PDA

View Full Version : Üst Liglerde Başarı

swindontown
08.Ocak.2014, 21:15
Arkadaşlar ben Gorodeya takımını Belarus"un en yüksek ligine çıkardım.Fakat gerek fiksturden(3 maç üst üste ligin en iyi 2 takımıda dahil deplasmanda oynadım) gerek tecrübesizlikten lige kötü bir başlangıç yaptım.Acaba başarılı olmak için ne kadar bir süre gerekir?Ayrica başarı için nasıl bir yol izlemeliyiz? (transfer,taktik vs.)

LifeYourself
08.Ocak.2014, 21:30
Taktik takımdan takıma değişir.Yada her hoca farklı bir tarz seçer.Onun hakkında yorum yapamıyacağım.
Transfer konusunda her devre arası sözleşmesinin bitmesine 6 ay kalan futbolculara bakmanı öneririm.Sonracığıma her sezon sonu ligin en iyi takımlarıyla, düşen takımların kadrolarına bakmanı öneririm.Düşen takımlardan cüzi miktara iyi oyuncularını alabilirsin.Büyük takımlarda sana iyi gözüken futbolcularla sözleşme bile imzalatmamış olabilir.
Elinden geldiğince takımın morali bozmayacak konuşmalar yap.(Gerek medya gerek maç içi)Takım çalışması, taktikler ve takım uyumunu maksimuma çıkarmalısın.Gerisi kendiliğinden gelir diye düşünüyorum :)

Ve takımın durumu süper değilken yada henüz takımın favori personellerinden biri haline gelmediysen yönetimle tartışma. :)

Flammable
09.Ocak.2014, 13:24
Ben şu anda Hertha Berlin ile oynuyorum ligin düşmesine kesin gözüyle bakılan takımlarından biri olarak başlıyorsun sezona.
Bu yüzden senin durumuna biraz yakın:)
Defansif oynayıp ,attığımın üstüne yatayım dedim önce fakat sonuçlar kötü geldi.Taktik ve diziliş olarak kadroyu görmeden bişiy diyemem ama mantalite olarak daha hücumu düşünerek oynamak bana ilaç oldu.
Arkayı sağlam tutup bol DMC ve top kapması yüksek olan orta saha oyuncuları ile oynamanı tavsiye ederim ama takım felsefesi genel olarak hücuma yönelik olursa puanlar gelmeye başlıyor.