PDA

View Full Version : kariyer yapmama engel olan sistem

dedekorkut
23.Şubat.2014, 02:50
http://i.hizliresim.com/wbZvEb.jpg (http://hizliresim.com/wbZvEb)

İlk resimde benım profilimi görüyorsunuz ben herzaman Turkıye nın en dusuk lıgınden baslayıp bayerne barcelonaya gıdene kadar karıyer yaparım fakat fm 2014 de bu mumkun olmadı simdi geleyim asıl soruma. gordugunuz gibi galibiyet oranım cok yuksek bi kupam ve kisisel 2.lig ödülüm var usteelık itibarımda %71 olarak Ulusal. Hataysporu 2.lige cıkardım bi baktım ki Samsunspor koltugu boşta hemen istifa edip teklif ettim ve basıma gelene bakın.

http://i.hizliresim.com/wjrqaW.jpg (http://hizliresim.com/wjrqaW)

pekala benı ılk sezondan almak ısteemyebılırsınız ama kımdır bu cevdet güç hemen bakalım..

http://i.hizliresim.com/wjrqDW.jpg (http://hizliresim.com/wjrqDW)

Kendısı bir assistan manager üstelik İTİBARI BÖLGESEL e sen benı değilde bunu alırsan ben nasıl kariyer yaparımm.. Sonra hadı dedım karşıyaka küme düşmüş yanı 3.lige oraya basvuru yapayım 3.ligdekı karşıyaka bile kabul etmedı

http://i.hizliresim.com/e7WBJl.jpg (http://hizliresim.com/e7WBJl)

daha öncekı karıyerımde ankara gucunu 2 sezon ust uste 1. bitirerek superlıge cıkarıp ıstıfa etmıştım bitane superlıg kulubunden managerlık teklıfı gelmemıstı o kariyerı kapatmak zorunda kalmıştım. Eskıden superlıg takımlarından teklıf gelmesı ıcın itibarın ulusal olması yetıyordu acaba neyı eksık yapıyorum ? sırf bu yuzden fm oynamıyorum 10 gundur yardımcı olursanız sevınırım

omersal
23.Şubat.2014, 04:23
Ben de fm08de southport ile 3 lig yükselip lig 1'e çıkmıştım ve istifa etmiştim ama Southport'u çıkardığım ligin 2 lig altında bile reddedilmiştim ve kariyeri bitirmiştim. Ama fm13te yine aynısını yaptım ve championship takımına gittim hemd e Cardiff'e. Oyundan ya da şanstan bilmiyorum artık bu olaylar çok oluyor gerçekten

canerozaskin
23.Şubat.2014, 05:46
FM 2013 kariyerimden örnek vereyim; 2. Ligde şampiyon olup 1. Lige çıktım ve 5-6 hafta kötü geçicince istifa ettim. Birkaç ay sonra 2. ligden teklif geldi, kabul etmedim. Sonra 1.5 sene teklif gelmedi. Teklif gelmeyince de 2. Lige yeni çıkan Altınordu'ya başvurdum ve kabul edildim. 1.5 sene de Altınordu'yu çalıştırıp istifa ettim, birkaç haftaya teklif geldi. 2. Ligde'yken aldığım Manisaspor'la ilk sezon 4. oldum, diğer sezonlar ligler atlayarak Süper Lig'e çıktım. Süper Lig'e çıktığım sene 4 1. Lig takımından teklif geldi (ben Süper Lig'deyken :D). Ligi 6. bitirip Türkiye Kupası'nı aldım ve Rennais'den teklif geldi. En çok tecrübeye bakıyorlar gibi geldi bana. Takımlarda belli bir süre geçirmek gerekiyor. Fenerbahçe'yi kötü itibarla seçip 34'te 34 yapıp şampiyon bile olsan itibarın kötü olduğu için kimse teklif vermiyor. Sonra 1 ay bile başka takım çalıştırsan teklif gelme ihtimali oluyor. Çok değişik bir sistem var.

rexpo1994
23.Şubat.2014, 12:58
Bence İstifa etmeden iş başvurusu yap kabul edilmezse eski takımınla başarılara devam edersin.

dedekorkut
23.Şubat.2014, 13:42
Bence İstifa etmeden iş başvurusu yap kabul edilmezse eski takımınla başarılara devam edersin.

o zamanda takımına ıhanet etmıs gıbı oluyosun mesela gercekte öyle bişey yapmıcagım ıcın oyundada yapmak ıstemıyorum :P

Universal
23.Şubat.2014, 13:53
Senin alacağın maaş ile onun alacağı maaş ve senin oynattığın futbol ile onun oynatacağı futbol önemli artık.

