PDA

View Full Version : Rudi Garcia: Yeni Kral 3-4-3 | AS Saint Etienne 2.Sezon

nessus
26.Kasım.2013, 14:28
...
...
...

Saint Etienne... Telefon görüşmesi.

Rudi Garcia: Menajerim görüşmelerin tamamlandığını söyledi. İki gün içinde Roma'ya gidiyorum.

Erdem J.D. : Çok güzel. Peki beni alıyor musun?

Rudi Garcia : Üzgünüm, hayır. İhtiyar Bernard'ı alıyorum. İtalyan'lar ekibimde Roma'lı birilerinin de olmasını istiyor. Bernard bensiz yapamaz iş bulması da zor. Sen daha gençsin. Ve artık senin bir takım çalıştırman gerektiğini düşünüyorum.

Erdem J.D. : Takım mı!?

Rudi Garcia: Evet... Bir çok şeyi başardık. Artık sen de bir takımın başına geçmelisin. İkinci ligden bile olsa kendini göstermek için yeni bir hamle yapmalısın. Bu konuda sana yardımcı olacağım. Biliyorsun başkanlarla aram iyidir.

Erdem J.D. : Evet... Çalışacak bir yer bulurum elbette. Ama seni özleyeceğim. Roma'da ne yapacaksın?

Rudi Garcia: Her zaman yaptığımı! (Gülüşürler)

Ve işte böyle senelerdir yardımcılığını yaptığım Rudi Garcia ile yollarımız ayrıldı. Ben St. Etienne doğumluyum. Orada da futbol oynadım ve sakatlıklar yüzünden 28 yaşında futbol hayatıma resmen noktayı koydum. Kötü talihime rağmen kulüp beni yarı yolda bırakmadı ve teknik ekipte görev verdi. Rudi Garcia 1998 yılında St. Etienne'e yardımcı antrenör olarak geldiğinde ben de futbolu yeni bırakmış ve kulüpte antrenör olarak çalışmaya başlamıştım. İki sene sonra o takıma baş antrenör oldu. Ben de yardımcılarından biri. Daha sonra o Dijon'a gittiğinde ben Etienne'de kalmaya devam ettim. 2007 yılında Le Mans'a geçtiğinde baş antrenörü olarak yanında yer aldım. Ve daha sonra Lille'de 5 sene beraber çalıştık. Şimdi o Roma'ya gidiyor. Benimse iki kötü bir takımda kendimi göstermemi ve teknik diretörlük kariyerime başlamamı istiyor.

Ben Erdem J.D. Türk asıllı Fransız antrenör. Kariyerime başlıyorum.

http://secure.asroma.it/images/gallery/lg/12576garcia4.jpg

(Kuraları okudum ve kabul ediyorum. Kariyer hikaye boyunca mesaj mesaj ilerleyecek)

sui generis
26.Kasım.2013, 14:40
Başarılar dilerim.

Krios
26.Kasım.2013, 14:45
Başarılar :)

Juan Diaz
26.Kasım.2013, 16:25
Başarılar (:

Esssteban
26.Kasım.2013, 16:35
Başarılar. Güzel giriş olmuş.

Rind-i Şeyda
26.Kasım.2013, 16:59
Katil uşak. Başarılar dilerim.

Goofy
26.Kasım.2013, 16:59
Başarılar.

dAleksic
26.Kasım.2013, 17:03
Başarılarrr

nessus
26.Kasım.2013, 17:24
Başarılar. Güzel giriş olmuş.

Katil uşak. Başarılar dilerim.

Başarılar.

Başarılarrr

Dilekler için teşekkürler. Hatırlayan olur her sene bu şekilde eğlenceli kariyerler yapıyorum. 2012'de Ferguson gibi oynamak (442) 2013 de Ajax'ta Alman ekolü (4231) senaryolarını uygulamıştık. Bu sene Rudi Garcia Jr oluyoruz. Taktiksel planlarımızı ondan öğrendiğimiz şekilde geliştireceğiz. Tabi her hocanın bir yoğurt yiyişi olacaktır. Oyuna gelecek güncelleme tam bir muamma olduğundan bir şeyleri değiştirmemiz gerekebilir. Oyun sistemimiz hakkında detaylı bilgi vereceğim.

Önce bir imzayı atalım :)

Ronaldinho 10
26.Kasım.2013, 17:55
Basarilar :)

orhuncet
26.Kasım.2013, 18:04

nessus
26.Kasım.2013, 20:07
Ufak bir tatilin ardından kulübe gitmeye karar verdim. Zaten başkanın da beni çağırdığı haberini verdiler. Muhtemelen boşta kaldığım için kulüpte bir görev teklif edecek. Odasında konuşmaya başladık. Futbol Direktörü Philippe Leyonnet'de aramızdaydı.

Başkan: Rudi Garcia ile konuştum.

Erdem J.D. : Öyle mi? Roma onun için çok iyi olacak.

Başkan: Evet... Bana seni kulübün başına getirmemi istedi.

Erdem J.D. : Hahah. Evet bir yerde çalışmamı istiyor. Ama Christophe'un görevde olduğunu unutmuş olmalı.

Başkan futbol direktörüne şaşkınca bir bakış attı. Philippe bana dönerek:

"Haberin yok mu?"

"Neyden?" dedim.

"Christophe dün gece ayrıldı. Katar'dan geri çeviremeyeceği bir teklif almış. Bizden izin istedi, biz de verdik.

Olayların ereye gidebileceğinden duyduğum heyecanı gizleyemeyerek "Eeee?" dedim.

Başkan:Yıllardır bu kulüptesin. Bu kentte herkes seni tanır. Rudi Garcia senin için 45 dk benimle konuştu... Sanki seni tanımıyormuşum gibi! Neyse işte. Senin yeni teknik direktörüz olmanı istiyoruz. Zaten büyük hedeflerimiz olmadığını biliyorsun. Bizi orta sıralarda tutabilecek misin?

Oturduğum yere çöktüm kaldım. Doğduğum, oynadığım ve antrenörlük yaptığım takımdan teknik direktörlük teklifi almıştım. Bu kentte herkes beni sever!

Erdem J.D. : Senin için orta sıralardan daha fazlasını yapacağım!

Konuştuk ve anlaştık. Zaten anlaşacak bir şey yoktu. Bu benim hayatımın fırsatı.

http://crelove.free.fr/helloworld/art/wallpaper_psp_saint_etienne.jpg

dAleksic
26.Kasım.2013, 20:47
Takım güzel, lig çekişmeli. Umarım zevkli bir kariyer olur :)

Serzenish
26.Kasım.2013, 20:52
Vallaha Ben öldürmedim :) Başarılar

nessus
27.Kasım.2013, 01:55
__ SEZON ÖNCESİ __

Evet takımın başına geçtik. Ekibimizle görüşmelerimizi yaptık. Zaten herkesi tanıyorum. Kadromuz oldukça orta halli. Zaten ligi ilk 10 içinde bitirmekten bahsediliyor. Ben daha fazlasını istiyorum. Ligi ilk 5 hatta Şampiyonlar ligi biletiyle bitirmek isterim. Ama Fransa ligi hepinizin malumu oldukça karışık bir ligdir. Sermayenin girişiyle dengeler biraz bozulmuş olsa bile, yine de her takımın her şeyi yapabilme potansiyeli var.

Avrupa Liginde oynuyor olmamız büyük bir şans. İsmimi orada atlayacağımız turlarla parlatabilirim.

ÖNEMLİ OYUNCULAR

Kurt Zouma - DC

19 yaşındaki Zouma takımımızın wonderkid'i. Potansiyeli yüksek, karakteri mevcut potansiyeline ulaşmak için yeterli. Önümüzdeki sezonlar sürekli ilkonbirde oynayacak.

Stephane Ruffier - GK

Ruffier Fransa milli takım kadrosuna da seçilen, CA bakımından takımımızın en önemli oyunucu. Kaleye birkaç sene boyunca geri dönüp bakmamıza gerek yok

Franck Tabanou - WB-AML

Sol kanadın her mevkisinde oynayabilen Tabanou daha ziyade hücumda oynamaya yatkın. Elimdeki kanat oyuncuları içinde en çok ona güveniyorum.

Bu oyuncular dışında kadromuzda iyi denilebilecek oyuncular var.

#NOTLAR

- Stoperlerimiz içinde Tacklingi 14 ten yukarı olan yok. Mental değerlerde pek tavan yapmış değil Zouma'nın yanına kallavi işbilir, gerekirse yaşlı bir stoper alabiliriz

- 3 orta saha ile oynayacağımız için, sıkışık fikstürde bize MC lazım olacak. 2 kişi bile alabilirim. Kadroda orada görev verebileceğim toplam 4 futbolcu var.

- Dört kanat/forvet oyuncumuz var. Tabanou, Hamouma, Yohan Mollo ve İbrahim Sissoko. Mollo ve Sissoko kiralık. İkisi de tipik fransız ligi afrikalısı. Çok hızlıla. Ama mental özellikler yok denecek kadar az. Ayrıca finishing 8-9. Oradaki adamın gol atması gerekecek. Kiralık, satılık kanat bulursak transfer edebiliriz.

- Forvetimiz Mevlüt ve Brandao'ya emanet. F9 rolünde oynamaya Mevlüt daha müsait. Ama yetersiz. Bir de forvet mi alacağız?

- Kısa vadede sol bek sağ bek sıkıntımız yok çok şükür. Bulması en zor mevkiler.

- Tüm bu söylediklerimi yapacak bütçemiz yok :)

Transfer balonlarıyla az sonra sezona adımımızı atıyoruz.

nessus
27.Kasım.2013, 02:17
Lé FotóSport Transfer Günlüğü

..
..

St. Etienne Benfica'nın yıldızlarının peşinde!

Erdem J.D.'nin göreve gelmesiyle hareketli saatler yaşayan St. Etienne'de gözler Bencifa'nın gözden çıkardığı iki yıldıza çevrildi. Nicolas Gaitan ve Eduardo Salvio için teklif yolda.

Erdem J.D. : Gaitan çok iyi bir oyuncu, onu takımda görmeyi çok isterim.

