PDA

View Full Version : Versiyon 14.1.4 ten beklentileriniz?

koraybahce
22.Kasım.2013, 02:59
Herkes 14.1.3 ün eksik yanlarını dile getiriyor, ben de dahil. Fakat yeni versiyonda ne gibi durumlarda ne şekilde düzeltme yapılması gerektiğinden tam olarak bahsetmiyor. Burada yeni versiyondan beklentilerimizi açık bir şekilde ifade edelim istedim. Böylece SI forumlarına ortak bir geri bildirimde bulunabiliriz. Bunu yaparken "ya abi maç motorunu düzeltsinler" şeklinde değil de "maç motorunda bunu bunu şu şekilde düzeltsinler" tarzında yazarsak fayda sağlanabileceğine inanıyorum :)

Saygılar..

Zafonte
22.Kasım.2013, 05:16
ayakta savun dememe rağmen bi sezonda 15-20 penaltı golü yemeyeyim.

cimperan
22.Kasım.2013, 12:20
özellikle regen oyuncularda duran toplar(taç atışı serbest vuruş korner) özeliikleri en az 17 oluyor sacmalık ! düzelteceklerse bunu düzeltsinler

koraybahce
22.Kasım.2013, 12:52

Benim şikayetim de topa dal dememe rağmen rakibin önünden çekilen oyuncular :)

özellikle regen oyuncularda duran toplar(taç atışı serbest vuruş korner) özeliikleri en az 17 oluyor sacmalık ! düzelteceklerse bunu düzeltsinler

regen oyuncularda kimbilir kaç seridir aynı sıkıntı var. Ben de kayıtlı oyun içinde lig ekleme muhabbeti çıktığından beri yaşadığım bir şey şudur; ilk sezon bitmesine yakın lig eklerim, eklediğim ligde oynamaya başlayınca daha oyun başladıktan sonra 1 sene geçmesine rağmen 16 yaşında hayvani regenler olması. Bu kadar da olamaz diyor insan ama oluyor. Sanki yeni gelen nesilin hepsi yetenekli :D

azaptar
22.Kasım.2013, 17:54
1- Her maç direkten dönen topların azaltılması...Normalde 2 3 maçta 1 top direğe vurur,fm de her maç 3 4 top direkten dönüyor ve fazlasıyla can sıkıcı.
2-Bana 900 bine gelmeyen adamın 400 bin maaş veren takıma imza atması saçmalığı giderilsin.

Ufak tefek hatalar:

1-Maç berabere bitmesine rağmen " x oyuncu bu maçı kazanıyor" gibi saçma ifadelerin bitmesi.

şimdi sorunca birden aklıma glemiyor ama oynarken baya bir hata sayıyorum kendi kendime :D

perpetua
22.Kasım.2013, 18:36

Demek ki rakip senin oyuncunu mudahale yapmaya zorlamis. Biraz daha kontrollu oynayarak bu sorunu cozebilirsin.

azaptar
22.Kasım.2013, 18:44
Ufak hatalardan birini daha az önce yaşadım. Futbolcum transfer listesinde olmasına rağmen yardımcı ekibimden bana oyuncuyu satılık listesine koymam için tavsiye geldi...

Zafonte
22.Kasım.2013, 19:13
Demek ki rakip senin oyuncunu mudahale yapmaya zorlamis. Biraz daha kontrollu oynayarak bu sorunu cozebilirsin.

yok abi ben taktikle ilgili olduğunu düşünmüyorum. binaenaleyh arkadaşın bahsettiği oyuncuya müdahele etmeme sorunu da var. adamlar yanlarından geçiyor aldırmıyorlar. bu penaltılar genelde çok alakasız yerlerde oluyor

tüm bunlara ek; yaptığımız taktiklerin maça fazla etkisi olduğunu düşünmüyorum. resmen oyun senaryo yazıyor ve uyguluyor

shogun.
22.Kasım.2013, 20:36
Su ana kadar oynadığımız en iyi fm olmasını bekliyorum

perpetua
22.Kasım.2013, 22:12
yok abi ben taktikle ilgili olduğunu düşünmüyorum. binaenaleyh arkadaşın bahsettiği oyuncuya müdahele etmeme sorunu da var. adamlar yanlarından geçiyor aldırmıyorlar. bu penaltılar genelde çok alakasız yerlerde oluyor

tüm bunlara ek; yaptığımız taktiklerin maça fazla etkisi olduğunu düşünmüyorum. resmen oyun senaryo yazıyor ve uyguluyor

