PDA

View Full Version : Fm 2013 İlk Çıktığında Çok Eleştirilmişti

okocha6
21.Kasım.2013, 00:49
FM 2014 güzel galiba. Pek eleştiri yok. Oyunu alıp kuralı 2-3 gün oldu. Demin fenerle yedeklerle oynadığım bir deneme maçı yaptım. Caner hattrick yaptı. Takım hava toplarında cok etkili. Canerin de takımın da durumu gerçek duruma uymuş gibi. Detaylıı bir oyuncu araması yapıp oyuna 20-30 gun sonra anca başlarım :)

Hangi yabancı liglerde iyi turk oyuncular var acaba. Onları da açayım.

MoisHaLe
21.Kasım.2013, 01:28
fm 14 güzel ve eleştiri yok diyorsan pek okumamışsın konuları demektir :)

kaiserkaan
21.Kasım.2013, 02:17
eleştiri yok mu ?? şaşırdım :)

ToRoSKaPLaNı
21.Kasım.2013, 02:57
Şuan herkes bıraktı oyunu güncelleme bekliyor kardeş :D

Önder HOCA
21.Kasım.2013, 03:09
ben fulle başlamadım bile betadan bıraktım direk

bhll
21.Kasım.2013, 11:57
Ben 14 bunaldığım için pc bakıyorum yeni alıcam ki fifa falan oynayayım diye.

Esssteban
21.Kasım.2013, 12:07
Güncelleme gelene kadar ara verdim. Sınavlara çalışırım en azından ..

okocha6
21.Kasım.2013, 14:29
Ayrı başlıklar çoktu geçen yıl. Bu yıl sadece ana konuda var eleştiriler. Çok kötü olsa burası olumsuz başlıktan geçilmlezdi. Geçen yıl öyleydi çünkü.

amorti
21.Kasım.2013, 15:05
Ayrı başlıklar çoktu geçen yıl. Bu yıl sadece ana konuda var eleştiriler. Çok kötü olsa burası olumsuz başlıktan geçilmlezdi. Geçen yıl öyleydi çünkü.

Insanlar oynamiyor ki baslik acsinlar. Herkes guncellemeden medet umuyor, cikana kadar askiya aldi cogu kisi.

World Hollow o1
21.Kasım.2013, 15:13
Evet çok güzel oyun olmuş. :)

Önceleri 26 sezon giden ben daha 1 devre arası göremedim.!

Ayberk Tuncer
21.Kasım.2013, 17:30
1076 mesaj var ana başlık'ta, en az 500'ü eleştiridir. :D

Gncl1905
21.Kasım.2013, 18:31
Oyun çıkalı daha kariyer yapmadım sen düşün durumu :) Beta'yı nasılsa beta diye kasmadan oynadım, 14.1.3'le de sinirden yarım sezonu geçemedim.

Zafonte
21.Kasım.2013, 19:04
12 den bu yana serbest düşüş yaşıyor. her geçen sene daha berbatlaşıyor. 13ün maç motorou eleştiriliyordu ama 14 korkunç. beşiktaşla ilk sezonum ve yakında oyundan ss ler yollayacam forum karar versin can mı dayanır buna. daha ilk sezonda 5-6 maç var 88 de öndeyken kaybettiğim. 25 şut atıp 4 şut atan rakibe 3-0 yenildiğim maçları saymıyorum bile. arkadaş zaten oyun teknolojiyi hiç bir suretle kullanmıyor. her sene aynı oyun cilalayıp yolluyolar. yapay zeka hem maç içinde hem arayüzde berbat. oyun hiç derin değil. kesinlikle menajerlik hissini vermiyor artık.

edit: sanırım takımının oynadığı futboldan ve aldığı sonuçlar memnun konuyu açan arkadaş. umarım sezon ortasında da bu şekilde yolunda olur işler :)

Kuzga
21.Kasım.2013, 19:08
Maç motorunda gerçekten belli sıkıntılar var. Günlerdir denedim ama sinirden bıraktım bende oyunu şu an. Yeni güncelleme gelmeden muhtemelen başlamayacağım tekrar.

