PDA

View Full Version : Bütün Yıldızlar Arttı.

himone
28.Aralık.2013, 19:09
Oyunda bütün oyuncuların yıldızları birdenbire yarım ve 1 yıldız arasında arttı. Böyle olunca oyuncu kıyaslama ve potansiyel inceleme imkansız hale geldi. Aynı durum FM 13'te de başıma gelmişti. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba?

http://u1312.hizliresim.com/1j/w/vyx70.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://u1312.hizliresim.com/1j/w/vyx8k.png (http://bit.ly/c25MCx)

Şuan 4 ve 4,5 yıldız potansiyeli olan bütün oyuncuların potansiyelleri 5 yıldız oldu. Ama takım içerisinde bazı oyuncuların mevcut yıldızlarında da düşme oldu. Mesela Alper Potuk ve Koray Gunter'in yıldızları 3,5 yıldızdan 3 yıldıza düştü. Bazı oyuncuların yıldızı da değişmedi, mesela Enes Ünal 4 yıldızda kaldı.

Oyunda 6. senemdeyim, 5 yıl üst üste şampiyon oldum, şampiyonlar liginde 2 çeyrek final, 1 final var ve bu sene de 2. tura çıktım. Oyuncuların yıldızları şampiyonlar liginde tur geçtikten hemen sonra değişti. Aşağıda da takım itibarı var.

http://u1312.hizliresim.com/1j/w/vyxcc.png (http://bit.ly/c25MCx)

goosfraba
28.Aralık.2013, 19:15
oyun içerisinde şubat yaması gelmiş gibi

tabii espriydi.

xwerswoodx
28.Aralık.2013, 19:56
Takımdan bir oyuncu satmış, alt takıma atmış veya bir oyuncu katmış olabilirsin, yada en iyi oyuncunun değerinde düşüş yaşanmış ve takım o oyuncuya gire tekrardan yıldızlandırılmış olabilir, bu nedenle bu gayet normal bir durumdur, en iyi oyuncularında bir düşüş yaşayıp yaşamadığını kontrol et derim ben

himone
28.Aralık.2013, 20:56
Takımdan bir oyuncu satmış, alt takıma atmış veya bir oyuncu katmış olabilirsin, yada en iyi oyuncunun değerinde düşüş yaşanmış ve takım o oyuncuya gire tekrardan yıldızlandırılmış olabilir, bu nedenle bu gayet normal bir durumdur, en iyi oyuncularında bir düşüş yaşayıp yaşamadığını kontrol et derim ben

Yıldız değişimi Ekim-Kasım döneminde olduğu için transfer olayı ihtimal dışı. Ve oyuncu satmış veya almış olmam niye bütün oyuncu yıldızlarını artırsın. 5 sezon boyunca transfer yaptım ve böyle bir durum olmadı.

Oyuncu özelliklerine gelince tüm oyuncularım zaman zaman özellikleri artıp azalıyor, bunun sonucunda yıldızlar da değişebiliyor. ama bu durum geçici oluyor ve sadece yarım yıldız değişim oluyor. Aynı şekilde bu duruma sadece kendi takımımda karşılaşmıştım. Zaten oyuncularda abartı bir değişim de yok.

Yıldız değişimindeki en büyük saçmalık hazırda rapor alınmış oyuncunun yıldızı arttı. Örneğin ekran görüntüsü paylaştığım gözlemcinin oyuncu yıldızları 4-4,5 yıldız civarıydı, o oyunculara tekrar rapor almadan hazır alınmış raporun yıldızları arttı.

Şu an çok iyi bir kadrom var, kulüp itibarım da bu kadar yüksekken oyunculara 5 yıldız vermesi tamamen saçmalık.

LifeYourself
28.Aralık.2013, 21:17
Biri bilgisayarına girip PAlarını 200 yapmış :zuhaha

omersal
28.Aralık.2013, 21:58
Bu bende çok oluyodu ve en sinir olduğum olaydır. Özellikle alt liglerde aşırı derecede oluyor. Sebebini bilmiyorum ama.

xwerswoodx
28.Aralık.2013, 22:05
Ekim-Kasım aralığıysa çok doğal bir durum, 2 ay futbol oynamayan takımın değerlerinin artması çok normal bir durumdur, ek olarak otomatik gözlemleme var ise değerlerin değişmeside aynı şekilde doğal bir durumdur, yanlız LifeYourself in dediği olay da olabilir, ben her sene fantezi olsun diye zayıf bir takım açıp oyunculara potansiyel basarım, eğlencesine yani, bu tarz şeylerin olmasıda normaldir. Ayrıyetten tüm oyuncularının 3+ olması da çok normal bir durum değil, çünkü Galatasaray da en iyi kadroyu kurduğumda bile 1,5 2 yıldızlı oyuncular vardı kadromda. 2019 yılına kadar bu kadar çok türk iyi regenin çıkması zaten mümkün değil, ancak bu beni bağlamaz zevk sizindir, benim değineceğim nokta şu, yıldızlar takımınıza göre belirlenir, yani oyuncular potansiyeline erişemeyecek kadar yaşlanırsa, potansiyel değeri o anki değere eşitlenir ve yıldızı düşer, tabi daha düşük potansiyelde olanlar ise ondan yüksek kalacağı için onlarında yıldızları artar.

