PDA

View Full Version : Roberto Mancini - Gençlerbirliğinde ...

blackman2004
23.Kasım.2013, 06:43
Arkadaşlar Merhaba

1.Biraz once ali adnan ile contrat gorusmelerine basladıgımda daha ikinci senemde ilk sene bazı yetkilendirme problemlerinden kaynaklanan yardımcı ekibiminin azizliğine ugrayarak teklifi tamamlamadan sözleşme şartlarının eksikliğinden rızam olmaksızın alamamıştım adnan ı.fakat 2.senemde oyuyncuyla anlaşmak için kulubune teklif gonderip kabul etmesinin hemen akabininde futbolcuyla olan gorusmemde soyle birseyle karşılaştım " oyuncum daha once kiralık olarak oynadıgı takımda su an için gorusme yapmak istemiyor" aga ben oyuncuyu alamadım ki zaten ne alaka

2.bomba ise Mancini nin ne işi var allahını severseniz bu adamın lig 15.takımı Gençlebirliğinin başında

Fm de neler oluyor ben uzun zaman sonra bu kadar balance ayarlarının ucuk kaçık oldugu bir oyun ilk defa oynuyorum ki uzun zaman dan kastım cm idi.Fm ilk defa riyakar görüyorum .Anlamadım.

Yorumlarınızı bekliyorum ark oyunum orj bu arada

tskler ..

Not :

Totemizm kişilerin yada grupların bir belli mistik görevler,doğa olayları,nesnelere bağlı kalmak koşulu ile paralelel olarak gerçekleşen ayinler ,gorevler , yasaklar dır diye biliyorum

İlla Oyunu oynuyacaz diye nesneye sadık kalıp riyakar davranmanın hiçbir mantık çerçevesinde değerlendiremeyiz. objektif bakalım biraz.ütopik değil .

merevium
23.Kasım.2013, 10:12
Mancini'nin transfer oluşunu ilk defa görmüyorum. Bazı arkadaşlarda paylaşmıştı. Gerçekten saçma olmuş.

Dennis Bergkamp
23.Kasım.2013, 10:37
Hector Cuper Ordu'da 2 sene hocalık yaptıysa Mancini hayli hayli Gençler'de hocalık yapar.

Bowlz
23.Kasım.2013, 12:21
Hector Cuper Ordu'da 2 sene hocalık yaptıysa Mancini hayli hayli Gençler'de hocalık yapar.

Hector Cuper'in maaşı yıllık ne kadardı? Mancini'nin ne kadar? Sizce Gençlerbirliği Mancini ve ekibinin maddi isteklerini karşılayabilecek bir ekonomik yapıda mı?

azaptar
23.Kasım.2013, 12:27
Hector Cuper Mancini ile geldikleri dönem için söylüyorum kıyaslanmayacak bir hoca.Kariyeri düşüşte olan ve son 10 senedir doğru dürüst başarısı olmayan bir hoca...Mancini ise Premier Lig şampiyonu 2 sene öncenin.Fark var yani...

kumbara
23.Kasım.2013, 14:44
Hector Cuper'in maaşı yıllık ne kadardı? Mancini'nin ne kadar? Sizce Gençlerbirliği Mancini ve ekibinin maddi isteklerini karşılayabilecek bir ekonomik yapıda mı?

Gençlerbiriliği'nin çok iyi ekonomik yapısı var. Zaten ilhan cavcav'ın eleştirilmesinin sebebi her sene kasada milyon liraların olması ama elde bir başarının olmaması. Daha iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca Man.City'den kovuldu ve sonrasında gs'a geldi mancini, yani kariyeri düşüşte.

Legendary
23.Kasım.2013, 15:01
Benim oyunumda da Mustafa Denizli, İngiltere'nin başına geçmişti. :schaf:

GeNç KaRTaL
23.Kasım.2013, 15:51
Buna benzer durumlar önceki serilerde de vardı.Mesela Fm 12'de Villa Boas,hangi ligde çalışıyorsan,o ligin takımlarını Yılmaz Vural misali dolaşıyordu.Saçma tabii.Buna çözüm bulunsa iyi olur.

orhuncet
23.Kasım.2013, 16:24
FMde herşey olabilir Mancini çok doğal Gençlerde olması her bi olayda problem aramaktan vazgeçin

Ronaldinho 10
23.Kasım.2013, 16:24
Mancini olayi cok sacma..

