PDA

View Full Version : genç oyuncu özellik düşmesi

bluepaw
14.Aralık.2013, 02:16
tesisler falan her şey iyi bazı genç oyuncular çok iyi gelişiyor bazı oyuncular çok iyi gelişirken bir anda as takımda yer bulmalarına rağmen düşüşe geçiyor özellikleri. aklıma gelen tek ihtimal bu oyuncuları as takımda tutuyor olmam antremana as takımla çıkmaları. gerçi koçların gençlerle çalışması da iyi ama anlamadım gitti.

urwrdskkn
14.Aralık.2013, 03:03
Oynatarak Gelişimlerine Katkı Sağlayabilirsin Yedek Kalmaları Pek Fark Yaratmaz

dAleksic
14.Aralık.2013, 03:04
Oyuncunun ca ve pa değerleriyle ilgili bişey olabilir diye düşünüyorum. Bazen current ability'si yüksek oyuncuların potential abilitysi düşük olabiliyor. Bundan dolayı da ilerleyen yıllarda yada belirli bir periyotta özellikleri düşüyor ve artık gereksiz oyuncu -"çöp" oyuncu- haline gelebiliyor :)

goosfraba
14.Aralık.2013, 03:48
sanırım kararlılık ve çalışkanlık ile alakası var.

lexoqe
14.Aralık.2013, 04:04
Şimdiki yeteneği, potansiyel yeteneği geçebiliyor mu ki düşüşe geçsin oyuncu :( As takıma aldığın yeni genç yetenekleri kadro durumlarını yedek takımda 65 yada tam maç oynayabilir olarak işaretle ki yardımcı antrenör yedeklerin maçlarına çıkarsın bu oyuncuları.

sentugo
14.Aralık.2013, 16:27
Sakatlık ve maç formu çok önemli. Antrenman da ne çalıştığı çok önemli. Lütfen bu önemli dediğim noktaların cevabını ver de kesin bir cevap al.

Ayberk Tuncer
14.Aralık.2013, 20:51
Bazı oyuncular kişilikleri sebebiyle iyi çalışmıyorlar. Maçların yüzde sekseninde oynattığım Caner Erkin bir süre sonra her rakamından düşüşe geçti, sakatlık vs de geçirmediği halde. İyi çalış dedim. Elimden geleni yapıyorum, haksızsın dedi. Ben de gönderdim kendisini :D
Kişilik ve hocayla uyum meselesi olabilir :D

dAleksic
15.Aralık.2013, 04:29
Şimdiki yeteneği, potansiyel yeteneği geçebiliyor mu ki düşüşe geçsin oyuncu :( As takıma aldığın yeni genç yetenekleri kadro durumlarını yedek takımda 65 yada tam maç oynayabilir olarak işaretle ki yardımcı antrenör yedeklerin maçlarına çıkarsın bu oyuncuları.

Geçme değil benim dediğim. Gözlem raporunda oyuncu bazen 3,5-4 yıldız oluyor, fakat ilerleyen zamanda 2'ye falan düşebiliyor. Bu da ca ve pa ile ilgili diyorum. :0:

3842
16.Aralık.2013, 04:16
Geçme değil benim dediğim. Gözlem raporunda oyuncu bazen 3,5-4 yıldız oluyor, fakat ilerleyen zamanda 2'ye falan düşebiliyor. Bu da ca ve pa ile ilgili diyorum. :0:

Sadece onunla ilgili değil, kulüp büyüdükçe ve hedefleri arttıkça esikden yıldız görünen oyuncular sıradan oyuncular haline gelir. Şey gibi mesela Selçuk İnan ilk sezon Galatasaray'da 3.5 - 4 yıldızdır ama Galatasaray'ın bir Real Madrid popüleritesine geldiğini ve diğer oyuncuların kalitesinin yükseldiğini düşünürsek Selçuk'un Galatasaray için vazgeçilmez oyuncu (3.5 - 4 yıldız) olmasını bekleyemeyiz ve 2 yıldıza düşer.

Henüz potansiyeline ulaşamamış bir oyuncu için ise mental özellikleri, maç oynaması, sakatlık geçirmemesi ve iyi bir antrenman seviyesinde gitmesi gelişmesinin temel faktörleridir. Bunlardan sadece biri olmasa bile elemanımızın 4 yıldızlık potansiyeli 3'e 2'ye düşebilir. :icon_lol:

bluepaw
16.Aralık.2013, 11:36
sıkıntı şurada bir oyuncu mesela 16 yaşında hiç oynamazken bile gelişiyor. bazen 15 günlük periyotta özellikleri düşüyor hiç bir sakatlığı vs yokken sonra tekrar gelişmeye başlıyor. anlıyamadım valla.