde "kullanıcı çerçevesinden bakıldığında" 2 geri adım atmış gibiler.

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 16:37
"BETA"dır olur şeklindeki düşünceler elbette doğrudur. Ancak şu konuya bi açıklık getirelim. BETA demek oyunu ham haliyle kullanıcının önüne sunup alın şundaki hataları bulun siz buldukça biz düzeltelim değildir.
BETA'yı son kullanıcıya açıyorsanız bu şu anlama gelir: Biz bunu yaptık, çeşitli aşamalarda denedik (beta'dan önce çeşitli deneme aşamaları da vardır) ufak tefek sıkıntılar var ama öyle majör sorunlar kalmadı. Tabi biz burda sınırlı sayıda kişi ile denedik yine de gözden kaçan sorunlar vardır, 10 kişinin denemesi ile 1milyon kişinin denemesi farklıdır, buyrun bi bakın gözünüze çarpan sorunları bildirin ki onları da düzeltelim...

Yani demektir ki esas sürüme çok yakın bi hale geldi, sadece "gözden kaçan" ya da sınırlı sayıda denemede "ortaya çıkmayan" hatalar olabilir onları da 2 haftada her türlü düzeltiriz.

Tepkimiz ise şuna:
5 metre yanındaki adama atılan pasların kısa düşmesi gözden kaçmış olabilir mi? ya da ortaya çıkmamış denemeler boyunca?
Hadi bu görecelidir diyelim( Gerçi SI forumlarında benzer şikayetler mevcut ama geçelim bunu)
Kaleci degajlarının %80'inin rakibe gitmesi ve geri dönüp kalenizde tehlike oluşturması gözden kaçmış ya da ortaya çıkmamış bir hata olabilir mi? Her maçta oluyor..
Karşı karşıya pozisyonların özellikleri über olan adamlar tarafından %90 kaçırılması gözden kaçmış ya da ortaya çıkmamış bi sorun olabilir mi?
Kenarlardan penaltı noktasına doğru çıkarılan toplarda adamların bomboş kalması gözden kaçmış ya da ortaya çıkmamış olabilir mi? üstüne bir de o boş kalan adamın her topu ya kaleciye ya da auta göndermesi de gözden kaçmış olabilir mi? aslında o adamın o kadar boş kalmaması lazım.. kalırsa o tür pozisyonların en az yarısının gol olması lazım. o şutu atan adam yetenekli ise çok daha fazlasının.. Ama yapay zeka yediği haltı anlayıp hemen dengeliyor olayı. sonuçta da saçmasapan işler oluyor..

Kimse çıkıp BETA'dır olur demesin o yüzden. Beta'da olur diyebileceğimiz şeyler ya gerçekten gözden kaçabilecek ufak detaylardır ya da çok sayıda deneme ile görülebilecek hatalardır.
20 milyon değerindeki adam 300k teklif geliyorsa bunun adı işini ciddiye almamaktır. O yamayı yayınlamadan önce 1 saat test etseler sorunu kendileri de görürlerdi ve düzeltirlerdi. Ama zahmet edip uğraşmadıkları için böyle saçmalıklar oluyor ve biz de müşteri olarak sinirleniyoruz.

Kesinlikle BETAdır olur diyen yok. Benim demek istediğim BETA ilk çıktığında böyle hatalar yoktu, demek ki sonradan bazı şeyleri düzeltirken hatalar oluştu, ki en gerizekalının bile biraz oynayıp fark edebileceği bir hata bu o yüzden en kısa zamanda düzeltilecektir muhtemelen gece 12 de gelecek tam sürüm güncellemesi ile düzelip düzelmediğini görme fırsatımız olacaktır :)

serwan
30.Ekim.2013, 16:45
Kesinlikle BETAdır olur diyen yok. Benim demek istediğim BETA ilk çıktığında böyle hatalar yoktu, demek ki sonradan bazı şeyleri düzeltirken hatalar oluştu, ki en gerizekalının bile biraz oynayıp fark edebileceği bir hata bu o yüzden en kısa zamanda düzeltilecektir muhtemelen gece 12 de gelecek tam sürüm güncellemesi ile düzelip düzelmediğini görme fırsatımız olacaktır :)

çok iyi niyetlisiniz bence.. zira SI forumlarından takip ettiğim kadarı ile çalışanlardan biri akşam çıkacak olan sürümde mevcut maç motorunun kullanılacağını söyledi. üzerinde çalışıyorlarmış ama şu an için bir değişiklik söz konusu değilmiş..

Kaka Leite
30.Ekim.2013, 16:48
hocam buradaki arkadaşların yaptığı eleştirilerde fm tabiriyle "hırsla" bunu nasıl böyle bozarlar, oyun berbat olmuş şeklinde bir ruh haliyle söylediklerini düşünmüyorum :)

beta'nın ilk çıktığı an neredeyse mükemmele yakındı oyun.. tabi işin teknik taraflarını bilemiyoruz ama gün geçtikçe beta'da hataların çoğalması hakikaten can sıkıcı. ileri adım atacakları yerde "kullanıcı çerçevesinden bakıldığında" 2 geri adım atmış gibiler.

Şimdi ben olayın SEGA boyutunu bilmiyorum, müşteri davranış biçimleri hakkında bilgim maalesef yok.

Ben olaya daha çok oyun içinden bakıyorum. Milan ile yarım sezon, Fenerbahçe ile de 6. haftadayım şuanda çok büyük bir hataya ben rastlamadım.

Burada duyduklarımdan sadece direk sorununa rastladım ki bunun tam sürümde halledileceğini düşünüyorum.

Transfer olayında bir arkadaş yazmıştı, büyük oyuncular artık paraya bakıyor diye. Bu olumlu bir hamle ama bir de transfer hatası olduğu söyleniyor. Değeri ile alakası olmayacak derecede kötü teklifler geliyormuş oyunculara sanırım.

Benim canımı sıkan olay Bekir'e bile Çin'den teklif gelmesi.

Hatalar var, yok değil ama tam sürüm gelmeden ''berbat, iğrenç, aldığıma pişman oldum'' laflarını yakıştırmak henüz almamış olanların hevesini kaçırıyor. Bir tam sürüm çıksın mevcut hatalar varsa konuşulur zaten.

cureshot
30.Ekim.2013, 16:53
çok iyi niyetlisiniz bence.. zira SI forumlarından takip ettiğim kadarı ile çalışanlardan biri akşam çıkacak olan sürümde mevcut maç motorunun kullanılacağını söyledi. üzerinde çalışıyorlarmış ama şu an için bir değişiklik söz konusu değilmiş..

Şu transfer zımbırtısını düzeltsinler de bu oyundaki bazı yenililkler artık kronikleşen maç motoru hatalarını çekilebilir kılmaya yeter düzeyde benim için.

cureshot
30.Ekim.2013, 16:56
Şimdi ben olayın SEGA boyutunu bilmiyorum, müşteri davranış biçimleri hakkında bilgim maalesef yok.

Ben olaya daha çok oyun içinden bakıyorum. Milan ile yarım sezon, Fenerbahçe ile de 6. haftadayım şuanda çok büyük bir hataya ben rastlamadım.

Burada duyduklarımdan sadece direk sorununa rastladım ki bunun tam sürümde halledileceğini düşünüyorum.

Transfer olayında bir arkadaş yazmıştı, büyük oyuncular artık paraya bakıyor diye. Bu olumlu bir hamle ama bir de transfer hatası olduğu söyleniyor. Değeri ile alakası olmayacak derecede kötü teklifler geliyormuş oyunculara sanırım.

Benim canımı sıkan olay Bekir'e bile Çin'den teklif gelmesi.

Hatalar var, yok değil ama tam sürüm gelmeden ''berbat, iğrenç, aldığıma pişman oldum'' laflarını yakıştırmak henüz almamış olanların hevesini kaçırıyor. Bir tam sürüm çıksın mevcut hatalar varsa konuşulur zaten.

İnsanlar şu şekilde serzenişte bulunur bence bunda bir sorun yok. Ama aynı insanlar bu hatalar düzeltilirse gelip de evet hatalar düzeltilmiş, sağolsunlar vs. tarzı konuşmazsa o sıkıntı.

BETA da olsa insanların pişman olduklarını, endişelerini dile getirmeye hakkı var.

sui generis
30.Ekim.2013, 16:57
Transferdeki hata nasıl düzeltiliyormuş, yorumların tamamını okuyamadığımdan göremedim.

cureshot
30.Ekim.2013, 16:59
Transferdeki hata nasıl düzeltiliyormuş, yorumların tamamını okuyamadığımdan göremedim.

Cache filan silince düzeliyormuş güya ama ben her oyuna başlamadan onca cache klasörlerini siler öyle girerim oyuna, öyle düzeldiğini filan görmedim.

Kaka Leite
30.Ekim.2013, 17:01
İnsanlar şu şekilde serzenişte bulunur bence bunda bir sorun yok. Ama aynı insanlar bu hatalar düzeltilirse gelip de evet hatalar düzeltilmiş, sağolsunlar vs. tarzı konuşmazsa o sıkıntı.

BETA da olsa insanların pişman olduklarını, endişelerini dile getirmeye hakkı var.
Endişeyi dile getirirken saygı duymak önemli.

Beta'dan pişmanlık duymak bence saçma olur. Beta sürüm anlam olarak zaten hataların mevcut olduğu bir sürümdür.

Geçen serideki kadar ciddi bir hata göremedim ben şuana kadar. Belki de vardır oynuyoruz bakalım.

cureshot
30.Ekim.2013, 17:14
Endişeyi dile getirirken saygı duymak önemli.

Beta'dan pişmanlık duymak bence saçma olur. Beta sürüm anlam olarak zaten hataların mevcut olduğu bir sürümdür.

Geçen serideki kadar ciddi bir hata göremedim ben şuana kadar. Belki de vardır oynuyoruz bakalım.

Hala belki vardır diyorsunuz. Oyunun en temel öğesini bozmuşlar, üstelik sağlamken bozmuşlar, hala hataların mevcut olduğu bla bla vs. diyorsunuz.