Transfer haberlerinni basına sızmasından sonra bir açıklama yapan Erdem J.D, Gaitan için "Çok yetenekli bir futbolcu. Onu kiralamak istiyoruz, umarım bunu başarırız" şeklinde konuştu. St. Etienne bu transferde yalnız başına değil. Leverkusen ve Newcastle Gaitan'ı bonservisiyle birlikte almak için Benfica'nın kapısını çaldılar.

Zaccardo Fransa'ya mı geliyor?

St. Etienne taraftarı müjde. Milan'ın defans oyuncusu Zaccardo bitti, iş imzaya kaldı.

Moustapha Bayal gidici

Erde J.D.'nin takımında düşünmediği stoper Bayal için Montpellier'in kiralama olarak devereye girdiği öğrenildi.

Batefimbi Gomis Etienne'e gelebilir

ŞOK! Taraflar anlaştı mı? Gomis yuvaya mı dönüyor? Kulübe yakın kaynaklar Gomis için "Etienne'e çok yakın" dedi.

Erdem J.D. : Yalan yanlış transfer haberleri yazıyorsunuz

Basında birbiri ardına çıkan transfer haberlerinden sonra takımın kötü etkilenmesinden endişle eden J.D. antreman öncesi basın toplantısı yaparak "Ne Gomis ne de başka biriyle ilgilenmiyoruz. Basında adı geçen futbolcular gündemimizde değil. Yalan haber yapıyorsunuz" diye sert çıktı.

Bu da mı yalan? Etienne Anderson için Man. Utd ile anlaştı!

Brezilyalı orta sahanın 1 sene boyunca St. Etienne'de kiralık oynaması an meselesi.

BOMBAAA! Eduardo Salvio St. Etienne'de!

Erdem J.D. ortalığı bombalıyor. Etienne taraftarı çılgına döndü. Benfica'lı yıldız bu sene Etienne forması giyebilir. Güle güle Aubameyang!

Matuidi geri geliyor!

Bu sene harika bir kadro kurma peşinde olan St. Etienne'de yıldızlar birbiri ardına transfer edilmeye başlandı. Matuidi hedefleri olan bir St. Etienne'de yeniden oynamayı çok isterim dediği iddia edildi.

Reveillere St. Etienne'i reddetti

Bonservisi elinde olan 33 yaşındaki sağ bekin St Etienne'in teklifini geri çevridği öğrenildi.

Mahamadou Diarra geliyoooor!

Etienne Diarra ile anlaştı. 32 yaşındaki yıldızın imzz atması an meselesi.

Brandao gitti Lisandro Lopez geldi!

St. Etienne transfer hareketi bitmiyor. Brandao için bir çok kulüp devrede. Etienne Brandao'nun yerine Lisandro Lopez'i yeniden Fransa'ya getirerek Lyon'u çatlatacak gibi duruyor!

DerBVB1
27.Kasım.2013, 02:24
Güzel sunum. Başarılar.

Moussa Sow7
27.Kasım.2013, 10:18
Sunum çok iyi.

walcott07
27.Kasım.2013, 11:59
Hadi bakalım başarılar :D

nessus
27.Kasım.2013, 20:38
KAMP & TRANSFER

Evet transferler basının abarttığı kadar şaşalı geçmedi. Bütçemiz oldukça yetersiz. Ben geçmiş serilerden alışkanlıkla kiralık oyunculara yöneldim ama önceden yıllık verdiğimiz parayı kulüpler şimdi aylık alıyor. Aylık 200k verdiğin adam zaten 2Milyona oynuyor nerdeyse. İki kiralık transferimiz bütçeyi sildi süpürdü.

Stoper bulamadım. Brezilyalı genç bir çocuğa abandım ama kulübü vermiyor, uzatırsam milyonlarca euro isteyecek biliyorum. Kerizi uyandırmıyorum :)

Mevlüt ve Brandao ikilisi F9 için yetersizler. Brandao zaten öyle biri değil. Arjantinden enteresan bir adam buldum. Bonservisi ikiye bölünmüş olduğu için görüşmeler sürüyor. O gelirse Brandao'nun Montpellier'le sözleşmesi hazır. Belki de Mevlüt'ü göndermeliyim?

..
..

http://imageshack.us/a/img854/6245/3akx.jpg

Ve işte ilk transferimiz Salvio. Yüksek teknik kapasitesi ile bu sezon kanatlarımıza güç katacak.

..
..

http://imageshack.us/a/img801/4970/emh2.jpg/

Anderson orta saha açlığımızı bir nebze olsun dindirdi. Bütün takım MC olsa yine doymam :) İki transferimizde kiralık tabi ki.

Beyler Carlos Fierro kaça yahu?

nessus
27.Kasım.2013, 20:50
Rudi Garcia nasıl oynuyor ya da Who Killed Rudi Garcia v1

http://imageshack.us/a/img69/4996/i487.jpg

Evet kader ortaklığı yaptığımız Rudi Garcia'dan öğrendiğimiz, birlikte geliştirdiğimiz sistemimiz. Takım direktifleri ve oyuncu direktifleri yönünde bazı detaylar içeriyor.

• Bir kere yüksek tempoyla oynuyoruz. Rakip kaleye mümkün olduğunca çabuk varmalıyız.

• Bu direkt oynama zorunluluğunu da getiriyor. Ama herkes için değil.

• DMC pozisyonumuzu Gizli Libero oynatıyoruz. Senelerdir her FM serisinde ayar yaparak bunu yaptırmak isterim. Hatta geçen sezon kariyer hikayemde bir arkadaşla (Leon burda mı?) bunu konuşmuştuk. Presi ve mentalitesini kısarak gizli libero gibi oynatmak isterdim. Ama oyun buna tamamen müsade etmezdi Bu sene maç motoruna eklendiğini gördüğüm en güzel şeylerden biri bu rol oldu. Burada oynayan oyuncumuz De Rossi modeli olacak ve De Rossi kesinlikle Regista değil. Belki zaman zaman...

• Hızlı hücumlarda orta sahanın olay mahalline gelmesi zaman alacaktır. Bizim zamanımız yok. Bu yüzden forvetimiz Sahte 9 numara rolünde oynayacak. Aradaki boşluğu geri gelip topu alarak, hatta oyun kurarak kapatacak. Çok sevindiğim rollerden diğeri. Bu roler olmasa böyle oynamak imkansız.

• Defans hattımızın normalde biraz daha geride olması beklenir. Fakat bu konuda fikirlerim ve uygulamalarda gördüklerim biraz değişik. Defans çizgisi ve tempoyla maç içinde ya da maça göre oynamalar yapıyoruz.

Daha fazla detayı kariyer içindeki maçlarda konuşacağız. Yabancı ismine aldanmayın taktiğimiz tamamen yerli malı :) Bakalım Rudi Garcia'yı öldürebilecek miyiz? :D

nessus
27.Kasım.2013, 22:09
### Güncellemenin de gelmesi iyi mi oldu kötü mü oldu bilemedim :) Biz her türlü ayarı çekip kamp dönemini tamamlamak üzereydik. 14.1.3 maçlarından dikkat çekici iki tanesini paylaşalım.

HAZIRLIK

http://imageshack.us/a/img440/8509/vkw5.jpg

Kızılyıldız ve biriki Fransız takımını dörtleyip beşledikten sonra en ciddi hazırlık maçımız Milan deplasmanındaydı. Milan maça süslenip püslenip çıkmış, Kaka'sı, Balotelli'si tam kadro sahadaydılar. Takım kendisinden beklediğimiz gibi oynadı. 1-0 geriye düştükten sonra 2-1 öne geçtik. Andrea Poli 2-2 ye getirdi maçı. Hakimiyet bizdeydi ve tekrar 4-2 öne geçtik. Ama Poli'yi durdurmak mümkün olmadı. Frikikten bir gol daha yazdı. Sonuç olarak Poli'nin üstün çabalarıyla maç 4-3 bitti. Salvio gol ve asistle oynayarak yüzümüzü güldürdü. Biz de gücümüzü göstermiş olduk.

AVRUPA LİGİ 3. ÖN ELEME MAÇI

http://imageshack.us/a/img59/916/z6ne.jpg

Gürcistan takımı çok güçsüzdü ve çocuklar da coştukça coştu. Bu sene bunun gibi farklı skorları sıkça görmeyi umuyoruz. Tabi yeni güncelleme ne der onu bilemiyorum :)

cemre29
27.Kasım.2013, 23:06
brandaoyu keske satmasaydın bn ilk sene sadece mame diof ve fernendes(ocak ayında)transferleriyle sampiyon oldum brandao 43 macta 32 gol attı pivot santrafor rolünde bide 4-4-2 çok güzel oluyo takıma son olarak Zoumaya iyi bak başarılar :)

Homer J.S
27.Kasım.2013, 23:27
O oyuncuların ortalama ne öyle abi ya :) Başarılar dilerim bu arada, sunum güzel.

nessus
28.Kasım.2013, 18:59
brandaoyu keske satmasaydın bn ilk sene sadece mame diof ve fernendes(ocak ayında)transferleriyle sampiyon oldum brandao 43 macta 32 gol attı pivot santrafor rolünde bide 4-4-2 çok güzel oluyo takıma son olarak Zoumaya iyi bak başarılar :)

Henüz satmadım. Teklifi hazır. Duruma göre bakacağım.

O oyuncuların ortalama ne öyle abi ya :) Başarılar dilerim bu arada, sunum güzel.

Hazırlık maçları biraz kolaydı o yüzden :) 14.1.3 de uçuyordum. Şimdi durum biraz değişmiş gibi. Rudi Garcia gibi oynamak için biraz ayara ihtyiacım olacak.

CocukMenajer
28.Kasım.2013, 19:27
Başarılar hocam

nessus
03.Aralık.2013, 14:34
Evet işten güçten kariyeri boşladık. Kapanmasın diye bir mesaj atalım :) Bu hafta içi yeniden oyuna başlarız. Güncelleme oyun sistemini bozduğu için biraz deneme de yapmak gerekecek. Ne durumda olduğumuzu bilmiyorum.

orhuncet
03.Aralık.2013, 18:22
Bekliyoruz yeni güncellemeyi :)

19karabulut07
03.Aralık.2013, 18:58

nessus
04.Aralık.2013, 14:39
Dila'yı 9-1 yendikten sonra transfer çalışmalarına devam ettik. Basında yazılan isimlerin aksine Palmeiras'da kiralık oynayan genç Brezilyalı stoper Gustavo Henrique ile ya da Porto'da kiralık oynayan bir başka genç Pavlovski ile ilgilendik. Biriki Fransız gençle de ilgilendik ama ya uçuk ücretler istendi ya da hiç görüşülmedi bile. Carlos Fierro'da almak istediğim oyuncular arasındaydı.

