PDA

View Full Version : transfer edilebilir oyuncular

gfblugano35
01.Kasım.2013, 17:13
Bu sene oyunda bu konuda inanilmaz bir değişim olmuş. Fenerbahçeye gelebilicek oyunculari görünce iştahım kabardi :D ayrica oguzhan burak selcuk drogba semih kaya gibi isimlerde gelmek istiyenler arasında. Tabiki ayni sey gs icinde geçerlidir fenerbahçeden oyuncu alabiliyodur. Örneğin atleticolu Adrian sezon basi mümkün değil alinamazdi önceki serilerde. Sunuda söylemek istiyorum. Ab kurali yapmak istiyen arkadaslar. Oyun gerçekten zevkini yitiriyor. Bende yapmaktan yanaydim ama ilk 3 maçta skildim.

ErayG
01.Kasım.2013, 17:29
Yabancı sınırı kalkması veya AB kuralı gerçekten oyunun tüm zevkini alıyor. Sınırlama sayesinde daha dikkatli tercihler yapman gerekiyor ki işin zevki de burada. Ama 5 yabancı olayı da gerçekten zamanla can sıkıcı bir hal almaya başlıyor. Hele kariyerde ilerledikçe etrafta adam gibi Türk oyuncu bulmak da bir dert. O yüzden gençken az çok potansiyeli olanları kanatlarımız altında geliştirmek şart

HKi
01.Kasım.2013, 20:03
Aslında AB kuralındansa daha ekonomik çözüm, yabancıların 3 senede Türk olabilmeleri çözümü olabilir. Böylece istikrarlı yabancı oyuncunun da önem kazanabilir.

tevez15
01.Kasım.2013, 20:45
fm 2012de sırbistan liginde mesela 20 yaş aldındakiler yabancı sayılmıyodu ve 3 senede sırp olabiliyolardı bence böyle bi kural olsa çok daha iyi olur

Lordinas
01.Kasım.2013, 21:23
ilk sezondan Amrabat'la Eboue'yi yollamak zorunda kaldım. önümüzdeki sezonda Muslera'yı satıp Onur'a vermeyi düşünüyorum kaleyi. Gokhan la Kerim ide BJK aldı her kariyerimde alırdım bundan önce, Bu sene daha farklı olacak :) Gerçekte bence yanlış transfer politikası izledik, alınabilecek yerli ve kaliteli oyuncular varken yabancılara yatırdık parayı. ne bileyim illa bir stoper alınacaksa Chedjou yerine Serdar Aziz, Ömer Toprak, Serdar Taşçı gibi şuan aklıma gelen isimler değerlendirilebilirdi. Reel ciler topluyor yabancıları FM ciler yolluyor bir çare bulmaya çalışıyor... :)

tefo89uaa
01.Kasım.2013, 23:38
keşke fm12 deki gibi 5 yıl türkiyede bulunup, milli takım formasını hiç giymemiş oyuncular türk olsa, o kuralı editörden bir şekilde ekleyebilir miyiz?

Ayberk Tuncer
02.Kasım.2013, 00:56
Aslında AB kuralındansa daha ekonomik çözüm, yabancıların 3 senede Türk olabilmeleri çözümü olabilir. Böylece istikrarlı yabancı oyuncunun da önem kazanabilir.

bunu yazacaktım ben de. kendi kariyerimde 3 yıla indirdim ve gayet de uygun oldu. ne aşırı sınırlayıcı ve zorlayıcı ne de aşırı kolaylaştı.

Lord Black
02.Kasım.2013, 01:38
Bu sene oyunda bu konuda inanilmaz bir değişim olmuş. Fenerbahçeye gelebilicek oyunculari görünce iştahım kabardi :D ayrica oguzhan burak selcuk drogba semih kaya gibi isimlerde gelmek istiyenler arasında..

Galatasaraylı oyuncular gözükmüyor bana gelebilecekler listesinde. Sende bir gariplik olabilir mi :D

gfblugano35
02.Kasım.2013, 02:09
Galatasaraylı oyuncular gözükmüyor bana gelebilecekler listesinde. Sende bir gariplik olabilir mi :D

ben gözlemci gönderdim kardeşim. burak semih ve selcuga 3üde gelmeye cok istekli o gelebilir cubugu varya onlar yeşil yeşil :D