BETA'da ilk çıktığı haliyle bu hata olsa anlarım da sağlam şekilde çıkıyor ve güncellemeyle oyun oynanmaz hale geliyor, bakın maç motorundaki can sıkan bir unsurdan bahsetmiyorum, transfer ögesini kullanılmaz hale getirirsen o oyunu kaldır çöpe at, bir işe yaramaz. Saygıdan niye bahsediyorsun şimdi, burada küfür eden mi oldu oyunu yapana, olayı niye oraya çekiyorsun ki? Pişmanlık duymak saçma filan olmaz. Bir güncellemeyle, ki kaç tane güncelleme yaptılar daha oyun çıkmadan ama ne işe yarar bu güncellemeler oyunu bozmaktan başka onu bilen de yok, oyunun en temel noktası gidiyorsa insanlar tabii ki endişe duyacak, bunun neresi saçma?

Güzel güzel anlatıyoruz hala aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz. Şu transfer olayını sağlamken bozmaları rezilliktir, başka bir şey değil, kimse rica ediyorum bunu savunmasın BETA filan gibi bahanelerin ardında.

Kaka Leite
30.Ekim.2013, 17:20
Hala belki vardır diyorsunuz. Oyunun en temel öğesini bozmuşlar, üstelik sağlamken bozmuşlar, hala hataların mevcut olduğu bla bla vs. diyorsunuz.

BETA'da ilk çıktığı haliyle bu hata olsa anlarım da sağlam şekilde çıkıyor ve güncellemeyle oyun oynanmaz hale geliyor, bakın maç motorundaki can sıkan bir unsurdan bahsetmiyorum, transfer ögesini kullanılmaz hale getirirsen o oyunu kaldır çöpe at, bir işe yaramaz. Saygıdan niye bahsediyorsun şimdi, burada küfür eden mi oldu oyunu yapana, olayı niye oraya çekiyorsun ki? Pişmanlık duymak saçma filan olmaz. Bir güncellemeyle, ki kaç tane güncelleme yaptılar daha oyun çıkmadan ama ne işe yarar bu güncellemeler oyunu bozmaktan başka onu bilen de yok, oyunun en temel noktası gidiyorsa insanlar tabii ki endişe duyacak, bunun neresi saçma?

Güzel güzel anlatıyoruz hala aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz. Şu transfer olayını sağlamken bozmaları rezilliktir, başka bir şey değil, kimse rica ediyorum bunu savunmasın BETA filan gibi bahanelerin ardında.

Sorun sayılan hataların benim oyunumda gözükmemesi olabilir mi acaba ?

O yüzden vardır vs. diyorumdur belki ?

Küfür etmekten bahseden olmadı zaten dostum, ortada bir emek var direk olmamış bu oyun lafını yapıştırmayın diyoruz.

Şikayet eden kadar oyunu beğenenlerde mevcut. İsteyen istediği sitemi etsin ama buraya yazmanızın pek bir anlamı olmuyor açıkcası. Siz bilirsiniz yine de.

Ben beğendim oyunu taktiksel açıdan da bir problemim yok. Yaptığın taktiğin karşılığını alıyorsun, transfer konusunda biraz sorun var canımı sıkan olaylar var o kadar. Onlar da düzeltilir zaten maç motoru önemli olan ve büyük bir sorun göremedim maç motorunda.

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 17:31

Endişelenmeyin demiyoruz, yada hatasız demiyoruz, BETA da bir bahane değil, biz burada oyunu direk silip atanlara cevap veriyoruz. Bir hata yapıldı diye oyunu silecem, yok işte oyun berbat, oyun kötü, en kötü ser, o bu şu bir ton şikayet geldi. Ama bana sorarsanız bu güne kadarki en stabil ve hızlı sürüm FM14 hele gün geçmedeki hızı tartışılamaz bile. Sadece olumsuz yönlerine bakmakla zaman kaybedenler, kapının ardındaki ışığı göremezler.

cureshot
30.Ekim.2013, 17:33
Sorun sayılan hataların benim oyunumda gözükmemesi olabilir mi acaba ?

O yüzden vardır vs. diyorumdur belki ?

Küfür etmekten bahseden olmadı zaten dostum, ortada bir emek var direk olmamış bu oyun lafını yapıştırmayın diyoruz.

Şikayet eden kadar oyunu beğenenlerde mevcut. İsteyen istediği sitemi etsin ama buraya yazmanızın pek bir anlamı olmuyor açıkcası. Siz bilirsiniz yine de.

Ben beğendim oyunu taktiksel açıdan da bir problemim yok. Yaptığın taktiğin karşılığını alıyorsun, transfer konusunda biraz sorun var canımı sıkan olaylar var o kadar. Onlar da düzeltilir zaten maç motoru önemli olan ve büyük bir sorun göremedim maç motorunda.

Tamam işte aynı şeyden bahsediyoruz, senin oyununda yoksa tamam bu hatalı değildir demek olmaz ki ama, genel bir serzeniş var, o yüzden bir kulak kabartmak lazım açıkçası, en azından oyun hatalı demeyin dememek lazım.

Bu oyun olmamış diyen yanlış yapıyordur, oyun olmuşa yakın bir şekilde geldi çünkü önümüze, genel yaklaşım oyun oynanılabilir haldeyken oynanılamaz hale geldi diye ki bunda yanlış bir şey yok sanırım.

Sitemler buraya yazılınca görevli arkadaşlardan bazıları sanırım üzerine aldı olayı ama öyle bir şey yok, olamaz zaten, oyunu siz yapmadınız neticede. Bazısı İngilizce bilmediğindendir, bazısı eski alışkanlıktır, bazısı da çocuğu doğsa bile ilk gelip buraya yazdığındandır, bundan bile yanlış bir anlam çıkarıyorsanız hata yapıyorsunuz.

15 senedir oynarım bu oyunu, hiç şikayet etmedim forum vs. çapında. Maç motoru denilen zıkkım çok karmaşık bir şey, ondaki ufak tefek şeylere güler geçerim, taktiği ona göre ayarlarım vs. Dediğin gibi çok güzel yeni özellikler var, arayüz, taktikte devrimsel değişiklikler vs. gibi ama şu transfer olayı hepsini nötrledi maalesef. İnsanların çoğunun da canını bu sıkıyor eminim. Elbet düzelir, hatta belki bu gece bile düzelir ama test sürüşünü direksiyonsuz bir otomobille yapmaya çalışmak gibi bir şey bu, adabınca herkes tabii ki şikayet edecek.

Kaka Leite
30.Ekim.2013, 17:35
Endişelenmeyin demiyoruz, yada hatasız demiyoruz, BETA da bir bahane değil, biz burada oyunu direk silip atanlara cevap veriyoruz. Bir hata yapıldı diye oyunu silecem, yok işte oyun berbat, oyun kötü, en kötü ser, o bu şu bir ton şikayet geldi. Ama bana sorarsanız bu güne kadarki en stabil ve hızlı sürüm FM14 hele gün geçmedeki hızı tartışılamaz bile. Sadece olumsuz yönlerine bakmakla zaman kaybedenler, kapının ardındaki ışığı göremezler.
+1

Demek istenilen tam olarak bu aslında :)

cureshot
30.Ekim.2013, 17:36

Güzel taraflarını da yazdık, sağlamken bozulan ana damarı da yazalım müsaade edin de.

Sadece eleştirmek için eleştirenler yanlış yapıyor tabii ki.

perpetua
30.Ekim.2013, 17:40

Aydin bu konuda sana katilamiyorum.

Silinen mesajin ilk cumlesi bu.

"I'd like to start my paragraph with saying congratulation for downgrading the game while trying to upgrade it"

Yani daha ilk cumleden yazilan:

"Oyunu ilerletmek yerine geriye goturdugunuz icin sizi tebrik ederim"

Bir elestiriye boyle baslarsaniz gerisini kimse zaten okumaz. En iyi kalpli, en iyin niyetli birisi bile okumaz.

Mesaj daha ilk cumleden kisaca "iyi b*k yemissiniz" diyor size.

Maalesef bu daha cok bize ozgu bir tarz. Hayatinda yuz yuze konusmadigin, hic bir hukukun olmayan birisi ile (veya sirketin calisanlari ile) iletisime bu sekilde baslarsan yaptigin terbiyesizlik kabul edilir. Elestiri degil.

Bir restoranda garsona boyle hitap edersen, yiyecegin yemegin icinde en azindan tukuruk, sumuk vs. olur. Kimse kimsenin kolesi degil ve bu sekilde davranilmayi hak etmiyor.

Evine yemek goturmek icin (adamlar ac demiyorum veya acindirmiyorum ama calismanin temel amaci bu degilmidir zaten?) para kazanmaya calisan birisine hayvan muamelesi yapmanin kimseye faydasi yok.

Tabii kultur farkliliklari mutalaka olacaktir. Ama nasil bir yabanci turistin Turkiye'ye gelip bizim adetlerimize uygun olmayan seyleri yapmasi bizim tepkimize neden oluyorsa. Biz de onlarin evine gidip onlarin adetlerine uygun olmayan seyler yaptigimizda tepki vermelerini anormal karsilamamak gerekli.

Oyuna gelince. Bir suredir oynayamadim ama okudugum kadariyla bu transfer meselesi disinda cok ciddi bir sorun yok. Bu da mutlaka cok kisa surede cozulecektir. Mac motoru surekli gelisen bir sey. Bazi konularda ilerleme olur, bazi konularda gerileme. Bu yillardir boyle. Oldugu gibi kabul etmek en dogrusu bence.

kumbara
30.Ekim.2013, 18:25
Bu zamana kadar yapılan en güzel oyun bence 14.

Fakat maç motoru ne kadar kötü bir durumda olsa bile, asla oynanılmayacak gibi yada pişmanlık duyulucak gibi durumlar çok saçma geliyo bana.

Geçen sene bundan daha berbat bir haldeydi beta, geçen sezonun üstüne 14'ün betası yemede yanında yat misali. Evet hatalar var, belki benim gözüme çarpmayan çok daha fazla hata var fakat kimse tutup elimizden zorla bu oyunu aldırmadı. Eleştiriler daha yapıcı olursa o kadar ilgi çeker ve sorun o kadar çabuk hallolur. Tam tersi bir eleştiri olursa eğer, kısacası karalama kampanyasına başlarsan ne burda nede yapımcı şirket forumunda kimse bu eleştirileri dikkate almaz.

Son bir not, maç motoru hala çok kötü :)

gfblugano35
30.Ekim.2013, 18:34
La biz bu oyunun tam tam sürüme geçtiğini nasıl anlicaz ? Simdeden beta yazisi kalktı. Bide editor ne zaman çıkar ? Hala steamde henüz yayinlanmadi yaziyo ?