Kısaca başvurduğun yönetim senin bühtçeni sağlamayacaksa konuşmak istemez. Sen hücum futbolu oynatırken, istediğin takımın yönetimi savunma futbolu isterken seni tercih etmeyebilir.

dedekorkut
23.Şubat.2014, 16:04
Senin alacağın maaş ile onun alacağı maaş ve senin oynattığın futbol ile onun oynatacağı futbol önemli artık.

Kısaca başvurduğun yönetim senin bühtçeni sağlamayacaksa konuşmak istemez. Sen hücum futbolu oynatırken, istediğin takımın yönetimi savunma futbolu isterken seni tercih etmeyebilir.

bu soyledıgın dogru degıl bence cunku mulakatlar neden var orda soruyor sana felsefenı ona göre alır yada almaz burda gorusmeden dırekt reddedıyor ayrıca hadı dıyelım adamalr ben cok ıyıyım cok para ısterım dıye almadılar pekı neden superlıg takımları almıyorlar o zaman :)

rexpo1994
23.Şubat.2014, 16:44
o zamanda takımına ıhanet etmıs gıbı oluyosun mesela gercekte öyle bişey yapmıcagım ıcın oyundada yapmak ıstemıyorum :P

Bence istifa etme takımlar herşey iyi giderken durduk yere istifa eden manejere imza attırmak istemeyebilir.Diye düşünüyorum ama düşüncem saçma olabilir:zuhaha

dedekorkut
23.Şubat.2014, 17:10
Bence istifa etme takımlar herşey iyi giderken durduk yere istifa eden manejere imza attırmak istemeyebilir.Diye düşünüyorum ama düşüncem saçma olabilir:zuhaha

takımı 2 senede 3.ligden 1.lige cıkartıp istifa edip daha buyuk bır klube gıtmek ısteyemez mıyım doğal bişey bu bence :D

rexpo1994
23.Şubat.2014, 17:26
takımı 2 senede 3.ligden 1.lige cıkartıp istifa edip daha buyuk bır klube gıtmek ısteyemez mıyım doğal bişey bu bence :D

:)Bilmiyorum.Ben geçen seride bir kere istifa etmiştim bu seride hiç etmedim.Sen başarılı oldukça zaten teklifler gelmeye başlıyor.

Lordinas
23.Şubat.2014, 17:32
Birde fm 08 de ben gs ile 4-5 sezon başarılar elde edince avrupadan teklif gelirdi. fm 14 de hiç teklif almadım. ayrıca uzun soluklu bir kariyer yaşadım 2025 lere kadar gledim sonra sıkıldım tatile falan çıktım. ardından bıraktım :D

dedekorkut
23.Şubat.2014, 19:03
Birde fm 08 de ben gs ile 4-5 sezon başarılar elde edince avrupadan teklif gelirdi. fm 14 de hiç teklif almadım. ayrıca uzun soluklu bir kariyer yaşadım 2025 lere kadar gledim sonra sıkıldım tatile falan çıktım. ardından bıraktım :D

eskiden itibara göre takımlara gidebilirdin örnegın gecen sene bölgesel olarak 3.ligden baslıyordum sonra lig atlayınca ulusal oluyordu böylece superlıg takımları senı alabılıyordu bu sekılde gaziantepe gecmıstım gaziantepte 3. bitirdikten sonra santos takımına gecmıstım ordada 1. bitirdikten sonra itibarım Kıtasal olmuştu böylece avrupanın onde gelen takımlarına gıdebılıyordum bende ajaxa gitmiştim tabi regenler falan cıkmıstı o sırada almıstım onları ligi 1. bitirp sampıyonlar lıgınde yarı fınal oynayınca itibarım iyice artmıstı böylece manchester citye gitmiştim ordada sampiyonlar ligi finalı oynayıp ligde 1. olunca itibarım dunya capında olmustu o zaman her ıstedıgım takıma gıdebılırdım real madird ve barcelonanın managerının kovulmasını bekledım ama kovulmadılar :( anlıcagınız eskiden bu işler itibara bakardı sımdı neye bakıyor merak edıyorum.????

