PDA

View Full Version : 6gb ram kaç lig açar

egebartu
07.Aralık.2013, 11:52
Evet arkadaşlar 6 gb ram ne ne kadar lig açar

amorti
07.Aralık.2013, 12:03
Evet arkadaşlar 6 gb ram ne ne kadar lig açar

4 cekirdekli islemci ve 8 gb ram var, 7 ulke 15 lig actim rahatlikla.

Eski serilerde 2 cekirdek ve 6 gb ram ile yine 13-14 lig acardim, ancak 6-7 sezon sonra data birikimi sebebiyle kasmaya baslardi. Karsilastirma yapabilmeniz adina bu sekilde yazdim. :u:

FM 14'un hizi diger serilere gore daha yuksek ama.

egebartu
07.Aralık.2013, 12:12
4 cekirdekli islemci ve 8 gb ram var, 7 ulke 15 lig actim rahatlikla.

Eski serilerde 2 cekirdek ve 6 gb ram ile yine 13-14 lig acardim, ancak 6-7 sezon sonra data birikimi sebebiyle kasmaya baslardi. Karsilastirma yapabilmeniz adina bu sekilde yazdim. :u:

FM 14'un hizi diger serilere gore daha yuksek ama. ama benimki 5 çekirdek

amorti
07.Aralık.2013, 12:20
ama benimki 5 çekirdek

Iste bu yuzden karsilastirmaniz icin yazdim ya onlari.:icon_biggrin:

Tahminimce siz de acabilirsiniz 14-15 lig. Ayni kariyeri uzun yillar devam ettirmeyecek ve takimdan takima gezmeyecekseniz daha az lig secebilirsiniz.

FM'de soyle birsey de var artik; oyun esnasinda, o sezonun sonundan itibaren olusacak sekilde lig ekleme / cikarma yapabiliyorsunuz. Secin istediginiz kadar lig, sistemde zorlanma olursa cikartirsiniz bazi ligleri ;;)

urwrdskkn
07.Aralık.2013, 12:21
Bnm ;-) de 6gb ram var 22 ligi çok rahatlıkla oynuyorum

Avea inTouch 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

egebartu
07.Aralık.2013, 12:29
Iste bu yuzden karsilastirmaniz icin yazdim ya onlari.:icon_biggrin:

Tahminimce siz de acabilirsiniz 14-15 lig. Ayni kariyeri uzun yillar devam ettirmeyecek ve takimdan takima gezmeyecekseniz daha az lig secebilirsiniz.

FM'de soyle birsey de var artik; oyun esnasinda, o sezonun sonundan itibaren olusacak sekilde lig ekleme / cikarma yapabiliyorsunuz. Secin istediginiz kadar lig, sistemde zorlanma olursa cikartirsiniz bazi ligleri ;;) sağolun hayırlısıyla bir geçelim pcye:icon_biggrin:

Bnm ;-) de 6gb ram var 22 ligi çok rahatlıkla oynuyorum

Avea inTouch 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildisağolun hayırlısıyla bir geçelim pcye:icon_biggrin:

egebartu
05.Ocak.2014, 00:05
sağolyn hepiniz

arneas
05.Ocak.2014, 01:15
malesef, fm serisi x64 (64bit) olmadığı sürece 4gb üstü ram hiç bir işe yaramaz şu anda oyun 4gb üzerindeki ramleri algılayamaz.

işlemci hızınıza bağlı olarak 4gb ile baya bir lig açabilirsiniz.