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 18:43
İndirmeler açılacak
Çevrimiçi oynama açılacak
Ek olarak geride kalan bir çok kapalı özellik aktif olacak

Mesela oyuna başlarken editör data seçebilmek gibi yada, yeni oyuna başlarken versiyonu seçtiğimiz dialogun gelmesi gibi :)

Bu gece 12 den sonra güncelleme gelecektir zaten farkı görürsünüz :)

Papi44
30.Ekim.2013, 19:00
İndirmeler açılacak
Çevrimiçi oynama açılacak
Ek olarak geride kalan bir çok kapalı özellik aktif olacak

Mesela oyuna başlarken editör data seçebilmek gibi yada, yeni oyuna başlarken versiyonu seçtiğimiz dialogun gelmesi gibi :)

Bu gece 12 den sonra güncelleme gelecektir zaten farkı görürsünüz :)

(w) bekleyin ve görün :)

Aydin
30.Ekim.2013, 19:14

"I'd like to start my paragraph with saying congratulation for downgrading the game while trying to upgrade it"

Bir elestiriye boyle baslarsaniz gerisini kimse zaten okumaz. En iyi kalpli, en iyin niyetli birisi bile okumaz.

Maalesef bu daha cok bize ozgu bir tarz. Hayatinda yuz yuze konusmadigin, hic bir hukukun olmayan birisi ile (veya sirketin calisanlari ile) iletisime bu sekilde baslarsan yaptigin terbiyesizlik kabul edilir. Elestiri degil.

Bir restoranda garsona boyle hitap edersen, yiyecegin yemegin icinde en azindan tukuruk, sumuk vs. olur. Kimse kimsenin kolesi degil ve bu sekilde davranilmayi hak etmiyor.

Evine yemek goturmek icin (adamlar ac demiyorum veya acindirmiyorum ama calismanin temel amaci bu degilmidir zaten?) para kazanmaya calisan birisine hayvan muamelesi yapmanin kimseye faydasi yok.

Tabii kultur farkliliklari mutalaka olacaktir. Ama nasil bir yabanci turistin Turkiye'ye gelip bizim adetlerimize uygun olmayan seyleri yapmasi bizim tepkimize neden oluyorsa. Biz de onlarin evine gidip onlarin adetlerine uygun olmayan seyler yaptigimizda tepki vermelerini anormal karsilamamak gerekli.

Oyuna gelince. Bir suredir oynayamadim ama okudugum kadariyla bu transfer meselesi disinda cok ciddi bir sorun yok. Bu da mutlaka cok kisa surede cozulecektir. Mac motoru surekli gelisen bir sey. Bazi konularda ilerleme olur, bazi konularda gerileme. Bu yillardir boyle. Oldugu gibi kabul etmek en dogrusu bence.

Ömer abi bunun turist adetleriyle alakasının olduğunu sanmıyorum. Hakaret edilmediyse oradaki her eleştiriye cevap vermek zorundalar. Mesajı editleyip adamın kendi ağzından yazmış gibi laf sokmak küstahlık. Mesajı komple silip uyarsa anlarım.

Batman Akham Orgins de bir sürü buglarla çıktı piyasaya ama millet töleranslıydı çünkü yapımcı el değiştirmişti. Yani garson yeni başlamıştı işe. Oyunu korsan olarak oynayan birine bu muameleyi yapsalar anlarım ama oyuna para vermiş birine bu muameleyi yapamazlar.

Ben oyuna para veriyorsam hakaret etmediğim sürece oyunu yerden yere vurabilirim.

Ben bu oyunu almaktan vazgeçersem firma için bir şey değiştirmez orası ayrı. Ama oyunun yapımcısı bana adam gibi cevap verirken moderatöre noluyor? Benim eleştirdiğim nokta bu.

Mesela sen araştırma şefisin. Burada sana yapılan eleştirilere yanıt vermeyebilir ya da gıcık gıcık yanıtlar verebilirsin. Bu seni antipatik yapar. Ama eleştirilere usturuplu bir şekilde yanıt vermek de senin elinde. Tercih meselesi. Ama bizim forum moderatörü senin adına konuşabilir mi? Konuşamaz. Başka bir örnek vereyim, sana veya araştırmaya yapılan bir eleştiriyi silerse ben o moderatörün yetkilerini alırım mesela.

Bunun kültür meselesiyle alakası yok bence bu yüzden.

benim eleştirim moderatöre. tayyip stayla

serwan
30.Ekim.2013, 19:55
Ömer abi bunun turist adetleriyle alakasının olduğunu sanmıyorum. Hakaret edilmediyse oradaki her eleştiriye cevap vermek zorundalar. Mesajı editleyip adamın kendi ağzından yazmış gibi laf sokmak küstahlık. Mesajı komple silip uyarsa anlarım.

Batman Akham Orgins de bir sürü buglarla çıktı piyasaya ama millet töleranslıydı çünkü yapımcı el değiştirmişti. Yani garson yeni başlamıştı işe. Oyunu korsan olarak oynayan birine bu muameleyi yapsalar anlarım ama oyuna para vermiş birine bu muameleyi yapamazlar.

Ben oyuna para veriyorsam hakaret etmediğim sürece oyunu yerden yere vurabilirim.

Ben bu oyunu almaktan vazgeçersem firma için bir şey değiştirmez orası ayrı. Ama oyunun yapımcısı bana adam gibi cevap verirken moderatöre noluyor? Benim eleştirdiğim nokta bu.

Mesela sen araştırma şefisin. Burada sana yapılan eleştirilere yanıt vermeyebilir ya da gıcık gıcık yanıtlar verebilirsin. Bu seni antipatik yapar. Ama eleştirilere usturuplu bir şekilde yanıt vermek de senin elinde. Tercih meselesi. Ama bizim forum moderatörü senin adına konuşabilir mi? Konuşamaz. Başka bir örnek vereyim, sana veya araştırmaya yapılan bir eleştiriyi silerse ben o moderatörün yetkilerini alırım mesela.

Bunun kültür meselesiyle alakası yok bence bu yüzden.

benim eleştirim moderatöre. tayyip stayla

Abi zaten her şeyin haricinde buradaki insanların tepkisi hata yapılmasına değil. SI'ın genel tutumuna ve çalışanların tavırlarına.
Önümüzde çok basit bi örnek var. Bu oyun Türkçe'ye çevrildi. İşin başında da sen vardın. Geçen sene çıktı yeri geldi eleştiri de aldınız biliyorum ama aradan 1 sene geçti, emek vermeye devam ettiniz. Yeni seride çeviri hataları yok mu var. Ama insanlar ortada bi çaba olduğunu görünce tüm o gereksiz eleştiriler ortadan kalktı.
SI ne yapıyor peki? Yahu adamlar çıkardıkları yamayı zahmet edip 1 saat test etmeden önümüze getiriyorlar. Laf söyleyince de ağırlarına gidiyor.
Nasıl yapıcı eleştiri yapılır bu adamlara biri bana anlatabilir mi? Soruyorum şu yama 1-2 saat test edilseydi saçma sapan transfer sorunu olur muydu?
Yahu para veriyoruz. Karşılığını almak da en doğal hakkımız. En azından satıcının iyi niyetinden şüphe etmeyecek kadar bir şeyler koymaları lazım önümüze. Ben iyi niyetli olduklarına inanmıyorum.
O arkadaşın yorumuna gelince. Hakaret etmemiş, küfür etmemiş.. Sadece düşüncelerini sert ifade etmiş ki bence fazlasını da hak ediyorlar. O yamayı o şekilde önümüze koyanlar kesinlikle fazlasını hak ediyor.

Uche
30.Ekim.2013, 19:57
Bu gece 00.00'da geliyor değil mi full sürüm ?

manager725
30.Ekim.2013, 20:00
Bu gece 00.00'da geliyor değil mi full sürüm ?

02.00'da açılacak oyun.

GeorgeWeah
30.Ekim.2013, 20:07
Şimdiden hayırlı olsun. Beta oynamadım. Demo'nun ana ekrana bakıp çıktım. Allah nasip ederse Pazar günü alacağım oyunu.

wolfson
30.Ekim.2013, 20:09
1 defa test edilse o yama bu yorumlar olmazdı şimdi :D adamlar 1 defa test etmeden yamayı yüklemiş diyosunuz ki 'betadır hata olur' bence aksine daha da sert olunması lazımmm

perpetua
30.Ekim.2013, 20:16
O ilk cumlenin de gosterdigi gibi yerden yere vurulan oyun degil. Oyunu yapanlar.

O cumleden sonra ne kadar guzel elestiri yaparsan yap fark etmiyor. Daha ilk cumleden okuyan kisinin ilgisi kaybedilmis cunku is kisisellestirilmis. Adam da cikar, cok biliyorsan otur sen daha iyisini yap der. Musteri oldugu icin acik acik demez ama bunu dusunur. Yani o mesaj daha ilk cumleden cop olur. Mesaj silinsin veya silinmesin. Fark etmez.

Cok daha basit bir sekilde bence bu sorunlarin giderilmesi gerekli diye baslayip, sorun olarak gorduklerini listelemek, mumkunse orneklerini vermek cok daha verimli olacak bir yontem.

Yazida hakaret yoksa demissin ama yazida hakaret var. Daha ilk cumlede var. Anahtar kelimeler sarcasm, insult, jibe.

Burada benzer seyler yazilinca, ben genelde benzer cevaplar veriyorum cunku bunlar burada hakaret olarak gorulmuyor. Burada bazi yazilanlara cevaben yazdigim gibi SI forumlarinda yazsam benim mesajlarimi da silerler. Uzaklastirma cezasi da verirler.

Yani burada yazilabildigi gibi, orada yazmamak gerekli. Cunku hakaretin ne olduguna dair kriterleri farkli. Bunu gozardi etmeden orada yazmak gerekli.

raulbravokan
30.Ekim.2013, 20:28
Saat 2 olsada oynasak sorunlar bir kısmı çözülür düşüncesindeyim .

di canio
30.Ekim.2013, 20:30
İngilizcem çok iyi değil o yüzden perpetua'nın çevirisini aldım.

