PDA

View Full Version : Regen Çıkışı

winn3r
03.Şubat.2014, 04:39
Ben fm 2014 oynuyorum uzun zamandır 3 veya 4. yeniden başlayışımı yaptım şimdi şöyle özetliyim 2018 yılına geldim en az 3 defa alt yapıyı geliştirdim genç antrenör paralarını filan hep geliştirdim fırsatı oldukça Galatasarayla yapıyorum kariyerimi ama bende hiç öyle muhteşem regenler çıkmadı her sezon ya 1 yada 2 tane 4 yıldızlı çıktı diğer arkadaşların gösterdiği gibi oyuncular hiç çıkmadı sadece bende değil diğer takımlardada yok ligdeki gelişim olarak da kendime çok iyi bir yardımcı antrenör aldım gençlerle çalışması yüksek filan onun bireysel antremanlarını (tabiki kendimde takip ederek) uyguluyorum acaba hata nerde bulamadım tavsiye verebilecek var mı?

xwerswoodx
03.Şubat.2014, 05:09
Brezilya, İtalya, İspanya, Fransa gibi ülkelerde her sezon 180+ regenler çıkıyor neredeyse, senin yapacağın tek şey o bölgelere gözlemci göndermek :) Bir takımda iyi bir regenin çıkması tamamen şanstır, mesela ben FM13de 20 seviye alt yapı ve 20 seviye yatırım yapmama rağmen kayseriden, kasımpaşadan hatta buca gibi takımlardan bile iyi oyuncular bulup almışımdır :) Yani seviye ne kadar yüksek olursa olsun tamamen şanstır, ama seviye yüksekse en azından her sezon 130-140 civarlarında 3 3.5 yıldız civarlarında oyuncular çıkmaktadır, Türkiye için 3,5 yıldız oyuncu değerli bir oyuncudur ama kaliteli bir takım oluşturmak zaman alır :)

apache0990
03.Şubat.2014, 05:30
Gözlemci önerisi olan 16-20 arası ucuz alabileceğin tüm regenleri topla takıma 18 yaş altı takımına koy ve iyi bir antrenör ayarla özel ders ile başlat ondan sonra takımda çıkan regenlerin kalitesi artıyor zaten :)

Ayrıca kimse 3-4 tane 5 yıldız regen çıkaramıyor 3-4 senede mutlaka diğer takımlardan almak gerekiyor :)

winn3r
03.Şubat.2014, 05:33
evet diğer ülkelerden güzel regenler topluyorum o konuda sıkıntım yok ama hiç kendi takımımdan çıkartıp yetiştiremedim hemde Türkiye liginde yabancı sınırlaması var böyle giderse 10 yıl içinde adam akıllı Türk futbolcu kalmıcak ligde o zaman napcaz bilmiyorum :u:

xwerswoodx
03.Şubat.2014, 05:35
evet diğer ülkelerden güzel regenler topluyorum o konuda sıkıntım yok ama hiç kendi takımımdan çıkartıp yetiştiremedim hemde Türkiye liginde yabancı sınırlaması var böyle giderse 10 yıl içinde adam akıllı Türk futbolcu kalmıcak ligde o zaman napcaz bilmiyorum :u:

Türkiyede 170+ regenler çok iyi performans gösteriyor doğru geliştirildiğinde :p

winn3r
03.Şubat.2014, 05:37
Oyun içinde iken CA/PA değerlerine nereden bakıyoruz ? Ben sadece yıldızlar ile değerlendirme yapıyorum :)

xwerswoodx
03.Şubat.2014, 06:14
Genie Scout ile bakabilirsin ama bir süre sonra sıkılırsın o yüzden bakmıyorsan hiç bulaşma derim :)