PDA

View Full Version : Köpek Besleyenler

LaigLeNoiR
27.Kasım.2013, 01:14
Evet arkadaşlar biraz araştırdım ama bulamadım böyle bir konu.

Aranızda köpek besleyen var mı varsa yaşı ırkı nedir ?

Ben de düsünuyorum bu ara bir adet köpek sahiplenmek.

CeNTeR_TR
27.Kasım.2013, 01:30
Kardeşim bende golden var , 1.5 yaşında şuanda.

Golden köpek alacaksan en ince ayrıntısına kadar bilgilendirme yapabilirim :)

http://r1311.hizliresim.com/1h/u/uxdjx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Kaka Leite
27.Kasım.2013, 01:34
http://img824.imageshack.us/img824/3650/1w7m.jpg
http://img855.imageshack.us/img855/3341/tb11.jpg
http://img707.imageshack.us/img707/3416/a0oy.jpg

Bu yakışıklı var abi bende.

Bizim karşılaşmamız çok değişik oldu kendisini sokakta buldum. Çağırır çağırmaz da geldi yanıma koşarak ardından kıyamadım ve sahiplendim.

Türü : Yorkshire Terrier

Bu cins normalde çok hırçın olurmuş ama benimkine herkes hasta. Ne bir havlama, ne bir saçma hareketler insan gibi mübarek.

Eve aldığım ilk günden itibaren tuvaletini doğru yere yapıyor. Eğitim falan yapma gereksinimi olmadı ve çok şaşırdım. Bunun yanında veterinere götürünce köpeği direk dikkat çekiyor ve herkes başlıyor yanıma gelmeye. :n:

Eğer almayı düşünürsen bu cins'i öneriyorum. Hem çok tatlı, hem de çok akıllı ve sadıklar. Küçükte hem sorun yaratmıyor evde.

LaigLeNoiR
27.Kasım.2013, 01:40
Kardeşim aynen bende Golden düşünüyorum ama kafamda bazı soru isaretleri var.

Misal isirir mi ne yapar bu kopekler. Hayatimda kopege dokunmadim ama hanim cok istiyor :)

Kaka Leite
27.Kasım.2013, 01:42

Misal isirir mi ne yapar bu kopekler. Hayatimda kopege dokunmadim ama hanim cok istiyor :)
Abi benim köpek çok ısırgan bir ırk değil ama eskiden Pitbull bile bakmışlığım var.

Bunlar tamamen boşa korkular. Hayvana eziyet etmediğin sürece o da sana hiç bir hırçınlık yapmaz. Hatta o tarz hayvanlar bence daha sadık olabiliyorlar.

CeNTeR_TR
27.Kasım.2013, 01:50

Golden tamamen eğitim köpeğidir Muro , Eğitim almasa bile en hırçını hırlamaz havlamaz kolayına.

Hele ki eğitim verirsen istediğini yaptır.Kız arkadaşımın köpeği kız arkadaşıma gittiğim zaman falan benim terliklerimi getiriyordu.

Golden ile oyun oynayabilirsin rahatlıkla.Sarılır yalar yutar.Resim de de görüldüğü gibi ufak bir saldırıya uğramıştı o resim çekilmeden önce beni gördükten sonra atladı üstüme yaladı sarıldı bırakmadı beni.Sahiplerine inanılmaz bağlılar yani.Eğitim aldıktan sonra tuvalet vs gibi konularda asla sıkıntı yaşatmaz.

Evde bakacaksan eğer yenge tüyleriyle biraz uğraşır belirli dönemlerde.Ama dışarda bahçe tarzı bir durum varsa hiç sıkıntı olmaz..Ama benim sana tavsiyem ev de bak keyfinden tadı yenmez :) Belirli saatlerde çiş ve kaka için dışarı çıkarman gerekecek sadece o kadar.

LaigLeNoiR
27.Kasım.2013, 02:06
Nerden bulabiliriz ben yavru istiyorum açıkçası büyüğü direk korkutabilir beni. Kiz arkadasin nereden almis yada :)

CeNTeR_TR
27.Kasım.2013, 17:37
Nerden bulabiliriz ben yavru istiyorum açıkçası büyüğü direk korkutabilir beni. Kiz arkadasin nereden almis yada :)

Kız arkadaşımın köpek şimdi 8 yaşında :) Valla onu iyi araştırman lazım saf golden alman lazım.Benimki bana hediye gelmişti , O konu hakkında pek bilgim yok ama iyice araştırmak lazım.

Goofy
27.Kasım.2013, 18:07

Hayvanlar ile ilgili forumlarda ücretsiz olarak gerek yavru, gerek yetişkin köpek sahiplendirmek isteyen bir çok kişi mevcut. Tek şart hayvanı hevesini aldıktan sonra sokağa atmamak, düzgün muamele yapmak ve her şeyden önemlisi ilgi ve sevgi göstermen.