Rakibe mudahale etmeme sorunu varsa, daha cok oyuncuyla savunma yaparak rakibin gidecegi alani kapatarak da sorunu cozebilir, rakibin de mudahale edememe sorunundan faydalanabilirsin.

Bence de taktiklerin cok etkisi var.

Rakip defansif oynayip, uzun toplari tercih ediyorsa ve sen de onde basmaya kalkarsan delik desik oluyorsun.

Rakip defansif oynayip, kisa paslari tercih ediyorsa ve sen de onde bas(a )miyorsan delik desik oluyorsun.

Rakip hucum oynayip, kisa paslari tercih ediyorsa ve sen topu kesip hizli hucuma cikamiyorsan rakip maci domine ediyor ve yeniliyorsun.

Rakip hucum oynayip, uzun paslari tercih ediyorsa ve sen onde basmaya kalkarsan delik desik oluyorsun.

Esasinda defans oyuncularinin fazla mudahale yap(a )mamasi ve bire birde zayif kalmasi taktiksel tercihleri cok daha dogru secmeye zorluyor bence.

Gncl1905
22.Kasım.2013, 23:49
Az buçuk oynanabilir olsun, mantık çerçevesine yaklaşsın da ekstra bir şey istemiyorum.

dAleksic
23.Kasım.2013, 00:02
Rakibe mudahale etmeme sorunu varsa, daha cok oyuncuyla savunma yaparak rakibin gidecegi alani kapatarak da sorunu cozebilir, rakibin de mudahale edememe sorunundan faydalanabilirsin.

Rakip defansif oynayip, uzun toplari tercih ediyorsa ve sen de onde basmaya kalkarsan delik desik oluyorsun.

Rakip defansif oynayip, kisa paslari tercih ediyorsa ve sen de onde bas(a )miyorsan delik desik oluyorsun.

Rakip hucum oynayip, kisa paslari tercih ediyorsa ve sen topu kesip hizli hucuma cikamiyorsan rakip maci domine ediyor ve yeniliyorsun.

Rakip hucum oynayip, uzun paslari tercih ediyorsa ve sen onde basmaya kalkarsan delik desik oluyorsun.

Esasinda defans oyuncularinin fazla mudahale yap(a )mamasi ve bire birde zayif kalmasi taktiksel tercihleri cok daha dogru secmeye zorluyor bence.

Yüzde yüz katılıyorum. Benim oyunla ilgili tek şikayetim ; Kaleciler. Çok zor pozisyonları kurtarıp, çok saçma goller yiyorlar.

marlo41
23.Kasım.2013, 00:40
Tek isteğim bir an önce çıkması.

serwan
23.Kasım.2013, 00:47
şu saatten sonra hiçbir şey... yahu 1 ay oldu betadan bu yana.. 1 ay! düzeltilmez mi bir oyun bu kadar sürede. zahmet edip en azından çok bariz hataları düzelten bi hotfix çıkarır insan, sonra uğraşır. ben aldığım oyunu oynamak için 1 ay beklemek zorunda mıyım?

marlo41
23.Kasım.2013, 00:50
şu saatten sonra hiçbir şey... yahu 1 ay oldu betadan bu yana.. 1 ay! düzeltilmez mi bir oyun bu kadar sürede. zahmet edip en azından çok bariz hataları düzelten bi hotfix çıkarır insan, sonra uğraşır. ben aldığım oyunu oynamak için 1 ay beklemek zorunda mıyım?

Football Manager sersinin Mart ayına kadar beta halinde çalıştığı biraz bakılınca anlaşılan bir şey. Ocak gibi alman daha mantıklı olabilirdi ucuza.....

serwan
23.Kasım.2013, 01:05
Football Manager sersinin Mart ayına kadar beta halinde çalıştığı biraz bakılınca anlaşılan bir şey. Ocak gibi alman daha mantıklı olabilirdi ucuza.....