"Oyunu ilerletmek yerine geriye goturdugunuz icin sizi tebrik ederim" ifadesi nasıl hakarettir? Oyunun betası çıktı. Neden çıktı beta? Hataları görüp, düzeltmek için değil mi? Birçok hata bu şekilde belirlendi ve düzeltildi. Beta sürüme yeni bir güncelleme yapılıyor. Ne beklersiniz yeni güncellemeden? Kullanıcı ya da yapımcı tarafından belirlenen/belirtilen hataların, yanlışların, sorunların düzeltilmesini değil mi? Gelen güncelleme ile oyun nasıl bir hal alıyor peki? Oyunun en kilit özelliği saçma sapan bir düzene geçmiş. Bu güncelleme betada bir ilerleme mi yoksa gerileme mi oluyor? Bu kişinin yorumuna bakar. O yorumu yapan arkadaş gerileme olarak görmüş. Nesi hakaret bunun? Eve ekmek götürmek ifadesi günde 8-10 saat asgari ücretle çalışan için kullanılır. Bilgisayar programcıları, dünyanın en popüler oyunlarından birisinin yapımcıları için kullanmak çok saçma olur bence.

Uche
30.Ekim.2013, 20:59
02.00'da açılacak oyun.

Steam üzerinden tekrar indirmem gerekecek mi yoksa update olarak mı gelecek ?

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 21:03
İngilizcem çok iyi değil o yüzden perpetua'nın çevirisini aldım.

"Oyunu ilerletmek yerine geriye goturdugunuz icin sizi tebrik ederim" ifadesi nasıl hakarettir? Oyunun betası çıktı. Neden çıktı beta? Hataları görüp, düzeltmek için değil mi? Birçok hata bu şekilde belirlendi ve düzeltildi. Beta sürüme yeni bir güncelleme yapılıyor. Ne beklersiniz yeni güncellemeden? Kullanıcı ya da yapımcı tarafından belirlenen/belirtilen hataların, yanlışların, sorunların düzeltilmesini değil mi? Gelen güncelleme ile oyun nasıl bir hal alıyor peki? Oyunun en kilit özelliği saçma sapan bir düzene geçmiş. Bu güncelleme betada bir ilerleme mi yoksa gerileme mi oluyor? Bu kişinin yorumuna bakar. O yorumu yapan arkadaş gerileme olarak görmüş. Nesi hakaret bunun? Eve ekmek götürmek ifadesi günde 8-10 saat asgari ücretle çalışan için kullanılır. Bilgisayar programcıları, dünyanın en popüler oyunlarından birisinin yapımcıları için kullanmak çok saçma olur bence.

Oyunu ilerletmek yerine geriye götürdüğünüz için sizi tebrik ederim.

Burada oyuna değil yapımcıya direkt olarak hakaret var, bu çok açık ve net bence. Türk toplumu olarak bunları hakaret olarak görmeyebiliriz ama biri gelip senin yaptığın işe "İşi ilerletmek yerine götürdüğün için teşekkür ederim" deseydi sen bu cümleyi eleştiri olarak mı alırdın yoksa kendine hakaret olarak mı? Ortada bir emek var ve emeğe karşı böyle bir yorum yapmak saygısızlıktır. Bunun Türkçe de dahi saygısızlık olduğuna inanıyorum ben.

Kaldı ki daha ilk paragrafta bununla yetinmeyip dönüp şut yüzdeleri ve goller hakkında üzeri kapalı bir laf sokmada var işin içinde. Sonuçta eleştirinin bile bir adabı var yani bir yerde durmak gerekliydi.

Her ne kadar yorumun hakaret içerdiğine inansamda bir moderatorün mesajı değiştirip keyfine göre bir şeyler yazmasını kabul etmem mümkün değildir. Uyarı verilmesini anlayabilirdim ama yorum değiştirilmesi kabul edilemez bir davranıştı.

Sonuçta parasını verebilirsin, ama yarın önüne sana taktik ekranı olmayan bir oyun koysa onu oynayacaksın, yada istese paf takım bile eklemez, SEGA oyunu geliştireceğine söz vermedi ki, oyunu satın alırken geliştiriciler sana oyunu satın al geliştireceğimize söz veriyoruz diye bir cümle kullandı mı? Bence bu kadar büyütülecek bir şey yok, evet test edilmedi ama BETA nın amacı zaten oyuncuların test etmesi. Bunun için Beta var zaten, yoksa siz tam sürüm çıkana kadar betayı oynayın oyalanın diye açmıyorlar o betayı. Siz oyun başlayana kadar oyalanın isteseler Demo çıkarırlardı, ki onuda çıkardıklarına göre onu oynayabilirsiniz bence çok büyük bir sıkıntı yok ortada :)

Steam üzerinden tekrar indirmem gerekecek mi yoksa update olarak mı gelecek ?
Oyun Londra saati ile 00:00 Türkiye saati ile +2 yani 02:00 da çıktığı zaman steam otomatik olarak oyunun güncellemelerini yapacaktır, genelde 02:01 olarak verilir bu değer yani bir kaç dakikalık gecikmeler muhtemeldir :) Saatinizin Greenwich saatine göre tam olarak +2 olduğundan eminseniz güncelleme tam zamanında başlayacaktır :)

Aydin
30.Ekim.2013, 21:07
O laf hakaret olarak algılanıyorsa ohoo

di canio
30.Ekim.2013, 21:16
Oyunu geliştirme sözü vermiyor, haklısın. Ama bu güncellemeler neden yayınlanıyor? Ben bu seriden bahsediyorum. Önümüzdeki sene isterse sadece Singapur ligini koysun oyuna, Türkiye-İngiltere vb sözü vermedim ben size diyerek. Bu sezon bu özellikler var, bir çok da hata var. Betayı oynayanlar yanlışları, hataları bildirmişler. Bunlar üzerinden, bu hataları gidermek için güncelleme yayınlıyorsun. Daha önce sağlam olan şeyi de bozmuşsun. Bu upgrade-downgrade olayının neresine düşer? "Upgrade yapacağız derken downgrade yaptığınız için tebrikler" kinayeli bir göndermedir. Küfür yok, kişiliğe saldırı yok, argo yok, emeğe saygısızlık da yok. Tabii bu yazdıklarım ilk cümle için geçerli. Geri kalanının ne olduğunu bilmiyorum.

Uche
30.Ekim.2013, 21:22
Dünya nasıl bir hale geldi yahu ? 12 yaşındaki çocuk dahi harçlığından arttırıp bu oyunu alacak ki ucuza satılmıyor bence (40-100 TL arası gayet iyi bir rakam oyun için). Her ne kadar beta olsa dahi bir ton sorun olacak, sonra oyunun yapımcılarına 'ben bu oyunu aldım ama siz ileri götüreceğinize geri götürmüşsünüz' diyemeyecek he ? Çok komik yorumlar var konuda cidden, kapital dünya mı desem ne desem bilemedim ama yapımcıları tanrı parçacığı yapmadığı kalmış bazılarının yorumlarda.

Birde 'beta'nın 'demo'nun arkasına sığınılmış. Beta, demo demek oyunda saçma sapan hatalar olacak demek değildir. Örnek vereyim; transfer ettiğin adamın 'geçmiş' sekmesinde yer alan goller gözükmez, maçlar gözükmez bu beta hatası olabilir. Maç esnasında ses yoktur ve ya bir buton çalışmıyordur bu olabilir. Ama tutup da oyunu oyun yapan bölümlerde hata var ise bunu 'demo, beta' diye geçiştiremez kimse.

O zaman ön-sipariş ile satmasınlar bu oyunu. Zira dünkü güncellemeden sonra bu oyunu oynamaya devam eden biri varsa, tahammül seviyesi harikaymış derim. Bakın dikkat ettiyseniz; düne kadar olan bölümün, dünkü güncellemeden daha kaliteli olduğundan bahsetmedim bile. Hani bunca yıldır orijinal oyun alıp oynarım, ilk defa bir oyunun beta aşamasının gitgide daha kötü olduğuna şahit oldum.

Her neyse... En başta da dediğim gibi, oyun muazzam ötesi olsa dahi; öyle en ufak eleştiriye 'SEN BANA HAKARET EDİYORSUN AMA :S' deme hakkı yoktur yapımcıların. Parayı kazanan onlar, kazandıran biziz..

perpetua
30.Ekim.2013, 21:23
Olaya soyle bakin. Eger SI (veya arastirma ve ceviri konularinda biz), oyunun tartisilabilecegi ve yorumlar yapilabilecegi bir alan saglamis olmasak herkes istedigini istedigi sekilde farkli forumlarda/sitelerde yazabilecek. Konunun dagilmasi veya olayin kisisellestirilmesi onemli olmayacakti.

Ama bu forumlar acilmis. Neden acilmis? Insanlar yorumlarini yapsinlar ve bu yorumlar okunsun ki oyun/arastirma/ceviri gelissin. Yani gelin bizi elestirin denilmis. Sevdiginiz bu oyunun size daha cok hitap etmesini saglamak icin gelisiminde soz hakkiniz olsun denilmis. Ama elestirirken de buna emek veren insanlari kirmadan yapin. Cunku ortak bir hedef paylasiliyor. Ortak bir hedef paylastigin insanlarin sevkini kirmanin bir faydasi da yok.

Bu tip kirici yorumu da ortak hedef paylastigin birisinden duymaman gerekli. Ortak hedef paylasmiyorsan da zaten yorumunun pek bir degeri yok.

Mesela Ibrahim Toraman, Sezer'e temponu yukselt diye laf sokmak yerine, gel beraber fazladan antrenman yapip tempomuzu yukseltelim, eksiklerimizi kapatalim ve 11'e girmek icin birbirimize destek olalim da diyebilirdi.

perpetua
30.Ekim.2013, 21:29
O laf hakaret olarak algılanıyorsa ohoo

Sonucta yazilan bir yaziya kimin kirilacagini belirleyen yazar degil. O yazinin hitap ettigi kisi(ler).

