PDA

View Full Version : Medya Baskısı

fmhastasi
11.Ocak.2014, 20:03
arkadaşlar medya baskısı yüzünden hep istifa ediyorum. genelde türkiye liginde cok fazla.takım ıyı gıderken bıle sacma sapan haberler cıkıyor medyada yanlıs konusuncada o macı hep kaybedıyorum. medya baskısı olmayan lıgler varsa onerebilirmisiniz? bıktım bu medyadan:mad:

xwerswoodx
12.Ocak.2014, 00:41
Sorun ne tam olarak anlamadım ben ama medyadaki sorulara yorum yok de geç bence yada asistanı gönder

benzema35
12.Ocak.2014, 07:33
Maç hakkında sorular sorduklarında , biz onları dağıtırız , kolay rakipler tarzı yorumları seçiyorsan garanti kaybediyorsun .

Bunun önüne geçmek için Toplantılara Asistanını gönder kafan rahat olsun bir daha uğraşmazsın .

vivoperlei
12.Ocak.2014, 15:37
Aslına bakarsanız, basın mensupları tarafından yöneltilen soruları kendi lehinize kullanabilirsiniz. Söylediğiniz her şeyin geri tepeceğini düşünmeyin. İlla ki geri teptiği zamanlar da olabilir ama bu birçok faktöre bağlı. Örneğin; Barcelona gibi büyük bir takımı yönettiğinizi varsayalım. Bir sonraki maçınızda Almeria gibi nispeten zayıf bir takımla karşılaşıyorsunuz. Maç öncesindeki basın toplantılarında "Onları ezer geçeriz" diyerek takımınıza gaz verebileceğiniz gibi, Almeria oyuncularını da daha iyi oynamalarına da sebep olabilirsiniz.

Çok kesin bir dille konuşmanın bazen geri teptiğine ben de şahit oldum. Böyle olması oyuna da gerçekçilik katıyor bana sorarsanız. Tabii ben "alayına gider" yapmaya devam ediyorum. Örnek verecek olursam son oynadığım Real Madrid karşılaşması. Maç öncesinde çok net hatırlıyorum "Real Madrid'i yeneceğiz" tarzında yorumlar yaptığımı. Hatta basın mensupları da benimle hafiften dalga geçmişlerdi iki kulübün arasındaki itibar farkından dolayı. Söylediklerine pişman ettim onları. İşte sonuç:

http://i.hizliresim.com/eW6L5L.png

O yüzden sizlere naçizane tavsiyem basın toplantılarını asistanınıza bırakmayıp, hepsine katılmanız ve her soruya takımınızın durumunu göz önünde bulundurup cevap vermeniz. Bazen, mesela iyi bir form grafiği yakaladığınızda, kendinizden emin konuşabilir, bazen de daha çekimser cevaplar verebilirsiniz. İyi oyunlar.

LifeYourself
12.Ocak.2014, 15:44
Ben basın toplantılarında hep iddaalı konuşuyorum.
Rakip bizi ezmedikçe sert konuşmuyorum.Ezersede eğer futbolumuza hakaret etmişse oyuncularımn gereken cevabı vereceğini söyllüyorum, veriyorlarda :)
Eski münakaşaları unuttuğumu söylüyorum.
Rakibin taktiği ne övüyorum ne yeriyorum.Onun yerine kendi taktiğimiz önemli diyorum.Ondan sonra diyor hep aynı taktiği kullanıyorsunuz falan.Onada diyorum bu oyuncularımdan en iyi şekilde yararlanma şeklim olduğundan faydacılıktır.
Eğer işler sessiz sakinsede yukarıdan aşağıya 1'den 5'e kadar sıralarsak genelde 2 ve 4'ü kullanıyorum.(Gene iddaalı bir şekilde.)
Oyuncularla tedbirli konuşuyorum çok gaza gelmediysem :)

Bunları yazmamın sebebi arada bir diğer TD'lerle münakaşanız ve Avrupa gruptan sonraki maçlar harici hep aynı sorular geliyor.Artık okumuyorum bile bazı şeyleri :)

xwerswoodx
12.Ocak.2014, 20:42
Ben mesela basın toplantısında hep iddaalı konuşuyorum, çünkü 3 sezondur sadece 1 maç yenildik ligde, ancak büyük takımlarla oynadığımızda hırsla yeneceğimize kalbimle inanıyorum dediğimde takım gerçekten 8 - 9 ortalamanın üzerine çıkıyor. Özellikle evimizde oynanan maçlarda bu değerler dahada bir ön plana çıkıyor. Kanıtlamam gerekirse;

http://i.hizliresim.com/eoYB1m.png

Özellikle Romayı seçtim çünkü aldıkları gazın en çok belli olduğu maç Roma maçı diyebilirim. Herhangi bir hile vb. bir şey yok, şuanda kulüp değerimiz 26milyon. Her neyse, diyeceğim o ki, basın toplantıları oyuna gerçekten etki ediyor, ancak kötü giden bir sezonda iddialı konuşmak oyuncuların moralini düşürebilir, ek olarak rakibi hafife almak rehavete kapılmalarına sebep verebilir, bu yüzden genellikle her rakibi ciddiye aldığınızı veya başarının devamı için çok çalışmamız gerektiğini herkes biliyor gibi yorumlar seçmeniz oyuncularınızın maçlara daha ciddi çıkmasını sağlayabilir. Ek olarak her konuşmada hırslı veya iddaalı konuşmalar yerine Dikkatli cevap vermekte ciddiyeti koruyabilir. Her daim rakip takımın oyuncularına saygı duyduğunuzuda söyleyin, böylelikle oyuncularınız maçların ciddiyetinin farkına varacaktır. Ancak namağlup son 10 maça girip şampiyonluğa oynadığınız sırada kesin bir şekilde ciddiyeti elden bırakmamamız gerektiğini biliyoruz tarzında yorumları seçmeye çalışın, sözlü münakaşaları Yorumsuz bırakın, kişilerle tartışmalar rakip takıma + motivasyon kazandırabilir. Derbi maçlarında yorumlarınızı Hırslı şekilde yapmakta başarıya bir adım daha yaklaştıracaktır sizi.

fmhastasi
12.Ocak.2014, 22:18
spor toto süper ligdeki kadar cok fazla medya baskısı baska liglerde yok arkadaşlar bana hıc medya sorusu olmayan lig lazım :(

vivoperlei
12.Ocak.2014, 22:46
spor toto süper ligdeki kadar cok fazla medya baskısı baska liglerde yok arkadaşlar bana hıc medya sorusu olmayan lig lazım :(

Yanılıyorsun arkadaşım. Bizi kıl etmek için Türkiye'yi ayrı olarak mı kodlayacaklar yani? Tabii şu da var; verdiğin cevaplara göre basın mensupları sana daha fazla/daha az soru sorabiliyorlar.

xwerswoodx
12.Ocak.2014, 23:15

Öyle bir lig olduğunu sanmıyorum, ancak Türkiye ligine ayrıcalık olduğunuda sanmıyorum asistana bırak istersen