PDA

View Full Version : Yeşil Roman | Büyük Sezon Finali ( FİNAL YAYINLANDI !! )

ReaList
30.Ocak.2014, 06:49
Bir Futbolcunun Romanı...

http://i.hizliresim.com/KPMrg7.jpg

Futbol aşığı genç bir futbolcunun uzun yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Medeniyetler diyarından, Üzerinde güneşin batmadığı imparatorluğa kadar uzanan heyecanlı bir yol...

Tanıtım Fragmanı

Çok Yakında!

*kariyer kurallarını okudum, kabul ediyorum.

Selim Atalay
30.Ocak.2014, 06:50
Başarılar. Umarım uzun soluklu ve keyifli bir kariyer olur ;) şaka bi tarafa keyifli bir kariyer bizi bekliyor :D

dAleksic
30.Ocak.2014, 09:47
İlginçç :) Başarılar,

benzema35
30.Ocak.2014, 11:03
Başarılar :)
Edit : Videoyu izlememiştim , şimdi izledim müthiş olmuş , merakım 2 kat arttı .

19karabulut07
30.Ocak.2014, 11:28
Fragmanı işyerimdeki PC youtube , facebook gib şeylere engelli olduğu için izleyemdim sadece Arsen Wenger ve Baldemir'i gördüm , sanırım daha önce hiç olmamış birşey olacak başarılar İbrahim :)

KadirGok
30.Ocak.2014, 13:16
Başarılar zevkli bir kariyer olacak.Bu arada videoyu nasıl yaptın?

aytekin79
30.Ocak.2014, 13:28
Başarılar hocam , video güzel olmuş ;)

VatKenAyDu
30.Ocak.2014, 13:34
Abi her şey güzelde o tip ne öyle :D Neyse güzel olacak,başarılar.

ardaskoc
30.Ocak.2014, 13:41
Merakla bekliyorum, başarılar. :)

Tsubasa_Oozara
30.Ocak.2014, 14:00
başarılar videoyu nasıl yaptı merak ettim denilson pozisyonundan saga atan harbi işe yaramaz adamın sağa gidiceği çok belli :D

Unsal123
30.Ocak.2014, 14:00
Başarılar içime doğmuştu , kariyer açacağın. :)

5267
30.Ocak.2014, 14:01
Başarılar. :)

hasque32
30.Ocak.2014, 14:05
Başarılar.

resoag
30.Ocak.2014, 14:27
Başarılar abi :)

urwrdskkn
30.Ocak.2014, 14:35
İbrahim Hocam Başarılar Keyifli Bir Kariyer Olacak Orası Kesin...

BaGa TaRKaN
30.Ocak.2014, 15:19
Edittttt :D:D:D

Başarılar Dileyim Bari :)

Banega
30.Ocak.2014, 15:22
Başarılar :)

MuraTBudaN
30.Ocak.2014, 15:50
Başarılar.

Night_Mare17
30.Ocak.2014, 16:09
Başarılar video gerçekten çok iyi.

Darkness12
30.Ocak.2014, 16:11
Başarılar abi inşallah zevkli bir kariyer olur,video çok iyi.

Ronaldinho 10
30.Ocak.2014, 16:12
Basarilar, video harika olmus. Merakla bekliyoruz :)

Namzet
30.Ocak.2014, 16:38
Başarılar Balo

vivoperlei
30.Ocak.2014, 16:53
Yardır Baldemir!

krasafcik
30.Ocak.2014, 17:04
Başarılar Dilerim

trinitrotloen
30.Ocak.2014, 17:58
Başarılar. Video çok güzel olmuş. Nasıl yaptığını merak ettim ?

GeorgeWeah
30.Ocak.2014, 18:57
Başarılar. :) Güzel bir kariyer olacak.

urwrdskkn
30.Ocak.2014, 19:44
Başarılar. Video çok güzel olmuş. Nasıl yaptığını merak ettim ?

BEN İZLEYEMİYORUM...

ReaList
30.Ocak.2014, 20:32
Teşekkürler arkadaşlar keyifle takip edeceğiniz bir hikaye olacak umarım. Her şeyiyle farklı olacak.

roomonecool
31.Ocak.2014, 00:04
yok artık daha neler heyecanla bekliyoruz

richard castle
31.Ocak.2014, 01:02
Şahane bir video, keyifli bir kariyer bizi bekliyor galiba. Başarılar :)

ReaList
31.Ocak.2014, 05:13
Tekrardan teşekkürler. Videoyu nasıl yaptığım konusunda mesajlar gelmiş. Ben bir Nike üyesiyim. Zamanında Nike'ın resmi sitesinde bu gibi etkinlikler mevcuttu. Hala devam ediyor mu? Bilmiyorum. Video Nike ile ortak yapım diyelim (: Bu ve bunun gibi bir çok video ve görsel efekt hikayemiz içinde yer alacak.

Artık hikayemize başlayalım...

Selim Atalay
31.Ocak.2014, 05:18
Tekrardan teşekkürler. Videoyu nasıl yaptığım konusunda mesajlar gelmiş. Ben bir Nike üyesiyim. Zamanında Nike'ın resmi sitesinde bu gibi etkinlikler mevcuttu. Hala devam ediyor mu? Bilmiyorum. Video Nike ile ortak yapım diyelim (: Bu ve bunun gibi bir çok video ve görsel efekt hikayemiz içinde yer alacak.

Artık hikayemize başlayalım...

Öyle bir giriş yaptın ki forumu salladın diyebiliriz :) Demek ki bu hikaye " Efsane Kariyerler " bölümünü hak ediyor- edecek - etmeli! :)

ReaList
31.Ocak.2014, 05:37
@Selim Atalay

Evet, ilgi muazzam. Bu durum beni daha da teşvik edecek. Bu biraz da beni zorlayacak. Her ne kadar bir menajerlik hikayesinden ziyade farklı bir hikaye konusu olsa da bu durum en iyisini sunmaya götürecek. Bakalım ne kadar başarılı olacağız?

Selim Atalay
31.Ocak.2014, 05:39
@Selim Atalay

Evet, ilgi muazzam. Bu durum beni daha da teşvik edecek. Bu biraz da beni zorlayacak. Her ne kadar bir menajerlik hikayesinden ziyade farklı bir hikaye konusu olsa da bu durum en iyisini sunmaya götürecek. Bakalım ne kadar başarılı olacağız?

Açıkcası hikaye konusunda iyi sayılırım. Eğer öyle bir durum olursa musait anımda sana kısa kısa hikayeler ile destek olabilirim :)

ReaList
31.Ocak.2014, 05:42
Açıkcası hikaye konusunda iyi sayılırım. Eğer öyle bir durum olursa musait anımda sana kısa kısa hikayeler ile destek olabilirim :)
Teşekkürler. Bakalım karaladığımız kadar : )

ReaList
31.Ocak.2014, 08:22
http://i.hizliresim.com/K6no0N.jpg

"Burada anlatılan her şey hayal ürünüdür"

27 Haziran 1996

1 hafta önce dünyaya gelmişim, kayıtlarda öyle geçiyor. Diğer yeni doğan çocuklardan tek farkım bir aile sıcaklığından uzak ve bir anne şefkatinden maruz kalmamdı sanırım. 2 gün önce sahipsiz bir şekilde bir yetiştirme yurdunda buldum kendimi. Doğduğum yerden kilometrelerce uzak bir şehre göndermişler beni. Yeni ailem ve yeni bir hayatın başlangıcı burada atılıyordu. Bir gün gerçek ailemi bulabilir ve gerçek sıcaklığı onlarla yaşayabilir miydim kim bilir?

http://i.hizliresim.com/KDJQgl.jpg

19 Haziran 2002

Doğum günüm 2 gün içinde yine tüm sönüklüğüyle kutlanırken 6 yaşındaki bir çocuğun soğuk tebessümünü ısıtan bir hediye almıştım. Bakıcılarımızdan Solhanlı İsmail Abi bana bir futbol topu hediye etmiş, saçlarımı da her iki taraftan kazıtarak mohikan tarzı bir saç ile beni baş başa bırakmıştı. Buna o zamanlar pek anlam veremesem de 1 gün önce oynanan Dünya Kupası 2. Tur karşılaşmasında Çeyrek Finale çıkmak için Japonya ile karşılaşan Milli Takımımızda, galibiyet golünü atan Ümit Davala'nın o enteresan saç modelini, bir zafer sarhoşluğu olarak benim kafamda uygulamış olduğunu daha sonraları anladım. Neyse ki iyi günümdeymişim de golü Hasan Şaş atmamış. Kafa da biraz saç olması, olmamasından iyidir.

Yaz günleri çabuk geçiyordu. her ne kadar sıcak olsa da İzmir'in sıcağını alıp götüren İmbat rüzgarı insanı kendinden alırdı. Giderek büyüyordum ve el ile ayak becerilerim gelişiyordu. Neredeyse tüm günümü, Sahile yakın yerlerde top oynayarak geçiriyor, boş zamanlarımda Tv'de futbol maçlarını takip ediyordum. Neredeyse ilkokul bitene dek bu böyle sürdü. Yaş atladıkça hem fiziken hem de zihinsel olarak futbol hayatımın bir parçası oluyordu.

http://i.hizliresim.com/x9LnO9.jpg

13 Eylül 2007

Bugün futbola en temel noktadan başlama günüydü. Küçük ilçemizin amatör takımlarından biri olan Yeni Foça Belediyespor ile amatör sözleşme imzaladık ve takımın genç yıldız kadrosuna dahil edildim. Lisans falan adı geçiyordu. Ben her ne kadar o zamanlar ne olduğunu ve neye yaradığını bilmesem de sanırım güzel bir şey diye düşünüyor işin o kısmından ziyade artık bir takımın parçası olduğum için yerimde duramıyordum. Artık daha düzenli bir şekilde futbol oynayabilecek ve kendimi geliştirecektim.

http://i.hizliresim.com/eX4aOR.jpg

Yaş gruplarımıza göre bölgemizde oluşturulan ligde mücadele ediyorduk. Her hafta bir maç oynuyor, kazanıyor, kaybediyor ya da berabere kalıyorduk. Bir çocuk aklıyla kazanmanın veya kaybetmenin önemli olmadığı yıllardı. Önemli olan eğlenmek ve bunu hep beraber yaşamaktı. Bu arada diğer zamanlarımda ise eski bir İngilizce öğretmeni olan "Sinyor Selim" lakaplı biraz tatlı biraz da sert bir dayı olan Selim Dayının yanında geçiyordu. Selim Dayı'nın bir kahvesi vardı. Kasabanın en güzide mekanlarından biri. Sadece ağababaların, yiğitler ve efeler orada oturur, çay içer, kahve yudumlar ve benim pek de önem vermediğim bir şekilde ülke meselelerinden bahsederlerdi. Sanırım bu meseleler sonsuzluk taşıyordu çünkü hiç bitmiyordu. Ben Selim Dayı'nın yanına hafta sonları -yurttan özel izin alarak- gider, çıraklık yapardım. Kendime harçlık biriktirir ve harcardım. Sonuçta bir çocuğun ihtiyaçları sınırsızdı çünkü o paranın hatırı sayılır bir derecede biriktiğini pek hatırlamıyorum.

Selim Dayı'ya "Sinyor" derlerdi. Gençliğinin bir bölümünü İtalya'da Sicilya Adasında geçirmiş. Çok önemli insanlarla orada işler idare etmiş biriydi. Sofistik bir yapısı vardı ama kabaydı. Hiç bir şeyi kafasına takmayan biri olarak görünse de çevresindeki her şeyi, öncesini ve sonrasını rahatlıkla görebilen ve müdahale etmeyi seven biriydi. Sanırım başına gelen bir çok kötü olayın sebebi, bu karakterinden kaynaklanan bir durumdu. Bana geçmişinden pek söz etmezdi. Sadece bol bol öğütler verir, benim can sıkıcı maç hikayelerimi dinler ve zaman buldukça İtalyanca ve İngilizce eğitim verirdi. Bir çok sözcüğü onun sayesinde öğreniyordum. Her ne kadar okunduğu gibi yazılmamasını yadırgasam da farklı bir dili gün geçtikçe öğrenmek hoşuma gidiyordu.

http://i.hizliresim.com/KZdvNG.jpg

Bir gün okulda tam hatırlayamadığım bir olay yüzünden yakın arkadaşlarımdan biriyle kavga etmiştik. Olayı pek hatırlamasam da güvendiğim birinin ona olan güvenimi kırmış olması beni epeyi sinirlendirmişti. Ben her zamanki gibi soluğu Sinyor Selim'in yanında alıyordum. Sanırım durumun farkına varmış olacak ben leb demeden elini omuzuma atarak "Gel evlat sana bir hikaye anlatayım" dedi ve anlatmaya başladı ;

Dere kenarında kızgın güneşin altında kurbağa güneşlenirken yanına yaklaşan akrebi görünce zıplayarak derenin ortasına kaçmış. durumu gören akrep:
-"korkma kurbağa kardeş sana işim düştü" demiş.
kurbağa:"sen akrepsin bana ne işin düşebilir" demiş.
akrep: "beni karşıya geçirmeni rica edecektim."
kurbağa: "git manyak mısın sen akrepsin adamı sokarsın."
akrep: "seni sokarsam ben de derenin suyuna kapılır ölürüm."

diye aralarında bu tür konuşmalar geçmiş ve akrep kurbağayı ikna etmeyi başarmış. akrep kurbağanın sırtına binmiş ve derenin ortasına geldiklerinde akrep kurbağayı sokmuş.

kurbağa bağırmış "ne yaptın? ben bir kaç dakika sonra öleceğim ve ters döneceğim. sen de suya düşüp boğulacaksın."
akrep "biliyorum ama ne yapayım tabiatım böyle. bunun için yaratılmışım.

demiş. Bak evlat herkesin doğasında mutlaka bir konuda yanlış yapmak vardır. Bazen hoş görmek gerekir bazen de deli olmak. Vereceğin tepki karakterinin yansıması olacaktır.

