PDA

View Full Version : Wesley Sneijder nasıl oynatılmalı

Lordinas
05.Kasım.2013, 10:14
Beyler Sneijder'den verim alabilen varmı çok merak ediyorum ? Ben Takımın beyni,oyun kurucu,Serbest oyuncu ne varsa oynattım adam ayağına gelen topu kaptırıyor kaptırmassa bile direk kaleye vuruyor. kornerde asist yaptı yaptı yapamadı puanı 6.0 dan yukarı çıkmıyor. kötü sonuçlar alıyorum zaten birde takımda yıldız diye geçinen sneijder iyi oynamayınca çıldırasım geliyor. özellikleri oyun kurucu-hücum çok iyi görünüyor ama gel gelelim sahada yok bizim Hollandalı... Nedendir acaba ? hızı düşük birde dribbling'i 13 sanırım ondanmıdır bu top kaybetmesi sürekli... Doluşun bakalım konuya ultraaslanlar

serorio
05.Kasım.2013, 11:29
Hazırsan taktiği veriyorum. Bak arkadaşım tahminimce fm'yi kısa yoldan gole gitme amaçlı oynuyorsun. Ancak sneijder böyle bir oyuncu değil. Tempoyu düşük yapıp topu ayağına alıp sağ pas sol pas oyunu rölanti yapacaksın. Açık bulduğun an da imparatorun dediği gibi "bam bam bam"

zaten fatih terim'in wesley'den istediği verimi alamamasının sebeplerinden biri de buydu. top bu adamın ayağına tek dokunuşluk gelecek. onun için de melo ve selçuk arkasında köpek gibi top dağıtmalı. bende bu işi nuri ve selçuk yapıyor. sağ kanatta quaresma ve sol kanatta bruma ile topu sürekli içeriye taşıyorum. wesley harika top oynuyor.

Lordinas
05.Kasım.2013, 11:49
Hazırsan taktiği veriyorum. Bak arkadaşım tahminimce fm'yi kısa yoldan gole gitme amaçlı oynuyorsun. Ancak sneijder böyle bir oyuncu değil. Tempoyu düşük yapıp topu ayağına alıp sağ pas sol pas oyunu rölanti yapacaksın. Açık bulduğun an da imparatorun dediği gibi "bam bam bam"

zaten fatih terim'in wesley'den istediği verimi alamamasının sebeplerinden biri de buydu. top bu adamın ayağına tek dokunuşluk gelecek. onun için de melo ve selçuk arkasında köpek gibi top dağıtmalı. bende bu işi nuri ve selçuk yapıyor. sağ kanatta quaresma ve sol kanatta bruma ile topu sürekli içeriye taşıyorum. wesley harika top oynuyor.

Dostum ben zaten kısa pas oynatıyorum takıma ve ceza sahasına paslaşarak gir , gibi topu ayakta tutacak direktiflerle oynuyorum. GS ile nasıl çok düşük tempoda oynıyım ? ayrıca o dediğin bam bam bam yöntemini sen bir iki gol kaçırınca zaten rakip çok güzel uyguluyor... Takımın beyni olarak oynattım Sneijder'i zaten akıcı falanda oynamıorum Dengeli oynuyorum yani tempo falan yüksek değil. mentalitede standart oynuyorum maç içinde gol gelmezse veyahut duruma göre değiştiriyorum. Yani ne yaptıysamdüşük tempo yüksek tempo bu adamı oynatamadım sağdan olcan kaçıyor soldan bruma burak desen sürekli geziyor bir ara pası bekliyor sneijder ya ikili mücadeleye girip kaptırıyor ya 1 metre önündeki adama şut çekiyor yada dağlara taşlara tam kontraya kalkıyoruz topu kaptırıyor gol geliyor 3 maçtır Engin'i oynatıyorum oyun kurucu-hücum olarak 1 gol 1 gol pası. 1 kez maçın adamı oldu. yahu özellikleri kıyaslasan Engin'in saldırganlığı dışında sneijder'i alt ettiği hiçbir özelliği yok.. sonunda satıcam bu çocuğu ama neyden kaynaklanıyor bu onu merak ediyorum fizği kötü ondanmdır nedir anlamadım oyuncu alırken ona göre terchi yapıcam hızıda düşük wellinton nem vardı 13 de o hızlıydı sneijder kadar yaratıcı ve pasör değildi ama adam geçip çok iyi fırsatlar doğuruyordu...