40 liraya aldım zaten... Düşse düşse 30'a düşecekti.. Verdiğim parada değilim. 1 liraya almış olsam ne fark eder oynamadıktan sonra.
Tam 6 tane kariyer açıp ilk devre bitmeden kapattım..

Ayrıca bu bi açıklama olamaz ki.. Mart'a kadar beta gibi çalışacaksa mart'ta çıkarsınlar oyunu. Kafalarına silah mı dayıyorlar ekim'de çıkacak diye...

marlo41
23.Kasım.2013, 01:08
40 liraya aldım zaten... Düşse düşse 30'a düşecekti.. Verdiğim parada değilim. 1 liraya almış olsam ne fark eder oynamadıktan sonra.
Tam 6 tane kariyer açıp ilk devre bitmeden kapattım..

Ayrıca bu bi açıklama olamaz ki.. Mart'a kadar beta gibi çalışacaksa mart'ta çıkarsınlar oyunu. Kafalarına silah mı dayıyorlar ekim'de çıkacak diye...

İroni yapmıştım abi. Bu yazdığım şey forumun ağır üyelerinden birinin geçen hafta yazdığı bir şeydi.

Zafonte
23.Kasım.2013, 01:36

altı üstü 4 tane gs ve fb maçlarında 7 tane penaltıdan gol yemeyi bunlara bağlıyorsan eyvallah abi. anadolu maçlarındakileri saymıyorum bile.

saçmalık olduğunun kanıtı: tüm sezon boyunca 20-25 penaltı kullanıldı bana karşı ve hepsi gol oldu. allah aşkına saçmalık zincirlemesi.

serwan
23.Kasım.2013, 02:44
İroni yapmıştım abi. Bu yazdığım şey forumun ağır üyelerinden birinin geçen hafta yazdığı bir şeydi.

eyvallah :) olayı bilmediğim için anlamamışım..

Kuzga
23.Kasım.2013, 02:57
Maç motorunu düzeltmesi ve buglardan arındırması. Yoksa oyuna dönmeyi hiç ama hiç düşünmüyorum.

darthrevan
23.Kasım.2013, 03:05

Kontrollu oyna derken o seçeneklerde hücüm,defans gibi seçenekler var. Gerçekte taktiksel olarak düşünürsek hücüm oyna denildiğinde takımın kısa paslı yada uzun pasla hücuma çıkacağını daha söylememiş oluruz. Defansta yine aynı şekilde olduğunu düşünüyorum; taktiksel bir direktif veriyorsun. Hücum,savunma yada kontrol diyerek komut veriyorun. Daha ben bunu oyuna başlarken takımın rakip karşısındaki hücüm etme stratejisini belirliyorum yani defansta penaltıya sebebiyet verme oranı böyleyse oyun daha baştan sorunlu demektir.

Bir defa penatıya sebebiyet verme oranı bence oyuna top kapma, pozisyon gibi veya agresiflik özellilerinin ön planda olduğu oyuncular ile ortaya çıkması lazım. Bunları yazmamın nedeni sizin oyuna yapan firma ile yada oyunun özelliklerini bizden daha iyi bilmeniz. Oyunda sizin bahsettğiniz gibi bir durum varsa oyuncu seçimlerinin önemi ne kadar etkili olabilir?

Oyunda birde target man e istediğim topu atma seçeneği yok galiba. Birde oyunda uzun top yani havadan oyna özelliği galiba yok.

