PDA

View Full Version : Zıpkın (3-1-2-3-1)/ xthexserhat

xthexserhat
17.Kasım.2013, 21:44
Rakibiniz çok mu pozisyon buluyor veya şans eseri gol yiyip maçı çeviremiyor musunuz? Maçlarınızı hep tek kale mi oynamak istiyorsunuz? Evetse işte bu taktik tam size göre. ZIPKIN isimli bu taktiğimizin temel amacı isminden de anlaşılacağı üzere rakibimizi yoğun pas trafiği ve yoğun hücum varyasyonlarıyla uyutup golleri bir zıpkınla vururcasına atmak ve rakibimizi yıldırmak. Halen devam etmekte olan Göztepe kariyerimde son sezonumda kullanmaya başladığım tamamen kendi yapımım olan taktikle ilgili resimli bilgiler vereyim.

Diziliş

http://dosya.turksportal.net/files/images/ZIPKINtaktik-xthexserhat(1).png

Takım Direktifleri

http://dosya.turksportal.net/files/images/ZIPKINtaktik-xthexserhat(2).png

Oynadığımız Bazı Maçlar ve İstatistikleri

http://dosya.turksportal.net/files/images/ZIPKINtaktik-xthexserhat(3).pnghttp://dosya.turksportal.net/files/images/ZIPKINtaktik-xthexserhat(4).png
http://dosya.turksportal.net/files/images/ZIPKINtaktik-xthexserhat(5).png
http://dosya.turksportal.net/files/images/ZIPKINtaktik-xthexserhat(6).png

İlk resimde kutu içine aldığım istatistiklere dikkat edin ve diğer maçlarda da bunları karşılaştırın. Taktiğin ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Sadece ligde değil Avrupa da da son resimde gördüğünüz üzere son derece başarılı bir taktik. Leverkusen in 12 tane şutu var ancak hepsi uzak mesafeden yani ceza sahası içine bile nadiren girebiliyorlar.

Önemli Not:!!!! Dizilişte oyuncuları seçerken oyuncu rollerine uygun şekilde seçmeye özen gösteriniz!!

NOT: Antrenman olarak SAVUNMA YERLEŞİMİ çalıştırırsanız kolay kolay gol yemezsiniz

İNDİRME LİNKİ

http://dosya.turksportal.net/files/ZIPKINxthexserhat.rar

KURULUM:

İndirdiğiniz dosyayı

C:\Users\(Kullanıcı Adınız)\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014\tactics klasörüne atınız. Oyun içinde taktik ekranında kayıtlı taktiklerden ZIPKIN yazan ı seçerseniz taktiğiniz hazır.

Yapımcı: xthexserhat

Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

E.Cartman
17.Kasım.2013, 21:49
Paylaşım için teşekkürler.

xthexserhat
17.Kasım.2013, 21:50
Paylaşım için teşekkürler.

Rica ederim:):)

xthexserhat
17.Kasım.2013, 21:57
Bir örnek maç daha!!

http://k1311.hizliresim.com/1h/k/un33n.png

osman erbil
18.Kasım.2013, 15:48
Denemek lazım ama 3'lü defans ve bek pozisyonlarının boş bırakılması düşündürücü biraz. Ama yine de deneyip görmek lazım. Ayrıca maç istatistikleri çok iyi.

xthexserhat
18.Kasım.2013, 17:45
Denemek lazım ama 3'lü defans ve bek pozisyonlarının boş bırakılması düşündürücü biraz. Ama yine de deneyip görmek lazım. Ayrıca maç istatistikleri çok iyi.

3lü defansın önündeki dmc pozisyonundaki oyuncu half back olarak oynattığım ve bireysel direktiflerde defansif görevler yüklediğim için defansa sürekli yardim ediyor o yüzden rakip atak yaparken 4 lü defansmış gibi oluyor:) Hücumu söylemeye gerek yok:)

torreskaan34
18.Kasım.2013, 22:01
abi indirdiğim taktikte oyuncu ve takımda hiç direktif yok sadece diziliş ??
düzeltirmisin linki

xthexserhat
18.Kasım.2013, 22:25
abi indirdiğim taktikte oyuncu ve takımda hiç direktif yok sadece diziliş ??
düzeltirmisin linki