ReaList
31.Ocak.2014, 08:23
14 Şubat 2013

Bugün sevgililer günü. Benim de en büyük aşkım her zaman ki gibi futbol. Bugün çok önemli bir maçımız var, Kazanırsak bölgesel liglere katılma mücadelelerine çıkmaya hak kazanacaz. Şuana kadar ligde fırtına gibi esen takımda attığım gollerle bir çok maçta, maçın oyuncusu olmayı başarmış, bir çok antrenörün ve profesyonel takip ekininin dikkatini çekmiştim. Bugünkü maç benim içinde çok önemliydi ancak nedense içimde bir ürperti hakim. İşte ben bu duygudan nefret ediyorum. Çünkü bir şeylerin yolunda gitmeyeceğinin göstergesiydi. Maçtan 2 saat önce Solhanlı İsmail yanıma gelerek bana bir paket verdi. Bunu acilen götürmem gerektiğini söyledi. Doğal olarak maça gideceğimi söyleyerek reddettim. İçindekinin ne olduğu sormadan "İbrahim bu çantayı kuru deponun oraya götür, Ferman gelecek ve senden alacak. Yurtta çocuklar arasında problem çıkmış eğer gidemezsem kötü şeyler olacak" dedi. Bu benim kararımı biraz etkilemişti sonuçta ben orada büyümüştüm ve böyle şeyleri çok yaşadığımdan kötü şeylerin olmasını arzulamıyordum. Hem sadece bir paketi götürüp teslim edecektim ve maç için stada doğru gidecektim.

http://i.hizliresim.com/eX4VvD.jpg

Ferman'ın yanına gittim ve çantayı ona teslim ederken bir anda etrafta "Teslim olun Polis!" sesleri dört bir yanımı sarmıştı. Şaşırmıştım ve ne olduğunu anlamadan Ferman kaçmaya başladı. Ne yapacağımı bilmiyordum ve sadece koşmaya başladım. Neden kaçtığımı, Niye kaçtığımı bilmiyordum ama deliler gibi koşuyordum. Neyse ki hızımın da verdiği güçle polislere yakalanmadan olay yerinden uzaklaşmıştım ancak güvende değildim. Sahile yakın bir yerde kayalıkların oraya doğru gittim ve hemen telefonla Sinyor Selim'i arayıp olanları anlattım. Telefonu kapattıktan 5-6 saat sonra Sinyor geldi. Yolda gelirken olayı araştırmış ve Solhanlı'nın kötü işlere bulaştığını, Fermanla iş birliği içinde olduğunu öğrenmiş. Her ikisinin de yakalandığını ve verdikleri ifadelerde benim de onların adamı olduğumu karakoldaki ifadelerinde beyan ettiklerini öğrenmiş. Duyduklarım karşısında şoka uğramıştım. Ben durumu deli gibi sorgularken Sinyor beni nasıl kurtaracağının planlarını yapıyordu.

http://i.hizliresim.com/Kl1J9B.jpg

Olayın ardından 1-2 geçmişti. Sinyor, Adada yaşayan eski dostu ve şimdilerde Futbol menajerliği yaparak hayatını sürdüren Luciano Ferro ile iletişime geçmiş durumumdan pek söz etmeyerek çok yetenekli bir çocuğun oraya geleceğini ve bu çocuğun futbol geleceğini orada inşa etmesini söylemiş, kadim dostu onu kırmayarak her türlü ayarlamayı yapacağını bildirmişti. Sinyor bunu bana anlattı ve geri dönülmez bir sonun başlangıcını önüme koydu. Aslında pek de tercih hakkım yoktu. Bir suçlu olarak hayata devam etmek ya da bir aşkın peşinden sürüklenmek... Tabi ki tercihi zor olmadı. Ancak tek bir engel vardı o da bu kimlik ile nasıl yer edineceğimdi. Bunu Sinyor ile paylaştığımda hafiften gülümsedi ve beni hayretler içerisinde bırakan belgeleri önüme serdi. Farklı bir ada düzenlenmiş yeni bir kimlik, 2. bir uyruk (İngiliz) pasaport ve bu isimle 18'deki Londra uçağına ayrılmış bir bilet. Artık "İbrahim" olarak değil "Emir" olarak hayatıma devam edecektim.

21 Nisan 2013

Londra'ya geleli 2 ayı aşkın bir süre oluyordu. Luciano Ferro ile pek görüşmezdik. Londra'da adıma tahsis edilen bir evde kalıyordum. Neredeyse her gün en yakın top sahasında antrenman yaparak günlerimi geçiriyordum. Sürekli Luciano'nun adamları ile iletişimdeydik. Bu gizemli İtalya'nı biraz araştırma fırsatı bulmuştum. Enteresan bir kişiydi Luciano. Bir dönem Amerika'da da yaşamış, zengin nufüzlü bir adam. Önceleri kirli işlere adı bulaşsa da bir futbol tutkunu olarak her ne kadar yasal yollarla olmasa bile bir menajerlik lisansı almış ve kendi adına bir menajerlik şirketi kurmuştu. Önemli kulüplerde bağları vardı. Yine de garip huyları beni ondan biraz mesafeli tutuyordu. Bu tip kişileri tanımak zor değildi. Oldukça cana yakın görünen ancak senden tek temennileri faydalanmanın bir yolunu bulacak tip türü. Yine de oldukça zekiydi. Tanıdıklardan birinin onun hakkında anlattığı bir olay gerçekten dikkat çekiciydi.

O dönemler Amerika'da yaşayan Luciano bir gece evinde yatmaya giderken, karısı Mona'ya yatak odası penceresinden bakarak bahçedeki kulübenin ışığını açık bıraktığını söyler. Aksini iddia eden Mona'ya karşı sinirlenip oraya doğru yönelen Luciano, arka kapıyı açıp ışığı kapatır fakat kulübenin içinde hırsızların saklandığını farkeder. Hemen polisi arar ve durumu bildirir. Polis ona hırsızların evin içinde olup olmadığını sorar. Luciano 'Hayır' der. Bunun üzerine polis, 'Şu anda tüm birimler meşgul. Kapınızı kilitleyin. Memurlardan biri müsait olduğunda yanınıza gelecektir' der. Luciano 'Tamam' der. Telefonu kapatır ve 30'a kadar sayar.

Ardından tekrar polisi arar ve der ki 'Merhaba, birkaç saniye önce bahçe kulübemde hırsızlar olduğunu bildirmek için aramıştım. Bu konu hakkında daha fazla endişelenmenize gerek kalmadı çünkü az önce hepsini vurdum' ve telefonu kapar. Beş dakika içerisinde, altı polis arabası, bir SWAT Ekibi, bir helikopter, iki itfaiye aracı, bir paramedik ve bir ambulans Ferro'ların evine gelir ve hırsızlar suç üstü yakalanır. Polislerden biri Luciano'ya, 'Yanılmıyorsam onları vurduğunu söylemiştin!' der. Luciano ise şöyle yanıtlar; 'Yanılmıyorsam tüm birimlerin meşgul olduğunu söylemiştiniz!'

ReaList
31.Ocak.2014, 08:23
01 Temmuz 2013

Her sabah olduğu gibi bu sabah da antrenman için evden çıktım. Sinyor telefonuma mesaj bırakmış ve bir miktar parayı hesabıma yatırdığını, sabretmem gerektiğini ve hayallerimin bir gün gerçekleşeceğini söylüyordu. Benim pek umudum yoktu, hafifçe tebessüm ederek evden çıktım, kapıdan dışarıya adımımı attığım an karşımda Luciano Ferro duruyordu.

http://i.hizliresim.com/xVYoYP.jpg

"Merhaba Emir" dedi ve elini omuzuma koyarak anlatmaya başladı. "Bilir misin Emir çocukken ben de senin gibi bir futbol tutkunuydum. Her akşam yatmadan önce Tanrı'ya dua eder bana bir futbol topu vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım ve ertesi gün gidip kendime bir futbol topu çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetsin diye dua ettim. Bak Emir, bazen lütfu veren O'dur bazen ise biz o lütfu kendimize sunarız. Bugün Lütf senin. Artık Dünyaca ünlü bir kulübün altyapısında oynayacaksın. Bu bizim sağladığımız bir gerçek. Bir hayalin gerçeği. Şimdilik ilerisi ise hayal. Gelecekteki hayali gerçeğe döndürmek ise senin elinde şimdi oraya git ve hayallerini gerçekleştir."

Bana söyleyecek pek bir söz bırakmamıştı aslında. Sadece şok olmuş ve ne diyeceğimi bilemeden aptalsı bir gülümseme ile ona bakıyordum. Önüme yeni kulübümle olan anlaşmamı serdi. Sanki bir hayale, bir rüyaya bakar gibiydim...

http://i.hizliresim.com/xGz6y7.jpg

http://i.hizliresim.com/xR3mOj.jpg

http://i.hizliresim.com/eNEaOP.jpg

Part I Sona Erdi ; Devam Edecek...

roomonecool
31.Ocak.2014, 11:49
Ustam nasıl yapıyorsun forumun gelmiş geçmiş en buyukr kariyeri olacak

GT-I8160 cihazımdan gönderildi

19karabulut07
31.Ocak.2014, 11:55
Farkındalık yaratan bir kariyer İbrahim , Emir Baldemir'de sanırsam oyunda Evlat bölümünden çıkarttın

trinitrotloen
31.Ocak.2014, 12:48
Çok güzel olmuş. Yeni bölüm ne zaman :)

mcsergeant
31.Ocak.2014, 15:22
Devamını merakla bekliyoruz...

jevox06
31.Ocak.2014, 17:50
Gelmiş geçmiş en farklı kariyerlerden biri bizi bekliyor gibi. Başarılar :)

Darkness12
31.Ocak.2014, 18:06
Part 1 harikaymış hocam sıkılmadan okudum devam :D

benzema35
31.Ocak.2014, 18:07
Part 2'nin vizyona girmesini bekliyoruz merakla :)

5267
31.Ocak.2014, 18:08
Part 1 süpermiş. :)

black44
31.Ocak.2014, 18:12
tanıtım fragmanı harika :D

VatKenAyDu
31.Ocak.2014, 18:19
Müthiş gidiyor,efsane olacak kesinlikle.

vivoperlei
31.Ocak.2014, 18:19
Al Capone'den esinlenmişiz Baldemir? Ben de takipteyim, merakla bekliyorum neler olacağını.

Sanırım alışılagelmiş bir menajer kariyeri değil de, önce oyuncu olarak kariyer yapıp, daha sonra menajer olacaksın gibi geliyor bana. Bakalım tahminimde yanılacak mıyım...

Namzet
31.Ocak.2014, 18:45
Part 2'yi merakla bekliyoruz abi:)

anil luque
31.Ocak.2014, 18:48
Bu adam bu işi biliyor.

urwrdskkn
31.Ocak.2014, 18:55
İbrahim Hocam çok başarılı bir kariyer bizleri bekliyor ilk parttan da anlaşılıyor

Avea inTouch 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ReaList
31.Ocak.2014, 19:06
Arkadaşlar yorumlar için çok çok teşekkürler. Birinci bölümü kazasız belasız atlattık. Bu gibi tasarlamalarda temel önemlidir. Diğer bölümlerin tüm planlamaları hazır. Kafamda temel senaryonun yanında ekstra senaryolar da mevcut. Bunun sebebi oyun içinde oyuncunun gelişiminden, yapacaklarına kadar ortaya çıkacak ürünün ne şekil yansıtılacağına bağlı. Geriye sadece anlatım ve materyal kullanımı kalacak ki bu işin kolayı olacak.

2. Bölümün fragmanı bu gece yayında olacak. Hikayemizin devamında nelerin olacağını en az sizler kadar ben de merak ediyorum.

walcott07
31.Ocak.2014, 20:00
İnanılmaz iyi bir kariyer olacak.Bu kariyer ise diğerleri ne :p

dAleksic
01.Şubat.2014, 00:02
Çok iyi gidiyor. Devamını merakla bekliyoruz :)

ReaList
01.Şubat.2014, 05:12
İnanılmaz iyi bir kariyer olacak.Bu kariyer ise diğerleri ne :p
Her ne kadar espri olarak bunu kullanmış olsan da diğer arkadaşlar alınabilir. Bu hikayeyi diğer hikayelerden ayrı tutmak gerek. Onlar tamamen oyuna endeksli, bu ise oyun + hayal ürünü. Diğer kariyerlerin her biri birbirinden değerli. Çünkü hepsinin altında, paylaşan arkadaşların medeni cesareti yatıyor. Burada kariyer hikayelerini paylaşarak forumumuza renk katan tüm üyelere de teşekkür etmiş olayım.

