PDA

View Full Version : Messi den süper performans

darthrevan
27.Kasım.2013, 01:59
Messi böyleyse ben olsam hemen satardım. Yazık gerçektende oyunun ne kadar gerçekçi olduğunu gösteriyor bence.

http://s1311.hizliresim.com/1h/u/uxfdc.png (http://bit.ly/c25MCx)

azaptar
27.Kasım.2013, 13:19
ben barcelona kariyeri yaptım ilk fm yi aldığım zamanlarda messiyi yedek oturtmaya başlamıştım o derece...2 maç oynadıktan sonra da dinlendirmek gerekiyor üstelik...Senin bu tepkini aynen ben de vermiştim...Çoğu maç 7 civarı oynuyor arada bir iki maç 2 3 gol atıyor öyle saçma sapan bir messi.

nessus
27.Kasım.2013, 13:39
Messi oyunda insan, gerçekte oyun gibi :)

perpetua
27.Kasım.2013, 13:48
Sen Ingiltere'nin 3. ligindesin.

Ispanya ligi oyunda aktif mi, degil mi belli degil resimden.

Aktif olsa bile tam detayli mac motorunu kullanarak mi yoksa az detayli mac motoruyla mi oynattigin belli degil.

Ligler aktif olmadigi zaman veya az detayli mac motorunun yarattigi sonuclar genelde pek gercekci degil zaten. Cunku maclarin sonuclarini belirleyen oyuncu ozelliklerinden daha cok kulup itibarlari ve oyuncu CA'lari.

Lord Black
27.Kasım.2013, 16:06
Aktif olsa bile tam detayli mac motorunu kullanarak mi yoksa az detayli mac motoruyla mi oynattigin belli degil.

Ligler aktif olmadigi zaman veya az detayli mac motorunun yarattigi sonuclar genelde pek gercekci degil zaten.

Maç motorundaki detaydan kastınız nedir? Önemliler/Genişletilmiş gibi maçı izleme seçeneğimiz mi? Messi'nin gerçeğe yakın performans vermesini ancak Barcelona'yı yönetirsek göreceğiz anlamına mı geliyor bu söyledikleriniz?

QaaN-07
27.Kasım.2013, 16:19
Benim oyunda da aynı böyle

perpetua
27.Kasım.2013, 16:49
Maç motorundaki detaydan kastınız nedir? Önemliler/Genişletilmiş gibi maçı izleme seçeneğimiz mi? Messi'nin gerçeğe yakın performans vermesini ancak Barcelona'yı yönetirsek göreceğiz anlamına mı geliyor bu söyledikleriniz?

Hayir.

Oyunun hizli ilerlemesi icin oyun otomatik olarak sadece sizin takiminizin katildigi sampiyonalar/liglerde tam detayli mac motorunu kullaniyor.

FM menusunde ayrinti duzeyi'ni secerek hangi liglerde tam detayli mac motorunun kullanilacagini, hangilerinde basit mac motorunun kullanilacagini secebilirsiniz.

fotosuki
27.Kasım.2013, 17:11
Bu seçim oyunun yavaşlamasına sebep oluyor mu?

perpetua
27.Kasım.2013, 17:34
Bu seçim oyunun yavaşlamasına sebep oluyor mu?

Olur. Hizli mac motoru cok daha az hesap yaparak mac sonuclarini belirliyor.

Zaten hizli mac motoruyla oynanan maclarin skorlarina tiklarsaniz macin ozetini izleyemezsiniz.

darthrevan
27.Kasım.2013, 18:20
İspanya ligi aktif fakat maç motoru durumunu daha yeni öğrendim. O zaman şöyle bir istatistiksel bir mantık hatası var oyunda. Ben oyuncu ararken kullandığım milli takımda kaç gol atmış yada ligde kaç gol atmış veya buna benzer birçok özelliğin bir anlamı yok o zaman. Çünkü maç motoru basit seçenekte kalmış.

