PDA

View Full Version : Ilk Yarı Bitince Taktik Patlıyor

cgdsuruk
12.Kasım.2013, 19:33
Arkadaşlar Bu Seride Bişey Keşfettim Kurduğum Taktik Sezonun Ilk Yarısı Bittikten Sonra Patlıyo Oyuncularda Bi Düşüş Oluyo Genelde Gol Yollarında Sıkıntı Oluyo Ve Tek Gollü Mağlubiyetler Alıyorum 3 Takımla 3 Ayrı Taktik Denedim Hepsinde Aynı Sıkıntı Antreman Sistemine De Dikkat Ediyorum Ama çözemedim Bi Yardım Lütfen Bilen Arkadaşlar

dyzo
12.Kasım.2013, 19:41
evet 1 taktik ile bütün sezonu geçirmek mümkün değil. çünkü oyun bir süre sonra taktiğinizi çözüyor, bunun için taktik değiştirmek gerekiyor başka bi yolu yok sanırım.

cgdsuruk
12.Kasım.2013, 19:44
Oda Kötü Ben De Bütün Takım Planlamasını Taktiğe Göre Yaptım Ama Bakalım Ilk Yarı Bittiğinde 9 Puan öndeydim 2. Yarı Bitmesine 5 Hafta Kaldı 3 Puan Gerideyim

wolfson
12.Kasım.2013, 21:04
peki bilgisayar nasıl çözüyor bunu? Yani diyelim ki 2 taktiği değişmeli kullanıyoruz. 1 ocaktan sonra filan direk o taktikler çözülmüş mü oluyor; yoksa yapay zekanın taktiği çözmesi erteleniyor mu? Sonuçta 1 değil 2 taktik kullandık

E.Cartman
12.Kasım.2013, 23:14
Bütün maçlara aynı taktikle çıkmayın 3 taktiği değişmeli olarak kullanın ama temel taktiğinizi diğerlerinden daha çok kullanın. Sezonun yarısına doğru takım ve oyuncu komutlarını, stratejinizi değiştirip aynı dizilişlede olsa bir süre farklı bir şekilde oynayarak rakipleri biraz şaşırtabilirsiniz. Bir de rakip takımın incelemesini dikkatli inceleyerek daha uygun komut ve dizilişleri de seçerseniz daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Şu an için aklıma gelenler bunlar.

bluepaw
13.Kasım.2013, 10:44
buna katılmıyorum örneğin ana taktik 25-26 maçta kusursuz uygulanabiliyor. ama ara sıra taktiği değiştirmek de gerekiyorr tabi ki

19karabulut07
13.Kasım.2013, 11:59
Bu sorunu sanırım ben kendi takımımda çözdüm takımın oynaya bileceği 2 dizilişte aynı talimatları vererek 2 taktik yaptım biri 4-1-2-1-2 diğeride 3-2-3-2 birinin patlamasında diğer dizilişe geçiyorum 3-4 maç devam ediyorum sonra en iyi hangisinden verim alıyorsam onunla devam ediyorum gayette memnunum bu durumdan 28 haftada henüz 2 mağlubiyet aldım

samasti
13.Kasım.2013, 13:49
Yoğunluktan dolayı oyunu pek oyanama fırsatı bulamadım. Ocak transfer dönemine ancak geldim ve taktiğim arap atı gibi sonradan açıldı :) ama bu durumu ilk defa duyuyorum. Bence güzel olmuş oyunun taktiği çözmesi... Fakrlı varyasyonlar denemek güzel olacak :)

zargı
13.Kasım.2013, 18:14
taktigini degıstırme ama karsındakı takıma gore mac konusması sırasında kucuk degısıklıkler yap takımlar cozuyo senı cunku ayrıca en az 3 taktıgın olsun rakibe gore degıstır taktıgi

nannar
13.Kasım.2013, 18:23
taktiği değişmenize gerek yok, öndeyseniz bazı savunmaya yönelik hamlelerle 2. yarı oyunu tutarsınız...

conchis
14.Kasım.2013, 00:57
Benimde tecrubem Zargi'ninki gibi. Taktik degistirmiyorum, zaten her zaman icin ayarli 3 tane taktik var ama Turkiye icin derbi deplasmanlari harici taktik degistirmem gerekmiyor. Takimla konusarak moralleri yuksek tutuyorum.

Ayrica mac disinda kadro sayfasindan takimla konusup moralleri'de duzeltebilirsiniz. Eger takim cok basarili gidiyorsa ve moraller cok yuksekse, bir iki tane sanssiz yenilgi bir anda moralleri yerle bir edip puan kaybi serisine donusebiliyor