PDA

View Full Version : Oyundaki en iyi DMC?

mikail
12.Şubat.2014, 22:05
Selam arkadaşlar. 4-3-3 de defansın önünde "Half Back" görevini tam layıkıyla yapabilen oyunun en iyi DMC yada MC si futbolcuları söylerseniz sevinirim.. Şimdiden teşekkürler

resoag
12.Şubat.2014, 22:51
Selam arkadaşlar. 4-3-3 de defansın önünde "Half Back" görevini tam layıkıyla yapabilen oyunun en iyi DMC yada MC si futbolcuları söylerseniz sevinirim.. Şimdiden teşekkürler

Oyundaki Türkçe karşılığı nedir ?

Hangi takıma , bütçe için ?

mikail
12.Şubat.2014, 23:06
Mehmet Topal yada Sergio Busquets'ın şu an oynadığı pozisyon gibi. Zaman zaman bunu Chealse'de David Luiz yapmaktadır. Gizli Libero gibi birşey. Top ona geldiğinde defansın göbeğindeki 2 oyuncu yanlara açılıyor, top takımdayken defans orta sahaya kolayca çıkıyor ve oyun kurmak daha kolay oluyor. Guardiola bunu Barcelona'da uyguladı, Bayern'de de uyguluyor. Super Lig'de ise FB Mehmet Topal'la bunu yapıyor. Şu sıralarda GS yeni yeni Felipo Melo ile deniyor bunu. Dayanıklılık çok önemli tabi bu tip oyuncularda. Para sorun değil.

cklnc
12.Şubat.2014, 23:12
Oyundaki Türkçe karşılığı nedir ?

Hangi takıma , bütçe için ?

defansif orta sahadır hocam.

cklnc
12.Şubat.2014, 23:17
para önemli değilse alabilirsen bayern den javi martinez bana göre en iyisi :) onun dışında bender kardeşlere bakabilirsin lars ve sven.. atletico dan da koke kaç yılındasın bilmiyorum ama bunlar iyidir bi de monaco da kondogbia var çok iyi gelişebilen.

mikail
12.Şubat.2014, 23:38
Tavsiyelerin için tşkler.

cklnc
12.Şubat.2014, 23:43
rica ederim özellikle monaco lu kondogbia seni götürür baya hem genç hem çok iyi gelişiyor alınması da diğerlerine göre daha kolay olabilir

mikail
12.Şubat.2014, 23:58
adamın lakabı "Hayvan" :)). 2020 profiline baktım , süper bir adam. Kondogbia'yı alırım. çok saol ;)

resoag
13.Şubat.2014, 00:12
rica ederim özellikle monaco lu kondogbia seni götürür baya hem genç hem çok iyi gelişiyor alınması da diğerlerine göre daha kolay olabilir

+1 ama onun ana mevkisi MC sanırım , bunun yanı sıra Lucas Leiva veya yıl olarak ilerlemişsen Velez'deki Romero gibi oyuncular da iş görür. Ayrıca Benat , Pardo , Pogba ve Romulo ya da bak derim :)

Walter Sakana
13.Şubat.2014, 00:46
Half Back rolündeki oyuncunun dayanıklılığının yüksek olmasına gerek yok o kadar. Top Kapma, Önsezi, Pozisyon Alma, Güç ve Hızlanma gibi özellikleri çok daha önemli. Sonuçta rolü gereği fazla sağa sola koşacak bir oyuncu değil. Genelde savunmaya yakın kalacak ve bekler ileri çıktığında savunmanın ortasına geçecek. Bu yüzden defansif orta saha değil de daha bir "stoper" özelliklerine sahip olması gerekir. Rakip tek forvet oynuyorsa ona en yakın savunmacın o olacak sonuçta.

cklnc
13.Şubat.2014, 00:48
+1 ama onun ana mevkisi MC sanırım , bunun yanı sıra Lucas Leiva veya yıl olarak ilerlemişsen Velez'deki Romero gibi oyuncular da iş görür. Ayrıca Benat , Pardo , Pogba ve Romulo ya da bak derim :)

asıl mevkisi defansif orta sahadır. Mc de de oynar ;)

Kryptonite
13.Şubat.2014, 02:16
Pogba tek geçerim :)

MuraTBudaN
13.Şubat.2014, 02:40
Bender kardeşlerden birini al keyfine bak hocam. :)

resoag
13.Şubat.2014, 09:49
asıl mevkisi defansif orta sahadır. Mc de de oynar ;)

Tamamdır , oyunu açmaya fırsat bulmadığımdan unutmuşum :zuhaha

rftckk
14.Şubat.2014, 03:47
en yüksek potansiyeli olan javi martinez ondan sonra da tottenham'daki sandro. ikisi de zımba gibi. ayrıca bender kardeşler de çok çok iyiler.