samasti
05.Kasım.2013, 14:19
Dostum ben zaten kısa pas oynatıyorum takıma ve ceza sahasına paslaşarak gir , gibi topu ayakta tutacak direktiflerle oynuyorum. GS ile nasıl çok düşük tempoda oynıyım ? ayrıca o dediğin bam bam bam yöntemini sen bir iki gol kaçırınca zaten rakip çok güzel uyguluyor... Takımın beyni olarak oynattım Sneijder'i zaten akıcı falanda oynamıorum Dengeli oynuyorum yani tempo falan yüksek değil. mentalitede standart oynuyorum maç içinde gol gelmezse veyahut duruma göre değiştiriyorum. Yani ne yaptıysamdüşük tempo yüksek tempo bu adamı oynatamadım sağdan olcan kaçıyor soldan bruma burak desen sürekli geziyor bir ara pası bekliyor sneijder ya ikili mücadeleye girip kaptırıyor ya 1 metre önündeki adama şut çekiyor yada dağlara taşlara tam kontraya kalkıyoruz topu kaptırıyor gol geliyor 3 maçtır Engin'i oynatıyorum oyun kurucu-hücum olarak 1 gol 1 gol pası. 1 kez maçın adamı oldu. yahu özellikleri kıyaslasan Engin'in saldırganlığı dışında sneijder'i alt ettiği hiçbir özelliği yok.. sonunda satıcam bu çocuğu ama neyden kaynaklanıyor bu onu merak ediyorum fizği kötü ondanmdır nedir anlamadım oyuncu alırken ona göre terchi yapıcam hızıda düşük wellinton nem vardı 13 de o hızlıydı sneijder kadar yaratıcı ve pasör değildi ama adam geçip çok iyi fırsatlar doğuruyordu...

Bende Sneijder'in oynamamasından yakınan biriydim. Forumda Sneijder'in mevkisiyle ilgili açıklama yapmıştım. Ben klasik 4-4-2 oynatıyorum takımı. Orta saha da sağ ve sol taraf ''çalışkan kanat oyuncusu'' mevkisinde ve göbekteki iki adam savaşçı orta saha biri destek biri savunma olarak oynuyor. Savaşçı orta saha Sneijder'in kimyasına ters gelebilir fakat ben verim alıyorum. En azından topları akıllı kullanıp pozisyon yaratıyor. Öyle olur olmadık şutları da yok ( ekstra talimat vermedim)

Bir de bu şekilde dene istersen... Sonucu buradan paylaşırsan sevinirim

ozkankrdrl
05.Kasım.2013, 15:33
Sneijder'den yararlanabilmek için düzgün kanat oyuncuları gerekli .Bir de aralara koşu yapabilen forvet oyuncusu.

cureshot
05.Kasım.2013, 16:16
28 yaşında adam, direkt satın 21'e, temiz iş, hiç uğraşmayın.

Rind-i Şeyda
05.Kasım.2013, 16:19
Sneijder'i mc mevkinde oyun kurucu olarak oynatıyordum ben geçen serilerde. Demo'da da bu şekilde oynattım ve çok iyi oynadı.

Ya da bazı arkadaşların dediği gibi satın Keisuke Honda'yı alın, kar edin, ekonomiye can verin.

