PDA

View Full Version : ilkay gündoğan'ı satma konusunda karar veremedim

rftckk
01.Aralık.2013, 10:22
ilkay gündoğan çok iyi bir oyuncu. tekliflerde geliyor ama 2. sezona başlamadan acaba satayım mı diye düşünmeye başladım. bunun sebebiyse hiç bir maçta farkını ortaya koyamıyor. normal bir şekilde kazandığım hiç bir maçta neredeyse 7.00 ortalamanın üstüne hiç çıkamadı ortalama puanı 6.88. yüksek puan aldığı maçlar da farklı kazandığım maçlar. zaten o maçlarda da topa dokunmayan kaleci bile 8 puan alıyor.

buradaki çelişkim ise acaba bir daha ki sezon patlama yapar mı oluyor ama ben pek düşünmüyorum. ayrıca satarsam ne kadara satayım

Birolazar
01.Aralık.2013, 11:40
Verim alamıyorsan kakalamaya bak. Mikhi o görevi çok güzel yapıyor.

marlo41
01.Aralık.2013, 16:27
Verdiğin görev ve ? Adamı defansif oyun kurucu yaptıysan verim bekleme.

Ya da trequista yapıp kanatlardan direkt oyun oynatırsan da verim bekleme.

Box to box zaten support bir roldür ondan da verim bekleme.

Kuzga
01.Aralık.2013, 19:14
Verim alamıyorsan en mantıklısı yollamak. Dünya starı olmadığı sürece dolar zaten yeri bir şekilde.

ozan42
01.Aralık.2013, 19:43
İlkaydan verim alamamak ilginç sorun senin taktikte veya verdiğin roldedir.Taktiğini ve oyuncuya verdiğin rolü paylaşırsan yardımcı oluruz.

rftckk
01.Aralık.2013, 20:45
Verdiğin görev ve ? Adamı defansif oyun kurucu yaptıysan verim bekleme.

Ya da trequista yapıp kanatlardan direkt oyun oynatırsan da verim bekleme.

Box to box zaten support bir roldür ondan da verim bekleme.

defansif oyun kurucu oynatıyorum. ama ön liberonun yerinde değil tam ortada. zaten özellikleri de en çok defansif oyun kurucuya uygun? neden öyle dedin ki?

rftckk
01.Aralık.2013, 20:47
İlkaydan verim alamamak ilginç sorun senin taktikte veya verdiğin roldedir.Taktiğini ve oyuncuya verdiğin rolü paylaşırsan yardımcı oluruz.

orta sahanın göbeğinde normal oynadığı yerinde defansif oyun kurucu olarak oynatıyorum. yanında da bender savaşçı orta saha olarak oynatıyorum.

marlo41
01.Aralık.2013, 20:50
defansif oyun kurucu oynatıyorum. ama ön liberonun yerinde değil tam ortada. zaten özellikleri de en çok defansif oyun kurucuya uygun? neden öyle dedin ki?

defansif oyun kurucunun görevi defanstan gelen topu yanındaki ya da önündeki orta sahalara atmaktır kısaca. pas yüzdesi ne kadar yüksek ise kendisi de o kadar başarılıdır bu görevinde.

bu rolde oynayan bir adam için " maça damga vuramıyor o yüzden satacağım." demek adil olmaz.

attığı pasların isabet yüzdesi kaç ?

rftckk
01.Aralık.2013, 21:09
defansif oyun kurucunun görevi defanstan gelen topu yanındaki ya da önündeki orta sahalara atmaktır kısaca. pas yüzdesi ne kadar yüksek ise kendisi de o kadar başarılıdır bu görevinde.

bu rolde oynayan bir adam için " maça damga vuramıyor o yüzden satacağım." demek adil olmaz.

bilgisayarı formatladım oyun şimdi iniyor. tekrar kurunca bakarım. ilkay'ın alternatifi olarak nuri şahin var. nuri'de kastettiğim sorunla karşılaşmadım hiç.

martymcfly
02.Aralık.2013, 16:12
İlkay'dan ben de 3 sezon verim alamadım. 80 resmi maçta oynatmışımdır toplam.
Mc ve amc de oyunkurucu rolu verdim ne asist yaptı ne gol attı, sürekli düşük rating aldı. Reale sattım orda da hiç bişey yapamadı.

rftckk
02.Aralık.2013, 16:54
İlkay'dan ben de 3 sezon verim alamadım. 80 resmi maçta oynatmışımdır toplam.
Mc ve amc de oyunkurucu rolu verdim ne asist yaptı ne gol attı, sürekli düşük rating aldı. Reale sattım orda da hiç bişey yapamadı.

kaça sattın real're

martymcfly
02.Aralık.2013, 17:24
44 mil euro değeri vardı 55 peşine sattım.

azaptar
02.Aralık.2013, 17:52
Arkadaş defansif orta sahanın maça damga vurmayacağını söylemiş de hiç alakası yok,bazı maçlar olur o mevkideki topçu da farkını maçta ortaya koyar.Ha çok sık görülmez lakin 2 senede 1 maç bile göstermemesi bunu izahı değil.Ayrıca 7 den fazla doğru dürüst puan alamamasının da dos oynamasıyla pek alakasını göremedim,topları güzel kesiyorsa pasları yerindeyse adam kaçırmıyorsa vs... puanının yükselmesi lazım.Oluyor böyle topçular fm de özelliklerine baktığında iyi gibi fakat formu 0.

hsynknn
03.Aralık.2013, 05:10
Oyunda taktiğine fayda sağlamıyorsa sat derim.

rftckk
03.Aralık.2013, 05:12

pas yüzdesi 80-85 civarı. ama koca sezonda iki gol üç asist var

CocukMenajer
03.Aralık.2013, 12:10
Dortmundla kariyer açtım.Herkes kötü diyor satsammı acaba diyorum bende:icon_smile:

amorti
03.Aralık.2013, 12:34
Satilmayacak oyuncu yoktur, herkesin yeri dolar ;)

kemalb
03.Aralık.2013, 13:34
ilkay bende şahane oynuyodu.Hele 2-3 sene sonra 8 e yakın ortalamayla oynuyordu...