CeNTeR_TR
21.Kasım.2013, 19:09
Oyun hakkında olumlu görüş sunan yok :)

Olumsuz görüşleri de sunarak insanlar daha fazla kerizliğini kabul etmek istemiyor oyuna verilen 80 liradan dolayı o yüzden sen baya bir yanılmışsın :)

samasti
21.Kasım.2013, 19:31
Oyun hakkında olumlu görüş sunan yok :)

Olumsuz görüşleri de sunarak insanlar daha fazla kerizliğini kabul etmek istemiyor oyuna verilen 80 liradan dolayı o yüzden sen baya bir yanılmışsın :)

Kesinlikle katılıyorum. son 4 seneden berş orjinal oyun alıyorum ve ilk defa FM'ye verdiğim paray acıdım :(

Ben güncellemeden de medet ummuyorum. Oyunu pcden kaldırdım...:icon_evil:

Goofy
21.Kasım.2013, 19:41
Laf olsun diye söylemiyorum; Pc' de hem 14 kurulu hem 12. Ben 12 oynamayı tercih ediyorum, 14 ile full sürümde 1 sezon bile tamamlamadım. Ve abartısız söylüyorum; Oyunu geri alıp, ödediğim para karşılığında bana FM12 için türkçe dil dosyaları sunsunlar teredütsüz kabul ederim.

okocha6
21.Kasım.2013, 22:33
12 den bu yana serbest düşüş yaşıyor. her geçen sene daha berbatlaşıyor. 13ün maç motorou eleştiriliyordu ama 14 korkunç. beşiktaşla ilk sezonum ve yakında oyundan ss ler yollayacam forum karar versin can mı dayanır buna. daha ilk sezonda 5-6 maç var 88 de öndeyken kaybettiğim. 25 şut atıp 4 şut atan rakibe 3-0 yenildiğim maçları saymıyorum bile. arkadaş zaten oyun teknolojiyi hiç bir suretle kullanmıyor. her sene aynı oyun cilalayıp yolluyolar. yapay zeka hem maç içinde hem arayüzde berbat. oyun hiç derin değil. kesinlikle menajerlik hissini vermiyor artık.

edit: sanırım takımının oynadığı futboldan ve aldığı sonuçlar memnun konuyu açan arkadaş. umarım sezon ortasında da bu şekilde yolunda olur işler :)

Ben daha oynamadım. Önce oyuncu araştırmalarımı yapar, rehberlerden faydalanır sonra oyuna başlarım. Çalıştığım için 1 aydan önce oyuna başlamam zor görünüyor zaten. Taktiğim 2 stoper 2 kanat bek(ön libero hizasında) 1 ön libero 1 mc 1 amc 2 amrl ve tek forvet olacak. Oyunda tutan taktik ne olursa olsun bu taktikle başarılı olmaya çalışacağım. İlk yıl şampiyon olamasam da taktikten şaşmayacağım. Zaten Fener de Avrupada cezalı :)

kaiserkaan
21.Kasım.2013, 22:53
kafan oyunda kalmadan gönül rahatlığıyla işe gidebilirsin .. bu sene tam hayal kırıklığı . Bende uzun zamandır patch i bekliyorum . eğer çözüm olmaz ise eski serilere devam.

mwaru
21.Kasım.2013, 23:59
Her maç +7 olunca zevki falan kalmıyor.

fmhastasi
22.Kasım.2013, 00:03
önceden hızlı oynayamıyoduk artık fm 2014 ile bera menüler kolaylaşmış maç yapmak kolay cok oynanıslı bir oyun olmuş

okocha6
22.Kasım.2013, 02:46
Deneme oyununa başladım dediğim taktikle ve 8de 8 yaptım 35 gol attım. Bence gayet güzel oyun. Zorlananlar korkak taktikle oynayanlardır(buyuk takımlarda)

Birolazar
22.Kasım.2013, 02:53
Vallahi ne yalan söyleyeyim bende memnunum oyundan.
Üniversite vizeler dışında günde rahat 5-6 saat oynuyorum. Hiç bi maçta öyle ahım şahım hatalar olmuyor skorlar olmuyor.
Ben anlamıyorum bu kadar insanda sorun varda bende nasıl olmaz diye.

Brondby-Braga-Bordeaux yönettiğim takımlar.