koraybahce
23.Kasım.2013, 04:31
Perpetua nickli arkadaşım her halukarda oyunu savunuyor ama şunu söyleyeyim; Yaptığın yorumlardan da çıkarımımdır ki "sen de oyun böyle yapıyorsa sen de taktikte böyle yaparsın" gibi bir mantığa geliyor söylediklerin. Bizim burda yaptığımız taktiklerin rakibe karşı mı yapılması lazım oyuna karşı mı? Tabiki oyunda hata olacak. Bug da olacak ama bug dediğin şeyin milyonda bir görülmesi lazım. Şimdiden ortalık kale dışına çıkıp kırmızı kart gören kaleci sorununa şahit olanlarla dolup taşıyorsa oyunda bir hata vardır. topa dal, sert markaj, oyunu geride kabul et yapıp geride kurulu bir savunmayla oynuyorsan oyuncularınızın sizden daha düşük kalitedeki rakibe karşı top rakibin ayağındayken geri geri çekilmesi kabul edilemez arkadaşım. Bunu söyleyeyim.

xthexserhat
23.Kasım.2013, 18:48
Türkiye liglerindeki fikstür sorununu halletsinler başka da birşey istemiyorum. 4 günde 3 maç olur mu arkadaş ya. 2013 ten beri var bu sıkıntı. Ne zaman kupada grup maçları başlıyor fikstür kafayı yemeye başlıyor. Geniş bir kadron yoksa da maçlarda dağılıyorsun adamlar da yorgunluktan ölüp sakatlanıyorlar.

fmhastasi
23.Kasım.2013, 19:14
ne zaman golü hissetsek gol yiyoruz. hücuma bastıgımızda anında gol atıp gol yiyoruz bu düzeltilsin.oyunun zorlugu cok zor her mac üst bitiyor nerdeyse alt biten mac yok .buda düzeltilsin.direkten dönen toplar kalecinin sacma sapan cıkmaları var.bunlar düzeltilsin.ayrıca her mac aynı senaryo olmasın diyecem ama bu kadar yaptıktan sonra bunu düzeltmelerini beklemiyorum .anlamsız anlamsız seyler olmasın maclarda en azından bu düzeltilsin.suan oynamaktan gercekten cok sıkıldım yarım sezonluk saveyi sildim cıldırcam.o kadar para veriyoruz bunlar gercekten cok can sıkıcı ayrıyeten arkadaslarıma katılıyorum duzeltılcek pek cok sey var.taktikler v.s v.s

Esssteban
23.Kasım.2013, 19:56
Bana göre şu saçma yenilen ve atılan goller ve oyuncuların pres yapmaları falan geliştirilse mükemmel oyun olacak.

koraybahce
24.Kasım.2013, 12:13
Bana göre şu saçma yenilen ve atılan goller ve oyuncuların pres yapmaları falan geliştirilse mükemmel oyun olacak.

Evet resmen pres yapma diye bir şey yok oyunda :(

perpetua
24.Kasım.2013, 13:54
Perpetua nickli arkadaşım her halukarda oyunu savunuyor ama şunu söyleyeyim; Yaptığın yorumlardan da çıkarımımdır ki "sen de oyun böyle yapıyorsa sen de taktikte böyle yaparsın" gibi bir mantığa geliyor söylediklerin. Bizim burda yaptığımız taktiklerin rakibe karşı mı yapılması lazım oyuna karşı mı? Tabiki oyunda hata olacak. Bug da olacak ama bug dediğin şeyin milyonda bir görülmesi lazım. Şimdiden ortalık kale dışına çıkıp kırmızı kart gören kaleci sorununa şahit olanlarla dolup taşıyorsa oyunda bir hata vardır. topa dal, sert markaj, oyunu geride kabul et yapıp geride kurulu bir savunmayla oynuyorsan oyuncularınızın sizden daha düşük kalitedeki rakibe karşı top rakibin ayağındayken geri geri çekilmesi kabul edilemez arkadaşım. Bunu söyleyeyim.

Rakip de ayni mac motoruyla oynuyor. Onlar da ayni kurallar cercevesinde oynuyor.

Sadece senin kalecin ceza alani disina cikip kirmizi kart gormuyor.

Tamam hata. Ama oyundan zevk alabilmeyi engelleyen bir hata degil (tabii bence).

Mesela her maca girdiginde oyun kapaniyorsa, bu oyundan zevk almani engelleyebilir. Veya her oyuncunun profiline girdiginde oyuncularin ozellikleri farkli siralamada olsa, oyundan zevk almani engelleyebilir.

