PDA

View Full Version : Menajer Fotoğraf Sorunu

Mendelevium07
17.Şubat.2014, 03:08
Arkadaşlar merhaba. uzun zamandır deniyorum bir türlü oyuna başlarken kendi fotoğrafımı ekleyemiyorum. hep dosya bulunamadı gibi bir hata veriyor. 180*180 boyutlar yaptım olmadı png olarak denedim olmadı. yani hangi yolu denesem dosya bulunamadı diyor. Ne yapmam gerekiyor :uzgun:

xwerswoodx
17.Şubat.2014, 17:01
Resmi bana yollar mısın, deneyip cevap vereyim

Mendelevium07
17.Şubat.2014, 20:52
Resmi bana yollar mısın, deneyip cevap vereyim

Merhaba fotoğrafı yolladım size.

GaNgStaLoVe
24.Şubat.2014, 17:01
aynı problem bende de var çözüme ulaştınızmı

GaNgStaLoVe
24.Şubat.2014, 17:22
her türlü resim denedim dosya açılamadı diyor arkadaşlar yardım edin :))

xwerswoodx
25.Şubat.2014, 13:29
Oyun dilini ingilizceye çevirip gelen hatayı yazarsanız oyunun kendi forumunda bu hatayla karşılaşan biri var mı diye bakarız :) Bir kaç cümle denedim ama net bir sonuç bulamadım, hatanın tam oyundaki karşılığı çözüm bulmaya yardımcı olabilir :)

BaGa TaRKaN
25.Şubat.2014, 13:34
Sanırım Hâlâ Aydınlatıcı Cevap Gelmemiş Ben Açıklayayım :)

Bende Geçen Yaşamıştım Bu Sorunu Ekleyeceğiniz Resmi .png Formatına Çevirirseniz Oyunda Görebilirsiniz. Oyundaki Resimler .png Uzantılıdır

GaNgStaLoVe
25.Şubat.2014, 19:45
png jpg bütün formattaki resimleri bütün boyutlarda denedim olmadı.. resimi seçtiğimde " DOSYA AÇILAMADI " hatası gibi bildirim geliyor

Walter Sakana
25.Şubat.2014, 20:49
1.yol:

Kullanmak istediğin resmi (.png formatında ve 180x180 piksel boyutlarında olması şartıyla) daha önce yüklediğiin yüz paketlerinin olduğu klasörlerden birine at. Oyunu açıp ID numaranı öğren. Sonra o klasördeki config dosyasını not defteri ile açıp;

<record from="915593" to="graphics/pictures/person/915593/portrait"/>

şeklinde olan satırlardan bir tane kopyala ve 915593 yazan yerleri değiştir. İlkine resim dosyanın ismini, ikincisine kendi ID numaranı yaz. Örneğin resim dosyamın ismi "profil" ve oyundaki ID numaram da "315422" ise şu şekilde;

<record from="profil" to="graphics/pictures/person/315422/portrait"/>

Kaydedip çık. Oyundandayken TERCİHLER ekranına git. ARAYÜZ sekmesine geç ve sol alt kısımdaki "Sayfaların yüklenme süresini azaltmak için ön belleği kullanın" seçeneğindeki işareti kaldır hemen altındakini (tercihlerden yapılan değişiklikleri onayladıktan sonra temayı yenileyin) ise işaretle. Bunu yapınca sağ alt köşede "Temayı Yeniden Yükle" butonu çıkacak, ona tıkla.

2.yol:

"Belgeler\Sports Interactive\Football Manager 2014\graphics" dizini içerisinde bir klasör oluştur (graphics klasörü yoksa önce onu oluştur). Klasöre istediğin ismi verebilirsin. Resmini buraya at. Sonra bu klasör içerisinde config isimli yeni bir metin belgesi oluştur ve içerisine alttaki satırları ekle:

<record>
<!-- resource manager options -->

<!-- dont preload anything in this folder -->
<boolean id="preload" value="false"/>

<!-- turn off auto mapping -->
<boolean id="amap" value="false"/>

<list id="maps">
<record from="resim" to="graphics/pictures/person/idno/portrait"/>

</list>
</record>

"resim" ve "idno" yazan yerleri 1.yolda anlattığım şekilde değiştir. Sonra dosyayı .xml dosyası olarak kaydet (config.xml). Sonra yine üstte anlattığım şekilde oyun içi tercihlerden temayı yeniden yüklet ve resmin görünüyor mu diye kontrol et.

BaGa TaRKaN
25.Şubat.2014, 23:54
png jpg bütün formattaki resimleri bütün boyutlarda denedim olmadı.. resimi seçtiğimde " DOSYA AÇILAMADI " hatası gibi bildirim geliyor

Sen Oyuna Yeni Başlarken mi Resmi Seçtiğinde Kabul Etmiyor ?

Oyuna Başlarken .png Formatlı Bütün Resimleri Açıyor Resmin Büyüklüğü Boyutu Önemli Değil

Yok Oyunun Başında Değilde Oyuna Başladıktan Sonra mı Resmini Yüklemek İstiyorsun ?

Bununda Cevabı Yukarıda Walker Sakana'nın da Belirttiği Gibi Mevcut Oyununda Menejer Resmini Eklemek İçin Oyunda İd Numaranı ve 180x180 Ebatında Yapıp Yukarıdaki Gibi Yapmam Gerekir

GaNgStaLoVe
26.Şubat.2014, 03:49
diğer pc de problem yaşamıyordum oyuna başlarken istediğim resimi seçebiliyordum ama yeni aldığım pc de var bu problem başka hiçbir sorun yok sadece bu sorun var. walter sakana arkadaşın önerdiği yolu biliyorum ama ben oyuna başlarken hiçbir şekilde hiçbir resimi seçemiyorum Dosya Açılamadı hatası yazıyor