CeNTeR_TR
22.Kasım.2013, 03:10
Deneme oyununa başladım dediğim taktikle ve 8de 8 yaptım 35 gol attım. Bence gayet güzel oyun. Zorlananlar korkak taktikle oynayanlardır(buyuk takımlarda)

Bu kadar insan mı korkak taktikle oynuyor ? :)

İstisnayi memnuniyetler var tabi oyunla ilgili ama %'delik bir dilim baza alınırsa oyundan memnun olmayan sayısı yani bizler oyundan memnun olan kişilerin x193812093821290801980198501985012985 katı falan yani :)

tefo89uaa
22.Kasım.2013, 03:47
cm 99-00 dan beri bu oyunu oynarım, son 2 seri hariç hep korsan aldım, son 2 seriyi lisanlı aldım.

Son 2 seri hariç bütün oyunlardan inanılmaz keyif aldım haklarını helal ederler mi bilmiyorum ama son 2 seride resmen piskolojik bunalıma girdim, hakkımı helal edermiyim onu da bilmiyorum :D gerçi fark eder mi onu hiç bilmiyorum, çünkü adamlar kaç sene bedava oynattı :D

koraybahce
22.Kasım.2013, 03:51

Kardeş bence konuyu kapat yoksa linç edilebilirsin burada :D Oyunun yapımcıları bile yeni versiyonda fellik fellik çözüm ararken (ama galiba bulamazken) sen suçu oynayanlara atıyorsun. 6 pastan çekilen 10 şutun 6 sını kaleci kurtarıyor 3 ü direkten dönüyorsa bunu hangi taktikle bağdaştırıyorsun ki sen??

okocha6
22.Kasım.2013, 08:59
Kardeş bence konuyu kapat yoksa linç edilebilirsin burada :D Oyunun yapımcıları bile yeni versiyonda fellik fellik çözüm ararken (ama galiba bulamazken) sen suçu oynayanlara atıyorsun. 6 pastan çekilen 10 şutun 6 sını kaleci kurtarıyor 3 ü direkten dönüyorsa bunu hangi taktikle bağdaştırıyorsun ki sen??

Belki de oyunun taktigini buldum. Belki avrupada islemez ama turkiye liginde ve ozellikle avrupaya gidemeyen fb ve bjk icin gol yagmuru yaptiran guzel bir taktik. Aksama taktigi ve komutlari burada paylasicam 8 macin 3unde 2 gs 1 bjk galibiyetim var 2 si deplasmanda.

amorti
22.Kasım.2013, 10:55

8'de 8 yapti diye oyuna guzel demek... :icon_eek:

Olay basarili olmak degil ki, Palermo ile 27 puan fark yaparak Serie B sampiyonu oldum, boylesi bir farki da asla beklemiyordum.

Basarili oldum mu? Oldum. Korkak miyim? Demek ki degilim.

Peki bu, oyun motorunun rezalet olmadigi anlamina mi geliyor?

Sezon icinde onlarca top direkten dondu, kaleciler ceza sahasi disina depar atti, defansim ucan kafayla kendi kalesine goller atti, 5m degerinde adamlari 150k ya bile satamadim.

Ama oyun gayet guzel, he evet...:director:

Gncl1905
22.Kasım.2013, 12:25
Amaç kazanıp kazanmamak değil amaç oynadığın oyundan zevk almak. Ben Milan'ı 4-1 yenebiliyorum Galatasaray ile ama bu 5 golden 4'ü duran top. Bir maç değil iki mac değil. Dün turnuvada 2 maçta 6 puan aldım ama nasıl? Maçları izlesen ve oyunun ne olduğunu bilmesen FM'ye rakip çıkmış ama maç motorundan adam olmaz dersin. Maalesef bu maç motoru FM'ye ait. Kazansak bile oyun istediği için kazanıyoruz resmen.

CeNTeR_TR
22.Kasım.2013, 12:45
Belki de oyunun taktigini buldum. Belki avrupada islemez ama turkiye liginde ve ozellikle avrupaya gidemeyen fb ve bjk icin gol yagmuru yaptiran guzel bir taktik. Aksama taktigi ve komutlari burada paylasicam 8 macin 3unde 2 gs 1 bjk galibiyetim var 2 si deplasmanda.

Oyunun taktiği mi :zuhaha

Kaleci'nin ayağının kaymaması için ne yaptınız mesela ?

Altı pasdan uzaya atılan toplar için nası bi komut verdiniz ?

Bu serinin taktik ile alakası yok.İşte size bir örnek.

