PDA

View Full Version : Direktiflerin eski sistemdeki karşılıkları

nessus
21.Kasım.2013, 18:03
FM 2014'ü henüz yeni yeni oynuyorum. Çubuklu sistemin ortadan kalkması benim açımdan zor oldu. Muhtemelen sistem yine aynı sistem sadece bize göstermeden dsirektiflere göre otomatik değişiklikler yapılıyor.

Türkçe açıklamaları iyi olsa da bana direktiflerin eski sistemdeki karşılı lazım. Bazı direktiflerin karşılığını tahmin edebiliyorum ama bazısı havada kalıyor. Mesela bir oyuncuya topla geniş alanda oyna dediğimde eski sistemde nereler artıyor ya da azalıyor?

En azından yabancı sitelerden bu konuyu işleyen bir link varsa çok memnun olurum.

cimperan
22.Kasım.2013, 12:22
direktifler pek işe yaramıyor gibi taktigimde 2 tane ön liberoyla oynuyorum adamlara taktik ekranındaki oyuncu kısmından daha az şut cek diyorum ve kişisel profillerinden şut cekmek yerine pas ver diye talimat veriyorum ve orda kim oynarsa oynasın 2 si toplam en az 10 sut cekiyor mac basına :D

BaGa TaRKaN
22.Kasım.2013, 12:26
direktifler pek işe yaramıyor gibi taktigimde 2 tane ön liberoyla oynuyorum adamlara taktik ekranındaki oyuncu kısmından daha az şut cek diyorum ve kişisel profillerinden şut cekmek yerine pas ver diye talimat veriyorum ve orda kim oynarsa oynasın 2 si toplam en az 10 sut cekiyor mac basına :D

Tempolu ve Hücum Oynuyorsan Oyuncular Bir An Önce Sonuca Gitmek İçin Haddinden Fazla Şut Atabiliyor

nessus
22.Kasım.2013, 17:09
Adamın önü boşalıyorsa vuracak tabi :)

Direktifler işe yarıyor gibi geldi bana. Ama karşılıklarını anlamak için çok deneme yapmak gerek. Önceden neyi açmış neyi kapamış (run with ball falan mesela) arka planda gördüğüm için ne işe yarayacagını daha iyi anlıyordum.

Juan Diaz
22.Kasım.2013, 17:19
Adamın önü boşalıyorsa vuracak tabi :)

Direktifler işe yarıyor gibi geldi bana. Ama karşılıklarını anlamak için çok deneme yapmak gerek. Önceden neyi açmış neyi kapamış (run with ball falan mesela) arka planda gördüğüm için ne işe yarayacagını daha iyi anlıyordum.
Aynen abi neyin nerede ne kadarlık etki yaptığını görememek sıkıtı oluyor..Ne işe yaradığını bilmeden oyuna müdahale de edemiyorum etmiyorum daha doğrusu e etmeyince bazen sıkıntı yaşanıyor..Karambole yapılan hamlelerin işe yarayıp yaramamsı çokda umrumda olmuyor zira menejerlik hissini tadamıyorum farkında olarak yapmadıktan sonra