Fearless Coward
05.Kasım.2013, 16:49
Aynen Rind-i'ye katılıyorum beta'da ben Honda'yı almıştım 1.5 Milyon'a 2. sezonda 10 Milyon'a satmıştım.Sneijder ve Muslera'dan da rahat 30 Milyon gelir elde etmiştim.Ömer Toprak falan da alın mis.Sneijder mc oyun kurucu olarak çok iş görüyor ofansif orta saha olarakta oynatılabilir 4-1-2-1-2 oynatın takımınızı zaten verim alamazsanız ayıp olur.

..JoaQuiN..
05.Kasım.2013, 17:41
sneijder tam bir belaaa ..

William Rookwood
05.Kasım.2013, 18:25
Dostum ben hayatımda ilk defa AMC oynattım bu sene ve normalde AMC pozisyonu benim oyun stilime uymuyor. Fakat ilk defa bir AMC oyuncusundan yani Sneijder'den bu kadar çok verim aldım harika oynuyor tek kelimeyle. Peki hangi pozisyonda ve ne tür bir taktikte oynattım?

İlk olarak akıcı ve hücuma dayalı bir taktiğim var. Taktiğimin dizilişi 4-2-3-1, iki ortasaha iki kanat bir ofansif ortasaha ve tek forvet sistemi. Sneijder benim sistemimde serbest oyuncu rolünde oynuyor. Ve bana kalırsa Sneijder tipindeki oyuncunun oynayabileceği en iyi rol. Çünkü Sneijder'i diğer rollerdeki gibi belli bir kalıba sokarsanız oyuncudan maksimum verim alamıyorsunuz. Sneijder açıyı gördü mü şut çekmeli, uzun paslar atmalı, gerektiğinde adam geçmeli ( geçiyor da ), yani takımınızı onun üzerine kurdunuz mu gol atmasa bile çok faydalı bir oyuncu oluyor.

Şuandaki maç istatistiği ise 9 maç 7 gol 3 asist ile oynuyor.

kral_67
05.Kasım.2013, 18:37
http://o1311.hizliresim.com/1h/5/u7tlv.png

http://t1311.hizliresim.com/1h/5/u7tnb.png

http://o1311.hizliresim.com/1h/5/u7tpb.png

benim oyunda Sneijder'in istatistikleri.

4-4-1-1 ve 4-2-3-1 oynadım şimdiye kadar AMC mevkisinde Oyun Kurucu ve Hücum seçenekleriyle oynatıyorum. Yaptığı asistlerin 15-20 tanesi korner olsa geriye kalan rakam yine çok iyi.
penaltıdan toplamda 2 tane gol attı.

bende müthiş katkı veriyor takıma hatta Yunus Malli biraz gelişti bu sene Allah'tan ilk 2 sezon Sneijder'in olmadığı maçlarda çok büyük sıkıntı yaşadım.

taktik seçeneklerimde topa sahip ol, kısa pas, defanstan kısa pasla çık, bekleri çıkart, defansı ileriye kur ve yüksek tempo seçili.

Drogba'yı da ilk 2 sezon kesinlikle bırakmayın oyun başında Sneijder ve Drogba kalitesinde oyuncuyu Galatasaray'a getirmek kesinlikle imaknsız zaten hem maddi olarak hem kulüp itibarı olarak.

samasti
05.Kasım.2013, 19:05
http://o1311.hizliresim.com/1h/5/u7tlv.png

http://t1311.hizliresim.com/1h/5/u7tnb.png

http://o1311.hizliresim.com/1h/5/u7tpb.png

benim oyunda Sneijder'in istatistikleri.

4-4-1-1 ve 4-2-3-1 oynadım şimdiye kadar AMC mevkisinde Oyun Kurucu ve Hücum seçenekleriyle oynatıyorum. Yaptığı asistlerin 15-20 tanesi korner olsa geriye kalan rakam yine çok iyi.
penaltıdan toplamda 2 tane gol attı.

bende müthiş katkı veriyor takıma hatta Yunus Malli biraz gelişti bu sene Allah'tan ilk 2 sezon Sneijder'in olmadığı maçlarda çok büyük sıkıntı yaşadım.

taktik seçeneklerimde topa sahip ol, kısa pas, defanstan kısa pasla çık, bekleri çıkart, defansı ileriye kur ve yüksek tempo seçili.