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 21:33
Beta ya da Beta Sürüm, yazılımın ilk sürümündeki sistem testlerinden ve eksiklik testlerinden geçirilmeyi belirtir. Bu sürümde amaçlanan farklı donanımlar altında yazılımı sorunsuz çalıştırmadır. Tüm kullanıcılar tarafından gerçek verilerle test edilen yazılımın test sonuçları, yazılım testçileri tarafından yakından takip edilir. Demo ile karıştırılmamalıdır.
Bazı geliştirici takımları, ürettikleri beta yazılımlarını tüm kullanıcılar yerine belirli kullanıcıların denemesini isteyebilirler. Bu programları kullanabilmek için Beta Tester olmak gerekir. Fakat bazı kurum/kuruluş lar beta testerlık için kayıt izni istemektedir. Bunun nedeni yazılımın kararlı bir sürüm(en az hatalı bir sürüm) oluşturmadan uzak olmasıdır. Bazı geliştiriciler ise beta yerine preview(önizleme), technical preview(TP)(teknik önizleme) early access(erken giriş) gibi isimler kullanabilirler. [B]Yeni sürümde yeni özellikler eklendiyse bunlar doğru çalışmayabilir. Ya da varolan yazılımın son sürümü çok fazla hata iletisi çıkartıyorsa geliştirme takımları hata ayıklama yapabilirler. Beta sürümdeki tüm hatalar düzeltildiğinde yazılım kararlı bir sürüm halini alır.

Transfer sisteminin değiştiğini var sayarsak yeni bir sistem olduğunu göz önünde bulundurursak BETA kelimesinin ardına neden saklandığımız yukardaki cümlede daha net anlaşılır halde :)

esreffb
30.Ekim.2013, 21:37
Olaya soyle bakin. Eger SI (veya arastirma ve ceviri konularinda biz), oyunun tartisilabilecegi ve yorumlar yapilabilecegi bir alan saglamis olmasak herkes istedigini istedigi sekilde farkli forumlarda/sitelerde yazabilecek. Konunun dagilmasi veya olayin kisisellestirilmesi onemli olmayacakti.

Ama bu forumlar acilmis. Neden acilmis? Insanlar yorumlarini yapsinlar ve bu yorumlar okunsun ki oyun/arastirma/ceviri gelissin. Yani gelin bizi elestirin denilmis. Sevdiginiz bu oyunun size daha cok hitap etmesini saglamak icin gelisiminde soz hakkiniz olsun denilmis. Ama elestirirken de buna emek veren insanlari kirmadan yapin. Cunku ortak bir hedef paylasiliyor. Ortak bir hedef paylastigin insanlarin sevkini kirmanin bir faydasi da yok.

Bu tip kirici yorumu da ortak hedef paylastigin birisinden duymaman gerekli. Ortak hedef paylasmiyorsan da zaten yorumunun pek bir degeri yok.

Mesela Ibrahim Toraman, Sezer'e temponu yukselt diye laf sokmak yerine, gel beraber fazladan antrenman yapip tempomuzu yukseltelim, eksiklerimizi kapatalim ve 11'e girmek icin birbirimize destek olalim da diyebilirdi.

Araştırma ve çeviri konusunda sonuna kadar katılıyorum size. Yalnız oyun yapımcısının işi bu, karşılığında maaş alıyor, oyun şirketi de oyun için bir ücret alıyor. Adamlar bu işi hayrına yapmıyor kısacası.

Beta versiyonda hatalar olabilir, biz de bunlarda hemfikiriz zaten. Yoksa beta sürüm denmezdi, geri bildirim forumları açılmazdı. Fakat oyunda sorun olmayan bir bölümde(transfer teklifleri) bir hata yapılıp bunun oyun yapımcıları tarafından fark edilmemesini anlayamıyorum gerçekten. Mantıklı bir açıklaması olmalı bunun, yoksa kabul etmemiz mümkün değil böyle bir hatayı. Üstelik o kadar tepkiye rağmen bunu sorun ilk çıktığı zaman küçük bir fix çıkarar çözmek varken tam sürümün çıkması için bekletilmemiz çok saçma geliyor nedense. Hatta daha ileri giderek( böyle düşünmek istemiyorum ama) , bunun kastılı olarak yapıldığını falan düşünmeye başladım. Ya da yapımcıların işgüzarlığıdır belki de.

Kısacası, belirgin bir hata yapılmışken bunun anında çözülmesi gerekirken, binlerce insan bekletiliyorsa o yapılan yorum hafiftir bile. Hakaret falan değildir, eleştridir sadece. Evet iğneleyeci bir cümledir ama kesinlikle hakaret değildir. Ve o yorum oradaki modaretörün yanlış algılaması ya da işine gelmediğinden dolayı silinmiştir bence.

di canio
30.Ekim.2013, 21:38
Senin bahsettiğin olay gönüllü işlerde olur perpetua. Bu ticari bir iş. Ben bu oyuna para ödüyorsam hakaret olmadığı takdirde her türlü eleştiri hakkını kendimde görürüm. Oyun zaten bir sürü hatayla, sorunla doluyken; SI'nin yayınladığı hata giderme güncellemesi ile oyunun en önemli özelliklerinden birisi bozuluyorsa "hayat ne güzel, çiçekler, böcekler" demez kimse. "Oyunu daha da bozmuşsunuz" der, haklı olarak. Ha bunu demesine izin verilse belki yapımcılar yapıcı bir cevap verecekler ama kraldan çok kralcı olanlar izin vermemişler buna. Zaten buradaki en önemli eleştirilerden birisi de moderatöre.

esreffb
30.Ekim.2013, 21:39
Sonucta yazilan bir yaziya kimin kirilacagini belirleyen yazar degil. O yazinin hitap ettigi kisi(ler).

O zaman adamlar işine gelmeyene hakaret der geçiştirir.

xwerswoodx
30.Ekim.2013, 21:48
Senin bahsettiğin olay gönüllü işlerde olur perpetua. Bu ticari bir iş. Ben bu oyuna para ödüyorsam hakaret olmadığı takdirde her türlü eleştiri hakkını kendimde görürüm. Oyun zaten bir sürü hatayla, sorunla doluyken; SI'nin yayınladığı hata giderme güncellemesi ile oyunun en önemli özelliklerinden birisi bozuluyorsa "hayat ne güzel, çiçekler, böcekler" demez kimse. "Oyunu daha da bozmuşsunuz" der, haklı olarak. Ha bunu demesine izin verilse belki yapımcılar yapıcı bir cevap verecekler ama kraldan çok kralcı olanlar izin vermemişler buna. Zaten buradaki en önemli eleştirilerden birisi de moderatöre.

Transfer konusu hakkında forumda 100lerce konu açılmış, hiç biride kapatılmamış, o zaman bir konu kapatılmışsa bunun tek nedeni konuşma tarzıdır.

Moderatörü kesinlikle savunmuyorum, yaptığını kesinlikle hatalı buluyorum, ama BETA sürümünde hataların olması çok normaldir. Bu gece tam sürüm çıktığında aynı hatalar devam ederse zaten benimde savunacağım bir konu yoktur :) Yaklaşık olarak 6 saat 12 dakika sonra göreceğiz akı, karayı :)

wolfson
30.Ekim.2013, 21:59
o değil de şimdi Sabriye 85.000 teklif geliyomuş :D araba parasına Sabri vay lan :D

aaa111
30.Ekim.2013, 22:16
marek hamsik'e 350.000 teklif geldi psg den olayı bittiği yerdeyiim

Lordinas
30.Ekim.2013, 22:21
bu gece 00:00 da çıkıyormu full sürüm acaba. ona göre kariyer açmayı bekleyen bir oda dolusu adam var :D

esreffb
30.Ekim.2013, 22:25
Valla Jacobson kafa buluyor milletle. :D

Have just completed my 12th press interview of the day. Now very tired. Going to go home. #FM14 (https://twitter.com/search?q=%23FM14&src=hash) release might be delayed if I fall asleep.

Yıkarlar, yakarlar onun evini bi geciktirsin. :D

wolfson
30.Ekim.2013, 22:26
bu gece 00:00 da çıkıyormu full sürüm acaba. ona göre kariyer açmayı bekleyen bir oda dolusu adam var :D

Valla ben yorumlara bakcam öyle açcam yeni kariyer :D bu ne abi aç yeniden başla aç yeniden başla :D zaten adam akıllı kariyer yapabilen birisi değilim

Lordinas
30.Ekim.2013, 22:30
http://n1310.hizliresim.com/1g/y/u2nzl.png (http://bit.ly/c25MCx)

Benimde 4. maçı oynayasım gelmedi :D bu gece geliyormu acaba kesin. oyun şuanda devam edilecek durumda değil gerçekten...

esreffb
30.Ekim.2013, 22:31
Benimde 4. maçı oynayasım gelmedi :D bu gece geliyormu acaba kesin. oyun şuanda devam edilecek durumda değil gerçekten...

Ya bir de her oyunda teknik ekip ayarlaması var. Valla üşeniyor insan. :D Yayınlanır yüzde 99 bu gece 2 de.

Lordinas
30.Ekim.2013, 22:37
Ya herşeyi geçtim şu sneijder deli edicek beni oynatmadığım rol kalmadı 5.5 puan dan yukarı çıkamıyor bu nedir yahu. 4231 den soğudum arkadaş !

Universal
30.Ekim.2013, 22:38

İngiltereye göre gece 02.00 da 31 oluyor bizim saatimiz ile. :)

esreffb
30.Ekim.2013, 22:39
Ya herşeyi geçtim şu sneijder deli edicek beni oynatmadığım rol kalmadı 5.5 puan dan yukarı çıkamıyor bu nedir yahu. 4231 den soğudum arkadaş !

O puanlama benim kafama da takıldı son güncellemeden sonra, maçı 4 farklı falan yeniyorum puanlar 7 oluyor maksimum; ben de sorun ben de mi diyordum. :D

Nocna Mora
30.Ekim.2013, 22:42

Have just completed my 12th press interview of the day. Now very tired. Going to go home. #FM14 (https://twitter.com/search?q=%23FM14&src=hash) release might be delayed if I fall asleep.

Fazla lakayıt.

Lordinas
30.Ekim.2013, 22:45
http://n1310.hizliresim.com/1g/y/u2pm6.png (http://bit.ly/c25MCx)

Hareket bölgeleri istatistiğine dikkat :). Bu arada Sneijder skorun etkisiyle çok yi bir puan aldı herhalde :D skora etki etmediği sürece 6 dan yukarı çıkmıyor bu geçen serii dede böyleydi...

xthexserhat
30.Ekim.2013, 22:46
transferle ilgili sorun yaşayanlar cache temizlemesi yapsınlar düzeliyor. diğer hataları düzeltiyor mu bilmiyorum çok fazla oynama fırsatım olmadı ama transferler ilgili sorunum cache silince tamamen düzeldi.