İlerleyen saatlerde Part II fragmanı yayında olacak.

ReaList
01.Şubat.2014, 07:03
Part II: Sonun Başlangıcı Fragmanı

Bölüm Anlatımı Çok Yakında!

richard castle
01.Şubat.2014, 07:08
Merak ve heyecanla beklemeye devam ediyoruz. :)

alonso88
01.Şubat.2014, 07:43
Kariyer açmayo planlıyordum ama vazgeçtim bunu görünce :D Şaka bir yana çok güzel olacak gibi. Başlangıç hikayesi çok güzel olmuş. Kalemine sağlık. Devamını bekliyorum herkes gibi :)

Darkness12
01.Şubat.2014, 16:25
Kariyer açmayo planlıyordum ama vazgeçtim bunu görünce :D Şaka bir yana çok güzel olacak gibi. Başlangıç hikayesi çok güzel olmuş. Kalemine sağlık. Devamını bekliyorum herkes gibi :)

Aynen bu kariyeri takip etmeyi kendi kariyerimle uğraşmadan önce görüyorum.2.fragman'da çok iyi abi...

walcott07
01.Şubat.2014, 17:51
Her ne kadar espri olarak bunu kullanmış olsan da diğer arkadaşlar alınabilir. Bu hikayeyi diğer hikayelerden ayrı tutmak gerek. Onlar tamamen oyuna endeksli, bu ise oyun + hayal ürünü. Diğer kariyerlerin her biri birbirinden değerli. Çünkü hepsinin altında, paylaşan arkadaşların medeni cesareti yatıyor. Burada kariyer hikayelerini paylaşarak forumumuza renk katan tüm üyelere de teşekkür etmiş olayım.

İlerleyen saatlerde Part II fragmanı yayında olacak.

Arkadaşlar sakın yanlış anlaşılmasın ben cesaret edemediğim için kariyer açmıyorum zaten diğer arkadaşlara saygım var tabii ki her kariyer için onca emek ve zaman harcanıyor.Bu forumdaki en kötü kariyer bile değerli benim için çünkü o kariyeri yapan kişideki cesaret yok bende :D O yüzden yanlış anlamayın.Fakat bu kariyer farklı bir boyutta :D

2. Fragman da çok kaliteli olmuş eline sağlık

ReaList
01.Şubat.2014, 19:57
Teşekkürler, bu gece müsait olursam Part II'yi yayınlarım. Serüvenin dozajını yeni karakterler ve yeni olaylar ile tavana vurdursak mı? : ) Yoksa hafiften mi gitsek? Şimdilik karar veremedim. Yoruma açık. Gece yazmaya başlayınca olursa bu konu hakkında yorum yazı içinde değerlendiririm.

benzema35
01.Şubat.2014, 20:18
Bence tavana vurduralım :)

zalim0773
01.Şubat.2014, 20:21
başarılar müthiş efsane bir kariyere adım atmışsın gerçekten tavana vurduralım bencede videolar çok güzel bu arada eline emeğine sağlık :)

Darkness12
01.Şubat.2014, 20:41
Tavana vurduralım dibine vuralım her şeyi yapalım abi :D

dAleksic
02.Şubat.2014, 00:50
Aynen devam hikayeye :)

richard castle
02.Şubat.2014, 03:05
Bergkamp, Wright gibi Arsenal Efsaneleri de hikayeye dahil olsa ne güzel olurdu :)) Tabi ki fikir benimkisi :)

Esssteban
02.Şubat.2014, 03:27
Böyle kariyerlerin hastasıyım. Başarılar.

vivoperlei
02.Şubat.2014, 03:31
Arttır İbo, arttır. Kariyerine beni de dahil etmezsen -yeni karakter olarak- darılırım. Zaten İtalya'dan falan bahsedip duruyorsun, yabancısı sayılmam. Karalayıver bir şeyler bakalım...

ReaList
02.Şubat.2014, 05:43
Yorumlar için teşekkürler. Yaptığınız ve yapacağınız her yorumu senaryo içinde değerlendirmeye alacağımı belirteyim. Part II saatler içinde yayında olacak.

ReaList
02.Şubat.2014, 08:20
http://i.hizliresim.com/xBvonj.jpg

Luciano Ferro ile kulüp binasına gittikten sonra bir kaç alt yapı koordinatörleriyle görüşmeleri oldu. Luciano çok kıvrak zekaya sahip bir adamdı. Hızlı ve kurnaz diliyle hemen hemen tüm ufak tefek problemleri hallettikten sonra lisans konusundaki tüm sorunları halletti. Sinyor Selim'in adıma düzenlemiş olduğu sahte kimlikteki İngiliz pasaportu Arsenal'de oynamam için gerekli çalışma izni şartını yok sayıyordu.

Artık Arsenal'in bir oyuncusuydum. Kulüp yetkilisi bir kaç isim ve menajerimle beraber stadyumu ve tesisleri gezdik. Büyülenmemek elde değildi. Stadı gezdikten sonra Luciano ve yanındakiler yanımdan ayrıldı. Çocuksu bir heyecanla tekrar merdivenleri çıkarak tribünlere doğru yöneldim ve bir köşeden Emirates Stadı'nın büyüleyici havasını tekrar soldum. Kendimi sahada hissediyordum. Onbinlerce taraftarın önünde adımın haykırıldığını... Muhteşem bir duyguydu. Tüylerim diken diken olmuştu. Talihsiz kaderimin ortasında bir gül. Ya solacaktı ya güneşin ışığıyla alevlenecek tüm Dünya'yı saracaktı. Bu benim yolumdu.

http://i.hizliresim.com/epXvQm.jpg

Aradan bir kaç hafta geçmişti. Arsenal altyapısında yeni hocalarım ve oyuncular ile tanışmış antrenman programı dahilinde çalışarak takıma adapte oluyordum. Her ne kadar futbolu zihinsel açıdan iyi okusam da fiziksel ve teknik olarak gelişmem gerekiyordu. Bireysel olarak fizik kondisyon çalışmaya ve 1 sezon boyunca kendimi fiziksel olarak geliştirmeye karar verdim. İlk iş olarak Çeviklik antrenmanlarına yöneldim.

http://i.hizliresim.com/Kl3BVX.jpg

Kulüpte genç oyuncular el üstünde tutuluyordu. Mentor programları yapılarak genç oyuncular, tecrübeli oyuncular tarafından eğitiliyordu. Çekilen kura sonrasında benim özel eğitimcim Alman golcü Lukas Podolski olmuştu. Lukas'tan eğitim almak benim için iyi olabilirdi. Podolski'yi daha önce takip etme şansı bulmuştum. Polonyanin güneybati bölgesi Schlesienda dogmustu. Bu bölge Almanya'nın politik ve kültürel etkisi altındaydı buna rağmen hic bir Alman milli maçında Alman milli marşını okumazdı. Suratını somurtup, dudaklarını büzüstürürdü. Yine bu bölgeden hemşehrisi ve milli takımdan kankası Miroslav Klose ise yüksek sesle Alman milli marşını okuyarak bir tezat oluştururdu. Biraz asi biriydi Lukas. Tüm genç oyunculara, Mentorları tarafından mesajlar atılır. Onları motive edecek resimler ve sözler paylaşılırdı. Sanırım Lukas'ın telefonuma attığı mesaj -beni her ne kadar motive etmese de- onun bu konuda istekli olduğunu gösteriyordu.

http://i.hizliresim.com/K41Y6A.jpg

Hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor, İngiltere'ye adapte oluyordum. Altyapı maçlarında kendimi gösteriyor attığım gollerle ve performansımla her geçen gün daha da iyi oluyordum. Sık sık Sinyor Selim'le telefonda görüşür, yaşananlardan konuşurduk. Bir gece ona umutsuzluğumdan bahsettim "Ya yükselemezsem ya altyapıdan uzaklaştırılır hayallerimden kovulursam?" diye umutsuzca söylenirken bir yandan da Sinyor'a belki Luciano ile konuşursa benim yükselmem de yardımcı olabileceğinin mesajlarını vermeye çalışıyordum. Sabırsız ve umutsuzdum. Sinyor her zaman ki gibi yine tünelin sonunda ışığa doğru söylendi.

"Bak evlat bunu iyi dinle. Günlerden bir gün Ulu bir kavak ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki kavak ağacına sarılarak yükselmeye başlamış. Yağmurların ve güneşin etkisiyle müthiş bir hızla büyümüş ve neredeyse kavak ağacı ile aynı boya gelmiş. Bir gün dayanamayıp sormuş kavağa:
-Sen kaç ayda bu hale geldin ağaç?
-On yılda, demiş kavak.
-On yılda mı? Diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak.
-Ben neredeyse iki ayda seninle aynı boya geldim bak!
-Doğru, demiş kavak.
Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgârları başladığında kabak üşümeye sonra yapraklarını düşürmeye, soğuklar arttıkça da aşağıya doğru inmeye başlamış. Sormuş endişeyle kavağa:
-Neler oluyor bana ağaç?
-Ölüyorsun, demiş kavak.
-N'çin?
-Benim on yılda geldiğim yere, iki ayda gelmeye çalıştığın için!

İşte evlat Çalışmadan emek harcamadan gelinen nokta başarı sayılmaz. Kolay kazanılan, kolay kaybedilir. Her işte alın teri ve emek şarttır. Bu yüzden umutsuzluğa kapılma ve başka yol arama. Sürekli çalış" Anlattıklarından sonra utancımdan Sinyor'a pek bir şey diyememiştim.

Futbol hayatımda bunlar olurken dışarıda ise genelde rutin şeyler dönerdi. Tesislerin yakınında bir evde kalırdım. Ev arkadaşım takım arkadaşımdan Ryo Miyaichi'ydi. Bu becerikli Japon arkadaşımı Rezerv maçından sonra benimle aynı eve gönderdiler.

Japon İşi

Sanırım bana ne gözle baktıklarının bir kanıtı da bu küçük Japon arkadaşımdı. Ama yine de iyi çocuktu. Arada mangal yaptığımda kebapları yerken "Şok guselll şoook" demesi ve kullandığı aksan her ne kadar kulaklarımı tırmalıyor olsa da yine de bu Japona kanım ısınmıştı. Hafta içi antrenmandan sonra eve geçmeden bir İngiliz bankasından Miyaichi'nin bir kaç ödemesi ve havalesi için bankaya doğru gittik. Banka hınca hınc dolu. Bir an kendimi Türkiye'de hissetmeme sebep oldu. Elektronik bir sıra numarası alarak bekledik. bizim eleman da sabırsız bir tip. yerinde duramıyor beklerken. derken sıra yavaş yavaş eridi. Bir şekilde sıra bize gelmek üzereyken gişe memurunun işlem yaptığı insanlardan damga pulu istediğini farkettik. Bilmiyorum neye lazımdı ama bizde damga pulu falan yok. o kadar bekledik, sırayı kaybetmeyelim bir dandik pul yüzünden diye bizim Japon bana ''sırada bekle, ben koşa koşa yakın bir yerden damga pulu alır gelirim'' dedi. tamam dedim, bu arada önümüzde 1 kişi var, sonra sıra bizim.

Miyainchi sıradan yıldırım gibi çıktı. Hemen sonra şubede deprem oluyor gibi bir sarsıntı ve korkunç bir gürültü koptu. Herkes gibi refleks olarak ben de bomba falan patladı diye düşünüp başımı ellerim arasına alıp hafif çömeldim ve korku içinde etrafı kolaçan etmeye başladım. bir baktım, şubenin giriş kapısı önünde bizim eleman sırtüstü boylu boyunca yatıyor. Neyse hemen yanına gittim, hafif bir burun kanaması eşliğinde ahlamar, inlemeler falan. Meğerse bizim bankanın temizlik personeli ne kadar temizse artık camları öyle bir silmiş ki bizim boş kale müdavimi Ryo, kendini kapıdan dışarıya atayım derken cama yapıştırmış.

http://i.hizliresim.com/eo0zg7.jpg

Kasım ayında sonbahar yaprakları hızlı bir şekilde dökülürken İngiltere'de soğuk her geçen gün kendini hissettiriyordu. Genç Ligleri devam ediyor ancak kulüpte futbol adına karamsar bir tablo hakimdi. A takımımız Şampiyonlar Ligi elemesinde Portekiz'den Pacos Ferreira'ya elenmiş uzun süre sonra Şampiyonlar Ligine katılamamıştı. Ligde ise sezonun 3'te 1'i geride kalırken liderin 10 puan gerisine düşmesi medyada eleştirilerin dozajlarını arttırıyordu. Altyapı takımımız yeni yüz gençlerle kurulduğunda birbirimize pek alışık değildik. Üstün bir performans göstermesek de bu karanlık tablonun içinde az da olsa verdiğim ışık beni mutlu ediyordu.

http://i.hizliresim.com/wMolE7.jpg

Son lig maçından saatler sonra evde dinlenirken bir anda beni heyecanlandıran bir telefon görüşmesi ile karşı karşıyaydım. Arayan kulübün efsane menajeri ve hala görevine devam eden Arsene Wenger'di. Beni performansımdan dolayı tebrik edip kendisiyle acilen görüşmem gerektiğini söyledi. Bunu büyük bir memnuniyetle kabul ettiğimi söyleyip telefonu kapatarak büyük bir hız ve heyecanla evden fırladım.