Drogba'yı da ilk 2 sezon kesinlikle bırakmayın oyun başında Sneijder ve Drogba kalitesinde oyuncuyu Galatasaray'a getirmek kesinlikle imaknsız zaten hem maddi olarak hem kulüp itibarı olarak.

ne olursa olsun sezonluk 20 asist çok iyi rakam... Bunun üzerindekileri önceki serilerde regenlerde görüyordum :icon_smile: Bence işini görmüş ikinci sezonun sonunda da sat gitsin Allah ne verdiyse :)

kral_67
05.Kasım.2013, 19:09
satmadım hala iş görüyor maaşallah. zaten hız-hızlanma 12-9 a düştü ama hız veya hızlanma konusunda herhangi bir ihtiyacım yok diğer özellikleri sağlam duruyor hatta serbest vuruşlardan geçen 2 sezon toplam 1 gol atmıştı bu sezon şimdiden 2 gol attı bile. :)
sezon sonu sözleşme bile yenilerim bu gidişle.

samasti
05.Kasım.2013, 19:18
satmadım hala iş görüyor maaşallah. zaten hız-hızlanma 12-9 a düştü ama hız veya hızlanma konusunda herhangi bir ihtiyacım yok diğer özellikleri sağlam duruyor hatta serbest vuruşlardan geçen 2 sezon toplam 1 gol atmıştı bu sezon şimdiden 2 gol attı bile. :)
sezon sonu sözleşme bile yenilerim bu gidişle.

Ozaman yaptır jübileyi ekle antrenör kadrosuna hizmete devam etsin :)

Lordinas
05.Kasım.2013, 19:21
yorumları okudumda, bir tek ben memnun değilim performansından herhalde. 3 maç öncede diz kirişi koptu satmayı düşünüyordum oda suya düştü. 4231'den 442'ye döndüm Takım daha iyi oynamaya başladı solda Bruma sağda Gaitan var. Takım iyi sonuçlar almaya başladı... Bakalım iyileşince bir çare düşünücem Sneijder'e MC de oyun kurucu oynatmayı düşünüyorum Selçuk'la rotasyonlu, Sezon sonuda satarım herhalde fiziği benim ortasaha oyuncularında aradığım gibi değil.. :) 442 oynarkende topa sahip olmada zorlanıyoruz. deplasmanda oynadığım Erciyes ve Bursa maçlarında rakip oyunu domine etti ama ikisindede 3 puana ulaştık... şu dikkatimi çekti Bursa maçıyla birlikte 3. maçım oldu 442'yle kötü oynasakda bol gol atıyoruz :)

Gncl1905
05.Kasım.2013, 19:22
Betada iyi verim almıştım ben; gol+asist bayağı iyiydi. AMC oyun kurucu oynatmıştım. Ancak tam sürümde hiç denemeden sattım :D Para daha tatlı geldi.

Lordinas
05.Kasım.2013, 19:36
28 yaşında adam, direkt satın 21'e, temiz iş, hiç uğraşmayın.

Yeni oyunda 21 Milyon € önerince teklif geliyormu direk hocam ?

Önder HOCA
05.Kasım.2013, 22:36
derde bak ben baroniden verim almaya çalışıyorum

Lordinas
06.Kasım.2013, 02:14
Sattım Devre arası 15.5 Milyon€ 'ya Adnan Januzaj'ı aldım 3 maçta 2 asist yaptı

..JoaQuiN..
06.Kasım.2013, 11:20
Serbest oyuncu olarak oynatınca 5 maçta 4 asist 3 gol yaptı herif demek ki öyle oynatmamız gerekiyor. Forvet arkasında ;)

