PDA

View Full Version : Oyunun oynanabilirliği ?

egmnblgn
09.Kasım.2013, 22:48
Merhaba arkadaşlar,

Buradaki yorumları okudukca, ödeme sayfasini kapatıp kapatıp duruyorum. Oyunun oynanabilirliği hakikaten kötü mü ?

Alıp rafa kaldırmak istemiyorum?

Bekleyeyim mi ? Yoksa gayet oynayabilir miyiz acaba ?

jAsain
09.Kasım.2013, 23:10
Bence bekle, bizler aldık oynamıyoruz, yani kendi adıma ve tanıdığım bi kaç kişi adına konuşabilirim.
Maç motoru dışında oyun gayet iyi ama maç motoru adamı hayattan da oyundan da futboldan da soğutuyor.

Kasımın sonunda bir patch gelip düzeleceğini umuyorum.

mpaker66
09.Kasım.2013, 23:30
Bu maç motorundan şikayet eden eden arkadaşlar 3D'mi sorunlu yoksa 2D' de de sorun var mı? Çünkü ben biraz demo oynadım ve 2D gayet iyiydi. Bi tek sakatlık sıkıntısı vardı oyunda.

Goofy
09.Kasım.2013, 23:58
Ben güncelleme gelene kadar adam gibi bir kariyer açmıyorum, merak ettiğim, incelemek istediğim takımlar ile kısa süreli zaman geçiriyorum. Eğer oyunu iade imkanım olsa gözümü kırpmadan iade eder 2012 oynamaya devam ederim. Tabi diğer arkadaşlar ne düşünür ne söyler bilemem. Sonuçta kişisel tercih meselesi. :)

serwan
10.Kasım.2013, 00:14
kesinlikle bekleyin derim. şu an oynanabilirliği yok oyunun bence. 5 tane kariyer açtım hiçbirinde ilk devreyi tamamlayacak kadar sabır kalmadı.

mustinho03
10.Kasım.2013, 02:35
Aman diyim sakin alma sinir krizi falan gecirmek istiyorsan al ama yok sac bas yolmak kriz gecirmek istemem dersen alma zaten geri iade falan olsa eminim forumun % 50 den fazlasi geri iade ederdi.

Stan13
10.Kasım.2013, 02:41
Alma birader. Bu adamlar 80 lira hakedecek bir oyun yapmıyorlar. O 80 lira ile git evine erzak al, kendine giyecek birşeyler al ya da ne bileyim çık dışarıda ye o parayı ama bu oyuna verme.

ErayG
10.Kasım.2013, 03:39
Oyunda 3 sezon Fenerbahçe'yi yönettim şimdi 4. sezonda (toplam 107 saat) Bayern Münih'in başına geçtim. Tamam hiç olmayacak takımlardan 2-3 fark yediğim oldu ama açıkçası 40 yılda bir geldi başıma. Bir ara kaleci elinde topla ceza sahası dışına çıkıyordu fakat o da giderildi sanıyorum. Gelen güncellemeler ile var olan sorunlar giderilir zaten ama genelde çok sıkıntı çeken var yorumlardan da görebileceğiniz gibi. Elinizde fm 2013 varsa onunla bir süre daha devam edip gelen güncellemelerin durumuna göre kararınızı verebilirsiniz.

hsynknn
10.Kasım.2013, 05:51
Maç motoru kısmını söylüyorum tam olarak fiyasko. Maalesef. Neresinden tutarsan tut elinde kalıyor.

thsndrn
10.Kasım.2013, 18:05
Bilerek satin almadim biliyodum boyle olacagini.. eger duzgun bisey ortaya cikarsa satin alirim.