QaaN-07
30.Ekim.2013, 22:50

Küçük dağları sen mi yarattın Miles efendi :D

Lordinas
30.Ekim.2013, 22:53
1 sene boyunca yat sonra son gün ben çok yoruldu. oldumu şimdi miles efendi ?

ogsusam11
30.Ekim.2013, 22:55

senle ilgisi yok, oyunda sorun var. ratingler ve transferlerle ilgili büyük bir sorun.

manager725
30.Ekim.2013, 22:59
Sonuçta oyun Steam üzerinden aktif oluyor ve sonrasında bize güncelleme geliyor. Çoktan dosyaları Steam'de hazır bulunduruyorlardır. Saat 2 olunca otomatik olarak güncellenir. Bakmayın şu Miles'ın dediğine kendini bir şey zannediyor.

manager725
30.Ekim.2013, 23:04
Hi all, I'm pleased to tell you we've got to the bottom of this issue and it'll be resolved when the full game goes live tonight at 00:01. Thanks for raising it here and proving the benefit of the beta

Hadi hayırlı olsun sorun çözülmüş. (Transfer Ücreti Saçmalığı)

erdeng
30.Ekim.2013, 23:08
FM13'te yaşadığım ve Şubat güncellemesine kadar süren hayal kırıklığından hareketle ön sipariş vermemeye karar vermiştim. Geçen gün demoyu indirdim ve yarım sezon oynadım. Baktım ki tüm oyuncular gol kaçırma konusunda Güiza'yı aratmıyor, ben de beklemeye karar verdim. Oyun resmi olarak yayınlandıktan 2-3 güncelleme sonra özellikle Güiza sorunu olmak üzere yeterli geliştirme yapılmazsa ben de şubatı beklerim diye düşünüyorum. Hem para cebi ısıtır hem de bilgisayar başında kafa sıyırmalı sabahlamalar olmaz.

Şubatta almazsam hiç olmaz, FM kaçırmak delikanlıya yakışmaz :)

Lordinas
30.Ekim.2013, 23:11
FM13'te yaşadığım ve Şubat güncellemesine kadar süren hayal kırıklığından hareketle ön sipariş vermemeye karar vermiştim. Geçen gün demoyu indirdim ve yarım sezon oynadım. Baktım ki tüm oyuncular gol kaçırma konusunda Güiza'yı aratmıyor, ben de beklemeye karar verdim. Oyun resmi olarak yayınlandıktan 2-3 güncelleme sonra özellikle Güiza sorunu olmak üzere yeterli geliştirme yapılmazsa ben de şubatı beklerim diye düşünüyorum. Hem para cebi ısıtır hem de bilgisayar başında kafa sıyırmalı sabahlamalar olmaz.

Şubatta almazsam hiç olmaz, FM kaçırmak delikanlıya yakışmaz :)

Gol kaçırma olayına kesinlikle katılıyorum

Matteo Ferrari
30.Ekim.2013, 23:19
Beyler 14.1.1 yamasıyla oynuyorum. 4-2-3-1 sistemiyle Beşiktaş'la yardırıyorum.
http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2r21.png (http://bit.ly/c25MCx)
http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2r35.png (http://bit.ly/c25MCx)

Lordinas
30.Ekim.2013, 23:22
Beyler 14.1.1 yamasıyla oynuyorum. 4-2-3-1 sistemiyle Beşiktaş'la yardırıyorum.
http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2r21.png (http://bit.ly/c25MCx)
http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2r35.png (http://bit.ly/c25MCx)

dostum oyuncu rollerini yazarmısın ben iyice takdım bu konuya. forveti ne oynatıyorsun kanatları ne oynatıyorsun bir yazarmısın..

serwan
30.Ekim.2013, 23:32
http://n1310.hizliresim.com/1g/y/u2nzl.png (http://bit.ly/c25MCx)

devam etseniz iyi olur :)
heveslenmeyin ayrıca tam sürüm için zira maç motoru şu ankinin aynısı.. değişiklik olmayacak şu an için..

Uche
30.Ekim.2013, 23:33
Hıhıhı demek bu forvetlerin aşırı gol kaçırması olayı da herkeste varmış. Sow falan karşı karşıya dünyaları kaçırıyordu, içimden 'ulan profili de iyi ama herhalde bir şeyler eksik bu adamda' diyordum. O da mı maç motorundanmış ? :(

serwan
30.Ekim.2013, 23:35
Sonuçta oyun Steam üzerinden aktif oluyor ve sonrasında bize güncelleme geliyor. Çoktan dosyaları Steam'de hazır bulunduruyorlardır. Saat 2 olunca otomatik olarak güncellenir. Bakmayın şu Miles'ın dediğine kendini bir şey zannediyor.

yahu miles burnu kalkık, kendini beğenmiş adamın biri.. attığı tweet için de şunu söylerim ancak:
şakaysa hiç komik değil ama gerçekse çok komik. adamsa geciktirsin full sürümü de uyuyakaldım ondan diye açıklama yapsın.. öyle geyik yapmakla olmuyor..
yatacağına otursun yaptıkları saçmalıkları bi izlesin..

serwan
30.Ekim.2013, 23:38

hocam bununla ilgili bi açıklama vardı SI forumlarında.. başta ratingler çok yüksek oluyordu. düzenleme yaptılar sözde ama bu defa da çok düşük. her el attıklarında mutlaka bi tarafı bozuyorlar. ellerinin ayarı yok adamların. rastgele bişey yapıyorlar.. tutarsa ne ala. tutmazsa zaten eşek gibi bi dahaki yamayı bekleyecekler diye düşünüyorlar..

Matteo Ferrari
30.Ekim.2013, 23:38
dostum oyuncu rollerini yazarmısın ben iyice takdım bu konuya. forveti ne oynatıyorsun kanatları ne oynatıyorsun bir yazarmısın..

Takım talimatları ;
Hücum - Akıcı - Yüksek Tempo - Ayakta Savun - Kanatları Kullan - Dikine Pas - Geniş Alanda Oyna - Topu Kanatlara Yolla

Futbolcuları ise en yüksek yıldız hangi rolde veriliyse o şekilde oynatıyorum. Almeida veya Eneramo oynarsa Pivot Santrafor, Ömer Şişmanoğlu Yaratıcı Forvet.
Kanat oyuncularım İçe Kat Eden Oyuncu - Destek.
Fernandes veya Sezer Serbest Oyuncu
MC'lerim Oğuzhan-Atiba. Oğuzhan : Oyun Kurucu, Atiba : Standart Orta Saha

Lordinas
30.Ekim.2013, 23:42
Takım talimatları ;
Hücum - Akıcı - Yüksek Tempo - Ayakta Savun - Kanatları Kullan - Dikine Pas - Geniş Alanda Oyna - Topu Kanatlara Yolla

Futbolcuları ise en yüksek yıldız hangi rolde veriliyse o şekilde oynatıyorum. Almeida veya Eneramo oynarsa Pivot Santrafor, Ömer Şişmanoğlu Yaratıcı Forvet.
Kanat oyuncularım İçe Kat Eden Oyuncu - Destek.
Fernandes veya Sezer Serbest Oyuncu
MC'lerim Oğuzhan-Atiba. Oğuzhan : Oyun Kurucu, Atiba : Standart Orta Saha

saol hocam yazdığın için.. bende içe kat eden yerine kanat-hücum yapıyorum ikisinden birini destek yapıyorum sneijder ide takımın beyni oynatıyorum pek verim aldığım söylenemez takım çok gol kaçırıyor. sneijder her önüne gelene vuruyor burak gol atamıyor sayda say :)

Matteo Ferrari
30.Ekim.2013, 23:47
saol hocam yazdığın için.. bende içe kat eden yerine kanat-hücum yapıyorum ikisinden birini destek yapıyorum sneijder ide takımın beyni oynatıyorum pek verim aldığım söylenemez takım çok gol kaçırıyor. sneijder her önüne gelene vuruyor burak gol atamıyor sayda say :)

Şampiyonluğa oynayan takımlarda her zaman hücum futbolu daha iyi gelmiştir FM serilerinde.
Bruma İçe Kat Eden Oyuncu, Sneijder Serbest Oyuncu, Emre Çolak İçe Kat Eden Oyuncu Drogba ise Pivot Santrafor oynar.
Selçuk Oyun Kurucu, Melo Standart Orta Saha veya Savaşçı Orta Saha olarak oynar.
Takım talimatlarını önceki mesajımda yazdığım gibi ayarlarsanız o kadroyla kötü sonuçlar almanız imkansız gibi birşey.

Lordinas
30.Ekim.2013, 23:49
Şampiyonluğa oynayan takımlarda her zaman hücum futbolu daha iyi gelmiştir FM serilerinde.
Bruma İçe Kat Eden Oyuncu, Sneijder Serbest Oyuncu, Emre Çolak İçe Kat Eden Oyuncu Drogba ise Pivot Santrafor oynar.
Selçuk Oyun Kurucu, Melo Standart Orta Saha veya Savaşçı Orta Saha olarak oynar.
Takım talimatlarını önceki mesajımda yazdığım gibi ayarlarsanız o kadroyla kötü sonuçlar almanız imkansız gibi birşey.

yok kötü oynamıyor takım zaten. istikrar da sıkıntı var golleri bulup topa sahip olamıyoruz % 65 topla oynayıp pozisyon bulamıyoruz. sakatlıklarda üst üste geldi hakan sakatlandı riera yı bek e çekince yabancı sorunu var zaten iyice arttı biraz dertliyim yani :D

perpetua
31.Ekim.2013, 00:54

Ticari is de olsa, gonullu is de olsa mali satan kole degil.

Birisine bir isi yaptirtmak istiyorsaniz ona neden yapmasi gerektigini anlatmak, yapmazsan malini satin almam demekten veya ne bicim adamsin yapman gerekeni yapmiyorsun demekten daha etkili olur.

Bunun cicek/bocek ile alakasi yok. Bu karsindaki insani senin derdini anlamaya motive etmek.

SI forumlarinda cogu yazisilan kisi memur. Memur, her yerde memurdur. Ona verilen gorevi mumkun olan en az eforu sarf ederek yapmaya calisir.

Eger binlerce elestiren kisinin icinden siyrilip sizin yapilmasini istediginiz islerin yapilmasini saglamaksa amaciniz, bunun yolu karsinizdakini sizin tarafiniza cekmek, olayi sizin acinizdan gormesini saglamaktir.