Oyundaki oyuncularında aynı şekilde bundan etkilendiği yani oyuncunun oynadığı oyunun pek bir anlamı yok denilebilir. Takımların bile oyuncuların oynadığı oyundan bile etkilendiğini varsayarsak takımların durumu daha da kötü olabilir. Barselona hatırladığım kadarıyla 3. olmuştu ve Real Madrid ile arasında 20 puan fark vardı. Messi'nin oyuna etkisi bu kadar fark ediyor. Bunun sebebi sadece seçeneklerdeki basit maç motorunun seçili olması.

Gene söylüyorum yazık oyunun ne kadar gerçeklerden uzak olduğunu gösteriyor. Messi'nin özelliklerini yüksek yapılmasına bile gerek yok aslında düşük özellikte oyuncu bile koysan o kadar gol atar zaten.

HeracLes
28.Kasım.2013, 02:34
Messi çok kaçırıyor gerçekten bunun herhangi bir şeyle alakası yok. Tamamen maç motoruyla alakalı. Bu adam bu profille bu kadar kaçırırsa ohoo.. İnşallah yeni güncellemeyle düzelmiştir.

BleedingMoon
28.Kasım.2013, 02:38
messi her zaman böyle, bilinen bir şey bu. hatta sırf gol atamadığı için oyunda bitiriciliğini 20 yaptılar, bana mısın demedi.

HeracLes
28.Kasım.2013, 03:10
messi her zaman böyle, bilinen bir şey bu. hatta sırf gol atamadığı için oyunda bitiriciliğini 20 yaptılar, bana mısın demedi.

Geçen seride yamulmuyorsam 19'du ki gerçekteki Messi'yi aratmıyordu açıkçası. 50 golden fazla atmıştı benim kariyerimde. Ama bu yıl özellikleri iyileştirilmiş bir Messi ile 3-4 maçta 1-2 gol atmak hiç hoşuma gitmiyor zira sırf Messi'ye gol attırmaya yönelik bir oyun oynatıyorum. Ama sonuç bu. Neyse yeni güncellemeyi denemeden daha fazla bir şey yazmaya gerek yok. Düzeltmişlerdir diye umuyorum.

BleedingMoon
28.Kasım.2013, 03:20
barça ile hiç oynamadım ama diğer serilerde genelde 20 30 arası atıyordu default. 8'den aşağı da düşmüyordu. bunu aşırı zihinsel özelliklerine bağlıyorum. takımı oynatıyor messi. forumda tartışılmıştı bu konu geçen senelerde.

Cengo
28.Kasım.2013, 05:57
Geçen seride yamulmuyorsam 19'du ki gerçekteki Messi'yi aratmıyordu açıkçası. 50 golden fazla atmıştı benim kariyerimde. Ama bu yıl özellikleri iyileştirilmiş bir Messi ile 3-4 maçta 1-2 gol atmak hiç hoşuma gitmiyor zira sırf Messi'ye gol attırmaya yönelik bir oyun oynatıyorum. Ama sonuç bu. Neyse yeni güncellemeyi denemeden daha fazla bir şey yazmaya gerek yok. Düzeltmişlerdir diye umuyorum.

Sizin taktiğiniz ile alakalı bence. Barcelona'yı yönetsem senede en az 60 gol attırırım çok rahat.

Siz AMC kullanıyorsunuz bence, ben gerçekte oynadığı gibi ST kullanırım.

HeracLes
29.Kasım.2013, 04:06
Sizin taktiğiniz ile alakalı bence. Barcelona'yı yönetsem senede en az 60 gol attırırım çok rahat.

Siz AMC kullanıyorsunuz bence, ben gerçekte oynadığı gibi ST kullanırım.

Amc felan kullanmıyorum, Barcelona bugün nasıl oynuyorsa aynen o şekil. Senede yaklaşık 60 gol zaten atıyor Messi. Ben sadece ligde diyorum. 50 gollük lig rekorunu kırmaya çalıştım 14.1.3 ile ama birinin bunu yapması imkansız. Her maç 5 kere karşı karşıya kalıp 1 kere anca atıyor. Eski serilerde bu böyle değildi.