Lordinas
06.Kasım.2013, 11:41
topu alıp oyunu kurucak adam lazım bana sağda solda dolanıp gol fırsatı arayan değil oyüzden sattım kusura bakamsın :) fiziğide kötüleşti zaten bu saatten sonrada artmaz azalır... gençlere yatırım yapan birisi olarak geleceği parlak januzaj ı aldım :)

Juan Diaz
06.Kasım.2013, 11:45
topu alıp oyunu kurucak adam lazım bana sağda solda dolanıp gol fırsatı arayan değil oyüzden sattım kusura bakamsın :) fiziğide kötüleşti zaten bu saatten sonrada artmaz azalır... gençlere yatırım yapan birisi olarak geleceği parlak januzaj ı aldım :)
januzacın profili paylaşabilir misin türk uyruğu var diye mi okumsutu myoksa rüyamda da fm mi oynuyorum bilemedim :zuhaha

Lordinas
06.Kasım.2013, 14:23
januzacın profili paylaşabilir misin türk uyruğu var diye mi okumsutu myoksa rüyamda da fm mi oynuyorum bilemedim :zuhaha

Dostum türk uyruklu o yüzden hemen verdim parayı aldım :D şu an çalışıyorum da net den atayım profilini sana ; http://www.fmgraphics.net/fm-14-oyuncu-profili-adnan-januzaj-18-oos-m-oos-sgsl/

Honda'ya ders verdiriyorum şu anda bakalım mental anlamda faydası olmasını umuyorum :)

Juan Diaz
06.Kasım.2013, 16:04
Dostum türk uyruklu o yüzden hemen verdim parayı aldım :D şu an çalışıyorum da net den atayım profilini sana ; http://www.fmgraphics.net/fm-14-oyuncu-profili-adnan-januzaj-18-oos-m-oos-sgsl/

Honda'ya ders verdiriyorum şu anda bakalım mental anlamda faydası olmasını umuyorum :)
eyv ama ben alamam bonservisine o kadar para veremem sanırım hatta sanmam çünkü transferi bile mevcut oyuncuları gönderip onlarn maaşı ile yaptım bu bana tuzlu gelir kiralanır mı acep :D

Lordinas
06.Kasım.2013, 16:59
eyv ama ben alamam bonservisine o kadar para veremem sanırım hatta sanmam çünkü transferi bile mevcut oyuncuları gönderip onlarn maaşı ile yaptım bu bana tuzlu gelir kiralanır mı acep :D

Hangi Takımı yönetiyorsun ?. Ben 11 Milyon'a aldım. Januzaj'ada yıllık 500 bin Euro veriyorum.. bonservisi dışında oyuncunun maliyeti pek yok. 5 yılda net 2.5 milyon Euro alıcak benden :) Sneijder adlı eleman 4 milyon Euro'ya yakın bişey alıyordu yanlış hatırlamıyorsam :D

Januzaj'ı alın Sneijder'i verin ekonomiye can verin :D

Juan Diaz
06.Kasım.2013, 17:33
Hangi Takımı yönetiyorsun ?. Ben 11 Milyon'a aldım. Januzaj'ada yıllık 500 bin Euro veriyorum.. bonservisi dışında oyuncunun maliyeti pek yok. 5 yılda net 2.5 milyon Euro alıcak benden :) Sneijder adlı eleman 4 milyon Euro'ya yakın bişey alıyordu yanlış hatırlamıyorsam :D

Januzaj'ı alın Sneijder'i verin ekonomiye can verin :D
vay anam 11 milyona ben takımı düzerim ya :D ben 2 milyon bile olunca oturup 2 saat düşünüyom altından kalkabilir miyiz diye :D Trabzonsporu yönetiyom oyuncuları kiralık yollayıp onların maaşıyla transfer yaptım anca..satacaktım da transferin gelir yüzdei %10du parayı hiç etmeyim dedim