Universal
23.Şubat.2014, 22:10
bu soyledıgın dogru degıl bence cunku mulakatlar neden var orda soruyor sana felsefenı ona göre alır yada almaz burda gorusmeden dırekt reddedıyor ayrıca hadı dıyelım adamalr ben cok ıyıyım cok para ısterım dıye almadılar pekı neden superlıg takımları almıyorlar o zaman :)

Haklı olabilirsin; ama belki her şey iyi giderken istifa etmem oyunda ki yönettiğin takıma bağımlılık olayını azaltmış olabilir. Bu da ya bende de istifa ederse düşüncesi getirebilir.

William Rookwood
23.Şubat.2014, 22:40
Bir takımla görüşüyorsanız mutlaka beklentilerinizi düşük tutun. Mesela başkanların en çok sevdiği şey; hücum futbolu oynatmanız, maaş ve transfer bütçesini makul görmenizdir. Çok fazla beklenti istemezseniz ve itibarınızda kulübe yakınsa size teklif verirler.

dedekorkut
23.Şubat.2014, 22:52
Bir takımla görüşüyorsanız mutlaka beklentilerinizi düşük tutun. Mesela başkanların en çok sevdiği şey; hücum futbolu oynatmanız, maaş ve transfer bütçesini makul görmenizdir. Çok fazla beklenti istemezseniz ve itibarınızda kulübe yakınsa size teklif verirler.

söylediklerın doğru ancak dedıgın mulakatlar mulakatlara girebılmen ıcın iş başvurusunun kabul edip gorusmeye cagırmaları gerek ama direkt reddediyorlar onceden böyle değildi.:/

William Rookwood
24.Şubat.2014, 00:56
İtibar seviyen nedir? İtibarını amatör yaparsan 3. Lig ve alt takımlardan teklif gelir sadece.

dedekorkut
24.Şubat.2014, 01:27
İtibar seviyen nedir? İtibarını amatör yaparsan 3. Lig ve alt takımlardan teklif gelir sadece.

gercek hayatta da amator ligde oynadıgım ıcın futbol gec mısı amator lıg oyuncusu olarak acıyorum buda itibarımı bölgesel olarak başlatıyor ama dedigim gibi sampıyonluk kazandııgımda itibarım ulusal oluyor resımlere bakabılırsın ordada gozukuyor :)

bojan54
24.Şubat.2014, 02:42
Bende tam tersini düşünüyorum..

Beşiktaşla
ilk sezon 6.
ikinci sezon 2. bitirdim anında Manchester United,Galatasaray,Valencia dan teklifler geldi çok saçma kolay yapmışlar oyunu ayrıca Galatasaray nedir? Manchester nedir? Profilimdede 24 maç milli yazıyor sadece ne ara dünya çapında oldum?

Lordinas
24.Şubat.2014, 09:13

Beşiktaşla
ilk sezon 6.
ikinci sezon 2. bitirdim anında Manchester United,Galatasaray,Valencia dan teklifler geldi çok saçma kolay yapmışlar oyunu ayrıca Galatasaray nedir? Manchester nedir? Profilimdede 24 maç milli yazıyor sadece ne ara dünya çapında oldum?

oyuna başlarken itibarını dünya çağında yapmışsın.

yoksa imkanı yok öyle 1-2 sezon geçir ManU dan teklif gelsin falan.

