PDA

View Full Version : Forvetlerin çok gol kaçırması

tripsatan
13.Mart.2014, 12:53
Şu an fiorentina ile oynuyorum 3-4 senedir fm oynamamıştım bu sene yeni başladım yeni özelliklere alışma etme derken şimdi birde maçlarda ki absürdlük dikkatimi çekiyor.

Öncelikle biliyorsunuz ki iki tane dünya klasında forveti var bunlardan rossi de bir sorun yaşamazken (2 maçta bir sakatlanması hariç) mario çok fazla gol kaçırmakta. Yanlış rolde oynatsam pozisyona giremez ama bizimkisi pozisyonları hunharca harcamakta konuşmalar yaptım ama nafile.Aksineymiş gibi birde karşı takım 1 kere geliyor gol atıyor. Her duran topları çok büyük tehlike %80 i gol olmakta.

Bir diğeri ise gol atmamla gol yemem bir oluyor. Üstüne birde maç biterken ekstradan gol yemekteyim. Fix durum bu. Ne zaman gol atsam karşımdaki takım büyük küçük denk yada altımda her türlü karşılık vermekte. Bu en az 2-3 maçta bir tekrarlanan durum.

Taktiğimden kaynaklandıgını düsündügüm icin hazır taktik indirdim onda da aynı durumu yaşanmakta. Sizde de bu durum var mı yoksa bunlar benim menejerlik yeteneginden yoksun olmamla mı kaynaklı :confused::icon_smile:

aytekin79
13.Mart.2014, 13:24
Oyun versiyonun 14.3.0 ise merak etme forvetlerinde sıkıntı yoktur. Bir çok arkadaşın yaşayıp anlattığı ortak sıkıntı rakip kalecilerin birer dünya yıldızı olması :)

omersal
13.Mart.2014, 13:26
Her zaman dediğim gibi yine diyorum herkes taktik cart curt dese de fm 14 gelmiş geçmiş en çok saçmalık olan fm oyunudur :) sorun sende değil yani dostum oyunda

oldsaid
13.Mart.2014, 13:50
Klasik italya ligi abi. ben o italya ligi yüzünden laptop un harddisk ini kırdım :) italyadan kaçın kaçın:icon_razz:

kasım akdemir
13.Mart.2014, 13:53
Klasik italya ligi abi. ben o italya ligi yüzünden laptop un harddisk ini kırdım :) italyadan kaçın kaçın:icon_razz:

Laptop hardiskini nasıl kırdın abi? :0:

oldsaid
13.Mart.2014, 14:05
Laptop hardiskini nasıl kırdın abi? :0:

parmayla harika bi sezon öncesi geçirdim transferler felan. her maçım stresli tabi aynı yukardaki arkadaşın fiorentina kariyeri gibi. küme düşmemeye oynuyoruz. atalanta maçı. 1-1 yaptım durumu ardından hemen gol yedik. tabi bende patladım laptop a yumruk attım. sonra daha da açılmadı zaten garibim makina. :uzgun:

tripsatan
13.Mart.2014, 23:56
cevaplarınız ve yorumlarınız için teşekkürler.. yapacak bişey yok gibi gözüküyor..

pusathan01
14.Mart.2014, 10:45
Benim galatasaray kariyerimde de pek farkı yok. Onda da ne drogba ne burak ne umut selçuk gol atamıyorlar. Ya hep dışarı ya kaleci kurtarıyor. Çok pozisyona giriyorlar ama bir türlü atamıyorlar. Bir çok taktik denedim hepsinde de aynı durum var. Fm 15 e kadar idare edeceğiz yada eski oyunlara geçip ordan devam edeceğiz.

Bir de çok sert oynuyorlar her maçta sarı, iki maçımdan birinde mutlaka kırmızı kart var.Ne yapsam olmadı.

nannar
14.Mart.2014, 11:25
Neden böyle bilemiyorum ama Sigames FM konusunda 3 senedir geriye gidiyor :) Bıraktıracaklar bana oyunu... Akla mantığa uygun yaptığımız taktiksel uygulamalar oyuncu seçimleri doğru olduğu halde oyuna yansımıyorsa bu oyunun hatasıdır. 4'lü savunla önünde 2 ön libero ve 3 MC ile savunma yaparken bile rakibin dans eder gibi ataklar yapması enteresan :n: Bizim ise oyuncular mübarek hepsi yontulmamış odun gibi saçma sapan geri paslar falan veriyorlar :D

BaGa TaRKaN
14.Mart.2014, 14:50
Napsın Baktı Menejeri de Kalas Oyuncuların Sana Ayak Uydurmuş Müdür :n:

nannar
14.Mart.2014, 15:04
Napsın Baktı Menejeri de Kalas Oyuncuların Sana Ayak Uydurmuş Müdür :n:

:) açıl kenara...

Artul
14.Mart.2014, 15:13
Hayatımda yaptığım en akıl almaz ve mantığa ters bir taktik oluşturdum takımda gol atmayan oyuncu kalmadı.. Forvetinden kalecisine kadar herkes gol attı.. Muslera kendi yarısahamızdan serbest vuruşu içeriye doldurdu kalecinin önünde sekti ve gol oldu.. Akıl alıcak gibi değil.. :D

BaGa TaRKaN
14.Mart.2014, 15:40
Birazdan Ütopik Bir Şey Deneyeceğim Bakalım Nolacak :D

tripsatan
14.Mart.2014, 16:39
kaleci taç çizgisine yakın bi yerden serbest atış kullandı. orta dairenin kaleye yakın tarafın biraz ilerisinde önü bomboş şekilde topu yakalayan Torres topu ceza sahasına kadar sürüp sonrada kaleciye teslim etti. Nightmare mod filan heralde bu sefer fm .)