Dila'yı ikinci maçta da (Brandao'nun 4 gol atması!) rahat yenerek Ligue 1 öncesi hazırlık kampını tamamlamış olduk.

http://img706.imageshack.us/img706/175/e6yb.jpg

İkinci dila maçı ile birlikte 14.1.4 'e geçiş yaptım. Taktik anlayışımızda bazı düzenlemeler oldu. Defansın arkasına sarkan topları engellemek için defans çizgisini ileri çıkarmaktan vazgeçtim. En azından maçın başında. Tempoyu da bir tık düşürdüm. Vesaire vesaire.

Yahan MOLLO Vakası

Yohan Mollo ben göreve geldiğimde Aubameyang'ın yerini doldurması için kiralanmıştı. Teknik özellikleri iyi bir oyuncu olmasına rağmen mental olarak oldukça vasat olmasının yanında golcü de değildi. Hazırlık kampı süresince oyuncu satmak için çok uğraştım ama bizden kimseyi alan olmadı.

İlk amacım F9 rolüne uygun olmayan Brandao'yu gönderip uygun bir forvet almaktı. Montpellier Brando'u almak istiyordu. Bonservis değil de 1milyonluk maaş ödemesi bu transferi karlı kılıyordu. Sonra hem Brandao'nun formu hem de illa ki F9 oynatmaktan vazgeçmem üzerine yeni bir kurban aradım. Yeni kurban 1.4 milyon euro maaş alan kiralık Mollo idi. F9 olarak bulduğumuz Arjantinli hem forvet hem iki kanatta oynayabilen bir adam. Brandao'yu da gözden çıkarmak istemediğimden soluğu başkanın odasında aldım.

Erdem J.D. : Yohan'ı Nancy'ye geri gönderelim.

Başkan: Mollo mu? Sen delirdin mi? Adamı büyük zorluklarla kiraladık, opsiyonu da bizde. Hani Brandao'yu gönderiyordun? Montpellier benden cevap bekliyor hala!

Erdem J.D.: Vazgeçtim. Brandao bizim için faydalı olacak. Biancuchi, Mollo'nun oynadığı yerde de oynayabilir. Daha da iyi oynayabilir. Bu transferle bir taşla iki kuş, maaş bütçesinden ettiğimiz karı da düşünürsek üç kuş vuracağız.

Başkan: Bunu Nancy başkanına nasıl açıklayacağım?

Erdem J.D. : Sen açıklamak için, ben oynatmak için buradayım. Herkes işini yapsın (güler)

Biraz daha konuşarak Başkanı ikna etti. Kamp döneminde alınan skorlar zaten bana olan güveni biraz olsun arttırdı. Başkan da makul adam, hesap kitap defterini önüne koyunca hayır diyemedi.

Ve böylece 275bin +190 bin bonservisle (ortaklık) kariyerimdeki ilk transferi gerçekleştirmiş oldum. Karşınızda Maxi Biancuchi

http://imageshack.us/a/img96/9493/xryi.jpg

Bu da geri gönderdiğim Yohan Mollo

http://img202.imageshack.us/img202/8932/uan8.jpg

Ve artık büyük açılış için hazırız. Ligue 1'de ilk maçımız Ajaccio deplasmanında olacak!

nessus
04.Aralık.2013, 15:22
LIGUE 1

1. AC Ajaccio 0-2 AS St.Etiene

İlk lig maçında üstelik deplasmanda, 2-0 galibiyetle başlamak iyi oldu. Bu galibiyeti sevindirici kılan bir başka şey ilk onbir kanat oyuncularımız Salvio ve Tabanou'nun sakatlıkları nedeniyle yer alamamasına rağmen kazanmamız.

http://img28.imageshack.us/img28/5105/0k4r.jpg

..
..
.

2. AS St Etienne 2 - 1 Guingamp

Üstün olduğumuz bir maçtı. İsmen de tanıdığım Guingamp'ta önlem aldığımız tek adam Yatabare ikinci yarının hemen başında en çok korktuğumuz şeyi yaparak defansın arkasına sarktı ve golü yazdı. Yüklenerek Anderson ile golü bulduk. Takıma sürekli taktiksel antreman yaptırdığım için hücum varyasyonları konusunda biraz zaafımız olabilir.

http://img844.imageshack.us/img844/1549/z70t.jpg

..
..
.

AVRUPA LİGİ

Avusturya'lı Pasching grup aşamasından önceki son rakibimiz. Bu maçtan sonra oynanacak Lille maçını düşünerek as oyuncuları dinlendirdim. Fark eden bir şey olmadı :) Kolay bir galibiyetti.

http://img823.imageshack.us/img823/7618/el2h.jpg

..
..
.

3. LOSC Lille 0-2 AS St. Etienne

Lille maçı lig ortamında performansımızı deneyeceğimiz ilk maçtı. Ben biraz kırılgan bir yapımız olduğunu düşünüyorum. Deplasmanda geriye düşersek nasıl toparlarız, neler yaparız bilmiyorum. Maç öncesi teknik ekibin raporunu dikkatle inceledim. Lille ligin en hızlı takımlarından biri. Bu çok önemli, tehditkar bir özellik. Sağ kanatlarını aktif olarak kullanıyorlar. AML pozisyonunu ML yaparak oyuna başladım. Zaten bu alternatif formasyonumuz. Onların sayıf kanatları da bizim AMR pozsiyonumuz.

Öne geçtikten sonra sürekli kontra atak oynadım. Biraz korktum açıkcası. Biancuchi'yi F9 olarak oyuna sürdüm. Çok güzel bir gol attı. Maçın hakimi bizdik ve süper bir galibiyet aldık.

http://img843.imageshack.us/img843/4859/44cg.jpg

..
..
.

AVRUPA LİGİ

İkinci Pasching maçı kulüp tarihine geçti :) Yine yedek kadro, buna rağmen 9-0'lık bir skor. Mevlüt 4 gol atarak ben de buradayım! dedi. Dedi ama o biraz daha kenarda oturacak :) Dila'dan sonra bir takıma daha 9 gol atmak harikaydı doğrusu.

http://img30.imageshack.us/img30/19/4h71.jpg

Avrupa Ligi'nde grup eşleşmeleri de belli oldu. Bana kalırsa Avrupa Ligi için zor bir grup. Yani iyi takımlar var. Üçüncü torpadan Wigan gelmesi pek iyi olmadı.

AZ Alkmaar
AS St. Etienne
Wigan
Thun

..
..
.

4. AS St.Etienne 2-0 Girondins Bordeaux

İşte yine bir test maçı. Bordeaux lige iyi başladı. Bir sonraki hafta PSG'yi üçlediklerini parantez içinde belirteyim. Maçın kahramanı golleri yaratan adam Brandao. Hem Tabanou'ya hem de sakatlanan Tabanou'nun yerine giren Biancuchi'ye iyi paslar çıkararak gollük pozisyonlar hazırladı. Böylece dörtte dört yaparak liderliğe yerleştik.

http://img856.imageshack.us/img856/3088/qagc.jpg

..
..
.

5. Valenciennes 0 - 0 AS St. Etienne

Evet nazarlık maçımız oldu. AZ Alkmaar maçını düşünerek Salvio ve Tabanou'yu dinlendirerek başladım ama gol bulmak için ikisini de oyuna aldım. Olmadı, rakip iyi kapandı. Şu ana kadar dikkat çekici olan ligde 5 maçta sadece bir gol yememiz. Hatta Avrupa maçlarını da katarsak 9 maçta iki gol yedik.

http://img96.imageshack.us/img96/2363/3i7s.jpg

..
..
.

Evet AZ Alkmaar ile yolumuza devam edeceğiz. Avrupa Ligi bileti çok iyi oldu, belki maç trafiğini arttırıyor ama kulübün bu tür heyecanlara (ve paraya!) ihtiyacı var.

nessus
04.Aralık.2013, 15:26
Transferimiz ve lig öncesi hazırlığımız bir önceki sayfada kaldı. Onu da akışı takip edenler için belirtelim :)

walcott07
04.Aralık.2013, 15:30
Çok iyi gidiyoruz hocam aynen devam

orhuncet
04.Aralık.2013, 17:27
İyiyiz bozmuyoruz :D

Tsubasa_Oozara
04.Aralık.2013, 17:40
valencies maçı hariçi güzel taktiğin baya etkili bir taktik kapanan takımlar için için bir çzüm bulmalısın

Ronaldinho 10
04.Aralık.2013, 17:56
Cok iyi baslamissin lige..

nessus
04.Aralık.2013, 18:23
Çok iyi gidiyoruz hocam aynen devam

İyiyiz bozmuyoruz :D

valencies maçı hariçi güzel taktiğin baya etkili bir taktik kapanan takımlar için için bir çzüm bulmalısın

Cok iyi baslamissin lige..

Sağolun arkadaşlar iyi dilekler için. Evet iyi başladık ama devamlılık problemimiz olabilir. Açıkcası ilk dört şu an için keyifli geliyor bana. Ama daha iyi bir sonuç da alabiliriz.

nessus
04.Aralık.2013, 18:34
AVRUPA LİGİ

.
.
.

http://img11.imageshack.us/img11/4232/9ktv.jpg

Evet bir türlü golü bulamadık. Ataklarımızda orta sahadaki iki futbolcudan biri daha fazla pozisyonların içinde olurken (Corgnet) diğeri daha ziyade yay civarında buluyor (Anderson). Yani Anderson pozisyonundaki adamın uzaktan şut yeteneğinin ziyadesiyle iyi olması şart :) Corgnet pozisyonu için de Finishing, Composure, Off The Ball gibi özelliklere bakıyorum. Tabi transfer yapamadığımız için elde ne varsa o oynuyor. MC/AMC yetenekli adam lazım. Corgnet fena değil, kötü diyemem.