SAİT71
27.Kasım.2013, 19:36
Golden tam oyun köpeği. Bizim köyde bir besiye getirmişlerdi hayvanın ayağı incinmiş köyde. Ancak ona rağmen hemen gelip tahta top vs tarzı şeyler ile oyun oynamak istiyor. Golden kesinlikle hırçın veya saldırgan değil aksine çok uysal bir cins.

Ralph
27.Kasım.2013, 19:38
Köpek benim için ayrı bir dünya. Ralph diye bir köpeğim vardı lisede bakmıştım. Birlikte yatardık falan. Bir çok insanın olamadığı kadar iyi köpekler. İlk fırsatta almayı düşünüyorum eve çıktığımda.

Homer J.S
27.Kasım.2013, 19:43
http://oi39.tinypic.com/5n3dw5.jpg

Dünyanın en güzel köpek cinslerinden olan Kangal ile çoban kırma bi köpeğim vardı. İnsanlıktan nasibini almamış biri vurdu bi gün köpeğimizi, hayvancağız gık demeden 3 gün yaşadı öldü.

Tavsiye ederim, fakat bahçe lazım bu hayvana.

Ralph
27.Kasım.2013, 19:44
Benimki de Labrador Kangal kırmasıydı. Eşşek gibiydi hayvan. Üstüne biniyordum neredeyse. Bir de apartman dairesinde bakıyordum düşün :D

Homer J.S
27.Kasım.2013, 19:47
Benimki de Labrador Kangal kırmasıydı. Eşşek gibiydi hayvan. Üstüne biniyordum neredeyse. Bir de apartman dairesinde bakıyordum düşün :D

Oo töbeler olsun, zor o iş. Ben bi süre düşünmüyorum hala atlatamadım şokunu, hayvanı silahla çekip vurmuş insan dediklerimizden biri. O kadar güçlü bi köpekti yani 3 gün içinde kurşunla yaşadı ve bi kez ciyaklamadı bile.

Çok içli hayvanlar.

RaSenGan
27.Kasım.2013, 20:47

Bunların üretici çiftlikleri var abi.Oralarda bulabilrsin.Ama yüksek bi ücret isterler.Hayvan barınaklarına bir gidip bakın.Oralarda çeşit çeşit boy boy vardır.Orda istediğiniz gibi bir köpek bulup sahiplenebilirsiniz.

Ralph
27.Kasım.2013, 22:09
Hayvanlar üzerinden para kazananlara da çok kızıyorum. Hatta dişi köpeği olanlar yavruları parayla satıyor. Aranızda varsa lütfen yapmayın. Onlar da canlı sonuçta. Ticaretinin yapılması yanlış.

LaigLeNoiR
28.Kasım.2013, 02:13
Aynen öyle ne kadar ilan varsa ücretsiz yazan hepsi de para ostiyoristiyor internet uzerinden fiyat koyamiyorlarmis yasak oldugu icin ama arayinca en az 400 tl den aciyorlar kapiyi.

Kaka Leite
28.Kasım.2013, 02:51
Bunların üretici çiftlikleri var abi.Oralarda bulabilrsin.Ama yüksek bi ücret isterler.Hayvan barınaklarına bir gidip bakın.Oralarda çeşit çeşit boy boy vardır.Orda istediğiniz gibi bir köpek bulup sahiplenebilirsiniz.
Bu hayvanlarda genelde hastalık olabiliyor yalnız bunu da söyleyeyim.

LifeYourself
28.Kasım.2013, 09:37

Abi al bir kedi ne yapacaksın köpeği :zuhaha
Bir kadının köpek istemeside ilginç.Eğitimini çabuk vermezsen küçükken zor iş o köpeğin pisliğiyle uğraşmak.
Kedi öyle mi?Kumu iki eşele hemen anlıyor ne demek istediğini.Temizliğini zaten kendi yapıyor.Tüylü bir ırk alırsan sıklıkla taraman lazım o kadar:p

LaigLeNoiR
28.Kasım.2013, 10:47
Yapacak birşey yok ben herşeyini hallederim diyor kendisi bana da çok birşey kalmıyor geriye.Şu an için ilk aşamada çevrede eş dosta soruyorum tanıdık bildik köpek olsun diye eğer bulamaz isem satın alma yöntemine geçeceğim.

CeNTeR_TR
28.Kasım.2013, 13:52
Muro köpek çok farklı bi olay abi şiddetle tavsiye ederim.

Yazlık dönemini bitirip merkezdeki eve geçtiğimizde odamda kalıyordu beraber yatıyorduk çoğu zaman.Üstelik benim alerjik hastalığımdan aynı yerde kalmamın ölüm riski bile var.O derece bağlanıyorsun yani.

Golden al sana tek tavsiyem.Sonuçta oynayacaksın yaptığı bir hareket ile seni sevindirip güldürecek verdiğin komutları uygulayacak kısacası konuşamayan bir dostunuz olmuş olacak eğer golden sahibi olursan :)

LaigLeNoiR
28.Kasım.2013, 15:13
Merak ediyorum Turgo evde olmadığın zamanlarda yani tek başına kaldığı zaman yaramazlık yapıyor mu veya çevresini komşuları rahatsız eder mi ?

