PDA

View Full Version : Yapay zekanın transferleri?

Maegras
21.Şubat.2014, 23:44
Merhaba arkadaşlar, 40 ülke ve 63 lig ile oynuyorum oyunu, STSL'de Ankaraspor'un başındayım oyunda 2. sezon yeni bitti.

STSL'deki takımların bu 2 sezon içersinde yaptığı transferlere bakıyorum da hiç anlam veremediğim işler dönüyor saçma sapan oyuncular alınıp satılıyor, güzel transferler de yok değil, FB, Emre Can'ı kiraladı, Togay Aslan'ı aldı. TS Tunay'ı transfer etti ama bunlar elle sayılacak kadar az, genelde hep kötü yatırım yapıyor takımlar. Birkaç örnek vermek gerekirse;

Galatasaray Porto'dan yabancı kaleci kiraladı, kayıt bile ettirmedi, sezon ortasında Sinan'ı aynı klüpten kiraladı ve sezon sonunda bonservisini aldı.
Dinamo-2'den Rybalka ve Villareal'den Costa'yı(DL) aldı oynatmadı. rieara'yı gönderdi, costa ligde 3maç, kupalarda 13 maç yaptı.

4 büyük takımın 2. sezonda transfere harcadığı toplam para: 9.3M euro...
Bedelsiz transfer sayıları bile yok denecek kadar az, bursanın ana kadrosunda 19 oyuncu var, yedek takımda ise sözlesmesi gelecek vaadeden'den yüksek oyuncu yok, GS lig macına oyunun ürettiği gri defans oyuncusuyla cıktı...

Aynı durumlar FB, Bursa, TS'de de var, kiralık oyuncu alıp 2-3 maç oynatma, yabancı transfer edip kaydettirmeme :S cok can sıkıcı bir durum, sizde buna benzer seyler yasıyor musunuz?

Universal
22.Şubat.2014, 00:43
Ben bu transfleri çözemedim. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray transfer yapmadan sezona başladıkları bile oluyor. Yahu oyuna kalsa ne Sneijder ne Drogba ne Alex ne Carlos ne Queresma tarzı oyuncuları alırlar. Bu gerçek dışılığı gösteriyor.

HeracLes
22.Şubat.2014, 00:50
Katılıyorum, bu yıl süper lig fazla oynamadım ama şu an Leipzig'i yönetiyorum. Bundesliga'dayım ve ara sıra Beşiktaş'ı takip ediyorum neler yapmış ligde felan diye. Defanstan 3 oyuncusu sakat Pedro Franco tek seçenek ama o da transfer listesinde nedenini anlayamadığım bir şekilde 2 milyona alınmış oyuncu potansiyeli de var 1 milyona satılmak isteniyor ve yoklukta bile oynatılmıyor. Aynı şey Bruma için de geçerli. Galatasaray, 2.9 milyona Granada'ya sattı 10 milyona aldığı oyuncuyu. Giden oyuncular böyle ya gelen oyuncular. Gerçekteki transferleri yansıtmadığı kesin. Anadolu kulüpleri her sene bütün takımı değiştiriyor nerdeyse ama oyunda bunu göremiyoruz. Büyük kulüplerden ise başarısız olanlar yeni sezona illaki 4-5 değişiklik ile giriyor büyük paralarla ama oyunda gene yok. Bunun sebebi olarak kulüplerin itibarları ve bütçeleri olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş geçen sene 10 milyon euro harcadı keza Bruma tek başına bu kadar para götürdü. Özellikle Fenerbahçe çok etkisiz transferde, hep kiralık alıyor. Şimdi aklıma geldi onlar da Emenike'yi 2. sezonun başında transfer listesine almış aldıkları fiyatın çok çok altına 2 milyon istiyorlardı. Ama teklif yok ve yedek takımda bekliyordu. Bunlar hiç gerçekçi değil.

Gelelim aldıkları oyuncuları kaydetmemeleri sorununa. Bunu süper ligde değil de kendi takımımdan örnek verebilirim. Zenit ocak transfer döneminde oyuncum Poulsen'e 20 milyon verdi kadrosuna kattı ama ligde kayıtlı değildi. Bomboş bir sezon geçirdi madem kayıt yaptıramıyorsun ne diye 20 milyonu çarçur ediyorsun. Bu olayı beni de ilgilendirdiği için takip ettim ve gözüme çarptı ama görmediğim bir sürü hadise vardır belki de bunun gibi. Genel olarak Rusya, Türkiye gibi ülkelerde bu tarz sorunlar çıkıyor. Senin takımında olmuyor ama gene de sinir bozucu.

