PDA

View Full Version : Defans Arkasına Top Attırmak

marlo41
08.Aralık.2013, 15:31
Arkadaşlar yeni güncellemeden sonra malum maç motorunun en çok olan olayı bu defans arkasına atılan toplar.

Ben de Zenit ile yaptığım kariyerde bu sıkıntıya bir çözüm buldum.

Öncelikle 4-5-1 oynuyoruz ve bir adet Dmc kullanıyoruz.

Ortasahanın ortasına Creativity, Passing ve Teamwork özellikleri en az 15 olan bir adam koyup Central Midfielder-Attack olarak oynatıyoruz. Takımımızın pas stili kısa pas olduğu halde bu adama birebir talimat ile More Direct Passing talimatı verip önüne hızlı bir poacher koyuyoruz.

Artık siz de rakibin defansı arkasına atılan toplar ile tonla gol bulacaksınız.

Mc'de Shirokov gibi ortalama üstü sayılabilecek bir adamla ve santaforda Hulk gibi asıl işi kanat olan bir adamla tonla gol buluyorum. Düşünün bir de bu işi daha o rollere uygun isimlerle yaptığınızı.

marlo41
08.Aralık.2013, 15:34
Bu arada Cm'ye koyacağınız adamda Tries Killers Ball Often seçeneği olursa daha da iyi olur.

mustinho03
08.Aralık.2013, 16:42
Taktigini koysan daha iyi olurdu obur oyuncularin rolleri falan ama taktigin iyi islev gormus zenitte

marlo41
08.Aralık.2013, 16:53
Taktigini koysan daha iyi olurdu obur oyuncularin rolleri falan ama taktigin iyi islev gormus zenitte

Abi bırak taktiği Hulk ve diğer orta sahaların da fotoğrafını koyma niyetim var ama bu seride FN + PRT SCRN işe yaramadı.

Nasıl alabilirim görüntü ?

himone
08.Aralık.2013, 16:58
Abi bırak taktiği Hulk ve diğer orta sahaların da fotoğrafını koyma niyetim var ama bu seride FN + PRT SCRN işe yaramadı.

Nasıl alabilirim görüntü ?

alt + f9 ile görüntü alınıyor. FM klasörünün içerisinde screenshots diye bir dosya açıp resimleri oraya atıyor.

marlo41
08.Aralık.2013, 17:08
alt + f9 ile görüntü alınıyor. FM klasörünün içerisinde screenshots diye bir dosya açıp resimleri oraya atıyor.

Tamamdır. Şimdi Lyon ile ŞL maçım var. Biter bitmez belli şeyleri yükleyeceğim.

marlo41
08.Aralık.2013, 17:46
Beyler bu screenshot'ları nereye atıyor tam olarak ?

CeNTeR_TR
08.Aralık.2013, 17:50
Belgelerim - Sports İnteractive - Football Manager 2014 - Scrennshots

marlo41
08.Aralık.2013, 18:16
Taktik.

http://i39.tinypic.com/r0wfu1.png

Kanatlar Winger, Bekler Full-Back ( normal olması gerektiği gibi. Bu forumda Inside Forward ile Full Back oynatıp ya da daha da kötüsü Wing Back ile Winger oynatıp taktiği oturtamadığı için üzülen çok ).

marlo41
08.Aralık.2013, 18:18
Bu da defans arkasına top atması gereken oyuncum Shirokov'un performansı. Ne yazık ki sakatlandı.

http://i42.tinypic.com/10rnyc3.png

marlo41
08.Aralık.2013, 18:20
Poacher'ım Hulk'un performansı.

http://i44.tinypic.com/2jefcz.png

marlo41
08.Aralık.2013, 18:22
Bu da taktiğin yansıması.

http://i43.tinypic.com/adp3df.png

Bilen bilir çok şikayet ettim oyundan. Böbürlenmek için koymuyorum asla. Tek amacım bunları koyarken maç moturunu nasıl exploit edebileceğimizi size göstermek istemem.

HooijDonk07
08.Aralık.2013, 21:56
L1+üçgen dene bi de

marlo41
08.Aralık.2013, 22:18
L1+üçgen dene bi de

Bu oyunda hep kareye basıyor forvetler. Tüm şutlar dışarıda.

darkpart2
09.Aralık.2013, 01:27
Bu arada Cm'ye koyacağınız adamda Tries Killers Ball Often seçeneği olursa daha da iyi olur.

Fifa'cı belli etti kendini :)(::)

marlo41
09.Aralık.2013, 16:05
Fifa'cı belli etti kendini :)(::)

Fifa oynamadım hiç senelerdir ya bu yazdığım şey Fm'de olan bir preferred moves.

pusathan01
11.Aralık.2013, 23:18
Taktiğinizi denedim. Galatasarayı yönetiyorum ve bir türlü rayına oturtamamışdım fakat taktikten sonra yenilgi almadım ama gözle görülür şekilde şut larım düştü ve top yüzdem düştü.6 maçta denedim bunların 3 ü hazırlık maçı idi hazırlık maçlarının ikisini kazandım (Çünkü düşük takımlardı ama bursa ile evimde 2-2 berabere kaldım) 1 lig 2 kupa maçında da liğ maçını kazandım iki gol burak yılmaz ile ara pasdan geldi.Sonraki iki maçımda berabere bitti ve bunlar duran toplardan geldi.Uğraştım ama alt+f9 ile ss alamadım.Ama alırsa ss lerini paylaşırım.Kanat oyuncuları ile yönlendirip denemek istiyorum.Bakalım o nasıl sonuç verecek göreceğiz.

marlo41
12.Aralık.2013, 21:45
Taktiğinizi denedim. Galatasarayı yönetiyorum ve bir türlü rayına oturtamamışdım fakat taktikten sonra yenilgi almadım ama gözle görülür şekilde şut larım düştü ve top yüzdem düştü.6 maçta denedim bunların 3 ü hazırlık maçı idi hazırlık maçlarının ikisini kazandım (Çünkü düşük takımlardı ama bursa ile evimde 2-2 berabere kaldım) 1 lig 2 kupa maçında da liğ maçını kazandım iki gol burak yılmaz ile ara pasdan geldi.Sonraki iki maçımda berabere bitti ve bunlar duran toplardan geldi.Uğraştım ama alt+f9 ile ss alamadım.Ama alırsa ss lerini paylaşırım.Kanat oyuncuları ile yönlendirip denemek istiyorum.Bakalım o nasıl sonuç verecek göreceğiz.

Zamanla daha da oturur taktik. Şut sayısının az olması ise benim için avantajdı çünkü bu maç motorunun en sevmediğim yönü gereksiz onlarca şut izlemek.

marlo41
21.Aralık.2013, 18:14
Yeni yamada deneyeceğim bu hafta. Bakalım yine işe yarayacak mı ?