Zaten efor sarf etmek istemeyen bir memurun mesajinizi daha ilk cumlesinden okumayi birakmasina neden olan kirici, laf sokan mesajlar yazmak degil.

En azindan benim hayat tecrubem bunu gosteriyor.

antiochia
31.Ekim.2013, 01:02

Birisine bir isi yaptirtmak istiyorsaniz ona neden yapmasi gerektigini anlatmak, yapmazsan malini satin almam demekten veya ne bicim adamsin yapman gerekeni yapmiyorsun demekten daha etkili olur.

Bunun cicek/bocek ile alakasi yok. Bu karsindaki insani senin derdini anlamaya motive etmek.

SI forumlarinda cogu yazisilan kisi memur. Memur, her yerde memurdur. Ona verilen gorevi mumkun olan en az eforu sarf ederek yapmaya calisir.

Eger binlerce elestiren kisinin icinden siyrilip sizin yapilmasini istediginiz islerin yapilmasini saglamaksa amaciniz, bunun yolu karsinizdakini sizin tarafiniza cekmek, olayi sizin acinizdan gormesini saglamaktir.

Zaten efor sarf etmek istemeyen bir memurun mesajinizi daha ilk cumlesinden okumayi birakmasina neden olan kirici, laf sokan mesajlar yazmak degil.

Abi ben katılmıyorum öyle memur hakkında söylediğin genellemeler:icon_razz:

perpetua
31.Ekim.2013, 01:04
Abi ben katılmıyorum öyle memur hakkında söylediğin genellemeler:icon_razz:

Istisnalar, kaideyi bozmaz. (::)

serwan
31.Ekim.2013, 01:17

abi peki bir özel şirket çalışanı, ya da sizin deyiminizle "memur" o şirketin politikasını sergileyen kişi değil midir? yani düz bi memur kendi kafasına göre iş yapabilir mi? patronu ya da müdürü demez mi arkadaş sen nasıl müşteriye böyle davranırsın diye?
yani olay memurda değil. şirket politikasında.. şirket öyle olmasını istemese memur da o şekilde davranamaz müşteriye.
bu gönüllü bir iş değil. kaldı ki gönüllü bir iş dahi olsa bu şekilde davranma hakkı doğmaz. en fazla ben bu işi zaten gönüllü yapıyorum sizinle uğraşamam ne haliniz varsa görün deyip bırakıp gider. yerine de mutlaka birileri gelir. e bu adamlar gönüllü de değil. eşek yüküyle para kazanıyorlar bu işten. o yüzden alay eder gibi müşterinin asla hakaret, küfür vs. içermeyen biraz sitemkar belki biraz da sert eleştirisini silip yerine kendileri yazamazlar..yazmamalılar.. eğer bu kültür farkıysa, gerçekten o yazılanlara hakaret diyecek kadar medeni iseler bu insanlar o halde yaptıklarının da çok çok ayıp olduğunu bilmeleri gerekir.

amorti
31.Ekim.2013, 01:38
Bahsedildi mi bilmiyorum, gozumden kacmis olabilir;

Oyuncumu kiralanmasi icin "development list"e aldim. Iki gun sonra 14 takimdan kiralama teklifi geldi.

Hicbirini kabul edemiyorum, hepsinde sadece "reddet" secenegi acik.

Bu da oyunun hatalarindan biri acaba? Var mi benzerini yasayan? :S

perpetua
31.Ekim.2013, 01:39
abi peki bir özel şirket çalışanı, ya da sizin deyiminizle "memur" o şirketin politikasını sergileyen kişi değil midir? yani düz bi memur kendi kafasına göre iş yapabilir mi? patronu ya da müdürü demez mi arkadaş sen nasıl müşteriye böyle davranırsın diye?
yani olay memurda değil. şirket politikasında.. şirket öyle olmasını istemese memur da o şekilde davranamaz müşteriye.
bu gönüllü bir iş değil. kaldı ki gönüllü bir iş dahi olsa bu şekilde davranma hakkı doğmaz. en fazla ben bu işi zaten gönüllü yapıyorum sizinle uğraşamam ne haliniz varsa görün deyip bırakıp gider. yerine de mutlaka birileri gelir. e bu adamlar gönüllü de değil. eşek yüküyle para kazanıyorlar bu işten. o yüzden alay eder gibi müşterinin asla hakaret, küfür vs. içermeyen biraz sitemkar belki biraz da sert eleştirisini silip yerine kendileri yazamazlar..yazmamalılar.. eğer bu kültür farkıysa, gerçekten o yazılanlara hakaret diyecek kadar medeni iseler bu insanlar o halde yaptıklarının da çok çok ayıp olduğunu bilmeleri gerekir.

Memur evet sirketin politikasini sergiliyor. Amac gereksiz polemiklerden uzak durup, yapici elestirilere yogunlasarak urettikleri urune deger verenleri memnun etmek.

Oyunu oynarken cok fazla hata mi veriyor (crash dumps)?
Laf sokmak yerine hata dosyasini bugs forumundaki FTP kurallarina uyarak onlara iletebilir, cozum bulunmasi saglanabilir.

Cok fazla sut oldugunu mu dusunuyorsun?
Macin PKM dosyasini bugs forumunda paylasip, bunu analiz etmeleri saglanabilir.

Ama yazilan ne?

Geleceği görme

"It seems that we will have a nonplayable, garbage game in the February update thanks to your efforts."

Çabalarınız sayeseinde Şubat yamasından sonra oynanması mümkün olmayan, çoplük bir oyuna sahip olacağız.

İşi yapanlardan daha iyi bilme

"Seemingly, it is soooo hard to patch the erroneous sides of the game and keep the working ones."

Görünüşe göre oyunun iyi çalışan yönlerini saklayıp, hatalı yönlerini düzelmek çooook zor.

Tehdit

If you are insistent to work like this, we, FM lovers, would have to reconsider our contribution to your pockets thanks to this game.

Eğer böyle çalışmaya ısrar ederseniz, biz FM severler, bu oyun sayesinde ceplerinize yaptığımız yardımı tekrar gözden geçirmemiz gerekecek.

Parasını suratına fırlatıp, bir daha da dükkanıma adım atma demek geliyor içimden.

perpetua
31.Ekim.2013, 01:40

Oyuncumu kiralanmasi icin "development list"e aldim. Iki gun sonra 14 takimdan kiralama teklifi geldi.

Asistan o teklifleri zaten otomatik olarak kabul ediyor. Ama aralarindan senin uygun bulmadigin teklifler varsa onlari geri cevirebilirsin.

di canio
31.Ekim.2013, 01:42

Emin değilim, hiç denemedim daha önce ama belki Teknik Heyet Sorumlulukları kısmında genç oyunculara kulüp bulma sorumluluğunu başkasına vermişsindir.

xwerswoodx
31.Ekim.2013, 01:44
Az önce 17.1MB lık bir güncelleme geldi ve şuanda bende transfer sorunu düzelmiş görünüyor.

amorti
31.Ekim.2013, 01:47
Emin değilim, hiç denemedim daha önce ama belki Teknik Heyet Sorumlulukları kısmında genç oyunculara kulüp bulma sorumluluğunu başkasına vermişsindir.

Dogrudur, oyunculara takim bulma isini baskasina devretmistim.

Otomatik kabul etmis o zaman. Bosuna panik yapmisim, tesekkurler.

raulbravokan
31.Ekim.2013, 01:48
Pc başında beklemedeyim şuan :D

Uche
31.Ekim.2013, 01:55
Beyler şu oyun içinde gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörler olayı var ya; onu FM 14'de nereden sıfırlayacağım ?

Matteo Ferrari
31.Ekim.2013, 02:00
Benim gibi full oyunu bekleyen varsa Real Madrid-Sevilla maçını izleyebilirler. İlk yarıyı RM 3-2 önde kapadı.

ogsusam11
31.Ekim.2013, 02:02
Benim gibi full oyunu bekleyen varsa Real Madrid-Sevilla maçını izleyebilirler. İlk yarıyı RM 3-2 önde kapadı.

ntv verior mu?

Ralph
31.Ekim.2013, 02:03
Yeni oynama fırsatı buldum, 3D maç motoru iyileştirilmiş mi BETA'ya göre yoksa bana mı öyle geldi?

Burak Akmanoğlu
31.Ekim.2013, 02:03
Az önce 17.1MB lık bir güncelleme geldi ve şuanda bende transfer sorunu düzelmiş görünüyor.

Çözüldü mü sorun ?

kapalicarsi
31.Ekim.2013, 02:11
15M lik 300K transfer teklifleri sizede geliyomu son yamadan sonra

bluepaw
31.Ekim.2013, 02:15
başladığım bir kariyerim vardı. bir haftadır oynamıyordum. çok ilerlemedim. sizce full sürümü beklesem mi bir iki saat yeni kariyere başlamak için.

yoksa full sürümün beta saveine doğrudan etkisi olur mu. çok şey değişir mi?

serwan
31.Ekim.2013, 02:24

hocam bende gelmedi update falan.. oyun versiyonu nedir şu an?

asg23
31.Ekim.2013, 02:27
ben oyunu aral gameden kutulu sıparıs verdım.yarın kargoyla getırecekler ama herkes gıbı sabırsızım bu guncelleme gelınce tam surumu oynayabılecek mıyım bu gece?yoksa bosuna beklemeyeyım.

xwerswoodx
31.Ekim.2013, 02:28
hocam bende gelmedi update falan.. oyun versiyonu nedir şu an?

versiyon güncellemesi olmadı az önce sadece aynı versiyon üzerine 17.1 mblık güncelleme geldi bende oyun dosyalarını denetle yapmıştım ben ondan sonra gelmiş olabilir sizde deneyin isterseniz

jayjaydesouza
31.Ekim.2013, 02:29
bana 2 kod gelmişti playstore dan şuan başka bir kod istemedi beta yazısı gitti ama birde ben steam günceleme yaptığını fark etmedim şuanki son sürüm 14.1.1 mi? Bilen varsa bir zahmet sölesin..

serwan
31.Ekim.2013, 02:31
versiyon güncellemesi olmadı az önce sadece aynı versiyon üzerine 17.1 mblık güncelleme geldi bende oyun dosyalarını denetle yapmıştım ben ondan sonra gelmiş olabilir sizde deneyin isterseniz

denedim zaten ama olmadı..

raulbravokan
31.Ekim.2013, 02:34
Kaldı 1 saat 30 dakika .

