PDA

View Full Version : Oyunu domine edip maçı kazanamıyorum!

HeracLes
06.Aralık.2013, 01:32
Geçen yıl beni o kadar da sıkmayan maç motoru bu yıl iyice çığırından çıktı. Arkadaş bu oyunda niye hiç frikik golü olmuyor niye ? Hadi kendim de atmayayım rakip atsın. Bütün frikiklerim direkten dönüyor. Sırf frikik atabilmek için Sebastian Larsson'u aldım daha golü yok 10 tane direği var adamın. Neyse asıl konu o değil.

Arkadaşlar bu durumdan artık sıkılmaya başladım. Genellikle ilk golü ben atıyorum. İlk 30 dakika tek kale maça dönüyor oyun ama ilk yarının sonlarında ve ikinci yarı rakip takımın yakaladığı 1-2 pozisyon gol oluyor. Hep de defansın arkasına atılan toplar. Aynı toplar benim forvetlerime de geliyor sonuç hüsran. Sürekli karambole gol atıyorum o kadar müsait pozisyon varken. Normal şartlarda çok rahat atabilecekleri topları ya defansa çarptırıyorlar ya da kalecinin üstüne atıyorlar. Forvetim şut atıyor top rakip oyuncuya çarpıp giriyor. Niye direkt atamıyorlar onu anlayamıyorum.

http://i.imgur.com/FJ3mt9w.jpg

Örneğin bu maç hep ben oynadım onlar attı. Ha forvet beceriksiz desek Bianchi'nin Di Natale'den daha iyi olduğunu söylemek biraz zor. Her maçım böyle oluyor. Kazandığım maçlarda da hep son dakika golleri yiyorum. Defansın arkasına sarkmaları yeterli. Yok mudur bunun bir çözümü ? Defansı geride mi kurmalıyım ?

Sadixx
06.Aralık.2013, 01:50
yeni güncelleme geldi yükledin mi ?

HeracLes
06.Aralık.2013, 01:55
yeni güncelleme geldi yükledin mi ?

Evet, 14.1.4 yüklü.

marlo41
06.Aralık.2013, 01:59
Yeni güncellemenin açığı belli oldu: defans arkasına atılan toplar.

Rakibin 2 metre boyundaki 10 hızlanmalı, 12 driblingli, 11 finishingli kazma forvetleri bile topu alıp kaleciyi avlıyor. Sıkma canını. Maç motoru sıkıntılı.

LifeYourself
06.Aralık.2013, 02:27
Her maç olması sorun olabilirde arada bir oluyorsa yanlış bir şey yok.Şöyle izah ediyim.Rakip senin baskını yedikten sonra kapanıyor.Bu kaleyi bulan 15 şutu izledin mi bilmiyorum ama bir çoğu büyük ihtimalle öylesine kaleye vurmaya çalışmıştır ve kaleci için basit şutlar olmuştur.Çünkü forvet hattın şut kaçırdıkça demoralize oluyor.Orta sahan daha aceleci oynamaya başlıyor.Bunu maç sırasında ''Tedirgin gözüküyor.'' gibi şeylerden anlayabilirsin.
Böyle durumlarda rakip senin defansının arkasında açıklar buluyor.Büyük ihtimalle bu 3 golün 2'sini kontradan yedin.
Kapanan takımlara karşı rakip kaleye paslaşarak girmesini isteyebilirsin takımının.Yine benim son zamanlarda denediğim defans hattına güveniyorsan ve hücum futbolu oynuyorsan ofsayt taktiğinide açabilirsin.Frikiklere ise her zaman diyorum frikiği 12 olan adama kullandır daha çok gol atıcaktır :zuhaha
Ha bu arada genelde en çok kaleyi bulanlarında kornerde ön ve arka direkte tuttuğun adamlar olucağını farkediceksin analize girersen.Bazen çok fazla korner olduğunda aşırı pozisyona girmiş izlenimi yaratıyor oyun.

Edit:Bu arada oyunu falan savunuyorum sanma çok eksiği var oyunun fakat elinden geldiğince üstünü kapatmaya çalışabilirsin oyundan zevk almak için.Bu maçta benden gelsin.Fakat dikkat et 16 korner kullanmışım.Büyük ihtimalle bu 34 şut ve kaleyi bulan 14 topun yarısı belki daha fazlası kornerlerden.Hatta bu kornerlerden seken toptan bile gol yemişliğim vardır :)
http://img208.imageshack.us/img208/4645/fpf1.jpg

izmer96
06.Aralık.2013, 13:23
3 kisi online kariyer yapiyoruz , arkadas juventus ile ligi kazandi updateden sonra yeni sezona basladik , ayni taktik ve daha iyi oyuncularla oynuyor , ilk 7 macda 5 maglubiyet aldi , 5 maglubiyette 3-0 yada 4-0 ondeyken ve maci domine ederken rakibin her geldiginde gol atmasi ile , o yuzden fazla dusunme , bu mac motoru benim bugune kadar gordugum en sacma ve en kotu mac motoru kim ne derse desin

Sheriff
06.Aralık.2013, 14:18
Ofsayt taktiği kullanmanızı öneririm, önde savunma yapıyorsanız bir nebze yardımcı olur.