Kafamda deli sorular ve mutluluklar. Artık beklenilen yükselmenin gerçekleştiğini, fark edildiğimi, A takıma gideceğimi düşünüyor; O devasa stadta onbinlerce kişinin önünde kendimi hayal ediyordum. Tarifi imkansız bir duyguydu. İçim kıpır kıpır bir şekilde Arsene Wenger'in ofisine doğru hızlı bir şekilde gidiyordum.

Söyleyeceğim her şeyi kafamda planlıyor, olası bir pot kırmanın bedelinin ağır olacağını, ona karşı ilk görüşmede yansıtacağım havanın ilişkimiz açısından önem taşıdığını aklıma mıh gibi kazıyordum.

Nihayet ofise gelmiş, hızlı adımlarla heyecanlı bir şekilde merdivenleri çıkıyordum. Kalbim duracak gibiydi.

...

...

...

Odanın kapısını çaldım içeriden "Buyrun" sesi ile beraber yüzümdeki aptalsı bir gülümseme ile Wenger'in karşısındaydım. Emin adımlarla yanına yaklaşıp tokalaşakken arkamdan bir ses ruhumu irkitti.

"-Merhaba !"

O an ölüm sessizliği oluştu. Yüzüm gerildi ve sadece kalp ritmimin tavan yaptığı andaki soluğumun sesini kulaklarımda hissederek arkama, bana doğru seslenen kişiye kafamı yavaşça çevirdim ve bana tekrar seslendi...

http://i.hizliresim.com/xVPy6q.jpg

PART II SONU ; Devam Edecek...

alonso88
02.Şubat.2014, 08:38
Ya tam da en heyecanlı yerinde :D O değilde Miyaichi'li bölümde heyecanlandım baya. Japonya'da okuyorum üniversiteyi ben. Okulum Miyaichi'nin doğup büyüdüğü eyalette. Okulun futbol takımında oynuyorum bir de. Takım arkadaşlarımın çoğu Miyaichi'ye karşı oynamış. Tabi he kaybetmişler bunun takımına ondan sürekli çamur atıyorlar :D "Çok hızlı ama teknik yok" muhabbeti dönüyor sürekli :D Birde bunun gittiği lise bir üniversiteye bağlı (Chukyo Üniversitesi). Adamlar bizim takımla aynı ligde. Her sene istisnasız ligi kazanıyorlar ondan sonra All-Japan Turnuvasına gidip sürekli final oynuyorlar. Okul sporcu fabrikası gibi. Farklı dallarda olimpiyat'lara da sporcu yolluyorlar. Neyse geyiği bırakayım :D Yine güzel gitti çok merak ediyorum devamını :)

ReaList
02.Şubat.2014, 16:10
@alonso88

Tesadüfün böylesi diyelim (: Yalnız Miyaichi gerçekten de hızlı ama tekniği yok•

benzema35
02.Şubat.2014, 16:17
Wenger ne diyecek acaba :)

Darkness12
02.Şubat.2014, 16:49
Abi TV programı gibi olmuş en heyecanlı yerinde reklamlardan sonra gibi :D 3.bölümü merakla bekliyorum

ReaList
02.Şubat.2014, 19:29
Teşekkürler.

GeorgeWeah
02.Şubat.2014, 19:38
Yalnız bu dizi gibi birşey oldu. 5 dakikadır oturdum gelenin kim olduğunu düşünüyorum. Sesi duyunca gerildiğine göre tanıdığın bir isim olabilir diye düşünüyorum. Belki de tanımıyorsun sesinden etkilendin. Haydi bizi yormadan devam. :)

ReaList
02.Şubat.2014, 21:29
Geleni ben de merak ettim şimdi dönüp bakacak kim olduğuna (:

GeorgeWeah
02.Şubat.2014, 21:34
Geleni ben de merak ettim şimdi dönüp bakacak kim olduğuna (:

Hadi dön de bak artık. :)

Ramoscu
02.Şubat.2014, 22:01
FM oynayasım kabardı birden videoyu izleyince. Başarılar.

rexpo1994
02.Şubat.2014, 22:37
Muhteşem bir kariyer.Sürükleyici ve komik bir hikaye Selim dayının öğütleri... yok yok hikayede:)
Yeni bölümü merakla bekliyorum:)

Namzet
03.Şubat.2014, 00:59
Öyle bir yerde kesmişssin ki abi sinir oldum:D

walcott07
03.Şubat.2014, 02:22
Çok iyi ya yaptığım işi bırakıp bunu okudum görünce acayip iyi :D

richard castle
03.Şubat.2014, 02:24
Tam '' To be continued '' yazısı çıkmadan önceki sahnede sona ermiş bu bölüm. :) Merakla bekliyoruz sesin sahibini.

Banega
03.Şubat.2014, 02:38
Miyaichi'de gerçek hayatta tekniğini biraz geliştirirse inanılmaz bir futbolcu olacak bence.Muazzam bir hızı var.Mükemmel gidiyor hikaye, ellerine sağlık.

benzema35
03.Şubat.2014, 03:20
Kim seslendi ki ya ünlü birimi acaba :)

UfukTugayMurali
03.Şubat.2014, 03:33
Yorum atıp kariyerin için de olabilmek için üye oldum sırf muhteşem gidiyor :)

ReaList
03.Şubat.2014, 04:58
Yorum atıp kariyerin için de olabilmek için üye oldum sırf muhteşem gidiyor :)
Merhaba aramıza hoş geldin Teşekkürler.

Diğer tüm arkadaşlara da teşekkür ederim. Yarın -aslında bu gece olacaktı da bir aksaklık oldu- Part III'ün fragmanı yayında olacak.

trinitrotloen
03.Şubat.2014, 10:08
Üstat muhteşem olmuş. Keyifli bir oyuncu kariyeri oluyor :) İtalyan mafya tipli bi resim olmuş bu ama :D

ReaList
03.Şubat.2014, 13:31
Part III Fragman

Karanlığa Doğru

rexpo1994
03.Şubat.2014, 13:38
3.fragmanda çok iyi devamını merakla bekliyoruz:)

Namzet
03.Şubat.2014, 13:53
Türkiye mi dönüyon noluyor abi :D

GeorgeWeah
03.Şubat.2014, 14:22
Başladığın yere geri dönersin. Ya Fenerbahçe ya Şanlıurfaspor :) Ama Türkiye'ye döneceğine eminim.

ReaList
03.Şubat.2014, 14:50
Bakalım yolun sonu mu olacak yoksa ... ?

UfukTugayMurali
03.Şubat.2014, 15:57
Hapise mi dönüyorsun yoksa ?

VatKenAyDu
03.Şubat.2014, 16:33
Mahpus yolları gözüktü :D

GeorgeWeah
03.Şubat.2014, 16:35
Futbolculuk hayatı bitip menejer de olabilir. :)

jevox06
03.Şubat.2014, 19:07
İbrahim dediğine göre gerçek kimliğini bilen biri. Bence Türkiye'den polisler ya da dedektif falan olabilir. Futbol hayatını böyle bir suç bitirmez ama İngiltere'den sınır dışı edilir. Türkiye'ye dönerse Fenerbahçe'ye gidebilir. İbrahim hocam Fenerbahçeli olduğundan orası evi sayılır. Dönüş orası olur.

Ronaldinho 10
03.Şubat.2014, 19:24
Genc bir menajerin hikayesi olacak galiba :p

benzema35
03.Şubat.2014, 19:59
Başlayamadan bitecek mi şimdi futbolculuk maceramız :)

firataylan
03.Şubat.2014, 20:41
Çok güzel ilerliyor.Bildiğimiz film gibi. Adıda Yeşil Roman Holiganları olsaydı tadından yenmezdi :)

ReaList
03.Şubat.2014, 20:49
Part III için sağlam beyin fırtınası yapmışız tebrikler beyler (:

aytekin79
03.Şubat.2014, 21:22
Orjinal bir kariyer , tebrik ederim :)

ReaList
03.Şubat.2014, 21:33
Teşekkürler kısa bir süre sonra (sürenin kısalığı tartışmaya açık sanırım gün sonunu bulabilir) Part III yayında olacak.

jevox06
04.Şubat.2014, 02:53
Hadi abi Part III bekliyoruz. O kadar tahmin yaptım bakalım tutmuş mu :n:

ReaList
04.Şubat.2014, 03:13
Yazıyorum şuan, son bölümlerdeyim.

GeorgeWeah
04.Şubat.2014, 03:18
İşten geldik ne olacağını bekliyoruz. :)

Son olarak şunu söyleyeyim. Bence futbolculuk hayatı bitti. :) 25 yaşında bir menejer olarak Türkiye Ligi'nden bir takımla devam edeceksin.

ReaList
04.Şubat.2014, 04:04
http://i.hizliresim.com/KP0Eav.jpg

Arkamı döndüğümde gizli servisten bir üst yetkili olan Bulgar asıllı İtalyan Sevgin Ivalyo Benarrivo kendini tanıttı. Söyleyeceğim her şeyin mahkemede aleyhime delil olacağını savunup sessiz kalmamı ve kendisi ile gelmemi söyledi.

İzmir'de işler karışmış Sinyor Selim yaşadığı bir olay sonrasında polislerle çatıştığı sırada vurularak hayatını kaybetmişti. Ondaki bilgi ve belgeler üzerinden harekete geçen özel servisler uzantıları Londra'da tespit edip önce Luciano Ferro'yu tutuklamış daha sonra beni bulmuştu.

http://i.hizliresim.com/xBr95p.jpg

Gözlerimin önüne bir anda karanlık bir hücre ve yok olup giden hayallerin resmi canlandı. Sesimi çıkaramadım. Arsene Wenger'e doğru dönüp bakmak istedim ancak kafamı çevirdiğimde o orada yoktu. Kapıdan çıktığımız zaman bir anda İzmirdeydik. Mahkemeye bile çıkarılmadan direk hapishaneye gönderiliyordum. Hücreme doğru ilerlerken her yerin sallandığını ve renk değiştirdiğini gördüğüm anda yandaki bir hücrede ankesörlü bir telefonun çaldığını duydum. Ellerimdeki kelepçeler bir anda eridi ve yok oldu. Telefona doğru yaklaştım. Sürekli çalıyordu, çalıyordu, çalıyordu....

...

...

...

Derken kan ter içinde uyandım. Az önce yaşadığım her şey o kadar gerçek gibiydi ki artık yolun sonunun geldiğini hissetmek ölüm gibiydi. Bu kabustan geriye kalan tek gerçek telefonun deli gibi çalmaya devam etmesiydi.

http://i.hizliresim.com/xR06dn.jpg

Beynim zongluyor, kendimi aptal gibi hissediyordum. Bu arada telefon hala çalmaya devam ediyordu. Acaba açsam mı? diye kendime sorular soruyor ancak hala rüyanın etkisinde olduğumdan dolayı buna cesaret edemiyordum. Ceketimi aldığım gibi kendimi sokağa attım. Yakınlarda bir bara giderek biraz içmek ve kafa dağıtmak iyi gelebilirdi.

Barda oturup bir şeyler yudumlarken arkamdaki masada tek başına genç ve alımlı bir bayanın oturduğunu fark ettim. Gençtim ve deli çağlarımdı. Yalnız takılmak, Dünya'nın tüm yalnızlıklarını belinde taşımak gibi ağır geliyordu. Ancak yine de bu gibi durumlarda biraz cahildim. Oysa o kız oldukça soğukkanlı, kendine güveni tam biri izlenimi veriyordu. Barmen'e genç Bayan'ın kim olduğunu sordum. Tanıdığı kadarıyla bana anlattı. Kendime biraz güvenim gelmişti, tam da onun yanına gidecekken ;

Tanışma

Katy'i -adını sohbetimizin sonlarına doğru öğrendim- rahatsız eden adamın yanından bu ufak numarayla kurtarmıştım. Ketum biriydi. Pek belli etmese de hoşuna gitmişti. İlerleyen saatlerde biraz daha muhabbet edip oradan ayrıldım. Ayrılırken numaramı bıraktım. Çıkacağım zaman geriye dönüp baktığımda numaramı yazdığım kağıt buruşuk bir şekilde yere doğru fırlatılmış olsa da bir umut, belki o telefon bir gün umut içinde çalar?