Anderson'un uzaktan şut fakiri olması (3/20) işleri biraz zorlaştırıyor tabi. Bunun dışında iki kanat oyunusunu da IF oynatıyorum ve normalde ters ayak oynatmak tercihimdir. Fakat Tabanou tek yönlü bir adam ve sol taraftan hariç oynayamıyor. Maç içinde geç kalmış olsam da önce Anderson'u oyundan aldım sonra da Salvio'yu sola çektim, sağ tarafa da Biancuchi'yi monte ettim.

AZ Alkmaar 5-3-2 yoynadığı için (3 DC /2 WB /3 MC /2 ST) biraz alan daralttılar tabi. Şuta zorlandık. Ne yapalım bu maç da sıfır sıfır bitiyor derken önce korner golü, sonra da sol kroşe nakavt golü geldi. Salvio ters kanatta daha başarılı gibi geliyor bana. Gibi gibi.

http://img31.imageshack.us/img31/9509/1xjq.jpg

Grubun diğer maçında Wigan kendi sahasında sürpriz bir biçimde İsviçre temsilcisi Thun'u 4-3 yendi. Thun mı tehlikeli Wigan mı boş göreceğiz.

Firat1907
05.Aralık.2013, 00:38
Çok iyi gidiyorsun hocam :)

nessus
05.Aralık.2013, 01:55
5. AS St. Etienne 2 - 0 Touluse

Anderson'un kısıtlı şut yeteneğinden bahsetmiştik. Çok beğendiğim Cohade bu maçta biri penaltıdan olmak üzere iki gol atarak Anderson'un yerine oynayabileceğini bana gösterdi. Zaten ikisi birbirinin alternatifi.

.
.
.

6. O.Marsilya 0 -1 AS St. Etienne

Lig lideri ve ikincisini karşılaştıran maçta, üstelik yine deplasmanda bir galibiyet daha! 3 cılız şut dışında rakibe hiç bir imkan vermedik. Sokaklara çıkıp açılın Saint Etienne geliyor diye bağırasım geliyor da şimdilik susuyorum :)

.
.
.

7. AS St. Etienne 1 - 0 Bastia

Cohade'nin frikik golüyle galip geldik. Rakiplere pozisyon vermiyoruz, hatta hiç gol yemiyoruz ama baskımızın karşılığı da gollük pozisyon olarak doğmuyor bazen. Fakat yine de şikayet edemem.

.
.
.

AVRUPA LİGİ

Thun 0 - 2 AS Saint Etienne

İsviçre temsilcisi uzun süredir yemediğimiz golü bize attı ama ofsayttan :) Goller ikinci yarıda geldi ama çok zorlandığımızı düşünmüyorum. Bir sonraki Monaco maçını da düşünerek kadroda bir denge gözettim.

.
.
.

8. AS Monaco 1 - 2 AS St. Etienne

Takım öyle bir hale geldi ki, 90+1 'de kontradan gol yedik diye üzülüyorum. Uzun bir süreden sonra gol yedik. Maçın tamamen hakimiydik. Maçtan önce ligde kötü günler geçiren Monaco'nun hocası Ranieri'yi kıyasıya eleştirdim. Bu bir kumardı ve bizim tarafmızda tuttu belki.

Gözlemci raporlarını yine dikkate aldım. Ligin en uzun takımı Monaco. Ben de pek uzun sayılmam. Maç antremanlarından Savunma duran topları çalıştık, korner golü yememek için. Pek oynatmadığım M. Bayal'ı uzun boyu hava hakimiyeti nedeniyle ilk onbirde şans verdim. Ve maçın 15. dakikasaından itibare oyunculara yerden orta yapmalarını söyledim.

Golün yerden orda sonucu gelmesi, Bayal'ın her kornerde kafayı vuran adam olması insanın gönlünü okşamıyor değil ;)
.
.
.

http://img854.imageshack.us/img854/9012/p2m5.jpg
.
.
.

.
.
.

Ve böylelikle Ligue 1'de inanılmaz bir yere yerleştik. Tıpkı üstadımız Rudi Garcia'nın Roma ile yaptığı gibi çok az gol yiyerek, rakipleri sürklase ederek devam ediyoruz. Onlar bizden çok gol atıyor ama olacak o kadar Roma farkı :)

http://imageshack.us/a/img703/4373/5h9x.jpg

Meraklısı için iki önemli maçımız için istatistikler.

http://imageshack.us/a/img856/9343/11lg.jpg

http://img34.imageshack.us/img34/8860/ufu2.jpg

nessus
05.Aralık.2013, 15:15
9. ASSE 3-0 Lorient

Bu maç sandığımızdan kolay geçti, maç ilk yarıda bitmişti. Yedek kadromuz rahat bir galibiyet tattırdı bize. Yalnız maçı içerde mi oynadık dışarda mı tam emin değilim :) Akşam düzeltirim bir hata varsa.

.
.

AVRUPA LİGİ

http://imageshack.us/a/img833/1103/8eg7.jpg

Grubumuzun ikişer galibiyet iki takımı üçüncü maçlarında karşı karşıya geldiler. Wigan hakkında elimizde fazla bir veri olmadığından özel bir önlem olmadan maça çıktık. Yine etkiliydik. 3 maçı da 2-0 kazanarak bu grubu rahatlıkla geçeceğimizi gösterdik.

.
.

10. ASSE - PSG

http://imageshack.us/a/img534/6904/qaha.jpg

Ligde genel olarak iyi oynayacağımızı biliyordum ama bu kadarını da beklemiyordum :) Nazar değmesin şimdiye kadar geriye düştüğümüz maç dahi yok. Güncelleme ile birlikte eskiye nazaran daha az atıyor daha az yiyoruz. Hatta hiç yemiyoruz. PSG'nin tek golü 88dakikada geldi. Ligde yediğimiz diğer bir gol 90+2'de gelmişti. Korner golü çok yerdim onu da yemiyorum. Ufak bir ayarlama yaptım tabi kornerler için çünkü çok yiyordum.

Santraforuma uzun adam markajı verdim (Brandao oldugu için) stoperin birini de (daha kısa olan) Altıpasa sabitledim. Salvio'yu (hızlı+teknik) ceza sahası dışına konumlandırdım. Diğer ayarlar default. İsteyen denesin korner golü yemeyi unuttum ben :) Belki gizli bir formül bulmuşuzdur :)

Tabi PSG maçı için Savunma duran toplarını da çalıştırdık. Rakiplerin pozitif özelliklerine saygı gösteriyoruz.

Moussa Sow7
05.Aralık.2013, 17:50
Para babalarını iyi tokatlamışsın :zuhaha

nessus
08.Aralık.2013, 16:30
İLK YARI RAPORU

Evet ilk yarı kalan maçlarımızı aşağıdaki skorlarla tamamaladık. Aslında ilk yarının bitimine bir maç daha var ama 20 günlük Ocak ayı arasına girdik. Ligin ilk yarısı rüya gibi geçti. İlk yarıyı iki bölüme ayırırsam ilk kısmı cennet ikinci kısmı rüya gibiydi :)

İkinci bölümde artık gol de yiyoruz, mağlup da oluyoruz :) 3 kupadan birden oynamanın zorlukları. Ayrıca fikstür her Avrupa maçı öncesi/sonrasında çok zorlu bir Ligue 1 takımını getiriyor karşımıza. Avrupa'ya git dön PSG ile oyna, dön Lyon-Marsilya-Mona ile oyna.

http://imageshack.us/a/img14/2338/o919.jpg

DİKKAT ÇEKİCİ MAÇLAR

ASSE 2 - 3 Wigan
ASSE 0 - 1 O.Lyon
Monaco - Marsilya - Lille - PSG - Bordeaux - Reims (lig ikincisi) hepsini yenmemiz.

Kariyerimizdeki ilk yenilgi Wigan yenilgisi oldu. Rakip tam 3 korner golü attı.

Lyon maçı en acısı oldu. Tek pozisyon, tek gollük yenilgilerden. Aynı durum son maç Nantes için de geçerli.

OYUNCU PERFORMANSLARI

İlla ki şu diyemiyorum ama Brandao şaşırttı. Tabanou ve Zouma beğendiğim oyuncular. Trabsferimizi Biancuchi 7gol/7asist yaptı. Salvio iyiydi. Genel olarak herkes iyiydi. Ee hocaları iyi ne de olsa ;)

En iyi ortalama: DC Kurt Zouma 7.44 (Cohade 7.74 ama 9 maç)
En çok gol: ST Brandao 11 gol
En Fazla Asist: AML Tabanou 11
Maçın Adamı: AML Tabanou 4

AVRUPA

Grubu 6 maçta 5 galibiyet ile lider tamamladık.

Bir sonraki rakibimiz: Slovan BRATISLAVA
Elememiz Halinde: Stutgart - Tottenham

Bratislava'yı elememiz mümkün ama bir sonraki turda Tottenham gelirse ne olur bilemem. Erken bir veda olabilir :icon_confused:

FİNANS

Kulüp önce malki durumları biraz düzelttikleri için (Avrupa maçı gelirleri ve maaş bütçesini düşürmemizden dolayı olabilir) 6Milyon Euro ek bütçe verdi. Benimle de sözleşme uzatmak istediklerinden biraz maaş bütçesini arttırmalarını istedim. 3 milyon da oradan karımız var :)

TRANSFER

Eğer bonservisi elinde futbolculardan iyi bir şeyler yakalayabilirsem gelecek sene için imza attırabilirim. Kemik gibi bir DC ve MC/AMC ihtiyacımız var. Tavsiyeniz varsa memnuniyetle dinlerim.

Hedefim parayı bitirmeyip Regen sezonunda takımların ellerindeki regenlere imza attırmak :) Bir üst basamağa anca böyle çıkabiliriz. Ama her zaman çok iyi iş bitirici bir yıldız olmalı takımda.

http://imageshack.us/a/img843/2175/b3ye.jpg

dAleksic
08.Aralık.2013, 16:49
Gidişat süper :) Maşallah.

nessus
08.Aralık.2013, 18:46
Gidişat süper :) Maşallah.

Eyvallah :0:

nessus
08.Aralık.2013, 18:52
Bonservisi elinde futbolcular içinde bizi ileriye taşıyacak birini bulamadım.

