PDA

View Full Version : Bruma'yi satmak

conchis
25.Kasım.2013, 03:39
Manchester United 52m euro onerdi nakit. Para hakikaten cok iyi, ama yerine alabilecegim oyuncularin hepsi daha pahali. 2016 yazindayim su anda ve Sampiyonlar Ligi'ni kazanmayi hedefliyorum. Yerine onerebileceginiz bir kanat var mi?

Su anki diger kanat oyuncularim Andre Ayew, Januzaj ve Vitinho. Ayew'de gidici bu arada, Real Madrid 30m euro onerdi, buyuk ihtimalle satacagim.

Ayberk Tuncer
25.Kasım.2013, 03:50
52 milyon euroya sadece 200pa'lı adam satmam. İlla ki muadili bulunur save dosyanda. Doğru scout ekipleriyle araştırmak önemli. Tavsiyem Arjantin ve Brezilya'yı birkaç kez tavaf et, illa ki çıkarmışlardır Bruma'yı kesecek adam.

mpaker66
25.Kasım.2013, 03:56
Sat kardeşim düşünmek hata. Çok raha bulursun birini. Olmadı taktik değiştir.

conchis
25.Kasım.2013, 04:02
Arjantin ve Brezilya'da zehir gibi veletler var evet ama 2016 yazinda daha hic biri gelismemis. Hali hazirda gelismis oyuncu ariyorum. Su anki adaylar oncelik sirasi ile Mario Gotze, Kevin De Bruyne, Julian Draxler ve El Shaarawy. El Sharaawy iclerinde en ucuzu ama en cok sakatlanani.

ozkankrdrl
25.Kasım.2013, 04:13
52 milyon müthiş düşünmen hata.Öyle ahım şahım bir şey olmayacak ilerde potansiyeli çok iyi değil zaten.

Kevin De Bruyne mükemmel bir yetenek 2.sezonda ya da 3.sezonda kiralık listesine konuluyor satılık opsiyonlu kiralamıştım.10 milyona.

xthexserhat
25.Kasım.2013, 05:35
şampiyonlar ligini kazanmak istiyorsan satma o parayı kupadan çıkarırsın zaten. ayrıca şampiyonlar ligini kazanmak için kadro istikrarı şart.

mpaker66
25.Kasım.2013, 05:59
Sat ya sat. Hem CL'yi kazanırsın hemde Para kazanmış olursun.

conchis
25.Kasım.2013, 12:21
Problem parada degil, yerine adam bulmakta zaten. Para'ya ihtiyacim yok, oturmus bir kadrom var ve senede 1-2 transfer yapiyorum. Gelmek istemeyen futbolcular haric istedigim topcuyu alacak kadar param var. Adamlar gelse zaten Neymar, Hazard yada Oscar uclusunden birini alirim.

@xthexserhat kadro istikrari konusunda dediklerine kesinlikle katiliyorum. Ama tek oyuncuyu degistirmekten pek bi korkum yok acikcasi, grup maclarinda iyi performans gostermese de olur. Zaten 2. torbadan katiliyorum gruplara. Eleme turuna kadar toparlasin yeter.

samasti
25.Kasım.2013, 13:34
bence sat... Benim oyundan zevk alabilmem için yaptığım tek şey kaliteli oyuncuları elden çıkararak muadili henüz çok genç oyunculara şans vermem... hele birde onların gelişip serpildiğini görmek büyük bir mutluluk... Eminim muadili ve daha yeteneklisi vardır muhakkak. Ben olsaydım hiç düşünmeden gönderirdim. Kadro istikrarı tabiki çok önemli fakat 1 oyuncunun eksilmesi kadroyu etkilemez diye düşünüyorum. Arkadaşların dediğine katılıyorum... maddi durumun iyiyse gözlem ağında geniş ve iyidir diye düşünüyorum, bu yüzdende gözlem ağını test etmenin zamanı geldi diyebilirsin. Tabiki bu benim fikrim, yine de sen bilirsin.

Rind-i Şeyda
25.Kasım.2013, 13:47
O paraya 7 tane Bruma alırsın. :)

kral_67
25.Kasım.2013, 14:28
ben 60'a sattım gittim daha ucuza Wellinghton Nem'i aldım sözleşmesinde madde var mecbur satıyorlar

Zafonte
25.Kasım.2013, 16:14
satmazsan oyuncu değilsin. Belki Türk olsa satmaman biraz mantıklı olurdu. O da biraz. Bruma kim ki?

samasti
25.Kasım.2013, 19:20
satmazsan oyuncu değilsin. Belki Türk olsa satmaman biraz mantıklı olurdu. O da biraz. Bruma kim ki?