blackman2004
23.Kasım.2013, 16:32

Ya arkadaşım ideolojisine ve popilizmine tamamiyle ters bir durum bu bırakalım bu oyunu illa pozitif yonlerinden bakıcaz oynamaya devam edelim modunu meşrulaştırmak bu değildir reel de birseyden bahsediyoruz falan filan değil bu bildiğin salla parti iş aklım mantıgım almıyor valla dun herseye eyw dedim bunu dusunmeye basladım

resoag
23.Kasım.2013, 17:02
http://r1311.hizliresim.com/1h/r/utlcn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Siz bunu Mancini diye almışsınız da bu bildiğiniz Macit Abi :zuhaha

heartbreaker007
24.Kasım.2013, 06:37
1) Mancini, tıpkı geçek hayattaki gibi oyunda da yüksek değerlere sahip bir T.D(itibar, kariyer, başarı v.b) ayrıca çalıştığı takımlardaki maaş ortalmasıda oyunda yüksek maaş değerlerine sahip olması muhtemel

2) büyük takımların gözden düşmüş oyuncularına bosman kuralı dahilinde yada ucuz bonservis ücretlertine rağmen futbolcu, sözleşme teklifinde, mevcut takımından aldığı maaşın altında teklifi kabul etmiyor. Bir nevi Türkiye'ye gelmiş yabancı oyuncular gibi aga nede olsa maaşı alıorum oynasamda oynamasamda mantığı gibi.

Bu 2 bilgi ısığında Gençlerbirliği eğer oyunda MAncini'yi getirecek maaş bütçesine sahipse oyunda evet bu biraz saçma olmus düşünceindeyim

Bazı arkadaşlar Mancini'yi harcayacak şekilde yorum yapmıs ama olayın özü şu Mancini gibi İnter, City gibi yüksek maaşlara çalışmıs saygınlık kazanmıs bir teknik addam. kariyeri düşüşte die Gençlerbirliği gibi bir takıma, küçümser gibi bakmaz ama ben yıllık şu kadar istiorum dediğinde kulüp(hele ki Gençlerbirliği) teşekkür eder masadan kalkar. Zira adamın istediği rakamla Cavcav takım kurar.

Ha Mancini o kadar parayı hak eder mi die sorarsanız. Kendinizden pay biçin, 100 liraya çalıştığınız işte işi bıraktınız yada kovuldunuz fark etmez başka firmaya başvurdunuz aynı iş benzer standartlar ama ücret 80 lira çalışırmısınız? eski işinizde kazandığınız tecrübe var kalifiyesiniz sertifika fln var ama şirket diyor ki sen yenisin? İşte Mancini gibi hocalar bu sorunu yaşamaz çünkü öyle yada böyle adamın title nda Seri A ve premier lig şampiyonluğu var. HA ne zaman Mancini gelir Couper yaşına artık doymustur işi emeklilik tadında hobi olarak yapmaya başlar farklı heyecan arar o zmn olur belki ama şimdi çok zor....

SAİT71
24.Kasım.2013, 12:54
Manchini şuan için bırakıp Galatasaray'ı GB'ne gitse gerçektede çok kaçık bir şey olur. Ancak Hector Cuper gibi belli bir zaman sonra boştayken falan gelse çok abest olmaz.

Fakat oyunun zeka motorunda biraz problem var bencede.

perpetua
24.Kasım.2013, 13:42
Ekran goruntuleri/kayitli oyun alabilirmiyim?

fmhastasi
24.Kasım.2013, 13:54
olabilir bunlar futbolun icindeki güzellikler gayet normal karsılamak gerekiyor arkadaşlar

LifeYourself
24.Kasım.2013, 14:26
Bende Mancini direk Avrupa'ya gitti GS'deki başarılarından sonra ilginç :)

husoo18
24.Kasım.2013, 15:30
Saçma mı saçma ama ben bunu biraz da oyunun güzelliği olarak görüyorum eğer mancini gençlerbirliğinde başarılı olabiliyorsa adamlar oyuncuya yatıracağım parayı teknik direktöre yatırayım bakalım neler olacak mantığında olabilir :)

serwan
24.Kasım.2013, 15:49
Arkadaşlar oyun içersindeki süreçte ortaya çıkan durumları asla anormal kabul etmemek lazım. 2 sene sonra mancini'nin gerçekten gençlerbirliği'ne gitmeyeceğinin garantisi var mı? Anormal değil böyle durumlar. Farklı şartlar oluşmuştur ve gitmiştir. Örneğin başarısız olup sezon ortası gs'den kovulmuştur, o an için talibi yoktur ve gençlere gitmiştir.
He derseniz ki gs kovmadı buna rağmen ayrıldı ya da real'den de teklif vardı ama gençleri seçti bu anormal olur işte.

blackman2004
24.Kasım.2013, 16:36
Ekran goruntuleri/kayitli oyun alabilirmiyim?