Dennis Bergkamp
14.Şubat.2014, 06:01
Para ve yaş önemli değil diyorsan Lucas Leiva tabiki.İzlerken zevk alıyorsun adamı.

cimbom2634
14.Şubat.2014, 13:14
Tam bir DMC olmasa da Lucas Romero derim :) nedense 13 ve 14'teki kariyerimde ilk aldığım adamlardan biri oluyo kendisi.. Tabi para problem değil diyorsan Pogba, Bender veya Javi Martinez :)

byKpln
14.Şubat.2014, 16:36
Para ve yaş önemli değil diyorsan Lucas Leiva tabiki.İzlerken zevk alıyorsun adamı.
Lucas Half Back gibi değil.Adam bildiğin Regista.Bende sezonu 10 asistle bitirmişti:)

ozan42
14.Şubat.2014, 17:17
Tabikide hiç denemedim fakat Javi Martinez ön plana çıkıyor.Denediğim ve adam geçirmeyen adamlardan ise Sandro ve Wanyamayıda söylemek lazım mükkemmeller.Bender kardeşleri denedim fakat verim alamadım ilginç şekilde Dmc deki oyuncunun boyunun uzun olması ve hızlı olması bence çok önemli Bender kardeşlerde bu özellik eksik belkide ondan verim alamadım.Bir başka denediğim isimse lucas Leiva fakat çok sık sakatlanıyor.Birde oyunun ilerleyen yıllarında süper bir profile sahip olan çok gelişen yalnız denemediğim Kondogbiada söylenebilir.Bazı arkadaşlar Koke ve Pogba demiş aslına bakarsanız bunlar tam bir Dmc yani defansif ortasaha değilller Koke denemiş biri olarak Mc'de İki yönlü ortasaha olarak oynattım ve verim alabildim.Pogba ise tam olarak bana göre Defansif oyunkurucu rolünde aslına bakarsan biraz daha ofansıf olarak oynatılabilir.Hatta benim kariyerimde Juventus Amc bile oynatıyordu ki uzaktan şutları yeter.Bir başka önerim ise Chivas takımındaki Dmc Jorge Enriguez olacak çok ucuz bir meblağa alıınabiliyor ve çok iş yapıyor denemek lazım ben verim alamişmiştim 20M Euroyada satmıştım.Benim 1 numaralı favorim ise Sandro Premier ligde rating rekorları kırmıstı.

Dennis Bergkamp
14.Şubat.2014, 17:49
Lucas Half Back gibi değil.Adam bildiğin Regista.Bende sezonu 10 asistle bitirmişti:)

Ben zor deplasmanlarda Half Back,evimdeki kolay maçlarda Regista,diğer maçlarda Anchor Man oynattım hepsinde muhteşem oynadı :)

vivoperlei
14.Şubat.2014, 17:50
Oyundaki en iyi DM olmasa da oyuna Porto'da başlayan Fernando oldukça sağlam bir isim. İlk sezonun sonunda genelde Bosman kuralı ile alınabiliyor. Orta halli takım yönetenler için biçilmiş kaftan bir oyuncu; hatta büyük takımlarda bile ilk 11'i zorlayabileceğine inanıyorum. Half Back olarak ne denli başarılı olur bilemiyorum, zira hep Anchor Man olarak oynattım kendisini.

Walter Sakana
14.Şubat.2014, 18:22
Cardiff'deki Gary Medel bu rol için çok uygun bir profile sahip aslında ama ben denediğimde pek istediğim verimi alamadım. Orta sahanın ortasında savaşçı olarak daha başarılı oluyor. Denediğim bir başka isim Morgan Schneiderlin. Ona da DMC antrenmanı vermek lazım önce.

Alternatif olarak bu isimleri de alabilirsiniz listeye.

osman erbil
14.Şubat.2014, 19:53
Cruzeiro takımında Henrique var. Ona bir bak derim.

Ronielfayed9
15.Şubat.2014, 02:47
Diego Reyes yazılanların hepsinin bir tık üstünde.

Ulgio
21.Şubat.2014, 00:25
gaston gil romero diyorum.

semih99999
21.Şubat.2014, 19:44
hiç kyriakos papadopoulos dmc deniyeniz var mı neredeyse gereken tüm özellikleri 20 oluyo :D

rexpo1994
21.Şubat.2014, 23:55
orta düzey takımlar için Adam Vass çok iyi oynar

hknshr
09.Nisan.2014, 00:59
Halfback değil ama Defensive Midfielder veya Anchor Man için özellikle Bender ikizlerinden Lars olan çok iyi oyuncu. Real Madrid'den Khedira yine fiziksel ve zihinsel özellikleri çok iyi olan bir oyuncu. Diğer arkadaşlarında dediği gibi Sandro ve Javi Martinez'de düşünülebilir.

mpaker66
09.Nisan.2014, 03:22
Wanyama'yı tek geçerim.

kraldost
17.Şubat.2017, 01:14
Başka önerebileceğiniz DMC varmı ?