Shaktar'lı Eduardo görüşmek istemedi, Thiago Motta'da öyle. Zaten maaşları çok bu oyuncuların. Ama onun yerine orta alanda bizi bir adım ileri taşıyacak bir transfer gerçekleştirdik. Hem Corgnet'den daha iyi hem de birbirlerine alternatif olacaklar, kadro sıkıntısı yaşamayacağız.

http://img577.imageshack.us/img577/7417/qzsd.jpg

Yalnız transferin heyecanıyla kontrol etmeyi unutmuşum AB dışı oyuncu sayısı 5 oldu :) İkisi kiralık. Salvio ve Anderson'a ihtiyacım olduğu için ilk yarı gol kralım Brandao'yu kadrodan çıkardım. Zaten 33 yaşında olduğu için sözleşmesini de yenilememiştim. Mecburen Brandao'yu kiralayacağım. Onun yerine West Ham'den Modipo Madiga ile kiralık anlaşıyorum. Biancuchi, Mevlüt ve Maiga üçlüsü yeterli olacaktır.

Bu arada Ranieri'yi kovup Hiddink'i getiren Monaco'ya kupa mücadelesinde deplasmanda koymanın sevincini yaşıyor tüm takım :D Millet amatörlerle oynarken o kadar takım içerisinde bize Monaco düşmesi de dramatik tabii.

Düzeltme: Unutmuşum bonservisi elinde 25 yaşında bir DC aldık. Arjantinli olduğu için gelecek sezon yabancı sıkıntısı yaşarsam istikbali ne olur bilmiyorum. İyi bi çocuk, iyi olmasa almayız zaten :)

http://img31.imageshack.us/img31/5044/x0uc.jpg

walcott07
09.Aralık.2013, 11:31
Transferler çok iyi inşallah takıma uyum sağlarlar

nessus
11.Aralık.2013, 21:08
OCAK 2014

Aradan sonra maçlarımıza Fransa kupasında Monaco'yu 2-0 eleyerek devam ettik. Ranieri'den sonra Hiddink'le yola devam Monaco berbat bir sezon geçiriyor. Ama kadrosu çok iyi. Muhtemelen seneye bela olacaklar.

Diğer kupa Ligue1 kupası. Rakip Lyon olunca kupa maçına tam kadro çıktım. Bir türlü golü bulamadık. Allah'tan yeni kiralık santraforumuz Maiga kaçırdı kaçırdı sonunda uzatmalarda golü attı. Yarı finaldeki rakibimiz Guingamp olacak. Kolay bir kura gibi duruyor.

Lig ikinciliğine oynayan LOSC Lille evimizde peşin peşin beraberliğe yattı. Puan farkı yeterli olduğundan saçma sapan 1-0 lık bir yenilgi yerine beraberlik benim de işime gelebilir. Galip gelebilirdik ama olsun.

Bir diğer üst sıralar takımı Bordeaux'yu "belli mi olur" diyerek oyuna aldığımı Hamouma'nın son dk golüyle yenerek liderliğimizi perçinledik. Hamouma off the ball - finishing fakiri olmasına rağmen bu kadar gol atması ilginç.

http://img853.imageshack.us/img853/5426/x7bg.jpg

Ayın Futbolcusu: Yerine Enzo Perez'i transfer ettiğim Corgnet (MC) bu ay 3 gol atarak açık ara farkla olmasa da ayın futbolcusu oldu. Perez şimdilik hayal kırıklığı.

Firat1907
11.Aralık.2013, 22:29
Transferler çok iyi :)

black44
11.Aralık.2013, 23:10
başarılar ligde şampiyonluk gelir gibi :D

nessus
11.Aralık.2013, 23:57
Transferler çok iyi :)

Enzo Perez'i 4,5 Milyona aldım, kıydım paraya. Daha takıma alışamadı galiba. Her halükarda halefi Corgnet'ten iyi olması lazım.

başarılar ligde şampiyonluk gelir gibi :D

Valla ona artık ben de inandım :) Daha fazla kupa sürpriz olmaz. Birinde finale çıktık bile. 1+1 yolda :0:

nessus
12.Aralık.2013, 01:02
ŞUBAT 2014

Şubat ayına evimizdeki klasik yenilgilerden biriyle başladık. Zaten şimdiye kadar deplasmanda hiç yenilmedim. İç sahada da böyle bedava yenilgiler alıyoruz.

Ligue 1 kupasında finale çıktık. Rakip PSG.

Lig ikincisi Marsilya ile sahamızda kötü bir ilk yarının ardından devre arasındaki fırçamızla beraberliğe uzandık. İkinci yarı Marsilya top görmediği için galibiyeti kaçırdık diyebilirim.

Slovan Bratislava kolay geldi tur ilk maçta bitti. İkinci maç basın o kadar çok rehavet sorusu sordu ki başıma bir iş geleceğini anladım :) O kadar uyardık ettik ama maça 2-0 başladı Bratislava. Bir fıça daha kayarak takımı toparladım. Gelecek turda rakip Tottenham. Çekiniyorum tabii, Avrupa bizim için bu turda bitebilir. İlk maç deplasman olması sevindirici.

Devre arasında gelen sezonun en pahalı transferi Enzo Perez ısınmaya başladı. Önce yüksek bir puan sonraki maç gol + maçın adamı performansı. Kalan maçlarda onun kalitesini ortaya koyması alacağımız kupa sayısını arttıracak.

http://img811.imageshack.us/img811/4213/fw33.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/3550/zlr8.jpg

AYIN FUTBOLCUSU

Cohade - Brandao

MC pozisyonunda frikik vs sürekli gol atan Cohade, geçtiğimiz aydan devam eden formuyla ayın futbolcusu oldu. Jüri özel ödülü; sözleşme yenilemeyip, yabancı sınırı yüzünden lig kadrosundan çıkardığım Brandao'nun. Oynattığım 4 maçta 3 gol attı :)

nessus
13.Aralık.2013, 13:41
MART 2014

Mart ayında tam 8 maç yaptık. Monaco, PSG, Lyon, Tottenham gibi rakiplerle. Lig performansımız biraz sallanmaya başladı ama arkamızda bizi her maç galip gelerek takip eden rakiplerimiz yok. Lig karışık gidiyor.

Fransa kupasında da yarı final gördük bu ay içinde. Yani elensem olur diye çıktım ama yine eledik :) Yarı finali de geçip sezonu 3 kupa ile fantastik bir şekilde tamamlayabiliriz.

Tottenham maçı destansı bir sonla bitti. İlk maç deplasmanda iyiydik. Zaten deplasman performansımız iç sahadan iyi. Maç 87. dakikada gelen Soldado'nun frikik golüyle 1-1 bitti. Evimizde 1-0 geriye düştük. Soldado penaltı kaçırdı. Ama önce Maxi ve 90+2'de Clement turu bize getiren golü attı. Çok iyi olmadığımız ama şanslı olduğumuz bir geceydi. UEFA'da çeyrek final rakibimiz Swansea.

Mart ayının son günlerinde kanlımız Lyon elimizden 2 korner golü atarak kurtuldu. ASSE ligin en kısa takımlarından biri. Stoperin sıçrama/kafa özelliği 12 :)

http://imageshack.us/a/img826/322/ofy4.jpg

REGEN SAVAŞLARI

Mart ayında en büyük mesaiyi regenlere ayırdım. Genç girişlerinden nerdeyse her regeni inceledim. Çok iyi çocuklarla anlaşma sağlamak üzereydim ama son anda kulüplerini seçtiler. Benim de orta/iyi bir regen çocuğum var.

Bununla birlikte bir İsviçreli MC , bir Avusturya'lı stoper çocuğu ikna ettim. İspanya'dan da haber bekliyorum :) Kulüp bir anda ekonomik şaha kalkamayacağından gençler bizim için önemli. Tabi kariyeri o kadar uzun süre oynayabilirsem :)

AYIN FUTBOLCUSU

Kurt ZOUMA (DC)

Geçen aylardan da gelen performansıyla genç yıldızımız Kurt Zouma. O olmasa defans hattımız iyiden iyice kısa ve zayıf olacaktı.

.
.
.
.

http://imageshack.us/a/img690/5913/0aoo.jpg

http://imageshack.us/a/img440/5176/k367.jpg

orhuncet
13.Aralık.2013, 14:10
Çok güzel anlatım okumaktan zevk alıyorum işlerde iyi gidiyor :)

hakankor
13.Aralık.2013, 21:57
Okuması zevkli bi kariyer oluyor, harika gidiyoruz.

Firat1907
13.Aralık.2013, 23:32
Anlatım çok iyi :) Başarılar :)

nessus
14.Aralık.2013, 00:44
Çok güzel anlatım okumaktan zevk alıyorum işlerde iyi gidiyor :)

Okuması zevkli bi kariyer oluyor, harika gidiyoruz.

Anlatım çok iyi :) Başarılar :)

Tek tek teşekkürler beyler. İşten güçten biraz kısa geçiyorum, bu gazla biraz daha kendimizi verebiliriz artık :0:

dAleksic
14.Aralık.2013, 03:07
Gayet güzel, akıcı bir anlatım hocam :) Takım da güzel gidiyor. Başarılar :)

nessus
14.Aralık.2013, 14:15
Gayet güzel, akıcı bir anlatım hocam :) Takım da güzel gidiyor. Başarılar :)

Eyvallah. Takım biraz fazla güzel gidiyor :) CM/FM en başarılı ilk sezonumu yaşıyorum herhalde. Şampiyonluğa alışkınız da her kupada finale çıktık :) Nisan ayı bomba :)

nessus
15.Aralık.2013, 01:07
NİSAN 2014

Nisan ayına Avrupa Ligi çeyrek final eşleşmesi Swansea maçıyla başladık. Swansea topa sahip olma oyunu oynuyor. Deplasmanda bizi zorladılar fakat maç 0-0 bitti. Maç boyunca kontro oyunla kontrollü oyun arası gidip geldim.
Rövanş maçı ilk maçta gol atamadığımız için biraz riskliydi aslında. İki takım da oyunu iyi kilitlediğinden 90 dakika boyunca maçta tek bir net fırsat vardı, Maiga bundan yararlanamadı. Uzatmalarda böyle geçince maç penaltılara kaldı. Penaltı kabiliyeti yüksek bir takım değiliz ama Ruffier'e güvendim atışlardan önce. Biz 5/4 onlar 4/4 atmışken son penaltıyı kaçırdılar. İlk hak Swansea'de olduğu için ve hepsini de attıkları için tamam bu penaltıda eleniyoruz diye tırnaklarımı kemire kemire 11nci penaltıya geldik. Kaleciler de golü atınca tur başa döndü :) Michu kaçırdı, Cohade attı, ASSE yarı finale çıktı. Skor: 11-10

http://imageshack.us/a/img534/3563/hlvk.jpg

Nisan ayının en önemli vakası üstte fotoğrafını gördüğünüz Lig kupası zaferiydi. ASSE ben yokken de geçen sezon bu kupayı almış. 1-1 giden maçta Thiago Silva'nın atılmasına sebep olan penaltı ile 2-1 öne geçtik. Sonradana oyuna giren (neden bilmiyorum) İbrahimoviç'in kafa golü eyvah dedirtse de yine önemli bir son dakika golü ile kupayı aldık. Bu sene son dakika gollerimiz F.Bahçe kadar çok işimize yaradı.