Lordinas
06.Kasım.2013, 17:50
vay anam 11 milyona ben takımı düzerim ya :D ben 2 milyon bile olunca oturup 2 saat düşünüyom altından kalkabilir miyiz diye :D Trabzonsporu yönetiyom oyuncuları kiralık yollayıp onların maaşıyla transfer yaptım anca..satacaktım da transferin gelir yüzdei %10du parayı hiç etmeyim dedim

Tranbzon'un mali durumu o kadar kötümü yahu :D Bende Finans'a çok dikkat ederim, Januzaj'a yatırım yaptım ;) Birde Sneijder'den 15.5 Milyon alınca yerini doldurmak gerekti.. Üstüne üstlük Yabancı statüsünde olmayınca çocuk kaçar mı ? :D

kral_67
06.Kasım.2013, 17:59
3. sezonun ortasında sözleşme yenileyecektim ama bir sözleşmesi bitenlere bakayım dedim baktım Gaston Ramirez boşa çıkıyor bende onunla imzaladım hemen sene sonu kontratı bitince takımdan ayrılacak bende de.

Lordinas
06.Kasım.2013, 18:02
3. sezonun ortasında sözleşme yenileyecektim ama bir sözleşmesi bitenlere bakayım dedim baktım Gaston Ramirez boşa çıkıyor bende onunla imzaladım hemen sene sonu kontratı bitince takımdan ayrılacak bende de.

Evet bonservissiz Transferinde tadı başka oluyor değil mi ? :D Bende Honda yı alıcaktım bonservissiz Selçuk'un sezon başında diz kirişi kopunca bonservisiyle aldım 1.5 Milyon falan istiyorlardı :)

kral_67
06.Kasım.2013, 18:05
en sevdiğim şey bonservissiz adam almak ya.
ilk sezon sonunda tam takımı istediğim gibi kurmuştum 5 yabancılı hiç rotasyona falan takılmayacaktım Ocak ayına kadar çok iyi şekilde de geldim hem liderlik hem kupada ilerleme hemde ŞL de gruplardan çıktım Ocak ayında bir baktım Fernandes boşta duruyor öyle 6 aydır kulüp bulamamış çok uygun rakama imza atabiliyor derken dayanamadım aldım takımın bütün dengesi bozuldu bir anda Allah'tan şampiyonluğu kurtardık.
sezon sonu sattım Sevilla'ya 2,5 milyona değeri sonradan 19 milyon oldu :)

Lordinas
06.Kasım.2013, 18:28
en sevdiğim şey bonservissiz adam almak ya.
ilk sezon sonunda tam takımı istediğim gibi kurmuştum 5 yabancılı hiç rotasyona falan takılmayacaktım Ocak ayına kadar çok iyi şekilde de geldim hem liderlik hem kupada ilerleme hemde ŞL de gruplardan çıktım Ocak ayında bir baktım Fernandes boşta duruyor öyle 6 aydır kulüp bulamamış çok uygun rakama imza atabiliyor derken dayanamadım aldım takımın bütün dengesi bozuldu bir anda Allah'tan şampiyonluğu kurtardık.
sezon sonu sattım Sevilla'ya 2,5 milyona değeri sonradan 19 milyon oldu :)

Fernandes Takım dengesimi bozdu ? :D Sistem değişikliğinemi gittiniz ne yaptınız ?

kral_67
06.Kasım.2013, 18:35
Fernandes gelince takımda 6 yabancı oldu her hafta bu maç şu dışarda kalsın diğer öyeki derken ahengi gitti takımın. :)
yoksa Türk statüsünde olsa 30 milyon euro vereyim öyle alayım :)

Lordinas
06.Kasım.2013, 18:59
Fernandes gelince takımda 6 yabancı oldu her hafta bu maç şu dışarda kalsın diğer öyeki derken ahengi gitti takımın. :)
yoksa Türk statüsünde olsa 30 milyon euro vereyim öyle alayım :)

Yabancı sınırı Transfer politikasını çok etkiliyor gerçekten.. Ben altyapıya yöneldim direk Geleceğe yatırım şart :)