GicaHagi
10.Kasım.2013, 18:34
Bir ben varim galiba oyundan memnun olan ilginc su an gayet zevkli bir sekilde oynuyorum hatalar var illaki olucak zaten ama abartildigi kadar degil.

xthexserhat
10.Kasım.2013, 18:56
maç motoru biraz daha geliştirilse çok iyi bir oyun ortaya çıkacak ancak genel olrak oyundan memnunum göztepe ile 4. sezonu oynuyorum..

emmre
10.Kasım.2013, 19:32
Bende oyundan memnunum maç motorunun bazı hataları var ama yinede zevk alarak oynuyorum Fenerbahçeyi yönetiyorum devre arasından yeni çıktım

egmnblgn
10.Kasım.2013, 19:48
Bunu sormamın sebebide buydu zaten.. Bir bölüm kan aglarken bir bölüm gayet oynuyorum modunda:)

Goofy
10.Kasım.2013, 21:42
Bunu sormamın sebebide buydu zaten.. Bir bölüm kan aglarken bir bölüm gayet oynuyorum modunda:)

Genelde (bazı arkadaşlar müstesna) skor bazlı oyun tercih ettikleri için memnunlar. Maç motoru, yapay zeka vs. açısından oyun cidden kötü durumda. Oyunu almayın demiyor kimse ama ödediğiniz ücret ve beklentiler ile performans kıyaslaması yapınca oyun benim için cidden kötü.

jevox06
10.Kasım.2013, 22:00
al bi takımı başla kariyere. hazırlık maçlarında süper oyna tüm maçları eze eze kazan 9-10 tane gol at maçlarda. sonra lig başladığında ilk hafta bu hücum gücünden eser kalmasın. topla oynaman %45lerde kalsın. işte böyle bi oynanabilirliği var. yani ben öyle gördüm şu ana kadar. ama başka çaren yok. menajerlik oyunlarını seviyorsan başka çaren yok

orhuncet
10.Kasım.2013, 23:23
Oyunda bazı hatalar mevcut ama oynanır ..

duncan16
11.Kasım.2013, 22:58
kesinlikle para verip alma bu oyunu.ben yama ile fln da düzeleceğini sanmıyorum fm2015'i bekleyecem artık...

ersin123
11.Kasım.2013, 23:41
Fm13 ü ön siparişten aldım bin pişman oldum, fm14 için biraz bekliim dedim iyikide beklemişim..Fm nin sonu geldi artık sanırım veya çok büyük bi değişiklik gerekiyor bu oyuna artık:0:

kaiserkaan
11.Kasım.2013, 23:51
maç motorunu doğru düzgün bir hale getirebilmek bile yeterince çok büyük bir gelişme sayılabilir maalesef..bu arada oyun garipleşmekle birlikte fazlamı kolay olmuş ?

Bouche
12.Kasım.2013, 00:39
Betada en azından oynanabilirlik vardı.Güncelleme gelene kadar bende bıraktım oyunu.

osman erbil
12.Kasım.2013, 01:47
Aç dostum 2012 oyna, ben öyle yapıyorum ( eminim benim gibi birçok kişi vardır ) . Fm , 2012 den sonra bence bitti. Ne 2013 ne 2014 oynanabilir. Kaldır at 2014'ü yani. :icon_wink:

Flawless Victory
13.Kasım.2013, 23:04
3D'den hiç ümitli değildim. İlk kez oynanabilir olmuş. Arka direğe kesilen toplarda sürekli vole golleri olmuyor, yerden sert ortalara kayarak gol yapmak yok, oyuncular biraz daha insan gibi hareket ediyor. Ortalar beklemediğim kadar iyi.

Tabi oyuncular hala buz hokeyi oynuyor gibi hissettiriyorlar ama eskisi kadar değil. Kalecilerin bazı kurtarışları çok gerçekçi. Bilek hareketlerini görebiliyorsunuz. Birçok iyi animasyon var.

Çıkan oyuncu klübenin içinden geçerek yerine oturuyor, bek oyuncuları 70 metre top sürüyor.

Transferler biraz daha kolay. En güzeli daha kolay oyuncu satılıyor. Elinizde patlamıyorlar. Abartılı sözleşmeler yok denildi ama hala var. Aldığınız takımda adam 500 bin TL alıyor yıllık, size gelince 3-4 milyon istiyor. Kaldı ki sene bitmeden yine sözleşme yenileme tavsiyesi alıyorsunuz.

Oyun oynanabilir düzeye gelmiş. Alıp almamak sizin tercihiniz. Bence bu oyun oynanır.