Bugün 1 Nisan. Genelde şaka mevsimi olarak kutlanır ve herkes karşılıklı olarak yaptığı şakalarla eğlenir. Bugün alacağım bir haber de bana şaka olarak görünse de bir gerçek olarak kaderimi değiştirecekti.

http://i.hizliresim.com/eW06Nm.jpg

Son aylarda hızlı bir gelişim içerisindeydim. Mentor eğitimime Lukas'tan sonra Olivier Giroud ile devam ediyordum. Olivier Hem Fransa Ligue 1 hem de Ligue 2'de gol kralı olmuş kaliteli bir golcüydü. Bu sezon ligde 22 maçta 2 gol atarak kötü bir grafik çizse de bunun takımın kötü gidişatından kaynaklandığını düşünüyordum.

Ben ise U18 takımımızla çeşitli müsabakalarda çıktığım 38 karşılaşmada 22 golle göz dolduruyor, yukarıya göz kırpıyordum. Premier Lig'in bitmesine 6 hafta kalmıştı. Son senelerin en kötü performansını sergiliyorduk.

http://i.hizliresim.com/xGBE5v.jpg

Bütün eleştiri okları Menajerimiz Arsene Wenger'in üzerindeydi. O ise bu sezonun kayıp olduğunu ve önümüzdeki sezonun planlamasını yapmak istediğini basın açıklamasında beyan ediyordu.

Röportaj

Altyapı antrenörümüz Steve Gatting'in önerisiyle A takıma yükseltilmiş, hafta sonunda oynanacak Cardiff maçında ilk 11 oynatılacağım bildirilmişti. İnanılmaz mutlu ve heyecanlıydım. Mutluluğumu Sinyor Selim ile paylaştım. Hafta sonunda gurur ile beni izleyeceğini söyledi.

Günler saatler geçmek bilmiyor, maç saati bir türlü gelmiyordu. İçim kıpır kıpır, kötü giden sezonda hayal kırıklığına uğramış taraftarımıza bir umut, bir ışık olmak adına ortaya koyacağım performansımı herkes gibi ben de merakla bekliyordum. Nihayet maç günü geldi ve kadrolar maçtan 1 saat önce Federasyona verildi.

http://i.hizliresim.com/xEgbg8.jpg

İleri uçta Walcott ile beraber oynayacaktım. Arkamda ise Mesut Özil oynayacaktı. Mesut ile daha önce bir kaç defa karşılaşmış sadece merhabalaşmıştık. A takımdaki çoğu oyuncuyla uzun süreli muhabbetim hiç olmamıştı ancak şimdi onların arasında bir Premier Lig mücadelesine çıkıyordum.

15 dakika süren ısınmanın ardından yavaş yavaş tünele doğru hareket ettik. Hazırlanıp tekrar sahaya çıkmak için giderken tribünden bana doğru gelen destekleri, ışıl ışıl olan gözlerimle görmek inanılmaz bir duyguydu.

Maç başlamıştı. Bir anda durgun olan tempo saniyeler sürdü. Daha 15 saniye geçmeden nefesimin kursağımdan kesildiğini hissediyordum.

Dakikalar 28'i gösterdiğinde Walcott sağ çaprazdan ceza alanına giriyor ve

http://i.hizliresim.com/x018XR.jpg

topa çok sert bir vuruş yaparak ağlara gönderiyordu. Üzerimdeki baskının biraz hafiflediğini hissediyordum. Bu golden 2 dakika sonra Orta alanda topla buluşan Mesut oldu. Bana doğru bakarak ileriye doğru koşmamı işaret etti.

http://i.hizliresim.com/KnRk0R.jpg

Ancak topu geriye doğru Honda'ya attı. Ben ise deli gibi ileriye koşmaya devam ediyordum. Topu alan Honda ile bir an göz göze geldik. En son gördüğüm gök yüzünden bir topun hızlı bir şekilde ceza alanına yöneldiği olmuştu.

http://i.hizliresim.com/w1L4lG.jpg

Top ceza alanında sekmişti, kaleci topa doğru yönelirken arkamda, nefeslerini ensemde hissettiğim 2 Cardiffli oyuncu topa hamle yapmadan önce bana engel olmaya çalışıyordu.

http://i.hizliresim.com/xEgbZ9.jpg

Top sol ayağıma doğru düşmüştü. Sadece topa odaklandım kalenin nerede olduğunu görmedim bile. Ayağım sert bir şekilde doğru geldi veee....

Part III Sona Erdi, Devam Edecek.

GeorgeWeah
04.Şubat.2014, 04:18
Rüya olması iyi olmuş. Sanırım ilk gol geldi. :) Bundan böyle yükseliş başlar.

benzema35
04.Şubat.2014, 04:26
Tanışma sahnesi Hitch filminden galiba değil mi ? :)
Bu arada tam hapse girdin her şey bitti derken A takıma yükseldik ve ilk golümüzü de attık galiba o pozisyon gol olur :D

ReaList
04.Şubat.2014, 13:17
Bakalım, pozisyondan her şey çıkar (:

The Special One
04.Şubat.2014, 13:28
yine efsanevi bir kariyer yapıyosun beklediğim kariyer açıldı da yorum yapmada biraz geç kaldım :smismileyiw2:

mcsergeant
04.Şubat.2014, 13:35
o pozisyonda ayak kırılır kariyer biter gibime geldi ;)

Homer J.S
04.Şubat.2014, 13:40
Hocam harika gidiyor, bekliyoruz heyecanla.

rexpo1994
04.Şubat.2014, 14:04
Bence direk ten geri dönecek:) Devamını bekliyoruz.

vivoperlei
04.Şubat.2014, 14:28
Rıdvan Dilmen gibi "Gol olur" demek istiyorum.

Bu arada, tam bir İtalyan gizli servis elemanı adı vermişsin bana, tebrik ederim. :D

urwrdskkn
04.Şubat.2014, 14:42
Gol Olur :d

jevox06
04.Şubat.2014, 15:56
Caulker reyiz sert topçudur. Sağ arka adeleyi parçalar gibime geliyo :D

Banega
04.Şubat.2014, 16:00
Pozisyonu kaçırırsın sonra rakip takım oyuncusuyla tartışırsınız, kafa atarsın adama kırmızı kart görürsün, ertesi pozisyonda Cardiff golü bulur, maçın sonlarında da bir gol daha bulup kazanırlar.Senin kariyerde biter :D

Namzet
04.Şubat.2014, 16:14
Atamazsan döverler abi:D

Darkness12
04.Şubat.2014, 16:22
Pozisyonu kaçırırsın sonra rakip takım oyuncusuyla tartışırsınız, kafa atarsın adama kırmızı kart görürsün, ertesi pozisyonda Cardiff golü bulur, maçın sonlarında da bir gol daha bulup kazanırlar.Senin kariyerde biter :D

Güzel senaryo olmuş :D Bitirmişsin resmen adamı.

Abi buraya kadar harikaydı.Buradan sonra nerelere bağlayacaksın merakla bekliyorum

UfukTugayMurali
04.Şubat.2014, 17:01
Hapis olayını rüya gibi işlemen güzel olmuş :) O top gol olur ve bir efsane doğar diyorum. Türk milli takımını seçmeni bekliyorum bu arada ne zamandır iyi bir forvetmiz yok !

trinitrotloen
04.Şubat.2014, 17:23
O top sol ayağına soldan geldiğine göre ya direğe çarpar yada direk dibinden dışarı çıkar :)

VatKenAyDu
04.Şubat.2014, 17:39
O top kesin dışarda :D

gamecrazy
04.Şubat.2014, 20:05
kesi gol olur abi :D daha yeni gördüm ama süper bir kariyer tebrik ederim :D

ReaList
04.Şubat.2014, 21:30
Yorumlar harika ve yaratıcı : )

Tebrikler ve Teşekkürler. Part IV'te artık FM'nin içine biraz daha girecez. Sonuçta A takıma yükseldik. Geçmişimizin üzerimizde yarattığı aksiyon bir süre bizden uzak olacak ama ?

...

...

Bakalım her şey olabilir. Deplasmana giderken uçağın düşmesi sonucu bir adaya bile düşebiliriz, bu roman her şeye müstehak (:

gamecrazy
04.Şubat.2014, 21:48
Uçak düşer bir adaya düşersiniz hepiniz ölürsünüz hikaye biter :D

walcott07
04.Şubat.2014, 21:48
Sakatlanmasak bari :zuhaha

jevox06
04.Şubat.2014, 22:14
Benim merak ettiğim oyuncunun kariyeri bitince menajer kariyeri hangi seneden başlayacak ya da menajer kariyeri olacak mı acaba :)

Banega
05.Şubat.2014, 01:43
Benim merak ettiğim oyuncunun kariyeri bitince menajer kariyeri hangi seneden başlayacak ya da menajer kariyeri olacak mı acaba :)
Çok önemli bir noktaya parmak bastın.
27 yaşına kadar futbol oynayacak :D Yada sakatlanıp bırakıp seneler sonra ortaya çıkacak bence :)

egebartu
05.Şubat.2014, 01:53
Güzel ve farklı bir kariyer

ReaList
05.Şubat.2014, 03:21
Güneşin Doğuşu

gamecrazy
05.Şubat.2014, 04:01
frgman sankilim biraz kısa ama açıklayıcı bence kesin gollll :D

ReaList
05.Şubat.2014, 10:57
Fragmanlar az şey gösterir fikir verir ama kesin sonuca götürmez (:

dAleksic
05.Şubat.2014, 11:53
Bence bu gol kaleye değil de hayata karşı atılmış bir gol olacak :D

rexpo1994
05.Şubat.2014, 13:00
Artık bu fragmandan sonra ''Gol olur'' diyorum:)

Namzet
05.Şubat.2014, 13:06
Fragman bizi ters köşe yapmaz umarım:D

zalim0773
05.Şubat.2014, 15:34
Gol olur :D

urwrdskkn
05.Şubat.2014, 19:14
ibrahim hocam "GOL OLUR"

Ronaldinho 10
05.Şubat.2014, 19:35
Gol olmayacak bence :D Bir menajerin dogusu.... olabilir :)

roomonecool
06.Şubat.2014, 02:47
bence o gol şimdiye kadar yaşanmış zorluklara karşı olacak

ReaList
06.Şubat.2014, 03:49
Yorumlar için teşekkürler, bir aksilik olmaması durumunda Part IV'ün anlatımı yarın yayınlanacak.

alonso88
06.Şubat.2014, 10:57
Hadi bakalım dört gözle bekliyoruz devamını.

perasis
06.Şubat.2014, 12:34
Öncelikle bu kariyer için seni tebrik ediyorum sıradışı bir iş olmuş ve oldukça başarılı.

Bence gol olmaz. Yani öyle umuyorum. Romanla ilgili tahminlerin şunlar sırasıyla:

1- Gol olmaz, Baldemir B Takıma oradan da kiralık olarak alt ligten bir takıma gönderilir.
2- Futbolculuk kariyeri genellikle championship takımlarında geçer.
3- Vahim bir sakatlık sonucu futbolculuk kariyeri henüz 30 yaşında iken sona erer.
4- Bunun üzerine saha dışında görev almaya başlar. Antrenörlük, asistan menajerlik derken günün birinde menajer olur.
5- Yıl: 2020 lerde Yer: Emirates Stadyumu Baldemir'in takımı vs Arsenal FA Kupası mücadelesi.
6- Baldemir'in keşfettiği genç yetenek tıpkı kendisinin yıllar önce golü kaçırdığı yerde topla buluşur.
7- Statta bulunan herkes o anda nefeslerin tutar. Bu kez gol olmuştur. Baldemir'in gözlerinden yaşlar akar. :)

rexpo1994
06.Şubat.2014, 12:51
Öncelikle bu kariyer için seni tebrik ediyorum sıradışı bir iş olmuş ve oldukça başarılı.

Bence gol olmaz. Yani öyle umuyorum. Romanla ilgili tahminlerin şunlar sırasıyla:

1- Gol olmaz, Baldemir B Takıma oradan da kiralık olarak alt ligten bir takıma gönderilir.
2- Futbolculuk kariyeri genellikle championship takımlarında geçer.
3- Vahim bir sakatlık sonucu futbolculuk kariyeri henüz 30 yaşında iken sona erer.
4- Bunun üzerine saha dışında görev almaya başlar. Antrenörlük, asistan menajerlik derken günün birinde menajer olur.
5- Yıl: 2020 lerde Yer: Emirates Stadyumu Baldemir'in takımı vs Arsenal FA Kupası mücadelesi.
6- Baldemir'in keşfettiği genç yetenek tıpkı kendisinin yıllar önce golü kaçırdığı yerde topla buluşur.
7- Statta bulunan herkes o anda nefeslerin tutar. Bu kez gol olmuştur. Baldemir'in gözlerinden yaşlar akar. :)
Bu da çok iyiymiş:)

ReaList
06.Şubat.2014, 12:57
@perasis

Tebrik ederim güzel bir alternatifli senaryo oldu (: Part IV'ü yazmaya devam ediyorum bu arada biter bitmez butona tıklarım.

ily4s
06.Şubat.2014, 13:58
uçak giderken bir adaya düşersiniz tek yaşayan sen olursun 5 yıl orda kalıp esenyurt city e geri dönüp maske takıp eline ok alıp hırsızlık yaparken yakalanırsın hapse düşersin :D

http://i.hizliresim.com/w1gLaj.jpg (http://hizliresim.com/w1gLaj)

ReaList
06.Şubat.2014, 14:37
@ily4s

Fazla yaratıcı (: Ayrıca aramıza hoş geldin.

ily4s
06.Şubat.2014, 14:49
@ily4s

Fazla yaratıcı (: Ayrıca aramıza hoş geldin.

saol :) bu arada kariyer hayırlı olsun umarım efsaneler arasına girer ( ki girecek yönde ilerliyor ) :)

ReaList
06.Şubat.2014, 15:15
http://i.hizliresim.com/wjWXNW.gif

GoooooooLLLLL

Ve gol ve işte o an. Onbinlerce taraftarın adımı haykırdığı, kendiden geçtiği ve çılgınlar gibi sevindiği o an. Belki de her şeye bedel.

