PDA

View Full Version : Taktiksel İstikrarsızlık Belimi Büktü Yeter Artık !

blackman2004
14.Mart.2014, 19:32
Arkadaşlar Merhaba

Ben Uzun süredir bu oyunun müptezeli ve bir müdavmi haline gelmiştim ki hiçbir zmaan kaygılanmadım severek oynadıgım yegane hobim haline gelmişti. en iyi manager ben olucam deyip saatlerimi verdiğimi bilirim kpss ye çalışırken yada aöf okurken şimdi bakıyorum ben mi oyunun yonlendiriiyorum oyun mu beni komuta ediyor anlamiyorum taktikler desen ya inaın 50 rahat taktik denedim oyunum orj bu arada ama hiçbiri tutmadı Fenerbahçe nin manageriyim şu an ama istifa ettim çünkü zaten buluyorum 10 12 poziyon yarısı karavana yada oyuncu hala tatil kafasını mı yaşiyor yoksa burda oyunu sen değil asıl ben mi oynarım diyor da bize atılmış bir kazıktır bu bilmiyorum ama şunu anladım ki seneye ben bu oyunu adam gibi yapsalarda birkere daha düşünecepim şu an ki yerini hak ediyorlar mı diye.Velakin taktik ve antr olayı çözemedim ark oyundan çok sogudum yahu neden tutmuyor anlamıyorum gitti ..

jevox06
14.Mart.2014, 21:22
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=117856

Buraya bakman lazım.

Bir de uzun süre denemen lazım taktiği. 1 ayda taktik oturmasını , iyi sonuçlar alınmasını bekleme.

İlk önce takımına göre bir diziliş bul ve rolleri dağıt. Takımı komutsuz izle bir süre ve daha sonra takım komutlarını dağıt. Oyuncularına özel rollerde verebilirsin.

serwan
14.Mart.2014, 22:29
artık eskisi gibi taktik yapayım 1 ayda otursun sonra takır takır oynayayım pek olmuyor sanki...
ben ajax ile 2021 yılındayım. 2. sezondan sonra hep aynı taktiği geliştirerek kullanıyorum ve hala eksikleri var hala düzeltmeye çalışıyorum. takımın taktiği tam anlamıyla benimsemesi epeyce zaman aldı. hem de 5-6 sezondur her sene 1-2 takviye ile neredeyse aynı kadro ile oynuyorum. 18-19 yaşından beri sürekli bi arada oynayan adamlar.
öncelikle sabır şart.

William Rookwood
14.Mart.2014, 23:11
Çok fazla taktik degistirdigin icin başarılı olamiyorsun aslinda. Bir örnekle aciklayayim, yillardan beri ayni taktik anlayisi ile oynuyorum sabirli bir sekilde. 14.3.0 guncellemesi geldikten sonra her takımda basarili oldugum taktiğim islememeyr basladi. 15 haftada 7 beraberlik 6 mağlubiyet bir galibiyet aldım. Fakat inat ettim bu taktik ile basarili olacagim diye. Mac esnasinda takima talimat verdigim halde uygulamadiklari bir kac pozisyon gordum sonra o komutları değiştirdim. Ve taktigim eskisi gibi t takir takir islemeye basladi. Maksimum iki tane taktigin olsun alternatif olarak.

blackman2004
15.Mart.2014, 18:59
Yapmayın ark allah aşkına ben kimi aldıysam olmuyor ya ne yaptıysam olmuyor

jAsain
15.Mart.2014, 20:24
Ben de bunu seviyorum işte. Önceki serilerde mesela en sevilen fm oyunu fm 2008 izlenimlerime göre. Ben de o oyunu çok seviyordum lakin 4 5 1 taktiğini oturttuğun anda 100 maç üst üste kazanıyordun. Yani tek taktikle oyun bitiyordu. Sevilmesinin sebebi başarılı olmamız hangimiz başarısız olduğumuz oyunu severiz ki ?

Benim önerim, taktiğini çok fazla değiştirme maçları kapsamlı izle eksikler göze çarpıyor ve ufak tefek değişiklerle başarılı sonuçlar alıyorsun.