Kaldi ki şampiyonlar ligini alsan bile bu çok zor

dedekorkut
24.Şubat.2014, 10:45

Beşiktaşla
ilk sezon 6.

lordinas katılıyorum sen itibarını mıllı futbolcu olarak actıgından itibarın dunya capında olmuş direkt beşiktası secmeseydın işsiz başlasaydın da sana manchester inter falan teklif gelirdi:)

roomonecool
24.Şubat.2014, 13:51
Ben ilk sezon yeovili aldım amatör olarak basladim takimi premier lige cikardim sonra isler kötü gitmeye başladı den hollanda 2.lig den bosch dan teklif geldi gittim play offlarla 1.lige çıktım ilk sezonda takımı 4.yaptım avrupaya gittik gsden falan teklif gelmisti bana

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serwan
24.Şubat.2014, 16:15
Oyuna başlarken seçtiğiniz "geçmiş deneyim" aslında bi nevi zorluk seviyesi bu oyunda. Otomatik yaparsanız seçtiğiniz takıma göre bi itibar ile başlıyorsunuz oyuna. Amatör futbolcu olarak seçtiyseniz geçmiş deneyiminizi oyun "en zor" seviyede başlıyor. Ne takıma söz geçirebiliyorsunuz, ne düzgün teklif alıyorsunuz, ne adam gibi transfer yapabiliyorsunuz vs.
Milli futbolcu olarak başlarsanız oyun "en kolay" seviyede başlıyor. İstediğiniz oyuncuyu transfer ediyorsunuz, takım size itaat ediyor ve başarı kolaylaşıyor. E doğal olarak da hemen büyük takımlardan teklifler geliyor.
Yine de yapay zeka sıkıntılı bu konuda...
Ama size tavsiyem yaşınızı doğru olarak girin ve oyuna başlarken geçmişinizi amatör oyuncu olarak ayarlayın. Yani gerçekte olanı. İşte o zaman bu halinizle bi takımın başına geçerseniz mükemmel bi taktisyen olsanız dahi başarının çok zor olduğunu gösteriyor size oyun.
Ben bu şekilde Beşiktaş kariyeri yaptım. Ağzımı açsam morali çöküyor takımın. İyisiniz diyorum "neremiz iyi anasını satayım çocuk mu kandırıyosun" diyolar.. Düzgün oynayın bu ne diyorum " senden mi öğrencicez nasıl oynayacağımızı" havasına giriyorlar.. Velhasıl en temizi amatör başlayıp alt liglerden bi kulüp almak. Hee arkadaşın bahsettiği gibi çok sıkıntı olabiliyor bu bazen. Yani oyundaki dinamik itibar olayı yeterince iyi çalışmıyor. Bu yüzden siz çıkıp şampiyonlar ligi'ni dahi alsanız geçmişiniz amatör topçu olduğu için itibarınız bi anda Guardiola, Mourinho ya da Klopp seviyesine gelmiyor. Çok zorluk yaşıyorsunuz. Yarı-Profesyonel oyuncu olarak başlamak işinizi biraz daha kolaylaştırabilir.

dedekorkut
24.Şubat.2014, 18:21
Oyuna başlarken seçtiğiniz "geçmiş deneyim" aslında bi nevi zorluk seviyesi bu oyunda. Otomatik yaparsanız seçtiğiniz takıma göre bi itibar ile başlıyorsunuz oyuna. Amatör futbolcu olarak seçtiyseniz geçmiş deneyiminizi oyun "en zor" seviyede başlıyor. Ne takıma söz geçirebiliyorsunuz, ne düzgün teklif alıyorsunuz, ne adam gibi transfer yapabiliyorsunuz vs.
Milli futbolcu olarak başlarsanız oyun "en kolay" seviyede başlıyor. İstediğiniz oyuncuyu transfer ediyorsunuz, takım size itaat ediyor ve başarı kolaylaşıyor. E doğal olarak da hemen büyük takımlardan teklifler geliyor.
Yine de yapay zeka sıkıntılı bu konuda...
Ama size tavsiyem yaşınızı doğru olarak girin ve oyuna başlarken geçmişinizi amatör oyuncu olarak ayarlayın. Yani gerçekte olanı. İşte o zaman bu halinizle bi takımın başına geçerseniz mükemmel bi taktisyen olsanız dahi başarının çok zor olduğunu gösteriyor size oyun.
Ben bu şekilde Beşiktaş kariyeri yaptım. Ağzımı açsam morali çöküyor takımın. İyisiniz diyorum "neremiz iyi anasını satayım çocuk mu kandırıyosun" diyolar.. Düzgün oynayın bu ne diyorum " senden mi öğrencicez nasıl oynayacağımızı" havasına giriyorlar.. Velhasıl en temizi amatör başlayıp alt liglerden bi kulüp almak. Hee arkadaşın bahsettiği gibi çok sıkıntı olabiliyor bu bazen. Yani oyundaki dinamik itibar olayı yeterince iyi çalışmıyor. Bu yüzden siz çıkıp şampiyonlar ligi'ni dahi alsanız geçmişiniz amatör topçu olduğu için itibarınız bi anda Guardiola, Mourinho ya da Klopp seviyesine gelmiyor. Çok zorluk yaşıyorsunuz. Yarı-Profesyonel oyuncu olarak başlamak işinizi biraz daha kolaylaştırabilir.

