PDA

View Full Version : Milli maçlarin çogunlugunun Kadir Has'ta oynanmasi

tosyalinl
22.Ocak.2014, 01:21
Daha önce paylasildi mi bilmiyorum, aradim ama bulamadim.
2018 yilindayim, 2017 yilinda milli takimin basina getirilince ancak farkina vardim, milli takim'in oynadigi ev maçlarinin yarisindan fazlasi Kadir Has stadinda oynanmis.

Yillara göre:
Yil - ev maçi sayisi - oynanan stadlar
2012 - 3 - 1 S.Saraçoglu(SS), 1 Kadir Has(KH), 1 Atatürk Olimpiyat(AO)
2013 - 3 - 1 KH, 2 AO
2014 - 7 - 3 KH, 2 AO, 2 Ali Samiyen(AS) Burada artik basliyor yavas yavas
2015 - 7 - 2 SS, 5 KH
2016 - 4 - 4 KH
2017 - 5 - 4 KH, 1 AS
2018 - 8(1'i oynandi, digerleri planlanmis), 6 KH, 2 SS

7 yilda oynanan 30 ev maçinin 19'u Kadir Has stadinda oynanmis. Ayrica planlamadaki 7 maçin(Dünya Kupasi öncesi hazirlik maçlari) 5'i Kadir Has'ta oynanacak fikstüre göre.

Yani 37 maçtan 24'ü Kayseri'de.

Bu iste bir gariplik var, baskalarinda da böyle mi bilmiyorum ama milli takimin basina geçtikten sonra farkina vardim ve oyun zevki açisindan sinir bozucu.

Sonuçta (30 binlik stada karsilik) en az 40 binlik 5 stad var ve bunlardan sadece ikisi(Saraçoglu ve Ali Samiyen) ara sira milli maç görüyor ve digerleri(sonradan oyuna dahil olan Timsah Arena, Inönü ve Trabzon) tamamen es geçiliyor(belki sonradan dahil oluyorlar diye öyledir). Olimpiyatta ise 5 maç oynanmis(Milli takimin sayfasinda Olimpiyat stadi yok, ama orda baslarda oynanmis nasil olduysa).

Acaba bir çözümü var mi bunun? Tüm stadlara esit derecede maç verilse güzel olurdu.

xwerswoodx
22.Ocak.2014, 01:32
Sanıyorum ki Kadir Has stadına Küçük maçlar ayarı verilmiş tabi Türkiye eğer seviye olarak çok üstlere çıktıysa doğal olarak alt seviyedeki takımları küçük maçlar olarak görüp stadı o seviyede bir stat olarak seçiyordur

tosyalinl
22.Ocak.2014, 02:34
Sanıyorum ki Kadir Has stadına Küçük maçlar ayarı verilmiş tabi Türkiye eğer seviye olarak çok üstlere çıktıysa doğal olarak alt seviyedeki takımları küçük maçlar olarak görüp stadı o seviyede bir stat olarak seçiyordur

Türkiye yüksek sirada evet. 7 maçtan 2'si Meksika ve Brezilya, bunlar Sükrü Saraçoglu'nda, digerleri daha zayif takimlar.
Haklisin galiba. Bundan böyle daha güçlü rakiplerle maç ayarlamak lazim o zaman.

BaGa TaRKaN
24.Ocak.2014, 13:18
Ama Yine de Çok Saçma Bir Durum Türkiye Sadece Kayseri ve İstanbul'dan İbaret Değil

Eğer Oyunda Çeşitli Stadyumlar Diye Geçiyorsa Bunun Her Bölgeye Eşit Sayıda Maç Verilmesi Lazım Sadece Önemli/Kritik Maçları Seyirci Potansiyeline Göre Ülkenin En İyi Statlarına Dönüşümlü Olarak Maç Verilebilir

xwerswoodx
24.Ocak.2014, 13:51
Ama Yine de Çok Saçma Bir Durum Türkiye Sadece Kayseri ve İstanbul'dan İbaret Değil

Eğer Oyunda Çeşitli Stadyumlar Diye Geçiyorsa Bunun Her Bölgeye Eşit Sayıda Maç Verilmesi Lazım Sadece Önemli/Kritik Maçları Seyirci Potansiyeline Göre Ülkenin En İyi Statlarına Dönüşümlü Olarak Maç Verilebilir

Aslında tam olarak sistem öyle işliyor ancak Türkiye çok üst sıralarda olduğunda atıyorum Brezilya 30. Türkiye 1. ise oyun bunu önemsiz maç olarak görür ancak mesela Türkiye 45. San Marino 1. ise oyun bunuda önemli maç olarak görür, o yüzden Türkiye yükseldiğinde daha düşük kalan takımlar önemsiz maç olarak görünüyor, oyunun açığı bir nevi

tosyalinl
25.Ocak.2014, 06:56
Bu problemi FMRTE ile çözdüm. Stadlari açip hazirlik maçi ayarlamadan önce ayarlarla oynuyorum, bu sayede Trabzon, Inönü, Timsah, Mersin, Gap gibi statlara maç ayarladim.
Büyük stadlarda önemli(major) maçlar, orta stadlarda orta ayar maçlar, küçük stadlarda ise küçük maçlar seçeneklerini seçtim.

BaGa TaRKaN
25.Ocak.2014, 19:49
Bu problemi FMRTE ile çözdüm. Stadlari açip hazirlik maçi ayarlamadan önce ayarlarla oynuyorum, bu sayede Trabzon, Inönü, Timsah, Mersin, Gap gibi statlara maç ayarladim.
Büyük stadlarda önemli(major) maçlar, orta stadlarda orta ayar maçlar, küçük stadlarda ise küçük maçlar seçeneklerini seçtim.

Bir Sonraki Güncellemede İhtiyacımızı Karşılayacak İnşallah :)

Universal
25.Ocak.2014, 20:31
Bana göre teknik drektörler için oyun stad tercihi yüklemeli. Fatih Terim nedense hep Şükrü Saraçoğlu stadını seçiyor maçlar için. Sanırsam ulaşımın rahat olması ve zeminin kalitesinden dolayı.

Bir de yukarıda yazılmış eğer Türkiye, Dünya Sıralamasında ilk 10a girmiş ise zaten çoğu takım seviye olarak altında kalacak bu yüzden onları Kadir Has'da ayarlıyabilir.

Bu arada milli takım yönetimi sırasında biz stad tercihi yapabiliyor muyuz? Bu seride hiç milli takım yönetmedim. Ama eğer böyle bir özellik yok ise bize bu hak verilmeli.

xwerswoodx
01.Şubat.2014, 21:56
Sorun çözüldüğüne göre bu konu kapatılabilir, yinede sorusu olan veyahut eklemek isteyen olursa aşağıda ki adresteki konudan fikirlerini söyleyebilir;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=2599647#post2599647