PDA

View Full Version : Taktik ekranı sorunu

omrcanjc
07.Aralık.2013, 20:40
fm 14 ü yeni indirdim taktik ekranında çözemedigim bi kaç konu var ... tempo time wasting gibi ayarları nasıl yapacagım onu çözemedim maç içerisinde en çok kullandıgım taktik ayarıydı .... bir de adam markajı yok maç içerisinde belli bir oyuncuyu tutturmak hem kademe almada hemde dizilişte çok kolaylık sağlıyordu bunuda göremedim ... lütfen yardımcı olabilirseniz sevirim iyi oyunlar

darthrevan
09.Aralık.2013, 02:30
Mesela adam ofansif orta saha adama defans yardım et diye bir seçenek yok yada geçen serilerde seçtiğin role göre otamatik olarak oyun oyuncuyu ayarlıyordu. Bu ba yok. Belki taktiklerde oyuncu diye bir seçenek var oradan oyuncuların üzerine tıklayıp bulabilirsin. Target man için atılacak topun nasıl olduğunu gösteren bir seçenekte yok.

cureshot
09.Aralık.2013, 02:32
Artık direktiflerle bunlar sağlanıyor, gerek takım direktifleri gerek oyuncu direktifleriyle.

omrcanjc
11.Aralık.2013, 23:01
aga direktiflerde yetersiz mesela 4 4 1 1 de kanattaki adama içeri kat et gibi bir komut yada seçenek olması lazım o da yok ... önceki 2 oyunda oyunculara kısa pas yaptırırdım bu oyunda herkese kısa pas diyorum ama kısa pas yapan yok ... rakip seçeneğindeki markaj olayıda çok saçma sıkı markaj ve pres olayının ortası yok ya adamı kesip biçiyorlar yada hiç dokunmuyorlar.
Direktif mantığı güzel ama eksikler var yinede. kısa pas olayını çözen varsa burdan yazabilir