yarı prof ile amator oyuncu arasındakı fark nedır gercek hayatta merak ettim de. mac başı para falansa amatorde alıyorda cunku, bide benım rahatsız oldugum konu ulusal bi itibarım var benı reddediyorlar bölgesel olan adamı getırıyolar ustelık bu adam asistan manager tam manager bıle değil bug mudur nedır :/

ardaskoc
24.Şubat.2014, 22:41
yarı prof ile amator oyuncu arasındakı fark nedır gercek hayatta merak ettim de. mac başı para falansa amatorde alıyorda cunku, bide benım rahatsız oldugum konu ulusal bi itibarım var benı reddediyorlar bölgesel olan adamı getırıyolar ustelık bu adam asistan manager tam manager bıle değil bug mudur nedır :/

Hocam o adam takımın kendi asistan menajeridir. Örneğin TS'de de şu an Hami Mandıralı var...

HeracLes
25.Şubat.2014, 22:13
Ben Almanya 3. ligden Red Bull Leipzig'i yönetiyorum. 3. senem ve Bundesliga'dayım. Takımın başındayken birçok teklif aldım itibarım ulusaldı. İngiltere'den Everton, Arsenal gibi takımlar kapımı çaldı ama ben Bayern'e yeni bir rakip çıkarmak için Leipzig ile uzun yıllar devam etmek istiyorum. Yani demek istediğim eğer takımının başındaysan istemediğin kadar teklif alırsın. İspanya'dan Atletico, Barcelona ve Real Madrid haricinde neredeyse her takım görüşmek istedi benimle. Tabi bunda ikinci uyruğum İspanya olmasının da bir etkisi vardır.

Neyse bu kariyerden önce birkaç işsiz başlama serüvenim oldu. İtibar ulusal da olsa bölgesel de olsa takımların kabul etme ihtimali çok az. Oyunun başında menajeri yaratırken doğum yeri kısmı biraz önem taşıyor anladığım kadarıyla. Ankara yaparsanız iç anadolu takımları daha çok teklif yapıyor. Örneğin Samsun için doğum yeriniz Samsun ve civarı yapsaydınız biraz daha şansınız artabilirdi.

Ayrıca fotoğraflardan anladığım kadarıyla aynı anda hem Samsunspor'a hem de Karşıyaka'ya iş başvurusunda bulunmuşsun. Bu da basında atıyorum x menajeri iş arıyor gibisinden haberler çıkıyor. İtibarım dünya çapında olduğunda bile iki ayrı takıma başvurduğumda ikisin de de örneğin Barcelona x menajerine gülüyor gibi haber çıkıyor bu seferde. Bilmiyorum bu konuda ne yapmak lazım biraz tecrübelerim var. Belki işleri akışına bırakıp tek bir kulübe yönelebiliriz ama bu da çok zaman alıyor. 2015, 2016 gibi tarihlerde ilk görevinizi yapabilme durumunuz da var.

Hakikaten sistemde bir sorun var yapacak bir şey yok. Güncellemeyle de düzeltileceğini sanmıyorum. FM 15'te düzeltilirse anca.

heartbreaker007
28.Şubat.2014, 13:02
Tottenham ile 2 senede almadık kupa kalmamıştı, 2. senenin sonunda ŞL finali sonrası görevi bırakıp, koltuğu sallananlar listesinde bulunan Real Madrid'e kendimi önerdim gülüp geçtiler, Favori takımımı Fenerbahçe Yapmaştım, Ersun'u kovdular, teklif ettim gidip Abdullah Avcı'yı aldılar. Anlamadım gitti müzesinde 1 Avrupa ligi, 1ŞL, 2 İngiltere ligi şampiyonu olan teknik adamı almıolar.