PDA

View Full Version : Koray Altınayı nasıl geliştirebilirim

sukass53
23.Ocak.2014, 02:34
http://imgim.com/korayalt1nay_genelbak1_%C3%96zellikler.png

Benim görüşüm bu sene ligin açık ara en iyi sağ beki.Oyundaki profili random mu değil mi çözemedim.Profili gerçektekiyle bence bir değil.Regensburg araştırmacısı yapmış olabilir sanırım.Sözün özü bu arkadaşa kararlılığı yüksek oyunculardan ders aldıramıyorum seçeneklerde Korayın ismi çıkmıyor.Yaşı 21 ders almasını istediğim kişi Steinsson eski Kayserili.Onun yaş 33 kararlılık 17 çalışkanlık 18.Son olarak kariyerlerinde ilerleme yapmış arkadaşlardan profil rica edebilir miyim.

benzema35
23.Ocak.2014, 15:01
Ben de Rize'yi yönettim 2 sezon Ofansif bek olarak çalıştırıp her maç forma vermiştim abartılı şekilde olmasa da gelişmişti , ama çok iyi perforsmans alamadım .

Bafici
23.Ocak.2014, 15:26
Oyuncunun profilinde üstte gelişim kısmından antrenmana gelip dene birde. Orda en altta neden alamadığı yazıyordur büyük ihtimalle

sukass53
23.Ocak.2014, 17:45
Ben de Rize'yi yönettim 2 sezon Ofansif bek olarak çalıştırıp her maç forma vermiştim abartılı şekilde olmasa da gelişmişti , ama çok iyi perforsmans alamadım .
Bende performans olarak şu durumda 16 maçta 1 gol 4 asist ile oynuyor.Bu konuyu açtıktan sonra oyuncu gelişim bölümünden Kimlerin ona ders verebileceğini gösteriyordu bende Hurşuttan ders aldırmaya başladım ama pek bir katkısı yok sanırım ben sağlam bir sağ bekten ders alması gerektiğinin kanaatindeyim.Sendeki profilini paylaşabilir misin rica etsem

Oyuncunun profilinde üstte gelişim kısmından antrenmana gelip dene birde. Orda en altta neden alamadığı yazıyordur büyük ihtimalle

Evet ordan senin dediğin gibi olmasa da kimlerden ders alabileceği yazıyor

sentugo
23.Ocak.2014, 19:10
Koray'ın potansiyeli 114. Oyun başındaki mevcut yeteneği ise 100. Bu da 14 puanlık bir fark demek. 114 potansiyelli bir oyuncudan gelişmesini boşma beklemeyin derim. Hani 125 falan olsa yine Türk olduğu için idare eder de 114 potansiyel iyi değil. Hadi Zihinsel ve Fiziksel özelliklerinin ortalama olduğunu düşünelim, teknik özellikleri kötü olduktan sonra pek yararlı olacağını düşünmüyorum.

http://dosya.turksportal.net/research/14.0.0/%c7aykur_Rizespor_Koray_Alt%fdnay.png

sukass53
23.Ocak.2014, 19:23
Koray'ın potansiyeli 114. Oyun başındaki mevcut yeteneği ise 100. Bu da 14 puanlık bir fark demek. 114 potansiyelli bir oyuncudan gelişmesini boşma beklemeyin derim. Hani 125 falan olsa yine Türk olduğu için idare eder de 114 potansiyel iyi değil. Hadi Zihinsel ve Fiziksel özelliklerinin ortalama olduğunu düşünelim, teknik özellikleri kötü olduktan sonra pek yararlı olacağını düşünmüyorum.

http://dosya.turksportal.net/research/14.0.0/%c7aykur_Rizespor_Koray_Alt%fdnay.png

Tabi ki çok bir gelişim beklemiyorum ama nerden baksanız senede otuz küsür maç oynattığımız takdirde ve deneyimli sağlam bir sağbekten ders aldırdığımız takdire süper ligde iş görebilir diye düşünüyorum :).Top kapması 12 güç 13 hız hızlanma 14 15 olsun benim için yeter :D Orta açması driblingi iyi çünkü

Devre arasında bir gelişme olacak mi profilinde acaba

sentugo
23.Ocak.2014, 22:19
Devre arasında gelişme olur mu olmaz mı bilmiyorum ancak o ouncu o kadar gelişmez ben söyleyeyim. Özellikle fiziksel özellikler 1'er puan olarak sayılmıyor CA hesaplamasında. O yüzden Pozisyon Alma ve Top Kapma'yı arttırmanızı öneririm.

Deneyimli bekten de "Oyun içi tercih" leri almasını öneririm.

rexpo1994
23.Ocak.2014, 23:28
Tabi ki çok bir gelişim beklemiyorum ama nerden baksanız senede otuz küsür maç oynattığımız takdirde ve deneyimli sağlam bir sağbekten ders aldırdığımız takdire süper ligde iş görebilir diye düşünüyorum :).Top kapması 12 güç 13 hız hızlanma 14 15 olsun benim için yeter :D Orta açması driblingi iyi çünkü

Devre arasında bir gelişme olacak mi profilinde acaba

Ders alamaması oyuncu statüsnden kaynaklanıyordur.Yani as takım oyuncusuna rotasyon oyuncusundan ders verilmiyor diye biliyorum.Sentugonun geçen seneki rehberlerinden.