Arsenal forması altında ilk golümü atıyor, çıktığım ilk profesyonel karşılaşmada gol atarak oyunculuk kariyerime iyi bir başlangıç yapıyordum.

http://i.hizliresim.com/x3q7vj.jpg

Kalan dakikalarda 2 gol daha bularak karşılaşmayı 4-0 gibi net bir skorla kazanıyorduk. O maçın gecesi bir dakika bile gözümü kırpmadım. Sabah en yakın yerden bir spor gazetesi aldım. İngiltere'nin en yüksek tirajlı gazetelerinden birinde adımın yazıyor oluşu, gündemde olan bir futbolcu olmam ve dahası. Her şey mükemmel her şey fevkalade.

Başarımı ve sevincimi hayattaki tek varlığım olan Sinyor Selim'le paylaştım. O da çok mutluydu. Mutlu olduğu kadar dolu. Beni izlediğini ve gol attığım anda göz yaşlarını tutamadığını söyledi. Duygulandım. Telefon görüşmemiz bittikten sonra kapı çaldı. Sanırım benimle sevincimi paylaşmak isteyen biri daha vardı. Kapıyı açınca gelenin Katy olduğunu görünce biraz afallasamda nezaketten yoksun oluşumdan faydalansa gerek ben davet etmeden paldır küldür içeri girdi. Arkamı döndüğümde boynuma sarıldı ve gözlerimin içine bakarak "Başardın" dedi.

Evet başarmıştım.

...

...

1 hafta sonra kendi sahamızda ile karşılaştık. Bu maçta biraz tutuk oynadığımı belirtmem gerek. İlk maçtaki performansımın rehavetinden olsa gerek. Bu maçın skoru 1-1 bitti. Kendi sahamızda 2 puan daha kaybetmiştik ama Wenger'in kafasında sahada kazanmaktan çok bizim gibi genç ve gelecek vaadeden oyuncuları kazanmaktan geçiyordu.

http://i.hizliresim.com/eN1ppN.jpg

35. Haftada Kırmızı Şeytanlara konuk oluyorduk. Böyle büyük bir derbi maçında 11'de başlamanın heyecanı tarif edilemez. Maçın henüz 6. dakikasında sahne alıyordum.

2. Gol

Ancak maçta toparlanan Manchester United Van Persie ve Nani'nin ayağından bulduğu gollerle karşılaşmayı 2-1 kazanmayı başarıyordu.

http://i.hizliresim.com/xERgPn.jpg

Her geçen gün artan formum yavaş yavaş meyvelerini vermeye başlıyor. Basında daha çok yer alıyor, Sosyal paylaşım sitelerinde daha çok adımdan söz ettirmeye başlıyordum. Ancak bu daha yolun başıydı. Önümde kat etmem gereken bir çok yol vardı.

36. haftada Londra derbisinde Tottenham'a konuk oluyorduk. Walcott'un golüyle öne geçtiğimiz karşılaşmada son dakikalara doğru yediğimiz gol bizde soğuk duş etkisi yaratsa da Mesut 90. dakikada attığı golle takımımızı tekrar öne geçiriyordu. Artık maçın bitimine çok az bir süre kala Tottenham korner kullanacaktı. Bir an savunmaya gelip o topu oradan çıkarmaya yardım etmeyi düşünsem de ileride kalmamın iyi bir fikir olacağını düşündüm. Ceza alanına gelen top savunma oyuncularımız tarafından çıkarılmıştı. İleride tek başımaydım ve bir anda topun bana doğru atıldığını gördüm. Topu aldım ve koşuyordum, ben top ve kaleci artık son saniyelerdi.

3. Gol

http://i.hizliresim.com/KnWRna.jpg

Oynadığım 4. maç ve attığım 3. gol bundan harika ne olabilirdi ki? Ay sonunda Premier Ligde Ayın en iyi 2. genç oyuncusu ödülünü aldım. Ertesi gün Luciano beni aradı ve şuan arabada olduğunu acilen aşağıya inmemi ve gitmemiz gerektiğini söyledi. Aşağı indim ve Luciano'nun arabasına bindim.

Sözleşme

37. Haftada evimizde Liverpool'u konuk ediyorduk. Maçtan 1 gün önce ise geceyi Katy ile geçirmiştim. Sanırım alkolün etkisiyle kendim hakkında neredeyse her şeyi ona anlatmıştım. Sabah uyandığımda bunun tedirginliğinin yanı sıra maçın stresi de eklenince ayaklarımda bağ varmış gibi hissediyor, bırakın koşmayı yürüyecek halim yok gibi hissediyordum. Bu bağım çözülmesi maçın 35. dakikasına kadar sürüyordu ki ;

4. Gol

Bir anlık hamle ile fırsatçılığımı konuşturarak topu ağlara gönderiyordum. Hayat buydu. Çılgınlar gibi sevinen ve adınızı haykıran binlerce taraftar. İçimdeki karamsar düşünceler yerini mutluluğa bırakıyordu.

http://i.hizliresim.com/Kr223V.jpg

Liverpool karşısında da rahat bir galibiyet elde ediyorduk. Maçtan 1 gün sonra Türkiye Futbol Federasyonundan U19 Milli Takımına katılım için adıma davetiye gönderilmişti. Alttan da olsa artık Ulusal takıma katılmaya da başlıyordum.

Milli Takım kampında olduğumdan dolayı ligin son maçında oynama fırsatı bulamadım. Takımımız Premier Lig'i 10. sırada bitiriyordu. Bu kulüp için büyük hayal kırıklığı olsa da ben ile beraber bir kaç genç oyuncuyu As takıma kazandırmış olmaları onlar için yitik bir sezonun tek olumlu tarafıydı.

http://i.hizliresim.com/w1ggJG.jpg

Ulusal takım kampındayken Luciano Ferro beni aradı ve "Hey adamım artık İspanya yolcusuyuz. Yolculuğa hazır mısın?" diye giriş konuşmasını yapınca ister istemez ne saçmaladığını kendisine sordum. Sanırım kontratımda ufak bir detaydan daha doğrusu bir açıktan yararlanarak kontratımı fesh etmemin bir yolunu bulmuş ve İspanyol kulübü Atletico Madrid ile gizlice yürüttüğü görüşmeyi olumlu sonuçlandırmış. Bu transferden kendine de yüklü bir miktarda komisyon bağlamış. Uzun süren görüşmemiz sonucunda kararımı daha sonra kendisine bildireceğimi belirttim.

Katy ile her gün konuşuyor, muhabbet ediyor ve ona olan özlemimi her konuşmamda dile getiriyordum. Son transfer mevzusunu ona açınca biraz huzursuz oldu. Kendisinin de olası bir şekilde bu teklifi kabul etmem durumunda İspanya'ya, benimle beraber gelmesini teklif ettiğimde ise bunu aptalca bir düşünce olduğunu söyleyerek reddetti. Benim kesinlikle İngiltere'de kalmamı istiyordu.

...

...

Zaman daralıyor, bu kararsızlık iyice sinirlerimi bozuyordu. Önce Luciano'yu aradım ve teklifi reddettiğimi bildirdim. Ardından bu durumu Katy'e haber vermek için aradığımda telefonu suratıma kapatması yüzünden bir anlık sinirle ona İspanya'ya gideceğimi ve artık hayatımda olmadığını söyledim. 4-5 gün telefonumu kapatmıştım.

http://i.hizliresim.com/eWQQR2.jpg

Kamp sona ermiş ve evime geri dönmüştüm. Evden dışarıya adım attığım anda telefonumu açtım. Bir çok cevapsız arama ve mesaj doluydu. Hiçbiri dikkatimi çekmiyordu ki şu iki mesajı okuyana dek.

Katy: Eğer İspanya'ya gidersen gerçek kimliğini herkese açıklarım.
Luciano: Eğer İspanya'ya gelmeyi kabul etmezsen, gerçek kimliğini herkese açıklarım.

Part IV Sona Erdi; Devam Edecek.

Homer J.S
06.Şubat.2014, 15:40
Alem santajci olmus hocam hadi menajer para goz bunlari yapiyor da insan sevdigine boyle davranir mi.. Her sekilde efsane oluyor hocam bekliyoruz..

GeorgeWeah
06.Şubat.2014, 15:48
Hadi Luciano neyse de Katy'den bunu hiç beklemezdim. :)

anil luque
06.Şubat.2014, 16:56
Santiago Munéz gibi olur bu çocuğun sonu. Ya fotoğrafçı döver hapse girer ya da şantajcıları doğrar yine hapse girer :zuhaha

jevox06
06.Şubat.2014, 16:58
Abi bence Luciano'nun dediğine uy İspanya'ya git. Sonuçta Katy kim takar kim tanır ki onu :) Ama Luciano menajerin o taraf sıkıntılı işte. Git İspanya'ya bence

dAleksic
06.Şubat.2014, 17:27
Youtubedan direk videoyu nasıl koyuyoruz arkadaşlar ??

trinitrotloen
06.Şubat.2014, 17:38
Youtubedan direk videoyu nasıl koyuyoruz arkadaşlar ??

mesaj attım şimdi sana ;)

Üstat Katy'nin üzerine sal Luciano'yu. sustursun kızı :)

Ronaldinho 10
06.Şubat.2014, 18:16
Katy'e kim inanir. Menajerini dinle bence :)

Damigol
06.Şubat.2014, 18:23
Bence Katy'i öldürüp İspanya'ya gidecek Luciano ile. :D

benzema35
06.Şubat.2014, 18:24
Katy bizim gerçek kimliğimizi ne ara öğrendi ki takip ettiğim kadarıyla ona bir şey söylemedik :D

Banega
06.Şubat.2014, 18:28
Bence çok iyi gidiyorken İngiltere'de kalman yararına olur.Ama tehditleri göz önüne aldığımızda sanki Luciano'yu seçmek zorundasın gibi.Sen en iyisi Luciano'nun cebine uyuşturucu koy polise ihbar et :D

Namzet
06.Şubat.2014, 18:48
Katy'e kaza süslü bir ölüm gerek :D

rexpo1994
06.Şubat.2014, 19:59
Sonu çok heyecanlı bitti yine:)

gamecrazy
06.Şubat.2014, 20:11
Haydaa neler olmuş böyle :D bence gitsin ya :D

alonso88
06.Şubat.2014, 20:48
Bence futbolu bırak kaç git bu diyarlardan :D

UfukTugayMurali
06.Şubat.2014, 20:55
Bence herşeyden önce durumunla yüzleşmelisin hayatın boyunca insanların elinde koz olacağına bir çözüm bulman en doğrusu olur

walcott07
06.Şubat.2014, 21:03
Aynen bence de Katy'i öldür sonra İspanya'ya kaç :zuhaha

richard castle
06.Şubat.2014, 22:05
Luciano bir travma yaşar, kalıcı hafıza kaybına sahip olur. Katy ile barışılır, işler yoluna girer.

Bence :D

jevox06
06.Şubat.2014, 22:25
Luciano aslında Emir Baldemir'in ta kendisi. Fight Club hesabı yani. Bu Katy'de Marla işte :D Bildiğimiz Marla :D

ReaList
07.Şubat.2014, 01:41
Yorumlar yine harika arkadaşlar, ellerinize sağlık. Flood yapmamak için tek tek cevap vermiyorum ama her yorumunuzu dikkatle okuduğumu belirteyim. Her türlü yorumu değerlendirmeye aldığımı da bilmenizi isterim.

Şuana kadar belirli bir senaryo üzerinden romanı devam ettiriyordum. Part V Sezon finali olacak. II. Sezonun senaryo tasarlamasında şuana kadar yapılan yorumlardan ve sezon finalinden sonra yapılacak yorumlardan da yola çıkarak bir harita çizecem.

