PDA

View Full Version : Genç oyunculara özel antremanla ilgili

darkpart2
03.Aralık.2013, 15:25
Eski serilerden beri kendimce düşündüğüm doğru mu yanlış mı araştırmadığım ve korktuğum için yapamadığım bir soruyu sizlere sormak istiyorum.

Örnek: David Curtos (böyle bir oyuncu yok ) Regen 17 yaşında süper bir profil var ama Güç ''3'' ve kafa vuruşu '' 1 ''

bu oyuncuya özel antremanda güç ve kafa vuruşu çalıştırmak ne derece mantıklı? sorum şu eger özel olarak bunlara önem verirsek diğer özelliklerinin artışında bir yavaşlama olur mu? sadece bunlara önem verme oranı nedir?

Flammable
03.Aralık.2013, 15:43
Burada oyuncunun mevkiisi ve fiziksel özellikleri çok önemli.
Örnek verdiğin regen in boyu 1.68 veya mevkiisi AML ise 1 olan Heading özelliğine çalıştırırsan taş çatlasa 5 olur 8 olur:)
Zaten hızı ve orta yapması ve teknik özellikleri iyi olan pırpır bir kanat oyuncusu ise mesela; kafa vuruşları bu adam için birşey ifade etmez.
Fakat Güç mevzusu bambaşka ve bana göre hangi pozisyon olursa olsun oyuncuda olması gereken bir özellik .En azından 10-12 ve yukarısı olması gerekir.
Son olarak da 20 li yaşlara kadar tüm genç oyuncuların kişisel antrenman yoğunluğunu Heavy yapmanı öneririm.Asistan sana oyuncunun antrenman yoğunluğundan mutsuz olduğunu söyleyecek ama 20 yaşlarına kadar sallama sen.Çalışsın keratalar.Sonradan ekmeğini yiyeceksin merak etme:)

sentugo
03.Aralık.2013, 15:46
Öncellikle o özellikleri artmakla birlikte Takım Antrenmanında takım ne çalışıyorsa, o özellikler de gelişecektir. Gücü 3 olan bir oyuncu en az 9-10 seviyelerine gelmeden de verimli olamıyor. Bu oyuncunun mevkisi için önemli olan özelliklerini geliştirebilmesi için, deneyimli bir oyuncudan (kararlılık özellikleri arasında uçurum olmayan) özel ders alması da çok etkileyecektir. Bunların yanı sıra oyuncunun maçlarda oynaması da gerekir.

himone
03.Aralık.2013, 21:42
Ben sırf güç sorunu yüzünden Recep Niyaz gibi potansiyelli bir adamı oynatamıyorum. Güç özelliği de senede 2 birim zor gelişiyor (tutor yaptırmama ve maçlarda sürekli oynatmama rağmen). Bazı oyuncuların güçleri gelişebilir ama genellikle pek umutlanmamak lazım, zaten gücü 3 olan adam zırt pırt sakatlanır ve gelişimi de yarıda kalır.

husoo18
04.Aralık.2013, 03:04
ben bi türlü oyuncularımı geliştiremiyorum ya ne yapmam lazım takımda bir sürü genç oyuncu var ama gelişmiyorlar :S

himone
04.Aralık.2013, 21:49
ben bi türlü oyuncularımı geliştiremiyorum ya ne yapmam lazım takımda bir sürü genç oyuncu var ama gelişmiyorlar :S

Rehberler bölümünde genç oyuncu geliştirme rehberleri var, Oradan bulabilirsin. 14'te bulamazsan 13 rehberlerindedir.

husoo18
04.Aralık.2013, 21:52
Rehberler bölümünde genç oyuncu geliştirme rehberleri var, Oradan bulabilirsin. 14'te bulamazsan 13 rehberlerindedir.

tşkr ettim :)