azaptar
06.Aralık.2013, 14:55
Frikik mevzuuna %100 katılıyorum.

izmer96
06.Aralık.2013, 16:52
Yakaladigim CCC lere dikkatinizi cekerim

http://i44.tinypic.com/214qxaq.jpg

zazanas
06.Aralık.2013, 18:11
Dün akşam bir maç yaptım. Ben Galatasaray rakip de Bursa'ydı. Maç boyunca atak oynadım deliler gibi. Takım komutları anlayış hepsi ofansif ti. Ve de maç deplasmanda. Bursa deli gibi kaleci ile karşı karşıya kaçırdı. Adamların CCC 6 benimki 0. Ama ben kornerden bir gol attım ve de maçı kazandım. Kalede sinan bolat vardı maçın adamı oldu. Arada sıra da bize de oluyor böyle şeyler aslında . Çok takılmamak lazım.

nessus
06.Aralık.2013, 18:20
Doğru şeyler yapıldığında (ne olduğundan emin değilim her taktik ve oyuncu yapısında değişiyor bu) bu sorunlara çözüm bulunuyor. Ben sürekli kazanıp çok az gol yediğim için maça motoru bana iyi geliyor. Ama bir maçı 3 korner golüyle kaybedince moralim bozuluyor oyun illa mağlup olmamı istiyor diye düşünüyorum.

Ama kornerlerede uzun adam tutma görevi verdiğim pivot santrafor yerine kısa boylu birini oynattığımı unutuyorum. 2 uzun tutma görevi verilmiş futbolculardan biri 1.60 cm

3 korner golünü bu yüzden mi yedim yoksa maç motoru namağlup, gol yemez gidişimi engellemek için bana komplo mu kuruyor?

Cevaptan emin değilim ;)

nessus
06.Aralık.2013, 18:22
Maçı domine etmek hiç bir şeyin çözümü değil artık, hatta son yaşananlardan sonra en büyük dominatörün (Barcelona!) bile bu kuralı esnettiğini görüyoruz.

Fakat 6 mutlak gol şansıyla maç kazanamayan arkadaşlarınki şanssızlık :) Her maç böyle denk geliyorsa bilemem ama denk gelmesi imkansız.

serwan
06.Aralık.2013, 19:22
Dün akşamki bjk-buca maçını izleyenler bu durumu daha rahat anlayacaktır. Eğer rakibin tek derdi gol yememekse ve bu işi az biraz becerebilecek kalitesi varsa sizin oyuna hakim olmanıza müsade ediyor zaten. Top sizde oluyor, çok pas yapıyorsunuz falan ama adamlar pres yapmıyorlar, yerlerini pek kaybetmiyorlar, çok basit hatalar yapmadıkları sürece pozisyon da bulamıyorsunuz. Adamlar 2-3 kez sizi önde yakalayıp kontraya çıkıyor ve ccc oluyor.
Böyle maçlar çok sık yaşanıyor. Özellikle iyi takımları yönetiyorsanız.
Çözümsüz değil tabi. Öncelikle böyle maçlarda top yekün saldırmamaya çalışın. Savunma güvenliğini bırakmadan ya kanatları kullanarak ya da dribbling yeteneği olan oyuncular ile rakibin dengesini bozmaya çalışıp sabırlı olunca sonuç gelecektir.

HeracLes
06.Aralık.2013, 21:03
Valla aklımda tek bir çözüm kaldı o da artık savunma futbolu oynatmak. 5-3-2, 4-2-3-1, 3-5-2 savunma ağırlıklı katı bir futbol oynatmaya çalışacağım bakalım yapay zekanın yaptığını deneyelim bir de.

kemalb
06.Aralık.2013, 22:04
Bütün maçı ben oynadım.Yapabileceğim bütün müdahaleleri yaptım.Adamlar topa dokunmadı.Kornerden bir gol attılar.Dakika 90 dada penaltı kazandım.penaltısı 19 olan adamda penaltıyı kaçırdı.Yenildim.Oyuna biraz ara vermem gerektiğini anladım yeni güncellemeye kadar...

HeracLes
07.Aralık.2013, 18:03
Valla aklımda tek bir çözüm kaldı o da artık savunma futbolu oynatmak. 5-3-2, 4-2-3-1, 3-5-2 savunma ağırlıklı katı bir futbol oynatmaya çalışacağım bakalım yapay zekanın yaptığını deneyelim bir de.

Beyler savunma futbolu oynatıyorum, 3-4-2-1. Şimdiye kadar oyundan anladığım şudur: Kanatların veya forvetin ne kadar iyi olursa olsun çok üst düzey bir performans alamıyorsun. Bu oyuncu kim olursa olsun. Önceki taktiklerimde hep 3 forvet veya 2 tane içeri kat eden oyuncu ile 1 forvet kullandım ama iyi bir performans alamadım. 2 maçtır Di Natale'yi gizli forvet olarak oynatıyorum. 3 defans 2 dos 2 iki yönlü bek ve iki standart orta saha ile kalemde çok fazla pozisyon vermedim ve beklerin paslarıyla da Di Natale sürekli arkaya sarktı. Lazio'yu 2-0, Cagliari'yi 6-2'lik skorlarla geçtim. Görünen o ki savunma oynatmak gerekiyor bu yıl.