Ama senin oyuncun rakibe mudahale etmiyorsa, rakibin oyuncusu da senin taktiginle oynasa oyuncuna ayni nedenlerle mudahale etmeyecek. Yani senin cozebilecegin bir problemle karsi karsiyasin.

Oyunun amaci da rakibi yenecek sekilde problem cozmek degil mi? Teknik direktorun isi bu degil mi?

perpetua
24.Kasım.2013, 13:56
altı üstü 4 tane gs ve fb maçlarında 7 tane penaltıdan gol yemeyi bunlara bağlıyorsan eyvallah abi. anadolu maçlarındakileri saymıyorum bile.

saçmalık olduğunun kanıtı: tüm sezon boyunca 20-25 penaltı kullanıldı bana karşı ve hepsi gol oldu. allah aşkına saçmalık zincirlemesi.

Yapay zeka ile Yapay Zeka karsilikli oynadiginda boyle bir durum yoksa, isin icine insan parmagi katilinca durum degisiyorsa sucu gercekten oyunda mi aramak gerekli? :)

nessus
24.Kasım.2013, 15:34

Ben de katılıyorum. Oyunda taktiksel müdahale şansı var, hatta yeni oyuncu pozisyonlaryla birlikte geçmiş serilerden daha da iyi. Sadece biraz yoluna koyulması gerek. (patch şart kabul ediyorum)

Patch çıkana kadar oyunda taktik deniyorum. Hızlı oyuna dayalı çok başarılı bir taktiğim var. Ama kalburüstü takımlarda (mevcut ligin) işe yaramıyor. Denemek için Juventus'la 6 maç yaptım. Hepsinde top fazlaca rakipteydi. Sürekli pozisyona girmediler ama ben de uzak şuta zorlandım.

Çeşitli ufak tefek şeyler deneyerek 6 maçın dördünde sıfıra karşı yenildim. Sonra asıl sorunun topu rakibe fazla vermek oldugu gördüm. Defansı daha ileriye çıkart dedim.

0-0 ve 2-1 galibiyetle bitti iki maç. Top yine daha çok Juventus'taydı ama artık kaleme o kadar yakın pas yapamıyorlardı. Oyunda müdahale şansı her zaman var. Ama patch de lazım.

Perpetua diğer başıkta yazdıgım bi şey vardı. Sana o mesajı ulaştıramadım. Yorumunu merak ediyorum. Şöyle yazmıştım.

Ayrıca oyun bütünüyle çöp değil. Şikayetler genelde topa kay diyorum kaymıyor gibi şeyler. Ben bunu daha çok 3d problemi olarak görüyorum. Mesela adamlarım kaç kere topa kayarak gol çıkardı. Oyun mecburen gol gösterek o pozisyonda da golü 3D'de müdahale yapmamış gibi gösteriyor. Bana şikayetlerin %60'ı 3D gösterim kaynaklı gibi geliyor.

Karşı karşıya o gol kaçar mı denilen şeyler mesela. Adamlar 3d teknolojisi bu kadar. Yanılıyor olabilirm ama maç motoru enstantaneyi bizim 3D 'de gördüğümüz gibi görmüyor büyük olasılıkla. Bu konuda özellikle Perpetua'nın yorumunu çok merak ediyorum.

perpetua
24.Kasım.2013, 16:42
Ben de katılıyorum. Oyunda taktiksel müdahale şansı var, hatta yeni oyuncu pozisyonlaryla birlikte geçmiş serilerden daha da iyi. Sadece biraz yoluna koyulması gerek. (patch şart kabul ediyorum)

Patch çıkana kadar oyunda taktik deniyorum. Hızlı oyuna dayalı çok başarılı bir taktiğim var. Ama kalburüstü takımlarda (mevcut ligin) işe yaramıyor. Denemek için Juventus'la 6 maç yaptım. Hepsinde top fazlaca rakipteydi. Sürekli pozisyona girmediler ama ben de uzak şuta zorlandım.

Çeşitli ufak tefek şeyler deneyerek 6 maçın dördünde sıfıra karşı yenildim. Sonra asıl sorunun topu rakibe fazla vermek oldugu gördüm. Defansı daha ileriye çıkart dedim.

