PDA

View Full Version : Türkiye Ligi Yeni Yabancı Kuralı

serwan
02.Ocak.2014, 18:31
Yamayı tamamladım sonunda…
Yeni kurallar şu şekilde…

Spor Toto Süper Lig:
-Kadroya en fazla 28 oyuncu kaydedilebilir
-28 kişilik kadroda en çok 6 AB dışı ülke pasaportlu oyuncu bulunabilir
-Maç kadrosunda en az 6 Türk pasaportlu olmak durumunda
-Bu 6 oyuncunun en az 4 tanesi Türkiye'de yetişmiş (0-21 yaş arasında 3 senesini Türkiye'de bir kulüpte geçirmiş) olmak zorunda
-Ve bu 4(veya daha fazla) oyuncudan en az 2 tanesi kendi kulübünüzün altyapısından çıkmış (0-21 yaş arasında 3 senesini kulübünüzde geçirmiş) olmak zorunda

Ptt 1. Lig
-Kadroya en fazla 30 oyuncu kaydedilebilir
-Maç kadrosunda en fazla 4 yabancı oyuncu bulunabilir
-Maç kadrosunda 23YA en az 6 oyuncu olmak zorunda
-Maç kadrosunda Türkiye'de yetişmiş (0-21 yaş arasında 3 senesini Türkiye'de bir kulüpte geçirmiş) en az 8 oyuncu olmak zorunda
-Ve bu 8 (veya daha fazla) oyuncudan en az 4 tanesi kendi kulübünüzün altyapısından çıkmış (0-21 yaş arasında 3 senesini kulübünüzde geçirmiş) olmak zorunda

Spor Toto 2. Lig
-Kadroya en fazla 35 oyuncu kaydedilebilir
-Maç kadrosunda en fazla 2 yabancı oyuncu bulunabilir
-Maç kadrosunda 23YA en az 4 oyuncu olmak zorunda
-Maç kadrosunda Türkiye'de yetişmiş (0-21 yaş arasında 3 senesini Türkiye'de bir kulüpte geçirmiş) en az 10 oyuncu olmak zorunda
-Ve bu 10 (veya daha fazla) oyuncudan en az 6 tanesi kendi kulübünüzün altyapısından çıkmış (0-21 yaş arasında 3 senesini kulübünüzde geçirmiş) olmak zorunda

Ziraat Türkiye Kupası
-Maç kadrosunda en fazla 8 yabancı oyuncu bulunabilir
-Maç kadrosunda 23YA en az 4 oyuncu olmak zorunda
-Maç kadrosunda kulüp altyapısından yetişmiş (0-21 yaş arasında 3 senesini kulübünüzde geçirmiş) en az 4 oyuncu olmak zorunda

***Süper Kupa için herhangi bir kısıtlamaya gitmedim.

Yamayı kullanacak arkadaşlar bu kuralları dikkate alıp takım seçimi yaparlarsa oyuna devam ederken daha az sıkıntı yaşayacaklardır. Sonra bu ne yahu oynatacak adam bulamıyoruz diye küfür etmeyin :D

İndirip kullanan arkadaşlar geri dönüş yaparlarsa çok sevinirim.. Özellikle uzun yıllar kullananlar takımların Avrupa'daki durumunu ve milli takımın durumunu gözleyip aktarırsa çok güzel olur. Buna göre kurallar yeniden düzenlenebilir..
Ayrıca fikirlerinizi de almak isterim...

Link:
http://dosya.turksportal.net/files/tryeniyabanci1.1.rar

Kurulum: Rar dosyası içersindeki 2 dosyayı Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2014\editor data klasörüne kopyalayın...
Yamayı kullanmak için yeni bir kariyere başlamanız gerekli... Kariyer açarken veritabanı seçme penceresinde editör dosyaları için "düzenle" butonuna tıklayıp açılan ekranda "tryeniyabanci2"yi seçip onayla diyerek devam ediyoruz.

Not: Kaynak gösterilerek kullanılabilir

GeNç KaRTaL
02.Ocak.2014, 21:29
İlginç bir fikir.Paylaşımını bekliyoruz.Şimdiden ellerine sağlık.:)

Sadixx
02.Ocak.2014, 21:46
Gerçekte'de olması gereken bir düzenleme yapmışsın. Lütfen Sayın Yıldırım Demirörene'de mektupla bu önermeni dile getir . :)

serwan
03.Ocak.2014, 18:22
Tek sıkıntı türkiye kupası ve süper kupa editörde hangi fikstür kuralı ile düzenlenmiş onu bulamadım. 18 tane kural var. keşke neyin ne olduğu belirtilseymiş..
bilgisi olan varsa yazabilirse sevinirim...
şu an için süper lig ve 1.lig tamam.. en kötü test amaçlı bu gece paylaşmayı düşünüyorum...