Misal vermek gerekirse, atıyorum X diye bir oyuncunun 25 yaşında 160/200potansiyeli var ve 1 yıl sakatlık geçiriyor, gözlemciler bu oyuncuyu artık 160 olarak göreceğinden onun yıldızı 160 üzerinden değerlendirilir ve 170 potansiyeli olan bir oyuncu 5 yıldız olarak bile görünebilir. Tabi yıldız hesapları bu kadar basit değildir, bir çok ihtimal göz önüne alınır ve doğal olarak bunun nedenini kimse bilemez, muhtemelen oyunun yapımcılarıda bilemez.

Ama bana sorarsan nedeni oyunculara verilen yüksek potansiyellere oyuncuların yavaş yavaş yaklaşıyor olması, çünkü kadro derinliğin çok genç ve oyuncular her sezon hızlı bir şekilde gelişim kaydediyorlar, buda takımdaki yıldız dengesini bir anda oynatabiliyor.

himone
28.Aralık.2013, 23:10
Ekim-Kasım aralığıysa çok doğal bir durum, 2 ay futbol oynamayan takımın değerlerinin artması çok normal bir durumdur, ek olarak otomatik gözlemleme var ise değerlerin değişmeside aynı şekilde doğal bir durumdur, yanlız LifeYourself in dediği olay da olabilir, ben her sene fantezi olsun diye zayıf bir takım açıp oyunculara potansiyel basarım, eğlencesine yani, bu tarz şeylerin olmasıda normaldir. Ayrıyetten tüm oyuncularının 3+ olması da çok normal bir durum değil, çünkü Galatasaray da en iyi kadroyu kurduğumda bile 1,5 2 yıldızlı oyuncular vardı kadromda. 2019 yılına kadar bu kadar çok türk iyi regenin çıkması zaten mümkün değil, ancak bu beni bağlamaz zevk sizindir, benim değineceğim nokta şu, yıldızlar takımınıza göre belirlenir, yani oyuncular potansiyeline erişemeyecek kadar yaşlanırsa, potansiyel değeri o anki değere eşitlenir ve yıldızı düşer, tabi daha düşük potansiyelde olanlar ise ondan yüksek kalacağı için onlarında yıldızları artar.

Misal vermek gerekirse, atıyorum X diye bir oyuncunun 25 yaşında 160/200potansiyeli var ve 1 yıl sakatlık geçiriyor, gözlemciler bu oyuncuyu artık 160 olarak göreceğinden onun yıldızı 160 üzerinden değerlendirilir ve 170 potansiyeli olan bir oyuncu 5 yıldız olarak bile görünebilir. Tabi yıldız hesapları bu kadar basit değildir, bir çok ihtimal göz önüne alınır ve doğal olarak bunun nedenini kimse bilemez, muhtemelen oyunun yapımcılarıda bilemez.

Ama bana sorarsan nedeni oyunculara verilen yüksek potansiyellere oyuncuların yavaş yavaş yaklaşıyor olması, çünkü kadro derinliğin çok genç ve oyuncular her sezon hızlı bir şekilde gelişim kaydediyorlar, buda takımdaki yıldız dengesini bir anda oynatabiliyor.

Benim hile yaptığımı ima eden adama sadece güler geçerim, oyuncuların profillerine bile bakmadan, geçmişine bile bakmadan bu kadar komik olmayın.

Bir sürü şey yazmışsın, hiçbirine de yanlış demiyorum ama bu dediklerini biz de biliyoruz. Dediklerinin hiçbiri oyundaki neredeyse bütün oyuncuların yıldızlarının 5 olmasına sebep değil. Eğer çok istersen sana oyun dosyamı gönderiyim bak, dediklerinin hiçbirisi yıldız artması zamanında gerçekleşmedi.

Ve normalde oyuncuların özellikleri hızlı bir şekilde gelişiyor olsa yıldız değerleri artmaz azalır. Örneğin benim en iyi ofansif orta saham 4,5 yıldızlı Januzaj iken regenin potansiyelini yakalayıp çok iyi bir oyuncu olması Januzaj'ın yıldızını artırmaz tam tersi düşürür. Ve benim takımımda Balanta hariç hiçbir oyuncum vazgeçilmez değil.

xwerswoodx
28.Aralık.2013, 23:53
Öyle bir imada bulunmadım, yapıp yapmaman senin durumun dedim, sadece bu kadar Türk regenin olması mümkün değil dedim, ama buda tamamen şansa bağlı bir durum oyun içinde bazen 10 senede bir regen çıkar, bazen senede bir bazen senede 2-3 tane bile çıkabilir. Genç oyuncularla kurulu kadroda potansiyellerinin çok yüksek olması potansiyellerine yaklaştıkca değerlerinin artmasına sebep olabilir, ancak dediğim gibi otomatik gözlemleme yoksa raporların nasıl değiştiğini anlamak pek mümkün değil, ancak yeni bir gözlemci aldıysan eğer onlarda değişmiş olabilirler, yani gözlemci kendi raporları ile geldiği için sana onlarıda etkileyebilir. Yinede takımda asistan menajer değişimi vb. gibi olayların olup olmadığını bilmiyoruz, bu yüzden ekim-kasım aylarında yaptığın değişikliklere bak derim ben, mesela alt yapı geliştirmesi, antrenman tesisleri geliştirmesi vb. şeylerde olabilir.

Rind-i Şeyda
29.Aralık.2013, 00:28
Asistan değiştirmiş olabilir misin ?

himone
29.Aralık.2013, 01:01
Asistan değiştirmiş olabilir misin ?

hayır, asistanı geçen sene değiştirmiştim ve zaten benim antrenörüm olan kişiyi seçmiştim.