Lig karşılaşmalarını bir kenara bırakırsak bir diğer önemli maç Sevilla yarı finaliydi. Kupanın en golcü ismi Kevin Gameiro ile Sevilla hemen maçın başında öne geçti. Topa sahip olan, tempo yapabilen bir takım. İlk 25 dakika maçı ve turu asla alamayacak gibiydik. ama daha sonra takım toparlandı. Zouma kafa golüyle hiç değilse tur şansımızı ikinci maça taşımış oldu.

http://imageshack.us/a/img20/2921/kue8.jpg

.
.
.

http://img826.imageshack.us/img826/2605/9xba.jpg

.
.
.

http://img607.imageshack.us/img607/6858/k1mk.jpg

AYIN FUTBOLCUSU

Kurt ZOUMA (DC)

Üç kafa golü ile bize hayat verdiği için Zouma'yı ayın futbolcusu seçebilirim. Defansa yaptığı katkısı ve istikrarı da önemli.

dAleksic
15.Aralık.2013, 04:46
Sevilla'yı içerde yenmeliydiniz. Skor avantajı onlarda gibi fakat baskın futbolla deplasmanda onları kupanın dışına itebilirsin :)

nessus
15.Aralık.2013, 20:49
MAYIS 2014

LIGUE 1 -Şampiyon

Ligin ikinci yarısında mücadele ettiğimiz kupa sayısının fazla olmasıyla çok fazla rotasyon yaparken puan farkından ötürü lige genelde yedek kadrolarla çıktık. Mart ayındaki zor maçlarında etkisiyle biraz hızımız yavaşladı ama Marsilya, Lille ve PSG bizimle aynı drecede hatta daha kötü istikrar sergilediklerinden puan farkını kapatamadılar. Ha keza biz de kazanmaya devam ediyorduk.

Mayıs ayında takım net bir şekilde forumunu yeniden buldu. Ve bu işleri kolaylaştırdı. Fransa kupası finalinden dönüşte, maç yapmadan şampiyonluğumuzu ilan ettik. İki ünvanı bir arada takmış olduk. Üstüne bir de Lig kupası. St. Etienne Fransa'daki mevcut üç kupanın hepsini kazanmış oldu. İnanılmaz, tarihimdeki en büyük ilk sezon başarısı :)

http://img191.imageshack.us/img191/2867/i4qs.jpg

.
.
.

FRANSA KUPASI -Şampiyon

OG Nice, yarı finalde Marsilya'yı eleyerek aslında bizim işimizi kolaylaştırdı. Muhteşem Sevilla maçından birkaç gün sonra bu galibiyetle kupayı da almış olduk. Kupa dönüşünde ligdeki maçların skorlarına göre şampiyonluğumuzu da ilan etmiş olduk. UEFA finali için heyecanlanmaya başladık.

http://imageshack.us/a/img31/8086/q76r.jpg

.
.
.

UEFA Avrupa Ligi -Şampiyon

Sevilla ile evimizde 1-1 kaldıktan sonra, deplasman için oldukça endişeliydim. Sevilla'da finali hakeden bir performans sergiledi. Maçtan önce avantajımız gol kralı Gameiro'nun kadroda olmayışıydı. Reyes'in etkisini sınırlamak için Tabanou'yu AML değil ML olarak oynattım. Bu hamleyle Reyes'i oradan kestik. Cesareti düşük oyunculara bol bol tekme salladık. Oyunculara maçtan önce devre arasında tek tek onlara inandığımızı söyledik. Beden dilleri oyuna motive olduklarını gösteriyordu. Tabanou'nun erken golü ile kah kontra kah kontrollü oyunumuzla maçı 1-0 tuttuk. Hücum hattı yorulmaya başladı ama oyuna motive olduklarını gördüğüm için oyuncu değişikliği yapmadım. Yedekten oyuna girecek gevşek bir adamın bu sinerjiyi bozmasını istemedim. Doğru yaptım ve Maxi 85dakikada bizi çıldırtan golü attı.

Final R. Sociedad'ı eleyen O.Marsilya ile. Sezon içinde onları yenmeyi başarmıştık. Bu bize cesaret verdi. Sıkışık fikstürde final maçından önceki ik lig maçında as kadromu oynatmadım. Birinde zaten Sevilla maçından sonra oynamaları mümkün değildi. Şampiyon oldugumuz için bu kolay bir hamle oldu.

Final geldiğinde Sevilla maçına benzer bir şekilde Tabanou'yu ML çektim. Özellikle ikinci golünde harika bir efor sergiledi. Orta saha sol çizgiden topu sürerek neredeyse kalenin içine kadar taşıdı. Üçüncü golümüzde de duran topu o kullanmıştı. 2 gol 1 asistle ile maçın kahramanı oldu.

Finalde kesinlikle Marsilya'yı sürklase ettik. Sezonun en iyi maçlarından biriydi.

http://imageshack.us/a/img837/9048/0rmc.jpg

.
.
.

Ayın Futbolcusu

Tabanou

Final maçındaki performansı bile onu yaın futbolcusu yapmaya yeterdi. Mayıs ayı boyunca golleri ve asistleriyle bizi taşıyan en önemli oyuncu oldu. Diğerlerleriyle birlikte tabi ki.

http://imageshack.us/a/img32/7815/76ts.jpg

ASSE tarihinin en büyük başarısı!
Böylelikle muhteşem bir sezonu geride bırakmış olduk. Nisan aında da Lig Kupasını kazanmıştık. Dört kupa dört zafer. Bu kadarını beklemiyordum. İyi olduğum zamanlarda bile başıma bir şeyler gelir saçma sapan elenirdim Avrupa'dan. Bu sefer bazen şans benim yanımda bile oldu. Harika bir sezon geçirdik. Rudi Garcia'dan aldığımız bayrağı çok çok yukarılara taşıdık :)

Taktiksel ve istatistiksel izlenimlerimi de yakında paylaşacağım. Şimdi biraz zaferin keyfini sürelim (::)

dAleksic
15.Aralık.2013, 22:14
Tebrikler 4'te 4 yapmak herkese nasip olmuyor bu oyunda :)

Firat1907
15.Aralık.2013, 22:18
Tebrikler :)

walcott07
16.Aralık.2013, 11:04
Bu başarıyı PSG ile yakalasan tebrik etmezdim ama Saint Etienne o kadar güçlü değil, gerçekten tebrikler

nessus
16.Aralık.2013, 13:50
Tebrikler 4'te 4 yapmak herkese nasip olmuyor bu oyunda :)

Tebrikler :)

Bu başarıyı PSG ile yakalasan tebrik etmezdim ama Saint Etienne o kadar güçlü değil, gerçekten tebrikler

Teşekkürler beyler. Meydan okuma ile oyunumu test etmiştim, başarılı olacağımı düşünüyordum da tüm kupaları almak ilginç oldu. Oynadığım taktiği paylaşmayı düşünüyorum, tek sezonluk başarı mı her takımda işliyor mu merak ediyorum. Hatta paylaşmadan önce denemek isteyen varsa maille gönderebilirim :)

nessus
16.Aralık.2013, 14:29
2013/2014 SEZON ÖZETİ

TAKTİK

Rudi Garcia'nıun eski yardımcısı olarak sezona onun gibi oynayarak, onunla geliştirdiğimiz (!) sistemle başladık. Tüm başarının ilk mimarı oyun formatımız. Taktiği indirilebilir şekilde paylaşmayı düşünüyorum. Vaktim olmadığından başka takımlar, başka varyasyonlar ile denebilecek arkadaşlarla üstüne konuşmayı isterim.

İlk sayfada oyun şablonumuzu paylaşmıştım. Tabi bazı değişiklikler oldu. F9 yerine Yardımcı Forvet ile oynamaya başladım, DMC'yi gizli libero'dan ön liberoya çevirdim, tempoyu en yükten yükseğe düşürdüm, son güncelleme ile defansı ileri çıkart komutundan vazgeçtim. Vesaire vesaire.

4-3-3 oynadık. Tempo yaptık. Inside Forward rollerini mecburen ters ayaklı oynatamadık. Tabanou solda sol ayaklı, Salvio sağda sağ ayaklı oynadı. Hatta kanat karakterli oldukları için kanat gibi oynadılar. Bu iyi oldu gibi geldi bana.

Rakip raporlarını önemsedim. Uzun boylu takımlarla oynarken, savun duran topları çalıştık; hızlı takımlarla oynarken "kontra" seçeneğini düşündük, çok iyi bir kanat oyuncusuna karşı AMid mevkisini M L/R ye çektik vs.

Maçları genel olarak az gol yediğimiz için kazandık. Hatta öyle ki sıkışık fikstür yüzünden bazı lig maçlarını 1-0 öne geçince "kontra" oynatarak vakit geçiriyordum. Öyle kolay kolay gol yemediğimiz için idare edebiliyorduk. (Topa sahip ol komutu da önemli burada)

Tabi bu performanstan sonra itibar derecemiz tavan yaptı. Hem itibar hem de mali dengeler olarak oldukça yukarı tırmandık. Artık Avrupa'nın sayılı takımlarından biriyiz ;)

http://imageshack.us/a/img31/2241/9ald.jpg

.
.
.