Part V hakkında ufak bir bilgi vermek gerekirse Emir'in karar için 1 gününü ele alacaz ve 24 saatlik dilimde bu durumdan nasıl kurtulacağını anlatacaz. Farklı bir bölüm olacak, Fragman yarın, Bölüm anlatımı ise Fragmandan sonra burada olacak.

mcsergeant
07.Şubat.2014, 02:03
bu ne ya, herkes katy öldürmenin derdinde

ily4s
07.Şubat.2014, 03:34
katy i luciano ya öldür sende luciano yu öldür sonrada köpek satın al onu öldür maksat alışmışken işin kralı ol sonra futbolu bırak kiralık katil ol.

Damigol
07.Şubat.2014, 04:03
Luciano tarafı çok sakat.Luciano'ya bulaşmazsak karlı çıkarız.

jevox06
07.Şubat.2014, 04:20
Diziye döndü kariyer. Ama çok iyi gidiyor şuan. Şöyle cafcaflı bi sezon sonu yaparsan bomba olur. Ama bence Katy ölmesin o Luciano'nun adamı çıksın falan böyle ters köşe şeyler olursa hikaye daha hoş olur :)

ReaList
07.Şubat.2014, 06:44
Katy'in bırakın Luciano'un adamı çıkmasını; adam bile çıkması sakat. Allah Emir'i Kör kurşunlardan korusun :D

alonso88
07.Şubat.2014, 08:58
Katy'in bırakın Luciano'un adamı çıkmasını; adam bile çıkması sakat. Allah Emir'i Kör kurşunlardan korusun :D

Ahahah bu güzelmiş. Bence en sonunda bir dizi estetik operasyon geçirip 3. kimliğini al. Ondan sonra menajerlik okulu, sonra ver elini kariyer.

ReaList
07.Şubat.2014, 21:17
Kendimizi tekrarlamış oluruz (: Emir için bu durumdan kurtulmak adına kusursuz bir plan gerek başarırsa kurtulur aksi halde önün için bir devir kapanır.

ReaList
07.Şubat.2014, 22:26
Yeşil Roman Sezon Finali Fragmanı

Fragman

jevox06
07.Şubat.2014, 22:31
Hocam Yeşil Roman'ın ne anlama geldiğiyle ilgili bir şey yazmadın sanırım. Bunun bir anlamı var mı ? Finalde falan mı kullanacaksın :)

ReaList
07.Şubat.2014, 22:35
Hocam Yeşil Roman'ın ne anlama geldiğiyle ilgili bir şey yazmadın sanırım. Bunun bir anlamı var mı ? Finalde falan mı kullanacaksın :)
Sezon finalinde değil de Romanın finalinde belirtecem.

ardaskoc
08.Şubat.2014, 00:10
Sezon finali falan iyice dizi oldu bu kariyer. "Yeşil Dizi" :)

alonso88
10.Şubat.2014, 22:11
Merak içindeyiz hala :)

ReaList
10.Şubat.2014, 22:16
Forumun geçen gün aksaması, Dergi işleri ve reeldeki işlerimden dolayı son bölüm aksadı. Müsait olduğum bir zamanda final bölümünü yazıp yollayacam kısmetse.

gamecrazy
15.Şubat.2014, 15:42
Abi ne zaman paylaşcan ya merakla bekliyorum :D

ReaList
15.Şubat.2014, 16:01
Bugün paylaşacam. Hazır zaman bulmuşken yazalım artık (:

ReaList
16.Şubat.2014, 14:04
Öncelikle takipçilerime bir özür borçluyum. Son bölüm biraz aksadı. Dün paylaşacağımı söyledim ancak kişisel durumlardan ötürü bu gerçekleşmedi. Şuan yazıyı bitirdim, kontrol ediyorum az sonra paylaşacağımı bildirip tekrardan özürlerimi sunarım.

Damigol
16.Şubat.2014, 14:06
Önemli değil.Çok heyecanlandım şimdi :)

walcott07
16.Şubat.2014, 14:25
Merakla bekliyoruz :)

harunbjk
16.Şubat.2014, 14:28
bekliyoruz meraklan

ReaList
16.Şubat.2014, 14:41
http://i.hizliresim.com/KlQ3gb.gif

Eve girdiğimde bir an içim ürperdi. Oysa her şey bitmişti az sonra kapının önüne konuşlanan polis ekip otosu lambalarının çarpıklığı karanlık odayı aydınlatacak, Kapıdaki medya mensuplarının rahatsız edici ışıkları her yeri aydınlatacaktı...

15 Gün Önce

Luciano ve Katy'nin önüme sürdüğü zor kararın ardından 10 gün geçmişti. Bu süreçte Luciano ile olan menajerlik şirketi lisansımı iptal ettirmiş ve Katy'den ayrılmıştım. Her ikisine de 1 ay içinde karar vereceğimi ayrı ayrı bildirip bana ait olan tüm telefonları ve iletişim adreslerini değiştirmiştim.

Aradan saatler geçtikten sonra Arsene Wenger beni ofisine çağırdı.

http://i.hizliresim.com/e5aPEA.jpg

Yaptığımız görüşmede benden ve göstermiş olduğum performanstan çok memnun olduğunu ve yeni sezonda takımında mutlaka görmek istediğini geleceği benim üzerime inşa edeceğini söylüyordu. Hayal gibi bir konuşma, karşımda iki dudak arasında dökülüyordu. Ondaki tebessüm ve gülen gözler, içimi aydınlatıyordu. Ben bu hayattan vazgeçemezdim, bu yolun dönüşü artık yoktu.

Pencereye doğru yanaştım ve hafiften aşağıya doğru göz gezdirdim. Aşağıda polisler ve yanlarında bir medya ordusu beni bekliyor...

10 Gün Önce

Bu problemi ortadan kaldırmanın yolu, problemi önüme sunanları ortadan kaldırmaktan geçiyordu. Artık zaman kaybedemezdim. Hızlı bir şekilde Luciano Ferro'nun hayatı ve onun hakkında bilmem gerekenler konusunda işe koyuldum. Onun hakkında bir çok şey öğrenmiş ancak ondan nasıl kurtulacağım konusunda bir fikir elde edememiştim. Basit bir adam değildi ve oldukça zordu. Karısı kendisi gibi İtalyan olan Mona Ferro tehlikeli bir kadındı. Bir an onu ortadan kaldırmanın yolunun kıskançlık kisvettesi ile Mona'yı kullanmaktan geçtiğini düşündüm ancak yapılacak kötü bir plan benim başka düşmanlar edinmeme sebep olacaktı.

Diğer yandan Katy hakkında da bir çok bilgi edinme şansım oldu. Katy ve Luciano'nun ortak noktası ikisinin de karanlık işlere girip çıkması olmuştu. Luciano eski bir mafya üyesi, Katy ise gazetecilik mesleğinde bir çok karanlık olayla haşır neşir olmuş bir kalemdi.

Odanın karanlığını aydınlatan ürpertici ışıklara senfoni olsa gerek, bir anda tüylerimi diken diken edecek bir derecede kapının zilinin çaldığını kulaklarımda ve ruhumun derinliklerinde hissediyordum. Sanırım başka çarem yoktu, o kapı sonuna ve sonsuza kadar açılacaktı...

1 Gün Önce

Artık saniyeler dakikaları, dakikalar saatleri, saatler son kararı kovalıyordu. Bugün bir karar verilecek ve bir tehdit ortadan kalkacaktı ama bu kim olacaktı?

Yavaş adımlarla kapıya doğru ilerledim. O an aklımdan milyon tana şey geçiyordu. Onlara ne söyleyeceğim konusunda kafamda mantıklı bir kurgu oluşturmaya çalışsam da mantıksızlık tüm düşünce gücümü ele geçirmişti bile.

22 Saat Önce

Kafamda bir plan tasarlamıştım. Eğer işler yolunda giderse geleceğe dair emin bir merdiven basamağı daha çıkılmış olacaktı. Yapacağım tehlikeli bir oyundu. Bu yüzden çok dikkatli olmakta yarar vardı.

Elim ceketime uzandı. Hava dışarıda esiyordu ancak ruhumu titreten havanın esmesi değil ölümün soğukluydu sanki. Çatışmaya hazır mıydı bu beden?

20 Saat Önce

http://www.yazarcizer.net/wp-content/uploads/2013/06/oturan-adam-300x166.jpg

Sinyor Selim ile bir parkta buluşmuştuk. 6 gün evvel kendisini İngiltere'ye davet etmiştim bana zamanında olur da kötü bir durum olursa "Burada hava açtı" kodu ile kendisini yanıma çağırmamı öğütlemişti. Onu arar aramaz "Dayı burada hava açtı" dilimden döküldü. Sadece 24 saat sonra İngiltere'ye gelmişti. Kendisine Luciano Ferro'nun ihanetinden bahsettim. Zamanında yine Sinyor'a karşı yanlış yapmış ancak Sinyor onu affetmişti. Benden 5 gün istedi ve her şeyi ayarlayacağını söyledi.

Bugün 5. gündü, Parkta buluşacaktık. Yanında gelirken ufak bir çocukla beraber geldi. Çocuğun kim olduğu konusunda bilgim yoktu. Çocuk parkta oynamaya başladı ve sinyor benim oturduğum banka gelip selam vererek oturdu. İkimizinde gözleri çocuğa kilitlenmiş bir şekilde konuşmaya başladık. Söze direk "Her şey dilediğin gibi hazır. Hangisini tarih olacak yeğen?" diye başladı. Evet bugün bir tehlike tarih olacaktı.

Kapıyı araladım ve son kez evin kapısına baktım. Ne umutlar ile bu kapıyı açtığım günleri hatırlıyorum da... Bir insanın her şeyi kaybetmesi kötü bir duyguydu, ben bu duyguyu biliyordum...

17 Saat Önce

Katy ve Luciano hakkında tüm bildiklerim ve kullanacağım her koz artık elimdeydi. Kusursuz bir plan olmalı ve ben olacaklardan meshul ve uzakta olmalıydım. Elimde bir taş vardı ve her iki tarafı renkli. Bir tarafını Luciano'ya diğer tarafını Katy'e adadım. Taşı havaya fırlattım ve yere düşmesini izledim. Renk bana Katy'i işaret ediyordu.

Yavaş yavaş merdivenlerden aşağı doğru iniyordum. Attığım her adımdaki ses duvarlarda yankılanıyor, duvarlar şimdiden bana şarkı söylüyordu.

14 Saat Önce

Katy her Çarşamba yakınlardaki bir Pizza Resteraunt'ından pizza isterdi. Bir iki defa denk geldim ancak bu o anlık bir istek diye pek umursamadım. Ancak araştırmalarım bana bunun sürekli bir istek olduğunu ve her hafta tekrarlandığını gösterdi. Sinyor'un yardımıyla Katy'nin evinden giden tüm telefonların dökümü ve görüşme kayıtları bilgisayarıma düşüyordu. Ve beklediğim telefon gelmişti. Katy her hafta olduğu gibi Pizzasını istemişti. Tabi bu telefonun karşısında Resteraunt yetkilileri yoktu.

Bana biraz bol gelen bir Pizzacı kıyafetiyle Katy'nin güvenliği üst düzey olan Sitesindeki evine doğru yola çıktım.

Bir an aklıma küçükken tozlu sahalarda kan ter içinde top peşinde koştuğum zamanlar geldi. Ne kadar da güzeldi. Şuan tekrar o zamanlarda olmak için ne vermezdim ki?

13 Saat Önce

Katy'nin kapısını çaldım Pizza'yı masanın üstüne bırakmamı söyledi. "Merhaba Katy" diye seslenince benim olduğumu fark etti ve tepkisi biraz sert oldu.

Katy

Geçmişi yad etmeye devam ediyordum, bu sonsuzluğa inen merdivenlerden yürürken. Küçükken kızlara hava atmak için mahalle arası maçlarda kendimi paralamam aklıma geliyordu. Gol attığım zaman tüm kızların gözdesi olduğum... Düşündükçe tebessüm oluşuyordu yüzümde.

12 Saat Önce

http://www.sondakikahaberleri.info.tr/images/haberresim/76576-kadina-rizasiz-sarilan-adam-tutuklandi.jpg

Neredeyse 1 saattir Katy'nin dolabının içinde ona laf atmaya çalışıyordum. Tabi o da evde ne varsa dolaba doğru fırlatmaya... Onu çok sevdiğimi haykırıyor, onsuz yapamayacağımı dile getiriyordum. En sonunda sihirli sözlerim onun ruhunu okşamış biraz da olsa yumuşamıştı. Dolabın kapısını açtım ona yaklaştım ve birbirimize sarıldık.

Binanın giriş kapısı artık karşımdaydı. Ben kapıdan görünür görünmez tüm flaşlar yüzüme doğru patlıyordu...

10 Saat Önce

Katy ile geçen harika özlem dolu 2 saat. Onu kendinden geçirmiş ve bana sevgi dolu gözlerle bakan kadın geri gelmişti. Artık işe koyulma zamanıydı. Planımdan Katy'e bahsettim. Luciano tehlikesinden kurtulmanın tek yolu onu ortadan kaldırmaktan geçiyordu.

Binanın kapısını açtım. Yere doğru baktım ve elimi yavaşça arkaya doğru götürdüm ve...