Forvet oyuncum kalede kalecilerim forvet de orta sahalar defans da karma karışık bir 11 ile sahaya çıkıyorum rakip Sivasspor.Önce 3-4 tane atıyorlar öne geçiyorlar.Sonra bizde bi fantezi daha yapıp 5 tane sol tarafa 5 tane sağ tarafa oyuncuları koyuyoruz.dc mc ve fc ler yok.Sonra maçı 7-8 kazanıyoruz :) bu mu taktik yani ? :icon_lol::icon_lol:

http://n1311.hizliresim.com/1h/k/umtss.png (http://bit.ly/c25MCx)

bhll
22.Kasım.2013, 12:57
Tabi oyun süper arkadaşlar=) Bakın mesala böyle bir başlama vuruşu yapabilen(yapamayan) bir takım gördünüz mü? muhtemelen santra yapmanında taktik ile alakası olabilir ben bilmiyorumdur:D

http://youtu.be/UKjqEHrClCo

Yada böyle golleri hiç yediniz mi? kaleci üstüne gelen basit topu sektiriyormu kafasınamı çarpıyor (ki kaleci isakson) bölede gol giriyor.

http://youtu.be/nLWeuZXRMKM

Yada bazı kaleciler maça küsüyor neden faul yapıp frikik attırıyorsunuz diye kaleyi açıp direkle sohbet ediyor:D

http://youtu.be/sEixYrSOqVo

Kale ağlarından geçip kalenin arkasındaki topu alıp gene ağlardan kale içine dönen kalecilerden hiç bahsetmiyorum bile:D

Rind-i Şeyda
22.Kasım.2013, 13:03
Şu santra olayı yüzünden ben de kaç defa günahkar oldum anlatamam. Orta sahadaki oyun kurucunun yerini değiştirince düzeldi ama. Böyle bir şey olamaz yahu. Günahkar ediyor bu oyun adamı. :)

Goofy
22.Kasım.2013, 13:04
2. gole benzer goller yedim de, o santra ne öyle ya, harika cidden :D

steave
22.Kasım.2013, 14:16
Tabi oyun süper arkadaşlar=) Bakın mesala böyle bir başlama vuruşu yapabilen(yapamayan) bir takım gördünüz mü? muhtemelen santra yapmanında taktik ile alakası olabilir ben bilmiyorumdur

http://youtu.be/UKjqEHrClCo

ahah hacı taktiğe uyum cok onemlı kısa pas ayarla, rısksız ayarla, yaratıcılıgı kapat, oyuncunun kısılıgındede o ozellık varsa belkı santra yaparlar :D:D:D
sakın mac oncesı antrenmanlardada santra calıstırmayı unutma :D

okocha6
22.Kasım.2013, 14:51
Arkadaşlar maçtan kesitler de izledim 2013 fmnin ilk çıktığı zamana göre fm 2014 daha iyi durumda. Paslaşmalar ara paslar, defans arkasına atılan ara paslar kanat bindirmeleri falan zevk veriyor. Dediğiniz hatalar olabilir ama bu geçen yıldan daha az ve maç motoru geçen yıl bu zamanlara göre çok çok iyi.

Aksakal42
22.Kasım.2013, 15:51
Yeni güncelleme ne zaman çıkar tahmini olan var mı ?

Goofy
22.Kasım.2013, 16:09
Yeni güncelleme ne zaman çıkar tahmini olan var mı ?

1 hafta içinde çıkar sanırım, belki bir haftaya da kalmaz daha erken çıkar. Çıkmak zorunda zaten :)

Aksakal42
22.Kasım.2013, 16:12
1 hafta içinde çıkar sanırım, belki bir haftaya da kalmaz daha erken çıkar. Çıkmak zorunda zaten :)

Çıkmak zorunda olduğu aşikar yorumlara bakılırsa :) Umarım en kısa zamanda çıkar.

Goofy
22.Kasım.2013, 16:15
Çıkmak zorunda olduğu aşikar yorumlara bakılırsa :) Umarım en kısa zamanda çıkar.

Oyunu beğenen de var, beğenmeyen de. Ben beğenmeyenlerdenim ve yaklaşık 10-15 gündür yüzüne dahi bakmıyorum. Update bekliyorum. Sen yeni almışsın sanırım oyunu, bir heves gir kurcala, oyna, kendi kararını ver, safını belli et :D

mwaru
23.Kasım.2013, 03:23
3D değil de normal klasik 2b'de oynasam maç motoru biraz düzelir mi bi fikriniz var mı?