PDA

View Full Version : Yüksek tempo - hücum oyununu oynatamıyorum.

frqnbsq
21.Ocak.2014, 20:57
Arkadaşlar ben daha önce bir çok takımla kariyer açtım ( Dortmund, Gs, Sivas gibi ) ve hepsinde yüksek tempolu dikine oynayan hücumu düşünen taktiğim başarılı oldu. Fakat Premier ligde her nedense hiç bir takımda başarılı olamıyorum. Southampton ve Everton kariyerleri açtım fakat umduğumu bulamadım. Dortmund kariyerimde maç başına 35 şut atardı takım 5 şut rakip atardı tek kale top oynardım yani. Fakat şu an tam tersi oluyor nerdeyse. Neden olabilir ?

caner9292
27.Ocak.2014, 20:37
birçok etken olabilir.ama benim aklıma gelen takımınla oynatmaya çalıştığın taktik uyumlu olmalı.

Unsal123
27.Ocak.2014, 20:39
Lig kalitesini de unutma. Türkiye'de yaparsın , Almanya'da yaparsın ama İngiltere'de bir kaliteli takım var oynamak zor olabilir.

Universal
27.Ocak.2014, 21:57
Türk takımları ve Alman takımları ile Avrupa Kupalarında bu taktik ile İngiliz takımlarını yeniyorsan sorunu oyuncu kalitende ara eğer yok yenemiyorsan zaten bu taktik ile hiçbir takımda olmaz. Çünkü bende senin gibi oynatıyorum ve İngiliz takımlarını bu taktik ile yenemiyorum. :)

mwaru
28.Ocak.2014, 00:02
Ben Premier Ligin'de hiç bir taktik oturtamadım. Kaç kere kovuldum bu seride.

fmhastasi
28.Ocak.2014, 00:14
premier ligde fazla oynamam . lig aşırı zor taktik konusunda sıkıntı yaşaman normal

lexoqe
28.Ocak.2014, 01:08
Eğer Yüksek tempo hücum oyunu oynatmak istiyorsan oyuncuların baştan aşağı teknik özelliklerinin yüksek olması lazım. Ve zihinsel olarak da iyi olmaları lazım. Taktikten çok oyuncuların özellikleri ön planda olur. Bu şekilde yapılanmayı çözebilirsin. Lige göre diye bir şey yok aslında, şahsen ben hızlı ve hücum oynayarak Newcastle United ile ilk sezon ligi 4. bitirdim. Üstelik sadece bir oyuncu kiralayarak. (wilfried zaha)

YakoRYV
28.Ocak.2014, 15:35
premier lig'deki takımların minimum 12-13 tanesi bu taktikle oynar fakat kadro yapılanmanı iyi yapmalısın, teknik ve fiziksel özelliklerini iyi oyuncular bulundurmalısın önce.