PDA

View Full Version : Stadyum resimlerinin oyunda gözükmemesi

William Rookwood
29.Ocak.2014, 22:04
Sitedeki stadyum paketini indirdim ve oyunda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ancak yönettiğim bir takımın stadyum resmi olmadığı için kendim yapmaya karar verdim. Öncellikle takımın stadyum resmini buldum ve 400x240 formatında ayarladım çünkü paketteki resimlerde o formattaydı. Ardından resmin ismine takımımın ID'sini yazdım ve paketin içine attım. Daha sonra config dosyasını not defteri ile açarak '' <record from="100032" to="graphics/pictures/stadium/100032/stadium"/> '' kodunu ekleyerek kaydet yaptım. Dosyayı kaydettikten sonra App data klasöründeki cacheyi sildim. Ancak oyuna girdiğimde stadyum resmi gözükmedi. Paketteki tüm resimler oyunda gözükürken benim yaptığım resim gözükmüyor. Diğer stadyum resimleri ile aynı yaptım tüm bilgilerini ve formatını nerede hata yaptığımı anlayamadım. Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

xwerswoodx
29.Ocak.2014, 22:05
100032 mi stadyumunun ID'si?

William Rookwood
29.Ocak.2014, 22:06
100032 mi stadyumunun ID'si?

Hayır. O kodu herhangi bir takımın ID'si. Stadyum resmini koymak istediğim takım K.Çekmecespor ve ID'si 8487004

Config klasörüne <record from="8487004" to="graphics/pictures/stadium/8487004/stadium"/> şu şekilde yapıyorum. Daha önce forma ve logo yaparkende aynı işlemi denemiştim, oyunda gözüküyordu yaptığım grafik paketleri.

xwerswoodx
29.Ocak.2014, 22:08
<record from="100032" to="graphics/pictures/stadium/100032/stadium"/>

o zaman buraya kendi IDni yazıp yollamalısın, yada ben yanlış anladım :) Kodu kontrol edeyim bir hata var mı stadyum için bilmiyorum çünkü :) Config.xml dosyanı buraya kopyalar mısın

William Rookwood
29.Ocak.2014, 22:08
<record from="100032" to="graphics/pictures/stadium/100032/stadium"/>

o zaman buraya kendi IDni yazıp yollamalısın, yada ben yanlış anladım :) Kodu kontrol edeyim bir hata var mı stadyum için bilmiyorum çünkü

İşte bende aynısını yapıyorum, o kodu rastgele verdim.

<record from="8487004" to="graphics/pictures/stadium/8487004/stadium"/>

Aynı şekilde 400x240 formatlı resmin isminede takımın ID'sini yazdım.

xwerswoodx
29.Ocak.2014, 22:10
İşte bende aynısını yapıyorum, o kodu rastgele verdim.

<record from="8487004" to="graphics/pictures/stadium/8487004/stadium"/>

Aynı şekilde 400x240 formatlı resmin isminede takımın ID'sini yazdım.

Config atabilirsen orada hata var mı diye bakabilirim

William Rookwood
29.Ocak.2014, 22:15
Config'i upload ettim. Yapan kişide sayıları karıştırmış biraz düzensiz olmuş o yüzden.

http://s3.dosya.tc/server17/VEemav/Config.zip.html

xwerswoodx
29.Ocak.2014, 22:54
Config'i upload ettim. Yapan kişide sayıları karıştırmış biraz düzensiz olmuş o yüzden.

http://s3.dosya.tc/server17/VEemav/Config.zip.html

Problemin başındaki boşluğun "SPACE" (Boşluk) tuşu ile verilmesinden kaynaklanabilir, TAB ile boşluk vererek deneyip bilgilendirirsen yardımcı olabilirim CACHE dosyasını silmediysende bu sorun olabilir. (Bilmiyorsun demiyorumda insanlık hali dalgınlığa gelebiliyor :p)

William Rookwood
29.Ocak.2014, 23:04
Problemin başındaki boşluğun "SPACE" (Boşluk) tuşu ile verilmesinden kaynaklanabilir, TAB ile boşluk vererek deneyip bilgilendirirsen yardımcı olabilirim CACHE dosyasını silmediysende bu sorun olabilir. (Bilmiyorsun demiyorumda insanlık hali dalgınlığa gelebiliyor :p)

Başındaki boşluk derken hangisini kastettin dostum? Bu arada cacheyi silmiştim. :)

Ramoscu
30.Ocak.2014, 00:13
Sorun çok basit. Stadyum IDleri ile takım ID'leri birbirinden farklı. Stadyum ID'leri için editörü kullanmalısınız.

William Rookwood
30.Ocak.2014, 00:15
Sorum çok basit. Stadyum IDleri ile takım ID'leri birbirinden farklı. Stadyum ID'leri için editörü kullanmalısınız.

Peki stadyum ID'lerini nereye gireceğim? Resmin adına mı yazmam gerekiyor yoksa config dosyasındaki komut yerlerine mi?

Ramoscu
30.Ocak.2014, 00:27
Peki stadyum ID'lerini nereye gireceğim? Resmin adına mı yazmam gerekiyor yoksa config dosyasındaki komut yerlerine mi?

sen resimlerin adına gir. daha sonra xml dosyasındaki yerlere de gir. aslında sadece resimlere girersen fm graphics configurator ile de xml dosyasını oluşturman daha kolay olur.

William Rookwood
30.Ocak.2014, 00:29
sen resimlerin adına gir. daha sonra xml dosyasındaki yerlere de gir. aslında sadece resimlere girersen fm graphics configurator ile de xml dosyasını oluşturman daha kolay olur.

Ben o programı kullanmıyorum. Config dosyasını not defteriyle açıp içerisindeki bir kodu kopyalayıp ID'sinin yerlerini değiştirip kaydet yapıyorum. Bir deniyeyim.

William Rookwood
30.Ocak.2014, 03:07
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum, sorunum düzeldi. Aynı hata ile karşılaşan arkadaşlar resim eklemek istediği stadyumun ID'sine editörden baksın ve hem resmin ismine hemde config dosyasındaki koda stadın ID'sini eklesin.

xwerswoodx
30.Ocak.2014, 05:23
Kariyere bakıyordum özür dilerim, arkadaşın dediği doğru olarabilir, stadyumun ID adresi yerine takımın IDsini yazdıysan çalışmaz, ama teamviewer varsa gelip bakabilirim :)