9 Saat Önce

Katy'e tüm planı anlatmıştım artık. Luciano'nun ofisine onun arabasıyla beraber gidecez. Yaptığı teklifi kabul ettiğimizi ve sözleşme şartlarını onaylamak için acil olarak yetkililerin olduğu yere gitmemiz gerektiğini söyleyip onu ofisinden alarak, sessiz bir yerde ondan kurtulacağız. Tehlikeli oyun artık başlıyordu.

Binanın kapısını kapattım. Basın ordusu büyük bir hızla bana doğru yaklaşıyordu. Gözlerimin önünde yeşil çimlerdeki 11 değilde tüm Dünya vardı sanki.

6 Saat Önce

Katy ile ofise yetiştik. Katy'e arabasını garaja çekmesini ve Luciano ile beni arabanın içinde orada beklemesini tembih ettim. Hızlı adımlarla Luciano'nun ofisine adım attım.

http://i.hizliresim.com/xBOvVM.jpg

Haftalar öncesinde Luciano hakkında elde ettiğim bilgiler önem arz ediyordu. Kendisi uzun süredir Porto Rikolu bir mafya ailesi tarafından kıskaç altındaydı. Beni görünce şaşırdı. Uzatmadan lafa gireceğimi ona belirttim. Sinyor'un İngiltere'de olduğunu ve Porto Rikolu mafya üyelerinin kendisine ulaştığını İngilterede kalmamız durumunda hepimizin hayatının tehlikede olduğunu söyledim. Söylediklerime pek inanmamış olsa gerek. Hemen Sinyor'u kendi özel telefonundan aradı. Bu telefon her türlü görüşmede dinleme kaydına almayı engelleyecek özel çip ve jammer sistemiyle dizayn edilmişti. Böylece Sinyorla olan konuşması hiç bir şekilde kayda alınamayacaktı. Sinyor'a durumdan bahsettiğinde teyit edici sözler duydu.

Basın Ordusunu yararak Polis ekiplerinin olduğu yöne doğru hareket ediyordum. Her iki tarafımdan da deli gibi sorular uçuşuyor ancak kulağım tüm bunlara ölümüne kepenk kapıyordu.

5 Saat Önce

Luciano "şimdi ne olacak?" diye sordu. Ona, onunla İspanya'ya gitmeyi kabul ettiğimi ve Atletico Madrid'in teklifini kabul ettiğimi söyledim. Ancak transferde suç işlememek adına ikimizin bu işi bağımsız gerçekleştirmesi gerekiyordu. Sonuçta o artık benim menajerim değildi. Onun için her şey tamamdı ancak ! Katy sorunundan bahsettim. "Ne yapacağız?" diye sordu.

Kendisine yaklaştığım bir Polis amiri "Bizimle şubeye gelmeniz gerekiyor" dedi. Ekip otosuna bindim. Flaşlar hala gecenin karanlığını aydınlatmaya yetiyordu.

4 Saat Önce

Luciano'ya tüm planı anlatmıştım. İngiltere'den nasıl kaçacağımızı, Sözleşmemi nasıl fesh edeceğimi, İspanya'da nasıl bir düzen oluşturacağımızı vs. Artık İngiltere'de kalamazdım. Çünkü Katy'nin ortadan kaldırılışı buradaki bir diğer kıskacım olacaktı.

Luciano'ya Katy'nin şuan arabada olduğunu söyledim, Şaşırdı. Ona, Katy'i kimsenin olmadığı bir yere götürüp yok etme fikrini söylediğimde eski bir Mafya üyesi için bunun hiç de zor bir şey olmayacağını gözlerinden okumak zor olmuyordu. Ancak bir problem vardı.

Sonunda şubeye yetiştik. Hızlı adımlarla içeriye doğru hareket ederken, karanlık olsa da gökyüzüne son defa baktım.

3 Saat Önce

Luciano'nun ofisi üstün güvenlik kontrol noktalarına sahipti. Eğer Katy ortadan kaldırılacaksa ardımızda hiç bir iz bırakmamız gerektiğini Luciano'ya anlattım. Son 1-2 Saat içindeki tüm güvenlik kamerası kayıtlarını sildi. Bunları silmek için onun parmak izinden, göz şifresine kadar bir çok şifre önlemi bulunuyordu. Ayrıca önümüzdeki 2 saat boyunca güvenlik kameralarının aktif olamamsı yönünde komut bildirimi sağlamıştı. Böylelikle biz garajdan çıktığımız bile o kameralar devrede olmayacaktı.

"Hoşgeldiniz Emir Bey, Nasılsınız?" diye başlayan soruların ardı arkası kesilmiyor, Şube içinde soru yağmuruna tutuluyordum. Kararlı, emin ve verdiğim cevaplarda tutarlı olmak zorundaydım. Çünkü ben bu güne ve bu ana iyi hazırlanmış, iyi çalışmıştım.

2 Saat Önce

Güvenlik kameralarını hallettikten sonra son bir işimiz kalmıştı. Luciano'dan bir kalem bir de kağıt çıkarmasını istedim. Katy'nin ortadan kaldırılması ve bizim İspanya'ya kaçmamızı mevcut olaylardan bağımsız hale getirecek bir yazı. Luciano kağıda Porto Rikolu bir mafya grubu tarafından ölüm tehdidi aldığını, hayatının tehlikede olduğunu ve İngiltere'den bu yüzden ayrılmak istediğini beyan eden bir yazı yazdı ve çekmecesine koydu.

Artık aşağıya inmek ve Katy probleminden kurtulamak için hiç bir sorunumuz kalmamıştı. Hızlı adımlarla yangın çıkışından garaja doğru indik ancak bir an telefonumu ofiste unuttuğumu hatırladım. Hızlı bir şekilde buradan uzaklaşmamız gerekiyordu çünkü kameraların tekrar devreye girmesine az bir süre kalmıştı. Luciano'ya arabaya doğru, Katy'nin yanına gitmesini benim de telefonumu alıp hemen geleceğimi söyledim. Ofise gidip telefonumu aldım ve garaja indim.

"Demek sizin bu ölümler hakkında bilginiz yok?" bana gelen son soruydu ve cevabı diğer cevaplar gibi "Hayır"dı. İfademi aldıktan sonra beni serbest bıraktılar.

O AN!

Garaja indiğimde araba karşımda duruyordu. Arabanın içinde Katy ve Lucinao. Belkide hayatım boyunca unutamayacağım, az sonra alevler arasında kalacak iki çift göz son kez bana bakıyordu. Sinyor'un bana sağladığı yardımlardan biriydi bu. Katy'nin arabasına uzaktan kumandalı patlayıcı koymak.

http://i.hizliresim.com/x001jY.jpg

Elim cebimdeki pime gitti. O an Luciano durumu çakıp anladı mı ne? Bir anlık hareketle kapıyı açmaya çalışırken düğmeye bastım. Bir kaç saat sonra yüzümde patlayacak olan flaşlardan önce alevlerin kıvılcımları gözlerimin önündeydi.

Şubeden ayrıldıktan sonra karanlık bir sokakta yalnız başıma yürüyordum. Çok büyük bir dertten kurtulmuştum. Doğru veya yanlış işin bu kısmına girmiyordum bile çünkü yanlış bir hayata sürüklenen doğru bir insanın sonu yine yanlışlara tutunmak oluyordu.

Bu hayatı tercih etmiş ve bu hayattan vazgeçmeyi göze almıyordum. Büyük sırrımı bilen bir kişi kalmıştı. Sonuçta iki kişinin bildiği sır olamazdı ve bir gün tekrar önüme set olacaktı.

http://4.bp.blogspot.com/-U-0wrGBFNMw/UFjWkgkoTZI/AAAAAAAAADY/R3qxkxW4tog/s1600/ask-ve-yurtsuzluk.jpg

Artık sadece bir hedef ve bir engel...

Unutmamak gerekir, büyük mücadeleler büyük kurbanlar gerektirir.

Sezon Finali, Devam Edecek...

benzema35
16.Şubat.2014, 14:52
Bu yaptıklarımızdan sonra futbolu bırakalım bence kiralık katil olarak daha çok iş yaparız :D

rexpo1994
16.Şubat.2014, 15:04
Süper bir senaryo olmuş.Çok heyecanlıydı:)

Damigol
16.Şubat.2014, 15:04
Sırrı bilen bir kişi kaldı ama Sinyor yamuk yapacak adam değildir.O değilde ikisinden birlikte kurtulmak daha iyi olmuş.10 numero 5 yıldız.

walcott07
16.Şubat.2014, 15:15
Sinyor tokatlamaz bizi inşallah :zuhaha

ReaList
16.Şubat.2014, 16:20
Yorumlar için teşekkürler.

jevox06
16.Şubat.2014, 17:15
Abi çok iyi olmuş. Hikaye 10 numara ya. Artık önümüze bakalım biraz. Prangalardan kurtulduk sonunda :)

gamecrazy
16.Şubat.2014, 18:05
Abi bence Sinyor ölmesin ya tek yardımcımız o :D çok güzel olmuş abi devamı ne zaman gelir :D

Darkness12
16.Şubat.2014, 19:04
Abi döktürmüşsün yine diğer güncellemede fazla bekletme bizi :D

vivoperlei
16.Şubat.2014, 19:13
Bu Katy İngiliz miydi İbrahim? İngiliz aksanıyla konuşmuyor da... Üstelik İspanyolcası da bayağı iyi, gayet güzel küfrediyor. :D

Yeni sezonu merakla bekliyoruz İbrahim. Turksportal tarihinin en sürükleyici ve yaratıcı kariyerini yapıyorsun, helal sana.

ReaList
16.Şubat.2014, 22:01
Teşekkürler efenim.

davidalaba27
16.Şubat.2014, 23:36
Hikaye 10 numara yeni gördüm :)

VatKenAyDu
16.Şubat.2014, 23:44
Futbolu bırak hocam seri katil olarak namın daha çok yürür.Bu herif kendisine faul yapan adamlara da aynısını yapar kesin :D

ily4s
17.Şubat.2014, 02:36
how i met your mother gibi olmuş :) 1 gün önce 22 saat vesaire :D ben demiştim zaten kiralık katil ol diye o işte çok para var leon filminde jean reno gibi bir kiralık katil olabilirsin :D

Bu yaptıklarımızdan sonra futbolu bırakalım bence kiralık katil olarak daha çok iş yaparız :D

arkadaşda söylüyor :D yol yakınken dön futboldan :)

MelihTrezeguet
17.Şubat.2014, 05:05
belki de 1 senedir yorum dahi yazmıyordum buraya ama hikayen bu denli güzelleşince dayanamadım, eline sağlık gerçekten. sadece değişik değil aynı zamanda çok kaliteli bir yazı dizisi oluyor. umarım daha çok vaktin olur da bizi biraz daha beslersin :)

alonso88
17.Şubat.2014, 09:35
Aboovv neler olmuş neler! benzema35 doğru demiş :D ya da çift kimlik mi takılacağız? Sabahları futbolcu, akşamları kiralık katil

ReaList
17.Şubat.2014, 14:28
Yorumlar için teşekkürler 2. Sezon için biraz bilgi vermek gerekirse çoğu aksiyonun saha içinde olacağı bir sezon olacak.

europeanconquer
17.Şubat.2014, 15:30
İlk başlarda Goal filminden etkilendiğin apaçık belliydi ancak ondan sonra bir Jason Statham edasıyla milleti katlettin :n:

Abi gerçekten çok yaratıcı ve iyi bir kariyer yapıyorsun valla,bizde zevkle takip ediyoruz.

Banega
17.Şubat.2014, 16:20
Sezon finali çok güzeldi, severek izliyoruz :D

nfornirvana
17.Şubat.2014, 21:27
Harika bir kurgu. Başarılarının devamını dilerim çok beğendim. Ellerine sağlık.

GeorgeWeah
17.Şubat.2014, 21:54
Sezon finali harikaydı. Bu dizi hiç bitmesin pardon kariyer. :)

Yalnız sana bir tavsiyem var İbrahim. Sinyor'u da ortadan kaldır. Yoksa ileride yine başın ağrıyacak. Sonuçta insanlar çiğ süt emmiş. Bu devirde kimseye güvenmeyeceksin. :)

ReaList
18.Şubat.2014, 14:38
Yorumlar için teşekkürler. 2. sezonun ilk bolumu tahminimce hafta sonu yayınlanır. Fragman da 1-2 gün içinde.

Namzet
18.Şubat.2014, 15:16
abi resmen katliam yapmışsın yeni bölümü merakla bekliyoruz

aytekin79
18.Şubat.2014, 15:20
Bir seri katilin günlüğü olsun kariyerin başlığı :zuhaha

europeanconquer
18.Şubat.2014, 15:26
Yorumlar için teşekkürler. 2. sezonun ilk bolumu tahminimce hafta sonu yayınlanır. Fragman da 1-2 gün içinde.

Rüya kesin,şimdi aklıma geldi :n: Bu da rüya demi abi yoksa barındırmazlar seni :n:

ReaList
18.Şubat.2014, 21:38
Kendimizi tekrarlamak yok (: Olan oldu Ölen öldü Kalan sağlar bizimdir.