0-0 ve 2-1 galibiyetle bitti iki maç. Top yine daha çok Juventus'taydı ama artık kaleme o kadar yakın pas yapamıyorlardı. Oyunda müdahale şansı her zaman var. Ama patch de lazım.

Perpetua diğer başıkta yazdıgım bi şey vardı. Sana o mesajı ulaştıramadım. Yorumunu merak ediyorum. Şöyle yazmıştım.

Ayrıca oyun bütünüyle çöp değil. Şikayetler genelde topa kay diyorum kaymıyor gibi şeyler. Ben bunu daha çok 3d problemi olarak görüyorum. Mesela adamlarım kaç kere topa kayarak gol çıkardı. Oyun mecburen gol gösterek o pozisyonda da golü 3D'de müdahale yapmamış gibi gösteriyor. Bana şikayetlerin %60'ı 3D gösterim kaynaklı gibi geliyor.

Karşı karşıya o gol kaçar mı denilen şeyler mesela. Adamlar 3d teknolojisi bu kadar. Yanılıyor olabilirm ama maç motoru enstantaneyi bizim 3D 'de gördüğümüz gibi görmüyor büyük olasılıkla. Bu konuda özellikle Perpetua'nın yorumunu çok merak ediyorum.

Bence 3D teknolojisi pek kisitlamiyor oyunu. Mac motoru simdiye kadar yapilmis en iyisi olsa da hala gercek bir futbol maci olmaktan uzak.

Bazi yonler gelistirilirken (mesela topa kaymalarin azaltilmasi oyunu gelistirmek icin yapilan bir hamle) baska yonlerde ariza cikiyor (topa kayma disinda rakipten topu alma metodlarinin azligi).

Cikan yama da bu iki hamlenin tamamlanmasinin ortasinda gerceklesti. Gelecek yamalarda topa kayarak kazanma disindaki yollar yansiyinca bu sorun ortadan kalkacaktir.

Bence onemli olan da gelisim. Detaylarda ufak hatalar olabilir. Ama mac motorunun gelisimi bence gozardi edilebilecek bir sey degil. Sadece oyuncularin pozisyon almalarinin cok daha dogru hale gelmesi bile oyunda yaraticiligin ve hucumda hareketliligin onemini cok arttirdi. Sirada bunlarin gelisimi olacaktir mutlaka.

LifeYourself
24.Kasım.2013, 20:38
Avrupa Maçı-Trabzonspor-Beşiktaş-Galatasaray-Avrupa Maçı-Fenerbahçe böyle bir fikstür 2-3 sene üstüste gelmesin lütfen :zuhaha
Tabi şans işidir belki buda.O zaman ben çok şanssızım :)

marlo41
24.Kasım.2013, 20:45
Ne zaman çıkacak acaba ?

himone
24.Kasım.2013, 20:58
1- Saçma fikstür düzeltilsin,
2- oyun sırf benim iyi gidişimi önlemek için en iyi 5-6 oyuncumu 4-5 ay arası sakatlamasın,
3- kaleciler inanılmaz golleri çıkarıp saçma goller yemesin,
4- En dandik adam en iyi savunmacıların yanında 50 metre top sürmesin,
5- orta sahaların ceza sahası civarında çektiği şutların %99'u saçma şekilde dışarı çıkmasın

Universal
24.Kasım.2013, 21:47
Yüzde yüz katılıyorum. Benim oyunla ilgili tek şikayetim ; Kaleciler. Çok zor pozisyonları kurtarıp, çok saçma goller yiyorlar.

