PDA

View Full Version : Frikikten atabilen var mı ?

HeracLes
27.Aralık.2013, 00:56
Soru açık abiler, şu oyunda düzenli olarak direkt frikikten gol atabilen var mı ? Her maç olsun demiyorum artık bende sezonda 1 kere olsa gene iyi ama o da yok. Çok iyi frikik atan adamlar var ama yok abi yok. Var mıdır önerisi olan ? Şuna kullandır dediğiniz oyuncu var mı veya bir taktiği ? Sıkıldım artık 3 sezon geçti bir tane golüm yok ya. Orta-kafa-gol oluyor ama direkt gol hiç olmuyor.

salih919
27.Aralık.2013, 01:03
selçuk inan + sneijder senede en az kemiksiz 10 frikik golü atıyor.

mpaker66
27.Aralık.2013, 01:10
Az önce attı selçuk bi tane uzaktı bayağı.

himone
27.Aralık.2013, 01:34
bende Enes Ünal takımın normalde en iyi frikikçisi serbest vuruş kullanma ve uzaktan şutlar 18 ama adamın frikikleri kaleyi bile bulmuyor, frikik ppm'si bile var. Aynı şekilde Januzaj da serbest vuruş özellikleri iyi ama o da atamıyor. Buna karşılık Rodrigo Gomez ve bir regenim daha düşük özelliklerle frikik atıyorlar, ben de artık onlara attırıyorum.

Yani demek istediğim oyuncuların özelliklerine aldanma, gerekirse defanslarına bile attır arada garip sonuçlar çıkabilir.

William Rookwood
27.Aralık.2013, 01:37
Ne Sneijder ne de Selçuk atıyor, hepside direkleri nişanlıyor her maç.

CeNTeR_TR
27.Aralık.2013, 01:51
Tam frikikden inanılmaz bir gol attım peşine bu konuyu gördüm :)

Sheriff
27.Aralık.2013, 02:19
Frikikten gol atmanın gerçekten zor olduğunu düşünüyorum bende, frikik özelliği 20 olan uzaktan şutu 16 olan bir oyuncum sezonda 2-3 ten fazla frikik golü atamadı.

amorti
27.Aralık.2013, 02:23
Soru açık abiler, şu oyunda düzenli olarak direkt frikikten gol atabilen var mı ? Her maç olsun demiyorum artık bende sezonda 1 kere olsa gene iyi ama o da yok. Çok iyi frikik atan adamlar var ama yok abi yok. Var mıdır önerisi olan ? Şuna kullandır dediğiniz oyuncu var mı veya bir taktiği ? Sıkıldım artık 3 sezon geçti bir tane golüm yok ya. Orta-kafa-gol oluyor ama direkt gol hiç olmuyor.

En iyi ihtimalle direge atiyorlar topu. Frikikten gol atmak diye birsey mi var, aaaa?! (::)

Cok super frikik golu yiyorum ama, istisnasiz...

ErayG
27.Aralık.2013, 02:31
Hep direkte patlıyor top

HeracLes
27.Aralık.2013, 02:42
Sırf bunun için takıma Sebastian Larsson'u almıştım, gerçekte leblebi gibi atar ama oyunda 1 tane bile atamadı her maç yakın mesafeden frikik kazanıyorum ama yok arkadaş. Şu an takımda frikikleri Pirlo kullanıyor ama hep direğe atıyor anlamadım gitti ya. Frikik özelliği kötü olan adama kullandır diye saçma bir şey de yapıyoruz ya artık. Profilin ne anlamı kaldı o zaman ? Kaç senedir şuna bir çeki düzen getiremediler.

Başta bir kere frikik ayarlama yerine bir ayar vermeleri lazım uzaktan kim kullanacak, yakından kim atacak diye. Sağ sol seçenekleri koymuşlar sadece. Ha bu arada bu yönlerin bir etkisi var mıdır ? Ben genelde ters ayaklıları seçmeye çalışıyorum ya bir etkisini göremedim. Frikikten gol atan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.

selçuk inan + sneijder senede en az kemiksiz 10 frikik golü atıyor.

Herhangi bir ayar felan yaptın mı ?

TeNaciOUS MidFieLdeR
27.Aralık.2013, 02:43
bu seride oyle mi bilmem de, fm 13 te ben frikik bolumunu serbest birakiyordum. en iyisine bile kullandirtsam pek netice alindigini gormedim. ne zamanki serbest biraktim, kendine guvenen gelip kullandi. goller de gelmeye basladi. frikik ustasi diye sartlandirmayin kullanmaya, isterse kullansin :zuhaha

cengavs
27.Aralık.2013, 04:15
Gökhan Töre-Halilovic-Balotelli-Hernanes ve çalıştırdığım çeşitli takımlardan aklıma gelmeyen 1-2 oyuncum daha :)

Bafici
27.Aralık.2013, 04:28
Sağ çaprazdan sağ ayaklı adamlar vurunca genelde gol oluyor. Sanırım bug gibi birşey. Jem karacan 12 frikikle 1 sezonda 2-3 tane aynı golü attı

pusathan01
27.Aralık.2013, 15:19
Galatasaray la daha frikik golüm bir tane var oda emre atmışdı. Ama chaves de dos oynuyan iki oyuncum 2-3 maçta bir atıyorlardı.

urwrdskkn
27.Aralık.2013, 16:06
Galatasaray'la Oynuyorsan Hamit Sneijder Ve Selçuk İnan gibi Usta Frikikçilerin Varsa Frikik Gollerin Kaçınılmaz...