CeNTeR_TR
28.Kasım.2013, 15:20
Merak ediyorum Turgo evde olmadığın zamanlarda yani tek başına kaldığı zaman yaramazlık yapıyor mu veya çevresini komşuları rahatsız eder mi ?

İkiniz aynı anda evde olmazsanız biraz sıkıntı yaratır ilk zamanlarda.Ama sonra alışıyor.Şöyle örnek vereyim.Ben ilk zamanlar evden çıkarken sıkıntı yaratıyordu bizimkiler geleceğimi söylüyordu belirli zamanlarda tepki verdi ama sonrasında alıştı.Gittiğim ve geldiğim zamanlar eğer belirli saat aralığı ise zaten iyice alışıyordu ve hiç tepki vermiyordu :) Ama bana sonradan geldiği için biraz zorlandık.

Fakat sen alacaksan sana tavsiyem alabileceğin en ufak ay aralığında al eğitimi daha kolay oluyor.O yüzden hiç problem yaşamazsınız.Yaramazlık yapmaz.Zaten bir oda ayır ona eğer öyle bir imkanın varsa .Eğer varsa süper olur çünkü ona göre dizayn edilecek bir oda da asla yaramazlık yapmaz zaten çünkü odanın ona ait olduğunu bilir ve eğer yaramazlık yaparsa o odanın elinden alınacağını bilir.O yüzden en fazla yapacağı havlamak olur o da eğitimi aldıktan sonra havlamaz bile daha doğrusu alışınca.Yeterki siz dışarı çıktığınızda sizin tekrar geri geleceğinizi anlama süresi kısa sürsün.

LaigLeNoiR
28.Kasım.2013, 15:24
Ben zaten 2-3 aylık erkek yavru arıyorum.

Ralph
28.Kasım.2013, 15:26
Murat bende labrador tavsiye ediyorum.

LaigLeNoiR
28.Kasım.2013, 15:50
Bu köpek arama işinde yola çıkarken Golden ve Labrador arasında kaldım ama hemen hemen herkes bana Golden'i tavsiye etti ve evde bakım olarak da daha kolay olduğunu söyledi.

Ralph
28.Kasım.2013, 16:05
Bu köpek arama işinde yola çıkarken Golden ve Labrador arasında kaldım ama hemen hemen herkes bana Golden'i tavsiye etti ve evde bakım olarak da daha kolay olduğunu söyledi.

Tam tersi evde labradora daha rahat bakarsın çünkü tüyleri Golden'a göre kısa. Tabi kısa olması dökülecek anlamına gelmez ama en azından uzun uzun tüyler olmaz evin içinde. Senede iki defa tüy dökme mevsimleri oluyor feci derecede. Ayrıca Labrador Golden'a göre bence daha kişilikli bir köpek. En azından hırsıza bile kuyruk sallamaz :D Kötülemek amacıyla söylemiyorum. Her köpeğin özelliği farklı tabi.

CeNTeR_TR
28.Kasım.2013, 16:19
Tam tersi evde labradora daha rahat bakarsın çünkü tüyleri Golden'a göre kısa. Tabi kısa olması dökülecek anlamına gelmez ama en azından uzun uzun tüyler olmaz evin içinde. Senede iki defa tüy dökme mevsimleri oluyor feci derecede. Ayrıca Labrador Golden'a göre bence daha kişilikli bir köpek. En azından hırsıza bile kuyruk sallamaz :D Kötülemek amacıyla söylemiyorum. Her köpeğin özelliği farklı tabi.

Naptın yahu :D Ben golden besliyorum , yazlıkdayken evin önüne gelen yabancı bir insan ise içeri almazdı asla , ek olarak bir keresinde yeğenime bir köpek havladı diye köpeği deliler gibi kovaladığını da biliyorum :) tabi bu biraz da yetişmeyle alakalı.

Ralph
28.Kasım.2013, 16:39
Naptın yahu :D Ben golden besliyorum , yazlıkdayken evin önüne gelen yabancı bir insan ise içeri almazdı asla , ek olarak bir keresinde yeğenime bir köpek havladı diye köpeği deliler gibi kovaladığını da biliyorum :) tabi bu biraz da yetişmeyle alakalı.

Rottweiler'ı bile mesela sakin bir şekilde yetiştirirsen pamuk gibi köpek oluyor :D Dediğin gibi aslında yetiştirmeye bağlı.

LaigLeNoiR
28.Kasım.2013, 22:43
1 aylık bir yavru bulduk Giresun'da bakacağız durumuna...

Ralph
19.Aralık.2013, 00:24
Boşuna köpekci değiliz :)

Köpek ve kedinin farkı harika anlatılmış, izlerken baya güldüm

sadasdas