Ya da tam tersi bitiriciliği 15 üstünde ki çok oyuncu karşı karşıya golleri harcarken akıl almaz goller atabiliyorlar.

ugur1907can
26.Kasım.2013, 02:50
Oyuncuların Rakibin Önünde Hamle Yapmadan Durması Yan Toplarda SAvunma Eksikliği Özellikle Kalecilerin En Yavaş Kafa Toplarını Bile İçeri Alması Çıkan Regenlerin %85 nin Hayvancıl Özelliklerle Abartılması Maç İçi Spikerin Saçmalaması ve Mesaj bölümünde x teknik direktör ateş püskürdü deyip adamın yorumunu okduğumda en iyi anlaştığım menajerlerden biri demesi düzeltilsin bence başka bir şeye gerek yok

Burak Akmanoğlu
26.Kasım.2013, 02:53
Çok penaltı oluyor,kesinlikle bu düzeltilmeli.

yakamoz0347
26.Kasım.2013, 17:04
biran önce çıkması :)

ToRoSKaPLaNı
26.Kasım.2013, 17:28
Şu gözle görülür hatalar düzeltilsin ve çıksın bir an önce yama.Sıkıntıdan Top Eleven e sardım. Çıksında artık kariyerime devam edeyim.

atakan42
26.Kasım.2013, 19:47
Rakip de ayni mac motoruyla oynuyor. Onlar da ayni kurallar cercevesinde oynuyor.

Sadece senin kalecin ceza alani disina cikip kirmizi kart gormuyor.

Tamam hata. Ama oyundan zevk alabilmeyi engelleyen bir hata degil (tabii bence).

Mesela her maca girdiginde oyun kapaniyorsa, bu oyundan zevk almani engelleyebilir. Veya her oyuncunun profiline girdiginde oyuncularin ozellikleri farkli siralamada olsa, oyundan zevk almani engelleyebilir.

Ama senin oyuncun rakibe mudahale etmiyorsa, rakibin oyuncusu da senin taktiginle oynasa oyuncuna ayni nedenlerle mudahale etmeyecek. Yani senin cozebilecegin bir problemle karsi karsiyasin.

Oyunun amaci da rakibi yenecek sekilde problem cozmek degil mi? Teknik direktorun isi bu degil mi?

arkadaş o zaman neden fm çalışanları bu hataları kabul eden bir açıklama yayınladı ?

koraybahce
26.Kasım.2013, 21:53
Şu gözle görülür hatalar düzeltilsin ve çıksın bir an önce yama.Sıkıntıdan Top Eleven e sardım. Çıksında artık kariyerime devam edeyim.
Topeleven iyidir. Bir yerden apk sını bulup yüklediğim FM handheld 14 te de penaltıdan atılan gol ofsayt diye iptal edildi. :D Toptan kafayı yemiş herhalde bu adamlar.

kornification
26.Kasım.2013, 21:56
Çıkarmayı başarmalarını bekliyorum şimdilik, gerisini sonra düşünürüz...

ToRoSKaPLaNı
27.Kasım.2013, 01:58
Topeleven iyidir. Bir yerden apk sını bulup yüklediğim FM handheld 14 te de penaltıdan atılan gol ofsayt diye iptal edildi. :D Toptan kafayı yemiş herhalde bu adamlar.

desene topelevende bile bug var :D

koraybahce
27.Kasım.2013, 11:33
desene topelevende bile bug var :D

Yok topeleven da değil. FM 14 Handheld versiyonu. Yani android ve IOS telefonlarda çalışan Football Manager versiyonundan bahsetmiştim :)

thedarkpart
27.Kasım.2013, 18:53
inanılmaz sakatlıklar yaşıyorum 4-5 hafta sakatlanma çok sık oluyor.

lyonu deplasmanda 4-0 yenen takımın gelip adana d.s tarafından madara edilmesi bana hiç bir şekilde açıklanamaz oyundan bir güç dengesi olması lazım çok bariz hatalar yapılmadıysa iki maçın gündüzle gece gibi farklı oynanması mantıksızlık uzun pasa pres yaparsanla falan açıklanabilecek bir durum değil

yıllık 8-10 m arası maaşla bu adamı alabilirsin gibi saçma gözlemci raporları bunlar kulubun yıllık 2.2m den fazla vermediğini bilmiyormu da bana nuri şahini öneriyor ?

elin profilsiz forvetlerinin iğne deliğinden gol atabilirken senin finishing i 16 - 17 olan oyuncunun moralide gayet yüksekken bile becerip gol atamaması ( buna birde hep sana denk gelen hayatının maçını oynayan kaliceler eklenebilir)