Acaba diyorum itibarlık bir durum mudur ki adamı gbirligine iten

baktığında ulusal gözüküyor en aşağı kıtasal olması lazım değil mi ..

http://r1311.hizliresim.com/1h/s/uurj2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

marlo41
24.Kasım.2013, 16:41
Asistan menajeri ile aynı parayı alıyor ve yıl 2014.

blackman2004
24.Kasım.2013, 16:47
Asistan menajeri ile aynı parayı alıyor ve yıl 2014.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

olabilir bunlar futbolun icindeki güzellikler gayet normal karsılamak gerekiyor arkadaşlar

bu neresi normal bazı arkadaşlar olabilir felan demişler tmm bir nebze de şurda bir silsile olmalı be abi

yine sineye çeker anlarız durumu dramatize etmeden he tmm editörden 2 rutuş tmmdır.

Bu vaka başka vaka .. derim ben ...

marlo41
24.Kasım.2013, 16:51
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bu neresi normal bazı arkadaşlar olabilir felan demişler tmm bir nebze de şurda bir silsile olmalı be abi

yine sineye çeker anlarız durumu dramatize etmeden he tmm editörden 2 rutuş tmmdır.

Bu vaka başka vaka .. derim ben ...

Burada her şeyi normalize etmeye meraklı sağlam bir kalabalık var. Senin benim gibi para verip aldığı bir oyundaki hataları ve senin paylaştığın örnekteki gibi absürtlükleri şikayet eden kişilere sanki oyunu kendileri yapmışlarcasına laf sokuyorlar. Takma derim kafana.

perpetua
24.Kasım.2013, 16:59
Acaba diyorum itibarlık bir durum mudur ki adamı gbirligine iten

baktığında ulusal gözüküyor en aşağı kıtasal olması lazım değil mi ..

http://r1311.hizliresim.com/1h/s/uurj2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Oyun baslangicinda, yanilmiyorsam, kitasal itibara sahip.

Demek ki Galatasaray'da o kadar kotu teknik direktorluk yapmis ki kimse onu almak istememis. Bkz. Rijkaard. :)

Itibarin bu kadar cabuk dusmesi normal olmayabilir. Acikcasi ne oldugunu tam anlayabilmek icin Mancini serbest ve Genclerbirligi teknik direktor ararken bir kayitli oyun gerekli. Bunu edinmek mumkunse SI'a bunu iletip ne olup bittigini ogrenebilir ve duzeltmelerini saglayabilirim.

Ama is olup bittikten sonra o kararin neden verildigini gormek mumkun degil.

Sirf bu nedenle ben oynarken her hafta yeni dosyaya kayit ettiriyorum oyunu ki bu tip bir ariza gorunce geri donup SI'in buna bakmasini ve duzeltmesini saglayabileyim. Sizlerin de aklinda bulunsun. Eger bu tip sorunlarin ortadan kalkmasini istiyorsaniz yapabileceginiz en iyi sey kisa araliklarla oyunu yeni dosyaya kayit edip, bu sorunlarin cozulebilmesine yardimci olmak en faydali cozum.

azaptar
24.Kasım.2013, 20:26
marlo41 ne güzel söyledin :)..

blackman2004
25.Kasım.2013, 02:02
http://yuq.me/games/43/522/43522.png

Şu hatalardan şu oyun bir arınsada orantısız şiddet midir yoksa çapraz ateş midir şu çekitiğim azap paramızı verdik 2 kelam edeydik biraz tatmin olaydık .

Hiç mi oynamadık hiç mi riyakar davranıp yeri geldiğinde absült dediğimiz vuku ları kamufule edip hiç mi beltaraf etmedik biz ,
bu oyunu her haliyle seviyorduk çünkü yola çıktıgımızı yolda buldugumuza değişmeyiz dedik yıllar yılı oynadık sevdik baglandık Yiğidi öldür hakkını yeme ok , harbi sen teksin işin tekelindesin.Dahası kanıksadıgımız birsey dir ki sen amiral geminin kaptan köşkünde değil direk dümenindesin .

Ama artık sistem şu olmuş danışıklı dövüş,karşılıklı & müşterek aldım verdim sattım cebime girdi.Hadi koçum güle güle.
Ben inanın aşırı Fm ci değilim ama ilk defa yürekten oyundan soğuyorum , bari birkaç ufak nüanslarla , rütüşlarla en azından yahu tüketici her zaman haklıdır ilkesinden tatmin et ,gonul al ne bileyim birşey yap ya.