PDA

View Full Version : Oğuzhan Özyakup

ttarlabasi
01.Mart.2014, 14:49
http://dosya.turksportal.net/research/14.3.0/Be%feikta%fe_O%f0uzhan_%d6zyakup.png

ttarlabasi
01.Mart.2014, 14:50
AMC 20 bekliyordum.

ozan42
04.Mart.2014, 18:03
Evet Amc özelliği neden bu kadar düşük özellikle forvet arkasında oynadığı zamanlarda dikine çok yaratıcı paslar verebiliyor oranın forvet arkasının yani amc nin hakkını vererek oynuyor 12 çok düşük geldi bana.Birde uzaktan şutları 11 düşük olmuş sanki uzaktan iyi şutlar çıkarabilen bir oyuncu.Özelliklede Veli Kavlakın 13 ken...

ttarlabasi
09.Mart.2014, 15:34
AMC 20 bekliyordum.

Orta sahada farklı bölgelerde oynayan bir oyuncusun. İdeal mevkiinin hangisi olduğunu düşünüyorsun?

Orta saha üçlüsünün her pozisyonunda oynuyorum ama ben daha çok forvet arkasında oynamayı seviyorum.

Kaynak: http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=14840

Zaten Oğuzhan Beşiktaş'ta da Fernandes olmadığı zaman AMC oynuyor herkesin bildiği gibi. MC 20, AMC 20 olması bence uygundur.

Önder HOCA
09.Mart.2014, 15:45
oğuzhan aslında fenerbahçeli :)

http://fotospor.com/haber_oguzhan-ozyakup-fenerbahce-taraftarini-guldurdu_143977

perpetua
09.Mart.2014, 17:57
oğuzhan aslında fenerbahçeli :)

http://fotospor.com/haber_oguzhan-ozyakup-fenerbahce-taraftarini-guldurdu_143977

Biraz daha ciddi olsak lutfen. Buraya gelip bu bilgileri okuyarak veritabaninda degisiklik yapacaklari yanlis yonlendirmenin kime, nasil bir faydasi olabilir?

Ek: Cocuklugunda Trabzonspor'lu oldugunu bir kac defa tekrar etmisti Oguzhan.

koray_capello
09.Mart.2014, 18:05
Orta sahada farklı bölgelerde oynayan bir oyuncusun. İdeal mevkiinin hangisi olduğunu düşünüyorsun?

Orta saha üçlüsünün her pozisyonunda oynuyorum ama ben daha çok forvet arkasında oynamayı seviyorum.

Kaynak: http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=14840

Zaten Oğuzhan Beşiktaş'ta da Fernandes olmadığı zaman AMC oynuyor herkesin bildiği gibi. MC 20, AMC 20 olması bence uygundur.

bu mevkilerin puanlarının oyuncunun profil özelliklerine etkisi var. eğer bir mevkide natural ise yani 20 puan ise o mevkide sahaya sürüldüğünde profilinde gözüken puanları yansıtan bir oyun oynuyor oyuncu. tabi istikrar, önemli maç ve kondisyon gibi diğer parametreler de var. fakat onları sabit kabul ediyorum.

natural'den yani 20 puandan ne kadar uzaksa o derece düşüş gösteriyor özellikler. ben oğuzhan'ın en etkili oynadığı pozisyonun mc olduğunu düşünüyorum. profil özelliklerini de ona göre girdim. amc oynadığında o kadar etkili olduğunu düşünmüyorum. o yüzden özelliklerin biraz düşüş göstermesi gerekli bana göre. bu sebeple 20 girmenin hiç bir mantığı yok. arsenal'daki bütün eğitimini mc üzerine almış bir oyuncu. arsenal'den geldiğinde amc puanı bu kadar bile yoktu. şimdi birden bire amc natural yapmak çok yanlış olur. saf bir amc yani tüm kariyerini amc olarak oynamış bir oyuncu kadar rahat oynadığını söyleyemeyiz o mevkide oğuzhan'ın. zaman zaman maçlarda o mevkide oynatılması da birşey değiştirmez. veli de mecburiyetten sol bek oynatılmıştı atletico maçında.

oğuzhan'ın amc mevkisinde daha rahat hissediyorum demesinin tek nedeni de tembelliği. mc oynayıp o mevkinin diğer sorumluluklarını da üstlenmek istemiyor. amc oynayıp top ayağına gelsin, tüm enerjisini de işin en sevdiği kısmı olan hücum da kullansın istiyor. halbuki mc'de çok daha fark yaratan daha iyi bir oyuncu olabilir bence.

ttarlabasi
09.Mart.2014, 18:20
bu mevkilerin puanlarının oyuncunun profil özelliklerine etkisi var. eğer bir mevkide natural ise yani 20 puan ise o mevkide sahaya sürüldüğünde profilinde gözüken puanları yansıtan bir oyun oynuyor oyuncu. tabi istikrar, önemli maç ve kondisyon gibi diğer parametreler de var. fakat onları sabit kabul ediyorum.