OYUNCU PERFORMANSLARI

Herkesten maksimum verim aldım diyebilirim. Bitiriciliği 9 adam bile 10 gol attı. Ama oyuncu istatistiklerinde gol kralımız, asist kralımız yok. Herkes istatistiklere neredeyse eşit bir şekilde katıldığı için bizi illa ki şu adam kurtardı o olmasaydı bu sezon iyi gitmezdi diyemem.

Ön plana çıkan bazı askerlerim oldu tabi.

Stephane Ruffier -GK

En çok ilk onbir gören oyuncumuz. Takımın mevcut potansiyelşi en iyi oyuncusu. Bizim için maç kurtarmışlığı da var. En iyi kaleci ödülünü de aldı.

http://imageshack.us/a/img546/3866/tyze.jpg

Kurt Zouma -DC

Wonderkid oyuncumuz. Ligin en kısa takımı için uzun boyuyla çok kafa golü attı. Hatat biraz fazla attı :) Ön direk vs gibi bir korner komutu vermedim ama kornerden baya gol attık. Baya da yedik.

Franck Tabanou -AML

Tüm sezon AML mevkisinde (az da olsa sakatlıklardan DL ) çok iyi işler yaptı. Salvio ile birlikte 19'ar asist yaptılar. 10 golü var. Bu kadar umutlu değildim. Sezon sonu değeri 17.5 milyon euroya yükseldi. O UEFA finalinden sonra normaldir :)

http://imageshack.us/a/img51/2579/gdht.jpg

.
.
.

FRANSA LIGUE 1

Hepinizin bildiği gibi çok çekişmeli bir lig. Bir kere gollü bir lig herkes gol atıyor. Ben 61 gol atıyorum lig dokuzuncusu Valenciennes 59 gol atıyor. Herkes 50 gol atmış. Küme düşen takım 50 gol atarak küme düşüyor. Lig ikincisi 59 gol atıyor. Ben bu sezon fazla gol atarak değil az gol yiyerek fark yarattım. Fransa liginde bu ortamda gol yemeyen takım işi götürür.

http://imageshack.us/a/img191/2867/i4qs.jpg

.
.
.

TRANSFERLER ve DÜNYA

Lig öncesinde Salvio ve Anderson'u kiralamıştık. Maxi'yi 400k bedelle forvete transfer etmiştik. Devre arasında da ek bütçe ile 4.5 milyon euro ile MC pozisyonuna Enzo Perez'i aldım. Brandao'yu yabancı sınırı yüzünden lig kadrosu dışında tuttuğumdan Maiga'yı da devre arası kiraladım.

Dünyada Manchester City Şampiyonlar Ligi'ni aldı. Hocaları devre arasında gelen Klopp :)
Liglerde öyle büyük bir sürpriz yok. Valladolid'in dördüncü olması dışında.

http://imageshack.us/a/img69/2396/3me2.jpg

http://imageshack.us/a/img837/9494/zvzv.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/118/vpv1.jpg

walcott07
16.Aralık.2013, 15:44
Norwich'in küme düşmesi büyük sürpriz bence..

nessus
16.Aralık.2013, 17:02
Norwich'in küme düşmesi büyük sürpriz bence..

Benim işime yaradı ;)

walcott07
16.Aralık.2013, 17:18
Benim işime yaradı ;)

Wolfswinkel mi geldi yoksa :D

orhuncet
16.Aralık.2013, 19:43
Helal olsun :D !! Tebrikler

fmhastasi
16.Aralık.2013, 21:43
hocam kupayı aldıkmı ?

rondinella
16.Aralık.2013, 22:10
Tebrikler hocam. Norwich'den Bassong yolda gibi :)

nessus
17.Aralık.2013, 13:29
Wolfswinkel mi geldi yoksa :D

Onunla ciddi olarak ilgilendim ama bazı özellikleri yetersiz geldi. Hepsinden biraz adamı lazım. Rotamız İtalya :icon_cool:

Helal olsun :D !! Tebrikler

Eyvallah dostum :)

hocam kupayı aldıkmı ?

Almadığımız bir şey kalmadı hangisini soruyorsun? :)

Tebrikler hocam. Norwich'den Bassong yolda gibi :)

Bu sene stopere yatırım yapmıyorum, devre arası aldıgım Arjantinli açığı kapatır. Hatta o oynasın diye AB pasaportlu oyunculara yöneldim.

walcott07
17.Aralık.2013, 13:43
Onunla ciddi olarak ilgilendim ama bazı özellikleri yetersiz geldi. Hepsinden biraz adamı lazım. Rotamız İtalya :icon_cool:

Bu sene stopere yatırım yapmıyorum, devre arası aldıgım Arjantinli açığı kapatır. Hatta o oynasın diye AB pasaportlu oyunculara yöneldim.

Stoper değil, AB pasaportu var, İtalya'dan.Tahminim Domenico Berardi :D Doğru olma ihtimali milyonda 1'e yakın :D

fmhastasi
17.Aralık.2013, 13:45
şampiyonlar ligi hocam ss göremedim ondan soruyorum aldıkmı ?

walcott07
17.Aralık.2013, 13:49
şampiyonlar ligi hocam ss göremedim ondan soruyorum aldıkmı ?

Öncelikle Şampiyonlar ligi değil Avrupa liginde oynuyorduk zaten.

Final R. Sociedad'ı eleyen O.Marsilya ile. Sezon içinde onları yenmeyi başarmıştık. Bu bize cesaret verdi. Sıkışık fikstürde final maçından önceki ik lig maçında as kadromu oynatmadım. Birinde zaten Sevilla maçından sonra oynamaları mümkün değildi. Şampiyon oldugumuz için bu kolay bir hamle oldu.

Final geldiğinde Sevilla maçına benzer bir şekilde Tabanou'yu ML çektim. Özellikle ikinci golünde harika bir efor sergiledi. Orta saha sol çizgiden topu sürerek neredeyse kalenin içine kadar taşıdı. Üçüncü golümüzde de duran topu o kullanmıştı. 2 gol 1 asistle ile maçın kahramanı oldu.

Finalde kesinlikle Marsilya'yı sürklase ettik. Sezonun en iyi maçlarından biriydi.

http://imageshack.us/a/img837/9048/0rmc.jpg

Bunu sorana kadar baksaydın görürdün ama madem bakmadın aldık.

nessus
17.Aralık.2013, 19:36
TRANSFER SEZONU HAZİRAN 2014

Evet Haziran ayıyla birlikte transfer sezonunu açtık. Elimizde para olduğu için (30M kadar) son günlere kadar beklemeye gerek yoktu. Kendi çapımızda bombaları patlattık :) Devamı Temmuz ayında takım toplandığında gelecek. Özellikle kiralık oyuncu transferlerimiz olacak. MC ve bir kanat oyuncusu daha geniş bir kadro için gerekli. Hedefimiz o bölgeler.

-Anderson ve Salvio kulüplerine geri döndüler. ikisi de olumlu izlenim bıraktı. Yeniden anlaşabiliriz.
- Mevlüt Erdinç 6,5 milyon euroa Sampdoria ya da Granada'ya gidebilir. kimi tercih ederse artık. Takımla birlikte yattığı yerden değer kazandı Mevlüt :) Sampdoria bizden aldığı parayla Mevlüt'ü alıyor Gabbiadini yerine.
- Brandao Reims'e Ocak ayında imza atmıştı zaten. Ayrıldı.
- Stoper Mignot ile de sözleşme yenilemedim. Yaşlıydı. Baya kafa golü atmıştı sağolsun.

.
.
.

http://imageshack.us/a/img542/4189/cw62.jpg

Robert SNODGRASS 7.5M Euro -Norwich City
İlk transferimiz küme düşen Norwich'den Snodgrass oldu. Kulüp itibarımız artık yüksek olduğu için bir çok oyuncu paşa paşa bize gelebilir. Fakat AML/R oyuncunun iyisini almak çok para. Geçen sezon kadronun yıldızı konumundaki Salvio'dan daha iyi -özellikle mental anlamda- özelliklere sahip. Sol ayakla sağ kanatta oynayabilmesi artısı. Geçen sezon bizde olmayan bir şeydi bu. Forvet bile olabilir.

Nolito ile de ilgilenmiştim. Ve biriki adamla daha.

http://img560.imageshack.us/img560/889/6g7w.jpg

.
.
.

http://imageshack.us/a/img844/2965/pqfl.jpg

Manolo GABBIADINI 12,75M Euro -Juventus / Sampdoria
İtalyanların genç yıldız adayı, Juve'nin gelecekteki forveti Gabbiadini bana kalırsa iyi bir transfer oldu. Bana Brandao ile Maxi arası, hem top sürecek, hem biraz hızlı, güçlü, hem de kafa vurabilen bir adam lazımdı. Vagner Love insanüstü maaş istedi. Belfodil - Wolfswinkel gibi isimlerin içinden Gabbiadini'de karar kıldım. Mutluyum! :)

http://img854.imageshack.us/img854/6668/zn7y.jpg

.
.
.

http://imageshack.us/a/img15/7899/ii9o.jpg

Sebastien CORCHIA 4,8M Euro -Sochaux
Bira başka küme düşen takımdan oyuncu aşırma transferi. Sağ bekimden memnundum fakat alternatifi yoktu. Geçen sezon en zorlandığım mevkiydi alternatif bakımından. Bu adam Clerc'den de iyi. Normalde ucuz bir alternatif alıdım ama bilmiyorum 4,8 M bu oyuncu için ideal geldi. küme düşmese daha çok ederdi.

http://img11.imageshack.us/img11/9236/p8n7.jpg

Dünyaya bakınca, Man. Utd'ın orta sahaya yatırım yaptığını görüyoruz. Schürle'yi ben de kiralamak istemiştim ama PSG bonservisiyle aldı. Schürle konusunda emin olamamıştım yoksa erken davranıp kiralayabilirdik.