Kardeş pm de attım evet kontrol ettim ufak bir yanlışlık yapmışım linki sana yolladım:) admine mesaj attım en yakın zamanda düzenlenmiş linki güncelleyektir:):)

xthexserhat
18.Kasım.2013, 22:34
Oyuncu ve takım direktifleri ile ilgili sorun yaşayanlar için link değiştirilmiştir:)

(Spy.94 e teşekkürler)

Bulstrap87
19.Kasım.2013, 13:27
denemek lazım :)

bhll
19.Kasım.2013, 14:53
Enteresan en azından deplasmanda güçlü takımlara karşı denenebilir. Emeğine sağlık.

xthexserhat
19.Kasım.2013, 19:08
denemek lazım :)

Denedikten sonra olumlu-olumsuz yorumlarını bekliyorum:):)

Enteresan en azından deplasmanda güçlü takımlara karşı denenebilir. Emeğine sağlık.

Rica ederim kardeşim:):)

mynamesali
19.Kasım.2013, 23:05
Emegine saglik indirelim deneyelim bakalim.

mynamesali
20.Kasım.2013, 00:00
Linke tikliyorum bi saattir sayfa acilacak cok yogunlukluktan dolayi mi acilmiyor ? Baska alternatif linkler ekleyebilirmisiniz ?

xthexserhat
20.Kasım.2013, 00:09
Emegine saglik indirelim deneyelim bakalim.

Rica ederim:):)

Linke tikliyorum bi saattir sayfa acilacak cok yogunlukluktan dolayi mi acilmiyor ? Baska alternatif linkler ekleyebilirmisiniz ?

Linki denedim sağlam ancak yine de sana pm ile upload edip link yolladım:):)

cabir48
20.Kasım.2013, 16:21
Paylaşım için Teşekkürler. Oyun yüklü olmadığı için deneyemeyeceğim.

bhll
20.Kasım.2013, 18:14
Denediğim ilk maçta yenildim:D

mynamesali
20.Kasım.2013, 20:53
Denediğim ilk maçta yenildim:D

daha dur ilk maçın :D bi şöyle oyuncular alışsın taktığe anteremana ondan sonra galibiyetler gelicektir.

mynamesali
20.Kasım.2013, 20:56
bu arada antreman sisteminde oyuncunun taktikteki görevine göre çalıştırmayı unutmayın. önemli bir etkendir ayrıca oyuncuların sisteme ve antreman uyumları eğer sezon başında değilseniz 5 10 maç sürebilir. o yüzden ya yeni karıyerde deneyin yada sezonun bitmesini bekleyin.

xthexserhat
20.Kasım.2013, 21:02
bu arada antreman sisteminde oyuncunun taktikteki görevine göre çalıştırmayı unutmayın. önemli bir etkendir ayrıca oyuncuların sisteme ve antreman uyumları eğer sezon başında değilseniz 5 10 maç sürebilir. o yüzden ya yeni karıyerde deneyin yada sezonun bitmesini bekleyin.

Eyvallah kardeş güzel açıklamaların için teşekkürler:):)

xthexserhat
20.Kasım.2013, 21:03
Paylaşım için Teşekkürler. Oyun yüklü olmadığı için deneyemeyeceğim.

rica ederim:):)

mynamesali
20.Kasım.2013, 21:16
taktiğin güzel kardeş denedim gerideki savunman sabit kalıyor güzel kalecin ayaga pasla başlıyor kanatların ortaya doğru girerek takımın hücuma kalkmasında baya yardımcı oluyor on libero savunma yaparken savunmaya gömülüp yardım ediyor hucumda da ceza alanı dışında bekleyip top kesip oyunun yonunu soldan sağa değiştiriyor gözlemlediğim bunlar ama oyundaki şu kanatlardan gelme olayı bildigin bug tan başka bişi değil bu taktiği seçmenin en büyük etkeni beklerim savunma yapmayacaksa bu oyunun bug u ise bnde böyle onlem alırım arkadaş oyunun maç motoru cidden çok çok kötü iyileştirme yapılsın acilennn !!!

mynamesali
20.Kasım.2013, 21:18

beklerin boş kalmıyor kardeş savunma sabit geride çıkmıyor zaten. ayrıca beklerle oynuorum kanattan hucumu kapatamıyoruz her yolu denedim 4 lü savunma yapıp kaybediceme 3 lü svunma yaparım daha iyi maça hükmediyorsun taktikte sıkıntı yokta oyunda maç motoru berbat.