natural'den yani 20 puandan ne kadar uzaksa o derece düşüş gösteriyor özellikler. ben oğuzhan'ın en etkili oynadığı pozisyonun mc olduğunu düşünüyorum. profil özelliklerini de ona göre girdim. amc oynadığında o kadar etkili olduğunu düşünmüyorum. o yüzden özelliklerin biraz düşüş göstermesi gerekli bana göre. bu sebeple 20 girmenin hiç bir mantığı yok. arsenal'daki bütün eğitimini mc üzerine almış bir oyuncu. arsenal'den geldiğinde amc puanı bu kadar bile yoktu. şimdi birden bire amc natural yapmak çok yanlış olur. saf bir amc yani tüm kariyerini amc olarak oynamış bir oyuncu kadar rahat oynadığını söyleyemeyiz o mevkide oğuzhan'ın. zaman zaman maçlarda o mevkide oynatılması da birşey değiştirmez. veli de mecburiyetten sol bek oynatılmıştı atletico maçında.

oğuzhan'ın amc mevkisinde daha rahat hissediyorum demesinin tek nedeni de tembelliği. mc oynayıp o mevkinin diğer sorumluluklarını da üstlenmek istemiyor. amc oynayıp top ayağına gelsin, tüm enerjisini de işin en sevdiği kısmı olan hücum da kullansın istiyor. halbuki mc'de çok daha fark yaratan daha iyi bir oyuncu olabilir bence.

Veli Kavlak'ın 1 maç mecburiyetten sol bek oynatılması ile Oğuzhan'ın 10 numara pozisyonunda oynatılmasını karşılaştırmak pek olmamış. Veli Kavlak'ın sol bek oynamasını belki Pancu'nun kaleye geçmesi ile karşılaştırabilirsiniz : )

Oğuzhan'ın AMC'sine 20 vermiyorsanız bile en az 15-19 arası bir değer vermeniz gerekir. Uğur Boral'ın DL 15 iken, Necip'in DC 15 iken, Oğuzhan'ın AMC'si 12 demek ne kadar doğru???

koray_capello
09.Mart.2014, 18:42
Veli Kavlak'ın 1 maç mecburiyetten sol bek oynatılması ile Oğuzhan'ın 10 numara pozisyonunda oynatılmasını karşılaştırmak pek olmamış. Veli Kavlak'ın sol bek oynamasını belki Pancu'nun kaleye geçmesi ile karşılaştırabilirsiniz : )

Oğuzhan'ın AMC'sine 20 vermiyorsanız bile en az 15-19 arası bir değer vermeniz gerekir. Uğur Boral'ın DL 15 iken, Necip'in DC 15 iken, Oğuzhan'ın AMC'si 12 demek ne kadar doğru???

veli tabi ki 1 maç oynatıldı ama uzun süre de oynatılsaydı, misal ramon yerine veli oynatılsa bu sene sol bekte, sırf orada oynatılıyor diye 19-20 vermek gerekmezdi. bakardın o mevkiye uyumuna hak ediyorsa yine verirsin 19-20.

uğur boral çok daha fazla oynatıldı dl bölgesinde o yüzden 15'te problem yok bence. necip de önder özen bile belirtti stoper mevkisinde önü daha açık, milli takım havuzuna girebilir vs. diye. necip zaten ortasaha stoper tarzında oynayan bir oyuncuydu o yüzden dc'ye geçişte çok problem yaşamaz. hatta artık dc mevkisinde oynatılacaksa(ki o mevkide rotasyona girme ihtimali daha yüksek) seneye dc daha da yükseltilip stopere uygun bir profil de yapılabilir(positioning vs düşürülerek)

oğuzhan'ın amc değeri için hala 12-14 arası bir değerin daha uygun olduğunu düşünüyorum. çok etkili bir amc olsa oğuzhan'ın orada oynatılmayacağını biliyoruz. bırak çok etkiliyi fernandes oynadığı dönemlerde dahi oğuzhan'ın daha önünde görev alıyordu. fernandes yok zaten şuan ligin sonuna kadar oğuzhan'ı amc bölgesinde izleyeceğiz muhtemelen. bu da bir fırsat izleyip daha iyi değerlendirebiliriz.

son olarak oğuzhan oyun kurma ve adam eksiltme yeteneği olan birisi dönem dönem amc de kullanılması tabi ki doğal. belki 1-2 sezon o mevkide oynatılsa, ona uygun antreman filan yapsa o bölgede çok etkili de olabilir. ki bunu oyunda yapmak da gayet mümkün(versality'i de 13'e yükseltmiştim). bölgesi daha gerçekçi bir durum bence.

ttarlabasi
09.Mart.2014, 18:49
@koray_capello

Ben ikna olmadım, kusura bakmayın. FM2015'te Oğuzhan Özyakup M/AM (C) bekliyorum. Daha uzatmıyorum, diğer arkadaşlar bu konuya yorum yapsın.

koray_capello
09.Mart.2014, 18:54
@koray_capello

Ben ikna olmadım, kusura bakmayın. FM2015'te Oğuzhan Özyakup M/AM (C) bekliyorum. Daha uzatmıyorum, diğer arkadaşlar bu konuya yorum yapsın.

tamam ya. diğer arkadaşların yorum yapmasına gerek yok artık. madem sen öyle istiyorsun tamamdır.

ttarlabasi
09.Mart.2014, 18:56
tamam ya. diğer arkadaşların yorum yapmasına gerek yok artık. madem sen öyle istiyorsun tamamdır.

adamsın :)

ttarlabasi
09.Eylül.2014, 00:17
Favoured Personnel: Robin van Persie