PDA

View Full Version : Alt Lig Menajerliği Hakkında Bir Soru

marlo41
02.Ocak.2014, 17:59
Arkadaşlar alt ligden bir takım yönetirken taktik yaparken aklıma takılan bir husus var ve sizlere sormak, danışmak istedim.

Takımım ligin standartlarının biraz üstünde bir takım.

Taktik yaparken takımın kısıtlı yetenekleri olan bir alt lig takımı olduğunu düşünüp ona göre mütevazi bir taktik mi yapmayalım yoksa kendi liginin en iyi takımlarından biri olarak görüp en üst düzeyde ofansif ve yaratıcı taktikler mi vermeliyim ?

steave
02.Ocak.2014, 18:03
iki taktıgıde yap bence hem senı zorlıcak takımlara karsı kullanırsın hemde senden cok guzsuz takımlara karsı.ayrıca bır ust lıge cıktıgında zorlanırsan planın hazır olmus olur daha guclu takımlara karsı.

ErayG
02.Ocak.2014, 20:36
Bu konuda bakabileceğimiz 2 tane pencere var. Birincisinde bence "ligin en iyisi, o zaman üst düzey futbol oynatayım" demek yanlış olur. Sonuçta oyuncuların belli bir kapasitesi var, üst düzey bir oyun oynayabilseler zaten o takımda olmazlar :) Ama diğer bir yönden baktığımızda da ligteki diğer oyunculara göre daha iyi belki de daha hızlı oyuncular, iyi bir taktik ile üstünlükleri olabilir.

Benim düşüncem alt ligde bir takım olduğunu unutmayıp daha mütevazi ve disiplinli bir taktik oluşturmak.

canerozaskin
02.Ocak.2014, 20:47
Bence de dengeli bir taktik yapmalısın. Bazı takımlar kontrayla goller bulabiliyor. Savunmanı iyi yapmadığın zaman farklı bile yenilebilirsin.

heartbreaker007
03.Ocak.2014, 01:42
Arkadaşlar alt ligden bir takım yönetirken taktik yaparken aklıma takılan bir husus var ve sizlere sormak, danışmak istedim.

Takımım ligin standartlarının biraz üstünde bir takım.

Taktik yaparken takımın kısıtlı yetenekleri olan bir alt lig takımı olduğunu düşünüp ona göre mütevazi bir taktik mi yapmayalım yoksa kendi liginin en iyi takımlarından biri olarak görüp en üst düzeyde ofansif ve yaratıcı taktikler mi vermeliyim ?

Takımdaki disiplin oyun anlayışını belirlesin şöyleki:

Eğer kadron lig standartlarının üzerinde ise ama maçlarda genel olarak zorlanıyorsan ve futbolcuların moralleride düşüş oluyorsa bu kendilerine çok güvendikleri ve rakibi küçümsedkikleri anlamına gelir. o zman daha disiplinli bir taktiik anlayışına gitmen daha iyi olur. Örneğin akıcı yerine katı felsefeyi seçmen gibi.

Daimon Lupus
11.Ocak.2014, 15:03
heartbreaker007 taktiğini bana özel mesajla gönderebilir misin, yayınlamışsın ama konu silinmiş sanırım yada tekrar yayınlar mısın

sadistkral
16.Ocak.2014, 19:56
Topa sahip ol, geniş alanda oyna, kanatları kullan, ayakta savun, sıkı markaj yap, rakibi rahatsız et ve yüksek tempo talimatlarını seçmen, ardından da kontrol futbolu ve akıcıyı seçersen ligi domine edersin. Ben bu sayede iki lig üstümdeki takımları dahi kupa maçlarında eleyebiliyordum. Taktik sana kalmış ama klasik 4-4-2'ciyim. :)