CocukMenajer
27.Aralık.2013, 16:43
1kere Emre Çolak atmıştı

pusathan01
27.Aralık.2013, 17:08
Sneijder ı ilk başta zaten satmıştım. Ki fm 13 te bir sezon oynattıydım onda bile atamıyordu. Normalde hamit ile Selçuk kullanıyor ama onlar olmadığında başkaları geçiyor topun başına ve sonuç kocaman bir sıfır oluyor.

husoo18
27.Aralık.2013, 20:33
bende ibai gomez sneijder ve ricardo rodriguez atıyor frikikten hemde en kritik maçlarda şanslı mıyım neyim bilemedim :)

El Barto
27.Aralık.2013, 21:08
Frikiklerin direkten dönme oranları gerçekten çok yüksek. Hayır dönme demiyorum hobi olarak yine dön ama direkten dönen top nasıl oluyor da rakibin ileride bekleyen oyuncusunun önüne kadar düşüyor ve kontra yiyorum? insan gerçekten hayret ediyor...

Sheriff
27.Aralık.2013, 21:10
Frikiklerin direkten dönme oranları gerçekten çok yüksek. Hayır dönme demiyorum hobi olarak yine dön ama direkten dönen top nasıl oluyor da rakibin ileride bekleyen oyuncusunun önüne kadar düşüyor ve kontra yiyorum? insan gerçekten hayret ediyor...
Sana gıcıklığına yapıyor oyun.

El Barto
27.Aralık.2013, 21:11
Sana gıcıklığına yapıyor oyun.

Bak bu açıdan hiç bakmamıştım. Teşekkürler şef, aydınlandım sayende.

HeracLes
27.Aralık.2013, 21:43
Az önce konuya bakayım dedim maçtaydım oyundaki ilk frikik golümü attım. Pirlo bana nispet yaparcasına astı :D Kaydedeyim bari 3 yılda bir gerçekleşiyor.

xthexserhat
27.Aralık.2013, 23:56
Erzurumspor da Süper lige çıktığım ilk sene Hamdan-Al Kamali ( Birleşik Arap Emirlikli Stoper) ye kullandırıyordum makara olsun diye ama adam deli gibi atıyordu. 1 sezonda 5-6 tane frikik golü vardı ki frikik atması da 11-12 birşeydi. Bence siz de alakasız bir oyuncuya kullandırıp deneyin belki sizde de işe yarar..

bangbangstar
28.Aralık.2013, 01:41
14.2 güncellemesiyle değişmiş olabilir. Man city , Beşiktaş kariyerimde neredeyse 7-8 maçta bir frikik golü atıyorum. Beşiktaş'ta Muhammet ve Oğuzhan, City'de ise Kolarov ve Silva muazzam atıyorlar. Ben bir soru sorayım ; saçma sapan kornerler sizde de oluyor mu ? Neredeyse her maç topu dışardan çevirip atıyorlar. saçma sapan auta gidiyor top. Oyuncunun kullandığı ayağa dikkat etmek zorunda bırakıyorlar insanı.

CeNTeR_TR
28.Aralık.2013, 01:43
Konu açıldığından beri ilk mesajı yazdıktan sonra 3 tane daha frikik golü attım Caner Erkin affetmiyor =)

benzema35
28.Aralık.2013, 02:02
Braga'da oynarken Alan bi maçta çakmıştı 2 tane :)

batuhan2314
28.Aralık.2013, 18:25
Randall Azofeifa.

Moonguard
29.Aralık.2013, 07:24
Oyunda aslında bu tip bir çok bug var bence bunlardan en önemlilerinden birisi de serbest vuruşlar. Sıkıntı atılıp atılmamasından ziyade (ki kendimden örnek vermem gerekirse 2 yıldır 1 tane gol atamadım ve rakibinde attığını hatırlamıyorum) her maç en az 1 tane kornerden gol atmam fakat bütün serbest vuruşların dağlara taşlara gitmesi. Maşallah ne hikmetse bütün kornerleri resmen penaltı gibi kullanan takım serbest vuruşlara gelince Sabri kesiliyor. Hayır sanmayın ki kullanan adam kazma frikikten tutun da flair a kadar bütün ofansif yetenekleri en az 14 15. Bu tip dengesizlikler de insanı rahatsız ediyor açıkcası. Bir türlü stabil hale getiremediler şu oyunu...

himone
29.Aralık.2013, 14:30
bu seride oyle mi bilmem de, fm 13 te ben frikik bolumunu serbest birakiyordum. en iyisine bile kullandirtsam pek netice alindigini gormedim. ne zamanki serbest biraktim, kendine guvenen gelip kullandi. goller de gelmeye basladi. frikik ustasi diye sartlandirmayin kullanmaya, isterse kullansin :zuhaha

Ben de serbest bırakmaya başladım ve sezon henüz bitmeden 7-8 tane atmışımdır. Maçlarda kendine güvenen gelip kullanıyor ve hücum hattında neredeyse herkesin frikikten golü var.

swindontown
30.Aralık.2013, 00:20
Belarus 1. ligindeyim çok rahat atıyorum ama genelde ceza sahası çizgisi gerisinden sağ ve sol köşelerden atıyorum.Çok rahat giriyor.

Zafonte
30.Aralık.2013, 16:22
Honda bir sezon boyunca her mta ortalama 3 tane ceAza yayı çevresinden frikik attı. Sıfır gol