xwerswoodx
03.Ocak.2014, 23:39
Alt yapıdan çıkması kötü olmuş, çünkü ben 20 genç seviyesi ile bile 4-5 yılda bir 2 tane iyi regen çıkartabiliyordum. Fm14 de durum ne bilmiyorum henüz ama bunda daha kötü gibi duruyor. Bence o kuralı en az 3 senesini alt yapıda geçirmiş gibi değiştirirsen daha mantıklı olacaktır çünkü benim Türk regenlerimin çoğu 15-16 yaşında gözüme batan ve getirttip alt yapıda geliştirdiğim oyuncular. Ha böyleyse zaten sorun yok, ama diğer Türlü çok zor, kaldı ki Avrupada başarı isteyen adam kural gereği 2 tane regen çıkartmaya kalkarsa 5-6 sene kafadan uğraşması gerek :p

serwan
03.Ocak.2014, 23:47
Alt yapıdan çıkması kötü olmuş, çünkü ben 20 genç seviyesi ile bile 4-5 yılda bir 2 tane iyi regen çıkartabiliyordum. Fm14 de durum ne bilmiyorum henüz ama bunda daha kötü gibi duruyor. Bence o kuralı en az 3 senesini alt yapıda geçirmiş gibi değiştirirsen daha mantıklı olacaktır çünkü benim Türk regenlerimin çoğu 15-16 yaşında gözüme batan ve getirttip alt yapıda geliştirdiğim oyuncular. Ha böyleyse zaten sorun yok, ama diğer Türlü çok zor, kaldı ki Avrupada başarı isteyen adam kural gereği 2 tane regen çıkartmaya kalkarsa 5-6 sene kafadan uğraşması gerek :p

zaten kural tam olarak sizin bahsettiğiniz şekilde işliyor.. 0-21 yaş arasında 3 senesini kulüpte geçirmiş olmak.. tanımını o şekilde düzeltirsem daha doğru olur gibi.. teşekkürler..

xwerswoodx
13.Ocak.2014, 03:13
Özür dilerim, mesajını yeni gördüm, eğer dediğin gibiyse o zaman çok ideal bir yama olmuş, ben TR de kariyere başlayacaksam öncelikle deneyeceğim bu yamayı, zaten birazda İspanya kuralı gibi kokuyor :p 26 oyuncu alt yapıdakilerin kayıt zorunluluğu yok gibi olaylar :D

serwan
16.Ocak.2014, 14:47
Talepler üzerine süper ligde kadro büyüklüğünü 30 oyuncuya çıkardım.
Ayrıca Türk oyuncuların AB statüsünde olmaması sorununu da hallettim.
Yeni linkler aşağıda:
http://dosya.turksportal.net/files/tryeniyabanci1.1.rar (dosya.turksportal.net/files/tryeniyabanci1.1.rar)

wolfson
16.Ocak.2014, 19:36
Tamamen olması gereken şeyleri oyuna yansıtmışsın. Ama ben bu yamayla oynayınca rahat olamıyorum, hile gibi geiyor bana :S

Sinser
25.Ocak.2014, 01:28
Bu yamayı günümüz Türk futbolunda bu kadar kulis dönerken yabancı kısıtlamasının yanlışlığından doğruluğundan bu kadar bahsederken çok doğru buluyorum... emeğinize sağlık. Aslında kariyer yapan arkadaşlar 10 sezon sonrasın milli takımın başarılarının, milli takım kadrolarında bulunan oyuncuların hangi klüplerde ne kadar bonservis bedelleriyle gittiği neler yaptığını yayınlasalar gerçekten de Türk oyuncularının ve Türk milli takımının başarısı için neyin gerekli olduğu ortaya çıkacaktır :) gerçekte de aynı uyarlamanın olması dileğiyle

serwan
27.Ocak.2014, 23:04
Talepler üzerine süper ligde kadro büyüklüğünü 30 oyuncuya çıkardım.
Ayrıca Türk oyuncuların AB statüsünde olmaması sorununu da hallettim.
Yeni linkler aşağıda:
http://dosya.turksportal.net/files/tryeniyabanci1.1.rar (dosya.turksportal.net/files/tryeniyabanci1.1.rar)

yamanın çalışmadığı ile ilgili bildirim geldi.. düzelttim.. link güncellendi..

http://www.dosya.tc/server23/svIlrE/editordata.rar.html

aLka
30.Ocak.2014, 01:50
eline saglık yalnız bu yamayla iki üç seneye kalmaz kadro Türk regenlerle dolmaya başlar mecburen