Konu birden Brumayı karalama kampanyasına dönüşecek herhalde :):D

urwrdskkn
25.Kasım.2013, 19:21
52 milyon veren bir takıma satmıyorsan brumayı yanlış yapıyorsun malum fair play muhabbeti olduğu için hiç düşünme sat

fmhastasi
25.Kasım.2013, 20:37
sat gitsin yerine oyuncu bulmak zor ama 52 mnt tl ye

ozan42
25.Kasım.2013, 21:29
sat gitsin yerine oyuncu bulmak zor ama 52 mnt tl ye

Tl değil Euro olarak gelmiş teklif.

Bruma ve adnan januzaj profillerini alabilirmiyim merak ettim 52 m euro verilen adamın profıilini özelliklede :)

samasti
25.Kasım.2013, 21:56
Bence manchester çıldırmış :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xwerswoodx
26.Kasım.2013, 11:23
Ayew'i satmak aptallıktır. Ayew benim Galatasaray kariyerimde Dünyanın en iyi oyuncuları listesine girebilmiş bir oyuncu. Bruma falan hikaye sneijder bruma ve drogbayı çıkart elden tek forvet kanat oyununa dön, amrabat var zaten sağ kanada Gökhan Töre gelmez muhtemelen ama sağ kanada türk bulamazsan yabancı bir oyuncu al, olmadı Burağı oynat, forvete fırsatcı bir golcü bul, uzun boylu ve kafaya iyi çıkan biri olursa tadından yenmez. Orta sahada Jem Karacan ve Selçuk idealdir. Defans solunda Didac Vila ortasında Semih Chedjou Hakan sağında Sabri idealdir. Eboue yide çıkart elden direk uğraşma bile. Hakan yerine defansa sağlam bir türk defans veya yabancı defans alabilirsin. Kaleye getirebilirsen ter stegen miydi neydi onun adı onu getir, muslerayıda sat gitsin, eğer kaleyi türk bırakıcam diyorsan onur kıvrak, tolga zengin (soy adını yanlış hatırlıyor olabilirim) veya Sinan Bolatı al koy. 52 milyon az para değil, zaten oyuncuların belli gerekirse as oyuncularınıda sat revizyona git, özellikle takım yaş ortalamasını düşürürsen 1-2 sezon sonra Avrupa Ligini rahat kazanırsın. Şampiyonlar ligini bile kazanabilirsin.

conchis
26.Kasım.2013, 13:37
Tl değil Euro olarak gelmiş teklif.

Bruma ve adnan januzaj profillerini alabilirmiyim merak ettim 52 m euro verilen adamın profıilini özelliklede :)

Evet, teklif 52m euro (144m TL). Aksama profilini buraya yuklerim. Januzaj'da baya iyi durumda, ona da habire teklif yagiyor ozellikle chelsea ve man city'den ama turk asilli oldugu icin hayatta satmam onu.

@xwerswoodx Ayew hakikaten cok iyi oyuncu, takiminda en sevilen oyuncusu zaten. Yabanci sinirlamasi olmasa satmayi aklimdan bile gecirmem. Takimin kaptani su anda ve hakikaten kanatta cok iyi is yapiyor, ama 2 senedir ortasahaya Box to Box midfielder olarak adapte etmeye calisiyorum, sirf pozisyon antremani yaptirmama ragmen hala adapte olamadi. En sonunda pes ettim bende, Mascherano'yu aldim on libero mevkii'ne.

Takimin geneli olarak.. hmm, su anda 2016'dayim, pek Galatasaray'a benzer hali kalmadi takimin. Amrabat, Chedjou, Sabri filan postaladim hepsini :) Avrupa'daki ideal 11 soyle:

Ter Stegen - Corchia, Balanta, Semih (O.Toprak), J.Silva - Mascherano, Gundogan - Ayew (Vitinho), Quintero, Januzaj - Mitrovic

Turkiye ligi icin elimde: Emre Can, Levin Oztunali, Onur Kivrak, Hakan Aslantas, Selcuk Inan, Burak Yilmaz gibi oyuncular var, donusumlu oynatiyorum bunlari.

Vitinho ve Januzaj daha gelisimlerini tamamlamadiklari icin ikiside zayif halka. Kanatlara adam almak istiyorum bu yuzden. Ayew sol kanatta cok iyi, ama sampiyonlar ligi kazandiracak kadar iyi degil. Bayern, Barca, Real gibi takimlara denk gelince etkisiz kaliyor, ozellikle deplasmanda. Herhalde sag kanada Lucas Moura, sol kanada Mario Gotze alicam. Eger gelseler Neymar ve Oscar'i alirdim ama futbolcular gelmek istemiyor :)

conchis
26.Kasım.2013, 23:50
http://n1311.hizliresim.com/1h/u/ux8cv.png

http://n1311.hizliresim.com/1h/u/ux8g6.png

bu oyuncularin ikiside henuz gelisimini tamamlamadi. Bruma 3.5/4.5 yildiz, Januzaj ise 3/4 yildiz. Bruma'nin yildizi 20/20 scouttan geliyor. Januzaj'inki cok guvenilir degil, 14/18 asistandan geliyor