xthexserhat
20.Kasım.2013, 21:24
taktiğin güzel kardeş denedim gerideki savunman sabit kalıyor güzel kalecin ayaga pasla başlıyor kanatların ortaya doğru girerek takımın hücuma kalkmasında baya yardımcı oluyor on libero savunma yaparken savunmaya gömülüp yardım ediyor hucumda da ceza alanı dışında bekleyip top kesip oyunun yonunu soldan sağa değiştiriyor gözlemlediğim bunlar ama oyundaki şu kanatlardan gelme olayı bildigin bug tan başka bişi değil bu taktiği seçmenin en büyük etkeni beklerim savunma yapmayacaksa bu oyunun bug u ise bnde böyle onlem alırım arkadaş oyunun maç motoru cidden çok çok kötü iyileştirme yapılsın acilennn !!!

Aynen kardeş maç motoru berbat. normalde elimde çok sağlam bekler vardı ama bir işe yaramıyorlardı ve sürekli kanatlardan gol yiyorduk. Benim de kafam attı hepsini sattım beklerin ve beksiz bir taktik yaptım yoksa bu maç motoru adama kafaya yedirir:):)

mynamesali
20.Kasım.2013, 21:34
Aynen kardeş maç motoru berbat. normalde elimde çok sağlam bekler vardı ama bir işe yaramıyorlardı ve sürekli kanatlardan gol yiyorduk. Benim de kafam attı hepsini sattım beklerin ve beksiz bir taktik yaptım yoksa bu maç motoru adama kafaya yedirir:):)

aynen taktiği denedim 5 maç ta 3 galibiyet 2 beraberlik aldım. her maçta 2 gol yiyorum ama bi 4-5 atıyorum.bende uğraşıyorum maç motorunu dize getiricem arkadaş deli oldum. :D

xthexserhat
20.Kasım.2013, 21:45
aynen taktiği denedim 5 maç ta 3 galibiyet 2 beraberlik aldım. her maçta 2 gol yiyorum ama bi 4-5 atıyorum.bende uğraşıyorum maç motorunu dize getiricem arkadaş deli oldum. :D

Sorma ya rakipler bana da öle 2-3 şut çekiyorlar hepsi gol oluyor ondan sonra yükleniyorum 30-40 şutta 3-4 golü veya daha fazlasını buluyorum ancak adamların her şutunun gol olması veya her kornerde gol atmaları çok sıkıcı. Acaba rakip 30-40 şut çekse skor ne olur onu merak ediyorum:D:D

mynamesali
20.Kasım.2013, 22:02
valla ben heç bişi merak etmiyorum lige kötü başladım taktiğinle zor kurtardım kovulmaktan 13. sıradaydım sezon arası geldinde 7.ci oldum biraz olsun takımda gözle görülür düzelmeler var bir de devre arasında taktiğin mevkisine uygun oyuncular bulabilrsem 2 3 tane çok daha güzel olucak :D

xthexserhat
20.Kasım.2013, 22:32
valla ben heç bişi merak etmiyorum lige kötü başladım taktiğinle zor kurtardım kovulmaktan 13. sıradaydım sezon arası geldinde 7.ci oldum biraz olsun takımda gözle görülür düzelmeler var bir de devre arasında taktiğin mevkisine uygun oyuncular bulabilrsem 2 3 tane çok daha güzel olucak :D

Takımın taktiğe uyum sağlaması zaman alabiliyor bir de dediğin gibi mevkilere ve rollere uygun oyuncular takviye edince takım uçuyor:D

Bu arada hangi takımı yönetiyorsun acaba??

mynamesali
20.Kasım.2013, 23:41
Takımın taktiğe uyum sağlaması zaman alabiliyor bir de dediğin gibi mevkilere ve rollere uygun oyuncular takviye edince takım uçuyor:D

Bu arada hangi takımı yönetiyorsun acaba??

ankarasporu aldım bütçesi uçmuş çok iyi anteraman tesisleri var :D bi yanlışıklık yapmışlar bu durumu değerlendirmek lazım :D

muratzihni
29.Kasım.2013, 00:07
Bende buna yakın bi sistem yapmıştım. Hatta adını Gül Bahçesi koymuştum güle benziyo diye :)) Ligde herşey iyidi ama Avrupa'da hezimet yaşayınca devam etmedi tabi. Şimdi deniyorum taktiği.