PDA

View Full Version : Almanya Ligi Yaş Sınırlaması ?

Flammable
30.Ocak.2014, 01:58
Almanya Ligi'nde nasıl bir yaş sınırlaması var arkadaşlar?
Resimdeki regen elemanı kadro registration sırasında eklemiş olmama rağmen maçlarda kadroya alamıyorum?

http://s27.postimg.org/byutvlon7/Max_Mayer_Overview_Attributes.png

dAleksic
30.Ocak.2014, 11:58
Turnuvanın yaş sınırı 18 heralde. O yüzden alamıyorsun.

Flammable
30.Ocak.2014, 13:58
Önümdeki maç Bundesliga maçı.
Bundesliga'da 18 yaş altı oyuncu oynayamaz gibi bir sınır olması mümkün değil.

Acaba pro sözleşmesi falan mı yok dedim ama sözleşmesi de var.
Çocuk 5 yıldızlık ama oynatamıyorum.

Herhangi bir fikri,çözüm önerisi olan yok mu?

BaGa TaRKaN
30.Ocak.2014, 16:30
Ligde Elinde Bunun Gibi Kaç Oyuncu Kaydettin ?

Edit: Malesef 17 Yaş Altı Kuralı Varmış 1 Sene Sonra Oynatabilirsin

Önümdeki maç Bundesliga maçı.
Bundesliga'da 18 yaş altı oyuncu oynayamaz gibi bir sınır olması mümkün değil.

Malesef Mümkünmüş :D

http://i.imgur.com/XpFT1Ny.jpg

Flammable
30.Ocak.2014, 16:39
Ligde Elinde Bunun Gibi Kaç Oyuncu Kaydettin ?

Aynı yaşta olan 2 tane daha regen var.Onları da aynı şekilde kadroya ekledim ama onları oynatabiliyorum fakat bu çocuğu oynatamıyorum.

18 yaşında 2 tane daha regen kaydetmiştim,onları da oynatabiliyorum.

Neden sordun?

BaGa TaRKaN
30.Ocak.2014, 16:44
Sorunun Nedeni Kurallarda Mevcut :)

Acaba Ş.L Gibi Bir Formatımı Var Dedim 4 Genç Oyuncuyu Kaydetme Zorunluluğu Malum Ama Öyle Değilmiş Durum

Flammable
30.Ocak.2014, 16:57
Şu anda ofiste olduğum için kontrol edemiyorum söylediğin şekilde ise ben yanlış hatırlıyorum demektir.Yani bu mantıkla diğer 17 yaşındaki oyuncuları da oynatamıyor olmam lazım.Eve gidince tekrar kontrol edeceğim.

Ancak böyle birşeyin olmasına hiç ihtimal vermediğim için oyun için lig kurallarına bakmamıştım.

Ben yaptığım araştırmalardan gerçekte Bundesliga için bir minimum yaş sınırlamasına rastlamadım.

Oyunda bu konuda bir yanlışlık olma ihtimali olabilir mi?

Flammable
30.Ocak.2014, 17:10
Bundesliga'nın sayfasında şöyle birşey var.
Bu yazıya göre 2008-2009 sezonundan itibaren kulüp kadrolarında Almanya'da altyapı görmüş en az 8 oyucunun bulunması ve 4 tanesinin de 15-21 yaşlar arasında oynayacak şekilde kayıtlı olmuş olması lazım diyor.

Kuralın detayına inmemiş,o yüzden Bundesliga kadrosunda değil de rezerv lig ,U19 seviyesinde mi oynayacak şekilde olması gerekiyor demek mi istemişler anlayamadım.
İyice kafam karıştı :icon_confused:

http://s30.postimg.org/ox90we3ap/bundesliga_age.png

HeracLes
31.Ocak.2014, 03:18
Alt liglerinde de bu geçerli. Leipzig'e Gedion Zelalem'i kiralamıştım ama eleman 16 yaşında. Bende senin gibi bu kuralın azizliğine uğramıştım. Ama sistem çok hoşuma gidiyor Almanya'da aynısı Hollanda'da da var, ne kadar da yazdım ha :), Her kulübün bir 2. takımı var ve çoğu 2. veya 3. liglerde oynuyor. Ekstradan bir de u19 takımı var. Heralde gençleri oralarda oynatmak için asıl liglerde oynatmıyorlardır. Yoksa böyle saçma bir şeyi Almanların uygulayacağını sanmam.