Universal
22.Şubat.2014, 01:36
En basit örneği bu konu hakkında aklıma geldi oyunda hiçbir zaman Fenerbahçe yapay zeka ile Emenike transferi yapamaz 12 milyon euro karşılığında. Bunu yansıtamıyorlar.

martymcfly
22.Şubat.2014, 02:05
40 ülke 63 lig mi vaayyyyy :D
1 sezon ne kadar sürüyor, sistemini de merak ettim.

wolfson
22.Şubat.2014, 03:09
Umarım son haftaya geleceğini umduğum güncellemeyle çözerler bi nebze bunları. Zaten akıllandım seneye geç alcam oyunu :D

Lordinas
22.Şubat.2014, 03:26
umarım 1 mart'a kadar gelmiş olur. haftasonu bir kariyer açar başlarız

xwerswoodx
22.Şubat.2014, 04:07
Ben en sevdiğim seri 2006 ya döndüm onu oynuyorum, şuanda Fenerbahçenin 20 puan gerisinde 5. sıradayım :) En azından böyle saçma transferler olmuyor, oyuncular için 100 milyon gibi aşırı bütceler istemedikleri için oyuncu almak konusunda yapay zekanında sorunu yok.

Ama şu kadarını söyleyebilirim, bahsettiğin olayların sebebi çok net, verilen bütceler, mesela senin 10 milyonluk oyuncuna 3-4 milyon teklif ediyorlar. Muhtemelen yapay zeka kendi arasında da böyle saçma salak transferler yapmaya çalışınca reddediliyor :) Doğal olarak iyi bir transfer olmuyor, tabi büyük takımlar oyuncu istediğinde oyuncu gitmek istediğinden çok ucuz bir fiyata gidebiliyor :)

Maegras
22.Şubat.2014, 04:55
GS'nin kadroda 19 kişi var yedeklerde 2 adam var Sercan ve Dany.. Adamlar buna rağmen Emre Çolak'ı satıyor... hemde 1.2M'a :uzgun:

Artul
22.Şubat.2014, 12:06
Gökhan Töre benim oyunumda 2. sezon Real Madrid'e gitti, Di Maria'yı listeye koydular ya.. Hevesim kalmadı, tövbeler olsun ya..

Maegras
22.Şubat.2014, 14:48
Saçma sapan transferler geçmiş serilerde de oluyordu, elbette olacak ne kadar iyi yazarsanız yazın yapay zeka hata yapacaktır, ama STSL'deki en büyük takımların 15M + bütcelerle hiç transfer yapmamaları hatadır bence. Maç motoru falan geçtim bu olay beni çok soğuttu oyundan.

Eğer bir sonraki patch ile düzeltilebilecek ise üstünde durmak gerekir diye düşünüyorum. İsteyenlere 3. sezon başı kadroların SS'lerini verebilirim.

Universal
22.Şubat.2014, 17:28
Gökhan Töre benim oyunumda 2. sezon Real Madrid'e gitti, Di Maria'yı listeye koydular ya.. Hevesim kalmadı, tövbeler olsun ya..

Alaydın ya. :) Hazır listeye girmiş :)

Maegras
22.Şubat.2014, 20:16
40 ülke 63 lig mi vaayyyyy :D
1 sezon ne kadar sürüyor, sistemini de merak ettim.

Yazdığın arada kaynamış görmemişim.

Şu an 3. sezonun başındayım oyun süresi 3gün 22saat 2dakika :icon_biggrin:
Hergün işten gelince 2-3 saat kadar anca oynayabiliyorum, 2. sezon sonu transfer döneminde 3 gün geçirdim 6-7 saat sadece transfer yapmışım :D Maçları da kapsamlıda izleyip sürekli oyuna taktik değiştirerek müdahale ediyorum bu da oyun süresini uzatıyor tabi.

MSI GE70 var. Canavar gibi

Artul
22.Şubat.2014, 21:37
Alaydın ya. :) Hazır listeye girmiş :)

Yarmolenko'yu almıştım o listeye düşene kadar.. :)

benzema35
25.Şubat.2014, 22:20
Rakiplerinin sağlam transfer yapması bol para harcamasını istiyorsan EPL yada La Liga'da oynayacaksın , her devre 30-40 milyonluk yıldız transferleri falan rekabeti o zaman hissedersin ..

medievil
27.Şubat.2014, 16:32
Zaten gerçekdede saçma transferler yapılmıyormu? Ara sıra işte sow drogba gibi güzel transferler oluyor onun dışında ligimiz çöp.

Maegras
27.Şubat.2014, 22:03
Zaten gerçekdede saçma transferler yapılmıyormu? Ara sıra işte sow drogba gibi güzel transferler oluyor onun dışında ligimiz çöp.

Benim derdim saçma sapan transfer olup olmaması değil, TRANSFER OLMAMASI STSL'deki takımların çoğunda 20den az oyuncu var, sezon içerisindeki sakatlıklarda eklenince takımlar "gri" oyuncularla maça çıkıyor.

Sırf bu yüzden oyunu bıraktım şu sıralar.

Ayrıca ligimizin çöp olduğuna da katılmıyorum :P

parfum86
03.Mart.2014, 10:41
Aynen katılıyorum sizlere arkadaşlar Büyük takımlarda transfer politikası çok zayıf çok nadiren İyi diyebileceğimiz oyuncu alıyorlar mesela Şanlıurfaspor bile Aykut özeri kiraladı wonderking oyuncuyu 2.lig takımı kiralıyor. Birde şu sıkıntı var Bursa alt yapısından Enes Ünalı almak için 3m para verdim 500k değerli oyuncuya 35m istediler yalnız 2. tarnsfer dönemine 6m e trabzon aldı :) ben çözemedim bu olayları