PDA

View Full Version : FM 14'deki en saçma olay (Görüntülü)

hsynknn
27.Kasım.2013, 03:00
Resimde herşey belli fakat genede yazayım. Vasat bir oyuncuya sunduğunuz bir teklif bile reddedilse, Messi'yi takas olarak verseniz kulüp kabul etmiyor.

http://k1311.hizliresim.com/1h/v/uxh29.png

goosfraba
27.Kasım.2013, 03:11
draxler - quintero + 5 milyon euro verebileceğin bir oyuncunun profilini merak ettim doğrusu.

hsynknn
27.Kasım.2013, 03:25
draxler - quintero + 5 milyon euro verebileceğin bir oyuncunun profilini merak ettim doğrusu.

Hocam bırak Draxler, Quintero'yu, Messi & Ronaldo versen gene kabul etmiyorlar. Oyuncunun profilide ahan da budur :) vasat.

http://m1311.hizliresim.com/1h/v/uxhnc.png

Zafonte
27.Kasım.2013, 04:22
gerçekte olabilir böyle Bi durum. Kulüp takasta sunduğunuz oyuncuların giderlerini karşılayamacağını bildiğinden reddedebilir. Ama oyunda hatadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Takaslar cidden işlevsiz.

medievil
27.Kasım.2013, 04:28
Oyuncunun pa çok yüksek yada Atalanta sözleşmeleri karsilayamayacagi için kabul etmemiş. Eğer atalantaya gidebilecek adamlar seçseydin teklif gene reddedilirdi. Çünkü oyunda takas diye bir kod yazmamışlar. Ayda yılda bir yapabilirsen yaparsın.

hsynknn
27.Kasım.2013, 04:45
Oyuncunun pa çok yüksek yada Atalanta sözleşmeleri karsilayamayacagi için kabul etmemiş. Eğer atalantaya gidebilecek adamlar seçseydin teklif gene reddedilirdi. Çünkü oyunda takas diye bir kod yazmamışlar. Ayda yılda bir yapabilirsen yaparsın.

Tam olarak senin dediğin gini medievil. Takas olayı tamamen işlevsiz kimi verirseniz verin herhangi bir anlamı yok karşı tarafa gözükmüyor. Diyelim, Barcelona, Bayern gibi kulüplerden bir oyuncu istedim vasat birini vermediler onlara da en iyi adamları versem takasla, göndermiyorlar oyuncuyu :)

mpaker66
27.Kasım.2013, 05:29
Adam messi'nin maaşını karşılayamacağından ötürü yok der.

hsynknn
27.Kasım.2013, 05:32

Bende bu şekilde düşünüp Barcelona'dan vasat bir adama az para verip, Draxler-Quintero'yu teklif ettim fakat olmadı.

medievil
27.Kasım.2013, 08:55
Tam olarak senin dediğin gini medievil. Takas olayı tamamen işlevsiz kimi verirseniz verin herhangi bir anlamı yok karşı tarafa gözükmüyor. Diyelim, Barcelona, Bayern gibi kulüplerden bir oyuncu istedim vasat birini vermediler onlara da en iyi adamları versem takasla, göndermiyorlar oyuncuyu :)

Ben bu takas olayını gecen gün denedim. Benim bir regene 15m verdi arsenal bende Arsenal'den bir regeni takip ediyordum onunlada 15m a anlaştım. Sonra transferi iptal edip kafa kafaya takas teklif ettim. Oyunun yapay zekası fazla zorlanmış olacak ki üzerine 12m para istedi 12 ay taksitle. :) bende alt f4 yapıp bf4 actım:)

hulleci
30.Kasım.2013, 22:40
bunu diyebilmek için makul takasların çalışıyor olması gerekir. hadi onu geç, bir-iki tane olabilmesi gerekir. kazın ayağı öyle değil ama. sadece karşılıklı oyunlarda kullanırsan kullanırsın, yapay zeka varsa takası unutçan. adamları (sigames) böyle kabullenicez çare yok. fifa -> pes -> fifa gibi alternatif de gelmez menajerlikte. eğip başımızı razı olucaz. keyfi olursa düzeltir, olmazsa böyle gider. haha.

Katusha
30.Kasım.2013, 23:34
Gençlerbirliği ile oynarken Ermin Zec'in profilini beğenmeyip Danko Lazovic ile takas etmiştim.Hatırladıkça gururlanırım :D

serwan
01.Aralık.2013, 12:29
Oyunda takas sadece karşıdaki takım da sizin oyuncunuzla ilgileniyorsa olabiliyor. O da oyuncu ile anlaşabilirlerse.
Ama zaten gerçek hayatta da takas olmuyor pek.

Dennis Bergkamp
01.Aralık.2013, 13:54
Takas yapabilmek için uygulanması gereken adımlar var oyunda.İlk önce takasta kullanacağınız oyuncunuzu satılık listesine koyup istediğiniz değeri belirleyeceksiniz.Sonra bu oyuncuya gelen teklifte diğer takımın ne kadar ücret verdiğini göreceksiniz.Ondan sonra alacağınız oyuncu için ne kadar istediğini öğreneceksiniz.En son o fiyatları karşılaştırıp takas teklif edeceksiniz.Bunları yaparsanız takas daha kolay ve kullanışlı oluyor.

World Hollow o1
01.Aralık.2013, 14:02
Bende bu şekilde düşünüp Barcelona'dan vasat bir adama az para verip, Draxler-Quintero'yu teklif ettim fakat olmadı.

Birde şöyle birşey var bilmiyorum oyunda bu yeterli düşünceye sahipmidir ama. Yıl 2020 Draxler ve Quintero yu takımda görmek istememeleride olabilir oyun yapılarına uymadığı için kabul etmemiş olabilirler oyuncuları.

steave
01.Aralık.2013, 16:21
Resimde herşey belli fakat genede yazayım. Vasat bir oyuncuya sunduğunuz bir teklif bile reddedilse, Messi'yi takas olarak verseniz kulüp kabul etmiyor.

http://k1311.hizliresim.com/1h/v/uxh29.png

görüntü cok acıklayıcı olmus hocam :).

takas olayı bırabır olmasada benım teklıf yapılan oyuncuma karsılık bırmıktar para artı teklıf yapan takımdan rep. az olan genc, gelecek vaadeden bır oyuncuyuda alabılmelıyız bence.

marlo41
01.Aralık.2013, 16:32
Fm 2013'te takas + bir miktar para ile Leverkusen'den wonderkid regen DMC koparmıştım.

DMC patlayamadı gitti. Gönderdiğim adam mevkisinde en iyilerden oldu.

ogsusam11
01.Aralık.2013, 18:09
takas işe yarıyor bende. offer to clubs yapmamak lazım cunku gelen teklıfler non-negotiable oluyor. ornegin lig biter bitmez webo'yu satış listesine koyun, fiyatı atıyorum 1 olsun.

Antep ve Sevilla ilgilendigini gorelim 1 tur continue yaptıktan sonra.

Biz de antepe griip muhammet demire 400 bin euro + pierre webo'yu önerelim. direk kabul ediyorlar fiyatı uygun bulurlarsa.

veya biz teklif gelmesini bekleyelim. 10 takım teklif yapsın, her birine girip kullanışlı oyunculara bakıp onları isteyelim karşılığında.

cm 01-02 de butun transfer piyasası takaslarla dönüyordu çok hoştu gerçekten, fm'ye geçince yapay zeka takası hic kullanmamaya basladi. bu acidan kotu hakkaten.