Goofy
31.Ekim.2013, 02:37
denedim zaten ama olmadı..

Belki fark etmemişsindir, banada geldi güncelleme

serwan
31.Ekim.2013, 02:42
Belki fark etmemişsindir, banada geldi güncelleme

az önce tekrar denedim oldu. yalnız değişmedi versiyon. sondaki uzantı değiştiyse bilmiyorum.. transferler zaten düzelecekti bu belliydi de ısrarla maç motoruna şu an için bir müdahale olmayacağını söylüyorlar.. bakalım ne olacak.

Crazycat
31.Ekim.2013, 02:46

İyi güzel yazmışsınız ama ben Fm 2013'te güncellemeler gelene kadar sorunum yokken güncellemelerden sonra kaç kere crash dumps aldım, bu seride de güncellemelerden sonra crash dumps alanlar olmuş, orijinal oyun alıp bu şekilde sorun yaşanınca elbette tepki olacaktır, bu tepkiyi de forumda belirtmişler fakat ileti düzenlenmiş hemen, bu tahammülsüzlük niye? Bu arada transfer sorunu harici kaleci autları ve defans çizgisinin ayarlanamaması sorunu var.

Goofy
31.Ekim.2013, 02:48
az önce tekrar denedim oldu. yalnız değişmedi versiyon. sondaki uzantı değiştiyse bilmiyorum.. transferler zaten düzelecekti bu belliydi de ısrarla maç motoruna şu an için bir müdahale olmayacağını söylüyorlar.. bakalım ne olacak.

Saatler sonra her şey belli olacak, benim büyük beklentilerim yok açıkçası ve sadece eli ayağı düzgün işe yarar bir oyun olsun kafi. daha fazlasını isteyince hem hayal kırıklığı büyük oluyor hemde SI saçmalamakta sınır tanımıyor. Birde aklımı kurcalayan bir soru var bunca yıldır bu iş üzerine çalışıp bu denli hayal kırıklığı yaratan işler sunmak nasıl mümkün oluyor hayret ediyorum doğrusu. Ya işin ehli insanlar değiller, yada rakip bir firma olmadığından insanları kaale almayarak, koyun yerine koyup önlerine ne koysak zaten bir şekilde kabul edecekler diye düşünüyorlar başka makul bir açıklama bulamıyorum doğrusu.

aliCHaN_FM
31.Ekim.2013, 02:51
son 1 saat 10 dakikaaa

kcabjk
31.Ekim.2013, 02:56

%95 işi çok güzel oldu yalnız.

raulbravokan
31.Ekim.2013, 03:06
55 dakika kaldı bakalım

Ayberk Tuncer
31.Ekim.2013, 03:26
playstore'dan aldığımda 2 kod geldi. birini girip beta oynadım. şimdi 34 dakika sonra öteki kodu da girmek gerekecek mi? bir garip işler. :\

metinoktay
31.Ekim.2013, 03:27
arkadaşlar hepinize tekrar merhaba uzun bir aradan sonra. beni bazılarınız hatırlar, uzun yıllar buradaydım, ancak gecen sene almanyaya yerleşince 2013 ü steam satmadı daha doğrusu almanyada fm serisi satışı kurallar yüzünden yasaktı ve ben de protesto etmek amacıyla oyunu almamıştım, ki son 3 serisini orjinal almıştım.

sadede geleyim. bu sene türkiye üzerinden kod aldım paypal ile gittigidiyor sitesinden(umarım reklama girmiyordur :) ) ve oyunu steam ile download edip ilk günlerinden beri betasını kullanmaktayım. ancak biraz önce miles amcamız facebook hesabından şu yorumu yaptı;

If you already have the ‪#‎FM14‬ beta version & input your retail code at 00.01GMT, it'll just be a small download to install for full version.

If you pre-purchased from Steam, you don't need to input any code, and it will be a small update to go from the beta to full version.

özetle fm14 betaya sahip olanlar ve retail kod a sahip olanlar küçük bir download yapacaklar tam sürüm için, steam den alanlar ise birşey yapmayacak küçük bir update alıp tam sürüme geçecekler demiş.

kendisine bir soru yönelttim;

dear Miles Jacobson I bought fm 14 key via a web-seller in Turkey (we can say key by the way ) and downloaded via steam. So, can it update via steam or must we use any retail code for update? Regards.

yani şöyle: oyununun key ini Türkiye'den web üzerinden satın alıp steam ile kurdum, ilk dediğinizi yapmamız mı gerekecek yoksa steam üzerinden kendi kendine güncelleme gelecek mi? diye

aldığım cevap şu;
Ozgur - you'd need to check with the retailer. I would presume you'd need the retail code.

yani dediği tekrar retail kodunu girmen gerekecek, kısacası kontrol amaçlı için bunu istemiş miles amcamız.

Türkiyede bazı alan arkadaşlara 2 kod verilmiş, bazılarımıza da tek kod verildi. umarım bir sıkıntı yaşamayız. Ki retail kod dan kastı iyi niyetimle düşündüğüm ilk aldığımız koddur, ama anladığım ise 2. kod :) son yarım saat bu konuda, bekleyip göreceğiz.

raulbravokan
31.Ekim.2013, 03:30
Playstoreden aldım banada 2 key geldi nedeni bu demekki .

berk42
31.Ekim.2013, 03:31
Özgür abi (metinoktay) ile beklemedeyiz. Umarım sakata gelip dolandırılmamışızdır...

metinoktay
31.Ekim.2013, 03:34
valla gold, sanaloyun ve bazı diğer satış yapan diğer siteler tek kod gönderdi. umarım bahacım bi kazık yememişizdir :) steam üzerindeki alışveriş listemde steam üzerinden değil de başka satıcı üzerinden alınnmıştır bilgisi var :)

berk42
31.Ekim.2013, 03:37
Umarım, ama kan çıkar bunun sonucunda :)

aaa111
31.Ekim.2013, 03:41
bende playstoreden aldım tek kod geldi bana

metinoktay
31.Ekim.2013, 03:42
buyur şimdi bu arkadaşın da tek kod gelmiş :D umarım bi sorun olmaz:)

aaa111
31.Ekim.2013, 03:43
valla tek kod geldi şimdi kontrol ettim

berk42
31.Ekim.2013, 03:44
Bence bir şey çıkmayacak yaklaşık 15 dk sonra indirmeye başlayacaz. Hemen editörü açacam çok düzeltilecek şeyler var :)

gfblugano35
31.Ekim.2013, 03:45
bende 2 kod var. ama üstte ''Dikkatli olun! Ürün anahtarını aktive etme sayısı sınırlıdır'' yazıyo bende ona anlam veremedim pc ye 2 3 defa format atsak 4.kezz oyunu kuramıcazmı yani :D

gfblugano35
31.Ekim.2013, 03:47
Bence bir şey çıkmayacak yaklaşık 15 dk sonra indirmeye başlayacaz. Hemen editörü açacam çok düzeltilecek şeyler var :)

oyunu bıraktım sadece editörü bekliyom zaten :D düzeltmeyi planladıgın seyler neler ?

raulbravokan
bende 2 kod var. ama üstte ''Dikkatli olun! Ürün anahtarını aktive etme sayısı sınırlıdır'' yazıyo bende ona anlam veremedim pc ye 2 3 defa format atsak 4.kezz oyunu kuramıcazmı yani :D

Steam 'e key girince sonsuza kadar kalıyo yani istediğin kadar format atsanda .

aaa111
bende de o yazı var ama tek kod var:)

berk42
31.Ekim.2013, 03:48
Beşiktaşla ilgili bir çok detay :) Kombinesinden tut, bazı oyuncuların haksız olarak iyi/kötü verilerine kadar. Ayrıca bugün olmazsa da 1-2 güne gerçek fikstür :)

ozan42
31.Ekim.2013, 03:49
Hayır arkadaşlar bununla ilgili duyuru zaten yapılmış.
http://www.playstore.com/#!/oyun/football-manager-2014/haber/football-manager-2014e-on-siparis-verenler-kodlarini-aliyor
Yalnız şöyle bir sorun var öncelikle sitede şöyle yazıyor "bu kodu hem beta için hem de asıl oyun için kullanabilmekte" yazıyor fakat ben bugün oyunu aldım yükledim ama oyuna bir türlü giremedim neyse 10 dakika kaldı bakıcaz artık :D

aaa111
31.Ekim.2013, 03:50
Hayır arkadaşlar bununla ilgili duyuru zaten yapılmış.
http://www.playstore.com/#!/oyun/football-manager-2014/haber/football-manager-2014e-on-siparis-verenler-kodlarini-aliyor

çok sağol arkadaş rahatladım valla:)

raulbravokan
31.Ekim.2013, 03:50
Tekrar baktım playstore 2 tane key mevcut :)

gfblugano35
31.Ekim.2013, 03:51
Beşiktaşla ilgili bir çok detay :) Kombinesinden tut, bazı oyuncuların haksız olarak iyi/kötü verilerine kadar. Ayrıca bugün olmazsa da 1-2 güne gerçek fikstür :)

gercek fikstürü nasıl yapıyosun ? biraz zaman alır heralde :D bende fenerbahce , galatasaray ve beşiktaşa zengin başkan yapıcam :D bu sene yabancı sayısını belirliyebilcekmişiz sanıırım 6+2 falan diye. eger öyleyse 6+2 yapıp kadroda serbest bırakcam yabancıyı.

berk42
31.Ekim.2013, 03:52
Baya bir karışık işler. Playstore 2 key dönemi sona erdi diyor ? Hayırlısı son 8 dk

metinoktay
31.Ekim.2013, 03:54
umarım bizim kodlar tek kullanıma yani hem beta hem de full süreme geçerlidir. 5dk sonra belli olacak ne konuşsak boş :)

berk42
31.Ekim.2013, 03:59
Son 1 dakika hadi hayırlısı

metinoktay
31.Ekim.2013, 04:00
18 mb hız var senden önc indircem olummmmm :D

xwerswoodx
31.Ekim.2013, 04:00
Ben güncellememi aldım hayırlısı ile artık tam sürüme geçtim

Boyut: 288 byte

http://p1310.hizliresim.com/1g/z/u2zjv.png

Matteo Ferrari
31.Ekim.2013, 04:01
Playstore'un verdiği 2. keyi mi girmemiz gerekiyor şimdi ?

raulbravokan
31.Ekim.2013, 04:02
Update falan gelmedi bana