PDA

View Full Version : Türkiye Liglerindeki Yabancı Oyuncu Sınırlaması

Moonguard
28.Aralık.2013, 00:06
Arkadaşlar bu durum beni inanılmaz derecede sinir ediyor. Sürekli düşmeye başladı şimdi de 5 oyuncu oldu. Ben öyle sınırsız olmasını ya da avrupa ülkeleri oyuncularının yerli sayılmasını istemiyorum. Sadece eskisi gibi 6+2+2 gibi olsun yeter... Yok mu bunun bir çözümü?

xthexserhat
28.Aralık.2013, 00:14
Arkadaşlar bu durum beni inanılmaz derecede sinir ediyor. Sürekli düşmeye başladı şimdi de 5 oyuncu oldu. Ben öyle sınırsız olmasını ya da avrupa ülkeleri oyuncularının yerli sayılmasını istemiyorum. Sadece eskisi gibi 6+2+2 gibi olsun yeter... Yok mu bunun bir çözümü?

Editörden liglerin kurallarını baştan düzenleyerek yapabilirsin.

Moonguard
28.Aralık.2013, 00:57
Editörden liglerin kurallarını baştan düzenleyerek yapabilirsin.

Hocam tekrar oyuna başlamak niye isteyim o kadar ileri gelmişim.

ErayG
28.Aralık.2013, 01:43

Devam eden oyunda yabancı sınırını değiştiremezsiniz ne yazık ki. Ancak FMRTE'den Türk olma süresini istediğiniz gibi yapabilirsiniz, bu yöntem devam eden oyununuzda işe yarar

xthexserhat
28.Aralık.2013, 01:52

Valla kardeş o zaman yapacak birşey yok.

benzema35
28.Aralık.2013, 01:55
o zaman yapacak bir şey dostum , istersen bir daha tr de açma , hollanda liginde falan aç sınırsız istediğini oynatırsın .
Editör'den ayarlasan bile bir nevi hileye gireceği için oyunun zevkini kaçır .

Moonguard
28.Aralık.2013, 01:58
o zaman yapacak bir şey dostum , istersen bir daha tr de açma , hollanda liginde falan aç sınırsız istediğini oynatırsın .
Editör'den ayarlasan ile bir nevi hileye gireceği için oyunun zevkini kaçır .

Aynen hocam ya öyle Türk yapma süresini kısaltma, Avrupa birliği oyuncularını yerli statüsünde oynatma, editörden oynama gibi iyileştirmeler benim zevkimi kaçırıyor. Bir Türk ligi zevkimiz var dedik onun da içine etti federasyon... Artık 5 oyuncuyla idare edeceğiz napalım. Bir çok yabancı oyuncuyu satmak zorunda kaldım lig neyse de Avrupa da çok zor olacak :(

benzema35
28.Aralık.2013, 02:00
Aynen hocam ya öyle Türk yapma süresini kısaltma, Avrupa birliği oyuncularını yerli statüsünde oynatma, editörden oynama gibi iyileştirmeler benim zevkimi kaçırıyor. Bir Türk ligi zevkimiz var dedik onun da içine etti federasyon... Artık 5 oyuncuyla idare edeceğiz napalım. Bir çok yabancı oyuncuyu satmak zorunda kaldım lig neyse de Avrupa da çok zor olacak :(

Tüpçü zevk bırakmadı oyunda da işte ya , şimdi sınırlama olmasa tr liginde, FM'de ne zevk alınırdı be , gençleri yetiştir sat oynat falan :D

steave
28.Aralık.2013, 02:13
real tıme edıtorle bazı oyuncuların 2.uyruklarını turk yaparak kendın 6+2+2 yapabılırsın kafandan kuralı uygulayarak ama lıg kurallarını yenı oyun acmadan degıstıremezsın hıc bır sekılde.oyle bılıyorum yanı.bende o kural yuzunden cok keyıf almıyorum acıkcası tr lıgınden.bundeslıgayı onerırım cok dengesız takımlar keyıflı oluyor :).

xthexserhat
28.Aralık.2013, 02:18

Alman ve Hollandalı takımların altyapılarına sürekli göz at onlarda sağlam Türk topçular çıkıyor. Ancak onlarla idare edebilirsin.

Moonguard
28.Aralık.2013, 02:34
Evet hocam her tarafa scout yollayıp bütün Türk oyuncuları kapmaya çalışıyorum. Epeydir FM oynadığım için hangilerinin adam olacağını da iyi biliyorum. Bir de şansıma çok iyi bir regen oyuncu çıktı daha 15 yaşında arada A takımda oynatıyorum. Bakalım artık işte ileride bir C.Ronaldo olur diye bekliyorum :)

xthexserhat
28.Aralık.2013, 02:46
Bir de u18 ligi için en az 2 tane scout ı özellikle görevlendir yıl bounca izlesinler bazen iyi genç oyuncular bulabiliyorlar :)

ErayG
28.Aralık.2013, 04:25

Ben de eskiden Türkiye liginden büyük keyif alırdım ama bu yabancı sınırlaması ile tüm keyfi kaçtı, fazla abarttılar sınırı. AB yamaları falan da gerçekçiliği bozduğu için çok anlamsız geliyor. Artık İtalya'da kariyerime devam ediyorum ben de. Aslında İngiltere de çok zevkli bir lig ama şu çalışma izni olayı çok can sıkıcı

azalkmar
29.Aralık.2013, 01:29
Arkadaşların çoğu oyun içi editör fln demiş arkadaşlar gerçekçi olun biraz o sizin yaptığınız hileye girer her türlü oyunun gerçeği 5+0+3 ya türkiye liginde açın böyle oynucaksanız yada lig değiştirin en iyi çözüm bu :))