Haziran ayı transferleri içinde yüksek bütçeli ilk 10 transferin dokuzu İngiliz takımları.

http://img46.imageshack.us/img46/8716/yspe.jpg

ozan42
19.Aralık.2013, 08:00
Mükkemel bir sunum tebrik ediyorum, çok mantıklı transferler yapmışsın devamı gelecektir elbet sol bek için sana bir önerim olacak fransa milli takımının ileride değişilmez ismi olacak Lucas Digne alırsan bir daha sol bekte sıkıntı yaşamazsın.İyi oyunlar.

tevez15
19.Aralık.2013, 18:30
en çok corchiayı beğendim ben transferler gayet güzel çok iyi gidiyoruz

MuraTBudaN
19.Aralık.2013, 18:38
Transferler çok iyi.

walcott07
19.Aralık.2013, 23:55
Gabbiadini çok iyi oyuncu ya çok iyi oldu bu :0:

dAleksic
20.Aralık.2013, 09:43
Transferler süper olmuş. Corchia çok iyi bir oyuncudur. Stoke City kariyerimde alana kadar az çektirmedi bana :) Snodgrass ve Gabbiadiani de yerinde olmuş. Yeni sezonda da başarılar ;)

nessus
22.Aralık.2013, 16:39
en çok corchiayı beğendim ben transferler gayet güzel çok iyi gidiyoruz

Transferler çok iyi.

Gabbiadini çok iyi oyuncu ya çok iyi oldu bu :0:

Transferler süper olmuş. Corchia çok iyi bir oyuncudur. Stoke City kariyerimde alana kadar az çektirmedi bana :) Snodgrass ve Gabbiadiani de yerinde olmuş. Yeni sezonda da başarılar ;)

Eyvallah tek tek teşekkürler. Transferlerimiz iyi ama oyuna gelen yeni güncelleme bir şeyleri değiştirmiş gibi duruyor. Yine ayarlamalar yapmak gerekecek. Bu sezon aynı rüyayı zor yaşarız :)

ozan42
26.Aralık.2013, 23:37
Güncelleme bekliyoruz.

nessus
27.Aralık.2013, 15:55
Evet işler yüzünden geride kaldık. Hazırlık maçlarını yapıp sezona başlamadan yine kısa bir ara vereceğim.

nessus
03.Ocak.2014, 02:53
TEMMUZ 2014
.
.
.

TRANSFER

http://imageshack.us/a/img577/5603/9i2b.jpg
.
.
.

http://imageshack.us/a/img4/948/dhf0.jpg
.
.
.

Aslında Temmuz ayı içerisinde oyun sistemimizde değişiklik oldu. Ama yine de aldığım tüm oyuncular şansın da yardımıyla yeni oyun için uygun oyuncular. Geçen sezonun yıldızı Salvio'yu kiralamaktan son anda vazgeçecektim ama forvet oynayabiliyor olması sebebiyle yeniden kadroya kattım.

- Fletcher 433 için geldi ama 3-4-3 içinde Regista rolünü alacak.

- MC Cohade için gelen 4.6 milyon euroluk teklif sonrası, kadro şişti diye Granada'ya yolladık. Mevlüt Haziran içinde gitmişti. Baika oyuncular da duruma göre gidebilir.

- Geçen sezon içinde tam benim adamım diye iç geçirdiğim Bojan Krkiç için teknik ekipten gelen sürpriz öneriyi dinledim. 8,5 milyona kapanın elinde kalıyordu. Bojan ne yazık ki beni, A.Madrid'i ve Marsilya'yı reddederek AC Milan'a gitti. Benim elimde kral olabilirdi halbuki :icon_sad:

- Bojan gidince gözümü Welbeck'e diktim. Tabi ki kiralık olarak. Ağustos ayında alabilirim.

- Temmuz ayında da İngiliz kulüpleri transferde kafada. Bu sefer R.Madrid ve belalımız PSG de devrede. PSG önüne kim gelirse alıyor. İşimiz zor.

- Ruffier için çok teklif geldi, göndermedim. Sezon sonu kontratı bitiyor. Takım şampiyon olacak dediğim için kaldı. Sözleşme yenilemiyor.

- 4 kupa oyuncuları sarhoş etmiş. Hepsi menajerlerine haber salmışlar, kontrat yenileme istiyorlar. Soyulduk resmen! (::)

http://imageshack.us/a/img194/5837/izuo.jpg

.
.
.
2014/2015 TAKTİK

Geçen sezon Lig, UEFA ve iki Fransa kupası almış takım taktik değiştirir mi? Sigames'e muhtaçsa değiştirir :) 14.2 ile darmadağın olan 433'ü toparlamak mümkün olmadı. Gerçi yaptığımız baya iddialı bir başarıydı, tekrarı zor. Bu sezon elimizi korkak alıştırmadan 3-4-3 ile sahaya çıkıyoruz. Transfer planlamamızı bu sisteme göre yapmamıştık. Ama oyuncular nispeten oyuna uygunlar. Alternatifli kadro kurgusu için forvet ve stopere ihtiyacımız var. Her mevkide oynayacak adam sayısı x 2 benim klasik formülüm. Yoksa içim rahat etmez. ( 2MC oynatıyorsam kadroda 4 MC bulundururum)

http://img541.imageshack.us/img541/2668/ljhb.jpg
.
.
.
HAZIRLIK MAÇLARI

Temmuz ayı içindeki maçları alırken Şampiyonlar Ligi görmüş takımlarla oynamaya dikkat ettim. Norwich maçı, Snodgrass trabsferi için zorunluydu.

Maçlar gerçekten çok iyi geçti. Herkese şans verdim. Skorlar ve oyun iyi oldu. Dikkat ettim rakipler tam kadro oynadılar. Yeni taktiğimiz işliyor. Eğer hazırlık maçı yanılgısı yaşanmıyorsa bu sene yine sürprizleri patlatabiliriz.

http://imageshack.us/a/img194/190/ji5w.jpg

.
.
.

http://imageshack.us/a/img28/615/vtlj.jpg
Takımı bir sezonda finansal ve itibar olarak baya yukarı taşıdığımızdan şampiyonluğun önemli bir adayı seçildik. Geçen sezon bahislerde 8nciydi bu takım. PSG'nin başına inşallah bir şey gelir :)

nessus
04.Ocak.2014, 16:08
AĞUSTOS 2014

http://imageshack.us/a/img20/2888/epp9.jpg
.
.

http://imageshack.us/a/img843/1553/90mq.jpg

Ağustos ayına lig birincisi ve ikincisini karşı karşıya getiren şampiyonlar maçında Lille'i 1-0 yenerek kupayla başladık. Kupa bizim işimiz :) Ondan sonra kiralarsam yılda belki 6M ve üstüne malolacak Jovetic'i 14,5 milyon euroya bonservisiyle alarak son transfer hamlemizi yaptık. Bu kadar forvet oyun sistemimiz işe yaramazsa elmizde patlayacak.

Lige Montpellier maçıyla iyi başladık. Golcü bir takım olacağımız belli. Maç başına 3 gol ortalaması ile gidiyoruz. Şampiyonluk adaylarından Lille'i 3-1 yenmemiz bir diğer güzel olay oldu.

Ama asıl zafer SÜPER KUPA finalinde Manchester City'yi 3-1 yenmemizle geldi. İlk golü biz atınca oyun kolaylaşıyor. Kontra sistemiyle (M L/R oyuncuları da WB R/L yaparak) oyunu kilitliyorum. Şampiyonlar liginde de aynı gruba düştüğümüz City oyuncuları aslına bakarsanız bu maçta bizi küçümsemelerinin bedelini ödediler. (psikolojik)

http://imageshack.us/a/img838/213/2uei.jpg
.
.

http://imageshack.us/a/img690/8241/kqsp.jpg

http://img855.imageshack.us/img855/6695/jmdn.jpg

Bir diğer önemli gelişme Şampiyonlar Ligi kuralarının çekilmesi oldu. Aslına bakarsanız baya zor bir gruba düştük. City öyle her maç yenilmez. Juventus üçlü defans bakımından sistemdaşımız :)

http://imageshack.us/a/img28/3263/vq54.jpg

Ağustos Ayı Futbolcusu

Maxi BIANICUCHI

Oldukça gollü bir ay geçiren Maxi ayın futbolcusu olmayı hakettti. Tek kusuru geçen sene gelen başarılardan sonra senelik 3milyonluk kontrat istemesiydi. Mecburen parayı verdik. Maxi'yi düşük bütçeli her takıma tavsiye ederim.

dAleksic
04.Ocak.2014, 16:25
Hocam transferler harika olmuş. Jovetic özellikle ucuza da almışsın. Ama gözüme çarpan bişey oldu. Sol kanatta oynattığın Tabanou, defansif anlamda zayıf bir oyuncu. Oraya bir oyuncu düşünebilirdin belki. Tabi sen daha iyi bilirsin :) Yeni sezonda başarılar..

nessus
04.Ocak.2014, 16:29
Tabanou bizim her şeyimiz :) Yedeği Ghoulam var, o WBL karakterli. İkisi dönüşmeli oynayacak. Ghoulam'da iyi çocuk.

Jovetic az kalsın Udiniese'ye gidiyordu. İyi ki araya girmişim. Her sene bir yıldız :)

RodiMood
04.Ocak.2014, 18:21
İlk sezon ki başarılardan sonra transferde kimsenin gözünün yaşına bakmamışsın ama forvet hattında biraz fazla şişkinlik var gibi geldi bana.

nessus
05.Ocak.2014, 00:23
EYLÜL 2014

Şampiyonlar Ligi performansımızın berbat olması Eylül ayının en büyük haberi. Juventus maçında sahadan silindik ve ilk yarıda yediğimiz üç golle maç bitti. M. City maçında kanatları bir adım geri çekerek başlamam işe yaradı. Ama girdiğimiz pozisyonlardan bir türlü gol çıkaramayınca, City basit bir golle (mutlak gol pozisyonu istatisği oluşturmadan) maçı ve üç puanı aldı gitti. Büyük bir mucize olmadıkça ilk ikiye (belki üçe) girmem zor.

Ligde işler daha iyi. Tek sorun tahmin ettiğimden daha fazla gol yiyoruz. Çok atmak güzel ama her maç 1-0 geride başlayıp çeviriyoruz maçları. Çeviremeyince elde patlıyor :)

.
.

AYIN FUTBOLCUSU

Eduardo SALVIO

Forvet oynar mı oynamaz mı diye düşünürken en golcü ismim oldu. Eylül ayı içinde 4 golü var. Bu sezon da yüzümüzü karar çıkarmadı sağolsun.
.
.

http://imageshack.us/a/img547/8475/j127.jpg
.
.

http://imageshack.us/a/img841/1677/vmt9.jpg
.
.

http://imageshack.us/a/img401/6571/vtm9.jpg
.
.
.